|
Published by on Oct 26th 2013, 7:25am
Results
Results courtesy of Mt. SAC Invite and RaceWire!
Mt. SAC Invitational
October 25-26, 2013
Mt. SAC - Walnut, CA
FRIDAY OCTOBER 26, 2013
Race #1 Boys Junior Varsity Division 3 10:30 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 GUS KERZIC 12 Bonita 17:02
2 PETER MEGORDEN 11 Bonita 17:08
3 ANTONIO ARCE 11 Cathedral 17:12
4 MICHAEL LASTRA 11 Cathedral 17:29
5 ROBERTO MONTANO 12 Cathedral 17:33
6 CHRIS AGUILAR 12 Cathedral 17:34
7 ANDY JENG 11 Irvine 17:37
8 QUINN STOFAN 11 University City (sd) 17:37
9 EDUARDO GONZALEZ 12 Bonita 17:38
10 NICK SANCHEZ 12 St. Francis (lc) 17:38
11 JACK GALLEGOS 10 University City (sd) 17:39
12 ANDREW VELA 10 Cathedral 17:40
13 ADRIAN PEREA 11 San Marcos (sb) 17:41
14 ALEX MUNOZ 12 Cathedral 17:46
15 MATTHEW LARSEN 11 University City (sd) 17:50
16 PHILLIP GALEANA 11 Bonita 17:50
17 KEVIN MORAN 11 Oakmont 17:53
18 DREXEL SMITH 12 Bonita 17:55
19 KYLE CHRISTE 11 University City (sd) 17:56
20 LOUIE GARCIA 12 Bishop Amat 17:58
21 MAX VALADEZ 11 Alemany 18:01
22 AARON LOVCHIK 11 Servite 18:04
23 MCALISTER METCALFE 12 San Marcos (sb) 18:07
24 ANDY RAMIREZ 11 Bellflower 18:09
25 COLT MYERS 11 El Capitan 18:11
26 ALEX AGUILAR 12 Servite 18:15
27 MATT DEVORE 12 Alemany 18:16
28 GRANT GARCIA 12 Bonita 18:17
29 RAUL CARRILLO 12 Saddleback 18:19
30 RIAD BELLILI 11 Bonita 18:19
31 JONATHAN JUNUS 11 San Jacinto 18:21
32 JESSE GIL 11 Saddleback 18:22
33 YUTA NGUYEN 11 Irvine 18:23
34 DAX JAVIER 12 Cathedral 18:27
35 MARCELO DIAZ 12 San Jacinto 18:30
36 RUAIRI ARRIETA-KENNA 12 St. Francis (lc) 18:31
37 RAMIRO TAVARES 11 Irvine 18:31
38 ARMANDO CARRILLO 11 Alemany 18:31
39 DAN ROMAN 12 San Marcos (sb) 18:32
40 ANDREW NGUYEN 12 Cathedral Catholic 18:32
41 ROBERTO JIMENEZ 12 San Jacinto 18:34
42 NICK WECKMANN 12 Bonita 18:34
43 KAELAN STRONES 12 Coconino 18:39
44 PATRICK MORAN 12 Oakmont 18:40
45 DEREK ZYLSTRA 11 San Marcos (sb) 18:41
46 TYLER SELBY 11 University City (sd) 18:42
47 MAX SINCLAIR 12 St. Francis (lc) 18:42
48 NICHOLAS WELTER 11 San Juan Hills 18:43
49 ENESTO MORALES 11 Los Amigos 18:47
50 VICTOR URIARTE 11 Pioneer (whi) 18:48
51 MICHAEL GILLETTE 11 El Capitan 18:50
52 BRANNON DEWOLF 11 Alemany 18:51
53 SPENCER KIRKHAM 12 San Juan Hills 18:55
54 AN PHAM 11 Irvine 18:55
55 LUUIS VEGA 11 Bellflower 18:55
56 VICTOR JOAQUIN 11 San Juan Hills 18:57
57 RAFAEL PIOQUINTO 11 Los Amigos 18:58
58 TRAVIS BRASHEARS 11 San Marcos (sb) 18:59
59 KEVIN VARGAS 11 Wilson (hh) 19:00
60 ANTHONY MARTINEZ 11 Saddleback 19:00
61 DONOVAN SHREVE 11 San Juan Hills 19:01
62 QUENTIN DEVINE 12 West Valley (hem) 19:02
63 JAMES STEVENS 11 El Capitan 19:03
64 ZAC CRAIN 11 Lutheran (ora) 19:05
65 ZACH HERNANDEZ 11 Irvine 19:07
66 KITT SUPPLEE 12 El Capitan 19:07
67 JUAN FIGUEROA 11 Los Amigos 19:08
68 REMI ROTH 11 St. Francis (lc) 19:08
69 JEREMY MILLER 12 San Marcos (sb) 19:10
70 KEVIN ROSKA 11 Bellflower 19:12
71 GERARDO RAMIREZ 11 North Monterey 19:17
72 CESAR ZUNO 12 Saddleback 19:19
73 SAM HARRISON 11 San Jacinto 19:21
74 KYLE BRENNEMAN 11 San Juan Hills 19:22
75 RON CHIN 11 Irvine 19:23
76 JOE REILLY 11 St. Francis (lc) 19:25
77 DEVON FERRALES 11 Pacifica (gg) 19:26
78 ANTHONY MARTINEZ 12 Los Amigos 19:26
79 JOHN TANNOUS 11 Alemany 19:27
80 GARRETT KAHRE 12 Lutheran (ora) 19:28
81 WESTLEY FAURE 11 St. Francis (lc) 19:30
82 TOMAS ESQUIVEL 12 West Valley (hem) 19:30
83 CHRISTIAN ABRANTE 11 Cathedral 19:32
84 BRAD MCCORMICK 11 Pacifica (gg) 19:32
85 JOSIAH TERRONEZ 11 High Tech High 19:33
86 SANTIAGO GONZALEZ 12 West Valley (hem) 19:35
87 ROSALIO CRUZ 11 San Bernardino 19:36
88 FRANCISCO HERNANDE 11 North Monterey 19:36
89 JOSEPH POWERS 11 Cathedral Catholic 19:38
90 NICHOLAS CALDWELL 11 San Juan Hills 19:39
91 CHARLES GIROUX 12 San Marcos (sb) 19:41
92 MARCUS JENKINS 11 West Valley (hem) 19:43
93 ANTONIO LIPPA 11 North Monterey 19:44
94 CHRIS FREEMAN 12 Oakmont 19:44
95 QUINTIN DELLA 11 High Tech High 19:47
96 VICTOR LOPEZ 11 Saddleback 19:49
97 JHOJAN LAGOS 11 Saddleback 19:50
98 NICK OLESH 11 Alemany 19:50
99 BLAKE BOOKER 11 Cathedral Catholic 19:52
100 RYAN BAST 11 El Capitan 19:52
101 DALLAS ALVEY 12 Tahquitz 19:53
102 COLE MARESCA 11 Palm Desert 19:53
103 ALEXIS PEREZ 11 Saddleback 19:56
104 RENZ LANE 11 San Juan Hills 19:57
105 LEONARDO VILCHIS-ZAR 12 St. Francis (lc) 20:03
106 SOLOMON WAND 11 Wilson (hh) 20:04
107 ROBERTO VALADEZ 12 Servite 20:04
108 DANNY JONES 11 Oakmont 20:05
109 RYAN AMELY 12 Alemany 20:06
110 GARRETT BARDEN 11 Palm Desert 20:08
111 JESUS HERNANDEZ 12 Los Amigos 20:09
112 SEAN EIGLE 11 San Juan Hills 20:09
113 DANIEL BARRIENTOS 11 Saddleback 20:10
114 ASHBY DE LA PAZ 11 Barstow 20:10
115 TIM DAVIS 12 Bonita 20:10
116 LUIS MUNOZ 11 Bonita 20:10
117 CHRISTIAN ISLAS 11 Saddleback 20:12
118 JOSH VILLANUEVA 12 Bonita 20:13
119 ANDREW CHAVEZ 11 Alemany 20:14
120 ANTHONY PIOQUINTO 11 San Jacinto 20:14
121 DANIEL YUN 11 San Juan Hills 20:14
122 DENNIS TAKESHITA 11 Wilson (hh) 20:18
123 VAN NGO 11 Irvine 20:19
124 KEVIN TOLBY 11 Pacifica (gg) 20:35
125 JORDAN GARCIA 9 Servite 20:37
126 BOBBY HERRERA 11 Pacifica (gg) 20:40
127 MARCUS GONZALEZ 12 Bishop Amat 20:45
128 KEVIN KATZMAN 11 San Juan Hills 20:46
129 VINCENT PADILLA 12 Bonita 20:49
130 JOSEPH GALLEGOS 11 Barstow 20:50
131 JONATHON PEREZ 11 Pioneer (whi) 20:53
132 JOEL RIVAS 11 North Monterey 20:53
133 TYLER HARRIS 11 San Juan Hills 20:54
134 MICHAEL CIRANNA 11 St. Francis (lc) 20:55
135 YUMA KIADA 11 Irvine 20:56
136 ANDY MATUS 12 Saddleback 21:03
137 RENE SANCHEZ 11 North Monterey 21:05
138 ANDRES FIGUEROA 11 Bellflower 21:09
139 JOSEPH ESTRADA 11 Saddleback 21:10
140 IRVIN URQUIZA 12 Saddleback 21:11
141 DAMIEN MORENO 11 San Juan Hills 21:14
142 VINCENT MORENO 11 Atascadero 21:19
143 JACOB CHVILICEK 11 Lutheran (ora) 21:28
144 NOE HERRERA 11 Saddleback 21:33
145 ALEXANDER NADDOR 9 San Juan Hills 21:38
146 JESUS MELENDRES-ZA 11 Palm Desert 21:43
147 MATT KERCHIVAL 12 Bonita 21:45
148 CLAYTON FORRY 11 Alemany 21:48
149 JESUS MAZUCA 11 Palm Desert 21:50
150 LUCAS FARRAR 9 Rio Americano 21:56
151 KHANH PHAN 11 Pacifica (gg) 21:57
152 CARLOS LINSTED 11 Tahquitz 21:59
153 JONATHAN DOWNEY 11 Cathedral Catholic 22:03
154 ADAM ROMAN 11 Alemany 22:08
155 JORGE FLORES 11 San Bernardino 22:09
156 RUDOLFO DELARA 11 West Valley (hem) 22:12
157 GRANT FUKUI 11 Wilson (hh) 22:33
158 TEMESGEN GEBREYES 11 Cathedral 22:48
159 KYLE ROCHA 12 Servite 22:55
160 JUAN RIOS 12 San Jacinto 23:03
161 JACOB JOHNSON 12 St. Francis (lc) 23:14
162 JAMES GARWOOD 11 San Juan Hills 23:14
163 SAELEC MARQUEZ 12 El Capitan 23:24
164 MATT LOFT 11 Rio Americano 23:25
165 DANIEL FEBLES 12 Wilson (hh) 23:26
166 DANIEL CLEMENTS 10 Bonita 23:32
167 JOSH MCGAUGHY 12 St. Francis (lc) 23:35
168 ERNEST ZHANG 11 Wilson (hh) 23:42
169 JONATHAN PASTELIN 11 Pacifica (gg) 23:45
170 GARRETT HUSTON 11 Barstow 23:45
171 JOHN KENNEDY 9 Servite 23:49
172 LUIS MEJIA 11 Saddleback 23:54
173 JACOB DOYLE 11 Diamond Ranch 24:08
174 JUSTIN GUEVARA 12 St. Francis (lc) 24:11
175 MAX MILLSPAUGH 11 St. Francis (lc) 24:16
176 JOSHUA SPENCER 12 San Jacinto 24:20
177 DAVID MATTESON 12 Barstow 24:28
178 RAUL DE LA TORRE 12 Saddleback 24:48
179 JACOB DENNETT 12 Oakmont 25:20
180 SAMUEL MORENO 11 San Bernardino 25:26
181 JAIME MADRIGAL 12 North Monterey 25:33
182 CARLOS VELASQUEZ 11 San Bernardino 26:21
183 IAN ROJAS 12 San Bernardino 29:18
Race #2 Boys Junior Varsity Division 3 10:38 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JORGE SANTOS 12 Rubidoux 17:16
2 ALBERT GONZALEZ 12 Jurupa Hills 17:23
3 ALEX SANCHEZ 11 Jurupa Hills 17:25
4 AUSTIN SMITH 12 Del Oro 17:28
5 JOSIAH MARTON 11 Yorba Linda 17:35
6 NOAH AVELINO 12 Rio Mesa 17:37
7 JERRY PEREZ 11 Jurupa Hills 17:38
8 TAYLOR VIGIL 11 Yorba Linda 17:38
9 JEFFREY TRYTTEN 12 Laguna Hills 17:41
10 JARED RUCKER 12 Yorba Linda 17:43
11 LUIS CASTILLO 12 Buena Park 17:49
12 CHRISTOPHER MAKARE 12 South Pasadena 17:59
13 ANGEL LOPEZ 11 Will C. Wood 18:04
14 JACKSON AYERS 12 Oak Park 18:06
15 RYAN HARRIS 11 Oak Park 18:06
16 DJ TORRES 11 Rio Mesa 18:06
17 DAVID FRALEY 12 Rio Mesa 18:08
18 RHYS WHITE 11 Burroughs (rid) 18:09
19 AUSTIN GOLD 12 Yorba Linda 18:10
20 DREW PAULSON 12 Palos Verdes 18:14
21 EDBIN GONZALEZ 12 Jurupa Hills 18:22
22 SAM SOLTAN 12 Rio Mesa 18:26
23 DWAYNE MOSBEY 12 Buena Park 18:26
24 JAMES WHITELEY 11 Oak Park 18:27
25 RUNE REIMERTZ 12 Oak Park 18:28
26 JACOB DIAMOND 12 Palos Verdes 18:29
27 BRENDON LAU 11 Calabasas 18:34
28 BLAKE BONECUTTER 11 Laguna Hills 18:36
29 ALEXANDER GHAVANI 11 Beverly Hills 18:37
30 BRIAN SCHWARTZ 12 Oak Park 18:38
31 EDUARDO ESPINOZA 11 Rancho Alamitos 18:39
32 ERIC SCHRECKENGAST 12 La Canada 18:40
33 RJ FAZIO 12 Palos Verdes 18:40
34 GARRETT DE BRUHL 11 Yorba Linda 18:44
35 JUAN PEREA 12 Sonora (lh) 18:45
36 ERIK RODRIGUEZ 11 Yorba Linda 18:46
37 JOSEPH BUDAI 11 Tehachapi 18:46
38 DEVIN BRUCE 12 Del Oro 18:46
39 JAMES GEBHARD 11 Oak Park 18:48
40 ETHAN ARNOLD 12 Rio Mesa 18:48
41 TRISTAN RHOAN 12 Yosemite 18:48
42 JOHNNY KHAW 11 Oak Park 18:50
43 VINCENT MEDINA 11 Rio Mesa 18:50
44 MOISES GARCIA 11 Rubidoux 18:51
45 KENNY JEFFRIS 12 Yosemite 18:51
46 CHRISTIAN BOTZ-ZAPP 12 Palos Verdes 18:52
47 JOE SHANAHAN 11 Del Oro 18:55
48 THOMAS STORETUEDT 11 Oak Park 18:56
49 JUSTIN SMITH 11 Will C. Wood 18:57
50 RYAN SHIRI 11 Beverly Hills 18:59
51 JUSTIN ESPINOZA 11 Sonora (lh) 18:59
52 CALEB ROSENFELD 11 Calabasas 18:59
53 CONNOR EVANS 12 Rim Of The World 19:02
54 BEN WILLIAMS 12 Yosemite 19:07
55 OLIVER CURLEY 11 Yosemite 19:08
56 ALFRED DAHER 11 Yorba Linda 19:11
57 ANDRES SALCEDO 11 Rancho Alamitos 19:11
58 ANGEL GUTIERREZ 12 Pasadena 19:12
59 MATT WILLIAMS 11 Oak Park 19:14
60 TAHJ SPIGNER 11 Laguna Hills 19:15
61 ZACH MCLAUGHLIN 12 Del Oro 19:16
62 CHRIS SANCHEZ 11 Rancho Alamitos 19:18
63 KYLE SANDELL 12 Laguna Hills 19:21
64 DANIEL ARMENTO 12 Gahr 19:21
65 SELVAM SENDHIL 11 Beverly Hills 19:23
66 SAM WILLIAMS 11 Yosemite 19:25
67 ALEX BARRY 11 Calabasas 19:26
68 ADAM SCOTT 12 Yosemite 19:29
69 BRIAN MARTINEZ 11 Buena Park 19:31
70 KEVYN LEON 11 Pacific 19:33
71 ROSS EDWARDS 11 Calabasas 19:34
72 TARON SICKLER 11 Will C. Wood 19:42
73 JOSEPH FLORES 12 Rubidoux 19:43
74 ADRIAN GONZALEZ 12 Ocean View 19:45
75 CHRIS CORTEZ 11 Pacific 19:45
76 HAYDEN UPTON 11 Laguna Hills 19:46
77 RONALDO MACIAS 11 Pacific 19:46
78 KYLE VONG 11 Temple City 19:46
79 BRYAN SANTACRUZ 12 Oak Park 19:51
80 GRANT THOMPSON 11 Laguna Hills 19:51
81 NIKOLAS WALTER 11 Palos Verdes 19:52
82 TAL RODED 11 Oak Park 19:54
83 RYAN KOBAYASHI 12 Palos Verdes 19:55
84 AIDEN GILLAM 11 Tehachapi 19:55
85 JORDAN ROSE 12 Yosemite 19:58
86 MITCHELL MARQUEZ 11 Tehachapi 19:59
87 CURTIS ALEXANDER 11 Del Oro 20:00
88 MICHAEL PALACIOS 11 Pacific 20:01
89 EUGENE OLIVAR 11 Gahr 20:01
90 ROBERTO HUERTERO 12 Rubidoux 20:01
91 JORDAN EPSTEIN 12 Oak Park 20:02
92 COOPER PENALOSA 11 Yorba Linda 20:03
93 JASON MOORE 11 Del Oro 20:03
94 GABE FAJL 11 Oak Park 20:03
95 RYAN BOWAN 11 Del Oro 20:05
96 CHASE LASSOS 11 Yosemite 20:13
97 HARRY CHOW 11 Temple City 20:17
98 GENARO GONZALEZ 12 Ocean View 20:19
99 KYLE KINGSLAND 11 Yosemite 20:25
100 EVAN BURKHARDT 11 Burroughs (rid) 20:25
101 ALEXANDER APPELROU 12 Oak Park 20:27
102 HENRY GUAN 11 Temple City 20:29
103 JUSTIN OSTREM 11 Tehachapi 20:30
104 JONATHAN CONNELLY 11 La Canada 20:31
105 JAMES STUDEBAKER 12 Laguna Hills 20:31
106 NIKOL SHRESTHA 11 Gahr 20:31
107 JAMES TANOUS 11 Palos Verdes 20:31
108 TIM DU 11 Temple City 20:31
109 STEVEN ANKER 11 Gahr 20:32
110 ETHAN NGUYEN 11 Buena Park 20:33
111 ALEX MELLO 12 Yosemite 20:33
112 MATEOS JABBAZ-MOUA 11 Calabasas 20:33
113 ANTHONY RODRIGUEZ 11 Pacific 20:33
114 MICHAEL GLIDEWELL 12 La Canada 20:36
115 BENJAMIN TOO 11 Oak Park 20:37
116 GUSTAVO SEGUNDO 11 Pacific 20:38
117 YASH VAIDYA 11 Gahr 20:38
118 JESUS COBOS 11 Pacific 20:38
119 ANDREW WEST 12 La Canada 20:39
120 ROBINSON HESS 11 Del Oro 20:41
121 JORDAN RAYFIELD 11 Calabasas 20:42
122 DANIEL GREEN 11 Tehachapi 20:42
123 JUSTICE IVERSON-SEEM 11 Yucca Valley 20:43
124 GRIFFIN GILMORE 12 Oak Park 20:45
125 EZEQUIEL CLEMENTE 11 Gahr 20:49
126 JUSTIN BOUCHAN 11 Rancho Alamitos 20:50
127 DAVID HERMOSILLO 11 Palos Verdes 20:51
128 MATTHEW ABITAN 11 Jurupa Hills 20:53
129 MATT SPRINGER 11 Yosemite 20:55
130 TREVOR MARTIN 11 Rancho Alamitos 20:58
131 NATHAN MABIN 12 Gahr 20:59
132 ZUBIN VERMA 11 Oak Park 21:05
133 RYAN YU 11 Tehachapi 21:05
134 GREG ROYSE 11 Yosemite 21:07
135 COREY SMITHSON 12 Rim Of The World 21:08
136 JORGE SANCHEZ 12 Jurupa Hills 21:08
137 SAM TROWER 11 Oak Park 21:09
138 LIAM PARSONS-MEYER 11 Palos Verdes 21:11
139 DENNIS CLARK 10 Pasadena 21:12
140 ALEX BULLARD 12 Tehachapi 21:14
141 JAVIER ALVAREZ 12 Jurupa Hills 21:17
142 SERGIO LOPEZ 12 Pasadena 21:23
143 ADAM PRICE 12 Rim Of The World 21:35
144 SAGE SMITH 12 Yucca Valley 21:35
145 ROBERT VASQUEZ 12 Pasadena 21:38
146 SPENCER LIU 11 Temple City 21:39
147 MARTIN CARBAJAL 12 Jurupa Hills 21:41
148 AARON FLORES 11 Buena Park 21:49
149 AMIR GOLSHANI 11 Calabasas 21:58
150 CLARK GRISSOM 12 Rim Of The World 21:59
151 MICHAEL REYES 11 Buena Park 22:02
152 MANUEL ORTIZ 11 Buena Park 22:09
153 GIANMARCO DENIS 12 Beverly Hills 22:20
154 ANDREW BARTELS 12 Tehachapi 22:22
155 CHASE AGUILERA 12 Rim Of The World 22:33
156 MICHAEL CHENG 12 Temple City 22:53
157 AUSTIN AMABISCO 11 Del Oro 23:02
158 GABRIEL ANG 11 Pasadena 23:05
159 TIMOTHY MILLES 11 Oak Park 23:07
160 DEREK MC GREW 12 Rim Of The World 23:08
161 TIM CHULYAK 12 Tehachapi 23:09
162 PRINCE GILL 12 Tehachapi 23:11
163 PAUL BLANCO 11 La Canada 23:12
164 ALDEN ROBISON 12 Pasadena 23:12
165 VINCENT SACHARSKE 11 Laguna Hills 23:14
166 JASON AU 12 Temple City 23:23
167 HARMON RAI 11 Palos Verdes 23:24
168 RAMON MAGALLON 11 Rancho Alamitos 23:41
169 NUNES RIGO 12 Hanford West 24:03
170 HUY LY 11 Temple City 24:16
171 BAILEY BECHTEL 12 Will C. Wood 24:19
172 BRIAN WINSLOW 11 Burroughs (rid) 24:23
173 JUSTIN DRAPER 12 Will C. Wood 24:58
174 HANK LIU 11 Temple City 25:12
175 BRIAN HUYNH 11 Laguna Hills 25:18
176 AARON BOUDAIE 11 Beverly Hills 26:21
177 BRIAN KNIGHT 12 Will C. Wood 26:49
Race #3 Girls Junior Varsity Division 3 10:45 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 HANNAH SCHAFF 12 Laguna Hills 21:07
2 LEXIS SEILER 11 El Dorado (pla) 21:17
3 AILEENA MORENO 12 Bonita 21:30
4 ANA TAPIA 12 Yorba Linda 21:44
5 ELYSIA ARROYO 11 El Dorado (pla) 21:48
6 PRISCILLA GUERRERO 11 St. Lucy's 21:51
7 SOPHIE BLAIR 11 San Juan Hills 21:53
8 JASMYN HARLAN 11 Palos Verdes 21:57
9 KIANA VAN ZANTEN 11 San Juan Hills 22:00
10 JESSICA SIERRA 11 San Jacinto 22:05
11 JACQUELINE ANGEL 11 San Jacinto 22:09
12 ALLISON MOODY 12 Palos Verdes 22:10
13 JACLYN LEDUC 11 Del Oro 22:10
14 CATHY CHWEH 11 Laguna Hills 22:13
15 RYEN MIRANDA 12 St. Lucy's 22:21
16 ELISA MORTON 12 El Dorado (pla) 22:22
17 BERLYN BENAVIDES 12 Bonita 22:24
18 ABIGAIL SHULMAN 11 South Pasadena 22:25
19 MCKENNA BURNS 11 San Juan Hills 22:30
20 SARAH CHAVEZ 12 El Dorado (pla) 22:35
21 KRISTEN HERRERO 12 Pacifica (gg) 22:42
22 GABI FOYLE 11 Cathedral Catholic 22:46
23 ANGELINA ORTIZ 11 Oak Park 22:52
24 MEGAN LANE 12 Lutheran (ora) 22:55
25 KATHY LUI 12 South Pasadena 22:55
26 CLAIRE CHAPPELL 11 Del Oro 22:57
27 CASSIE HENDRICKS 11 Yucca Valley 22:59
28 PAIGE MUELLER 12 Palos Verdes 23:00
29 LIBBY RUNTI 12 Del Oro 23:03
30 REMENY WHITE 12 South Pasadena 23:05
31 ASHLYNN BRAITHWAITE 12 Yorba Linda 23:05
32 SAYDI TAPIA 11 Wilson (hh) 23:07
33 SOPHIA HERRERA 11 St. Joseph (lak) 23:07
34 ANYSSA RODARTE 12 Bishop Amat 23:08
35 JESSICA CHUNG 11 South Pasadena 23:11
36 SOPHIE WEST 12 Rio Mesa 23:11
37 JOANNA PARRA 11 San Jacinto 23:14
38 HANNAH CHUNG 12 Bonita 23:15
39 NATALYA GAGE 12 Coconino 23:26
40 SAMANTHA ALONSO 12 St. Joseph (lak) 23:27
41 DAELYN GRISWOLD 11 Irvine 23:28
42 ELLIE RUNTE 11 Del Oro 23:31
43 CHRISTINA GABBARD 11 Yucca Valley 23:32
44 DAPHNE LE 11 Oakmont 23:36
45 ELICIA MONTES 11 Rubidoux 23:38
46 ALYSSA MOHAMADZADE 10 South Pasadena 23:39
47 LIVETTE VASQUEZ 11 Alemany 23:39
48 NATALIE MILLER 12 Lutheran (ora) 23:41
49 KYRSTEN APPLEBEE 11 San Juan Hills 23:42
50 AMBER SMITH 12 Rio Mesa 23:54
51 VIENNA BENEVIDAS 12 Bonita 23:56
52 VANESSA GOMEZ 11 St. Joseph (lak) 23:57
53 MIA LIU 11 Oakmont 23:59
54 MIRIAM CISNEROS 12 Rio Mesa 24:04
55 MONIQUE MAGDELANO 12 Jurupa Hills 24:07
56 MICHELLE HERNANDEZ 12 Bonita 24:07
57 STEPHANIE ARREDOND 11 Bonita 24:07
58 BRITTANY HERNDON 12 Bonita 24:09
59 CHERYL PENG 11 Wilson (hh) 24:11
60 KELCEY IKERD 12 St. Lucy's 24:13
61 KYLIE RIORDA 11 Chaminade 24:17
62 MADDIE FRANK 11 Del Oro 24:23
63 BRISIA GUTIERREZ 11 Wilson (hh) 24:25
64 KAYLA SEYEDJAFARI 11 San Juan Hills 24:27
65 JAZMIN PUSHKAR 11 Yucca Valley 24:31
66 HEATHER PAPE 11 Cathedral Catholic 24:32
67 JACKIE ZHAO 9 Irvine 24:33
68 BRITANIE IRAHETA 11 Jurupa Hills 24:34
69 KERSTIN BLUM 12 Rio Americano 24:34
70 BELLA LIZARDE 11 St. Joseph (lak) 24:34
71 ASHLEY MUNOZ 12 Rio Mesa 24:35
72 MARILEE SANTANA 11 Pacific 24:39
73 KENDRA REYNOLDS 12 Irvine 24:42
74 BLYTHE NISHI 11 Rio Americano 24:42
75 ALEXA CANCHOLA 12 Bonita 24:43
76 KAYLEIGH CASTILLO 12 Yorba Linda 24:44
77 DAYSI GARCIA 12 Alemany 24:45
78 CRYSTAL MARQUEZ 10 Irvine 24:46
79 KAYE LAO 11 Cabrillo (lom) 24:51
80 JOY KOO 9 Irvine 24:56
81 ERIN STEFANO 11 Corona Del Mar 24:58
82 SABRINA VASQUEZ 11 St. Joseph (lak) 24:58
83 GENESIA PEINDER 11 Buena Park 25:01
84 JESSICA SEIER 11 Tehachapi 25:01
85 ANISSA TEJEDA 12 Pacifica (gg) 25:01
86 FRANCHELLI PADILLA 11 Rubidoux 25:02
87 TATYANA MONAREZ- JO 11 Laguna Hills 25:04
88 MALLORY SUMMERS 11 Coconino 25:05
89 APRIL ESQUEDA 12 Bonita 25:09
90 MEGAN GOLBA 11 Cathedral Catholic 25:11
91 MIA RUSSELL 11 Buena Park 25:15
92 EMILY FLINK 12 Yorba Linda 25:17
93 MICHELLE NORES 11 Alemany 25:19
94 SAMANTHA VILLAGRAN 12 Rubidoux 25:20
95 CYNTHIA MAZUN 12 San Bernardino 25:20
96 BAILEY MCKENNA 11 Rio Mesa 25:23
97 JULIA ANDREWS 12 Rio Americano 25:27
98 MACARENA BLANDO 12 La Canada 25:28
99 TYLER SMITH 11 Oak Park 25:31
100 KATELYN SUDERMAN 11 Yosemite 25:32
101 DANA FINNEY 11 Rio Americano 25:32
102 JACKLYN ROJO 11 Palm Desert 25:32
103 LUCINE LORESTO 12 Tahquitz 25:36
104 DENISHA FULLWOOD 12 North Monterey 25:38
105 AMERICA ESTRADA 12 San Jacinto 25:43
106 LIZETTE CALDERON 11 Saddleback 25:44
107 JENNIFER PEREZ 11 Saddleback 25:47
108 MARILYN ESPINOSA 12 Wilson (hh) 25:48
109 JULIE MC COOL 11 Tehachapi 25:49
110 MONICA RIVERA 12 Saddleback 25:50
111 MICHELLE SAAVEDRA 12 St. Joseph (lak) 25:50
112 VANESSA NAVARRO 11 Tehachapi 25:53
113 ALONI MOTUFAU 11 Pacific 25:56
114 ZIYU CHEN 11 Wilson (hh) 25:56
115 LYSSANDRA HUERTERO 11 Rubidoux 25:57
116 JACKIE RIVAS 11 Jurupa Hills 25:57
117 MICHAELA AGUIRRE 12 Tahquitz 25:59
118 YVONNE CORTEZ 11 Jurupa Hills 26:02
119 JESSICA LOPEZ 11 Alemany 26:08
120 SARINA FLORES 12 Alemany 26:08
121 TERESA RIVERA 11 Buena Park 26:10
122 NICOLE VAN 12 Temple City 26:11
123 BRENDA VERDUZCO 11 St. Joseph (lak) 26:14
124 DANIKA CHRISTENSEN 11 La Canada 26:15
125 NALLELY CHAIREZ 11 Rim Of The World 26:16
126 KIMBERLY GUTIERREZ 12 Rubidoux 26:18
127 DENISE MORENO 11 San Jacinto 26:19
128 NANCY MILLAN 11 Laguna Hills 26:28
129 ELENA ADAME 12 Jurupa Hills 26:31
130 JULLIETTE STOLTZ 11 Rio Americano 26:35
131 THERESA MAROCCO 11 El Capitan 26:37
132 JACQUELINE CONTRER 11 San Bernardino 26:40
133 ELIANA SCHULNER 11 Oak Park 26:41
134 PRISCILLA CORTEZ 11 Buena Park 26:43
135 JANETT LOPEZ 12 Bellflower 26:44
136 ALIANNA DECASTRO 11 Oak Park 26:48
137 BRITTANY ANDRADE 12 Bonita 26:56
138 KARUNA RAI 11 Laguna Hills 26:57
139 CAMRYN WEISENBERGE 11 Rio Mesa 26:58
140 KARINA DAVIS 12 Tahquitz 26:59
141 CHRISTINA MEDINA 11 Alemany 27:02
142 ANGIE DO 11 San Juan Hills 27:03
143 SONIA MARTINEZ 12 Pacific 27:04
144 ALEXIS ZARATE 12 West Valley (hem) 27:07
145 ELIZABETH PALMA 11 Pacific 27:11
146 GWENDOLYN GILES 12 Rio Americano 27:11
147 ANDREA NATIVIDAD 11 West Valley (hem) 27:12
148 EMMY DO 11 San Juan Hills 27:14
149 VALERIA FRANCO 11 Buena Park 27:17
150 DESTENY GONZALEZ 11 Buena Park 27:17
151 LIZSANDRA VERGARA 11 North Monterey 27:19
152 NICOLE MICHAELS 11 Oakmont 27:26
153 CHLOE WIDDOWSON 12 San Juan Hills 27:27
154 ALEX LOPEZ 12 Oak Park 27:27
155 ALYSSA CLARK 11 Hoover (gle) 27:32
156 EUNICE KAHNG 12 Pacifica (gg) 27:40
157 CELINA FERNANDEZ 11 Buena Park 27:41
158 KAYLEE CROWTHER 12 Rubidoux 27:43
159 BROOKE TEBBE 12 Pacifica (gg) 27:44
160 GLADYS MENDOZA 11 Buena Park 27:53
161 TIFFANY GARCIA 12 Pacific 27:57
162 VANIA HERNANDEZ 11 Buena Park 28:00
163 EMILY VALDEZ 11 Buena Park 28:01
164 JIA HUI HUANG 12 Temple City 28:01
165 MARJAN SALAMATI-POU 12 Corona Del Mar 28:07
166 VICTORIA VASQUEZ 11 North Monterey 28:08
167 EVELYN LOMELI 11 San Dimas 28:12
168 MONSSERRAT RIVERA 11 Cabrillo (lom) 28:18
169 JENNIFER MAYEMURA 12 Oak Park 28:27
170 RUBY TORRES 12 San Bernardino 28:30
171 JOCELYN MACIAS 11 Saddleback 28:30
172 ANGELICA AVILA 11 Laguna Hills 28:37
173 MARIA S PORRAS 11 North Monterey 28:39
174 DAHLIA NERI 11 Bellflower 28:41
175 HOLLY LEWIN 11 El Capitan 28:49
176 ANDI WHITCOMB 12 Yosemite 28:54
177 KARINA REGALADO 11 North Monterey 28:55
178 CRISTINA JIMINEZ 11 St. Joseph (lak) 28:56
179 ARIANA AGUILERA 12 Oakmont 29:08
180 CELESTE VILLARREAL 10 Bellflower 29:11
181 MAYRA CAZAREZ 12 North Monterey 29:13
182 CYNTHIA AVILA CERNA 11 Yorba Linda 29:26
183 CELINE WONG 12 Temple City 29:33
184 DENISE GARCIA 11 North Monterey 29:46
185 MONSERRAT GUTIERRE 11 San Bernardino 29:48
186 RONNI ALBRIGHT 11 San Juan Hills 29:50
187 KARIME ORTIZ 12 Buena Park 30:02
188 JESSICA VOGEL 12 El Camino (sac) 30:05
189 VALERIE CAMARENA 12 San Bernardino 30:08
190 MICHELLE LEDESMA 11 Bellflower 30:13
191 AMY BOWLES 12 Oakmont 30:14
192 LUZ HERNANDEZ 11 North Monterey 30:41
193 TERESA GONZALEZ 11 Buena Park 30:59
194 ROSELYN MAGANA 11 Pacific 31:24
195 STACEY HANNA 12 Laguna Hills 31:27
Race #4 Boys Freshman Division 3 11:05 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JOAQUIN RODRIQUEZ 9 El Dorado (pla) 17:13
2 JUAN MARTINEZ 9 Hueneme 17:26
3 TRAD BERTI 9 Paso Robles 17:30
4 EDGAR MARTINEZ 9 Paso Robles 17:30
5 DIEGO MARES 9 El Capitan 17:38
6 SPENCER LEVIN 9 Calabasas 17:40
7 JESUS CUENCA 9 Bellflower 17:44
8 JOVAN CAHUANTZI 9 Bellflower 17:45
9 ABRAHAM FLORES 9 Rosemead 17:56
10 ORLANDO PULIDO 9 Garey 17:57
11 NOAH LEE 9 Beverly Hills 17:57
12 BRANDON PAPIN 9 Yorba Linda 17:58
13 BRIAN LEE 9 Yorba Linda 17:59
14 WESLEY POULSON 9 Tehachapi 18:04
15 LUIS LINARES 9 Rosemead 18:06
16 JOHNATHON MELENDEZ 9 Paso Robles 18:11
17 HAYDN DIAZ 9 Barstow 18:11
18 LUCAS CIACHURSKI 9 Corona Del Mar 18:12
19 RYAN RAMOS 9 Santa Margarita 18:20
20 MATTHEW GONZALEZ 9 Santa Margarita 18:20
21 NOAH HENNIG 9 Bonita 18:21
22 ANDREW OSTROM 9 Burroughs (rid) 18:22
23 GARY THU 9 Rosemead 18:26
24 ERIK SALDANA 9 Yorba Linda 18:26
25 ANTHONY HERNANDEZ 9 El Dorado (pla) 18:27
26 TYLER ABO 9 Bonita 18:28
27 DOMINIC RAZO 9 Bishop Amat 18:33
28 SERGIO RODRIGUEZ 9 Century 18:36
29 JORGE GARCIA 9 Garey 18:38
30 CAMERON SMITH 9 El Dorado (pla) 18:38
31 TIMOTHY HU 10 Rosemead 18:40
32 DAMIEN NAVARRO 9 Paso Robles 18:42
33 CALEB WASHBURN 9 Burroughs (rid) 18:43
34 EVAN ALIRE 9 Yorba Linda 18:43
35 JOEL CHAVEZ 9 Garey 18:45
36 JONATHAN COHEN 9 Beverly Hills 18:47
37 CAMERON FULLER 9 Burroughs (rid) 18:50
38 JAVIER AVILA 9 Rosemead 18:50
39 ZOWIE HILLEBRANDT 9 Corona Del Mar 18:52
40 SUMESH RAWAL 9 Yorba Linda 18:54
41 CHRISTOPHER OROZCO 9 Bishop Amat 18:54
42 BRANDON MORA 9 Barstow 18:55
43 RYAN SHEATZ 9 El Dorado (pla) 18:56
44 VINCENT RASSO 9 Grand Terrace 19:00
45 JOEY BACON 9 Palos Verdes 19:02
46 JESSE SETHI 9 Bonita 19:02
47 ALEX DONNELLY 9 Santa Margarita 19:03
48 AARON RUIZ 9 Century 19:04
49 JAIRO VENTURA 9 San Bernardino 19:06
50 HECTOR JIMENEZ 9 Paso Robles 19:07
51 ADRIAN MORALES 9 Garey 19:09
52 EVAN SLAUGHTENHAUP 9 El Dorado (pla) 19:10
53 TYLER GERLACH 9 El Dorado (pla) 19:10
54 CHASE SOJKA 9 Bonita 19:11
55 DEVLIN DIAZ 9 Barstow 19:12
56 SPENCER EDELMAN 9 Beverly Hills 19:15
57 LUIS ARMENDARIZ 9 Paso Robles 19:16
58 BRYAN ORTIZ 9 Wilson (hh) 19:18
59 DERICK GUTIERREZ 9 Bonita 19:19
60 BRET WORRELL 9 Yorba Linda 19:23
61 ROBERT RICHARDSON 9 Barstow 19:25
62 CARLOS CANO 9 Garey 19:25
63 DAVIN MEDINA 9 Bellflower 19:26
64 JONATHAN RAMIREZ 9 Northview 19:30
65 MIGUEL MARTINEZ 9 Paso Robles 19:31
66 BRADLEY MONT 9 Yorba Linda 19:32
67 BEN LAMM 9 Rosemead 19:32
68 JESSIE GARNICA 9 Barstow 19:34
69 ROURKE FUNKE 9 Corona Del Mar 19:35
70 JAMES DERAS 9 Pacifica (gg) 19:36
71 ROBERT RICHARDS 9 Burroughs (rid) 19:36
72 RICARDO LOPEZ 9 Garey 19:36
73 GARY GUAN 9 Temple City 19:39
74 ERIC LUND 9 El Dorado (pla) 19:40
75 ETHAN ZEHR 9 Tehachapi 19:42
76 SEAN GASKINS 9 Calabasas 19:44
77 JOSE RIVERA 9 Tahquitz 19:45
78 RYAN PITT 9 Calabasas 19:46
79 JOHN BLOOMINGDALE 9 Palos Verdes 19:46
80 YUNCHAO ZHANG 9 Beverly Hills 20:00
81 JOSE AYALA 9 North Monterey 20:01
82 JEREMY SEGAL 9 Beverly Hills 20:02
83 LUIS CONTRIDAS 9 North Monterey 20:06
84 DANIEL FAN 9 Wilson (hh) 20:06
85 SAM ROTH 9 Corona Del Mar 20:07
86 DANISON GAMBOA 9 Yorba Linda 20:09
87 ALAN HA 9 Wilson (hh) 20:10
88 MIN-SOO NAM 9 Gahr 20:10
89 LARRY HUDSON 9 Gahr 20:14
90 EDWARD FERNANDEZ 9 Gahr 20:17
91 BENJAMIN HELLER 9 Beverly Hills 20:20
92 ADRIAN PRECIADO 9 Temple City 20:24
93 BRANDON CARGILE 9 Corona Del Mar 20:26
94 SAMI ELIAS 9 Bonita 20:26
95 RYAN PETERSON 9 Bonita 20:27
96 HERNANDEZ JONATHON 10 Grand Terrace 20:31
97 AIDAN MURRAY 9 Corona Del Mar 20:33
98 ISAIAH FREEDMAN 9 Beverly Hills 20:34
99 BANJAMIN FLIERL 9 Corona Del Mar 20:36
100 DIMA SOLENKO 9 Corona Del Mar 20:38
101 SAMUEL UZZAN 9 Beverly Hills 20:42
102 XAVIER SANTOS 9 Beverly Hills 20:42
103 RAUSTIN SOLTANI 9 Beverly Hills 20:43
104 TYLER INMAN 9 Northview 20:43
105 JACK NICHOLAS 9 Corona Del Mar 20:45
106 ANGEL CASILLAS 9 Bellflower 20:46
107 JACOB HEIER 9 Tehachapi 20:46
108 FERNANDO ACHO 9 Hueneme 20:53
109 CHRISTIAN LOPEZ 9 Tahquitz 20:55
110 DAVID FEBLES 9 Wilson (hh) 20:55
111 RUEBEN RODRIGUEZ 9 Tahquitz 20:56
112 RICARDO LUNA 9 San Bernardino 20:56
113 GRANT HAN 9 Temple City 20:57
114 JASON COHEN 9 Beverly Hills 21:04
115 MARCELLO TERRASI 9 Beverly Hills 21:05
116 BRENDAN FAIGENBLAT 9 Calabasas 21:06
117 WONG RYAN 9 Rosemead 21:07
118 LUIGI CARPACCIO 9 Beverly Hills 21:07
119 JAKE SCHACTER 9 Calabasas 21:11
120 JOSH JACOBY 9 Bonita 21:16
121 NOAH GARCIA 9 Gahr 21:16
122 AARON ALFARO 9 Gahr 21:20
123 CESAR ALVARADO 9 Wilson (hh) 21:24
124 RAMIREZ JESUS 9 Grand Terrace 21:24
125 RILEY PAIK 9 Palos Verdes 21:27
126 RAYMOND KONG 9 Temple City 21:29
127 SUNG MIN PARK 9 Beverly Hills 21:29
128 SAHIL SOOD 9 Calabasas 21:37
129 JORGE ESPINO 9 North Monterey 21:38
130 ANTHONY LARA 9 Burroughs (rid) 21:41
131 MATTHEW PENALORA 9 Temple City 21:43
132 DYLAN MCGARVEY 9 Bonita 21:45
133 MAX TYNDALL 9 Pacifica (gg) 21:51
134 HARRY LEE 9 Beverly Hills 21:53
135 MITCHELL BATZER 9 Burroughs (rid) 21:53
136 CAMERON MYERS 9 El Capitan 21:54
137 JUSTIN WU 9 Beverly Hills 21:55
138 DANIEL LE 9 Corona Del Mar 21:57
139 XERYUS VELASCO 9 Pacifica (gg) 21:58
140 SIDNEY STEINBERG 9 Beverly Hills 21:59
141 FELIPE IBARRA 9 North Monterey 21:59
142 ARAVID NAIR 9 Gahr 22:03
143 ELTON GUAN 9 Temple City 22:09
144 GARRETT BERGMANN 9 Corona Del Mar 22:12
145 JAEWON IN 9 Calabasas 22:26
146 ROMIR KAPUR 9 Beverly Hills 22:27
147 KYLE KENNEDY 9 Hueneme 22:28
148 GREG PAILET 9 Palos Verdes 22:30
149 GIUSEPPE TERRASI 9 Beverly Hills 22:35
150 JACK MATSON 9 Palos Verdes 22:37
151 ALFREDO ORTIZ 9 North Monterey 22:39
152 KOA JOHNSON 9 Calabasas 22:41
153 CHRISTIAN HAMLIN 9 Northview 22:43
154 JOSE RAMIREZ 9 Grand Terrace 22:50
155 MIGUEL VEGA 9 Garey 22:53
156 DANIEL LUCIONI 9 Palos Verdes 22:56
157 JUSTIN TRIEU 9 Temple City 22:57
158 ZACHARY STEINBERG 9 Beverly Hills 23:00
159 BENJAMIN SHOFET 9 Beverly Hills 23:03
160 KELVIN YU 9 Temple City 23:07
161 LAYSON SAVANT 9 Corona Del Mar 23:09
162 DYLAN ALVAYERO 9 Tahquitz 23:18
163 MORDECHAI SHADPOUR 9 Yeshiva 23:31
164 ARIEL WERNICK 9 Yeshiva 23:31
165 ARIEL NAGHI 9 Beverly Hills 23:39
166 JOEL SALAZAR 9 Northview 23:41
167 EYTAN MIZRAHI 9 Beverly Hills 23:41
168 CHRISTOPHER IVEY 9 Bonita 23:58
169 CALOB VILLAREAL 9 Barstow 24:04
170 TRISTAN LAU 9 Calabasas 24:06
171 ANTHONY LE 9 Rancho Alamitos 24:29
172 ZACHARY PAUL 9 Calabasas 24:30
173 JORDAN GONZALEZ 9 Calabasas 24:32
174 JOSEPH TESFAI 9 Beverly Hills 24:33
175 JOSE ZATARAIN 9 Barstow 24:54
176 ANTHONY SALCEDO 9 Gahr 25:16
177 STEVEN KOLINSKY 9 Calabasas 25:28
178 ANTHONY PORRAS 9 Rancho Alamitos 25:34
179 HARRISON WANG 9 Calabasas 25:40
180 MICHAEL ELY 9 Beverly Hills 25:47
181 ALBERT ZENG 9 Calabasas 25:57
182 JUSTIN UNDERWOOD 9 Calabasas 26:10
183 HECTOR JIMENEZ 9 North Monterey 26:18
184 DADRIC RIGGS 9 Coconino 26:38
185 JON TAYLOR BRIGGS 9 Beverly Hills 26:57
186 ALVIN MENDOZA 9 North Monterey 26:58
187 GAMEIAL NG 9 Tahquitz 27:01
188 DANIEL OCHOA 9 North Monterey 27:04
Race #5 Boys Freshman Division 3 11:12 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 HANK TADEUSIAK 9 Cathedral Catholic 17:16
2 SALVADOR CHAVEZ 9 West Valley (hem) 17:19
3 JOE DE LEONE 9 Cathedral Catholic 17:20
4 MICHAEL ROBINSON 9 Cathedral Catholic 17:22
5 TEGAN FLEISHMAN 9 Atascadero 17:45
6 KYLE GRAY 9 San Juan Hills 17:52
7 BEREKET AYALEW 9 San Marcos (sb) 17:56
8 DANIEL ROBINSON 9 Cathedral Catholic 17:53
9 LOGAN BRINER 9 San Marcos (sb) 17:58
10 FELIPE MEDINA 9 West Valley (hem) 17:59
11 JAKE MANN 9 Del Oro 18:06
12 MARTIN BORRAYO 9 Cabrillo (lom) 18:07
13 MARC BERNAL 9 West Valley (hem) 18:07
14 MARIO ORTEGA 9 San Jacinto 18:07
15 NEDU NDILI 9 Valley Christian (sj) 18:09
16 JUSTIN BARAONA 9 Valley Christian (sj) 18:12
17 CAMERON LOCKARD 9 Valley Christian (sj) 18:13
18 MICHAEL HOLBROOK 9 Servite 18:18
19 MAURICIO TINOCO 9 Oakmont 18:22
20 CLAUDIO CORTEZ 9 San Jacinto 18:27
21 JOSEPH CAMPBELL 9 Yosemite 18:28
22 ISAAC ACOSTA 9 Lompoc 18:30
23 MICAH RAY 9 San Juan Hills 18:31
24 JAMES ELLIS 9 Laguna Hills 18:31
25 NAKASHOMA NOA 9 Alhambra (mar) 18:34
26 CONNOR YARTZ 9 San Juan Hills 18:37
27 CHET JOHNSON 9 San Juan Hills 18:42
28 CHRIS CHEREQUE 9 Hoover (gle) 18:42
29 ARMANDO ZAMORA 9 Saddleback 18:47
30 ALEXANDER WILLIAMS 9 Yosemite 18:52
31 ARMANDO REYES 9 San Jacinto 18:54
32 DANIEL FERNANDEZ 9 Cabrillo (lom) 18:54
33 ABRAHAM HERNANDEZ 9 San Jacinto 18:56
34 ANDREW CHANG 9 Irvine 18:56
35 JAKE HALL 9 Oakmont 18:58
36 MATHEW WEEKS 9 Valley Christian (sj) 18:58
37 JOSHUA LEE 9 Irvine 18:58
38 DANIEL BRUBACHER 9 Buena Park 19:00
39 EDWIN BERBER 9 Colton 19:03
40 HANSULL JOH 9 Palm Desert 19:04
41 CALEB TAMEZ 9 West Valley (hem) 19:05
42 MAX MENKE 9 High Tech High 19:05
43 NICK KUBAS 9 Palm Desert 19:07
44 JOSEPH BOCHE 9 Atascadero 19:08
45 JULIAN PUFFER 9 Oakmont 19:09
46 RYAN FINO 9 Will C. Wood 19:09
47 JOSH OGAN 9 Cabrillo (lom) 19:10
48 GABRIEL CABALLERO 9 Saddleback 19:11
49 TOMMY BENNETT 9 Coconino 19:12
50 SAM REYNOLDS 9 San Juan Hills 19:12
51 JEREMIAH SWIDER 9 San Marcos (sb) 19:13
52 DAVID BOURASSA 9 Cathedral Catholic 19:13
53 SAM ANGELES 9 Cathedral Catholic 19:16
54 KEONI RODRIGUEZ 9 Cathedral Catholic 19:17
55 JASON CARBAJAL 9 Saddleback 19:18
56 AUGIE DONOVAN 9 Oakmont 19:23
57 LAWRENCE RAY 9 San Juan Hills 19:25
58 HANALL JOH 9 Palm Desert 19:26
59 MARCOS RAFAEL 9 Pioneer (whi) 19:26
60 MATT HOLBROOK 9 Servite 19:30
61 REID HATCH 9 Coconino 19:31
62 PATEL YASH 9 Valley Christian (sj) 19:32
63 IAN BENNETT 9 Servite 19:34
64 KYLE LUU 9 Irvine 19:36
65 JONLUKE TORESS 9 Laguna Hills 19:42
66 JOSE MORALES 9 Lompoc 19:43
67 NEWMAN HU 9 Valley Christian (sj) 19:46
68 FIDENCIO HERNANDEZ 9 Lompoc 19:48
69 PATEL ARJUN 9 Irvine 19:50
70 ANDREW FEHLMAN 9 San Juan Hills 19:50
71 JACKSON COLLIN 9 San Juan Hills 19:52
72 PAUL YANG 9 Irvine 19:53
73 JERONI BERTRAN 9 Cathedral Catholic 19:55
74 ELIAS SIEMENS 9 Cabrillo (lom) 19:55
75 KEENAN MURRAY 9 Cabrillo (lom) 19:55
76 STEFAN STANKOVICH 9 Hoover (gle) 20:02
77 ELAM STANTON 9 High Tech High 20:02
78 JOEL BRADSHAW 9 Yosemite 20:03
79 AARON ARROYO 9 Yosemite 20:04
80 ALEX CAREY 9 Del Oro 20:05
81 TREY FLORES 9 Del Oro 20:05
82 LE DOAN 9 Laguna Creek 20:06
83 MATTHEW ROBERTS 9 Yosemite 20:06
84 JONATHAN NGUYEN 9 San Marcos (sb) 20:07
85 BRYSON SALERNO 9 Servite 20:08
86 JASON CORREA 9 Buena Park 20:09
87 COMIA MARSHALL 9 Oakmont 20:09
88 CORRIGAN SALERNO 9 Servite 20:12
89 YUDAI SHINKAWA 9 Irvine 20:13
90 DOMINIC CATANZARO 9 Cathedral Catholic 20:14
91 MATTHEW SHADBURNE 9 Servite 20:15
92 LATRON FREGIA 9 San Dimas 20:17
93 JOSHUA ESTRADA 9 San Juan Hills 20:18
94 BRYAN DEJESUS 9 Buena Park 20:18
95 DAVHAUN LEMELLE 9 High Tech High 20:19
96 THOMAS NGOY 9 San Juan Hills 20:20
97 SAMUEL HERNANDEZ 9 Pioneer (whi) 20:20
98 LEO CALVO 9 Lompoc 20:22
99 MATTHEW ELIAS 9 Cabrillo (lom) 20:24
100 MATTHEW GRACIANO 9 Laguna Hills 20:27
101 WILSON DUNN 9 Servite 20:29
102 KYLE ARTEAGA 9 Del Oro 20:29
103 STIAN LINTVEDT 9 St. Francis (lc) 20:33
104 JOSEPH CAFFEY 9 High Tech High 20:34
105 AIDEN JEWELL 9 Will C. Wood 20:36
106 LOGAN GOUGH 9 San Marcos (sb) 20:37
107 ABEL THON 9 High Tech High 20:40
108 ALEJANDRO ESCARENO 9 Palm Desert 20:42
109 DANIEL KU 9 Irvine 20:45
110 DALIN HAAS 9 Yosemite 20:47
111 ANDRES GALINDO 9 Buena Park 20:48
112 KINRAD MCKEAGUE 9 San Juan Hills 20:48
113 JACK FULLER 9 Alhambra (mar) 20:53
114 LOGAN WILT 9 Atascadero 20:58
115 DYLAN GALLEGO 9 Cathedral Catholic 20:59
116 BRANDON BUSTAMANT 9 Lompoc 21:01
117 JOSEPH WYPER 9 Servite 21:04
118 JOSEPH SHIRLEY 9 Coconino 21:04
119 JAMES MCDONALD 9 San Juan Hills 21:05
120 DANIEL ARELLANO 9 Pioneer (whi) 21:10
121 JUAN MARTINEZ 9 Buena Park 21:13
122 THOMAS LAZAR 9 Yosemite 21:14
123 MATTHEW REGNER 9 Hoover (gle) 21:15
124 JOSHUA MELGOZA 9 Saddleback 21:16
125 SCOTT RUBASZEWSKI 9 Del Oro 21:18
126 ANGEL GUZMAN 9 Laguna Hills 21:18
127 LUIS PADILLA 9 Cathedral Catholic 21:22
128 GABRIEL BOTKIN 9 Cathedral Catholic 21:23
129 CONNOR DAVENPORT 9 San Juan Hills 21:25
130 IAN THURGOOD 9 Cathedral Catholic 21:33
131 KYLE AUFILL 9 Laguna Hills 21:34
132 ISAAC RICH 9 Cabrillo (lom) 21:35
133 JERRY CRUZ 9 Saddleback 21:38
134 RYAN JARVIS 9 Servite 21:38
135 ZACH MASTERS 9 Cabrillo (lom) 21:38
136 MICHAEL PELLERITI 9 San Juan Hills 21:40
137 JOSHUA QUIROZ 9 Saddleback 21:41
138 ANDREW MANSOOR 9 San Juan Hills 21:45
139 TYLER WARREN 9 Laguna Hills 21:50
140 ELISHA DAYAG 9 West Valley (hem) 21:57
141 TANNER KESEL 9 Palm Desert 22:02
142 ANDY CAMARGO 9 Palm Desert 22:04
143 CASTENEDA MOISIS 9 Pioneer (whi) 22:17
144 JORGE PEREZ 9 Buena Park 22:19
145 ABRAHAM GOMEZ 9 Buena Park 22:23
146 JAY HABERBUSH 9 Colton 22:29
147 CARTER SMITH 9 Del Oro 22:32
148 VINCENT CHANG 11 Irvine 22:33
149 VINCENT VILLANUEVA 9 Cabrillo (lom) 22:34
150 WILLIAM BACON 9 Cathedral Catholic 22:39
151 ARTURO TORAL 9 Atascadero 22:45
152 JACOB BLACK 9 Atascadero 22:45
153 ALEJANDRO AGUILAR 9 Saddleback 22:48
154 BRAJHAN DORADO 9 Saddleback 22:53
155 MARK ANZALONE 9 San Juan Hills 22:55
156 DEREK MONYOYA 9 Servite 23:00
157 JOHNNY ZHANG 9 Yosemite 23:14
158 OMAR MANN 9 Irvine 23:15
159 SUNG KIM 9 Irvine 23:18
160 ALEX NICHOLAS 9 Cathedral Catholic 23:27
161 CAMERON JOSEPH 9 Laguna Hills 23:31
162 JHETT FENNELL 9 Cabrillo (lom) 23:32
163 ALEXANDER HUYNH 9 Laguna Hills 23:54
164 CHARLES JOSEPH 9 Laguna Hills 24:03
165 COLIN KIEFFER 9 St. Francis (lc) 24:26
166 KEY LEGETTE 9 Monrovia 25:00
167 KYLE NELLES 9 Palm Desert 25:05
168 STEPHEN BRENNER 9 San Juan Hills 25:38
169 DANIEL MARTINEZ 9 Saddleback 27:00
170 LIANO BECERRA 9 Pioneer (whi) 29:06
171 DANNY MAYA 9 St. Francis (lc) 32:43
172 KOLLIN TANAHASHI 9 Del Oro 32:45
Race #6 Girls Freshman Division 3 11:18 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CAITLIN STONER 9 Palos Verdes 19:36
2 ALEX REGAN 9 Palos Verdes 19:57
3 MCKENNA RINKE 9 Laguna Hills 20:04
4 OLIVIA POLISCHECK 9 Palos Verdes 20:14
5 EMILY BARK 9 Palos Verdes 20:28
6 ALYSSA ARMENDARIZ 9 Yorba Linda 20:35
7 AMEYA PATEL 9 Cathedral Catholic 20:36
8 CHRISTINE DECKER 9 Palos Verdes 20:38
9 NIRALI PATEL 9 Yorba Linda 21:10
10 JANE WYNNE 9 Tamalpais 21:26
11 MCKAYLA ANTRIM 9 Bonita 21:30
12 ANNIKA LAVAGGI 9 Tamalpais 21:30
13 MOLLY O'CONNOR 9 Cathedral Catholic 21:32
14 BRITTANY HILL 9 San Juan Hills 21:35
15 REYES NOEMI 9 Rubidoux 21:40
16 MIKAYLA KAPPES 9 Cathedral Catholic 21:43
17 DANI LOPEZ 9 Cathedral Catholic 21:47
18 DEANNA PEREZ 9 Bonita 21:48
19 FAITH FLOYD 9 Laguna Hills 21:48
20 KRISTEN GARRITY 9 Yorba Linda 21:48
21 JILLIAN DVEIRIN 9 Beverly Hills 22:10
22 ARIANA PINEDO 9 Temple City 22:20
23 JULIANNA THRASHER 9 Yorba Linda 22:20
24 SHANNON WASLEY 9 Laguna Hills 22:21
25 KATIE GOMEZ 9 University City (sd) 22:29
26 CHRISTINA CHEN 9 Temple City 22:32
27 VIRGINIA AVILA 9 Rosemead 22:35
28 NELL MITCHELL 9 Tamalpais 22:37
29 MALISA EVANS 9 St. Lucy's 22:39
30 ERIN GAFFNEY 9 St. Lucy's 22:46
31 JOELLE HAMEISTER 9 West Valley (hem) 22:46
32 AMY SOVINSKY 9 University City (sd) 22:53
33 LAUREN PERRY 9 San Juan Hills 22:57
34 SUKI NAGANO 9 Laguna Hills 22:59
35 ANGELICA CONTRERAS 9 San Juan Hills 23:05
36 MAGGIE BARBOUR 9 Tamalpais 23:11
37 MARISOL SANCHEZ 9 Buena Park 23:19
38 RYAN HALLISEY 9 University City (sd) 23:21
39 MONTANNA KIRVEN 9 Cathedral Catholic 23:27
40 MADISON BALAGTAS 9 University City (sd) 23:31
41 ALEX CERVENY 9 Cathedral Catholic 23:34
42 CAITLIN GREENUP 9 Wilson (hh) 23:37
43 SHOSHANA TRAN 9 Rosemead 23:52
44 JACLYN RUEDISUELI 9 San Juan Hills 23:59
45 HANNAH ADAMS 9 Lutheran (ora) 24:04
46 NATALIA FUENTES 9 Saddleback 24:05
47 JULIANA GONZALEZ 9 Saddleback 24:06
48 FIONA DIEC 9 Rosemead 24:08
49 ISABELLA DELMONTE 9 San Juan Hills 24:16
50 ANNASIMEON HANNA 9 Yorba Linda 24:16
51 SOFIA MILLER 9 Beverly Hills 24:19
52 SHANNON WILBORN 9 Palos Verdes 24:23
53 DEVYN NGUYEN 9 San Juan Hills 24:24
54 MYA HAMBLIN 9 San Juan Hills 24:24
55 ALEXIS SEDACCA 9 Beverly Hills 24:25
56 VANESSA PHAM 9 Yorba Linda 24:26
57 VICTORIA LAMAS 9 Beverly Hills 24:26
58 CORINA FANTES 9 Yorba Linda 24:28
59 VALERIE AMEZQUITA 9 Jurupa Hills 24:35
60 GABY RUIZ 9 Rosemead 24:42
61 MELISSA BROWN 9 Palm Desert 24:47
62 LEA ALCANTARA 9 San Juan Hills 24:47
63 BRIANA BUGARIN 9 Jurupa Hills 24:47
64 KENDRA SHREVE 9 San Juan Hills 24:52
65 LESLIE COVARRUBIUS 9 Jurupa Hills 24:57
66 DI LORENZO JACKIE 9 Oakmont 24:59
67 NELLY NANG 9 Rosemead 24:59
68 AMANDA ROBLES 9 Rosemead 25:04
69 STEPHANIE MCKAY 9 Palos Verdes 25:11
70 ASHLEY ROSAS 9 Rubidoux 25:19
71 JENNIFER HTET 9 Rosemead 25:19
72 KIARA VENEGAS 9 Jurupa Hills 25:28
73 SOFIA JONES 9 Laguna Hills 25:28
74 ISABELLA BRASENY 9 Yorba Linda 25:29
75 LEIA O'BRIAN 9 San Juan Hills 25:34
76 SARAH KLEIN 9 Lutheran (ora) 25:41
77 HANNAH FLINK 9 Yorba Linda 25:53
78 LILLIAN HASTIE 9 Laguna Hills 25:53
79 KATIE KINSEY 9 Cathedral Catholic 25:56
80 ALEXANDRA LEE 9 San Juan Hills 25:57
81 CASSANDRA KAYS 9 Laguna Hills 25:58
82 MARISSA MOLINA 9 Buena Park 25:59
83 ILENE AGUILERA 9 Jurupa Hills 26:02
84 CARA LIN 9 Cathedral Catholic 26:08
85 CARLY TRUSCOTT 9 Cathedral Catholic 26:11
86 ANGIE PORCAYO 9 Bellflower 26:19
87 HALEY VARELA 9 Palm Desert 26:20
88 JESSICA MARQUEZ 9 Ocean View 26:28
89 GABRIELLE GRODE 9 Beverly Hills 26:38
90 PENA STEPHANIA 9 Hanford West 26:44
91 ORIANA ZHAO 9 Temple City 26:45
92 ALISON MIRANDA 9 San Juan Hills 26:45
93 AMANDA COURNEYA 9 Beverly Hills 27:02
94 SHEA WARD 9 San Juan Hills 27:02
95 KELSEY KESEL 9 Palm Desert 27:05
96 JESSICA LARSON 9 San Juan Hills 27:19
97 MIA HARGRAVES 9 San Juan Hills 27:21
98 TAYLOR SKILLERN 9 Jurupa Hills 27:27
99 EVELYN BOHL 9 San Juan Hills 27:27
100 MIA LOPEZ 9 Bellflower 27:29
101 MARISSA ARREOLA 9 San Juan Hills 27:30
102 HAZEL MELLEM 9 San Juan Hills 27:30
103 MADISON HIRCHAG 9 San Juan Hills 27:31
104 ROBYN RAMOS 9 Bonita 27:36
105 DANA BJELLAND 9 University City (sd) 27:36
106 ELISA PEREZ 9 Rubidoux 27:37
107 EANNA LINTAG 9 Jurupa Hills 27:51
108 ASHLEY CADENA 9 Jurupa Hills 27:55
109 ALLISON YAO 9 Temple City 28:06
110 ALEXANDRA GLASS 9 Beverly Hills 28:29
111 OLIVIA LAND 9 San Juan Hills 28:45
112 MAUREEN MCANDREW 9 San Bernardino 29:13
113 STEPHANIE DUARTE 9 Saddleback 29:35
114 MAHSA SAFVATI 9 Beverly Hills 30:22
115 KAREN LI 9 Temple City 30:34
116 KAYLA SAEIDIAN 9 Beverly Hills 31:01
117 CAROLINA CASTENEDA 10 Jurupa Hills 31:13
118 MAGGIE SANTOS 9 San Bernardino 32:04
119 HELEN PEREZ 9 Buena Park 32:44
120 KAYLA NASSIB 9 Beverly Hills 33:37
Race #7 Girls Freshman Division 3 11:26 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 RAQUEL POWERS 9 Corona Del Mar 18:56
2 MADI GREENBERG 9 Corona Del Mar 20:04
3 SIENNA SANTIAGO 9 High Tech High 20:38
4 HALEY LYM 9 Cabrillo (lom) 20:54
5 NATASHA NINKOVIC 9 La Jolla 20:56
6 ELISE ROBERTS 9 La Jolla 20:58
7 ELSA ROBERTSON 9 San Marcos (sb) 21:17
8 MADDIE TOSTE 9 Atascadero 21:29
9 STAR AUSTIN 9 La Jolla 21:36
10 JENNA DIAZ 9 St. Joseph (lak) 21:44
11 KYRA WATTERS 9 Oak Park 21:57
12 TENETKE WATSON 9 Coconino 21:59
13 PAIGE CREASON 9 Oak Park 21:59
14 ISABELLA MESIWALA JU 9 Corona Del Mar 22:05
15 NATALIE WIDMER 9 San Marcos (sb) 22:08
16 ERIKA ANDERSON 9 Corona Del Mar 22:16
17 EMMA ST. GEME 9 Corona Del Mar 22:20
18 MELINA CHAVEZ 9 South Pasadena 22:21
19 MARIA CORTEZ 9 Pioneer (whi) 22:25
20 RHYLEE OLSON 9 La Jolla 22:38
21 HELENA KUROCIK 9 Corona Del Mar 22:48
22 ISABEL BARBERA 9 South Pasadena 22:49
23 KATHERINE KIM 9 Corona Del Mar 22:50
24 AUDREY ROSE 9 Atascadero 22:57
25 MOLLY GARCIA 9 Rio Mesa 23:00
26 DARILYN HERNANDEZ 9 Rim Of The World 23:01
27 MADDY DELGADO 9 El Dorado (pla) 23:12
28 KEZIA SWANDHAPUTR 9 Calabasas 23:14
29 KAREN ZHOU 9 Rim Of The World 23:17
30 ADRIANA PERERA 9 St. Joseph (lak) 23:18
31 HANNAH HARVEY 9 Coconino 23:32
32 MCKENZIE EHLERMAN 9 Rim Of The World 23:34
33 EMILY KLINGER 9 Coconino 23:37
34 VICTORIA WOLF-LOP 9 La Jolla 23:38
35 JESSIE RAPOZA 9 St. Joseph (lak) 23:39
36 VLADA IAKOVENKO 9 El Dorado (pla) 23:40
37 RAYNEE ODELL 9 San Marcos (sb) 23:44
38 GABRIELA BRUZZO 9 Atascadero 23:48
39 JESSICA PENNER 9 La Jolla 23:51
40 ODESSA PUSINA 9 Yosemite 23:52
41 DESTINY CONDA 9 North Monterey 23:54
42 MIA FRANCO 9 San Marcos (sb) 23:54
43 ANELISE HARLAN 9 San Marcos (sb) 23:56
44 HANNAH SCOTT 9 Yosemite 24:02
45 ELLA THAMES 9 San Marcos (sb) 24:03
46 ERICA CARDINALE 9 Alhambra (mar) 24:11
47 ALLISON SWEENEY 9 La Jolla 24:11
48 GWEN GRIGGS 9 Rim Of The World 24:19
49 ZOE CHITTICK 9 Oak Park 24:27
50 BRYANNA ELIZARRARAZ 9 Cabrillo (lom) 24:31
51 ALLISON RICH 9 San Marcos (sb) 24:37
52 GWEN ROSENKRANTZ 9 Oak Park 24:38
53 EMILY ALFARO 9 St. Joseph (lak) 24:42
54 CECILY AVELINO 9 Rio Mesa 24:46
55 ELLIS DEWING 9 El Camino (sac) 24:46
56 TEI PARK 9 South Pasadena 24:51
57 OLIVIA BROWN 9 Cabrillo (lom) 25:12
58 ALEJANDRA RODAS 9 Calabasas 25:13
59 EMILY GIN 9 South Pasadena 25:14
60 KEANA MARTINEZ-KNIG 9 Corona Del Mar 25:20
61 JULIA WALTON 9 La Jolla 25:21
62 MAYRA MIRANDA 9 Barstow 25:21
63 HEAVENLY LARA 9 Pioneer (whi) 25:34
64 CARLY ESPARZA 9 Pioneer (whi) 25:34
65 RACHEL HU 9 Oak Park 25:50
66 SHELBY HIERL 9 Cabrillo (lom) 25:55
67 ANA GARCIA 9 La Jolla 25:58
68 ISIS CAMPOS 9 San Jacinto 25:59
69 MELISSA BOUAKEO 9 Pacifica (gg) 26:18
70 KATELYN BAUTISTA 9 Calabasas 26:19
71 DANIELLE ZILBERBERG 9 Calabasas 26:24
72 IVETTE HERNANDEZ 9 North Monterey 26:27
73 KARLA LUNA 9 North Monterey 26:29
74 CAMERON CHANG 9 South Pasadena 26:51
75 MACHUCA CELINE 9 Northview 26:52
76 ADRIANNA ROSALES 9 North Monterey 27:08
77 CRYSTAL HOANG 9 Los Amigos 27:15
78 ARIELLE ZVINGLER 9 Calabasas 27:19
79 DIANA CORDOVA 9 North Monterey 27:20
80 JOCELYN BARRERA 9 North Monterey 27:20
81 DEJA LEGATO 9 Calabasas 27:36
82 TASHA JACKSON 9 Barstow 27:41
83 ALEJANDRA CHAVEZ 9 Los Amigos 27:42
84 STEPHANY ZEPEDA 9 Barstow 28:03
85 CARISSA RIVERA 9 North Monterey 28:04
86 MADDISON STANGL 9 Cabrillo (lom) 28:04
87 KAITLIN LAGOS 9 Barstow 28:05
88 FELICIA ARISPE 9 Pioneer (whi) 28:06
89 MARIA GARIBAY 9 Pioneer (whi) 28:15
90 ALYSSA BRIONES 9 St. Joseph (lak) 28:24
91 ANNA CASTEL 9 El Camino (sac) 28:32
92 TAYLOR BLACKWOOD 9 Rim Of The World 28:37
93 JACQUELINE KLIMENKO 9 St. Joseph (lak) 28:40
94 NICOLE WELLENSTEIN 9 Rim Of The World 29:07
95 RACHEL HAMM 9 Monrovia 29:13
96 REILLY KEANE 9 St. Joseph (lak) 29:26
97 TRINA NGUYEN 9 Pacifica (gg) 31:00
98 EMILY DARROW 9 Calabasas 31:09
99 JAYANNA BRACKENS 9 Tahquitz 32:52
100 LEAH SOUTH 9 Rim Of The World 33:07
101 ALYSSA SOLANO 9 Tahquitz 34:12
Race #8 Boys Sophomore Division 3 11:40 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CAMERON HERNANDEZ 10 Cabrillo (lom) 16:37
2 RICKY HERNANDEZ 10 Hueneme 16:51
3 KYLER OSTENBERG 10 Del Oro 17:11
4 DAVIS BUTLER 10 Palos Verdes 17:12
5 GUNNAR GOLLNICK 10 Del Oro 17:18
6 TERRENCE ROBBINS 10 Cabrillo (lom) 17:22
7 DAKOTA SODERLUND 10 Cabrillo (lom) 17:27
8 ANTHONY CAMACHO 10 Rosemead 17:28
9 MIGUEL GUTIERREZ 10 Gabrielino 17:34
10 JACOB ESTRADA 10 Irvine 17:36
11 DOMINICK BORBON 10 Colton 17:38
12 KENNY SHIMADA 10 Buena Park 17:40
13 GAVIN FUKAWA 10 Gabrielino 17:41
14 FELIPE DEJESUS 10 Atascadero 17:41
15 TRISTEN SOMERVILLE 10 Servite 17:42
16 HOUSTON MORGAN 10 Palos Verdes 17:45
17 JASON MA 10 Gabrielino 17:52
18 WESLEY BOOTH 10 Palos Verdes 17:52
19 ERICK GARCIA 10 Servite 17:53
20 LOUIS DELGADO 10 Buena Park 17:59
21 EDUARDO NAVARRO 10 Northview 18:04
22 MICHAEL CAZAREZ 10 Servite 18:07
23 RYAN LAU 10 Temple City 18:12
24 JESSE THOMSEN 10 Northview 18:12
25 ISSAC DURAN 10 Colton 18:14
26 DAMON TOSTE 10 Atascadero 18:18
27 SEVE RODRIGUEZ 10 La Canada 18:19
28 SANTOS JORGE 10 Rosemead 18:20
29 MATTHEW PADGETT 10 La Canada 18:25
30 TIM BARTOLOMEI 10 Del Oro 18:30
31 CONNER NOBBS 10 Bonita 18:30
32 WILLIAM HENRETTA 10 Laguna Hills 18:30
33 CHRIS LIMM 10 Rosemead 18:31
34 JONATHAN SPEASE 10 Bonita 18:32
35 KEVIN NGUYEN 10 Gabrielino 18:41
36 WILL HARDIN 10 Del Oro 18:44
37 JOSH FREDERICH 10 La Canada 18:45
38 NOAH GIDDINGS 10 Corona Del Mar 18:46
39 MATT SCHMALE 10 Palos Verdes 18:48
40 JASON YANG 10 Temple City 18:50
41 NATHAN AU 10 Rosemead 18:52
42 EVAN KOSMOS 10 Laguna Hills 18:54
43 JAKE CULLINAN 10 Irvine 18:56
44 JOSH VEGA 10 Oakmont 19:00
45 LUIS GARCIA 10 Rosemead 19:00
46 EVER DEA 10 Buena Park 19:02
47 FRANK BOCANEGRA 10 Bishop Amat 19:03
48 JOSH LEE 10 St. Francis (lc) 19:04
49 NOAH MITCHELL 10 Palos Verdes 19:08
50 HUGO RAMIREZ 10 Buena Park 19:08
51 COLUM MARSHALL 10 Burroughs (rid) 19:09
52 ALEX ARAUJO 10 Corona Del Mar 19:09
53 DENNIS TAKASHIMA 10 Cabrillo (lom) 19:13
54 ADAM RAIBLEY 10 Del Oro 19:15
55 JONATHAN WEINBERG 10 Oakmont 19:16
56 KARMVEER ATWAL 10 Laguna Creek 19:16
57 KEVIN LEONARDO 10 Gabrielino 19:17
58 CONNOR TAYLOR 10 Corona Del Mar 19:18
59 STEVEN MACHADO 10 Colton 19:18
60 CHRISTOPHER LIN 10 Corona Del Mar 19:20
61 KEITHAN WHITE 9 Coconino 19:24
62 ALEC ROBLES 10 Buena Park 19:27
63 BLAKE CROSBY 10 La Canada 19:30
64 DREW GEE 10 Del Oro 19:35
65 ALEX HOLBROOK 10 Servite 19:35
66 ANDREW SHYNE 10 Servite 19:36
67 PHILMAN TJONG 10 Temple City 19:40
68 MEHRAN RAHMAN 10 La Canada 19:43
69 NICOLO MAGALLANES 10 Buena Park 19:43
70 JOSEPH LAGUNA 10 Servite 19:43
71 TAIT RYSSDAL 10 La Canada 19:45
72 VIKIET PHAN 10 Irvine 19:46
73 CASEY JO 10 Palos Verdes 19:49
74 TOMAS FABREGAS 10 Corona Del Mar 19:50
75 ARTHUR YURIYCHUK 10 Oakmont 19:50
76 PAUL DRUST 10 Bishop Amat 19:52
77 ANTHONY HORN 10 Oakmont 19:54
78 BEN BUI 10 Irvine 19:55
79 ERIC PEACOCK 10 St. Francis (lc) 19:57
80 RYAN HAMBLEY 10 St. Francis (lc) 19:57
81 EMANUEL CARDENAS 10 Northview 19:58
82 CHARLES HUA 10 Laguna Hills 20:08
83 DANIEL LEKA 10 Bonita 20:10
84 KEVIN DANG 10 Temple City 20:11
85 AARON SENK 10 Corona Del Mar 20:11
86 RYAN MOUAWAD 10 San Dimas 20:15
87 SHANE RAMIREZ 10 Irvine 20:16
88 ROBERT DRUST 10 Bishop Amat 20:17
89 RYAN MONJAZEB 10 Corona Del Mar 20:19
90 NIKHIL YERASI 10 Corona Del Mar 20:20
91 MIKO ALITAGTAG 10 Irvine 20:22
92 JACK MONTGOMERY 10 Del Oro 20:22
93 PABLO GARCIA 10 Buena Park 20:27
94 SETH IRELAND 10 San Dimas 20:31
95 MICHAEL MURACH 10 Atascadero 20:31
96 JOHNSON PHAM 10 Temple City 20:31
97 HECTOR ELIZZARRAZ 10 Buena Park 20:33
98 TIMOTHY SKAGGS 10 La Canada 20:33
99 KYLE HAMASAKI 10 Del Oro 20:33
100 WILLIAM CHENG 10 Temple City 20:34
101 VINCE LEMUS 10 Servite 20:36
102 CALEB STANTON 10 Bonita 20:40
103 ASHTON KHACHIGIAN 10 Palm Desert 20:42
104 DANIEL ALVAREZ 10 Bonita 20:48
105 NICKY CHEUNG 10 Temple City 20:49
106 LAYTE CERRATO 10 Bishop Amat 20:54
107 DAVID SAY 10 Atascadero 20:58
108 KEVIN LEE 10 Irvine 20:58
109 TONY LASTRA 10 Atascadero 20:59
110 JACK NAGEL 10 La Canada 21:03
111 ROBERT HERNDON 10 Bonita 21:10
112 DAVID PAILET 10 Palos Verdes 21:11
113 JACOB ROBINSON 10 Cabrillo (lom) 21:13
114 CHRISTIAN MARTIN 10 St. Francis (lc) 21:14
115 BRADY LARSON 10 Del Oro 21:18
116 ALEXANDER SCHREMP 10 Laguna Hills 21:26
117 BRYCE BADARUDDIN 10 La Canada 21:28
118 ERIK SPANGENBERG 10 Palos Verdes 21:33
119 TRISTAN JAI 10 Palos Verdes 21:36
120 ALEXIS VERGARA 10 Buena Park 21:38
121 EDDIE WANG 10 Temple City 21:38
122 JEET SHAH 10 Oakmont 21:38
123 JONY FRANCO 10 Buena Park 21:46
124 AARON SANTIAGO 10 Irvine 21:46
125 JUSTIN CLARK 10 Servite 21:47
126 JOE RAMOS 10 Buena Park 21:49
127 NOAH MOTT 10 Del Oro 21:53
128 GILBERT MORALES 10 Rancho Alamitos 21:56
129 JOSHUA HERRERA 10 Palos Verdes 21:58
130 JOSH ZUPAN 10 Del Oro 21:59
131 BILLY ALLEN 10 El Camino (sac) 22:02
132 GARRETT SHARLAND 10 Laguna Hills 22:04
133 ERIC ZHONG 10 Bonita 22:08
134 ERICK SANDOVAL 10 Rancho Alamitos 22:10
135 ANDRE ARANA 10 Bonita 22:16
136 MICHAEL PARK 10 La Canada 22:17
137 ANGELO CAMARGO 10 Palm Desert 22:27
138 LANCE JAJIEH 10 Diamond Ranch 22:41
139 GIUSEPPE MICCHIO 10 Oakmont 22:42
140 COLE VAN DONGEN 10 Bonita 23:26
141 DEAN HOISINGTON 10 Tehachapi 23:43
142 MANUAL CRUZ 10 Buena Park 23:45
143 SEAN XU 10 Palos Verdes 23:46
144 JOSH SPARLING 10 Tehachapi 24:14
145 FARIS KHAN 10 Diamond Ranch 24:15
146 MICHAEL RANDOLPH 10 La Canada 24:15
147 DAVID TAFOYA 10 Coconino 24:17
148 NATHANIEL TORRES 10 Bonita 24:24
149 SAM EVANS 10 Tehachapi 24:28
150 EARNEST LEE 10 Laguna Hills 24:31
151 KANE JAJIEH 10 Diamond Ranch 24:32
152 EDGAR SOLIS 10 Rancho Alamitos 24:32
153 CHRISTIAN DOMINGUEZ 10 Northview 24:36
154 DOUG BUCKLEY 10 Tehachapi 24:46
155 DANIEL BUCKLET 10 Tehachapi 24:47
156 AIDAN SHIREY 10 Temple City 27:05
Race #9 Boys Sophomore Division 3 11:47AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 LUIS TERRONES 10 Saddleback 17:27
2 RAUL CUEVAS 10 Wilson (hh) 17:29
3 JOSE MURRILLO 10 High Tech High 17:35
4 LUIS CAMACHO 10 North Monterey 17:43
5 FERNANDO GONZALEZ 10 San Juan Hills 17:43
6 KEATON SHINN 10 San Marcos (sb) 17:54
7 FRANCISCO JOYA 10 Saddleback 17:55
8 JACOB BARRETT 10 San Marcos (sb) 18:05
9 RILEY WHELAN 10 Yorba Linda 18:09
10 NOAH DE LAURIE 11 San Juan Hills 18:12
11 NATE MARFIL 10 Will C. Wood 18:16
12 ROGER FANG 10 Yorba Linda 18:18
13 ALEX AYALA 10 Wilson (hh) 18:20
14 BRANDON NIEGOCKI 10 High Tech High 18:24
15 BLAKE GUYSE 10 Yucca Valley 18:25
16 CHARLES RICOTTA 10 El Dorado (pla) 18:26
17 ALEK PODKIN 10 Will C. Wood 18:28
18 TY STILL 10 San Marcos (sb) 18:32
19 CHRIS HARRIS 10 Rio Americano 18:38
20 TYLER FLETCHER 10 North Monterey 18:42
21 JACOB GERIGK 10 Rio Americano 18:44
22 ANDREW VALDA ARANA 10 Yorba Linda 18:50
23 BODHI DRINKARD 10 Will C. Wood 18:53
24 TYLER GIBSON 10 Pacifica (gg) 18:55
25 WILLIAM ROJAS 10 Century 18:58
26 BRANDON GROSSE 10 Saddleback 18:58
27 BRADY CARBAJAL 10 Saddleback 18:59
28 OMAR SALEH 10 Pacifica (gg) 18:59
29 CHAD SORENSEN 10 San Marcos (sb) 19:00
30 NATHAN SHALDONE 10 Rio Americano 19:00
31 OWEN MCEVOY 10 Chaminade 19:00
32 ISAIAH LIWANAG 10 Wilson (hh) 19:00
33 HUNTER NELSON 10 El Dorado (pla) 19:01
34 JULIAN HAWKINS 10 San Juan Hills 19:01
35 JOSH ORTEGA 10 High Tech High 19:02
36 LUIS TAPIA 10 High Tech High 19:02
37 JESUS SANTIAGO 10 Century 19:03
38 DYLAN BARNETT 10 Pacifica (gg) 19:04
39 PAUL PFEIFFER 10 Wilson (hh) 19:07
40 ALEX ACUNA 10 San Marcos (sb) 19:12
41 NOAH ARAGON 10 Lompoc 19:13
42 TREVOR BROWN 10 High Tech High 19:13
43 RAPHAEL PERDOMO 10 El Dorado (pla) 19:15
44 CHRISTOPHER VEGA 10 Wilson (hh) 19:19
45 KEVIN KIRK 10 Yosemite 19:23
46 TREVOR SINGLEY 9 Rio Americano 19:23
47 CHRISTIAN MARTINEZ 10 Grand Terrace 19:24
48 WILLIAM BERDUGO 10 Wilson (hh) 19:24
49 ANGEL MENCHACA 10 San Juan Hills 19:24
50 BRENDAN MCMANUS 10 San Juan Hills 19:24
51 DAVID SANTIAGO 10 Century 19:25
52 HENRY LUTZ 10 San Juan Hills 19:25
53 SHANE ECKSTEIN 10 Yosemite 19:26
54 MATTHEW HORTON 10 Yosemite 19:26
55 MIKE NGUYEN 10 El Dorado (pla) 19:27
56 MICHAEL ALVARADO 10 Gahr 19:28
57 PAOLO MANLUCU 10 Chaminade 19:30
58 JORGE CHAVARRIA 10 Saddleback 19:35
59 ADAM SHIELDS 10 San Marcos (sb) 19:42
60 CRISTIAN VAZQUEZ 10 San Bernardino 19:45
61 ABNER CABANILLAS 10 North Monterey 19:46
62 JOE NIBALI 10 Yorba Linda 19:47
63 JONAH WARSCHAW 10 Chaminade 19:48
64 DARIAN MEERTINS 10 Saddleback 19:51
65 ANDREW TANG 10 Yorba Linda 19:53
66 TORE HARLAN 10 San Marcos (sb) 19:56
67 MITCHELL ARONOFF 10 Calabasas 19:56
68 JUSTIN RODRIQUEZ 10 Hanford West 19:57
69 JOSH ABRAJAN 10 Bellflower 19:58
70 ALEJANDRO NAVARRO 10 Chaminade 19:59
71 JOSE CERVANTES 10 Lompoc 19:59
72 NICK MOLINA 10 Hanford West 20:01
73 BRENDAN RHOAN 10 Yosemite 20:02
74 PAUL ESPOSITO 10 Yosemite 20:02
75 ANDREW VOLPETTI 10 Yosemite 20:02
76 BRIAN CHHANG 10 Saddleback 20:02
77 RAYMOND FLORES 10 Saddleback 20:04
78 AIDAN BOOTH 10 Cathedral Catholic 20:05
79 SEAN NELSON 10 Rio Americano 20:13
80 DRAKE MCKEE 10 Will C. Wood 20:13
81 JACOB ITCHON 10 Cathedral Catholic 20:14
82 JONATHAN LOPEZ 10 Gahr 20:16
83 RYAN BROWN 10 San Juan Hills 20:16
84 GARRETT GARDNER 10 Rio Americano 20:17
85 TIM MEZEIRE 10 Cathedral Catholic 20:20
86 KUNAL GRANDON 10 Gahr 20:27
87 MARCOS RUIZ 10 San Bernardino 20:32
88 GARRETT MOON 10 Barstow 20:32
89 BRYAN PETERS 10 High Tech High 20:32
90 BRYANT ORTEGA 10 Bellflower 20:34
91 ROBERT ROJAS 10 San Juan Hills 20:36
92 GUSTAVO MURILLO 10 Saddleback 20:38
93 JIMMY SOTELO 10 Yorba Linda 20:39
94 KOLBY OLIVER 10 San Juan Hills 20:39
95 ISSAC BALLESTEROS 10 Grand Terrace 20:40
96 NOE ORTEGA 10 San Jacinto 20:42
97 DAVID GURROLA 10 Saddleback 20:49
98 RAYMOND ZHENG 10 Wilson (hh) 20:50
99 ERIC MANZANAREZ 10 Lompoc 20:51
100 DANIEL RAIDON 10 Barstow 20:52
101 JACOB ROSENBURG 10 High Tech High 20:53
102 RAUL VILLEDA 10 Wilson (hh) 20:55
103 STEPHAN KIM 10 Beverly Hills 20:55
104 ADAM CHILDS 10 San Marcos (sb) 20:57
105 ANGEL PADILLA 10 Tahquitz 20:58
106 DEVIN CHILSON 10 Grand Terrace 21:00
107 ZACH ORMAND 10 Will C. Wood 21:02
108 GARRETT WHITE 10 Yosemite 21:11
109 ERNESTO SALDIVAR 10 Wilson (hh) 21:11
110 ROBERT MAGANA 10 Barstow 21:14
111 TYLER WALLACE 10 Yosemite 21:29
112 GEORGE VERDUGO 10 Grand Terrace 21:29
113 JORDAN BERG 10 Yosemite 21:30
114 MICHAEL VANBALINGHE 10 Yosemite 21:31
115 SEBASTION ZURITA 10 Tahquitz 21:44
116 ALEX RAMOS 10 North Monterey 21:45
117 JASPER ROMERO 10 Gahr 21:47
118 SAMUEL BEADLE 10 Beverly Hills 21:49
119 CESAR ROSALES 10 Century 21:50
120 ROBERTO FLORES 10 San Bernardino 21:53
121 JOHNATHAN FLORES 10 Lompoc 22:06
122 VARGAS RUBEN 10 Hanford West 22:10
123 GIOVANNY NAJERA 10 Century 22:35
124 AUSTIN THOM 10 San Jacinto 22:41
125 YOO CHAN KIM 10 Chaminade 22:53
126 JONATHAN MARTINDEL 10 Grand Terrace 22:56
127 QUENTIN LAWRENCE 10 Yosemite 23:21
128 FERMIN URIBE 10 Will C. Wood 23:27
129 PAUL MONTGOMERY 10 Yucca Valley 23:39
130 JOSE GARCIA 10 San Bernardino 24:01
131 JARED MARTINEZ 10 San Bernardino 24:19
132 ALEXI ROBLES 10 San Jacinto 24:19
133 CARTER WHITTAKER 10 Rim Of The World 24:35
134 HARRISON SCULLIN 10 Rim Of The World 24:37
135 ARWIN CHAWLA 10 Beverly Hills 25:40
136 BRIAN ARIANPOUR 10 Beverly Hills 27:13
137 JASON MIDGLEY 10 Tahquitz 27:16
Race #10 Girls Sophomore Division 3 11:54 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JESSICA FINE 10 Yosemite 20:53
2 SHANNON LOUIE 10 Gabrielino 21:17
3 ROSE CURLEY 10 Yosemite 21:17
4 CAITLIN FISH 10 University City (sd) 21:48
5 JAMIE WILKINSON 10 High Tech High 21:51
6 ELENA HOFFMAN 10 High Tech High 21:51
7 ANGELA HERNANDEZ 10 Saddleback 22:01
8 CAITLIN DILLON 10 Bonita 22:05
9 NATALIE CHAMBERLAIN 10 Yosemite 22:08
10 NICOLE SCHWARTZ 10 Oak Park 22:10
11 BRIANA MORALES-WESL 10 Rio Mesa 22:11
12 EDITH GOMEZ 10 Bonita 22:16
13 LARISSA HEATLEY 10 Oak Park 22:19
14 IANIS MOJICA 10 San Jacinto 22:25
15 BRITTNEY NOVAK 10 Oak Park 22:26
16 JULIA LAMP 10 Cathedral Catholic 22:27
17 BRIANA NUÑEZ 10 South Pasadena 22:31
18 BELLA SANCHEZ 10 Cabrillo (lom) 22:31
19 EMILY MARKARIAN 10 Oak Park 22:34
20 JESSICA MORENO 10 Rosemead 22:36
21 EMMA WOLFGRAM 10 Rio Mesa 22:37
22 HALEY YOWLER 10 Cabrillo (lom) 22:40
23 BAILEY STONE 10 University City (sd) 22:41
24 EMILY LUC 10 Rosemead 22:46
25 JULIA MARTINEZ 10 Yucca Valley 22:53
26 MEGAN LE 10 Wilson (hh) 22:58
27 JAYCE BJELLAND 10 University City (sd) 22:59
28 MERCEDES MAHAFFEY 10 Coconino 23:00
29 NASTAZIA MOSHIRFATE 10 Beverly Hills 23:19
30 JULIA JONES 10 Oak Park 23:25
31 LEAH WOLCHIN 10 Beverly Hills 23:27
32 CHENOA BUMPAR 10 Yucca Valley 23:28
33 ELAINE LU 10 Wilson (hh) 23:31
34 AERIH KIM 10 Beverly Hills 23:36
35 INDIKA YOUNG 10 High Tech High 23:39
36 SANTI RODRIGUEZ 10 Rosemead 23:40
37 ALEXANDRA RODRIQUE 10 Cabrillo (lom) 23:42
38 ELAN FILLER 10 Palos Verdes 23:44
39 EMMA AMEND 10 Palos Verdes 23:45
40 GABBY BURNS 10 Cathedral Catholic 23:54
41 KRISTINE CHEN 10 Rosemead 23:57
42 BALANNA RAMOS 10 Yosemite 23:59
43 EVELYN GARCIA 10 Yucca Valley 23:59
44 MERCEDES FLOYD 10 Pacifica (gg) 24:00
45 CAROLYN WU 10 Temple City 24:01
46 SYDNEY HANOVER 10 Beverly Hills 24:08
47 MANUELA RODRIQUES 10 Oak Park 24:11
48 CHRISTINA PHUNG 10 Gabrielino 24:13
49 ALEXA COGAN 10 Rio Mesa 24:14
50 CHARLINE RAMIREZ 10 Cabrillo (lom) 24:18
51 ISABEL HERNANDEZ 10 Wilson (hh) 24:21
52 ELIZABETH HIDALGO 10 Rio Mesa 24:26
53 ODALIS CASTELAN 10 Saddleback 24:27
54 MARISOL SANTA CRUZ 10 Saddleback 24:28
55 JESSICA BORCHARDT 10 University City (sd) 24:31
56 KRISTAL XIE 10 Temple City 24:32
57 OLIVIA CHIU 10 South Pasadena 24:32
58 KELLY SANKER 10 Cathedral Catholic 24:32
59 SHIRLEY LAM 10 Rosemead 24:33
60 JACKELYN CASARRUBIA 10 Hueneme 24:34
61 JENNIFER AMBRIZ 10 Hueneme 24:37
62 EAVAN BURKE 10 Palos Verdes 24:37
63 ALLIE DONNELL 10 Yosemite 24:42
64 ELAINE WITTRY 10 Temple City 24:44
65 KAREN NGO 10 Rosemead 24:57
66 SUMMER LAFOREST 10 Palos Verdes 24:57
67 KAREN CHEN 10 Rosemead 25:06
68 LAUREN DUERFELDT 10 Oak Park 25:08
69 ALEXANDRA SAATI 10 Pacifica (gg) 25:10
70 ALYSSA WALIKE 10 Oak Park 25:14
71 AMANDA REILLEY 10 Oak Park 25:14
72 LIAT KEDAR 10 Oak Park 25:16
73 BROOKE VEATER 10 Yosemite 25:18
74 STEPHANIE RIVERA 10 Oak Park 25:18
75 EMILY QUAN 10 Temple City 25:21
76 JOANNE SU 10 Temple City 25:21
77 S DELOS SANTOS 10 Temple City 25:28
78 KAYLEE CHANTRAPORN 10 St. Joseph (lak) 25:31
79 BREANNA VELASQUEZ 10 Barstow 25:36
80 MIN WONG 10 Wilson (hh) 25:37
81 JO-LYNSIE BEGAY 10 Coconino 25:43
82 LINDSEY GAMBLIN 10 Will C. Wood 25:45
83 ALYSSA ALLEN 10 Oakmont 25:49
84 LESLIE PEREZ 10 Hueneme 25:50
85 LARISA ENRIQUEZ 10 St. Joseph (lak) 25:55
86 JACCIE MADDAUS 10 Yosemite 25:55
87 CELINE RAFALIAN 9 Beverly Hills 25:58
88 WENDY WU 10 Temple City 25:59
89 AMY COSGROVE 10 Palos Verdes 26:01
90 ESMERALDA ORTEGA 10 Saddleback 26:01
91 NALLELY GABINO 10 Barstow 26:02
92 AMANDA MOHABEER 10 Oak Park 26:02
93 JOCELYN RIVERA 10 Saddleback 26:04
94 KATIE WHITCOMB 10 Yosemite 26:07
95 LINDA CHEN 10 Temple City 26:11
96 AMANDA NEZ 10 Coconino 26:16
97 ROYA GHIASVAND 10 Will C. Wood 26:17
98 KRISTY MO 10 Temple City 26:21
99 BRIANA SALINAS 10 Will C. Wood 26:22
100 HANNAH CUSHING 10 Will C. Wood 26:24
101 FRANCES LEE 10 Temple City 26:33
102 JUDITH CUEVAS 10 Saddleback 27:00
103 SOFIA ADELL 10 Beverly Hills 27:01
104 EMILY CODY 10 Coconino 27:03
105 CASEY SANKER 10 Cathedral Catholic 27:12
106 CHANDLER FROM 10 Oakmont 27:12
107 SOPHIA GIGLIOTTI 10 Oak Park 27:17
108 JOCEYN WU 10 Temple City 27:18
109 PAOLA NAVARRO 10 Hueneme 27:20
110 KAITLYN RISPOLI 10 Cabrillo (lom) 27:23
111 EDITH VARGAS 10 Cabrillo (lom) 27:26
112 WENDY WONG 10 Temple City 27:27
113 HANNAH GLAZER 10 Palos Verdes 27:32
114 GIANNA DEFELICE 10 Yosemite 27:33
115 JULIA MADURA 10 St. Joseph (lak) 27:41
116 CLEMENTINA RAMIREZ 10 Cabrillo (lom) 27:43
117 SARAH LEE 10 Oak Park 27:47
118 CELEST GARCIA 10 Saddleback 28:04
119 REAGAN WOO 10 Temple City 28:13
120 JAZMINE DIAZ 10 San Dimas 28:23
121 CRYSTAL GARCIA 10 Saddleback 28:30
122 DAISY CASTILLO 10 Saddleback 28:46
123 KACIE WESTBROOKS 10 Rio Mesa 29:00
124 ANNIE PARRONE 10 Oak Park 29:16
125 JAEDA JOHN 10 Coconino 35:09
126 EMILY CARTER 10 Coconino 35:33
Race #11 Girls Sophomore Division 3 12:02 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 LILLY SCHMIDT 10 Corona Del Mar 19:35
2 BRITTNI FRACE 10 Atascadero 20:06
3 ALEXIS CAUDILL 10 Laguna Hills 20:15
4 ERIN HATCH 10 Corona Del Mar 20:48
5 HANNAH CRANE 10 Corona Del Mar 21:02
6 ILSE CHAPA 10 Los Amigos 21:29
7 SHAKIRA SLATER 10 Buena Park 21:37
8 CHARLOTTE TEUNISSE 10 St. Lucy's 21:38
9 EMMA TRACY 10 San Marcos (sb) 21:38
10 RAEGAN GAGE 10 Yorba Linda 21:38
11 EMMA KRATZBERG 10 Corona Del Mar 21:41
12 MARIA OROZCO 10 Atascadero 21:43
13 KRISTEN DOYAN 10 Calabasas 21:50
14 XOCHITL PACHECO 10 San Marcos (sb) 21:59
15 ANGIE KROEGER 10 Tehachapi 22:14
16 JESSICA HERNANDEZ 10 Rim Of The World 22:56
17 MARLENE BEHLE 10 Yorba Linda 23:03
18 TORI LAZERSON 10 El Dorado (pla) 23:05
19 ALYSSA EVANS 10 Rio Americano 23:08
20 SARAH CUSHNIE 10 Yorba Linda 23:18
21 STEPHANIE RODRIQUEZ 10 La Jolla 23:24
22 RAMIREZ RAVEN 10 Northview 23:25
23 ANDREA CONTRERAS-V 10 San Bernardino 23:25
24 NATALIE MUSICK 10 San Marcos (sb) 23:28
25 SIERRA AIGNER 10 San Marcos (sb) 23:31
26 LAUREN PHAN 10 El Dorado (pla) 23:36
27 MARIA RAMIRO 10 Buena Park 23:37
28 KATE WEGNER 10 Lutheran (ora) 23:39
29 KATE ROGERS 10 Alhambra (mar) 23:39
30 NATALIE QUEATHEM 10 Corona Del Mar 23:40
31 DIANA VEGA 10 Rim Of The World 23:42
32 CATHERINE STITES 10 Alhambra (mar) 23:50
33 ELIZABETH ELDER 10 Rim Of The World 23:59
34 HANNAH EDMONDSON 10 Rim Of The World 24:01
35 GETSI FLORES 11 San Juan Hills 24:05
36 REBECCA ESPINOSA 10 Yorba Linda 24:06
37 ROSIE MOREHEAD 10 Rio Americano 24:09
38 DEMETRA RISHWAIN 10 San Marcos (sb) 24:19
39 CASSANDRA LAUBACH 10 Yorba Linda 24:19
40 TIMNA SOME 10 San Marcos (sb) 24:21
41 KATELYN FAITHE 10 Yorba Linda 24:30
42 SOPHIE PUCHALSKI 10 St. Lucy's 24:35
43 MELISSA GUEVARA 10 Alhambra (mar) 24:46
44 KATIE CORRENTY 10 Corona Del Mar 24:55
45 KAITLYN FOLLMER 10 Laguna Hills 24:58
46 MARIAH KIRKHAM 10 San Juan Hills 24:59
47 ANA GARCIA 10 Los Amigos 25:00
48 TANIA ZUNIGA 10 Grand Terrace 25:01
49 KATELYN LOWRY 10 San Juan Hills 25:04
50 RAYNA ENRIQUEZ 10 St. Lucy's 25:10
51 STEPHANIE ZHU 10 Calabasas 25:11
52 ELLIE PIETSCH 10 Corona Del Mar 25:15
53 VANESSA RIOS 10 Buena Park 25:16
54 LUCY GILES 10 Rio Americano 25:16
55 KATRINA FERNANDEZ 10 San Juan Hills 25:21
56 EMMA ALLEN 10 Yorba Linda 25:22
57 TERESA GILLCRIST 10 La Jolla 25:26
58 BRIANA RODRIGUEZ 10 San Juan Hills 25:29
59 CHRISTINE SHEPHERD 10 Lutheran (ora) 25:31
60 SARA STICKNEY 10 Tehachapi 25:39
61 CHRISTLE SMITH 10 Palm Desert 25:49
62 MELISSA LAVA 10 St. Lucy's 25:54
63 SUZIE CARLSAN 10 La Jolla 25:59
64 HAILEY WARREN 10 Laguna Hills 25:59
65 VANESSA MENDOZA 10 West Valley (hem) 26:01
66 BRENDA ARMENDARIZ 10 San Bernardino 26:02
67 SUMMER HILL 10 Rim Of The World 26:08
68 JOURDAN HALL 10 San Juan Hills 26:09
69 IRENE URBANO 10 Laguna Hills 26:22
70 LILY ROSENBLUM 9 Rio Americano 26:38
71 MAGGIE GREENE 10 Rim Of The World 26:39
72 AMANDA GREEN 10 San Juan Hills 26:40
73 CINDY GALLO 10 Grand Terrace 26:45
74 JESSIE GRANT 10 Lutheran (ora) 26:45
75 VERONICA GRAFF 10 San Juan Hills 26:58
76 GINNY WINTERS 10 Rim Of The World 27:07
77 ALLISON DOOLEY 10 Lutheran (ora) 27:12
78 TARYN WOLFSOHN 10 Rim Of The World 27:17
79 CORINA DEITERS 10 Yorba Linda 27:21
80 TORI POWERS 10 San Juan Hills 27:39
81 KRISTEN WILDER 10 Corona Del Mar 27:45
82 LOURDES DIZON 10 Rio Americano 27:47
83 EMMALI TODD 10 Alhambra (mar) 27:49
84 JASMINE HUERTA 10 North Monterey 27:56
85 VANESSA SUAREZ 10 North Monterey 27:56
86 KAYLA TORRES 10 El Capitan 27:57
87 LIZZY GARCIA 10 El Capitan 27:58
88 OLIVIA FARBER 10 San Juan Hills 27:59
89 JESSI CORTES 10 St. Lucy's 28:01
90 LYNDSEY ROBERTSON 10 San Juan Hills 28:11
91 KATRINA STEVENSON 10 Grand Terrace 28:11
92 ANGELINE TRAN 10 Laguna Hills 28:28
93 GUADALUPE PARRA 10 San Bernardino 28:30
94 KAYLEY BATES 10 Rim Of The World 28:38
95 JENNILYN GOMEZ 10 Buena Park 28:39
96 ASHLEY PETITT 10 Grand Terrace 28:44
97 EMMA LANE 10 Rim Of The World 28:44
98 KIERSTEN SOZA 10 Alhambra (mar) 29:03
99 DARLA ESCAMILLA 10 Buena Park 30:48
100 DIANA CARMONA 10 Buena Park 31:46
101 HANNAH HERNANDEZ 10 Grand Terrace 31:55
102 MELISSA RODRIGUEZ 10 Buena Park 32:07
103 VANESSA ORITZ 10 North Monterey 32:09
104 ELAINE YAN 10 Bellflower 32:29
Race #12 Boys Varsity Division 3 12:16 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MICHAEL GUTIERREZ 12 Don Lugo 15:44
2 LOGAN TAGGART 10 Oakmont 16:03
3 ALAN HERNANDEZ 12 Los Amigos 16:17
4 GONZALO VAQUEZ 12 Los Amigos 16:22
5 JUSTIN VEGA 12 San Jacinto 16:23
6 AUSTIN TAGGART 12 Oakmont 16:27
7 BEN VERTELNEY 11 Calabasas 16:32
8 TANNER MOORE 10 Oakmont 16:33
9 BRYSON BLUME 11 High Tech High 16:33
10 DANIEL FLAVIN 12 Alemany 16:40
11 MARIO GOMEZ 10 Pioneer (whi) 16:49
12 KENNETH REYES 11 Delano 16:51
13 RAMON RAMIREZ 11 Independence (bak) 17:00
14 BLIAS ARRAS 12 Bellflower 17:01
15 ELIJAH MENCHACA 11 Independence (bak) 17:04
16 GARRETT VALADEZ 10 Alemany 17:05
17 LUIS MORENO 12 Saddleback 17:10
18 PATRICK GUARDIAN 12 Calabasas 17:12
19 HAYDEN HORAN 12 Sonora (lh) 17:14
20 RICARDO TORRES 12 Wilson (hh) 17:16
21 TRAVIS HALLETT 12 Atascadero 17:16
22 JOSIAH REYNOLDS 10 Oakmont 17:16
23 BARRETT DRYDEN 12 Alemany 17:17
24 ELIAS CORTEZ 10 San Jacinto 17:17
25 STEVEN CABRAL 11 San Jacinto 17:21
26 ALEX DIAZ 12 Alemany 17:22
27 RICHARD HERNANDEZ 11 Pioneer (whi) 17:23
28 VINCENT ARMENDARIZ 12 Wilson (hh) 17:24
29 ABRAHAM VELASQUEZ 12 Sonora (lh) 17:24
30 IAN MILLER 11 Oakmont 17:24
31 CHRISTIAN WOOLFOLK 11 Oakmont 17:25
32 EDDIE SALINAS 11 Saddleback 17:26
33 JONAH ROJO 11 Sonora (lh) 17:28
34 JONATHAN SHEATZ 12 El Dorado (pla) 17:29
35 JEREMY BIBEAU 12 El Dorado (pla) 17:29
36 ANTHONY AMADO 12 El 17:30
37 DANIEL TULL 11 Atascadero 17:31
38 NEIL JOHNSON 9 Tamalpais 17:31
39 ANDREW GARZA 9 Alemany 17:32
40 JACK BRADY 11 Alemany 17:32
41 ALEX PENA 10 Lakeside 17:32
42 JARED BACA 11 Grand Terrace 17:35
43 FRANCISCO DOMINGUE 10 West Valley (hem) 17:35
44 KADEN SULLIVAN 12 El Dorado (pla) 17:36
45 CHRIS DIMAS 11 Sonora (lh) 17:37
46 NATHAN KLING 12 High Tech High 17:37
47 MOHAMED AL ELEW 11 San Jacinto 17:37
48 JAVIER UBALDO 12 Wilson (hh) 17:38
49 LUCAS HESTER 12 Calabasas 17:41
50 OSCAR SAAVEDRA 11 Grand Terrace 17:42
51 JOSH WILSON 11 High Tech High 17:48
52 LUKE PARVIAINEN 11 Independence (bak) 17:48
53 DERIEN CARLSON 11 West Valley (hem) 17:48
54 DUSTIN RIOS 11 San Jacinto 17:49
55 BILLY TIPP 12 Calabasas 17:50
56 MARIO BLANCO 10 West Valley (hem) 17:50
57 ANDREW BELTRAN 11 Bellflower 17:51
58 ISAAC LOPEZ 11 Delano 17:52
59 GEOVANNI GUTIERREZ 9 San Jacinto 17:56
60 JOSE RAMIREZ 12 Oakmont 17:57
61 ANGEL BAUTISTA 11 Pioneer (whi) 17:57
62 JESUS MENA 12 Don Lugo 17:57
63 DANIEL GONZALEZ 10 Palm Desert 17:58
64 DEREK SANFT 10 Grand Terrace 17:58
65 MICHAEL RAMIREZ 9 Grand Terrace 17:58
66 COLE BROWNLEE 9 Palm Desert 17:59
67 SEAN HARA 11 Don Lugo 18:02
68 QUINN HOLLAND 11 Alemany 18:03
69 ANGEL LARA 10 Lakeside 18:06
70 REECE HOLZER 9 Rim Of The World 18:11
71 ANTHONY CORTEZ 10 San Jacinto 18:12
72 CHRISTIAN LOPEZ 12 Wilson (hh) 18:13
73 ORION SIU 10 Tamalpais 18:14
74 MATTHEW BARNA 12 Bellflower 18:17
75 ANDREW TAYLOR 12 Grand Terrace 18:20
76 KYLER TORRES 12 Atascadero 18:20
77 EDGAR MENDOZA 12 Saddleback 18:21
78 ISRAEL LOPEZ 11 Independence (bak) 18:27
79 JOHNNY ESCALARA 11 West Valley (hem) 18:27
80 EDER LEYVA 12 Los Amigos 18:29
81 JUNIOR RAMIREZ 12 Chaminade 18:33
82 DYLAN WARNER 11 Palm Desert 18:33
83 RYAN ONG 12 Wilson (hh) 18:33
84 ALFREDO FLORES 12 Pioneer (whi) 18:35
85 JESUS PINEDA 12 High Tech High 18:35
86 ANTHONY DURAN 12 Delano 18:36
87 ALEJANDRO RODRIGUE 12 Saddleback 18:38
88 SEBASTIAN TAMBLYN 12 Tamalpais 18:39
89 ETHAN SHEATZ 11 El Dorado (pla) 18:39
90 LEONEL PONTON 11 Bellflower 18:39
91 DANTE AYALA 10 Monrovia 18:43
92 JOHATHAN CHU 12 Wilson (hh) 18:44
93 JUSTIN HUTCHINSON 12 High Tech High 18:45
94 CHRISTIAN RUVALCABA 10 Sonora (lh) 18:52
95 FRANCSICO AREVALO 12 Los Amigos 18:52
96 JONATHAN OROPEZA 11 Independence (bak) 18:53
97 LUKE MELLO 10 Don Lugo 18:55
98 ETHAN FRANKLE 10 Tamalpais 18:56
99 JIMMY AVILES 12 Saddleback 18:59
100 AMIR GUYTON 11 Delano 19:00
101 MIGUEL VILLALPANDO 12 Bellflower 19:01
102 ALEC MOREIRA 12 Sonora (lh) 19:03
103 JESSIEREY MANASAN 12 Delano 19:05
104 LUKE SHERRILL 11 Atascadero 19:05
105 GENARO CABRARA 12 Los Amigos 19:05
106 KODIAK RAVICZ 11 Palm Desert 19:09
107 JOAQUIN MAGPANTAY 11 Calabasas 19:13
108 ANTHONY GARCIA 10 Lakeside 19:13
109 SET SASSOUNIAN 9 Don Lugo 19:16
110 BRANDON FOLLIN 11 High Tech High 19:18
111 GAVIN DAHLER 12 Rim Of The World 19:22
112 NICK PAGANINI 12 Rim Of The World 19:22
113 ALEJANDRO ARREOLA 10 Pioneer (whi) 19:22
114 HARPER DORMAN-GREE 9 Tamalpais 19:27
115 KEVIN YOU 12 Bellflower 19:31
116 BRYCE KILLINGSWORTH 12 Tamalpais 19:34
117 ZACH BURKHART 11 Lakeside 19:37
118 BEN COUGHLIN 11 Atascadero 19:45
119 EAN MC GILVERY 9 Rim Of The World 19:47
120 BOBBY WILLIAMS 11 Bellflower 19:52
121 GEORGE SUAREZ 11 Palm Desert 19:53
122 ELEAZAR FLORES 12 Rim Of The World 19:53
123 DERRICK HAM 12 Grand Terrace 19:54
Race #13 Boys Varsity Division 3 12:23 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 AARON WOLFE 12 Beverly Hills 16:07
2 JOSH GUZMAN 11 Hanford West 16:21
3 KENJI ANZAI 12 Rio Americano 16:23
4 GIOVANI RIVERA 12 San Bernardino 16:37
5 AUSTIN CHAVEZ 11 Palm Springs 16:38
6 RUDY BAZA 11 Azusa 16:39
7 ARMANDO ORTEGA 11 Gabrielino 16:45
8 OSCAR MORA 11 North Monterey 16:48
9 NOAH WALLACE 9 Rio Americano 16:49
10 HUMBERTO BARRAZA 12 North Monterey 16:52
11 MICHAEL VIANO 11 Alhambra (mar) 16:53
12 WILL EZZARD 12 Beverly Hills 16:54
13 ALEXIS AREVALO 11 Gabrielino 16:59
14 AARON KARLIN 12 Beverly Hills 17:00
15 JASON LI 11 Valley Christian (sj) 17:02
16 WILLIAM SAMPLES 11 North Monterey 17:15
17 BRANDON LEON 12 Rancho Alamitos 17:21
18 DANTE LONGORIA 11 Hanford West 17:23
19 FILOMENO MUNOZ 12 Yuma 17:33
20 BRYAN RAMIREZ 11 Gabrielino 17:37
21 ALBERTO GARCIA 12 San Bernardino 17:38
22 MATHEW RAMSDELL 11 Laguna Creek 17:43
23 MICHAEL REDSTON 12 Beverly Hills 17:44
24 ALFREDO GONZALEZ 10 Palm Springs 17:46
25 MARCO SOLIS 12 Rancho Alamitos 17:48
26 NOBLE BOUTIN 10 Rio Americano 17:49
27 JORGE JACINTO 11 Savanna 17:49
28 IGNACIO REVELES 11 Rancho Alamitos 17:50
29 MATT OAKLAND 11 Laguna Creek 17:52
30 NIC BURCHETT 11 Rio Americano 17:58
31 JULIO TRUJILLO 11 Savanna 17:59
32 HENRY TORRES 11 Western (ana) 18:01
33 BRANDON DIAZ 12 Savanna 18:03
34 ALAN AGUILAR 11 Azusa 18:04
35 DAVID NEIMAN 12 Beverly Hills 18:04
36 MIGUEL REYES 12 Azusa 18:08
37 MICHAEL DE LA TORRE 10 Western (ana) 18:10
38 JIMMY CONTRERAS-VAS 11 San Bernardino 18:11
39 AUSTIN HORN 11 Coconino 18:12
40 TY CROWTHER 12 Coconino 18:15
41 NICHOLAS VILLA 12 Lynwood 18:16
42 COBI BARNHART 11 Rio Americano 18:16
43 RAFAEL AGUILAR 10 Savanna 18:20
44 PETER ENFANTINO 10 Valley Christian (sj) 18:20
45 RYAN ST PIERRE 9 Ocean View 18:23
46 MATEO SANTOS 11 North Monterey 18:24
47 CONNER MULLIN 10 El Camino (sac) 18:24
48 ALLEN PEREZ 10 Savanna 18:26
49 RYAN VILLENA 12 Gabrielino 18:27
50 MARCO SILVA 12 Rancho Alamitos 18:28
51 GUILLERMO BALAZAR 10 Western (ana) 18:30
52 DESMOND BRYANT 11 Laguna Creek 18:33
53 VINCENT NGUYEN 11 Gabrielino 18:34
54 SEAN MC ALISTER 11 Beverly Hills 18:34
55 REDDY TEJAS 11 Valley Christian (sj) 18:35
56 DEMOSS DEAN 10 Valley Christian (sj) 18:36
57 LUIS CASTRO 12 Yuma 18:37
58 BRYAN RAMIREZ 12 Yuma 18:38
59 BRANDON BARSCH 10 El Camino (sac) 18:39
60 NOE MORA 12 Palm Springs 18:39
61 BARDIA SOLTANI 11 Beverly Hills 18:41
62 ANTHONY RAMOS 11 El Camino (sac) 18:43
63 PATRICK PEREZ 11 Hanford West 18:45
64 JOSEPH LEAL 10 Diamond Ranch 18:46
65 ORACIO ESQUIVEL 10 Coconino 18:47
66 EDGAR LOVO 11 Savanna 18:48
67 MIKE SOLIS 11 Ocean View 18:49
68 DAVID LEDESMA 11 San Bernardino 18:49
69 EMILO TRINIDAD 11 Hanford West 18:50
70 ISAIAS HUARACHA 11 North Monterey 18:59
71 CHRISTIAN GIANINNI 11 Alhambra (mar) 18:59
72 LUIS MANRIQUE 12 Azusa 19:00
73 CASEY YAZZIE 10 Coconino 19:01
74 ISIDRO GOMEZ 11 Ocean View 19:04
75 WYATT TAYLOR 12 El Camino (sac) 19:07
76 ISAAC REED 12 Azusa 19:09
77 ADAM CARLES 9 Ocean View 19:11
78 FRANCISCO FERNANDE 12 Littlerock 19:14
79 JORGE AGUILAR 12 Azusa 19:18
80 ANDREW ROMERO 12 Gabrielino 19:20
81 AUSTIN O'CALLAGHAN 10 Littlerock 19:21
82 NOE LOPEZ 11 Laguna Creek 19:22
83 SHAWN HONGEVA 10 Coconino 19:22
84 LEONEL MERINO 12 Rancho Alamitos 19:24
85 SAMUEL HAN 11 Valley Christian (sj) 19:25
86 FRANKIE GARCIA 12 Azusa 19:26
87 ERIC JIMENEZ 10 Ocean View 19:28
88 DANIEL HERNANDEZ 9 Littlerock 19:28
89 LUIS OZUNA 12 Western (ana) 19:30
90 JOSE GUDINO 10 Littlerock 19:33
91 ANTHONY ZAPATA 11 San Bernardino 19:33
92 ALEX MAGANA 11 San Bernardino 19:34
93 AIDAN CONTRERAS 10 Diamond Ranch 19:38
94 ALEX BAYLESS 10 El Camino (sac) 19:40
95 JUAN ALVARADO 11 Palm Springs 19:41
96 DAMIAN CLING 9 Coconino 19:46
97 BRADY MARSHALL 12 Rio Americano 19:52
98 JASON MURGUIA 10 Diamond Ranch 19:59
99 DAVIS LIANG 12 Laguna Creek 20:01
100 TIMOTHY PHRONG 12 Gabrielino 20:02
101 TYLER LOOMIS 11 Hanford West 20:04
102 OSCAR MACHADO 12 Tehachapi 20:04
103 LUIS LARA-ESPINOZA 10 Lynwood 20:09
104 DAVIN DOMIGO 12 Tehachapi 20:10
105 RAYMOND CANAL 12 Lynwood 20:12
106 BRYAN MANARY 11 Yuma 20:16
107 JOSE CONTRERAS 12 Littlerock 20:19
108 JUSTIN AMPARAN 12 Tehachapi 20:28
109 VICTOR CONTRERAS 10 Savanna 20:33
110 MIGUEL MALDONADO 10 Palm Springs 20:43
111 TYLER ENCE 12 Laguna Creek 20:44
112 JOHN TRAN 12 Western (ana) 20:44
113 CRUZ MARTINEZ 12 Rio Americano 20:50
114 ASHER REMER 10 Yeshiva 20:53
115 CHRISTIAN ALAIN 12 Littlerock 21:02
116 ESCOBEDO RODRIGO 12 Hanford West 21:14
117 NANI SHAPIRO 11 Yeshiva 21:24
118 REID FEELEY 12 Tehachapi 21:33
119 ROBERT MOTA 12 Littlerock 21:38
120 IGNACIO GUTIERREZ 11 Ocean View 21:38
121 JACOB STOUT 12 Tehachapi 21:40
122 JONATHAN CARRASCO 10 Diamond Ranch 21:51
123 JAMES HOWEY 11 Diamond Ranch 21:51
124 CARLOS ZEPEDA 12 Palm Springs 21:57
125 GONZALEZ ANTHONY 11 Hanford West 22:02
126 ANTHONY RAMIREZ 9 Yuma 22:12
127 JAMES WIGHT 12 Tehachapi 22:41
128 DIEGO AVILA 10 Diamond Ranch 22:43
129 DANIEL ROMERO 10 Lynwood 22:47
130 SAMUAL FRANCIS 11 Alhambra (mar) 23:06
131 DANIEL ELIAS 11 Yeshiva 23:08
132 MOTI ZILBERSTEIN 11 Yeshiva 23:09
133 ARMANDO LANDEROS 12 Palm Springs 23:14
134 ULICES MARROQUIN 10 Lynwood 23:17
135 BRANDON KAVIANI 11 Laguna Creek 23:40
136 DAVID HANELIN 10 Yeshiva 23:59
137 LUIS VASQUEZ 10 Lynwood 24:57
138 CHRISTOPHER MARTINE 11 Lynwood 26:40
139 JORDAN VICK 12 El Camino (sac) 28:18
140 DANIEL YELLIN 11 Yeshiva 28:41
Race #14 Boys Varsity Division 3 12:30 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JOSE MENDOZA 12 Hesperia 16:09
2 JORGE GOMEZ 12 El Capitan 16:15
3 BLAIZE BOSTWICK-POP 12 Laguna Hills 16:16
4 BRYAN PEREZ 12 Hesperia 16:17
5 LUIS GOMEZ 12 Bolsa Grande 16:18
6 HERNANDEZ DANIEL 12 Rosemead 16:19
7 REOH DARWELL 12 El Capitan 16:26
8 LUIS DELAPALMA 12 Lompoc 16:31
9 ANTHONY TYLER 11 Cabrillo (lom) 16:32
10 BAILEY TANG 11 Rosemead 16:41
11 GONZALO TORRES 12 Sierra Vista 16:44
12 RAMON FLORES 10 Ridgeview 16:44
13 ALEX BELLAVANCE 11 El Capitan 16:47
14 BEN SELLERS 11 El Capitan 16:51
15 ALVARO GONZALEZ 12 Ridgeview 16:55
16 ALEX PEREZ 12 Bolsa Grande 16:55
17 JOSEPH GRIMM 11 Laguna Hills 16:57
18 JESUS NEVAREZ 12 Rosemead 16:59
19 MICHAEL DONDALSKI 12 Pasadena 17:00
20 TRISTAN KINNETT 11 Laguna Hills 17:02
21 ERIC RODRIGUEZ 11 Laguna Hills 17:03
22 CESAR BERMUDEZ 10 Sierra Vista 17:03
23 OMAR FARIAS 12 Garey 17:04
24 TYLER RUFF 10 El Capitan 17:08
25 GILBERT LEON 12 Colton 17:09
26 CHANDLER HUSS 9 El Capitan 17:09
27 VICTOR MENDOZA 11 Vista Grande 17:11
28 TRISTAN HAYS 11 Tahquitz 17:14
29 GENG-WEI LEE 11 Barstow 17:17
30 ALEX TORRES 11 Ridgeview 17:17
31 JORDAN BONECUTTER 11 Laguna Hills 17:18
32 FRANKIE BACA 12 Barstow 17:20
33 JESSE GONZALEZ 10 Rosemead 17:22
34 HUNTER DURAND 12 Pacifica (gg) 17:24
35 SERRANO GABRIEL 11 Rosemead 17:26
36 JACOB SMITH 9 Pacifica (gg) 17:27
37 ART HERNANDEZ 12 Tahquitz 17:28
38 ERUBEY CAMACHO 11 Colton 17:30
39 JIMMY TAPIA 10 Vista Grande 17:31
40 GARRETT MIRANDA 10 Hesperia 17:32
41 STEVEN ALVARADO 11 Lompoc 17:34
42 ROBERT DIAZ 12 Vista Grande 17:35
43 GABRIEL LEONIDES 12 Lompoc 17:36
44 KADE HUDLUMAN 11 Cabrillo (lom) 17:36
45 JONATHAN OSEI 12 Vista Grande 17:37
46 DAVID ADAN 11 Century 17:40
47 JACOB LAWSON 11 Vista Grande 17:43
48 MICHAEL SNODDY 12 Pasadena 17:47
49 NATE LEWIS 11 San Dimas 17:51
50 JOSE GARCIA 11 Tahquitz 17:53
51 BO BERMUDEZ 12 Lompoc 17:56
52 CODY HAIG 12 Tahquitz 17:56
53 JERRY OROZCO 11 Vista Grande 17:56
54 OSVALDO LOPEZ 12 Sierra Vista 17:57
55 LUIS TINOCO 12 Mira Monte (bak) 17:58
56 DANE MUNAR 12 Cabrillo (lom) 17:58
57 ANDRES PINA 9 Pacifica (gg) 18:00
58 MOAYAD ALNUIAMI 12 Barstow 18:00
59 SERGIO LICON 10 San Dimas 18:05
60 JOSHUA JONES 12 San Dimas 18:06
61 JUAN GARCIA 12 Century 18:08
62 JOEL GAXIOLA 12 Ridgeview 18:09
63 BELTRAN MIGUEL 12 Rosemead 18:09
64 TYLER GARIBAY 9 Pasadena 18:10
65 STEVE SOSA 9 Bolsa Grande 18:10
66 JACOB VALLEJO 10 Pacifica (gg) 18:11
67 OSCAR CISNEROS 12 Hueneme 18:11
68 OSVALDO CASTRO 12 Sierra Vista 18:11
69 LUIS SANCHEZ 12 Sierra Vista 18:15
70 DAMIAN CABRERA 12 Garey 18:16
71 JEFFREY CHIN 11 Temple City 18:16
72 SCOTT SANCHEZ 11 Bolsa Grande 18:17
73 IVAN GARCIA 10 Sierra Vista 18:18
74 DIEGO RAMIREZ 11 Lompoc 18:20
75 JAMES WILSON 12 Vista Grande 18:21
76 JONATHAN CALDERON 10 Mira Monte (bak) 18:22
77 HOWARD LEONG 11 Temple City 18:23
78 ALAN AYALA 11 Hueneme 18:25
79 WILLIE HERNANDEZ 10 Bolsa Grande 18:28
80 VERNON SCIORTINO 11 Barstow 18:29
81 AUSTIN BURCHAM 10 Pacifica (gg) 18:32
82 EDUARDO ESPINOZA 10 Ridgeview 18:35
83 BRYAN PACHECO 11 Hesperia 18:39
84 ISAAC LOPEZ 11 Ridgeview 18:40
85 AUSTIN WARREN 12 Laguna Hills 18:43
86 JACOB MADDEN 11 Cabrillo (lom) 18:44
87 BRANDON GUERRERO 11 Hesperia 18:45
88 MARTIN RAMIREZ 9 Bolsa Grande 18:46
89 JESUS ROJAS 12 Century 18:46
90 ANGELO SCIORTINO 10 Barstow 18:52
91 MIGUEL CASTANEDA 12 Hesperia 18:53
92 ALEX MARTINEZ 12 Garey 18:54
93 ALEX GUARDADO 10 Pasadena 18:56
94 AARON NISHIKAWA 10 Pasadena 18:56
95 DAVID SENDEJAS 10 Pacifica (gg) 18:57
96 LOUIE MIRANDA 11 Hesperia 19:01
97 GODWIN LIANG 11 Temple City 19:10
98 ERICK SOLIS 11 Century 19:12
99 GERALDO RIVERA 10 Tahquitz 19:12
100 MOHANVIR GILL 12 Ridgeview 19:15
101 RUBEN VIERA 12 Northview 19:22
102 RICK ROELOFSZ 11 El Capitan 19:24
103 JOSE TINOCO 9 Mira Monte (bak) 19:25
104 SHAWN MARES 12 Hueneme 19:25
105 LUIS AGUIRRE 10 Garey 19:30
106 JESS DURAN 11 Colton 19:32
107 JACOB SANDOVAL 12 San Dimas 19:32
108 ANGEL JUAREZ 12 Hueneme 19:37
109 TY MORRIS 12 Temple City 19:37
110 SEAN MARTENS 12 San Dimas 19:49
111 MAX KOEMANS 10 Pasadena 19:52
112 TREASEAN CHRISTIAN 12 Antelope Valley 19:55
113 DAVID WAGNER 11 Tahquitz 19:59
114 KIANTE BAKER 12 Mira Monte (bak) 20:06
115 JOSHUA GILBERT 12 Mira Monte (bak) 20:07
116 ARTURO MONROY 11 Garey 20:11
117 ALEXIS MANZANAREZ 12 Lompoc 20:19
118 DANIEL NEVAREZ 10 Antelope Valley 20:20
119 ZACHARY SIMPSON 12 Tahquitz 20:26
120 ALBERT CHEN 12 Temple City 20:32
121 JORGE MIRANDA 12 Lompoc 20:32
122 ANDREW DELOS SANTO 12 Temple City 20:38
123 TIMOTHY CARDONE 9 Antelope Valley 20:44
124 GEORGE SANCHEZ 11 Century 20:46
125 JACOB DE LA ROCHA 10 San Dimas 20:50
126 EMILIO ROELL 11 Cabrillo (lom) 21:30
127 MISAEL GARCIA 12 Cabrillo (lom) 21:33
128 CEDRIK SPIVEY 10 Antelope Valley 22:00
129 MARCUS PETTIT 11 Antelope Valley 22:30
130 TOMMY CORRAL 11 Colton 22:38
131 JAIME REQUEIJO 12 Cabrillo (lom) 22:50
132 AVERY CRITTENDEN 11 Antelope Valley 23:19
133 JOSE BELTRAN 12 Mira Monte (bak) 33:00
Race #15 Boys Varsity-Sub Sweeps Division 3 12:37 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JIMMY FITZGERALD 11 Rio Mesa 15:32
2 ALEK SIMPSON 12 Yosemite 15:41
3 CHRISTIAN HERNANDEZ 12 Bishop Amat 15:49
4 ANTHONY ALFARO 11 Gahr 15:53
5 SPENCER KEITH 12 Corona Del Mar 15:54
6 ETHAN SERPA 12 Paso Robles 15:58
7 MOSES WOLFE POLGAR 11 Del oro 15:58
8 ZACHARY CHAMBERLAI 11 Paso Robles 15:59
9 RAYMOND BOFFMAN 11 Cathedral Catholic 16:00
10 AJAYPAL SINGH 11 Will C. Wood 16:02
11 KYLE RAVERA 12 Paso Robles 16:04
12 FERNANDO GONZALEZ 11 Bishop Amat 16:14
13 VEEJAY JONES 10 Gahr 16:18
14 ROBBIE SANTOYO 10 Bishop Amat 16:21
15 JOSH MORENO 11 Bishop Amat 16:26
16 JESUS HERNANDEZ 12 Pacific 16:26
17 LOGAN BERTZ 10 Del Oro 16:29
18 POTTER JOSH 10 Paso Robles 16:30
19 SID MONGE 11 Paso Robles 16:31
20 ADRIEN DIAZ 10 Bishop Amat 16:31
21 DAVID WHITE 10 San Juan Hills 16:32
22 JAVIN SINGER 11 Pacific 16:38
23 ETHAN ANGOLD 11 La Canada 16:40
24 SAMUEL AYALA 10 Gahr 16:43
25 ETHAN HOLD 12 Corona Del Mar 16:43
26 CHAMBERLAIN GANNON 10 Paso Robles 16:44
27 MISHA ROMANENKO 11 Servite 16:44
28 RYAN COSGROVE 12 Palos Verdes 16:46
29 MATTHEW PARAGAS 10 Corona Del Mar 16:47
30 JONATHAN LENIHAN 12 Cathedral Catholic 16:47
31 TYLER PHILLIPS 12 Cathedral Catholic 16:48
32 CHRISTIAN SCHULTZ 10 Burroughs (rid) 16:50
33 DAVON WALKER 11 Gahr 16:53
34 CHRIS RODRIGUEZ 10 St. Francis (lc) 16:56
35 CHRIS CAMARENA 12 San Juan Hills 16:59
36 VLADIMIR CLIMASEVSC 11 Hoover (gle) 17:00
37 LUIS HUERTA 9 Bishop Amat 17:02
38 ANTHONY SALINAS 11 Buena Park 17:03
39 LEIF HELLGREN 9 Corona Del Mar 17:05
40 TIM GETSCHER 11 Servite 17:06
41 GREGORY OSTROM 12 Burroughs (rid) 17:09
42 ALEX WILDE 12 Corona Del Mar 17:11
43 JOSE ARANDA 12 Buena Park 17:11
44 RAMIRO ESPINOZA 12 Buena Park 17:12
45 TARIK SNYDER 12 Palos Verdes 17:12
46 LIAM WOMACK 12 Yosemite 17:12
47 SCOTT DYE 11 Will C. Wood 17:13
48 MATT GRIFFITH 12 Rio Mesa 17:13
49 ALEXANDER WINTER 12 Cathedral Catholic 17:16
50 BRANDON DUBY 10 San Juan Hills 17:17
51 THOMAS ROBERTSON 10 Corona Del Mar 17:21
52 ADRIEL BARAJAS 9 Servite 17:23
53 ERICK JIMENEZ 11 Pacific 17:26
54 KIERAN KEARNEY 11 Del oro 17:27
55 JAMES GIBSON 12 San Juan Hills 17:28
56 TYLER QUINN 12 Oak Park 17:31
57 XAVIER ORTIZ 12 Buena Park 17:33
58 STEVEN PEDRAZA 11 San Juan Hills 17:34
59 LUKE MCREYNOLDS 11 Corona Del Mar 17:35
60 BEN BROTHERS 12 Palos Verdes 17:36
61 NOAH MARINO 12 Servite 17:37
62 ISSAC SOLIZ 12 Yosemite 17:38
63 DANIEL RAMAS 12 Hoover (gle) 17:38
64 JULIEN MEDINA 12 Buena Park 17:41
65 GARED DEGUIA 12 Servite 17:41
66 SHAUN KRUM 11 Will C. Wood 17:42
67 MARC ARTEGA 11 Del Oro 17:45
68 BENJAMIN HILL 11 San Juan Hills 17:47
69 TAYLOR BEDROSIAN 10 Paso Robles 17:48
70 ALEX SALINAS 12 Burroughs (rid) 17:49
71 IAN GORDON 11 St. Francis (lc) 17:50
72 ROGER BERMAN 12 Palos Verdes 17:51
73 NICK STUMP 12 Rio Mesa 17:52
74 JACK LYONS 11 St. Francis (lc) 17:52
75 RILEY SMITH 12 Will C. Wood 17:52
76 MANUEL CAMPOS 11 Pacific 17:55
77 MICHAEL VEGA 10 St. Francis (lc) 17:56
78 ALAN BRADFORD 12 Burroughs (rid) 17:57
79 JONATHAN MULKEY 10 Yosemite 17:58
80 SAM CRUZ 12 Palos Verdes 17:59
81 GRANT KALASKY 11 Santa Margarita 18:01
82 CHASE GALBRAITH 12 Will C. Wood 18:01
83 KYLE ESTRADA 12 San Juan Hills 18:02
84 JUSTIN MICHEL 12 La Canada 18:02
85 ANDREW ESTABRIDIS 11 Burroughs (rid) 18:03
86 BRANDON BOETTCHER 10 Rio Mesa 18:03
87 ZEV CAIYEM 11 Oak Park 18:10
88 MAURICIO GARCIA 11 Buena Park 18:12
89 JOHN STEELE 11 Cathedral Catholic 18:13
90 ALEX BROES 11 La Canada 18:13
91 HAN YU 12 Santa Margarita 18:16
92 ADRIAN SANZ 11 Palos Verdes 18:17
93 CONRAD LIGHTFOOT 12 Oak Park 18:17
94 ZACHARY BEAR 11 Oak Park 18:19
95 ANDREW GARCIA 11 Pacific 18:19
96 VINCENT PERILLO 9 Rio Mesa 18:23
97 ADAM LYONS 11 St. Francis (lc) 18:23
98 JOHN GRANAHAN 10 Cathedral Catholic 18:25
99 DANIEL ALVARADO 12 Will C. Wood 18:29
100 AVI VADLAMUDI 9 Will C. Wood 18:29
101 TAYLOR COMROE 11 Santa Margarita 18:37
102 AUSTIN SWANSON 11 Rio Mesa 18:40
103 ALEKSANDER LIE 12 Oak Park 18:43
104 DANTE GIGLIOTTI 12 Oak Park 18:44
105 RYAN NEWQUIST 11 La Canada 18:46
106 CRAIG STIELER 12 Yosemite 18:48
107 VICKEN TAVITIAN 11 Hoover (gle) 18:50
108 RUSSEL WARMERDAM 10 Yosemite 18:53
109 ERIC RUBAK 10 Santa Margarita 19:00
110 DAVID ARANDA 10 Burroughs (rid) 19:00
111 JOSH CABELLO 11 La Canada 19:01
112 FAUSTINO AQUINO 9 Gahr 19:02
113 ALAN CRUZ 11 Hoover (gle) 19:12
114 RICARDO VILLALTA 9 Gahr 19:46
115 JACOB HAMMOND 9 Rio Mesa 19:48
116 EMORY CHESLEY 12 La Canada 20:15
117 ABRAHAM COVARRUBIA 12 Pacific 20:24
118 CHRISTIAN BOHUSLAVIZ 12 Santa Margarita 20:32
119 BAYRON LOPEZ 9 Gahr 20:57
120 SANGWOOK HA 12 Hoover (gle) 21:05
121 OMAR HERNANDEZ 11 Hoover (gle) 21:16
Race #16 Girls Varsity Division 3 12:43 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CASSIDY TOWNER 12 El Dorado (pla) 17:59
2 ELIZABETH HUTCHISON 12 Rio Americano 18:57
3 ADILENE ALDAPA 11 San Marcos (sb) 19:01
4 CARISSA DIAZ 11 Vista Grande 19:22
5 KAILEY EDDIE 10 Valley Christian (sj) 19:31
6 MEGAN AUERNIG 9 Rio Americano 19:33
7 KATE MEIKLEY 9 Tamalpais 19:34
8 GIANNA GARZA 11 Tamalpais 19:36
9 JEWEL FISHER 12 San Marcos (sb) 19:40
10 AMANDA BARTHELMES 11 Will C. Wood 19:46
11 JESSICA XU 12 Valley Christian (sj) 19:49
12 HADLEY CLARK 11 Tamalpais 19:55
13 BELLA AMYX 11 Tamalpais 20:04
14 JULIANA LOGAN 12 San Marcos (sb) 20:10
15 PAIGE PECK 12 Will C. Wood 20:15
16 JULIE VARGAS 10 Ocean View 20:24
17 ROSIO VILLALPANDO 11 Hueneme 20:24
18 KEVELIN HUERTA 11 Ocean View 20:24
19 HELENA VAN LOAN 12 South Pasadena 20:32
20 KAREN MAC 12 Valley Christian (sj) 20:34
21 SOPHIA SONG 10 El Dorado (pla) 20:35
22 AMADEA TANNER 10 Pasadena 20:35
23 OLIVIA PHILLIPS 9 Tamalpais 20:37
24 KRISTA BOWDLE 12 San Marcos (sb) 20:41
25 FIONA BOCK 10 South Pasadena 20:42
26 TAYLOR GOWAN 9 Rio Americano 20:43
27 AYLINE BARAJAS 11 Vista Grande 20:44
28 ALEX ZUK 11 Chaminade 20:47
29 EDEN OSBORN 10 El Dorado (pla) 20:51
30 HANNAH MESSINA 10 Ocean View 20:53
31 KAILA BARRIOS 12 El Dorado (pla) 20:54
32 EMILY YE 10 South Pasadena 21:05
33 HAYLEY BRICKER 12 Chaminade 21:06
34 CHANDLER SMITH 12 El Dorado (pla) 21:08
35 MAAIKE WIELENGA 10 South Pasadena 21:11
36 SHARON KHOO 11 Gabrielino 21:12
37 MEGAN BARTSHAT 9 Tamalpais 21:14
38 ALEXA ESLER 10 South Pasadena 21:17
39 FIONA FAULKNER 10 Pasadena 21:19
40 KELSIE NEWMAN 9 Ocean View 21:20
41 ANNIE WARE 10 Rio Americano 21:22
42 ANNALISA CORDOVA 11 Vista Grande 21:26
43 SARAH HANSON 12 El Dorado (pla) 21:27
44 MADELINE LARSON 11 Chaminade 21:32
45 MEGHAN TANEL 11 Tamalpais 21:34
46 KRISTY VELASCO 12 El Dorado (pla) 21:35
47 NICOLE FAVRE 10 Valley Christian (sj) 21:39
48 EMILY PEARLMAN 9 San Marcos (sb) 21:40
49 SOPHIA GENTILE 9 Palm Springs 21:46
50 YURITZA ALCANTAR 11 Hueneme 21:46
51 NAYELI RODRIGUEZ 12 Northview 21:48
52 JACQUELINE JORDAN 10 Palm Springs 21:49
53 JANET HERRERA 11 Mira Monte (bak) 21:49
54 JEANELLE WONG 11 Palm Springs 21:51
55 LUCERO ZONTLIMATZI 11 Hueneme 21:51
56 MCKENZIE FUNK 12 San Marcos (sb) 21:52
57 ERIAN LIN 12 Gabrielino 21:57
58 MARY LARSON 10 Chaminade 22:06
59 KASSANDRA COMPTON 10 El Camino (sac) 22:07
60 VICTORIA EVERETT 12 Will C. Wood 22:07
61 DIANA FAVELA 11 Northview 22:09
62 BRENDA CEDILLO 11 Buena Park 22:10
63 KAT TINDER 11 Will C. Wood 22:12
64 ALYSSA CAMPER 10 Vista Grande 22:16
65 EVA RIVAS 12 Hueneme 22:16
66 RILEY ALLEN 11 Vista Grande 22:18
67 CINTHIA RUIZ 10 Ocean View 22:22
68 SELENA RENWICK 9 South Pasadena 22:23
69 XIN YI TAN 12 Gabrielino 22:23
70 LILY ROUND 10 South Pasadena 22:23
71 EMILY TRONSON 12 Chaminade 22:27
72 REBECCA HARRIS 10 Buena Park 22:28
73 TAMMY LIANG 11 Gabrielino 22:30
74 CLARA HERNANDEZ 11 Hueneme 22:35
75 LARESSA GONZALES 12 Vista Grande 22:48
76 ISABEL CERNA 11 Buena Park 22:51
77 GUADALUPE VARGAS 12 San Bernardino 22:52
78 ELIZABETH GONZALEZ B 11 Mira Monte (bak) 22:54
79 BERENICE CEJA 12 Hueneme 22:55
80 PAIGE GOWAN 11 Rio Americano 22:56
81 VICKI COOK 11 Palm Springs 22:59
82 AUDREY NISHI 12 Rio Americano 23:00
83 ILANA WEISBERG 12 Rio Americano 23:05
84 PAYTON THOMAS 12 Palm Springs 23:13
85 DANA LUO 11 Gabrielino 23:14
86 LEIA WANG 10 Valley Christian (sj) 23:15
87 SARAH PORTER 11 Hanford West 23:17
88 ANALYSE MEZA 12 Palm Springs 23:17
89 CYNTHIA FERNANDEZ 11 Buena Park 23:19
90 DAMARICE HERRERA 10 Mira Monte (bak) 23:19
91 ALEXIS DIAZ 11 Vista Grande 23:21
92 TERESA ALCALA 12 John Glenn 23:22
93 ALLISON BERMUDES 12 Gabrielino 23:22
94 JAHMELAH MAAT-HOTE 9 Pasadena 23:23
95 VANESSA GIACALONE 10 Valley Christian (sj) 23:23
96 RACHEL TRACY 12 San Marcos (sb) 23:32
97 ASHLEY LARA 11 Valley Christian (sj) 23:35
98 GABBY MILLER 10 El Camino (sac) 23:42
99 JACQUELINE GRADY 12 El Camino (sac) 23:43
100 EMILY MCCOLLOCH 12 Ocean View 23:55
101 JAZMINE CHACON 12 Hueneme 24:00
102 CRYSTAL MENDEZ 12 San Bernardino 24:13
103 ROJAS LIZBETH 12 Hanford West 24:23
104 LESLIE VALENZUELA 12 San Bernardino 24:25
105 NAJA WASHINGTON 9 Yuma 24:33
106 KARINA ORDONEZ 12 Antelope Valley 24:35
107 KIMBERLY MARTINEZ 11 Northview 24:37
108 REBECCA GERNY 10 Chaminade 24:51
109 SULEMA ALVAREZ 12 Pioneer (whi) 24:56
110 OLIVIA LEWKE 10 Palm Springs 24:58
111 VEGA MYRA 12 Hanford West 25:03
112 BRIELLE CETRARO 10 El Camino (sac) 25:05
113 LAUREN HUSAIN 11 Chaminade 25:09
114 ARIELLE DELGADO 11 Pasadena 25:09
115 SHEILA GALINDO 11 Buena Park 25:11
116 ENYA ARREOLA 12 Pioneer (whi) 25:19
117 KIMBERLY ROBLES 12 Antelope Valley 25:30
118 TERESA GONZALEZ 12 Antelope Valley 25:45
119 ADA BECERRA 12 Pioneer (whi) 25:47
120 ALEJANDRA MEDINA 12 Buena Park 25:54
121 MILLER MOANA 11 Hanford West 26:04
122 JENNIFER RAMIREZ 12 Mira Monte (bak) 26:16
123 AMELIA EASTERBROOK 12 El Camino (sac) 26:17
124 DELANEY RIDENOUR 11 El Camino (sac) 26:22
125 CARDONE CHYNA 11 Antelope Valley 26:29
126 MARY SALINAS 12 Mira Monte (bak) 26:30
127 DIANA MENDEZ 12 Yuma 26:43
128 NATHALIE BARRAZA 10 Yuma 26:50
129 BRITTNEY ORNELAZ 10 Antelope Valley 27:15
130 SUSANA MURILLO 11 San Bernardino 27:19
131 DOMINIQUE ROACH 11 Will C. Wood 27:33
132 VANESSA HERAS 11 Yuma 27:39
133 CRYSTALL CONTRERAS 11 John Glenn 28:17
134 ERIKA ZAVALA 12 Mira Monte (bak) 28:27
135 ADREANNA RODRIGUEZ 12 Mira Monte (bak) 28:30
136 PAULINA FLORES 9 Pasadena 28:30
137 LISA GUITIEREZ 10 Pioneer (whi) 28:39
138 GUADALUPE ASCENCIO 12 Buena Park 28:42
139 ANDREA VILLASENOR 11 Yuma 28:43
140 LUPITA GONZALES 11 Yuma 28:58
141 MIRACLE RIVAS 10 John Glenn 29:16
142 ADELINE MENDOZA 12 John Glenn 29:18
143 ROSIE ZAVALA 12 John Glenn 29:24
144 CASSIE CASTILLO 12 Antelope Valley 29:57
145 VANESSA ESCOBAR 12 Antelope Valley 33:18
Race #17 Girls Varsity Division 3 12:51 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JEANETTE ZAMBRANO 11 Bolsa Grande 18:02
2 ALLIE TIMBRELL 11 Alhambra (mar) 18:17
3 KAYDEN CARPENTER 11 El Capitan 18:55
4 STEFANI GASKELL 10 Hesperia 19:03
5 CINDY PHUNG 12 Rosemead 19:20
6 AMBER ZEHNER 10 Deer Valley 19:39
7 JOCELYN RAMIREZ 11 Bolsa Grande 19:44
8 ANGELA DE LA VARA 11 Bolsa Grande 19:45
9 MARA ARMENTA 12 Monrovia 19:51
10 FERNANDA AGUILAR 11 Ridgeview 20:06
11 AUBURN GRIFFITH 10 Rio Mesa 20:16
12 DAISY PITONES 10 Rio Mesa 20:20
13 ITZEL GARCIA 10 Pacific 20:24
14 EMILY EBINER 11 St. Lucy's 20:26
15 KATELYN WOOD 10 Yucca Valley 20:27
16 AALIYAH WILLIAMS 11 Yucca Valley 20:28
17 SERENA MARTINEZ 10 Pacific 20:31
18 JESSICA PERRAULT 12 Tehachapi 20:31
19 ADDIE MOORE 12 El Capitan 20:36
20 JENNY CHUMBE 11 Independence (bak) 20:37
21 MELISSA MAIZE 10 El Capitan 20:40
22 ALEXIS ESPINOSA 11 Pacific 20:57
23 LIZBETH JARDON 10 Bolsa Grande 21:04
24 MARIAH MUCHTAR 11 Yucca Valley 21:06
25 ANNA SCHNEIDER 9 Rio Mesa 21:06
26 HILDA CANDELARIO 11 Rosemead 21:11
27 ANDREA MENDEZ 12 Savanna 21:15
28 SARAH BREITSCHWERD 9 St. Lucy's 21:18
29 ANDREA GUZMAN 12 Cabrillo (lom) 21:21
30 AUTUMN HERSEY 12 Cabrillo (lom) 21:23
31 ANA GARCIA 11 Rosemead 21:28
32 DIANA ACEVES 11 St. Lucy's 21:28
33 PAIGE VASQUEZ 10 Grand Terrace 21:36
34 SARAH STACER 9 Sonora (lh) 21:38
35 ROSIE LEMM 10 Yucca Valley 21:40
36 TAYLOR SUNGA 10 San Dimas 21:40
37 STEPH HONORE 12 St. Lucy's 21:41
38 DEVIN WEISENBERGER 9 Rio Mesa 21:45
39 JESSICA SAVARESE 11 Independence (bak) 21:45
40 MCKELL DAVIS 12 Cabrillo (lom) 21:45
41 SARAH OLSEN 12 West Valley (hem) 21:48
42 EMILY ARMAS 11 Ridgeview 21:48
43 DANA HJELM 10 Cabrillo (lom) 21:49
44 VIVIAN DUONG 12 Bolsa Grande 21:50
45 EVELYN ANGELES 12 Yucca Valley 21:56
46 ALEXIS NAMEY 11 Tehachapi 21:59
47 ELIZABETH BARBA 10 Lakeside 22:01
48 CELINE MONTANO 10 Grand Terrace 22:10
49 GILLIAN VALDOVINES 11 Lakeside 22:11
50 LARYN PINSAK 11 Rio Mesa 22:13
51 LUX MEMIJE 10 Lakeside 22:14
52 KATIE GALINDO 10 Lakeside 22:14
53 KAYLA DENNIS 11 Ridgeview 22:18
54 NISSA INZUNZA 11 Grand Terrace 22:19
55 DIANA NARARRO 10 Independence (bak) 22:23
56 KYLA CASTILLO 9 Rio Mesa 22:24
57 JULIA RODRIGUEZ 11 West Valley (hem) 22:26
58 ASHLEY CONTRERAS 12 St. Lucy's 22:26
59 SAMANTHA CROSMER 9 St. Lucy's 22:28
60 FRANCHESCA ZEPEDA 11 Hesperia 22:31
61 JULIA POLANCO 11 St. Lucy's 22:31
62 TORI PERREAULT 12 Tehachapi 22:36
63 LEONA JOHN 11 Coconino 22:37
64 BRANDY FERNANDEZ 12 Cabrillo (lom) 22:38
65 KATHERYN NANTZ 10 Deer Valley 22:43
66 CHRISTINA ALDERSON 10 West Valley (hem) 22:45
67 ANA HIDALGO 12 Rio Mesa 22:47
68 AMY FLORES 9 Ridgeview 22:49
69 QUINLEY QUEZADA 11 Rosemead 22:49
70 ANAMARY ROSAS 10 Littlerock 22:57
71 VANESSA TORRES 11 Rosemead 23:06
72 SOPHIA STEVENS 11 Cabrillo (lom) 23:11
73 ELENA MARKUSIC 12 Tehachapi 23:12
74 JADE DARWELL 9 El Capitan 23:20
75 HANNAH CASTANEDA 10 Sonora (lh) 23:20
76 CHEYENNE CEPEDA 10 San Dimas 23:24
77 ASHLEE HAWKINS 11 Coconino 23:25
78 VICTORIA COLEGIO 9 Grand Terrace 23:27
79 RACHEL RAMIREZ 11 Independence (bak) 23:28
80 ELLY MINAR 10 Sonora (lh) 23:28
81 ASHLEY HICKEY 12 Ridgeview 23:28
82 KIMBERLY FLORES 11 Savanna 23:29
83 JULIANNE LETT 10 West Valley (hem) 23:29
84 JACKIE ALBERDA 11 Independence (bak) 23:29
85 ANDREA DIAZ 10 Ridgeview 23:38
86 DIANA VIRRUETA 9 Pacific 23:39
87 MARJORIE THOMAS 10 Monrovia 23:42
88 VANESSA ZAMBRANO 12 Bolsa Grande 23:42
89 ANDREA BANUELOS 11 Monrovia 23:42
90 MICHELLE DOLAN 9 Sonora (lh) 23:48
91 JUANITA MORONEZ 12 Ridgeview 23:49
92 ALISHA HAYES 9 El Capitan 23:51
93 DAISY GUTIERREZ 11 Savanna 23:57
94 REBEKAH MANN 11 Deer Valley 24:01
95 JAGREET DHALIWAL 10 Independence (bak) 24:10
96 ALYSSA LUNA 10 Savanna 24:14
97 TORI PIMENTEL 9 Pacific 24:18
98 JORDAN VEAL 10 San Dimas 24:20
99 KORIE SMITH 10 San Dimas 24:21
100 EVELIN REYES 10 Barstow 24:27
101 SANDRA PENA 10 Independence (bak) 24:28
102 TATYANA PADILLA 10 Barstow 24:32
103 YAZMIN FUENTES 11 Sonora (lh) 24:35
104 MADELYN DOWNS 9 San Dimas 24:36
105 VANESSA MIRANDA 10 Barstow 24:40
106 ELICIA GUERRA 12 Alhambra (mar) 24:41
107 MYLISSA INZUNZA 10 Grand Terrace 24:42
108 ALEXIS REYES 12 Los Amigos 24:47
109 EMILY FRITTS 10 Grand Terrace 24:49
110 CHYNA IRVIN 12 Barstow 24:53
111 BLANCA GUTIERREZ 12 West Valley (hem) 24:55
112 MADELINE SANTANA 9 Savanna 25:03
113 PRISCILA RODRIGUEZ 10 Sonora (lh) 25:08
114 KINNEY ANDERSON 12 Coconino 25:15
115 ZANNDRA RAGOLE 9 El Capitan 25:17
116 BIZZ SORVINO 11 Tehachapi 25:19
117 MEGAN PADUGANAN 10 Deer Valley 25:22
118 KATIE CORRIGAN 10 Deer Valley 25:22
119 JHESIKA GUANZON 10 Lakeside 25:23
120 ANGIE RUIZ 10 Lakeside 25:26
121 SYDNEY GINGRICH 11 Coconino 25:29
122 SARAH GURULE 11 Tehachapi 25:38
123 KACIE PAKJOS 12 Coconino 25:42
124 OSHEENA MANYGOATS 11 Coconino 26:08
125 DENISE BARRAGAN 10 Pacific 26:09
126 SARA BAMBURG 10 Barstow 26:24
127 SIERRA FREEMAN 10 Coconino 26:33
128 HALEY LUKACS 9 Hesperia 26:41
129 MILLIE DEMMING 12 San Dimas 27:07
130 ANGELA GOMAZ 11 Monrovia 27:10
131 OFELIA SANCHEZ 12 Littlerock 27:15
132 ELIZABETH INCE 12 Barstow 27:27
133 CATHERINE MANSOORB 11 Monrovia 27:33
134 SAMANTHA BAHAM 11 Monrovia 29:24
Race #18 Girls Varsity Division 3 12:59 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MICAYLA ANDERSON 12 Rim Of The World 19:01
2 MARIA HERNANDEZ 10 Sierra Vista 19:34
3 ADRIANNA CALVA 12 Lynwood 19:59
4 SALLY KEATING 12 High Tech High 20:08
5 CHLOE JACOBSEN 10 Alemany 20:11
6 TRICIA ROACH 12 San Jacinto 20:16
7 FIORA CHAN 10 Wilson (hh) 20:17
8 CRYSTAL ESPINOSA 10 Wilson (hh) 20:25
9 GLORIA CALVACHE 10 Palm Desert 20:26
10 RACHEL BRADY 11 Alemany 20:26
11 SOFIA LENOS 12 Indio 20:38
12 WHITNEY LELIS 10 Oakmont 20:38
13 JENNIFER CUENCA 11 Don Lugo 20:44
14 ESTHER SHADER 12 San Jacinto 20:46
15 LEANDRA VENTURA 10 Tahquitz 20:48
16 ANA CHAVEZ 12 Western (ana) 20:54
17 HINAKO OMIZU 12 Alemany 20:57
18 MAKAILA BRADSHAW 9 Rim Of The World 21:01
19 KYLIE MICHAELS 11 Oakmont 21:04
20 MONTSE CELIS 9 Western (ana) 21:04
21 ROSALBA ROMERO 12 Delano 21:05
22 SYLVIA CALVACHE 10 Palm Desert 21:14
23 NATALIE VALDEZ 10 Don Lugo 21:21
24 NIMSI GARCIA 12 Garey 21:22
25 GRACIELLA TORRES 10 Alemany 21:24
26 VALERIE PEREZ 10 Delano 21:30
27 ELIZABETH JACKSON 12 Rim Of The World 21:35
28 MARILYN SANCHEZ 9 Western (ana) 21:38
29 WENDY LEOS 9 Western (ana) 21:38
30 DIANA ESPINOZA 12 Indio 21:40
31 MAGIE ROMAN 10 Wilson (hh) 21:44
32 NAVA KATHERINE 12 Don Lugo 21:55
33 TIA MARESCA 9 Palm Desert 21:56
34 DARBY TARLOW 11 Calabasas 21:58
35 NAIBE RUELAS 9 Indio 21:59
36 VIVIAN KIM 10 Wilson (hh) 21:59
37 SARA SALINAS 12 Western (ana) 22:01
38 JESSICA GONZALEZ 10 Don Lugo 22:05
39 LUCIANA ZURITA 9 Garey 22:07
40 ARIANA MENDEZ 9 San Jacinto 22:07
41 JAMIE GIOSEFFI 10 Rim Of The World 22:08
42 SOPHIA GAITAN 10 Wilson (hh) 22:09
43 KATIE GAVARES 12 High Tech High 22:10
44 EMMA ESTEP 9 Palm Desert 22:16
45 KIRA GARDNER 11 Rim Of The World 22:17
46 HALLE BROWN 9 Palm Desert 22:17
47 FRANCESKA MILLANPO 11 Temple City 22:18
48 HUNTER VINSONHALER 10 Oakmont 22:24
49 ABBY RALPH 11 Calabasas 22:35
50 DAHLIA MURILLO 12 Bellflower 22:35
51 JOCELIN RAMIREZ 11 Saddleback 22:39
52 DESTINY JACOBO 9 Rim Of The World 22:40
53 ANDREA INOUYE 11 Diamond Ranch 22:40
54 CELINA SALAS 10 Garey 22:43
55 DAPHNE SALAMON 9 Don Lugo 22:44
56 LIZ RODRIGUEZ 11 Bellflower 22:50
57 MARLEEN ROMERO 10 Indio 22:50
58 JENNA BOWLES 11 Oakmont 22:52
59 SHARON LEE 11 Wilson (hh) 22:53
60 VICTORIA YANEZ 10 Bellflower 23:00
61 CHRISTINE CHEN 11 Temple City 23:01
62 RILEY LICK 10 Tahquitz 23:03
63 RADHIKA PATEL 11 Oakmont 23:06
64 MICHELLE GARCIA 12 High Tech High 23:15
65 NATALIE ESTRADA 11 Alemany 23:17
66 GISELLE GARCIA 11 Sierra Vista 23:20
67 MELISSA NAVA 12 Saddleback 23:23
68 RAQUEL GONZALEZ 11 Bellflower 23:25
69 ALEXIS RODRIGUEZ 9 San Jacinto 23:29
70 BRIANDA REYES 10 Garey 23:30
71 JORDAN KREKORIAN 11 Calabasas 23:31
72 CASSANDRA MARTINEZ 10 Sierra Vista 23:32
73 AMBER TU 11 Wilson (hh) 23:33
74 MARISSA PEREZ 12 Saddleback 23:38
75 LILI GARAY 12 Colton 23:39
76 ZITLALY JIMENEZ 9 Sierra Vista 23:42
77 RAYLENE BARRAGAN 9 Western (ana) 23:50
78 SAMANTHA GOMEZ 11 Bellflower 23:52
79 LESLY SANCHEZ 10 Sierra Vista 23:52
80 HAZEL HERNANDEZ 12 Saddleback 23:52
81 KIRA LEGGAT 10 Palm Desert 23:54
82 SANDRA GARCIA 12 Alemany 23:56
83 CYNTHIA YEPEZ 10 Bellflower 24:02
84 PATRICIA LOPEZ 10 Sierra Vista 24:03
85 ANDIE HARTWELL 10 Rim Of The World 24:04
86 ANDREA MARTINEZ 9 Tahquitz 24:13
87 CAROLINE WU 12 Temple City 24:21
88 SHARON WU 11 Temple City 24:24
89 CRYSTAL SANCHEZ 11 Alemany 24:27
90 KIMBERLY ARAUJO 9 Sierra Vista 24:28
91 ALMA ERRO 9 Diamond Ranch 24:35
92 LEXI SANDOVAL 12 Tahquitz 24:39
93 MARLEN GOMEZ 12 Saddleback 24:56
94 MARTHA RAMIREZ 11 Indio 25:00
95 SOPHIE CRISP 12 Oakmont 25:04
96 SUILMA MARTINEZ 11 Saddleback 25:21
97 BRIJIDA VALENCIA 12 Delano 25:21
98 BETTY DU 12 Temple City 25:24
99 SABRINA CHU 12 Temple City 25:26
100 ALMA AVILA 10 Garey 26:00
101 NANCY CHIN 11 Temple City 26:10
102 MARIN JENTZ 12 Calabasas 26:19
103 ROSA GARCIA 10 Delano 26:36
104 LOUISE TAMONDONG 11 Calabasas 26:36
105 VANESSA MAGALLON 12 Don Lugo 26:57
106 JAMINE CAVAZOS 11 Delano 27:21
107 ELVIRA MARQUEZ 11 Lynwood 28:07
108 CYNTHIA RODRIGUEZ 12 Garey 28:12
109 DESIREE VIDUYA 10 Delano 28:46
110 KARLIE ANGKAHAN 10 Delano 29:14
Race #19 Girls Varsity-Sub Sweeps Division 3 1:07 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MARISSA BARTELLO 11 Laguna Hills 18:43
2 YAMILETH MUNIZ 12 Laguna Hills 19:00
3 ASHLEY DAVIS 10 Paso Robles 19:01
4 RACHEL IIDA 10 Yorba Linda 19:05
5 ANN KELLY 11 University City (sd) 19:29
6 ELIN WOLKER 11 Corona Del Mar 19:33
7 MARYAH MARCANO 11 Burroughs (rid) 19:34
8 SAMANTHA SERNA 11 Yorba Linda 19:41
9 KIRSTEN HANSEN 11 Corona Del Mar 19:42
10 ALEXANDRA BUGAYON 11 Laguna Hills 19:45
11 LAUREN ROBERTS 11 La Jolla 19:45
12 KALA KOPECEK 12 St. Joseph (lak) 19:51
13 ANNIE MEEDER 9 Paso Robles 19:51
14 ELLEN NARUSE 12 Corona Del Mar 19:54
15 EMILY GLENN 12 Corona Del Mar 19:54
16 KATIE CAMARENA 10 San Juan Hills 19:55
17 MADISON MOORE 11 Paso Robles 19:58
18 BRENDA RAMIREZ 12 Rubidoux 20:02
19 TESS ST. GEME 11 Corona Del Mar 20:06
20 CARLINE HUA 12 Laguna Hills 20:07
21 AMITY LODEVICO 11 Jurupa Hills 20:10
22 LAURA DIAZ-BARBOSA 12 Rubidoux 20:11
23 SCHULTS AMANDA 10 Paso Robles 20:14
24 BRIANNA BARTELLO 11 Laguna Hills 20:19
25 CLAIRE FARRELL 11 Paso Robles 20:22
26 ZOE CARON 12 Palos Verdes 20:24
27 BRITTNEY HUGHEY 12 Yosemite 20:27
28 XIOMARA JIMENEZ 12 San Juan Hills 20:30
29 RACHEL BROWN 12 Lutheran (ora) 20:31
30 ANDREA BAUGH 12 Yorba Linda 20:36
31 AMBER BORN 12 San Juan Hills 20:38
32 HALEY AUFILL 11 Laguna Hills 20:42
33 NOHEMI BAZUA 11 St. Joseph (lak) 20:44
34 NATALIA SANCHEZ 10 Jurupa Hills 20:44
35 SHILAH STANFORD 12 University City (sd) 20:45
36 BROOKLYN MILLER 11 Oak Park 20:45
37 GRACE YE 10 Oak Park 20:45
38 EDEN BUTTLAR 10 Laguna Hills 20:57
39 HANA POLIZZOTTO 12 Palos Verdes 20:58
40 LIZETTE ENRIQUEZ 11 Rubidoux 20:58
41 NICOLE BELTRAN 11 St. Joseph (lak) 21:01
42 DANA JANE BEREZOWS 10 Lutheran (ora) 21:02
43 ELISE ROCHE 11 Corona Del Mar 21:07
44 KAITLYN NATIVIDAD 9 St. Joseph (lak) 21:09
45 DEVIN COREA 12 Paso Robles 21:17
46 MADELINE ONG 11 Lutheran (ora) 21:19
47 JULIA ERNST 9 Burroughs (rid) 21:22
48 MARIN CAREY 12 Burroughs (rid) 21:23
49 ERIN BREIG 11 San Juan Hills 21:28
50 VALERIE BANDA 11 Jurupa Hills 21:32
51 CHARISA DORN 11 Pacifica (gg) 21:34
52 JULEA CHIN 11 Palos Verdes 21:37
53 HANNAH LIVENGOOD 12 Atascadero 21:39
54 BRYNN FRACE 12 Atascadero 21:40
55 EMMA FAUKNER 9 San Juan Hills 21:41
56 MEGAN GOOD 9 San Juan Hills 21:43
57 SOEMY GARCIA 10 Pacifica (gg) 21:45
58 TIFFANY WORLINE 11 Jurupa Hills 21:46
59 GIGI STOWELL 11 Yorba Linda 21:55
60 AUBREY OMAHEN 12 University City (sd) 21:58
61 GIULIANA VACCARO 12 Yorba Linda 21:59
62 NANCY RODRIGUEZ 12 North Monterey 22:00
63 JIANNA ZEOLLA 11 Oak Park 22:01
64 SIERRA PONTHIER 12 Palos Verdes 22:02
65 JULIET BASNETT 11 Lutheran (ora) 22:08
66 ALIVIA HOLBROOK 9 San Juan Hills 22:10
67 BEVERLLY SAY 11 Palos Verdes 22:14
68 ANNE EWBANK 11 Burroughs (rid) 22:15
69 JANETH DOMINGUEZ 9 St. Joseph (lak) 22:19
70 MICHAELA WALL 10 Oak Park 22:29
71 VALERIE GONZALEZ 12 St. Joseph (lak) 22:32
72 KAYLEEN CARTER 12 Laguna Creek 22:34
73 CHELSEA MADDEN 11 Lutheran (ora) 22:39
74 LIN HUOT 9 Jurupa Hills 22:46
75 JENNA WINSLOW 11 Atascadero 22:51
76 CASSIDY ARENTSEN 10 Lutheran (ora) 22:53
77 NATALIE SAMANIEGO 11 Yorba Linda 22:54
78 SUMMER RUTHERFORD 11 Atascadero 22:59
79 VIVIANA REYES 10 Atascadero 23:05
80 BRIANA TETSCH 11 St. Joseph (lak) 23:23
81 EMMA DART 10 Paso Robles 23:29
82 BROOKE GANN 11 Pacifica (gg) 23:33
83 ELLEN SAUNDERS 11 Yosemite 23:41
84 NATALIE GARTMAN 9 Lutheran (ora) 23:48
85 TAYLOR CHOE 11 Corona Del Mar 23:48
86 PAMELA COPLEY 12 Pacifica (gg) 23:53
87 CITLALMINA VALDEZ 12 Rubidoux 23:54
88 ADRIANNA SERRANO 12 Jurupa Hills 23:57
89 CAMILLE BEAN 10 Laguna Creek 24:00
90 CARMEN COVARRUBIAS 12 Jurupa Hills 24:05
91 AMY DELUCA 12 Oak Park 24:21
92 KYLA MOORE 12 Laguna Creek 24:31
93 LIZ TORAL 12 Atascadero 24:31
94 SHARON WARMERDAM 12 Yosemite 24:35
95 BRITTNEY GANN 11 Pacifica (gg) 24:38
96 HELEN HERNANDEZ 12 North Monterey 24:40
97 CHRISTEN COGDELL 11 Yosemite 25:00
98 EMMA REDA 11 Yosemite 25:12
99 AZANI PUSINA 12 Yosemite 25:15
100 MARLENNI ESCOBEDO 11 North Monterey 25:28
101 CLARISSA IBARRA 11 North Monterey 25:32
102 STEPHANIE MILLS 11 Atascadero 25:37
103 MAYA MENDONCA 11 Yosemite 25:58
104 MARITZA SOLORIO 11 North Monterey 26:02
105 SAVINA CORZANO 10 Pacifica (gg) 26:29
106 MARIANNE MEYERSOHN 11 Laguna Creek 27:06
107 JESSICA VALENZUELA 9 Laguna Creek 27:12
108 KARLIE WALKUP 12 Laguna Creek 27:44
109 KATIE JUNG 12 Laguna Creek 29:24
Race #20 Boys Freshman Division 4 & 5 1:15 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ERASMO RUIZ 9 Mcfarland 17:19
2 SPENCER WAGNER 9 Mesa Grande Acade 17:48
3 MARCOS MULATO 9 Mcfarland 17:58
4 MAURICIO RAMOS 9 Big Bear 18:06
5 COLE PINO 9 Crean Lutheran 18:09
6 FRANCISCO RUIZ 9 Costa Mesa 18:12
7 ANDREW DAZZI 9 Acad. Career And E 18:19
8 ZACHARY HOFFER 9 Mesa Grande Acade 18:21
9 MARK DIAZ 9 Big Bear 18:25
10 JOSHUA SCHUBERT 9 Jserra 18:27
11 JORDAN TREJO 9 Banning (ban) 18:28
12 MATT BROWER 9 Excelsior 18:44
13 EZEKEAL CAMPOS 9 Mater Dei (cv) 18:49
14 GARRETT MORGAN 9 Nipomo 18:54
15 ETHAN SUTHERLAND 9 Jserra 18:55
16 ALEJANDRO MURILLO 9 Desert Mirage 18:56
17 LUIS HUMBERTO CERNA 9 Mater Dei (cv) 18:56
18 HARPER PECK VOLL 9 Crossroads 18:59
19 NICO ABUSAID 9 Jserra 19:01
20 ETHAN BRIGGS 9 Jserra 19:02
21 HUGO NUNEZ 9 Mcfarland 19:12
22 JASPER HOLMAN 9 Banning (ban) 19:13
23 GABERIAL ORTIZ 9 Mcfarland 19:19
24 MICHAEL MALONEY 9 Flintridge (lcf) 19:23
25 TREY MCKEOWN 9 Jserra 19:31
26 RAFAEL ALANIS 9 Ganesha 19:35
27 PATRICK DELLDONNE 9 Crean Lutheran 19:37
28 CHRISTIAN RUFINO 9 Riverside Prep 19:37
29 JJ PACE 9 University Prep (vic) 19:44
30 JORDAN HU 9 Flintridge (lcf) 19:59
31 ANDRES SANCHEZ 9 Ganesha 20:01
32 RYAN SHEAN 9 Sage Hill 20:01
33 CODY IMSANDE 9 Crean Lutheran 20:13
34 DANIEL DELGADO 9 Viewpoint 20:15
35 SPENCER GARZA 9 Garces 20:16
36 JACOB PROVENCIO 9 St. Anthony 20:17
37 RIJUL GARG 9 Poly (pas) 20:17
38 IAN SMITH 9 Truckee 20:21
39 ERZHAN SMITH 9 Crespi 20:23
40 JOSEPH RIVERA 9 Banning (ban) 20:23
41 MICHAEL GRUMBINE 9 St. Monica Academy 20:24
42 CHASE BAILEY 9 Jserra 20:29
43 JESUS NANDI 9 Mesa Grande Acade 20:31
44 PRIMO GOMEZ 9 University Prep (vic) 20:31
45 MICHAEL SMET 9 Bishop Montgomery 20:32
46 NICOLAS BARNS 9 Banning (ban) 20:34
47 CHRISTIAN AMOS 9 Banning (ban) 20:34
48 CHRISTOPHER MILLER 9 Truckee 20:35
49 JOSEPH RIVERA 9 Garces 20:37
50 GREG EVANS 9 Poly (pas) 20:43
51 JAMES EVANS 9 Acad. Career And E 20:43
52 EVAN VISHER 9 Viewpoint 20:44
53 ROBERT FLORES 9 Academy For Acade 20:48
54 ROSS LEONG 9 Flintridge (lcf) 20:54
55 HARRISON ORNEST-LES 9 Windward 20:59
56 JACK HALL 9 Viewpoint 21:01
57 MATT ALISON 9 Poly (pas) 21:06
58 CLARK MORIN 9 Campbell Hall 21:08
59 RAMIRO ANDRADE 9 Desert Mirage 21:11
60 CONOR XANDER 9 Poly (pas) 21:11
61 DANIEL MORALES 9 Mcfarland 21:12
62 KEN RUSSO 9 Garces 21:16
63 JACK GOLBRANSON 9 St. Monica Academy 21:21
64 JOSE HUERTA 9 Desert Mirage 21:33
65 KYLE NAGATA 9 Big Bear 21:34
66 HARRISON BRADLEY 9 Notre Dame (so) 21:35
67 JAMES BAKHOS 9 Big Bear 21:36
68 MYLES CALDWELL 9 Poly (pas) 21:36
69 AARON TRUJILLO 9 Maranatha 21:38
70 ALEJANDRO FLORES 9 Mcfarland 21:41
71 ANTHONY GUTIERREZ 9 Garces 21:41
72 GAVIN LEWIS 9 Excelsior 21:43
73 CHRISTIAN MARTINEZ 9 Horizon 21:45
74 LUKE TRESTOR 9 Campbell Hall 21:50
75 TYLER PAVIA 9 Western Christian 21:51
76 YE CHEN 9 Sage Hill 21:51
77 MITCHELL LOPEZ 9 Marshall Fundament 21:52
78 CHRISTOPHER ARCE 9 Bishop Montgomery 21:55
79 TRUSTAN YOON 9 Sage Hill 21:55
80 XAVIER CARR 9 Crossroads 21:56
81 CHRIS DE LA MORA 9 St. Monica Academy 21:56
82 AUSTIN SOSNOWSKI 9 Horizon 22:01
83 NIKHIL ADARKAR 9 Poly (pas) 22:02
84 NATE SCHUMACHER 9 Crean Lutheran 22:03
85 ADAM ESCOBAR 9 Maranatha 22:07
86 KENNETH MCCRANK 9 Academy For Acade 22:09
87 LUCAS LOVEJOY 9 Maranatha 22:20
88 KEES KILEDJIAN 9 Ontario Christian 22:21
89 MATT MCDONOUGH 9 Acad. Career And E 22:22
90 SEAN MORAN 9 Crespi 22:27
91 ANGELO PASCO 9 Bishop Montgomery 22:35
92 ANDREW MECUM 9 Poly (pas) 22:38
93 NICHOLAS ARNOTT 9 Mesa Grande Acade 22:39
94 CHARLIE JAMESON 9 Poly (pas) 22:44
95 WESLEY CHARLAP 9 Crespi 22:45
96 WINSTON REID 9 Crossroads 22:51
97 ARYK HORN 9 Kern Valley 22:52
98 CARTER ABBOTT 9 Western Christian 22:55
99 JOSE GARAVITO 9 University Prep (vic) 23:12
100 MATT CHOI 9 Flintridge (lcf) 23:15
101 COLE DUNLAP 9 Sage Hill 23:17
102 ZACHARY EISNER 9 Sierra Canyon 23:37
103 GRIFFIN MOSS 9 Crossroads 23:42
104 ROBBIE LYNN-GREEN 9 Sage Hill 23:43
105 BRYAN SZYMANSKI 9 Kern Valley 23:50
106 PETER DENHAM 9 Poly (pas) 23:50
107 RYAN PORCHAS 9 Ontario Christian 23:52
108 ALEX TOVAR 9 Notre Dame (so) 23:57
109 MATEO ALVEREZ 9 Jserra 24:05
110 TREVOR KIRKBY 9 Crean Lutheran 24:12
111 JOSEPH LOPEZ 9 Marshall Fundament 24:38
112 ALEC RUPP 9 Bishop Montgomery 24:50
113 NOAH BARNEY 9 Crean Lutheran 24:59
114 JAKE LEWIS 9 St. Anthony 24:59
115 ANDREW DIANGELO 9 Kern Valley 25:12
116 CODY SANDOVAL 9 Kern Valley 25:12
117 MIGUEL DURAN 9 Mcfarland 25:22
118 FERNANDO PANTOJA 9 Acad. Career And E 25:27
119 GIOVAN INIGUEZ 9 Mcfarland 25:29
120 MATT SULLIVAN 9 Jserra 25:38
121 TOMMY TORETTA 9 Garces 25:40
122 JAKE LEVIN 9 Viewpoint 25:49
123 JAMES BURRIS 9 Kern Valley 25:50
124 JAMES ANDERSON 9 Flintridge (lcf) 25:58
125 ANDREW REYNOSO 9 Notre Dame (so) 25:59
126 SAMUEL LUO 9 Maranatha 26:11
127 ROBERT SANCHEZ 9 St. Anthony 26:12
128 NATHAN SHIN 9 Maranatha 26:14
129 OZZIE PADILLA 9 St. Anthony 26:16
130 MARCUS LUCESCU 9 Sage Hill 26:38
131 JOEY HERMIDA 9 Maranatha 26:58
132 THEO EVERS 9 Sage Hill 26:58
133 MICHAEL DELACRUZ 9 Garces 27:13
134 CONNER KNAUSS 9 Maranatha 27:23
135 RYAN JACOBS 9 Campbell Hall 27:56
136 ZACK DUPUY 9 Crean Lutheran 29:01
137 JULIAN JOAQUIN 9 San Pasqual Valley 29:11
138 WILL DETTERMAN 9 Viewpoint 29:22
139 ELVIS RENTERIA 9 San Pasqual Valley 29:35
140 GABE KONSKER 9 Crossroads 31:25
141 ANANTH BAIJU 9 Viewpoint 43:24
Race #21 Boys Freshman Division 4 & 5 1:23 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 O'DRISCOLL COREY 9 Half Moon Bay 17:57
2 NICHOLAS GARCIA 9 Hillcrest 18:25
3 MATTHEW ALVAREZ 9 Salesian (la) 18:32
4 ALEJANDRO QUINONEZ 9 Taft (taf) 18:35
5 SERGIO ROBLES 9 Taft (taf) 18:37
6 LANE PLEDGER 9 Linfield 18:39
7 MARIO KENNY 9 Hillcrest 18:41
8 BRENNAN TOBIN 9 Templeton (tem) 18:42
9 NATHANIEL TAMMINGA 9 Valley Christian (cer 18:45
10 TYLER VAN WINKLE 9 San Lorenzo Valley 18:46
11 DINO AMBROSI 9 Half Moon Bay 18:56
12 AARON HERNANDEZ 9 Hillcrest 19:15
13 ANDREW FENICHEL 9 Webb 19:16
14 ANTHONY CAMPBELL 9 San Lorenzo Valley 19:17
15 PATRICK DILWORTH 9 Stuart Hall 19:18
16 RUBEN SAUFKIE 9 Sherman Indian 19:19
17 DANIEL GUTIERREZ 9 El Segundo 19:20
18 SASHA LIFSITZ 9 Stuart Hall 19:23
19 THOMAS LYNCH 9 El Segundo 19:25
20 JACK MCGUINNESS 9 Santa Fe Christian 19:30
21 JACK RUTHERFORD 9 Stuart Hall 19:30
22 EVAN O'CONNOR 9 El Segundo 19:30
23 CONNOR KUSUMOTO 9 Mammoth 19:31
24 HUMBERTO PLASCENCI 9 Taft (taf) 19:32
25 DAVID MEXICANO 9 Bassett 19:35
26 ALEX ROSAS 9 Salesian (la) 19:37
27 FARADAY JUSTIN 9 West Point Grey Ac 19:40
28 BRENNAN PARKER 9 San Lorenzo Valley 19:42
29 SAM REYNOLDS 9 Half Moon Bay 19:46
30 MARKO MARROQUIN 9 Salesian (la) 19:49
31 DEREK CREELMAN 9 San Lorenzo Valley 19:49
32 THORIN ROSTEN 9 St. Bonaventure 19:52
33 ARTHUR ALVARADO 9 Bassett 19:54
34 CRISTIAN SANCHEZ 9 Edgewood 19:56
35 MATTHEW ESTES 9 Paraclete 19:58
36 JONATHAN XUE 9 Whitney (cer) 19:58
37 JORGE MORENO 9 Arvin 20:00
38 ALFRED FLORES 9 Edgewood 20:00
39 TONY VEGA 9 Carpinteria 20:03
40 KEIDY WUANG 9 Whitney (cer) 20:04
41 DIEGO LECHUGA 9 Hillcrest 20:06
42 JUSTIN LOPEZ 9 Hamilton (anz) 20:07
43 CHAD WILLIAMS 9 Sherman Indian 20:11
44 CONOR KNEAFSEY 9 Harvard-Westlake 20:15
45 VAN DUONG 9 Whitney (cer) 20:28
46 MICHAEL STOKDYK 9 Harvard-Westlake 20:28
47 VALENTINO ALPIZAR 9 Carpinteria 20:29
48 JASON GOMEZ 9 Salesian (la) 20:29
49 ANDREW BERG 9 Harvard-Westlake 20:30
50 MAX GRIFFON 9 Webb 20:30
51 JESUS CORTEZ 9 Duarte 20:32
52 JONATHAN FLORES 9 Carpinteria 20:38
53 VICTOR TRAN 9 Oxford Academy 20:39
54 IAN GALLAGHER 9 San Lorenzo Valley 20:44
55 HUY LE 9 Oxford Academy 20:47
56 TYLER VO 9 Whitney (cer) 20:49
57 SAM HARTY 9 Stuart Hall 20:53
58 STEPHEN EWART 9 Paraclete 20:56
59 JOHNNY DOMINGUEZ 9 Webb 20:59
60 IZAAK VILLARREAL 9 Calvary Chapel (do 21:00
61 BRONCO COZZO 9 Bret Harte 21:01
62 DANIEL HOTCHKISS 9 Hamilton (anz) 21:03
63 CARLOS VASQUEZ 9 Half Moon Bay 21:03
64 TREVOR BLACK 9 Santa Fe Christian 21:03
65 JUSTIN HAUG 9 Santa Fe Christian 21:04
66 HARMAN KHINDA 9 El Segundo 21:04
67 ADAM SNEGG 9 La Center For Enric 21:04
68 BEN WHITE 9 Whittier Christian 21:10
69 EDGAR VILLASENOR 9 Arvin 21:19
70 DONGJOON LEE 9 Oxford Academy 21:20
71 JESUS ZAVALA 9 Arvin 21:21
72 TODD YEATON 9 El Segundo 21:27
73 RYAN HERYFORD 9 Bret Harte 21:28
74 RENE VILLALOBOS 9 Salesian (la) 21:29
75 ETHAN KUZMACK 9 Santa Fe Christian 21:29
76 SAM SAVERY-ORTON 9 Templeton (tem) 21:33
77 JUAN CANCHON 9 Hillcrest 21:35
78 BRANDON FINO 9 Hillcrest 21:35
79 GABRIEL REISER 9 Brethren Christian 21:37
80 JOSE BAROJAS 9 Sherman Indian 21:39
81 JAYSON MANN 9 Brethren Christian 21:39
82 DAVID JENSEN 9 San Lorenzo Valley 21:43
83 JACOB ZANARDI 9 Santa Fe Christian 21:48
84 JACK CROFTON 9 Half Moon Bay 21:49
85 ERIC MORALES 9 Half Moon Bay 21:52
86 DYLAN KELLY 9 Stuart Hall 21:55
87 YUAN LIN 9 Whitney (cer) 21:57
88 WYATT BEGAY 9 Sherman Indian 21:59
89 CHRIS CANDELARIO 9 Fillmore 22:01
90 CONNOR KUZMACK 9 Santa Fe Christian 22:06
91 LUKAS BUEHLER 12 Webb 22:07
92 PHIL OJONG 9 Linfield 22:09
93 DEEPAK TUMMAIA 9 Webb 22:12
94 ERIC PELLEGRINO 9 Bret Harte 22:15
95 DANIEL HONG 9 Webb 22:15
96 LUIS SANCHEZ 9 Carpinteria 22:16
97 MCCALL PYLE 9 Bret Harte 22:17
98 MAYERIK RODRIGUEZ 9 Carpinteria 22:17
99 ROBERT SHIN 9 Templeton (tem) 22:18
100 RAND BOURNE 10 Mammoth 22:21
101 LANE FLANAGAN 9 Bret Harte 22:25
102 KYLE PAVEY 9 Santa Fe Christian 22:27
103 BRANDO MONTES 9 El Segundo 22:31
104 JAIME LE 9 Malibu 22:32
105 MARTIN GONZALEZ 9 Don Bosco 22:33
106 JOHN PAUL ISIP 9 Harbor Teacher Pre 22:34
107 RUEBEN HOLLY 9 Nordhoff 22:38
108 SAM TRUAX 9 Carpinteria 22:40
109 JACK MERRIGAN 9 Stuart Hall 22:41
110 JACKSON BIERLY 9 Saddleback Valley 22:45
111 MATTHEW VANEGAS 9 Don Bosco 22:50
112 RODOLFO CAMPOS 9 Salesian (la) 22:54
113 VICTOR BATTLE 9 Sonora (son) 23:03
114 DANIEL SILVA 9 Salesian (la) 23:06
115 CHRISTIAN LOPEZ 9 Hamilton (anz) 23:13
116 ERICK GREDONIA 9 Harvard-Westlake 23:13
117 ZACH BARNES 9 Saddleback Valley 23:16
118 TROY GEWANT 9 Malibu 23:17
119 DANIEL ALCOCER 9 Bassett 23:21
120 ANTHONY BUFFALOMEA 9 Sherman Indian 23:24
121 JOHN CHAVEZ 9 Fillmore 23:30
122 IAN WAGENER 9 Saddleback Valley 23:30
123 DANIEL OBANDO 9 Bassett 23:30
124 JAIME MARTINEZ 9 Bassett 23:31
125 KEVIN AVILA 9 Bassett 23:32
126 JUSTIN CICCONE 9 Harvard-Westlake 23:39
127 ADAM AICHOURI 9 Templeton (tem) 23:43
128 DAVID JOHNSON 9 San Joaquin Memori 23:44
129 ISSAC LOPEZ 9 Rosamond 23:47
130 JACK HENWOOD 9 Santa Fe Christian 23:48
131 KEVIN MAGALLANES 9 Duarte 23:55
132 TONY KUKAVICA 9 Harvard-Westlake 23:55
133 DWIGHT SIYLUY 9 Valley Christian (cer 23:58
134 LOUK GOLDBERG 9 La Center For Enric 23:58
135 JORGE RIOS 9 Don Bosco 24:01
136 RENE GILES 9 Duarte 24:11
137 KRIS AU-YEUNG 9 Stuart Hall 24:17
138 BRANDON NGUYEN 9 Oxford Academy 24:25
139 DANIEL NGUYEN 9 Oxford Academy 24:28
140 TSERING KANGCHEN 9 Nordhoff 24:29
141 DAVID DAVID 9 St. Paul 24:36
142 NICK REINER 9 Heritage Christian 25:08
143 ALBERTO RIVERA 9 Salesian (la) 25:18
144 STEVEN VONG 9 Bassett 25:26
145 CARLOS LARA 9 Salesian (la) 25:42
146 HERMAN ZHENG 9 Nordhoff 26:42
147 MATTHEW LEWIS 9 Don Bosco 26:44
148 BRANDON LOPEZ 9 Brentwood 27:05
149 NOAH TRIANCE 9 Bret Harte 27:18
150 MICHAEL BENALLY 9 Sherman Indian 27:31
151 SAM LEWIS 9 Bret Harte 27:36
152 CHRISTIAN LANIK 9 Hamilton (anz) 28:06
153 BRANDEN MEJORADO 9 Bassett 28:19
154 RAY ZERMENO 9 Bassett 28:20
155 LUIS VENTURA 9 Salesian (la) 28:31
156 CESAR SEPULVEDA 9 Bassett 28:35
157 TERRANCE PILGRAM 9 Calvary Chapel (do 28:47
158 MAX ABARBANEL 9 Brentwood 28:55
159 JORDAN PRATER 9 Santa Fe Christian 29:46
160 ERIC HOVSEPIAN 9 Albert Einstein Acad 30:12
161 JACK MITCHELL 9 Albert Einstein Acad 30:37
162 WILLIAM HOWELL 9 La Center For Enric 30:37
163 SPENCER HILL 9 Brethren Christian 31:50
Race #22 Girls Freshman Division 4 & 5 1:31 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALYSSA DIAZ 9 Mcfarland 20:15
2 MACKENZIE FAUST 9 Half Moon Bay 21:12
3 AMY BARAY 9 Whittier Christian 21:12
4 JULIA ROEDIGER 9 Santa Fe Christian 21:24
5 JAMIE LEWIS 9 Liberty (mad) 21:29
6 BREANNA WINTER 9 Union Mine 21:32
7 BRIGHID HEALY 9 Mater Dei (cv) 21:39
8 EMILY EISNER 9 Sierra Canyon 21:54
9 EMILY JEFFERS 9 Whittier Christian 22:07
10 KIMBERLY CARO 9 Hillcrest 22:10
11 CLAIRE PREGLER 9 Marymount 22:13
12 LINDSEY MCALLISTER 9 Marymount 22:21
13 JULIA VELIQUETTE 9 Truckee 22:23
14 CHLOE ROMERO 9 Acad. Career And E 22:24
15 BRIGIT WICKSTRAND 9 Xavier Prep (pd) 22:36
16 DESTINY SERNA 9 Mcfarland 22:40
17 OLIVIA GREELEY 9 Half Moon Bay 22:40
18 SHANNON HARGER 9 Half Moon Bay 22:42
19 KATIE KAISER 9 Heritage Christian 22:46
20 GABBY NAVARETTE 9 Mcfarland 22:59
21 LUCERO RAMIREZ 9 Mcfarland 23:02
22 BIANCA DUARTE 9 Costa Mesa 23:06
23 ALLISON SMITH 9 Jserra 23:08
24 MURIEL CLAPP 9 Bishop Montgomery 23:13
25 BELLA BONO 9 Truckee 23:16
26 HANNAH SCOTT 9 Flintridge (lc) 23:23
27 KELLY FAENZA 9 Flintridge (lc) 23:25
28 BLAIR PEPPE 9 Immaculate Heart 23:33
29 KATIE HUGHES 9 Immaculate Heart 23:36
30 KATIE NEWBOLD 9 Conventcred 23:36
31 ISABELLA WILLIAMS 9 Flintridge (lcf) 23:37
32 JADE LUTHER 9 Crean Lutheran 23:42
33 SARAH BORDELON 9 Costa Mesa 23:42
34 VALERIE DUARTE 9 Costa Mesa 23:43
35 BROOKLYN NUNEZ 9 Xavier Prep (pd) 23:47
36 HANNAH MCFAUL 9 Maranatha 23:49
37 ANA KELLY 9 Laguna Beach 23:49
38 JESSICA CORR 9 Terra Linda 23:50
39 MARICRUZ BRITO 9 Hillcrest 23:53
40 KYLIE GRIST 9 Notre Dame (so) 23:53
41 NATALIE HODIS 9 Flintridge (lc) 23:54
42 LINDSEY SLENK 9 Valley Christian (cer 23:55
43 OLIVIA HOEKENDIJK 9 Conventcred 23:56
44 TAMANNA KHURANA 9 Oxford Academy 24:00
45 MARYCLARE MASOCOL 9 El Segundo 24:02
46 HALEY HARRIS 9 Flintridge (lcf) 24:13
47 ARIELLE GUITRON 9 Hillcrest 24:15
48 KAITLAN MCFAUL 9 Maranatha 24:29
49 MAHALLIEA PAZ 9 Hillcrest 24:45
50 JENNIFER DUQUE 9 Hillcrest 24:45
51 ASHLEY BROWN 9 La Reina 24:46
52 ALEXANDRA NILSSON 9 El Segundo 24:46
53 MARIA GOMEZ 9 Ganesha 24:48
54 CASSIDIE CROWE 9 Nipomo 24:51
55 SABRINE ELFARISSI 9 El Segundo 24:55
56 CHENOA JONES 9 Xavier Prep (pd) 24:57
57 JUSTINE JOHNSON-YUR 9 Templeton (tem) 24:59
58 ELIE GLADE 9 Laguna Beach 25:00
59 YUKIMI HIROSHIMA 9 Vivian Webb 25:00
60 VANESS KEUSHKERIAN 9 Brentwood 25:04
61 SERENA LOWE 9 Oxford Academy 25:04
62 MALIA CHAR 9 Rosary 25:05
63 CECILIA HARTGE 9 Marymount 25:07
64 KATIE KIMES 10 Viewpoint 25:07
65 ALYSSA RAMIREZ 9 Fillmore 25:08
66 KATE BOSMAN 9 Santa Fe Christian 25:09
67 CAROLYN NAJERA 9 Immaculate Heart 25:11
68 EMILY CASARES 9 Mcfarland 25:15
69 BETHANY GUTIERREZ 9 Calvary Chapel (do 25:25
70 ALEXIS STIGERS 9 Western Christian 25:32
71 SYDNEY REINART 9 Jserra 25:32
72 ADREANNA URICK 9 Academy For Acade 25:42
73 MADISON MCILWAIN 9 La Reina 25:45
74 NICOLE PARRY 9 Country Day (lj) 25:45
75 CARSON BEAN 9 Academy For Acade 25:45
76 LILY MAXFIELD 9 Flintridge (lcf) 25:53
77 SAMANTHA SISON 9 St. Paul 25:53
78 KAIJA GOERTZEN 9 West Point Grey Ac 25:54
79 JACKIE KNEE 9 Palm Valley 25:55
80 SIDNEY HARRIS 9 Laguna Beach 25:56
81 JORDAN GARCIA 9 Acad. Career And E 25:56
82 CATHERINE ERICKSON 9 Terra Linda 26:03
83 ZIANA NATHOO 9 West Point Grey Ac 26:09
84 INDIANA WILSON 9 Xavier Prep (pd) 26:09
85 ATHENA TONARELY 9 Flintridge (lc) 26:10
86 ALI ALDERMAN 9 Xavier Prep (pd) 26:13
87 AITIANA PENA 9 Riverside Prep 26:17
88 CAROLINE COOPER 9 Marymount 26:17
89 AIYANNA PILLADO 9 Fillmore 26:19
90 CARMEN STRASSLE 9 Poly (pas) 26:21
91 JULIA COCHRAN 9 Brethren Christian 26:23
92 ISAURA MORA 9 Workman 26:24
93 CAITLIN GALBRAITH 9 West Point Grey Ac 26:27
94 SIDNEY KIMBALL 9 Laguna Beach 26:28
95 STACY CARREON 9 Mcfarland 26:31
96 INGRID AMAYA 9 Riverside Prep 26:36
97 LUPITA SALDANA 9 Carpinteria 26:37
98 ANDREA CASTRO 9 Carpinteria 26:38
99 ANDREA LOERA 9 Heritage Christian 26:39
100 KATHLEEN BIGLEY 9 Rosary 26:40
101 KATIE WILLIAMS 9 Laguna Beach 26:47
102 BRITTANY YEAGER 9 La Reina 26:48
103 HANNAH HEERING 9 Flintridge (lcf) 26:57
104 KAYLA SILVA 9 Acad. Career And E 26:59
105 ARIEL STALLINGS 9 Acad. Career And E 26:59
106 ELIZABETH STAVER 9 Marymount 27:04
107 ALONDRA CAMPUZANO 9 Carpinteria 27:07
108 KENNA CASTILLO 9 Flintridge (lcf) 27:09
109 KENNEDI BISSUET 9 Whittier Christian 27:10
110 AUTUMN ARMSTRONG 9 Vivian Webb 27:14
111 MORGAN LAMB 9 Academy For Acade 27:19
112 JAQULINE VILLA VAZO 9 St. Paul 27:21
113 KATHERINE MONTES 9 Flintridge (lcf) 27:23
114 OLGA HERRERA 9 Costa Mesa 27:23
115 WORDEN HAILEY 9 Rosary 27:30
116 JESSICA TAYLOR 9 Garces 27:32
117 CLAIRE SHELLER 9 La Reina 27:34
118 SWAN KOLODJI 9 Garces 27:38
119 JOCELYN MEDINA 9 Garces 27:38
120 NATALIE BOYER 9 Country Day (lj) 27:42
121 AYLIN CARMONA 9 Carpinteria 27:51
122 MINDY OH 9 Whittier Christian 27:53
123 CLARISA MORENO 9 Fillmore 27:53
124 KAREN NUNEZ 9 Carpinteria 27:56
125 ALEXA RAAB 9 Academy For Acade 27:56
126 ASHLEY AGUSTIN 9 Edgewood 27:56
127 LAURA RATLIFF 9 Flintridge (lcf) 28:04
128 SARAH DEMOSS 9 Calvary Chapel (do 28:07
129 GEE CHRISTINA 9 Bishop Montgomery 28:11
130 ARLEEN CANAS 9 Costa Mesa 28:16
131 AURORA CASTANEDA 9 Mcfarland 28:18
132 BRITT ALPHSON 9 Marymount 28:23
133 KAYLYN KELLY 9 Paraclete 28:26
134 LAUREN MONTES 9 Flintridge (lcf) 28:28
135 CHRISTINA DANG 9 Flintridge (lc) 28:34
136 DONAJI MELENDEZ 9 Workman 28:47
137 MICHAELA SALZMANN 9 Santa Fe Christian 28:50
138 ANGELA OH 9 Maranatha 28:53
139 REANNA GONZALES 9 St. Paul 29:00
140 NELLIE BREEN 9 Poly (pas) 29:11
141 ISABELLA MAAS-RUANE 9 El Segundo 29:15
142 TALIA SOALT 9 Country Day (lj) 29:18
143 DAISY AVILA 9 Carpinteria 29:18
144 SAMANTHA WAPNICK 9 Viewpoint 29:28
145 FRANCESCA LING 9 Louisville 29:32
146 PATRICIA CHAIDEZ 9 Ganesha 29:39
147 AMBER LAMBERT 9 Maranatha 29:39
148 KAYA FISHMAN 9 Bret Harte 29:39
149 ELLA SUDIT 11 Viewpoint 29:44
150 ALEXANDRA ORTEGA 9 Immaculate Heart 29:49
151 KELLYANNE COOK 9 Brethren Christian 30:00
152 SALCIDO EMILY 9 Rosary 30:21
153 MADISON TEOFILO 9 Linfield 30:26
154 CHELSEA ARIAS-PEREZ 9 Sacred Heart Of Jes 30:28
155 HANNAH BURRELL 9 El Segundo 30:30
156 SAMANTHA STASTNY 9 University Prep (vic) 30:30
157 ESPERANZA RIVERA 9 Garces 30:40
158 DEVON CAVALLERIE 9 Xavier Prep (pd) 30:43
159 HALEY FELDMAN 9 Costa Mesa 30:45
160 JENNIE RAMOS 9 St. Paul 30:45
161 KRISTEN VIBAL 9 Garces 30:53
162 ISABELLA SANTERRE 9 Garces 30:57
163 BROOKLYN FLENING 9 Garces 30:59
164 NICOLE WALDMAN 9 Viewpoint 31:01
165 SAMANTHA KOBEL 9 Brethren Christian 31:04
166 ROSEANGEL RODRIGUE 9 Desert Mirage 31:06
167 ESTHER CHOI 9 Oxford Academy 31:06
168 MARY KRUEL 9 Linfield 31:08
169 JOIE MAGALONA 9 Oxford Academy 31:15
170 MYKIE LESKO 9 Louisville 31:30
171 CHLOE KNUDSEN 9 Viewpoint 31:30
172 MIREYA RAMOS 9 Bassett 31:52
173 SARAHI TERRONES 9 Bret Harte 32:13
174 ELLIE LEVY 9 Flintridge (lcf) 32:24
175 VICTORIA DRAPER 9 Jserra 32:26
176 GRACE WANG 9 Vivian Webb 32:37
177 DOMINIQUE HERNANDE 9 Immaculate Heart 32:38
178 JANEL SEPULVEDA 9 Edgewood 32:47
179 REBECCA RHODES 9 Valley Christian (cer 33:00
180 ZELPHIA HICKS 9 Upper Lake 33:33
181 FLOR HERNANDEZ 9 Nipomo 33:44
182 EMELY JIMENEZ 9 Harbor Teacher Pre 37:18
183 IMARA RIOS 9 Mcfarland 38:44
Race #23 Boys Sophomore Division 4 & 5 1:45 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JOSEPH SANDOVAL 10 St. Bonaventure 17:59
2 MICHAEL MUNDO 10 San Marino 18:20
3 KYLE MOGA 10 Jserra 18:25
4 CHRIS PEREZ 10 Jserra 18:48
5 KEVIN BURNS 10 Jserra 18:59
6 KYLE ANDERSON 10 Bishop Montgomery 19:00
7 JESUS GONZALEZ 10 Desert Mirage 19:05
8 MAX CORONADO 10 Salesian (la) 19:11
9 CHARLIE PERRY 10 San Marino 19:11
10 OLIVER CHEN 10 El Segundo 19:12
11 DANIEL GONZALES 10 Jserra 19:20
12 ERIC LEW 9 San Marino 19:21
13 GEORGE SIBERELL 10 La Salle 19:24
14 DAVID MARTINEZ 10 Crespi 19:30
15 EMMANUEL HUERTA 10 Salesian (la) 19:31
16 NICK ANDRAS 10 Sage Hill 19:33
17 FUKI TAKAMIYA 10 Salesian (la) 19:37
18 LUIS GONGALEZ 10 Desert Mirage 19:39
19 KEVIN MCMULLIN 10 El Segundo 19:39
20 MATTHEW TIPPY 10 Horizon 19:42
21 PERRY MOYER 10 Mammoth 19:47
22 ZACHARY ROSEN 10 Viewpoint 19:47
23 RUSSELL OSORIO 10 Don Bosco 19:48
24 CARLOS CORRALES 10 Salesian (la) 19:53
25 ZEV MIGUEL-STRAH 10 Crossroads 19:58
26 MIGUEL FUENTES 10 St. Paul 19:58
27 TYLER GARRISON 10 Acad. Career And E 19:59
28 HUGO HERNANDEZ 10 Workman 20:04
29 JORDAN RUPP 10 La Salle 20:12
30 CAVANAUGH JUE 10 San Marino 20:14
31 ANTHONY TICHACHATI 10 Don Bosco 20:21
32 JOSE DOMINGUEZ 10 Duarte 20:23
33 DANNY TOTH 10 Vasquez 20:23
34 ALBERTO GALICIA 10 El Segundo 20:29
35 ANDREW WEDEKING 10 Crossroads 20:33
36 CHRISTIAN LUX 10 Costa Mesa 20:34
37 LIAM KACVINSKY 10 El Segundo 20:36
38 DANIEL CHAVEZ 10 El Segundo 20:36
39 TIM RITCHARDSON 10 Salesian (la) 20:47
40 PRESTON QUASCHNICK 10 El Segundo 20:50
41 LUIS VALDOVINOS 10 Salesian (la) 20:57
42 HERBERT MATA 10 Bishop Montgomery 20:58
43 JONAH DYLAN 10 Crossroads 21:01
44 CARTER THOMPSON 10 El Segundo 21:10
45 GIANN BULLO 10 El Segundo 21:13
46 MILES MCQUEEN 10 Harvard-Westlake 21:18
47 ANGEL BRAVO 10 Workman 21:21
48 FERNANDO ESQUIVEL 10 Don Bosco 21:21
49 MICHAEL LARA 10 St. Paul 21:27
50 ROBERT SWEENEY 10 La Salle 21:27
51 MATTHEW BRENNAN 10 La Salle 21:27
52 CHRIS HORSLEY 10 Stuart Hall 21:30
53 BROCK ALLEN 10 St. Bonaventure 21:30
54 RUDY FRAYRE 10 Crossroads 21:41
55 JOHN CHUNG 10 Harvard-Westlake 21:43
56 LUKE ST REGIS 10 El Segundo 21:45
57 KENTON YEN 10 San Marino 21:46
58 FELIX WILDBERGER 10 Taft (taf) 21:46
59 CEASAR VALENZUELA 10 St. Paul 21:46
60 MARLITO REFEUERZO 10 Harbor Teacher Pre 21:47
61 LANCE AVISO 10 La Salle 21:47
62 CHAD BLUHM 10 Vasquez 21:50
63 KIRK (WU) CHANG 9 San Marino 21:50
64 CARTER ROSS 10 Acad. Career And E 21:50
65 ROBBIE VANDERLAAN 10 Stuart Hall 21:54
66 GRIFFEN LAIRD 10 Heritage Christian 21:59
67 FERGUS O'CONNOR 10 Jserra 22:07
68 ALEX ARGUELLO 10 Taft (taf) 22:09
69 ELLIOT HAYNE 10 Stuart Hall 22:10
70 ANDY HERNADEZ 10 St. Paul 22:10
71 ETHAN DESHAIES 9 San Marino 22:12
72 ANTONIO ANTUNEZ 10 Costa Mesa 22:20
73 MATTHEW QUINTANILLA 10 Don Bosco 22:26
74 SAM FOX 10 Vasquez 22:34
75 ALEXANDER LAI 10 San Marino 22:35
76 KAI TODT 10 Viewpoint 22:50
77 ADAM GOETZE 10 Vasquez 22:52
78 HARRY EGAN 10 Stuart Hall 22:56
79 LIAM TENNEY 10 Sage Hill 23:02
80 JACK KESSLER 10 Crossroads 23:07
81 MATTHEW SANGALANG 10 Duarte 23:09
82 JORGE LOPEZ 10 Taft (taf) 23:10
83 KYLE CHIANG 10 Don Bosco 23:11
84 CALEB GOBLE 10 Vasquez 23:22
85 KYLE MCCALL 9 San Marino 23:29
86 JUSTIN HUANG 9 San Marino 23:34
87 WILSON MEDINA 9 San Marino 23:35
88 EMILIO GARCIA-CORON 10 La Salle 23:36
89 STEVEN DU 9 San Marino 23:36
90 MAX GROSSMAN 10 Crossroads 23:44
91 JONATHAN RUGERONI 10 St. Anthony 23:47
92 LUKE HAGELGANTZ 10 Mesa Grande Acade 23:53
93 BEN BRONSTEIN 10 Crossroads 23:55
94 SUTTON YOCHUM 10 Taft (taf) 24:06
95 BRANDON BRESLIN 10 Taft (taf) 24:23
96 AARON AGUILAR 10 Academy For Acade 24:23
97 JOSHUA REYES 10 Harbor Teacher Pre 24:28
98 DYLAN COE 10 Stuart Hall 24:29
99 DAVID MENDOZA 10 Workman 24:39
100 GHARRA MAHMOUD 10 Vistamar 24:44
101 HANK HOLMES 10 La Salle 24:48
102 SEUNGJUN JEON 10 Harbor Teacher Pre 24:59
103 ANDREW VALNER 10 Crossroads 25:04
104 DEREK PUNARO 10 Academy For Acade 25:06
105 DEAN VALLE 10 St. Bonaventure 25:06
106 JASON HERNANDEZ 10 Academy For Acade 25:09
107 RICHARD HOANG 10 Academy For Acade 25:17
108 ARTUR OLIVIERA 10 San Marino 25:23
109 JESUS FERNANDEZ 10 St. Anthony 25:58
110 ESAUL BANUELOS 10 Taft (taf) 26:03
111 SAMI KIRKPATRICK 10 Crossroads 26:03
112 FIDEL HERNANDEZ 10 Costa Mesa 26:08
113 MASON ZEMAN 10 St. Lawrence 26:18
114 ERNESTO MORON 10 Taft (taf) 26:34
115 SCHUYLER DIETZ 10 Crossroads 26:41
116 DANIEL KHOURY 10 Academy For Acade 27:23
117 ANTHONY ARCHAMBAU 10 Bishop Montgomery 27:34
Race #24 Boys Sophomore Division 4 & 5 1:52 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ZACHARY SNEATHEN 10 Upper Lake 17:46
2 CESAR ESPERANZA 10 Nordhoff 17:54
3 MARC BEHIEL 10 Bret Harte 18:05
4 NOLAN JOHNSON 10 Bret Harte 18:18
5 MICHAEL SASSANO 10 Liberty (mad) 18:18
6 ABEL SANDOVAL 10 Nordhoff 18:25
7 DANIEL VANDERMEER 10 Valley Christian (cer 18:34
8 EASTON SHERMAN 10 Hillcrest 18:39
9 ZAIN KASHIF 10 Hillcrest 18:41
10 MIKLO OLDMAN 10 Sherman Indian 18:50
11 HOMERO OCHOA 10 Riverside Prep 18:55
12 BLAKE CROWTHER 10 Linfield 19:02
13 CALEB WIENS 10 Liberty (mad) 19:10
14 BRENDAN HARSHBERG 10 Windward 19:13
15 FRANSISCO MUNOZ 10 Webb 19:17
16 ADRIAN AGUILAR 10 Paraclete 19:18
17 JAVIER MORALES 10 Half Moon Bay 19:23
18 JOEY MEDINA 10 Paraclete 19:25
19 HECTOR DORADO 10 Bassett 19:30
20 ZANE KRPAN 10 Bret Harte 19:31
21 AARON PETE 10 Sherman Indian 19:32
22 TYLER RIEBELING 10 Riverside Prep 19:34
23 MATTHEW MIYAGISHIMA 10 Valley Christian (cer 19:35
24 VICTOR VALLE 10 Ganesha 19:50
25 ARMEN CHALIAN 10 Webb 19:51
26 JACK HEBB 10 Half Moon Bay 19:53
27 JAKE HENRY 10 University Prep (vic) 19:56
28 ISSIAH AVILA 10 Liberty (mad) 20:04
29 KYLE VANDER MEULEN 10 Valley Christian (cer 20:06
30 MATTHEW WILLARD 10 Upper Lake 20:07
31 NOAH YIM 10 Whitney (cer) 20:11
32 PEDRO LOZANO 10 Nordhoff 20:12
33 RYAN MARINICS 10 Bret Harte 20:15
34 MATTHEW LEE 10 Webb 20:20
35 TIM LUNSFORD 10 Bret Harte 20:22
36 ALBERTO LINARES 10 Marshall Fundament 20:24
37 NIKHIL SAHOO 10 Albany 20:25
38 MATT WONG 10 Valley Christian (cer 20:26
39 CONOR GILMORE 10 Sierra Canyon 20:42
40 CHASE SMITH 10 Garces 20:44
41 JUSTIN RIMBACH 10 Marshall Fundament 20:44
42 LEON COOCHISE 10 Sherman Indian 20:49
43 JOSHUA BOCCHICCHIO 10 Nordhoff 20:50
44 ROBERTO MENDOZA 10 Marshall Fundament 20:55
45 BRENT WILSON 10 Paraclete 20:55
46 JUSTIN LEWIS 10 Upper Lake 20:56
47 AARON LEVESQUE 10 Saddleback Valley 21:04
48 BRYCE MURRAY 10 Valley Christian (cer 21:07
49 CARLOS HINAJOSA 11 Cal Academy Math 21:08
50 JOSEPH FLORES 10 Ganesha 21:09
51 AARON CARDIEL 10 Bret Harte 21:10
52 SALVADOR FERNANDEZ 10 Edgewood 21:12
53 ETHAN DEGUZMAN 10 Oxford Academy 21:13
54 ETHAN TRIANCE 10 Bret Harte 21:14
55 FORMAN RAFE 10 Brentwood 21:14
56 JASON LAM 10 Whitney (cer) 21:16
57 MATT SCHAFFER 10 Flintridge (lcf) 21:18
58 REED HASSON 9 Cal Academy Math 21:23
59 JOE ESPINOZA 10 Edgewood 21:26
60 SEAN BROWN 10 Templeton (tem) 21:33
61 TAB ZHANG 10 Valley Christian (cer 21:36
62 BRIAN JAPARI 10 Oxford Academy 21:47
63 CARLOS TEJEDA-VALEN 9 Cal Academy Math 21:50
64 JARED NELSON 10 Valley Christian (cer 21:51
65 ANTHONY ESCOBAR 10 Valley Christian (cer 21:53
66 BLAKE HALEY 10 Garces 21:57
67 JASON ALBERSTONE 10 Brentwood 22:02
68 ANTHONY PINKNEY 10 Riverside Prep 22:07
69 HENRY KLAUSNER 10 Brentwood 22:09
70 JOSH YOKOO 10 Valley Christian (cer 22:12
71 HARLEY PALMER 10 Nordhoff 22:15
72 ELI ALEJO 10 Whittier Christian 22:15
73 MAX TERLISNER 10 Hamilton (anz) 22:18
74 CLINT PACKARD 10 Hamilton (anz) 22:20
75 JORDAN CHEUNG 10 Oxford Academy 22:20
76 OMAR DELGADO 10 Whitney (cer) 22:26
77 ALEX CORTES 10 Riverside Prep 22:31
78 ALEX BAKKER 10 Valley Christian (cer 22:34
79 PETER TANG 10 Oxford Academy 22:34
80 WESLEY IN 10 Marshall Fundament 22:35
81 TRAVIS SMILEY 10 Valley Christian (cer 22:36
82 VERNON COIN 10 Sherman Indian 22:38
83 TEDDY GRABIAK 10 Paraclete 22:39
84 JEREMIAH JIMENEZ 10 Marshall Fundament 22:43
85 JACOB EDSELL 10 Linfield 22:52
86 ALEX LAMAR 10 Riverside Prep 23:01
87 BRAULIO RODRIGUEZ 10 Nordhoff 23:02
88 KHANG TRAN 9 Cal Academy Math 23:06
89 TREY TANG 10 Oxford Academy 23:17
90 RICHARD ZHAO 10 Whitney (cer) 23:17
91 BRIAN DENNING 10 Paraclete 23:23
92 WESLEY HSU 10 Oxford Academy 23:26
93 ANDREW BYBEE 10 Marshall Fundament 23:28
94 JOSH VAN GESSEL 10 Hillcrest 23:28
95 JOB GILLAM 11 Hamilton (anz) 23:30
96 JOSH EVENHOUSE 10 Valley Christian (cer 23:35
97 EDUARDO GORDIANO 10 Rosamond 23:36
98 SAM OLABANJI 10 Riverside Prep 23:51
99 BRIAN BUCHMILLER 10 Carpinteria 23:55
100 DAVID ONG 10 La Center For Enric 24:08
101 SENA ASHOFTEH 10 Windward 24:16
102 MARKUS BANGUNAN 10 Valley Christian (cer 24:20
103 FRANCISCO BRAGA 10 Notre Dame (so) 24:20
104 FELIPE SOLTERO 9 Cal Academy Math 24:29
105 RYAN COOPER 10 Sherman Indian 24:30
106 MASATO NAKANO 10 Flintridge (lcf) 24:32
107 ALEX GONZALES 10 Paraclete 24:36
108 AIDAN RAMEY 10 Sierra Canyon 24:37
109 JAYTON DILLASHAW 10 Bret Harte 24:46
110 VICTOR REYES 10 Paraclete 25:19
111 DAVID PEREZ 10 Rosamond 25:28
112 AIDAN MONTIEL 10 Marshall Fundament 25:38
113 MATHEW PARSON 10 Windward 25:57
114 EDGAR JIANG 10 Webb 25:59
115 RAYMOND NGUYEN 10 Oxford Academy 26:30
116 RILEY GORMAN 10 Bret Harte 26:57
117 JOHANN PALO 10 Garces 27:02
118 ANH NGO 10 Linfield 27:06
119 ALEJANDRO QUINONES 9 Cal Academy Math 27:26
120 GIOVANI RAMIREZ 9 Cal Academy Math 27:58
121 LUIS RUIZ 10 Riverside Prep 28:05
122 AHSAN USMANI 10 Oxford Academy 28:13
123 DANIEL LEON 9 Cal Academy Math 28:58
Race #25 Girls Sophomore Division 4 & 5 1:59 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BETTINA LEE 10 La Salle 19:49
2 JACQUELYN SMITH 10 Marymount 20:43
3 ABIGAIL MARICH 10 La Salle 20:45
4 MIA COSTELLO 10 Eastlake 21:18
5 VALERIE VALENCIA 10 Hillcrest 21:22
6 OLIVIA HARRIGIAN 10 San Marino 21:26
7 FARRAH BASSEY 10 Hillcrest 21:35
8 SONIA HOLGUIN 10 Mcfarland 21:46
9 ALEJANDRA LARRIVA-LA 9 San Marino 21:51
10 ANGELA WANG 10 San Marino 21:57
11 CASSANDRA GARIBARY 10 Liberty (mad) 21:58
12 CARLIN KOCH 10 San Marino 22:10
13 FIONA HARRIGIAN 10 San Marino 22:12
14 KARLA ARROYO 10 Hillcrest 22:12
15 JAYLENE GUITERREZ 10 Hillcrest 22:13
16 REBEKAH TONNESSEN 10 Half Moon Bay 22:18
17 CASSIDY SANTA CRUZ 10 Liberty (mad) 22:21
18 GWEN PIPES 10 Templeton (tem) 22:27
19 OLIVIA LIPARI 10 Marymount 22:28
20 KAYLA JARAMILLO 10 Acad. Career And E 22:33
21 BRENNA YOB 10 El Segundo 22:44
22 HANNAH HOWARD 10 La Salle 22:44
23 KAYLYNN DAVIS 10 Bret Harte 22:45
24 MELANIE NELSON 10 Bret Harte 22:46
25 DANIELLE DEL ROSARIO 10 Immaculate Heart 22:46
26 CARA ROBERTS 10 San Marino 22:52
27 HANA MINSKY 10 Albany 22:53
28 RILEY DRAPER 10 El Segundo 23:00
29 CASANDRA GONZALEZ 10 Bret Harte 23:05
30 BRIANNA BAYLES 10 Calvary Chapel (do 23:06
31 ELAINA HAYS 10 Hesperia Christian 23:07
32 SARAH GRAY 10 Eastlake 23:09
33 KATIA ELIAS 10 Half Moon Bay 23:11
34 CHELSEA SEO 10 Brethren Christian 23:17
35 JACQUELINE TOOLEY 10 La Salle 23:24
36 JESSICA MOST 10 Eastlake 23:25
37 CLAIRE MCGUINNESS 10 Marymount 23:27
38 BAYLEE BARNES 10 Bret Harte 23:29
39 LUZ VEGA 10 Mcfarland 23:32
40 GISELLE CORREA 10 Hillcrest 23:35
41 MEKAH POPE 10 El Segundo 23:37
42 CATHERINE WALZ 10 El Segundo 23:38
43 GABRIELLE CASTAGNE 10 Nordhoff 23:43
44 AVA ADLER 10 Marymount 23:46
45 ASHLEY AQUINO 10 Eastlake 23:50
46 KARLEY JONES 10 Nordhoff 23:51
47 ABBY STOLNACK 10 El Segundo 23:51
48 GABBY FAHIM 10 Jserra 23:52
49 HARPER MOULTON 10 Eastlake 23:54
50 SANA KARIMI 10 San Marino 23:54
51 DIANITZA DIAZ 10 Mcfarland 23:55
52 JILLY DE LA TORRE 10 Albany 23:57
53 KIMBERLY VAZQUEZ 10 Fillmore 23:58
54 IRMA TORRES 10 Fillmore 23:58
55 RENEE DEMBO 10 Brentwood 24:05
56 THAMARA PETERSON 10 Maranatha 24:06
57 ELOISE FASSLER 10 Crossroads 24:09
58 JULIA MASIAS 10 Eastlake 24:11
59 BROOKE ROBB 10 Jserra 24:11
60 JOY ORR 10 Crean Lutheran 24:15
61 KIRSTEN PURCELL 10 Templeton (tem) 24:18
62 TIFFANY LWIN 10 Oxford Academy 24:24
63 JESSALYN CRICHTON 10 Bret Harte 24:28
64 AMAIRANI CARDENAS 10 Eastlake 24:30
65 KATE PHAIR 10 St. Anthony 24:32
66 SAMANTHA SMITH 10 Liberty (mad) 24:36
67 REBECCA SWYERS 10 Linfield 24:41
68 ALYSSA GARCIA 10 Garces 24:48
69 ANNE MARQUARDT 10 Flintridge (lc) 24:49
70 JOHANNE AMAYA 10 Riverside Prep 24:49
71 OLIVIA RAMIREZ 10 Immaculate Heart 24:50
72 ALYSSA CARTER 10 Flintridge (lc) 24:58
73 ELVIA ROMO 10 Sacred Heart Of Jes 25:00
74 OLIVIA RIGBERG 10 Notre Dame (so) 25:01
75 SARAH GARSTEN 10 Immaculate Heart 25:04
76 ABBY BENN 10 Brentwood 25:06
77 ERIN WEI 10 San Marino 25:13
78 SOFIA GARCIA 10 Xavier Prep (pd) 25:17
79 TAYLOR FARIAS 10 Louisville 25:19
80 AMANDA ARROYO 10 El Segundo 25:23
81 MEGAN FORBES 10 Marymount 25:27
82 ELIZABETH STANFORD 10 El Segundo 25:28
83 WENDY ZHONG 10 Valley Christian (cer 25:30
84 DALILA GUILLEN 10 Riverside Prep 25:33
85 ANA CHRISTODOULELIS 10 Flintridge (lc) 25:34
86 CHRISTINE ALNAKOUD 10 Academy For Acade 25:34
87 DANIELLE ECHEVARRIA 10 Garces 25:35
88 NORA MARJI 10 St. Monica Academy 25:35
89 KATY FELLER 10 Valley Christian (cer 25:50
90 ERIN LIGHTBOURN 10 Paraclete 26:01
91 VICTORIA SCIARONI 10 Half Moon Bay 26:01
92 CHRISTINA HAUG 10 Flintridge (lcf) 26:10
93 ROSIE CORIA 10 Mcfarland 26:10
94 SARAH HANKINS 10 Flintridge (lc) 26:13
95 JULIANNE FINCH 10 Garces 26:16
96 AMARIS MAESTAS 10 Garces 26:16
97 AISLINN O'BYRNE 10 Maranatha 26:18
98 LOURDES LENTZ 10 Xavier Prep (pd) 26:20
99 DENISE MACHITAR 10 Oxford Academy 26:25
100 VERONICA VALENCIA 10 Marshall Fundament 26:25
101 MAXINE HANLEY 10 Conventcred 26:26
102 SARAH HONG 10 Workman 26:27
103 ALONDRA DOMINGUEZ 10 St. Paul 26:29
104 ERIKA RUIZ 10 Fillmore 26:29
105 CAROLINA TORRES 10 Xavier Prep (pd) 26:30
106 DIANA DE LA TOBA 10 Mater Dei (cv) 26:32
107 JILLIAN TURKMANY 10 Marymount 26:35
108 MARIA ORELLANA-SANC 10 Marshall Fundament 26:36
109 ISABEL TORRES 10 Desert Mirage 26:48
110 MIRIAM MAYO 10 Bethel Christian (riv) 26:55
111 MAEVE ATKINSON 10 Immaculate Heart 27:01
112 BRIANA GUERRA 10 Sacred Heart Of Jes 27:01
113 LAURA CORTEZ 10 Crossroads 27:03
114 BRITTNEY MONTANO 10 St. Anthony 27:03
115 DIANA PALMA 10 Marshall Fundament 27:07
116 DANIELLE STEELE 10 San Pasqual Valley 27:08
117 SALCIDO JASMIN 11 Mcfarland 27:08
118 NICOLE OLEJNIK 10 Vasquez 27:12
119 REBECCA CERVANTES 10 Bassett 27:13
120 KAELI ALMAGUER 10 Fillmore 27:13
121 CELESTE CHEVEREZ 10 Nordhoff 27:15
122 SCARLET KILPATRICK 10 Flintridge (lcf) 27:18
123 GABRIELLE GIANGRECO 10 San Marino 27:18
124 AMANDA RAMIREZ 10 Marshall Fundament 27:21
125 JOIE COSENTINO 10 Malibu 27:22
126 CITLALI MARTINEZ 10 Marshall Fundament 27:23
127 AMARIZA ALMAGUER 10 Fillmore 27:35
128 DARYA GLADKOV 10 Marymount 27:35
129 JOHANA MARTINEZ 10 Hillcrest 27:35
130 KRISTIN WILLIAMS 10 Acad. Career And E 27:41
131 HAILEE HERNANDEZ 10 El Segundo 27:44
132 AILEEN TREJO 10 Marshall Fundament 27:50
133 ASHLEY PARK 10 Heritage Christian 27:51
134 MADELINE WARD 10 Malibu 27:56
135 ASHLEY DIAZ 10 El Segundo 27:56
136 LUCY ALVAREZ 10 Marshall Fundament 27:57
137 AMANDA KANDASAMY 10 Vivian Webb 27:57
138 ARISSA SANTOS 10 Notre Dame (so) 28:00
139 DIANA VASQUEZ 10 Marshall Fundament 28:02
140 KRISTINA RINCON 10 Louisville 28:02
141 CORREY BALOGUN 10 El Segundo 28:03
142 LAUREN GARFIN 10 Valley Christian (cer 28:05
143 NASTYA BELYAEVA 9 Vivian Webb 28:07
144 CHRISTINE MAVILIAN 10 Marshall Fundament 28:15
145 FIONA SEREBOFF 10 La Reina 28:21
146 MARLEN LOPEZ 10 Hillcrest 28:25
147 VICTORIA MORTON 10 Bret Harte 28:34
148 DIANA BOK 10 Marymount 28:40
149 RACHEL HARRIS 10 Brethren Christian 28:41
150 VICTORIA BROADNAX 10 Horizon 28:47
151 CYNTHIA REZNIK 10 Marymount 28:49
152 MERCEDES DE LOS SAN 10 Upper Lake 28:53
153 TIFFANY TEGUH 10 Maranatha 28:58
154 EMILY GLENNON 10 Notre Dame (so) 29:00
155 ALEXA BATES 10 Paraclete 29:00
156 ELIZABETH SULLIVAN 10 Marymount 29:01
157 CAROLYN SANDOVAL 10 El Segundo 29:03
158 NICOLE RATHBUN 10 Truckee 29:11
159 ELIZABETH PORTILLO 10 Heritage Christian 29:17
160 AVA BUTLER 10 Notre Dame (so) 29:20
161 SABRINA TORRES 12 St. Paul 29:25
162 REBECCA SCHELL 10 Crean Lutheran 29:28
163 EMMA PHEIFER 10 Valley Christian (cer 29:28
164 EMILY MCDONALD 10 Oxford Academy 29:31
165 JULIANNA FRAELICH 10 El Segundo 29:32
166 ANGELICA MENDOZA 10 Edgewood 29:33
167 MARIAH CAMARENA 10 Valley Christian (cer 29:38
168 DIANE UM 9 Vivian Webb 29:49
169 SYDNEY SCHOENFELDE 10 El Segundo 30:07
170 ALEXIS HELGESON 10 Vivian Webb 30:23
171 JULIA PINNEY 10 Flintridge (lcf) 30:27
172 SONIA ADJROUD 10 Country Day (lj) 30:29
173 AMBER SEGURA 10 Bassett 30:37
174 KARLA NAJARRO AGUIL 10 El Segundo 30:41
175 MEGAN DOYLE 10 Notre Dame (so) 30:53
176 BONNEE NIE 10 Vivian Webb 31:00
177 KAELYN LLOYD 10 Crean Lutheran 31:07
178 ROBIN BISSETT 10 Vivian Webb 31:08
179 MELANIE BROWER 10 Excelsior 31:28
180 KIANA GUTIERREZ 10 Oxford Academy 31:45
181 CLAIRE ALKIRE 10 Brethren Christian 32:13
182 VICTORIA BONATO 10 Academy For Acade 32:29
183 ANNIE LE 10 Brethren Christian 32:39
184 JOCELYN SERRANO 10 Marshall Fundament 32:42
185 ZOE ZANOFF 10 Garces 33:03
186 MARIA LOZANO 10 Heritage Christian 33:34
187 KATIE WALKER 10 Notre Dame (so) 33:37
188 MIRIAM TALBOT 10 St. Monica Academy 33:39
189 ZAIRE DUPONT-ARMSTR 10 Archer 35:27
190 GRACE BROWN 10 Archer 35:28
191 SYDNEY FLYNN 10 La Salle 35:40
192 LAURA RODRIGUEZ 9 La Salle 35:51
193 IDALIA ACEVEDO 10 Oxford Academy 51:24
Race #26 Boys Junior Varsity Division 4 & 5 2:13 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JOSE SANCHEZ 11 Mcfarland 17:33
2 CUALULTTEMOC MORIS 12 Mcfarland 17:44
3 KANUDH JIRMANEEMAI 11 Banning (ban) 17:59
4 JOEY TOMUSAITUS 11 Notre Dame (so) 18:06
5 ISSAC CARRERA 12 Cal Academy Math 18:41
6 TREVOR TOPHAM 12 Big Bear 18:44
7 ALEX OLVERA 11 Mcfarland 18:45
8 CONNOR LYDON 11 San Lorenzo Valley 18:48
9 JUSTIN CASTLEMAN 11 San Marino 18:51
10 ANTONIO GOMEZ 11 Don Bosco 18:51
11 BRENDAN MILES 12 St. Bonaventure 18:52
12 RANDALL MA 11 Albany 18:53
13 ALEXANDER ROSE 10 Xavier Prep (pd) 18:55
14 RICARDO ZAMORA 11 Salesian (la) 18:58
15 COLLIN HARDY 11 Ontario Christian 18:59
16 ERIC BRAVO 12 Don Bosco 19:00
17 ALEX VANDER TUIG 11 Ontario Christian 19:01
18 DAVID PEREZ 11 Mcfarland 19:07
19 MICHAEL MUDY 11 Notre Dame (so) 19:09
20 JUAN MEDINA 11 Garces 19:09
21 TREVOR CHING 12 Crespi 19:21
22 ETHAN GOMEZ 10 Xavier Prep (pd) 19:22
23 RAFAEL GARCIA-ROSAL 11 Salesian (la) 19:25
24 IAN DOMINGUEZ 11 Don Bosco 19:30
25 DAVID THI 11 San Marino 19:31
26 ALONSO GARCIA 11 Mater Dei (cv) 19:33
27 STEPHEN STRAUSS 11 Mater Dei (cv) 19:33
28 ANDREW MAGALONA 11 Oxford Academy 19:33
29 ROHAN SINGHAL 11 University Prep (vic) 19:37
30 MARTIN RANGEL 11 Mcfarland 19:40
31 STROTHER PRESTON 9 Oaks Christian 19:42
32 THOMAS EGAN 12 Stuart Hall 19:42
33 JOSIAH CHAVARRIAH 11 Valley Christian (cer 19:48
34 MATTHEW ANGULO 12 Edgewood 19:49
35 SEAN LAPEYRE 11 Santa Fe Christian 19:51
36 DIEGO ARIAS 11 Don Bosco 19:52
37 JONAH MASUMOTO 10 Crean Lutheran 19:52
38 JORGE OSEQUERA 10 Banning (ban) 19:52
39 KEATON MERTZ 11 Country Day (lj) 19:53
40 HARVEY SITU 11 La Salle 19:53
41 KEVIN SOLANO 11 Oxford Academy 19:54
42 ALEX WILLIAMS 11 Paraclete 19:55
43 RICARDO GUTIERREZ 12 Fillmore 19:55
44 KEVIN BELLO 11 Edgewood 19:56
45 EITAN JAFFE 12 Sage Hill 19:56
46 MICHAEL FRANK 12 St. Bonaventure 19:57
47 JONATHAN QUIROZ 12 Nordhoff 19:57
48 TREVOR HUTCHENS 11 Valley Christian (cer 19:58
49 JESUS MARTINEZ 11 Don Bosco 20:01
50 BRIAN MACLEAN 11 Costa Mesa 20:02
51 REILLY DALESKA 11 Flintridge (lcf) 20:03
52 MATHEW FERRACO 11 San Marino 20:09
53 JUSTIN WANK 11 Viewpoint 20:09
54 JACK CYBULSKI 9 Oaks Christian 20:12
55 JOSE HERNANDEZ 12 Bassett 20:12
56 JACK FREIBERGER 11 La Salle 20:15
57 FLABIO MERCADO 11 Mcfarland 20:18
58 RICARDO ESCOBEDO III 11 Harbor Teacher Pre 20:23
59 GEORGE TAO 11 Edgewood 20:23
60 HENRY MOCK 11 Whitney (cer) 20:26
61 CHRISTOPHER DURAN 12 Salesian (la) 20:29
62 STEAVEN BALDOZA 12 Stuart Hall 20:30
63 RYAN HAN 12 University Prep (vic) 20:31
64 JESSE CEJA 12 Xavier Prep (pd) 20:31
65 PERREN CARRILLO 11 Harvard-Westlake 20:32
66 JASON RUIZ 11 St. Bonaventure 20:32
67 LOUIS BULIVANT 11 Stuart Hall 20:32
68 KEVIN ZHANG 12 Harvard-Westlake 20:32
69 BRENNAN KILEDJIAN 11 Ontario Christian 20:33
70 ALEX CARROLL 11 Crossroads 20:34
71 EMANMAN KAGINA 12 Costa Mesa 20:36
72 JESSE CHAVEZ 11 El Segundo 20:38
73 KIYAAN PARIKH 11 Whitney (cer) 20:39
74 TOM USLE 11 La Salle 20:39
75 JAIME VALDOVINOS 12 Fillmore 20:45
76 DANNY DO 12 Oxford Academy 20:45
77 JACOB GUERRERO 11 Arvin 20:46
78 ANTHONY CATALAN 12 Bassett 20:47
79 MICHAEL CAIN 11 Mater Dei (cv) 20:51
80 CHANDLER POLLETT 9 Xavier Prep (pd) 20:52
81 ROLANDO MORALES 9 Big Bear 20:52
82 BRANDON LEONG 12 Stuart Hall 20:53
83 MITCHELL BAKER 12 Cal Academy Math 20:57
84 RYAN ATTERBURY 12 Valley Christian (cer 20:58
85 ANDREW HONG 11 Harbor Teacher Pre 20:59
86 ISAAC KIM 11 Flintridge (lcf) 21:01
87 DAVID HAYS 11 Crean Lutheran 21:02
88 ALEXANDER MCNAB 12 Harvard-Westlake 21:04
89 ELIJAH RAMOS 11 Whitney (cer) 21:04
90 EDGAR FLORES 11 Desert Mirage 21:05
91 DARIEN BELCHER 11 Acad. Career And E 21:07
92 JOSH RODRIGUEZ 11 Rosamond 21:10
93 CHARLIE O'CONNELL 11 Stuart Hall 21:11
94 ZACH OEH 11 Valley Christian (cer 21:12
95 LORENZO OROZCO 12 Sage Hill 21:15
96 JAMES GARCIA 11 Edgewood 21:15
97 BEN WEISMANN 11 Crossroads 21:15
98 CHAD HANLON 11 Santa Fe Christian 21:15
99 JEREMY HUYNH 11 Stuart Hall 21:18
100 DEVIN JACKSON 12 Vistamar 21:18
101 ALEJANDRO GUERRERO 11 Bassett 21:19
102 LOGAN FURLONG 11 Valley Christian (cer 21:21
103 BRADLEY BABA 11 Windward 21:23
104 BRETT DE GROOT 12 Valley Christian (cer 21:23
105 TYLER CRISSMAN 12 Flintridge (lcf) 21:24
106 JESUS DIAZ 12 Marshall Fundament 21:24
107 JOHN KYLE MOSELEY 11 Viewpoint 21:25
108 BRETT CLEVINGER 11 Acad. Career And E 21:25
109 AUSTIN WOO 11 Stuart Hall 21:28
110 MARS PASACHE 12 Stuart Hall 21:28
111 ROBERT VARGAS 12 Duarte 21:29
112 SIMON PRIEST 11 Carpinteria 21:29
113 KENNY KIM 11 Crossroads 21:30
114 KHAI DINH 12 Oxford Academy 21:31
115 QUNITIN KUO 12 Marshall Fundament 21:31
116 ANTON BEER 12 Harvard-Westlake 21:31
117 JOHN EVANS 12 Garces 21:32
118 BRYAN RODRIQUEZ 11 Notre Dame (so) 21:32
119 MARCUS LEE 11 Webb 21:36
120 ERNESTO BATRES 11 Bassett 21:38
121 HOLDEN REED 12 Truckee 21:40
122 PATRICK WONG 12 Stuart Hall 21:41
123 BRANDON JOA 12 Stuart Hall 21:43
124 MICHAEL ROSNER HYM 12 Terra Linda 21:48
125 MATHEW KIM 11 San Marino 21:49
126 GIOVANNI CHAVEZ 9 Fillmore 21:50
127 PATRICK MACAULEY 11 Truckee 21:52
128 CHRISTAWN MIMS 11 Cal Academy Math 21:54
129 CONNOR LEE 11 Valley Christian (cer 21:54
130 DANIEL LARA 11 Riverside Prep 21:55
131 RICARDO CERVANTES 9 Big Bear 21:55
132 HUGO FERNANDEZ 12 Bassett 21:57
133 ELIJAH TOLENTINO 12 Stuart Hall 21:59
134 WILLIAM VOLLMERT 11 Fillmore 22:01
135 MARTIN REVELES 12 Rosamond 22:03
136 JOHN STEPHENSON 9 Xavier Prep (pd) 22:04
137 AARON VITO 11 St. Anthony 22:04
138 CAMERON SENEVIRATN 11 Viewpoint 22:05
139 ANTHONY LANGSTON 12 University Prep (vic) 22:05
140 MARIO ANDRADE 11 Santa Fe Christian 22:07
141 NATHAN VINZON 11 El Segundo 22:08
142 AARON TOLENTINO 11 Stuart Hall 22:09
143 CARTER EVANS 11 Stuart Hall 22:09
144 ROBERT SEGURA 12 Bassett 22:11
145 TREVOR DAVIS 11 Costa Mesa 22:16
146 JESUS LOPEZ 12 Duarte 22:16
147 JOSEPH MADERAZO 12 Rosamond 22:17
148 JASON PARK 12 La Center For Enric 22:17
149 ANTONIO FELIX 12 Bassett 22:17
150 GENYA TSUJI 11 Harbor Teacher Pre 22:20
151 CHRIS RICO 12 Notre Dame (so) 22:22
152 ANDRERW LIU 11 Oxford Academy 22:22
153 ISAI BOLANOS 11 Fillmore 22:22
154 JONATHAN SHIH 11 San Marino 22:24
155 JONATHAN AGENA 12 Cal Academy Math 22:24
156 RHETT STREELMAN 12 Valley Christian (cer 22:24
157 MICKEY WEISS 12 Crossroads 22:26
158 JOSH CAMARENA 12 Valley Christian (cer 22:26
159 ADRIAN MARTINEZ 12 Nordhoff 22:27
160 KEVIN GREBBIEN 11 Santa Fe Christian 22:29
161 JAMES DEGREE 11 Big Bear 22:30
162 ERIC LOPES 11 Bishop Montgomery 22:30
163 AUSTIN ADAMS 12 St. Bonaventure 22:32
164 SAM HAN 12 Valley Christian (cer 22:33
165 JOSE CEJA 11 Desert Mirage 22:35
166 ALLEN EGUIA 11 Providence 22:37
167 SERGIO GUTIERREZ 11 Duarte 22:38
168 CESAR ORELLANA 12 Bassett 22:40
169 MARCOS A ARAUZO 11 Harbor Teacher Pre 22:42
170 JONATHAN BROWN 11 Crossroads 22:47
171 ANTHONY RECINOS 12 Harbor Teacher Pre 22:47
172 TUSTIN KLINMALAI 12 Providence 22:47
173 MICHAEL HAMMERLE 12 Crean Lutheran 22:48
174 JUSTIN PARKER 11 Webb 22:50
175 NOAH BULTHUIS 12 Valley Christian (cer 22:52
176 DIEGO PELAYO 11 Duarte 22:52
177 CHRIS JOVEL 12 Hawthorne Math An 22:52
178 ETHAN TOM 11 Stuart Hall 22:53
179 NICK WAGNER 11 Oaks Christian 22:56
180 HECTOR CORRALES 11 La Center For Enric 22:59
181 KRISHNA BABLA 12 Country Day (lj) 23:00
182 RYAN THOMPSON 12 Valley Christian (cer 23:01
183 JACK GLIEBERMAN 11 Crossroads 23:01
184 SPRING NGUYEN 10 Oxford Academy 23:04
185 ERNIE LOPEZ 11 Valley Christian (cer 23:05
186 HENRY SIMS 11 Notre Dame (so) 23:05
187 JONATHAN CLEEK 11 Carpinteria 23:09
188 RUBEN JOVEL-CABRER 11 University Prep (vic) 23:14
189 ALEX RODRIGUEZ 11 Rosamond 23:14
190 JUAN PALMA 11 Mcfarland 23:15
191 DAVID LEE 11 Webb 23:16
192 AARON FONVILLE 9 Academy For Acade 23:18
193 NAZAR KYRPYTA 11 University Prep (vic) 23:20
194 PHILIP HAYES 12 Campbell Hall 23:20
195 ANTHONY ARMENDARIZ 12 Mesa Grande Acade 23:21
196 DANIEL HYUN 11 Windward 23:23
197 AARON KLEVAN 12 Windward 23:23
198 BRIAN RAMIREZ 12 La Center For Enric 23:32
199 ARMANDO PULIDO 11 Brentwood 23:35
200 WILLIAM GODBEY 12 Terra Linda 23:37
201 FRANKIE JIANG 11 Western Christian 23:39
202 MATEO LOPEZ 11 Garces 23:41
203 NICK MAGNESS 11 Ontario Christian 23:47
204 ZACHARY ROSE 12 La Salle 23:56
205 ALEX CHO 11 Crean Lutheran 24:02
206 EDUARDO AREVALO 12 Hawthorne Math An 24:03
207 COLE PARKER 11 Sage Hill 24:07
208 MIGUEL BARRAGAN 11 Edgewood 24:09
209 ROMAN ROBINSON 12 Acad. Career And E 24:11
210 JOHN CALDAS 11 La Salle 24:16
211 ADRIEN DETCHMENDY 12 Campbell Hall 24:19
212 ADRIAN PEREZ 11 University Prep (vic) 24:19
213 CARLOS HERNANDEZ 12 Acad. Career And E 24:24
214 BRENNAN EDWARDS 9 Academy For Acade 24:25
215 AUSTIN ROQUE 11 Bishop Montgomery 24:28
216 KIA TORAB 11 Crossroads 24:31
217 JUAN ORTIZ 12 Carpinteria 24:33
218 CHRIS FRANKLIN 11 Paraclete 24:34
219 JUSTIN LE 11 Hawthorne Math An 24:36
220 XAVIER MENDOZA 11 Marshall Fundament 24:37
221 DEREK RABOT 11 Bishop Montgomery 24:39
222 JULIAN VELASCO 12 Bishop Montgomery 24:43
223 RAY CARRILLO 12 Bassett 24:43
224 DANIEL RODRIGUEZ 11 Valley Christian (cer 24:45
225 ANTONIO BERMEA 11 Rosamond 24:45
226 JOE HWANG 12 Oxford Academy 24:47
227 DAVIS DAY 12 Harbor Teacher Pre 24:51
228 ANTHONY BONILLA 12 La Center For Enric 24:57
229 BLAKE WAGNER 11 Notre Dame (so) 24:59
230 PABLO GARCIA 11 Marshall Fundament 24:59
231 EDDIE BACHOURA 11 Webb 25:07
232 OSCAR GOMEZ 11 Don Bosco 25:10
233 ANDRE CHEVALO 11 Crespi 25:18
234 DIEGO GONZALEZ 11 Mcfarland 25:19
235 MATTHEW SANTIAGO 11 University Prep (vic) 25:28
236 ADAM WANG 11 Sage Hill 25:39
237 JACKY ZHENG 11 Nordhoff 26:00
238 ELMER PORTILLO 12 Vistamar 26:02
239 JONATHAN SUAREZ 11 Harvard-Westlake 26:11
240 TAYLOR MAXFIELD 12 Campbell Hall
241 TRAVIS ORTIZ 12 Crean Lutheran 26:27
242 JULIO MENDEZ 11 Desert Mirage 26:47
243 NESTOR GOMEZ 11 Salesian (la) 26:49
244 RAFAEL AGUILAR 11 Bassett 26:54
245 PAOLO IGNACIO 11 Harbor Teacher Pre 27:05
246 BRIAN DOAN 12 Oxford Academy 27:09
247 ANTWOINE BROOKS 12 Rosamond 27:09
248 TRAVIS BERGANIO 11 Marshall Fundament 27:19
249 ALEXANDER BRISENO 10 Garces 27:21
250 CHRIS FELIX 11 Notre Dame (so) 27:29
251 BRANDON TINOCO 11 Salesian (la) 27:34
252 CHRIS CHIHAK 11 St. Anthony 27:42
253 ANGEL SANTIAGO 11 Hawthorne Math An 28:07
254 SAM KIM 12 Campbell Hall 28:23
255 RAYMOND TANG 11 Webb 28:50
256 ZARBAB ALI 11 University Prep (vic) 30:04
257 DANIEL GREAVES 11 Marshall Fundament 30:11
258 JOSE ZAVALA 12 Arvin 33:09
259 JOHN LOPEZ 12 Bassett 34:08
Race #27 Girls Junior Varsity Division 4 & 5 2:20 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ANNIE RO 12 Whitney (cer) 21:53
2 KENDRA PECK 11 Valley Christian (cer 22:16
3 JULIA CASTILLO 11 Valley Christian (cer 22:40
4 CARLY BROWN 11 El Segundo 22:46
5 MARYANN RUI 12 Whitney (cer) 22:47
6 BRIANNA HOOKS 11 Immaculate Heart 22:52
7 LAURA FELDMAN 11 El Segundo 23:03
8 DANICA DICKISON 11 La Reina 23:12
9 MICHAELA WELCH 11 Truckee 23:13
10 OONAGH MCDOWELL 11 Flintridge (lcf) 23:21
11 KAYLA BASKEVITCH 12 Laguna Beach 23:30
12 HOLLY HANER 11 Valley Christian (cer 23:32
13 MADDIE LOPEZ 11 Whitney (cer) 23:45
14 BREANN ELVINGTON 12 Paraclete 23:49
15 RACHEL HUNTER 11 Laguna Beach 23:51
16 RACHEL SWANSON 12 La Reina 23:56
17 CLAIRE SCHUSTER 11 Half Moon Bay 23:57
18 KAYLA PEREZ 12 Xavier Prep (pd) 23:59
19 JASMINE LU 11 Oxford Academy 24:01
20 SARAH HAMBRO 12 Paraclete 24:08
21 MAYA MAALOUF 11 Louisville 24:20
22 ARIEL CARLSON 11 Laguna Beach 24:22
23 JULIA HANSEN 12 Valley Christian (cer 24:25
24 DANIELLE STOLZ 11 Harvard-Westlake 24:25
25 KARLA SALVADOR 12 Cal Academy Math 24:32
26 RACHEL FUNG 11 Conventcred 24:33
27 SARAH VAN DYK 12 Valley Christian (cer 24:37
28 ASHLEE BRADFORD 12 Garces 24:40
29 ANJYU YEE 11 Half Moon Bay 24:42
30 ALEJANDRA GARCIA 12 Sage Hill 24:53
31 DARCY SHIELDS 11 Paraclete 24:54
32 ANNIE TSAI 12 University Prep (vic) 24:55
33 ROSHANDA REDCHERRI 11 Sherman Indian 24:56
34 ADRIANA MACIAS 12 Oxford Academy 24:57
35 RILEY HUMMEL 11 Half Moon Bay 24:57
36 ITZEL HUERTA 11 University Prep (vic) 24:58
37 CLAIRE MURPHY 11 Marymount 25:00
38 HOPE HOLTUM 12 Louisville 25:01
39 DIANA O'TOOLE 11 Flintridge (lc) 25:01
40 MIRAYA CORTEZ 11 Sacred Heart Of Jes 25:02
41 JULIA NASIELL 11 Laguna Beach 25:04
42 KENDRA BUTTERS 11 La Reina 25:06
43 BROOKE STUART 12 La Reina 25:06
44 CAYLA KEECH 11 Marymount 25:10
45 ANDREA GUTIERREZ 11 Calvary Chapel (do 25:11
46 ALLY GUEVARA 12 Valley Christian (cer 25:15
47 MADISON HUNTER 11 Valley Christian (cer 25:20
48 KIRSTEN TOFT 11 Paraclete 25:22
49 CAROLYN HERNANDEZ 10 Cal Academy Math 25:25
50 TANIA JARAMILLO 11 Costa Mesa 25:26
51 CAMILLE DE LA ROSA 12 Immaculate Heart 25:30
52 DANIELA RIVAS 11 University Prep (vic) 25:33
53 GRACE TEMPEST 11 Laguna Beach 25:34
54 HANNAH SCHNELL 12 Country Day (lj) 25:38
55 AMANDA HOUSTON 11 El Segundo 25:40
56 JUDY SHIH 12 Whitney (cer) 25:43
57 GRACE CAMENKER 12 La Reina 25:44
58 KAYLA ROBERTS 11 Valley Christian (cer 25:44
59 ANDREA CHANG 12 Sacred Heart Of Jes 25:48
60 KARLY FORSYTHE 11 El Segundo 25:50
61 TAYLOR MARIUCCI 11 Templeton (tem) 25:57
62 ALBA CHILEL 11 Marshall Fundament 25:58
63 TEEGAN TRIMBLE 11 Templeton (tem) 25:59
64 PAIGE VITOLO 11 Laguna Beach 26:00
65 ERIKA GARCIA 10 Sage Hill 26:04
66 ALESSANDRA BLANCO 11 Cal Academy Math 26:04
67 JASMINE SHAFF 12 Half Moon Bay 26:05
68 ANI ANTAMARIAN 12 Notre Dame (so) 26:07
69 AVIANCE GALVAN 11 Cantwell Sacred He 26:08
70 CARRIE JONES 12 Marshall Fundament 26:09
71 EMILY SPRINGFIELD 12 Country Day (lj) 26:10
72 TATIANA VAUSE 12 Louisville 26:14
73 NATALIE NGUYEN 11 Oxford Academy 26:18
74 PALOMA LUGO 11 Immaculate Heart 26:20
75 OLIVIA FRASHER 11 La Reina 26:21
76 VERONICA GRABIAK 11 Paraclete 26:23
77 MIA SCHEMBRI 11 Nordhoff 26:24
78 FRANCESCA CARUNCH 12 Notre Dame Acad (l 26:27
79 CLAIRE GUNDERMAN 12 Notre Dame Acad (l 26:27
80 MADDIE HAGARTY 11 Half Moon Bay 26:28
81 ALEXANDRA STROH 11 Country Day (lj) 26:30
82 MARIA SOTO 10 Nordhoff 26:32
83 ALICIA ZHENG 12 Vivian Webb 26:33
84 MARISSA LARA 12 St. Paul 26:38
85 KARELYN ROJAS 11 University Prep (vic) 26:38
86 OLIVIA HERBERT 12 Country Day (lj) 26:40
87 YVONNE ALMARAZ 12 Marshall Fundament 26:40
88 DANIELLE DOSEDO 12 Sherman Indian 26:42
89 DEE ANN LEE 11 Sherman Indian 26:43
90 MONICA CASTANEDA 12 Xavier Prep (pd) 26:43
91 FIONA KOHLMAN 12 Half Moon Bay 26:44
92 ALYSSA MIGLIARO 11 Valley Christian (cer 26:47
93 DELANEY NIEHOFF 12 La Reina 26:49
94 JENNY THOMPSON 11 Notre Dame (so) 26:50
95 MARINA CORBISIERO 11 Flintridge (lcf) 26:50
96 LEA KRAMER 10 Notre Dame Acad (l 26:51
97 CLAUDIA VALLADORES 12 Marshall Fundament 26:52
98 KAYLA ZAMORA 12 Valley Christian (cer 26:53
99 MIA WAFER 10 Notre Dame Acad (l 26:54
100 KENNEDY ROSE 12 La Reina 26:54
101 DEEMA AZAB 11 Notre Dame Acad (l 26:57
102 MARION GILROY 9 Notre Dame Acad (l 26:57
103 ALEXANDRA RAMOS 11 St. Matthias 26:58
104 DANIELLE JIMENEZ 11 Marshall Fundament 26:59
105 PAIGE PICKLER 12 Oxford Academy 27:01
106 CAROLINA WOLF 11 St. Matthias 27:06
107 CARMELA TORNEK 11 Marshall Fundament 27:09
108 LAUREN VILLAREAL 12 St. Paul 27:10
109 AINSLIE MADDY 11 Conventcred 27:11
110 LILLIAN WEDBUSH 11 Marymount 27:13
111 ANDREA PAVON 12 Flintridge (lc) 27:13
112 SAVANNAH PERUCHO 11 Calvary Chapel (do 27:16
113 ABBEY KINGSBURY 12 Vivian Webb 27:16
114 MARILYN ALVAREZ 12 Edgewood 27:16
115 SARA SANDOVAL 12 University Prep (vic) 27:20
116 NATALIE CORNEJO 11 Nordhoff 27:21
117 GABRIELLE WEBBLEY 11 Bishop Montgomery 27:23
118 ALEXANDRIA RODRIGUE 12 Garces 27:24
119 ANGELINA REZENDEZ 12 Marshall Fundament 27:30
120 KENYA AVILA 12 Costa Mesa 27:37
121 MIA VEGA 9 Flintridge (lc) 27:38
122 VANESSA PEREZ 12 Notre Dame Acad (l 27:41
123 CATHERINE BALFE 12 Marymount 27:41
124 ALYSSA ADDISON 11 Sherman Indian 27:42
125 MISCHA CARUNCHO 11 Notre Dame Acad (l 27:44
126 TAYLOR SCHENDORF 11 Conventcred 27:44
127 NOELY SERRATO 12 Paraclete 27:46
128 MORGAN MARVIN 12 Paraclete 27:46
129 NIYAZ VEITSCHEGGER 11 Notre Dame (so) 27:54
130 EDEN GEBREYES 11 Notre Dame Acad (l 28:00
131 SARA CASTRO 11 Cal Academy Math 28:04
132 KRISTINA CARR 12 Paraclete 28:05
133 JESSICA OJEDA 12 Cantwell Sacred He 28:13
134 CATHERINE MAI 12 Sage Hill 28:17
135 ALYSSA GARCIA 12 Cantwell Sacred He 28:18
136 SU YEON YANG 12 Vivian Webb 28:18
137 NATALIE MARTINEZ 11 Marshall Fundament 28:21
138 RENEE SENNINING 11 Garces 28:23
139 RACHAEL WECKER 11 Bishop Montgomery 28:28
140 ARIANA RUPP 11 Bishop Montgomery 28:30
141 PAIGE VILLALOBOS 11 Edgewood 28:32
142 RACHEL BURDORF 12 Harvard-Westlake 28:33
143 ACHLEY PEREZ 11 Monrovia 28:35
144 RHAPSODY WASHINGTO 11 Marymount 28:36
145 ANYLUZ JIMENEZ 12 Rosamond 28:36
146 EMILY NELMS 12 Calvary Chapel (do 28:39
147 MACIEL GALLARDO 12 Sacred Heart Of Jes 28:46
148 SONYA MITAL 12 Sage Hill 28:48
149 HEATHER LOUKES 12 Oaks Christian 28:52
150 PAULA MENDOZA 11 Marymount 28:54
151 ALEXANDRA GOMEZ-LA 12 St. Matthias 29:02
152 NICOLE BLOOM 11 Notre Dame Acad (l 29:02
153 ELIZABETH FLORES 11 University Prep (vic) 29:06
154 STEPHANIE CHO 12 Vivian Webb 29:18
155 DAISY TROUT 11 Marymount 29:21
156 ARIANA ALBIAR 11 Pomona Catholic 29:22
157 MADISON O'HANLON 11 Marymount 29:22
158 MIKEALA MINOR 11 Marymount 29:22
159 ALEX HOLGUIN 11 University Prep (vic) 29:24
160 VANESSA VELAZQUEZ 11 Bassett 29:24
161 VICTORIA ROMERO 12 Marshall Fundament 29:27
162 REBECCA AYALA 12 Flintridge (lc) 29:36
163 CHLOE FELIPE 12 Sherman Indian 29:38
164 ROSEMARY VARNEY 10 Costa Mesa 29:41
165 PHOEBE MONTES 11 Pomona Catholic 29:43
166 ARAYA WILLIAMS 11 Pomona Catholic 29:55
167 ARIADNA MANZO 12 University Prep (vic) 29:57
168 EMMA BACHLE 12 Calvary Chapel (do 29:57
169 MARILYN HAIGH 12 Flintridge (lcf) 30:01
170 SHELBY HERLING 11 Mesa Grande Acade 30:04
171 HANNAH RUBENSTEIN 11 Flintridge (lcf) 30:06
172 ARIANA CHAVEZ 12 Notre Dame Acad (l 30:18
173 KILEY GILHAM 12 Calvary Chapel (do 30:19
174 DIANA PONCE 12 Sacred Heart Of Jes 30:34
175 JANELLE G GUIETERREZ 11 St. Paul 30:37
176 ADRIENNE LUYMES 11 Marshall Fundament 30:46
177 HAILEY DAVIS 11 Immaculate Heart 30:52
178 KARLIE GARRITY 11 Flintridge (lcf) 30:58
179 ASHLEY CABRERA 11 St. Matthias 31:01
180 KYLA SLENK 11 Valley Christian (cer 31:01
181 KRISTEN GONZALEZ 11 Cantwell Sacred He 31:06
182 VICKY CASTILLO 12 Oxford Academy 31:06
183 ARIANNA MACALUSO 12 La Reina 31:08
184 LETICIA HERRERA 11 Desert Mirage 31:18
185 KIKI YORK 11 Payson 31:20
186 KELCEE FUNDERBERG 11 St. Paul 31:25
187 CHRISTINA ARCHAMBAU 12 Bishop Montgomery 31:27
188 EMELY SILVA 11 Pomona Catholic 31:32
189 JACLYN GUERRERO 12 Cantwell Sacred He 31:38
190 DANIELLE JARAMILLO 9 Cantwell Sacred He 31:47
191 YESENIA MENDOZA 12 Hawthorne Math An 31:59
192 SAVANNAH CHINELLI 11 Notre Dame Acad (l 32:37
193 MAKALA NAGATA 11 Monrovia 32:38
194 ELIZABETH WOLF 12 St. Matthias 32:55
195 MAYTE GUZMAN 11 Nordhoff 32:57
196 BRIDGET DETLEFSEN 11 Paraclete 33:13
197 BRIANNA MANIGAN 12 St. Paul 33:15
198 ANGEL CHEN 11 Sage Hill 33:23
199 HAILEY PEREZ 12 St. Bonaventure 33:26
200 KAIZA KLEEN 12 Monrovia 34:36
201 BRENNA CUMMING 11 Templeton (tem) 34:50
202 JENNIFER GARCIA 12 Mesa Grande Acade 35:31
203 JOSSELYN HERRERA 11 University Prep (vic) 35:38
204 NINA GARCIA 11 Calvary Chapel (do 35:49
205 MARINA ACOSTA 11 Notre Dame Acad (l 36:19
206 LUZ FIGUEROA 11 Monrovia 36:56
207 HANNAH THROSSELL 11 Sherman Indian 37:34
208 LACEY BIA 11 Sherman Indian 37:34
209 IRISH TEE-SY 12 Oxford Academy 37:58
210 SERRATIA KRANK 12 Hawthorne Math An 38:03
Race #28 Boys Varsity Division 4 2:35 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 STEVEN GROLLE 12 Sonora (son) 15:46
2 MATTHEW MEREDITH 12 Notre Dame (so) 16:09
3 JEFF MULLINS 12 Livermore Valley 16:12
4 BRETT BERMUDEZ 12 Costa Mesa 16:12
5 ANUARE MAGANA 11 Costa Mesa 16:15
6 TRISTAN BOBLET 12 Bret Harte 16:32
7 GEORGE MUNDO 11 San Marino 16:34
8 ANDREW JACK 12 San Marino 16:34
9 YUVAN WICKRAMASING 12 San Marino 16:43
10 ZACH BIBEAULT 10 Terra Linda 16:46
11 WILL MULLINS 12 Livermore Valley 16:49
12 JAKE GEIGER 11 Valley Christian (cer 16:53
13 BRIAN AULT 12 Whittier Christian 17:01
14 JEFF FOREMAN 12 West Valley (cot) 17:02
15 CAMERON DALY 10 Albany 17:03
16 JOHN JUDGE 11 San Marino 17:09
17 ROGELIO FLORES 10 Nipomo 17:13
18 SCOTT EDMONDS 11 Valley Christian (cer 17:19
19 JULIAN YOUNG 12 Escalon 17:20
20 S.MICHAEL FRENCH 11 Sonora (son) 17:21
21 CHRISTIAN MEYER 11 Notre Dame (so) 17:21
22 GIRISH BALAJI 11 San Marino 17:22
23 ZACH BALDWIN 10 West Valley (cot) 17:24
24 ENZO WRIGHT 10 Notre Dame (so) 17:32
25 SEAN HUDSON 12 Marshall Fundament 17:32
26 KENNETH LEE 12 San Marino 17:36
27 CARSON REID 10 Bishop Union 17:36
28 MANNY CARRILLO 12 Edgewood 17:42
29 AZGAD OLIVA-VALLE 11 Edgewood 17:44
30 HAOYI TIAN 9 Albany 17:44
31 RYAN WATSON 11 Marshall Fundament 17:46
32 GABE CHEEK 10 West Valley (cot) 17:47
33 DARNELL PERISH 12 Ganesha 17:50
34 PAUL MIKA 11 Sonora (son) 17:51
35 THOMAS KRUETZFELDT 10 Sonora (son) 17:52
36 OTONIEL FLORES 10 Workman 17:57
37 KRISTIAN RUEGG 10 Notre Dame (so) 17:57
38 BRAD WILLIAMS 10 Albany 18:00
39 DYLAN GILLESPIE 11 Nipomo 18:04
40 JOE WOODS 12 Terra Linda 18:07
41 FRANCISCO ARROYO 11 Carpinteria 18:07
42 ALAN ZHANG 11 Albany 18:08
43 ANTHONY RUIZ 12 Edgewood 18:08
44 KEVIN OLSEN 12 University Prep (vic) 18:12
45 JOHN HERNANDEZ 11 Costa Mesa 18:15
46 JONATHAN OTERO 11 Edgewood 18:15
47 NICK BUONCRISTIANI 9 Albany 18:17
48 ANDRES AVELAR 11 Costa Mesa 18:19
49 AARON RAMIREZ 10 Edgewood 18:19
50 CHRISTIAN DEFENDIS 11 San Joaquin Memori 18:20
51 JOSH CHUNG 12 Whittier Christian 18:20
52 NICK DEKKER 11 Valley Christian (cer 18:20
53 MICAH MUELLER 12 West Valley (cot) 18:21
54 ARTURO RUIZ 12 Nipomo 18:21
55 JOSEPH PENA 9 Costa Mesa 18:30
56 GARDNER ZACK 9 Escalon 18:30
57 KEVIN HAU 11 Edgewood 18:31
58 GEORGE MCCLURE 12 Holtville 18:31
59 TOMA'S LIU 11 San Marino 18:31
60 JOEL LARA 12 Holtville 18:36
61 GERARDO LARA 11 Holtville 18:37
62 SEAN GALLAGHER 12 Notre Dame (so) 18:40
63 BRANDON FREANER 10 Guajome Park Acad 18:40
64 BOL CHOL 12 Horizon 18:43
65 LUCAS DELEON 10 Notre Dame (so) 18:43
66 CESAR GUERRERO 12 Taft (taf) 18:45
67 ROBERTO ALVAREZ 10 Carpinteria 18:47
68 JAKE CARRASCO O'CON 12 Horizon 18:49
69 EDUARDO RODRIGUEZ 10 Carpinteria 18:50
70 JOSHUA BRADY 11 Bret Harte 18:51
71 LUGA MENDOZA 10 Escalon 18:52
72 JIMENEZ KYLE 10 Escalon 18:52
73 JAYSON BAKER 11 Costa Mesa 18:54
74 PATRICK MCCONNELL 10 Sonora (son) 18:55
75 ROBERTO RAMIREZ 11 Desert Mirage 18:55
76 ERICK HARPS 11 University Prep (vic) 18:59
77 RYAN TORRES 12 Bishop Montgomery 19:03
78 JOSE ESPARZA 12 Nipomo 19:04
79 ABRAHAM RAMIREZ 12 Hawthorne Math An 19:13
80 JESUS BONFIL 10 Workman 19:14
81 GABE SCHAUB 11 Valley Christian (cer 19:15
82 ARNULFO BASAVE 12 Carpinteria 19:16
83 DUNCAN REID 9 Bishop Union 19:19
84 LUIS ELIZARRARAS 10 Workman 19:23
85 TIMMY PARK 12 Valley Christian (cer 19:26
86 KYLE OLSEN 12 University Prep (vic) 19:28
87 HARRISON BICKMORE 12 Nipomo 19:29
88 NICK MCCASLIN 12 West Valley (cot) 19:36
89 RYLAND WALA 11 Payson 19:36
90 DAVID MITCHELL 10 Guajome Park Acad 19:36
91 ENRIQUE MARINO 11 Carpinteria 19:37
92 DAVID LEWINS 10 La Center For Enric 19:38
93 HERMOSILLO GEO 12 Escalon 19:39
94 ABRAHAM ALIDADI 10 La Center For Enric 19:40
95 JOSUE RAZO 11 Ganesha 19:42
96 JULIAN VAZQUEZ 12 Cantwell Sacred He 19:48
97 TIM DIMMOCK 12 Marshall Fundament 19:49
98 JACOB YUNG 11 Marshall Fundament 19:49
99 JERROD WAGNER 11 Bret Harte 19:50
100 ARTURO SALDANA 11 Carpinteria 19:52
101 CRISTOBAL RODRIGUEZ 12 Desert Mirage 19:55
102 JESUS ORTEGA 12 Carpinteria 19:56
103 JUAN MENDEZ 12 Hawthorne Math An 19:57
104 JONAH BAUGHMAN 10 La Center For Enric 19:58
105 JESUS GUTIERREZ 12 Taft (taf) 20:02
106 ESPARZA DAVID 12 Escalon 20:05
107 SALVADOR SALINAS 12 Marshall Fundament 20:06
108 GEORGE QIAO 12 La Center For Enric 20:11
109 RYAN SCHUURMAN 10 Escalon 20:12
110 MARKO LOPEZ 12 Holtville 20:15
111 ADRIAN AGUIANO 12 Cantwell Sacred He 20:19
112 REID WINANS 12 Whittier Christian 20:20
113 JOHN PENNER 12 Nipomo 20:20
114 MARTIN ESPINOZA 12 Holtville 20:24
115 IGGY BERNAL CAMPOS 12 Nipomo 20:24
116 JACOB RAMIREZ 10 Hawthorne Math An 20:28
117 OCTAVIO VALENZUELA 10 Payson 20:28
118 PAUL EPPERSON 12 Livermore Valley 20:29
119 SAM JOHNSON 12 Bishop Union 20:31
120 ERWIN GAMA 11 Taft (taf) 20:33
121 CHRISTOPHER CHENG 12 Cantwell Sacred He 20:38
122 FRANCISCO FLORES 11 Desert Mirage 20:38
123 MANUEL CEBALLOS 11 Hawthorne Math An 20:39
124 CHRIS CAMPBELL 12 Terra Linda 20:41
125 JOSH LYDA 12 Guajome Park Acad 20:42
126 KEVIN PURDY 10 Livermore Valley 20:47
127 DAN MUELLER 12 Whittier Christian 20:50
128 BEN JEFFERS 12 Whittier Christian 20:51
129 RICHARD SINEX 11 Horizon 20:53
130 RICHARD RUNKLE-EDEN 11 Marshall Fundament 20:54
131 ANTHONY RAZO 12 University Prep (vic) 20:56
132 RJ PALMERO 12 Guajome Park Acad 20:56
133 JORDAN POHL 12 La Center For Enric 20:57
134 MATT CORTEZ 12 Cantwell Sacred He 20:57
135 PEDRO RUELAS 12 Ganesha 21:03
136 SVEN SEDERQUEST 11 Sonora (son) 21:06
137 ZACHARY HAYES 11 Bishop Montgomery 21:08
138 ZACHERY LERMAN 10 La Center For Enric 21:08
139 JACK CONNOLLY 11 Terra Linda 21:10
140 DAVID FLORES 12 University Prep (vic) 21:11
141 JEREMIAH REBURIANO 12 La Center For Enric 21:15
142 THOMAS KEITZ 12 San Joaquin Memori 21:17
143 JOHNNY MORALES 11 University Prep (vic) 21:24
144 MATTHEW TRANG 11 Marshall Fundament 21:25
145 JACK FLETCHER 12 Terra Linda 21:25
146 CLAYTON WIKOFF 12 Taft (taf) 21:35
147 ARTURO DELGADILLO 11 Taft (taf) 21:38
148 FREDDIE SALGADO 12 Holtville 21:51
149 KEVIN MORENO 11 Workman 21:51
150 DAVID ROUALDES 12 Terra Linda 21:57
151 JULIO MORENO 10 Guajome Park Acad 22:00
152 PRICE KEVIN 10 Payson 22:06
153 GABE ROMO 12 Cantwell Sacred He 22:09
154 TYLER FULLERTON 12 Bret Harte 22:18
155 CARLOS RIVERA 12 Bret Harte 22:22
156 SHAUN ALSING 11 San Joaquin Memori 22:25
157 STEPHEN TRUMBACH 11 Guajome Park Acad 22:27
158 RUBEN FLORES 11 Workman 22:29
159 MUHAMMAD FAZAL 11 Hawthorne Math An 22:31
160 ROBERT TOY 12 Bishop Union 22:35
161 KEVIN SANDELL 12 Payson 22:51
162 LUIS GURROLA 11 Bishop Union 22:53
163 BENJAMIN MILLER 11 Santa Rosa Academ 23:17
164 DAKOTA REX 12 University Prep (vic) 23:20
165 TOMAS MENDEZ 11 Ganesha 23:37
166 JOSH CHOI 9 Livermore Valley 23:56
167 FERNANDO FLORES 11 Ganesha 24:24
168 EINSTEIN LOPEZ 10 Hawthorne Math An 24:32
169 SHAIN RICHARDSON 9 Bishop Union 25:14
170 TRISTEN SULLIVAN 11 San Joaquin Memori 25:15
171 STEVE JONES 10 Payson 25:43
Race #29 Boys Varsity-Sub Sweeps Division 4 2:42 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ERIK ARMES 11 Coronado 15:48
2 JOSE LOPEZ 12 Arcata 16:19
3 JACOB HICKS 12 San Lorenzo Valley 16:22
4 OLIVER ABUNDEZ 12 Eastlake 16:37
5 MAX BAEZ 10 Parker 16:38
6 JACOB GIGANTI 12 Heritage Christian 16:43
7 GAVIN GLYNN 10 El Segundo 16:49
8 MAKANA KAUHAAHAA 12 Union Mine 16:58
9 NOAH OBERITTER 11 Truckee 16:59
10 ANTHONY PARTIDA 11 Salesian (la) 17:03
11 PEDRO CRUZ 10 Arvin 17:03
12 MATT ABERNATHY 12 San Lorenzo Valley 17:04
13 ELI YOUNG 11 San Lorenzo Valley 17:05
14 LUIS LOPEZ 12 Bassett 17:09
15 MANUEL FERNANDEZ 10 Bassett 17:09
16 ULISES ORTIZ 12 Valley Academy Of 17:12
17 WILLIAM WINTER 12 Union Mine 17:14
18 JOSH WILLIAMS 11 Eastlake 17:20
19 NOLAN SHARP 11 El Segundo 17:28
20 ANDRES CORREA 10 Eastlake 17:30
21 PATRICK LOWNES-SANT 12 La Salle 17:30
22 NICK MORGAN 12 Truckee 17:34
23 TYLOR ARNOLD 11 Crean Lutheran 17:34
24 YUNUS KABIR 11 Whitney (cer) 17:34
25 JACOB ANDERSON 12 San Lorenzo Valley 17:37
26 ELIJAH BALDERAS 11 Nordhoff 17:38
27 SCOTT WILLIS 11 El Segundo 17:39
28 DEVIN SCHEIDT 10 Calaveras 17:40
29 HELIO HIGLEY 12 Maranatha 17:40
30 NOAH SISSON 10 La Salle 17:41
31 ALEC WILIMOVSKY 11 Malibu 17:41
32 JUAN ESTRADA 11 Wasco 17:43
33 JOSH AXTELL 10 Crean Lutheran 17:44
34 JUAN GUTIERREZ 11 Salesian (la) 17:48
35 MATT ADAMS 11 Crean Lutheran 17:49
36 ROBERTO RODRIGUEZ 10 Salesian (la) 17:52
37 GRAYSON LANG 11 Parker 17:53
38 NICK SWEENEY 9 Campbell Hall 17:53
39 JAVIER VENOSA 12 Bassett 17:55
40 SPENCER COLLINS 11 Parker 17:56
41 ALEC WALSH 12 Parker 17:56
42 IAN WILSON 12 Truckee 17:57
43 THOMAS STOLPE 10 St. Anthony 18:05
44 SIMEON MURPHY 12 Truckee 18:06
45 ALEJANDRO CARRILLO 11 Valley Academy Of 18:09
46 JOSEPH DOMINGUEZ 9 Arvin 18:10
47 QUINN O'CONNOR 12 El Segundo 18:10
48 SETH GARZA 12 Garces 18:10
49 ANTONE FANUCCHI 9 Garces 18:10
50 JUAN HERNANDEZ 11 Bassett 18:13
51 ALEX KORAN 12 El Segundo 18:14
52 FALLA WALTER 11 Valley Academy Of 18:14
53 ARTURO ROBLES 11 Duarte 18:16
54 CALEB GARBER 10 Coronado 18:16
55 DAVID PUGA 12 Wasco 18:17
56 NICK SCHUMACHER 11 Crean Lutheran 18:18
57 ADAM BENOUAR 10 Union Mine 18:18
58 ANDRE LOBATO 11 Eastlake 18:23
59 NICK OSTLER 11 El Segundo 18:29
60 BEN WHITE 11 Coronado 18:30
61 MAIRO KUNTZE 10 San Lorenzo Valley 18:30
62 HUDSON VERBECK 9 Truckee 18:31
63 KINGSTON DE LAURENTI 12 Coronado 18:34
64 RENE DAVILA 12 Bassett 18:34
65 HAWK KOLODJI 11 Garces 18:36
66 MICHAEL GIBBS 9 La Salle 18:38
67 RAFAEL VALENZUELA 9 Salesian (la) 18:38
68 CLARK PATRICK 11 Coronado 18:39
69 ALEJANDRO CORONA 9 San Lorenzo Valley 18:40
70 JOSEPH FUNCHES 9 Maranatha 18:42
71 HENRY SCHMIDT 11 Templeton (tem) 18:43
72 ALBERTO MOITA 12 Wasco 18:44
73 JONAS AARON 11 Union Mine 18:45
74 COREY HILL 10 Crean Lutheran 18:46
75 JEREMY KAHAN 12 Parker 18:46
76 MITCHELL SAN JOSE 12 San Lorenzo Valley 18:47
77 CHRIS CAMPBELL 10 Crean Lutheran 18:48
78 DERIAN GARCIA 11 St. Anthony 18:49
79 ALBERTO PEREZ 12 Kennedy (del) 18:49
80 KEIS VERLEUR 11 Union Mine 18:50
81 ANDRES BARBOSA 10 Wasco 18:51
82 NATHANIEL PALOMO 10 Kennedy (del) 18:57
83 NICHOLAS LEWIS 11 Nordhoff 18:57
84 RYAN WICKLUND 12 Nordhoff 19:05
85 PAUL PHAM 12 Whitney (cer) 19:07
86 MICHAEL FERMANIAN 12 Heritage Christian 19:08
87 NICHOLAS BURGER 12 Garces 19:09
88 TRISTAN BOND 12 Whitney (cer) 19:09
89 SEAN SMITH 12 Liberty (mad) 19:10
90 AUSTIN CORDERO 10 Union Mine 19:11
91 JASON CARR 12 Kennedy (del) 19:11
92 ALEX FOWLER 11 El Segundo 19:11
93 RAYMOND SANCHEZ 10 Arvin 19:12
94 JULIAN BECKMAN 9 Campbell Hall 19:13
95 RUSTEN KURITZ 10 Classical Academy 19:13
96 JASON LEARY 10 Coronado 19:15
97 DAVID WEMYSS 10 Excelsior 19:15
98 JENNER TRESAN 10 Truckee 19:16
99 FABIAN VELAZQUEZ 10 Wasco 19:17
100 DANIEL CARACOZA 12 Salesian (la) 19:17
101 JUAN CORRALES 11 Kennedy (del) 19:17
102 BEN BARANSKI 9 Parker 19:18
103 RYAN ALVAREZ 9 La Salle 19:18
104 ALEX HAYSLIP 11 Eastlake 19:20
105 JARED MURPHY 10 Truckee 19:21
106 DEREK IWATA 12 La Salle 19:21
107 ANGEL MARTINEZ 11 Madison 19:22
108 NICK ROSAS 11 Salesian (la) 19:22
109 ERIK ROSENBERG 12 Malibu 19:24
110 SAMUEL ANDALON 12 Salesian (la) 19:27
111 RENE MARTINEZ 12 Bassett 19:28
112 ROBERT GOFF 10 Classical Academy 19:32
113 AIDEN PASCUCCI 12 Malibu 19:36
114 TANNER SMITH 11 Excelsior 19:36
115 KHOI PRAKASIM 10 Malibu 19:37
116 JOSE GUZMAN 10 Valley Academy Of 19:37
117 PEDRO HERNANDEZ 10 Arvin 19:39
118 PATRICK KOLODJI 12 Garces 19:40
119 GEREME VIRAY 12 St. Anthony 19:42
120 MAXX LOPEZ 12 Liberty (mad) 19:43
121 TROY KOEHN 9 Valley Academy Of 19:44
122 OLLIN SANTA CRUZ 11 St. Anthony 19:45
123 CRISPIN CHIPRES 10 Garces 19:46
124 JARED TEICHEIRA 9 Calaveras 19:47
125 NICK VALVERDE 11 Parker 19:47
126 VICENTE CRUZ 9 Arvin 19:50
127 RYAN SHOJI 12 Maranatha 19:51
128 LANDIS MEYER 11 Nordhoff 19:54
129 ALEX LOPEZ 10 Eastlake 19:55
130 ALEX HANS 11 Crean Lutheran 19:59
131 DILAN WIJESINGHE 10 Maranatha 19:59
132 SCHYLER TOBIN 11 Liberty (mad) 20:00
133 BRYAN ZAMORA 10 St. Anthony 20:02
134 ANDREW PERLEY 11 Whitney (cer) 20:07
135 BEN CARLSON 10 Garces 20:09
136 BRENDON SYLVESTER 11 Heritage Christian 20:10
137 MICAH SEMLER 9 Malibu 20:10
138 GIAN CASCOS 10 Classical Academy 20:10
139 JOHN ANDRESEN 11 Calaveras 20:11
140 JACOB JONES 12 Templeton (tem) 20:15
141 CARLOS DEL MANZANO 12 Nordhoff 20:18
142 HENRY TOLMACH 11 Nordhoff 20:20
143 ANTHONY HALL 12 Liberty (mad) 20:25
144 JIMMY CHANG 12 Whitney (cer) 20:26
145 ANTONIO ZAMUDIO 10 Arvin 20:27
146 JOEL RODRIGUEZ 11 Banning (ban) 20:27
147 RODRIGO ILESCAS 10 Madison 20:29
148 NICOLAS NINO 12 La Salle 20:34
149 DEVIN SARANTINOS 10 Malibu 20:36
150 AARON GUERRERO 12 Arvin 20:36
151 WALTER NOJ 9 Duarte 20:40
152 WESLEY KIRK 11 Madison 20:41
153 BRIAN WHITE 11 Classical Academy 20:42
154 CUTBERTO SALGADO 9 Wasco 20:42
155 WESLEY FELTON 10 Excelsior 20:43
156 JASON BRU 11 Classical Academy 20:43
157 ERIK SWANSON 10 Classical Academy 20:46
158 JASON DEOLIVERIA 11 Calaveras 20:49
159 TIM HENNIGAN 11 Nordhoff 20:53
160 BRETT MCKIM 12 Coronado 20:55
161 BEN LAZEBNICK 12 Campbell Hall 21:00
162 EDUARDO URIARTE 12 Kennedy (del) 21:07
163 DAVID PEDROZA 11 Heritage Christian 21:08
164 MICHAEL BELTRAN 9 Kennedy (del) 21:10
165 KYLE TAKATA 9 Maranatha 21:20
166 SAM LOWE 11 Templeton (tem) 21:21
167 BRAD WRIGHT 10 Excelsior 21:28
168 ALBERTO BELTRAN 10 Madison 21:28
169 FRANKIE WEST 11 Calaveras 21:53
170 OSCAR RODRIGUEZ 12 Kennedy (del) 21:55
171 JAY LEE 12 Heritage Christian 22:49
172 REGAN PECJAK 12 Madison 23:31
173 DANIEL PEDROZA 11 Heritage Christian 23:32
174 IAN GALINATO 12 Madison 23:36
175 ZACHERY CLARK 11 Liberty (mad) 23:37
176 REID NEWMAN 12 Maranatha 23:45
177 ANDREW ADDINGTON 11 Liberty (mad) 24:35
178 ANGEL LINTON 9 Banning (ban) 26:36
Race #30 Boys Varsity Division 5 2:49 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 NOAH MCDERMOTT 12 North Tahoe 15:44
2 SHANE CHRISTIAN 12 North Tahoe 16:38
3 PETER HOLMES 12 North Tahoe 16:43
4 ADAM WONG 10 San Pasqual Valley 17:04
5 THOMAS NAMARA 11 Stuart Hall 17:07
6 WILLIAM KUMLER 12 Aquinas 17:24
7 WILLIAM KIEL 12 Christian 17:26
8 GREG FLORES 10 Silver Valley 17:31
9 JAMES PALACIO 11 North Tahoe 17:31
10 ALESKIE DOMNIGUEZ 11 St. Paul 17:32
11 RYLEY ACERET 11 Stuart Hall 17:34
12 JULIAN MORENO 10 Stuart Hall 17:35
13 CAM GOLDSTONE 10 North Tahoe 17:35
14 SAM BARTON 11 Palm Valley 17:43
15 JAMES SEVER 10 Coastal Christian 17:44
16 RYAN VALDIVEZ 10 Village Christian 17:48
17 BEN BEATTY 12 Julian 17:51
18 BRANDON HACKETT 12 North Tahoe 17:54
19 WILLS BOOTH 11 Julian 17:55
20 JASON AGUILERA 10 Pacifica Christian 17:55
21 JULIEN BORDES 10 North Tahoe 17:56
22 DEVON GONZALEZ 12 St. Lawrence 18:04
23 GRANT NELSON 11 Mesa Grande Acade 18:13
24 LOUIS DE HAAN 10 Pacifica Christian 18:18
25 SPENCER CROUDER 11 Christian 18:18
26 BEN MONTANO 11 Albert Einstein Acad 18:24
27 ANDRES FALCON 10 St. Paul 18:25
28 MIGUEL HERNANDEZ- M 11 Harbor Teacher Pre 18:31
29 DAVID OYEYEMI 10 Harbor Teacher Pre 18:39
30 LUKE KEATING 9 Harbor Teacher Pre 18:39
31 NOBU CHIANG 12 Cornerstone Christia 18:41
32 RYAN HINKEY 12 Kern Valley 18:41
33 CHASE HAWK 12 Kern Valley 18:45
34 JOHNNY OROZCO 10 St. Paul 18:45
35 ISAIAH TUNNELL 11 Julian 18:49
36 JACK MOONEY 12 Mission Prep 18:52
37 HENRY MITZ 10 Wildwood 18:53
38 DUNHAM MCBRIDE 11 Stuart Hall 18:55
39 DWANTE COX 11 Pacifica Christian 19:04
40 GODLINESS OYEKALE 10 Harbor Teacher Pre 19:08
41 RUDY CESSNA 12 Eastside Christian 19:08
42 MARCOS CAZAREZ 10 Harbor Teacher Pre 19:17
43 JUSTIN STRONG 12 St. Lawrence 19:19
44 BEAU DARKENS 12 Mesa Grande Acade 19:19
45 JAN GENSOLI 11 Acad. Career And E 19:20
46 NICK BECERRA 11 St. Paul 19:23
47 LUKE ESPRABENS 11 Pacifica Christian 19:25
48 IVAN CASTRO 10 St. Paul 19:30
49 MATT PEREA 10 St. Lawrence 19:31
50 CONNOR KING-ROBERT 11 Stuart Hall 19:34
51 ANTHONY RAMOS 9 Aquinas 19:35
52 FRANCISCO PANTOJA 10 West Shores 19:35
53 JOHN BROWN 10 Wildwood 19:35
54 BRIAN HUANG 9 Harbor Teacher Pre 19:37
55 ANTHONY CAJERO 10 Bright Star 19:40
56 JULIAN OLEA 12 St. Paul 19:43
57 NICK SNYDER 9 Christian 19:43
58 JOHN PAUL TALBOT 12 St. Monica Academy 19:44
59 RAMON MEZA 12 West Shores 19:45
60 DAVID MORENO 10 Eastside Christian 19:45
61 TOBIN SHEA 10 Mission Prep 19:46
62 STORM STAR 12 Christian 19:47
63 QUIJANO JASON 11 Village Christian 19:50
64 GRAYSON SMALL 9 Wildwood 19:50
65 TIM MCCARTNEY 11 Pacifica Christian 19:54
66 CHRIS PERRY 12 Acad. Career And E 19:57
67 JAMES HERNANDEZ 11 Stuart Hall 20:01
68 JAVIER ELENES 10 West Shores 20:03
69 JARRETT HARDY 12 Acad. Career And E 20:05
70 PAHLEVON JANFADA 9 Cal Lutheran 20:05
71 MATTHEW GOLBRANSO 10 St. Monica Academy 20:06
72 JULIAN GARCIA 10 Pacific Hills 20:08
73 HUNTER HIGDON 9 Silver Valley 20:09
74 BENJAMIN SANTIAGO 12 Bright Star 20:09
75 ABRAHAM SANCHEZ 10 West Shores 20:12
76 CORY WUTTKE 12 Mesa Grande Acade 20:16
77 SAM OESER 9 Mission Prep 20:17
78 ALFREDO ELENES 11 West Shores 20:18
79 CHAPMAN ORR 12 Bethel Christian (riv) 20:20
80 ARTHUR WILKIE 11 Upper Lake 20:22
81 ELI GORTON 12 Mesa Grande Acade 20:26
82 EMANUEL MEZA 9 Aquinas 20:29
83 JORDIE YANEZ 12 Acad. Career And E 20:34
84 PETER BERTELSON 12 Mission Prep 20:38
85 CHASE GAMBRELL 12 Acad. Career And E 20:38
86 VICTOR RODRIGUEZ 11 Harbor Teacher Pre 20:39
87 GABRIEL CAESAR 11 Bright Star 20:42
88 KYLE VAN HOUSEN 11 Mission Prep 20:44
89 NOLIN DAY 12 Riverside Christian 20:44
90 DIEGO TORRES 10 Mission Prep 20:46
91 GRIFFITH SCOTT 11 Albert Einstein Acad 20:48
92 NOAH MARFORI 9 Wildwood 20:52
93 GEOFFREY WATKINSON 10 Pacifica Christian 20:55
94 HUANG ZHIXIN 12 Christian 20:55
95 TOMMY SANCHEZ 10 St. Paul 20:56
96 UNDERSTANDING DIGG 12 Sierra Canyon 21:01
97 SPENCER SHERWIN 11 Mesa Grande Acade 21:01
98 NICHOLAS KAUFMANN 9 Palm Valley 21:02
99 JACOB SCURRIA 9 Mission Prep 21:05
100 MAX CAPLOW 10 Wildwood 21:08
101 MAXOLY GONZALEZ 9 Bright Star 21:18
102 RICHARD JAAFAR JANFA 11 Cal Lutheran 21:19
103 NICO VIGNEAUX-POIROT 10 Pacific Hills 21:26
104 CHRISTOPHER BOLDT 12 St. Monica Academy 21:28
105 AIDEN BENITEZ 11 Village Christian 21:31
106 TRAVIS PETERS - FORS 10 Bethel Christian (riv) 21:34
107 HENRY WIDDICOMBE 10 Aquinas 21:35
108 ALEXI KRYGIER 12 Aquinas 21:40
109 CODY MARQUARDT 11 Silver Valley 21:41
110 JONNY VAN DER ZWEEP 11 St. Lawrence 21:43
111 JUSTIN CAYANAN 11 Albert Einstein Acad 21:46
112 CANDIDO REYES 10 Bright Star 21:58
113 JAVIER KIM 10 Cal Lutheran 21:59
114 CASEY COPPOLA 11 Cornerstone Christia 22:12
115 JACOB ROCKWELL 9 Wildwood 22:12
116 ALEC MORRISON 12 Albert Einstein Acad 22:18
117 HORACIO SANCHEZ 10 West Shores 22:19
118 JOSUE PENA 12 San Pasqual Valley 22:19
119 MATT SWICA 12 Cornerstone Christia 22:24
120 XAVIER BACA 11 Silver Valley 22:27
121 CLAYTON GUZMAN 10 Pacific Hills 22:31
122 JEFFERY BUGAY 11 Village Christian 22:32
123 CHARLES CHUNG 10 Cal Lutheran 22:33
124 STOCKTON SMITH 11 Palm Valley 22:34
125 DANE CANAVARRO 12 Upper Lake 22:37
126 DAVID CORREA 12 Eastside Christian 22:41
127 CURTIS BUBION 10 Silver Valley 22:43
128 ALEJANDRO PARLNGE 10 Cornerstone Christia 22:45
129 JAKE CIRILLO 11 Julian 22:49
130 MARTINE PRETTYBIRD 11 San Pasqual Valley 22:55
131 JESSE NOBLE 12 Mesa Grande Acade 22:58
132 PETER SIELEN 11 Eastside Christian 23:01
133 ULYSSES GRANT 9 Julian 23:04
134 DAVID KOCEN 9 Palm Valley 23:07
135 MARK DUGGAR 9 Cornerstone Christia 23:08
136 GLENN ALFARO 10 Aquinas 23:13
137 CORY FLACK 9 Julian 23:23
138 SANMARTIN JOSHUA 9 Riverside Christian 23:25
139 DARYL RODRIGUEZ 11 Cornerstone Christia 23:39
140 JOSE GARCIA 9 Cal For The Deaf 23:41
141 DANIEL TOSTI 9 Village Christian 23:41
142 NILES MILES 11 Cal For The Deaf 23:53
143 CALEB DYER 9 Riverside Christian 24:00
144 CONNER HEISE 9 Cornerstone Christia 24:12
145 JUAN LOPEZ 9 Cal For The Deaf 24:26
146 SUKHMIT DHILLON 12 St. Lawrence 24:31
147 COLIN HAINES 10 Riverside Christian 24:35
148 AIDAN BLACKWELL 11 St. Monica Academy 24:43
149 OLEG CHERNYSHOV 9 Pacific Hills 24:44
150 PAUL STRONG 10 Cal Lutheran 24:47
151 BRANDON LEE 12 Eastside Christian 24:49
152 ROBERT SUTHERLAND 12 West Shores 24:53
153 EDDIE KATHEHAKUS 11 Wildwood 25:05
154 QUENTIN BECHTOL 11 Albert Einstein Acad 25:12
155 JOSEPH MOORE 12 Upper Lake 25:21
156 ZACHARY JENKINS 9 Palm Valley 25:27
157 TONEY LYON 11 Silver Valley 25:27
158 DRAKE LOWES 10 Bethel Christian (riv) 25:30
159 JOSH BOTKIN 11 Albert Einstein Acad 25:37
160 DREW MENDONCA 9 Riverside Christian 25:46
161 CHESTER YOERGLER 10 Pacific Hills 25:56
162 DAVID SHAW 9 Pacific Hills 26:29
163 CONNOR ANSBERRY 10 Silver Valley 27:02
164 KEVIN CASTILLO 10 Pacific Hills 28:24
165 HONG WI 11 Eastside Christian 28:27
166 ALEX HWANG 12 Eastside Christian 28:32
167 JAVIER LOPEZ 10 Cal For The Deaf 33:40
Race #31 Boys Varsity-Sub Sweeps Division 5 2:56 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CHRIS MYERS 12 Vasquez 16:46
2 ANDREW ROBBINS 12 Cate 17:00
3 ALBERT NGUYEN 10 Oxford Academy 17:11
4 ANDREW GU 11 Viewpoint 17:18
5 COOPER FARRELL 11 Laguna Blanca 17:21
6 OBINNA OMEIRONDI 12 Oxford Academy 17:35
7 SERGIO VALLEJO 12 Avalon (cat) 17:37
8 ANDREW SINCLAIR 12 Cate 17:39
9 GLOCKNER WILL 11 Pacific Ridge 17:42
10 HENRY POOLE 12 Pacific Ridge 17:47
11 CANAAN HOWARD 12 Saddleback Valley 17:49
12 ALEX COOTE 12 West Point Grey Ac 17:52
13 JACK PRUITT 10 Cate 17:52
14 NOAH MEISTER 10 Western Christian 17:56
15 PAUL BODIN 12 Vistamar 17:57
16 DYLAN HIRSH 12 Windward 17:58
17 MIKEY HAWKER 10 Laguna Blanca 18:01
18 HEADAPOHL TRAVIS 10 Pacific Ridge 18:04
19 JARED HAYS 11 Hesperia Christian 18:05
20 ANDREW SCHOENBERG 10 Viewpoint 18:07
21 MATTHEW PEACOCK 9 Viewpoint 18:09
22 LALO FISHER 11 Providence 18:16
23 JACK CIPOLLA 11 Santa Fe Christian 18:22
24 THOMAS PETERSCHMID 10 Pacific Ridge 18:24
25 MATTHEW PETERS 10 Western Christian 18:30
26 GREGGREY KINGSTON 12 Academy For Acade 18:30
27 ALBERTO RODRIGUEZ 12 Avalon (cat) 18:31
28 EDWARD ZHU 12 Cate 18:32
29 ANDREW DOLAN 12 Saddleback Valley 18:34
30 MATT FISHMAN 10 Vistamar 18:38
31 JOSH MEISTER 12 Western Christian 18:40
32 TIMMY RO 12 Oxford Academy 18:41
33 MATTHEW PETERSCHMI 12 Pacific Ridge 18:42
34 REI IMADA 10 Cate 18:44
35 STONE MICHAEL 12 West Point Grey Ac 18:47
36 JED PHILLIPS 12 Academy For Acade 18:50
37 KHALIL MUHAMMAD 11 Vistamar 18:50
38 MATT DAVIS 11 Santa Fe Christian 18:52
39 BILL MORTENSEN 10 Laguna Blanca 18:54
40 JONATHAN LUNER 10 Viewpoint 18:54
41 CHRISTIAN TOWGOOD 9 Calvary Chapel (sa) 18:56
42 NOAH FOROUGI 10 Santa Fe Christian 18:56
43 BEN STAFSLIEN 11 Santa Fe Christian 19:00
44 ISAAC RANDEL 12 Santa Fe Christian 19:01
45 HUMZA KHURSHID 11 Cate 19:03
46 ETHAN CUTLER 11 Viewpoint 19:10
47 OLIVER CURRY 12 Windward 19:11
48 PATRICK THOMAS 11 Cate 19:13
49 CURTYS KINGSTON 11 Academy For Acade 19:16
50 DANIEL ESSAYAN 11 Viewpoint 19:17
51 SAM BIERMAN 12 The Buckley 19:22
52 PHILIP CORACHEA 11 Oxford Academy 19:25
53 RYAN MOUCHARRAFIE 10 Oxford Academy 19:30
54 BRANDON SWOFFORD 12 Providence 19:32
55 ALEX BELYEA 10 Oxford Academy 19:32
56 TIMOTHY STEVENS 11 Calvary Chapel (do 19:33
57 AARON GUTIERREZ 11 Calvary Chapel (do 19:34
58 ALDEN SPENCER 10 Saddleback Valley 19:35
59 STRAW ERIC 12 Pacific Ridge 19:37
60 JOHN TRINH 11 Calvary Chapel (sa) 19:38
61 DANNY HERNANDEZ 10 Avalon (cat) 19:44
62 LUKE DYKSTRA 10 Central Valley Christ 19:46
63 CHRIS ALLEN 10 Western Christian 19:48
64 AARON EISENBART 11 Oxford Academy 19:51
65 CHASE MYERS 11 Academy For Acade 19:56
66 SAM LIEBER 11 Vistamar 20:02
67 NICHOLAS ALGIERS 9 Providence 20:03
68 MILES CORTEZ 12 Western Christian 20:07
69 JUSTIN REYES 12 Academy For Acade 20:19
70 RYAN BENIRSCHKE 10 Santa Fe Christian 20:21
71 JOSH SHIER 12 Saddleback Valley 20:21
72 ISAAC TROTTA 12 Santa Fe Christian 20:29
73 EVAN FINNEY-TASSO 11 Saddleback Valley 20:31
74 MARK TERBEST 11 Arrowhead Christian 20:31
75 JORDAN SEMPREVIVO 9 The Buckley 20:33
76 EUBANK TAI 11 Pacific Ridge 20:36
77 JACOB BLAND 12 Saddleback Valley 20:36
78 TYLER CARLSON 12 Calvary Chapel (sa) 20:38
79 CONNOR CURRAN 11 Laguna Blanca 20:39
80 TOMMY VEGA 11 Avalon (cat) 20:40
81 NICOLAS ATKENSON 12 Windward 20:43
82 CHASE WILLIAMS 12 Windward 20:43
83 NATHAN LINDEMER 10 Arrowhead Christian 20:45
84 YUJIN OKUDA 12 Providence 20:45
85 JOSHUA SNYDER 11 Calvary Chapel (sa) 20:49
86 ROBERT O'DELL 9 Western Christian 20:52
87 PATRICK MARCELO 11 Providence 20:55
88 MADDOX KAY 11 Windward 20:56
89 LIAM WINSTON 10 The Buckley 21:04
90 PETER TOMS 11 Central Valley Christ 21:09
91 MATHEW GREENENBAU 11 Windward 21:11
92 SEBASTIAN ELSENBROE 11 Central Valley Christ 21:17
93 ADAM DAVID 11 The Buckley 21:22
94 DERRICK BUTLER 9 Vistamar 21:23
95 JUSTIN BURGER 12 Capistrano Valley C 21:24
96 LUKE BUENAVENTURA 12 Providence 21:25
97 ELORRIAGA ELIJAH 12 Lake Arrowhead Chr 21:27
98 JOHN LI 10 Western Christian 21:29
99 MASAKI ITO 10 Hesperia Christian 21:32
100 JACK ROTEN 12 Mammoth 21:39
101 LUKE SMILLIE 9 Laguna Blanca 21:41
102 ERIC BEVERIDGE 12 Capistrano Valley C 21:51
103 JUNYI CAI 10 Capistrano Valley C 21:55
104 CAMERON BARNES 11 Calvary Chapel (sa) 22:04
105 JEREMY HERNANDEZ 12 Academy For Acade 22:06
106 EBAN STERN 10 Vistamar 22:06
107 OCHS JACOB 12 Lake Arrowhead Chr 22:11
108 JONATHAN COUNTRYMA 10 Arrowhead Christian 22:20
109 JAMES FULLER 12 Academy For Acade 22:23
110 ANDREW EGUIA 12 Providence 22:37
111 KAMERON REYES 9 Capistrano Valley C 22:38
112 STEPHEN ESAJIAN 11 Central Valley Christ 23:08
113 AUSTIN AGUAS 10 Capistrano Valley C 23:19
114 MAX PRATTS 9 The Buckley 24:00
115 NATHAN MOLL 10 Central Valley Christ 24:01
116 CAMERON ADAMS 11 Arrowhead Christian 24:39
117 COLLIN MILLS 9 The Buckley 25:00
118 GARRIT SCHREIMER 10 Central Valley Christ 25:47
119 DREW CUNNINGHAM 11 Arrowhead Christian 25:52
120 KYLAN TYNG 10 Laguna Blanca 25:52
121 PHIL OXFORD 12 Mammoth 26:32
Race #32 Girls Varsity Division 4 3:03 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CHLOE PIGG 10 Arcata 19:19
2 HANNAH HULL 11 Calaveras 19:39
3 BROOKE TROSSEN 9 Parker 19:40
4 ALLISON BABBAGE 10 Union Mine 19:43
5 BREANNA STRATTON 12 Riverside Prep 19:50
6 SYDNEY GARZA 11 Garces 19:55
7 ANNETTE ACOSTA 12 Woodlake 19:56
8 MICHELLE GONZALEZ 12 Union Mine 20:11
9 ANNABEL DRIUSSI 10 Albany 20:11
10 JANNA JENSEN 12 Valley Christian (cer 20:20
11 JAMIE PENNER 9 Garces 20:21
12 JULIA FARNEY 12 Valley Christian (cer 20:32
13 JASMINE VASQUEZ 12 Eastlake 20:36
14 KRYSTA LINTON 11 Banning (ban) 20:37
15 LESLIE RIVERA 10 Workman 20:38
16 EMMA FERRELL 10 Guajome Park Acad 20:38
17 ALICIA OSWALD 11 Parker 20:48
18 CHARLOTTE SCHMIDT 9 Parker 21:01
19 ALEXIS BALLMAN 9 Albany 21:08
20 DOROTHEA MILLER 11 Albany 21:09
21 ABBY GREENLEAF 10 Payson 21:11
22 ANGELA ORELLANA-SAN 10 Marshall Fundament 21:15
23 ADRIANNE YOUNG 11 Valley Christian (cer 21:15
24 MORGAN ERICKSON 11 Valley Christian (cer 21:25
25 SOPHIA GAMBOA 9 Parker 21:30
26 JAZZMINE REYES 11 Edgewood 21:38
27 KATHERINE PREGLER 12 Marymount 21:42
28 EIRN HUFFMAN 11 Payson 21:44
29 JACEY DE LA TORRE 10 Albany 21:47
30 FRANCES DONATO 11 Edgewood 21:59
31 SUZANNE BECKER 12 Albany 22:04
32 ALEX FENDERSEN 11 Valley Christian (cer 22:05
33 MIRANDA CAMPOS 11 Mater Dei (cv) 22:07
34 YA DAVIS 11 Albany 22:08
35 RUBY GOLDSTEIN DE SA 10 Albany 22:13
36 INDIANA YALEY 10 Parker 22:16
37 MELODY KLAFFKE 12 Valley Christian (cer 22:19
38 KATHRYN VANDERPOEL 11 Garces 22:22
39 EMILY SHIELDS 11 Classical Academy 22:22
40 MACKENZIE MANN 10 Payson 22:28
41 EMMA MOORE 10 Parker 22:36
42 JACKIE VILLALOBOS 11 Eastlake 22:38
43 ELIZABETH LOPEZ 12 Bassett 22:39
44 CHRISTINA CLARK 12 Parker 22:42
45 DANIELLE WILLIAMS 10 Guajome Park Acad 22:42
46 RIDLEY GATLIN 12 Eastlake 22:44
47 KRYSTAL SERNA 12 Cantwell Sacred He 22:47
48 ANITA SANCHEZ 11 Eastlake 22:50
49 OLIVIA MILLER 11 Eastlake 22:56
50 VICTORIA DE LA ROSA 11 Banning (ban) 22:56
51 GRETA NILSEN 9 Bret Harte 22:57
52 GISELLE ESPINOZA 9 Workman 23:02
53 AMELIA MAURER 11 Bret Harte 23:02
54 MARITZA MARTINEZ 12 University Prep (vic) 23:03
55 ALEXANDRA CHILD 11 Riverside Prep 23:04
56 ALEXIS CAVALIER 11 Riverside Prep 23:09
57 JENNIFER COLLINS 11 Mater Dei (cv) 23:13
58 REYNA GARCIA 11 Bassett 23:15
59 DAISY SALINAS 10 Marshall Fundament 23:15
60 MACKENZIE VEGA 11 Taft (taf) 23:16
61 ANNA SCHOUTEN 10 Payson 23:18
62 CHRISTINA GONZALES 12 Cantwell Sacred He 23:22
63 ALEJANDRA VASQUEZ 10 Hawthorne Math An 23:23
64 JULIA MICHAELS 9 Duarte 23:24
65 SUSANA LOPEZ 11 Mater Dei (cv) 23:25
66 MARY KONOPLIV 11 Marshall Fundament 23:29
67 SABRINA GOMEZ 11 Cantwell Sacred He 23:31
68 PRECIOSA MARTINEZ 11 University Prep (vic) 23:32
69 NATALIE CASTILLO 9 Arvin 23:32
70 ABBY XANCALE 11 Taft (taf) 23:35
71 MAYDA CISNEROS 11 Taft (taf) 23:36
72 PIPER ZIMMERMAN 9 University Prep (vic) 23:36
73 HANNAH VANDERPOEL 9 Garces 23:39
74 VALERIE DE HARO 10 Edgewood 23:45
75 ALEJANDRA RODRIGUE 12 Bret Harte 23:48
76 REBECA TEJEDA 10 Workman 23:48
77 ALEXIS LOPEZ 10 Riverside Prep 23:49
78 LORELI NEAR 11 Duarte 23:50
79 ALINA CORONA 12 Eastlake 23:53
80 ALYSSA MARTINEZ 10 University Prep (vic) 24:01
81 OLIVIA CADENA 9 University Prep (vic) 24:01
82 STACY ALARCON 11 Cantwell Sacred He 24:01
83 BRENDA GARCIA 10 Edgewood 24:07
84 YULISMA MARTNEZ 11 Guajome Park Acad 24:09
85 BEATRIZ GALAVAN 11 Ganesha 24:09
86 ARIANNA GIGGY 12 Garces 24:10
87 ALEXSANDRA DE HARO 9 Workman 24:14
88 ISABELLA HICKS 10 Classical Academy 24:15
89 LAUREN BURSON 9 Garces 24:16
90 AMY VARVEL 10 Classical Academy 24:18
91 IZABEL DUENAS 11 Cantwell Sacred He 24:21
92 KIMBERLY CANDELARIO 11 Banning (ban) 24:23
93 CLAUDIA DEL VALLE 11 Edgewood 24:23
94 GRACE AGYAN 11 Classical Academy 24:25
95 EMMA HORANIC 11 Liberty (mad) 24:31
96 KATJA MCKIERNAN 12 Marymount 24:34
97 KHIABET VIGIL 11 Banning (ban) 24:35
98 OLIVIA LEADBETTER 11 Marshall Fundament 24:39
99 JENNIFER LOPEZ 10 Edgewood 24:43
100 MONICA FERRUFINO 11 Bassett 24:45
101 SARENA SERRATO 10 Riverside Prep 24:47
102 ALYSSA CASCOS 10 Classical Academy 24:48
103 EMILY SCOTT 11 La Center For Enric 24:51
104 NELLY QUEVEDO 12 Mater Dei (cv) 24:52
105 MAIZY HALL 11 Payson 24:57
106 JENN NORTH 12 Woodlake 24:59
107 STORM ALEXANDER 10 Payson 25:03
108 NANCY RUVALCABA 12 Hawthorne Math An 25:12
109 MICHELLE LI 12 La Center For Enric 25:18
110 VANESSA MONRREAL 10 Bassett 25:18
111 GABRIELLA AVILA 10 Garces 25:20
112 HAILEY GONZALES 12 Cantwell Sacred He 25:25
113 APRIL JOHNSON 9 Bret Harte 25:29
114 HEAVEN MELLA 10 La Center For Enric 25:30
115 JACKIE CONTRERAS 11 Edgewood 25:33
116 JASMIN LOPEZ 11 Taft (taf) 25:33
117 CITLAYI VILLASENOR 11 Classical Academy 25:34
118 COLLEEN THAXTON 12 Marshall Fundament 25:37
119 PAVIA FRANCESCA 11 Archer 25:41
120 KAREN ACEVES 11 Hawthorne Math An 25:48
121 STEPHANIE GONZALES 9 Cantwell Sacred He 25:50
122 ANISSA DELGADO 12 Liberty (mad) 25:52
123 DENISE CARLIN 12 Calaveras 25:53
124 CINDY BANUELOS 12 Marshall Fundament 25:53
125 VANESSA RAMIREZ 12 Marshall Fundament 25:56
126 ALIN VELASQUEZ 10 Guajome Park Acad 25:56
127 DAYANA JIMENEZ 11 Bassett 25:58
128 RACHEL RANIERI 11 Heritage Christian 25:58
129 CLAUDIA SANTOYO 10 Hawthorne Math An 25:59
130 DEBRA RAMIREZ 11 Guajome Park Acad 26:02
131 KALINA WHITE 11 Guajome Park Acad 26:03
132 RUBY NEGRETE 12 Desert Mirage 26:05
133 ILENE GONZALES 10 Archer 26:06
134 MICHELLE GARCIA 12 Bassett 26:08
135 LEYLA NAMAZIE 9 Archer 26:12
136 MARY STEWART 11 Calaveras 26:12
137 ANAHY BAUTISTA 11 Arvin 26:14
138 SYDNEY HORANIC 11 Liberty (mad) 26:21
139 YASMINE NAMAZIE 11 Archer 26:23
140 REBECA POZOS 10 Guajome Park Acad 26:28
141 KARA VAN ZILE 10 Payson 26:30
142 CECILIA ARELLANO 9 Workman 26:31
143 SABRINA CHUA 10 Workman 26:42
144 DESIREE MOSQUEDA 11 Ganesha 26:56
145 VANESSA PINELA 12 Holtville 27:16
146 MALGAH PRAK 11 Banning (ban) 27:22
147 GAMBILL BRITTNEY 12 Liberty (mad) 27:27
148 FAITH PIGEON 10 Classical Academy 27:31
149 ELIZABETH LEON 12 Hawthorne Math An 27:32
150 DIANA BANG 9 Duarte 27:53
151 SOPHIE WIETZ 12 La Center For Enric 28:01
152 TARA DIMARO 12 Archer 28:20
153 ALICIA AGUIRRE 10 Workman 28:24
154 MARINA BURFIELD 9 Holtville 28:29
155 MARTA ROBLES 12 Taft (taf) 28:41
156 ALI KILEY 10 Archer 28:42
157 AVERY ANDERSON 11 Bret Harte 28:54
158 ORIANA SALAZAR 10 Holtville 29:27
159 STEPHANIE DIAZ 12 Ganesha 29:30
160 ARI BROWN 10 Archer 29:47
161 ISOKE ATIBA 11 Duarte 29:54
162 ANGELICA RODRIGUEZ 9 Banning (ban) 30:10
163 MADISON COLBORN 11 Calaveras 32:37
164 MONIQUE LINTON 11 Banning (ban) 33:14
Race #33 Girls Varsity-Sub Sweeps Division 4 3:11 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 KYRA MEKO 12 Nipomo 18:43
2 KATE MACCARY 11 Marlborough 18:49
3 GRACIE ALBANO 12 Nipomo 18:52
4 AUDREY ELLIAS 9 Notre Dame (so) 18:59
5 ALISSA BARRAZA 12 San Marino 19:35
6 SARAH LINTON 11 San Marino 19:48
7 TAYLOR WITCHER 11 Nipomo 20:22
8 ELIZABETH CODA 10 Notre Dame (so) 20:24
9 EMILY OLVERA 9 Costa Mesa 20:33
10 ALLIE HOWELL 11 Immaculate Heart 20:41
11 LAUREN HERNANDEZ 12 Immaculate Heart 20:48
12 KAILI INOUYE 9 Louisville 20:50
13 REBECCA VASQUEZ 12 Notre Dame (so) 20:51
14 ALYCEA HEREDIA 12 Orcutt Academy 21:06
15 KAITLYN JONES 12 Nordhoff 21:08
16 DAYSI VAZQUEZ 12 Costa Mesa 21:16
17 ANDREA LUDWIG 11 Livermore Valley 21:27
18 JULIETTE FEDOROFF 10 Notre Dame (so) 21:28
19 KRISTINE DAILY 10 Notre Dame (so) 21:28
20 ANNIE WENDELIN 10 Louisville 21:28
21 KATIANNA LEE 12 El Segundo 21:29
22 ELIZABETH LOMIS 11 Louisville 21:32
23 LIZETH FLORES 12 Wasco 21:34
24 MIKAYLA SMITH 9 Notre Dame (so) 21:35
25 GWENDOLYN HOWES 9 Immaculate Heart 21:36
26 HANNAH CURRAN 10 El Segundo 21:44
27 VERONICA MEJIA 12 San Marino 21:45
28 JOCELYN BONNEY 10 St. Anthony 21:48
29 ELLA BESS 10 Notre Dame Acad (l 21:54
30 GABRIELA PEREZ 10 Costa Mesa 21:55
31 JESSICA LEE 11 El Segundo 22:02
32 HOLLY REILAND 9 Costa Mesa 22:05
33 MARILYN CROWLEY 12 La Salle 22:06
34 LINDSEY KARTVEDT 9 El Segundo 22:07
35 MADISON EVANS 11 Notre Dame Acad (l 22:12
36 ANNE FITZ 11 Notre Dame Acad (l 22:14
37 RACHEL MAYES 12 Immaculate Heart 22:15
38 ANGIE FLORES 11 Bishop Union 22:15
39 JULIE FOSTER 10 El Segundo 22:15
40 MAKENA STARKEY 9 Rosamond 22:23
41 EDEN HAHN 9 St. Bonaventure 22:26
42 NICOLE GOLDEN 11 Nordhoff 22:27
43 RACHEL QUAST 12 Bishop Montgomery 22:28
44 KELLY MCCRARY 11 San Marino 22:29
45 KASSIDY MCLAUGHLIN 12 Rosamond 22:33
46 MARIA ARREDONDO 11 Wasco 22:36
47 EDITH VELEZ 11 Wasco 22:37
48 MARLINA BARNETT-CRE 12 Notre Dame (so) 22:37
49 JOCELYN GUTIERREZ 12 Costa Mesa 22:39
50 SHANNON MCDERMOTT 12 St. Bonaventure 22:39
51 KYLIE RODRIGUEZ 11 Nipomo 22:41
52 SARAH ROBINSON 10 El Segundo 22:44
53 LEONE RIVERS 11 Escalon 22:45
54 NICOLE KLUDJIAN 12 Louisville 22:48
55 STEPHANIE DROZ 12 Immaculate Heart 22:56
56 VANESSA AVILA 11 Nipomo 22:57
57 CAROLINE ATTWOOD 11 Immaculate Heart 23:03
58 FARLEY MOORE 10 Escalon 23:05
59 LETICIA CRUZ 12 Carpinteria 23:06
60 MADISON RODRIGUEZ 10 Wasco 23:08
61 CARMEN UVALLE 11 Orcutt Academy 23:09
62 LESLEY DIAZ 11 Costa Mesa 23:10
63 KAETIE STELLER 11 Orcutt Academy 23:10
64 BRENDA MORALES 11 Nordhoff 23:17
65 ALLIE PANERO 10 Escalon 23:19
66 SARA EVANS 11 Terra Linda 23:19
67 AVERY MELLO 10 Escalon 23:21
68 OLIVIA GRAH 11 Bishop Union 23:22
69 NICOLE LUIS 10 Escalon 23:25
70 SIERRA HERNANDEZ 10 Escalon 23:26
71 KATHLEEN VAUGHN 12 Bishop Montgomery 23:28
72 LILY SADOWSKY 12 Immaculate Heart 23:30
73 LIBBY N 11 Louisville 23:31
74 JOAN MARIE SWANSON 11 Terra Linda 23:38
75 OLIVIA JOHNSON 10 Bishop Union 23:41
76 HANNAH RAY 11 St. Bonaventure 23:41
77 LINDSAY PHILLIPS 12 Marlborough 23:43
78 HAILEY KROUT 12 Nordhoff 23:44
79 KARINA LOPEZ 11 Orcutt Academy 23:45
80 GABY FANTONE 10 Carpinteria 23:46
81 REBEKAH KAISER 10 St. Bonaventure 23:48
82 GABRIELLA HERNANDEZ 12 Madison 23:53
83 LILY SPIRTOS 11 Louisville 24:01
84 OLIVIA HERMAN 9 Marlborough 24:03
85 EMILY HOLGUIN 11 St. Bonaventure 24:07
86 KARINA HERRERA 11 Nipomo 24:09
87 BRITTANY FARIAS 10 Louisville 24:16
88 ABBEY VINCE 9 St. Anthony 24:21
89 HALEY GRANT 12 Nordhoff 24:23
90 ALEXANDRA KEYSSELIT 12 La Salle 24:28
91 RACHEL YANOVER 11 Marlborough 24:29
92 NEREIDA SANCHEZ 10 Escalon 24:31
93 NADIA JORGENSEN 12 Orcutt Academy 24:32
94 JOANA RAMIREZ 11 Wasco 24:35
95 CAITLIN FANNING 11 St. Anthony 24:38
96 SKYLER JOHNSON 12 Campbell Hall 24:39
97 KRISTEN FERGUSON 12 Terra Linda 24:39
98 ELIZABETH FEATHERS 12 Notre Dame Acad (l 24:49
99 CASSIE DITTENHOEFER 12 Nipomo 24:50
100 URIEL LEE 12 Marlborough 24:58
101 AYESHA KAZIM 9 Marlborough 25:07
102 CORI TEAGUE 11 St. Anthony 25:12
103 KARINA RAMIREZ 12 Wasco 25:18
104 DELANEY SMITH 12 Notre Dame Acad (l 25:22
105 JADE LARRIVA-LATT 11 San Marino 25:23
106 KIMBERLY GOMEZ 12 St. Anthony 25:29
107 CONNIE DEL TORRO 12 Rosamond 25:35
108 TERA VINUELA 9 San Joaquin Memori 25:36
109 GENESIS RODRIGUEZ 10 Rosamond 25:43
110 CARLY MELZER 12 Crean Lutheran 25:45
111 CLARITZA GARCIA 11 Wasco 25:48
112 MARIE CIPRARI 10 Notre Dame Acad (l 25:48
113 SAVANNAH LACASSE 9 Orcutt Academy 25:55
114 LILY CORLETT 12 Terra Linda 25:58
115 GRACE BARREDO 11 Notre Dame Acad (l 26:03
116 MOLLY CAMPBELL 9 San Joaquin Memori 26:10
117 DANI VILLASCEUSA 9 San Joaquin Memori 26:17
118 SARAH PALMETER 9 Madison 26:26
119 ERICA BENEDICTO 12 Campbell Hall 26:26
120 TIANA JAPP 10 Livermore Valley 26:27
121 VERONICA CHAMPINE 12 Terra Linda 26:27
122 MELANIE ESQUIVEL 12 Nordhoff 26:28
123 BRANDY ROCHA 12 Carpinteria 26:31
124 GEORGIA OWENS 10 Madison 26:46
125 BRENDA ROCHA 12 Carpinteria 26:50
126 GESURI NAVA 10 Madison 26:57
127 KAITLIN DEBRUNO 11 Orcutt Academy 26:59
128 KELLY LAM 12 Carpinteria 27:06
129 STEPHANIE CHAMARRO 12 Rosamond 27:12
130 HANNAH REYES 11 Madison 27:15
131 LUZ GUEVARA 11 Rosamond 27:16
132 JULIA VANCONAS 12 St. Bonaventure 27:23
133 GRACE DELK 12 Carpinteria 27:25
134 ADRIANNA CANDOR 10 Madison 27:27
135 ELISE LOZANO 11 San Joaquin Memori 27:29
136 CLAIRE TOY 11 Terra Linda 27:55
137 MARITZA GORDIANO 11 Rosamond 28:23
138 SARAH BANCROFT 9 St. Anthony 28:33
139 RACHEL REYES 9 Madison 28:44
140 EUNICE TAK 12 Campbell Hall 28:46
141 DENA ELIMELECH 12 Campbell Hall 29:57
142 MADDY GARCIA 12 Campbell Hall 30:54
143 VICTORIA ZHANG 11 Crean Lutheran 31:19
144 ANGELINA DIAZ 12 San Joaquin Memori 31:41
145 PETRA VILLASCEUSA 12 San Joaquin Memori 31:43
146 MEREDITH BEALL 11 Crean Lutheran 34:36
147 TICOH JAPP 11 Livermore Valley 34:59
Race #34 Girls Varsity Division 5 3:19 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 GABBY SATERLEE 10 Central Valley Christ 18:48
2 VERONICA AGUILA 11 St. Joseph (ala) 20:03
3 CAROLINE COULTER 12 Conventcred 20:26
4 EMILY SCOTT 12 Calvary Chapel (sa) 20:33
5 SARAH SELZER 11 Conventcred 20:45
6 SHANI SLABBER 10 Central Valley Christ 20:55
7 CHARLOTTE MONKE 10 Cate 20:57
8 JENNA WILSON 9 Central Valley Christ 21:08
9 JADYN WILSON 9 Central Valley Christ 21:12
10 CATY CARRUTH 12 Calvary Chapel (do 21:14
11 ISABELA REID 12 St. Joseph (ala) 21:17
12 VICTORIA GARRISON 11 Western Christian 21:31
13 JACQUELINE SAN JULE 10 Mission Prep 21:39
14 SAVANNAH BRENGLE 12 Hamilton (anz) 21:40
15 ALYNA HIGDON 12 Silver Valley 21:41
16 KARINA TORRES 12 Mission Prep 21:45
17 ALY CALDERA 9 Mission Prep 21:48
18 RAINBOW WANG 11 Cate 21:53
19 NATALIE THORNTON 9 Mesa Grande Acade 21:57
20 MIKA ESQUIVEL-VARELA 12 Conventcred 21:59
21 SARAH LINTHICUM 12 Julian 22:22
22 AMELIA BAIER 12 Conventcred 22:25
23 SERINA LILL 11 Silver Valley 22:51
24 JOANIE HOWE 10 Pacifica Christian 22:54
25 YO YO FU 12 Vivian Webb 22:56
26 EMILY CROSS 10 Central Valley Christ 22:57
27 JULIA NEMY 12 Conventcred 22:59
28 ELENA MARTINELLI 9 Trinity Classical Aca 23:03
29 JULIA NI 12 Vivian Webb 23:04
30 ELIZABETH WESTWOOD 12 St. Joseph (ala) 23:11
31 VEGA VICTORIA 9 Santa Rosa Academ 23:17
32 TORI SARDILLO 11 Academy For Acade 23:17
33 EMILY RIFORGIATE 9 Mission Prep 23:23
34 KARINA DUARTE 11 St. Joseph (ala) 23:31
35 MELISSA DOSELA 9 San Pasqual Valley 23:39
36 EMILY DEJAGER 11 Western Christian 23:44
37 WALANDA FLOWERS 10 Pacifica Christian 23:52
38 EMILY CHU 9 Vivian Webb 23:54
39 KAYLENE LOPEZ 11 Mesa Grande Acade 23:56
40 JULIE BRENGLE 9 Hamilton (anz) 23:56
41 JANETTE RODRIQUEZ 9 Hamilton (anz) 23:56
42 DOLLY BAI 12 Vivian Webb 23:56
43 ALONDRA PEREZ 12 Hamilton (anz) 24:08
44 JESSICA ZAVALA 12 Calvary Chapel (do 24:09
45 ANAIS BEHA-PERKINS 10 Santa Rosa Academ 24:11
46 KARLI JO LIST 10 Pacifica Christian 24:13
47 BELTON NADIA 12 Laguna Blanca 24:14
48 KARLA VARELA 12 Harbor Teacher Pre 24:15
49 CAROLYNE MARQUEZ 10 Calvary Chapel (sa) 24:15
50 JORDYN DUGAN 12 Western Christian 24:16
51 SABRINA SAMBUCETO 12 St. Lawrence 24:16
52 JULIA CORVILE 11 St. Joseph (ala) 24:20
53 CAMI MONROY 10 Mission Prep 24:20
54 YAMILETH PLATA 12 Upper Lake 24:21
55 NATHALIE COLLETTA 10 Mission Prep 24:21
56 LETICIA CHAI 12 Vivian Webb 24:29
57 ABBY MCRAE 11 Pacifica Christian 24:37
58 ALEX LYNCH 10 Western Christian 24:38
59 LAUREN TOMAS 11 Mesa Grande Acade 24:41
60 MEREDITH WIES 9 Mission Prep 24:48
61 REBEKAH DERVARTANI 12 Calvary Chapel (sa) 24:51
62 ALEX STANTON 11 Academy For Acade 24:53
63 CHRISTY WONG 12 Vivian Webb 24:56
64 BRITTANY CALDERON 11 Mesa Grande Acade 25:01
65 MARIAN HONG 10 Harbor Teacher Pre 25:03
66 HANNAH LOGAN 9 Mesa Grande Acade 25:09
67 BROOKE HEIMBACK 9 Western Christian 25:10
68 SAGE WILLIAMS 9 Hamilton (anz) 25:18
69 BELLA HESHMATPOUR 11 Pacifica Christian 25:20
70 BIANCA CRUZ 11 Upper Lake 25:30
71 ANNA HUANG 11 Vivian Webb 25:42
72 MICHELLE RODRIGUEZ 12 Calvary Chapel (do 25:46
73 AMY RODRIGUEZ 12 Calvary Chapel (do 25:47
74 SYDNEY STANTON 11 Academy For Acade 26:01
75 KRISTEN SERRANO 12 Calvary Chapel (do 26:04
76 JESSICA LOPEZ 12 Alverno 26:22
77 BRIANA CHAVEZ 11 Harbor Teacher Pre 26:34
78 JESSICA BIRKY 11 St. Joseph (ala) 26:34
79 CHLOE MALDONADO 12 Albert Einstein Acad 26:39
80 SARA LABOR 11 Riverside Christian 26:41
81 JOURNEY SMOTHERS 10 Julian 26:46
82 JULISSA CHACON 12 Calvary Chapel (do 26:47
83 MARY TERLISNER 12 Hamilton (anz) 26:49
84 JESSICA ACADEMIA 11 St. Joseph (ala) 26:49
85 KATE HOWELL 12 Trinity Classical Aca 26:50
86 ANA MARIE KILBOURN 9 The Buckley 27:06
87 SAVANAH FECHT 12 Upper Lake 27:29
88 SUNG EUN KIM 11 Mesa Grande Acade 27:42
89 CAROLINA VENEGAS 12 Harbor Teacher Pre 27:43
90 GINGER BOVE 11 Calvary Chapel (sa) 27:49
91 MARISSA GHILARDUCCI 10 Santa Rosa Academ 27:52
92 SYDNEY BURKHOLDER 11 Riverside Christian 27:59
93 CATIE GALAN 9 Trinity Classical Aca 27:59
94 SARAH COOKSON 10 The Buckley 28:01
95 EMILY SALBATO 11 Riverside Christian 28:06
96 MICHAELA SCHOTANUS 11 Central Valley Christ 28:10
97 PAIGE MATSUDA 12 Mesa Grande Acade 28:21
98 JULIA SEITZ 9 Trinity Classical Aca 28:35
99 CLAIRE JENNINGS 12 Albert Einstein Acad 28:39
100 AUSTE EIGIRDAS 12 Pacifica Christian 28:56
101 RACHEL WIONAROWICZ 11 Riverside Christian 28:57
102 ISABELLA COPELAND 10 Julian 29:04
103 BRITTNEY MORRISON 11 Riverside Christian 29:14
104 ALEXIS MORENO 12 Kern Valley 29:22
105 CATHERINE GONZALEZ 11 Harbor Teacher Pre 29:37
106 LIVIA LIMON 10 Julian 29:49
107 LILY AKARAPHANTH 11 Harbor Teacher Pre 29:51
108 LESLY LOPEZ 11 Harbor Teacher Pre 29:56
109 ALEXIS FINGER 11 Vasquez 30:15
110 CHRISTINA DIAZ 12 Alverno 30:16
111 KATIA JAUREGUI 11 Alverno 30:25
112 KALISHA BOYKIN 12 Alverno 30:35
113 ANNA FERNANDEZ 9 Santa Rosa Academ 30:43
114 MOMOKO FUJINO 11 Alverno 30:49
115 ROSE BOUBION 11 Alverno 31:02
116 ALEXANDRA MELENDEZ 12 Windward 31:10
117 ELIZABETH NEWGARD 9 Julian 31:19
118 SERENA FLORES 11 Albert Einstein Acad 31:34
119 JENNA LUI 11 Albert Einstein Acad 31:45
120 CHEYANNE KONAS 11 Riverside Christian 32:32
121 DIANA BARRIOS 9 The Buckley 32:42
122 DELANY FUORI 9 Santa Rosa Academ 32:46
123 GABI HOROWTIZ 11 Albert Einstein Acad 32:56
124 ASHLEY MUNOZ 11 Albert Einstein Acad 35:55
125 ANNA POOLIS 9 Albert Einstein Acad 37:55
Race #35 Girls Varsity-Sub Sweeps Division 5 3:27 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 TARA GALLANT 11 North Tahoe 19:46
2 QUINN LEHMKUHL 9 North Tahoe 19:57
3 SYDNEY SAUNDERS 12 Santa Fe Christian 20:03
4 SOPHIA TALLARAGIA 10 North Tahoe 20:09
5 CRYSTAL VEGA 12 Sacred Heart Of Jes 20:25
6 ASHLEY SALAZAR 12 Sacred Heart Of Jes 20:49
7 PARKER BIERLY 12 Saddleback Valley 20:52
8 SCHELL MADISON 12 Durham 20:56
9 GABRIELA BUELNA 10 Sacred Heart Of Jes 21:05
10 ANGELINA RAMOS 10 St. Paul 21:10
11 JESSICA HUI 11 Viewpoint 21:18
12 FARDEEN MINA 10 Pacific Ridge 21:24
13 SOPHIA STOUGHTON 9 Wildwood 21:27
14 JENIECE NEVILLE 10 Avalon (cat) 21:29
15 KATIA DABBAGHIAN 11 Providence 21:53
16 SAVANNAH WINSLOW 10 Arrowhead Christian 21:54
17 JEAN PENDERGRASS 12 Saddleback Valley 22:09
18 ASHLEY JIMENEZ 12 Vistamar 22:14
19 DREW TACCHINO 12 Providence 22:16
20 EMILY CHONG 12 Pacific Ridge 22:17
21 ROBIN VALENCIA 10 Ontario Christian 22:19
22 CHARLOTTE HARRISON 9 Viewpoint 22:33
23 DANIELLA COOK 11 Oxford Academy 22:34
24 MAY MENOUGH 11 Acad. Career And E 22:35
25 HUONGLY DO 10 Oxford Academy 22:47
26 JENNIFER ZAMBRANO 11 Oxford Academy 22:52
27 LAUREN LIPMAN 10 Pacific Ridge 22:56
28 GRACE LAM 9 Oxford Academy 23:00
29 ZARLENE LANDERO 10 Aquinas 23:01
30 MICHAELA EDWARDS 11 Avalon (cat) 23:01
31 TERESA FISHMAN 11 Vistamar 23:09
32 CELESTE LICHTENHAN 12 Avalon (cat) 23:11
33 AMANDA SHEBLE 10 Arrowhead Christian 23:17
34 ELIZABETH DE LA ROSA 9 Avalon (cat) 23:20
35 CELESTE RAMERIZ 12 St. Paul 23:22
36 NICOLE ROXXI 9 St. Paul 23:24
37 DIANE HOFFMANN 12 Viewpoint 23:37
38 MARY GARCIA 11 Oxford Academy 23:37
39 CARLY SABICER 11 Avalon (cat) 23:37
40 MELISSA OLIVAS 10 Sacred Heart Of Jes 23:38
41 MEGAN THOMPSON 12 Santa Fe Christian 23:39
42 MADDIE CANE 12 Vistamar 23:43
43 KIERSTEN CROUSE 10 Viewpoint 23:44
44 NOA PARK 12 Wildwood 23:51
45 ELISA MURILLO 12 Sacred Heart Of Jes 23:54
46 SUMMER WILSON 9 Wildwood 23:57
47 HOLLY LEWIS 10 North Tahoe 23:57
48 KAYA WILLIAMS 10 North Tahoe 23:57
49 CLARKE GABRIELLE 12 Pacific Ridge 24:11
50 CHRISTINE GOMEZ 10 Avalon (cat) 24:12
51 KATIA VALDEZ 11 Santa Fe Christian 24:15
52 ELLIE BOOCK 9 Viewpoint 24:17
53 INGRID ROSKE 11 North Tahoe 24:18
54 SARAH MOWRIS 11 North Tahoe 24:19
55 HANNAH WOODROW 9 Arrowhead Christian 24:22
56 DIANA MUNOZ 10 Oxford Academy 24:22
57 EMILY HAUPTMAN 12 Ontario Christian 24:24
58 MEGAN MARTINEZ 11 Sacred Heart Of Jes 24:26
59 O'CONNELL NINEVEH 10 Pacific Ridge 24:29
60 MADDIE PRATT 12 Santa Fe Christian 24:29
61 ANDREA CHIQUILA 10 Oxford Academy 24:33
62 JESSICA VAN IWARDEN 12 Ontario Christian 24:37
63 AVA RANDEL 10 Santa Fe Christian 24:39
64 ROSE AVAKIAN 11 Providence 24:43
65 TATIANA SANCHEZ 11 St. Paul 24:45
66 MELINA KEIGHRON 11 Viewpoint 24:48
67 KELSEY GONZALES 11 St. Paul 24:54
68 EVANNA DIAZ 11 Arrowhead Christian 24:57
69 ZOE BECKMAN 9 Viewpoint 25:04
70 ISABELLE LAVERY 11 Vistamar 25:10
71 GRACE STEVENSON 10 Santa Fe Christian 25:20
72 AUDREY THAUNG 12 Saddleback Valley 25:26
73 LINCY VILLATORO 10 Bright Star 25:26
74 MARISSA ROLLINS 12 St. Paul 25:33
75 KARLA BALBINO 10 Bright Star 25:37
76 ANDREA SIGALA 11 Sacred Heart Of Jes 25:40
77 FARDEEN TOURAN 12 Pacific Ridge 26:07
78 HANNAH CAMPBELL 12 Acad. Career And E 26:09
79 ESTEFANIA GONZALEZ 11 Aquinas 26:12
80 JESSICA LINERAS 12 St. Paul 26:19
81 SABRINA EGGLESTON 12 Arrowhead Christian 26:26
82 AMINTA LAGOS 12 Bright Star 26:27
83 NATALIE OCAMPO 10 Vistamar 26:35
84 MIRANDA CASAREZ 10 Arrowhead Christian 26:40
85 CLARA ALVAREZ 11 Avalon (cat) 26:40
86 ISABELLA ALCOCER 11 Providence 26:41
87 BROOKE HUNCZAK 12 Acad. Career And E 26:44
88 MACKENZIE BOLDUC 12 Acad. Career And E 26:51
89 SARINA HARRIS 12 Horizon 26:58
90 ASHLYN DRESSLER 12 Saddleback Valley 27:10
91 JASMINE TRINIDAD 11 Providence 27:23
92 DOMINIQUE CHOW 11 Providence 27:57
93 FAITH REYNOLDS 11 Santa Fe Christian 27:57
94 JESSICA JUAREZ 11 Aquinas 28:02
95 SARAH RAMSEY 11 Arrowhead Christian 28:20
96 ALEX MEDINA 11 Aquinas 28:38
97 ALEXIS JOHNSON 11 Ontario Christian 28:39
98 ALYSSA AVILLA 11 Ontario Christian 28:40
99 JASMINE RAMIREZ 10 Providence 28:53
100 NIAZAYRE BATES 10 Wildwood 28:57
101 FRANCESCA VILLA 12 Vistamar 29:05
102 KARINA LOPEZ 11 Bright Star 29:26
103 GABBY DOMINGUEZ 9 Bright Star 29:35
104 MIANA SMITH 9 Wildwood 29:53
105 DEISY HERNANDEZ 11 Bright Star 30:06
106 JACQUELINE POWELL 11 Aquinas 30:11
107 CINTA DURAN 12 Bright Star 31:27
108 BRENDA PEREZ 11 Aquinas 32:32
Race #36 Girls Frosh/Soph Division 3 3:35 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 HANNAH LICHTI 10 Del Oro 20:45
2 LAUREN BLAKE 10 Brea Olinda 21:00
3 SHANNON MACKELLAR 9 Esperanza 21:12
4 MADI WERNKE 10 Del Oro 21:22
5 FIONA DOBYNS 9 Esperanza 21:24
6 SAPNA DHOLAKIA 9 Esperanza 21:28
7 JULIA PHILLIPS 9 Del Oro 21:47
8 HANNAH BATCHELOR 10 Brea Olinda 21:50
9 MEREDITH LEHMAN 10 Brea Olinda 22:15
10 KARRINE CUATOK 9 Del Norte (sd) 22:15
11 KASSIDY LEE 9 Del Oro 22:18
12 NICOLE CERENZIE 10 Del Norte (sd) 22:22
13 KARLY HESS 9 Del Oro 22:24
14 CELENA VALLES 10 Brea Olinda 22:39
15 STELLA BEAUCHAMP 9 Del Oro 22:46
16 REAGAN CLOUTIER 9 Del Norte (sd) 22:56
17 LYRIC MADISON 9 Esperanza 23:09
18 ASHLEY CAMACHO 10 Brea Olinda 23:12
19 CLARE BACKENS 10 San Luis Obispo 23:16
20 MADELINE KIM 10 Brea Olinda 23:32
21 KRISZTINA BARAD 9 Del Norte (sd) 23:50
22 ASHLEY AMAYA 9 Esperanza 23:51
23 LINDSEY RAQUEL 9 Brea Olinda 23:58
24 LEILANY VEGA 10 Gahr 24:01
25 HANNAH HARDIN 10 Del Oro 24:01
26 OLIVIA FALCO 9 Del Oro 24:06
27 DEBORA LOPEZ 10 Gahr 24:11
28 CARLY HARLAN 9 Esperanza 24:53
29 LAUREN KALLEY 9 Del Norte (sd) 24:59
30 MELISSA MEDINA 9 Bishop Amat 25:18
31 ALIZEE MCLORG 10 Del Norte (sd) 25:36
32 GLORIA PEREZ 10 Gahr 25:46
33 REBECCA SCHULERT 9 Esperanza 25:50
34 JESSY SITARAYMA 9 La Canada 25:50
35 ESTHER OGILVIE 10 Del Oro 26:00
36 TYFFANIE SHERMAN 9 Brea Olinda 26:01
37 JAZELLE GONZALES 9 Brea Olinda 26:04
38 KAYLA LIBED 9 Brea Olinda 26:04
39 ANDREA CANCHOLA 10 Gahr 26:15
40 ANISA PATEL 9 La Canada 26:26
41 LILY BURNS 9 Del Oro 27:07
42 SELENA ZHANG 10 La Canada 27:28
43 REWA OUSMAN 10 Brea Olinda 27:35
44 KATELYN MCLAUGHLIN 9 Del Oro 27:52
45 SONJA TRAVIS 9 La Canada 27:54
46 HELEN KIM 10 Brea Olinda 27:59
47 MELIA WAHMANN 9 Gahr 28:14
48 MADELINE JORDAN 9 La Canada 29:14
49 VALERIE FANDINO 10 Brea Olinda 30:37
50 LIZA VILLAMIL 9 Gahr 31:03
51 ELYSE SCOTT 10 Gahr 31:06
52 MADISON BUTCHER 9 Gahr 31:06
53 ALISON CRAWFORD 9 Brea Olinda 31:44
Race #37 Boys Freshman Division 3 3:49 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CALLUM BOLGER 9 San Luis Obispo 16:53
2 GIO ORELLANA 9 Brea Olinda 17:06
3 DAVID BRAVO 9 Cathedral 17:11
4 JACOB DELAPEZA 9 Cathedral 17:32
5 TYLER FLORES 9 Rubidoux 17:35
6 JAKE OLGUIN 9 St. John Bosco 17:44
7 EZRA SOTELO 9 St. John Bosco 17:51
8 CONNOR HOLMES 9 Del Norte (sd) 17:52
9 DANIEL PEREZ 9 Brea Olinda 18:01
10 MATT JUAREZ 9 Damien 18:01
11 SANTIAGO TORRES 9 Los Altos (hh) 18:12
12 COLE WILLIAMS 9 Northwood 18:21
13 NATHAN WILCH 9 Esperanza 18:22
14 LEO PEREZ 9 St. John Bosco 18:28
15 RYAN TESSIER 9 Damien 18:30
16 ANTHONY VILLAGOMEZ 9 Los Altos (hh) 18:35
17 AIDEN NOET 9 Del Norte (sd) 18:36
18 JAMES NOH 9 Northwood 18:39
19 ZACH SHERIN 9 Oak Park 18:41
20 ROBERT STEELE 9 South Pasadena 18:58
21 BRIAN FU 9 Northwood 19:05
22 DEVIN GIBBONS 9 Esperanza 19:10
23 ETHAN LYMAN 9 Northwood 19:13
24 VICTOR LOPEZ 9 Rubidoux 19:15
25 JULIEN BARAN 9 Brea Olinda 19:17
26 COLLIN MCCARTHY 9 Oak Park 19:17
27 AMERY PAGAN 9 Oak Park 19:17
28 EDGAR SANCHEZ 9 Cathedral 19:18
29 MACK NESBIT 9 Northwood 19:22
30 DARREN CHOW 9 Del Norte (sd) 19:25
31 ISAAC MARTINEZ 9 Lutheran (ora) 19:26
32 JONATHON GUTIERREZ 9 Cathedral 19:27
33 CHRISTIAN SANTONIL 9 Brea Olinda 19:30
34 MATT DUARTE 9 Jurupa Hills 19:31
35 SCYLOR SUAREZ 9 Jurupa Hills 19:33
36 HENRY GARCIA 9 Rubidoux 19:36
37 DAVID TECKER 9 Esperanza 19:36
38 ALEXIS CACIQUE 9 Rubidoux 19:37
39 DANIEL API 9 Los Altos (hh) 19:40
40 ALEK CONTRERAS 9 Jurupa Hills 19:43
41 JACK WULF 9 Oak Park 19:50
42 PARKER ASKEGREEN 9 Del Norte (sd) 19:50
43 ZUHAIR CHAUDHRY 9 Northwood 19:51
44 AUSTIN GILBERT 9 Oak Park 19:56
45 BLAKE SCHAFFNER 9 Oak Park 19:58
46 DAVID BLOOM 9 San Luis Obispo 20:01
47 GRAYSON STEWART 9 San Luis Obispo 20:02
48 HARSHIEL DESAI 9 Oak Park 20:04
49 RICHIE BAEZA 9 St. John Bosco 20:05
50 JUSTIN CASTRO 9 St. John Bosco 20:05
51 RYAN KUEKER 9 University City (sd) 20:07
52 JEREMY ALCARAZ 9 Brea Olinda 20:17
53 ERNIE CASTRUITA 9 Brea Olinda 20:19
54 WILL GUDVANGEN 9 Lutheran (ora) 20:32
55 HUMBERTO GUZMAN 9 Rubidoux 20:33
56 JAMES RAUSCH 9 Brea Olinda 20:34
57 ANDREW APAHIDEAN 9 Brea Olinda 20:36
58 CAMDEN DAVIS 9 Oak Park 20:36
59 HAYDEN RITCHIE 9 Esperanza 20:37
60 CARSON WELTY 9 Esperanza 20:37
61 ETHAN WELTY 9 Esperanza 20:39
62 ZACHARY GUERRERO 9 Brea Olinda 20:40
63 AUSTIN LARREMORE 9 Jurupa Hills 20:40
64 GONZALO MALDANADO 9 Jurupa Hills 20:43
65 JESSE WILCH 9 Esperanza 20:51
66 JOSH EVANS 9 Brea Olinda 20:52
67 YUKI YATSUGI 9 University City (sd) 20:57
68 NOA NAMBU 9 University City (sd) 20:57
69 JAMES TANG 9 Los Altos (hh) 21:00
70 MICHAEL ASHER 9 Oak Park 21:02
71 DYLAN PERLSON 9 Brea Olinda 21:09
72 ROBERT CASTILLO 9 Los Altos (hh) 21:11
73 JOSE TINEJERO 9 Jurupa Hills 21:17
74 NOAH GARFINKEL 9 Oak Park 21:17
75 GRIFFIN YAMADA 9 South Pasadena 21:22
76 TYLER BOSS 9 Oak Park 21:23
77 ANDREW RODRIGUEZ 9 Jurupa Hills 21:27
78 SHAUN MERRITT 9 Oak Park 21:36
79 ROBERT ZIEGLER 9 Oak Park 21:37
80 ESTABAN SEGURA-VAR 9 Damien 21:41
81 COOPER MILLER 9 Oak Park 21:45
82 MATT WORRALL 9 Brea Olinda 21:48
83 MATTHEW EARNEY 9 Del Norte (sd) 21:56
84 HOYT GONG 9 South Pasadena 21:58
85 JACOB SKARR 9 Cathedral 22:00
86 HARRY SAWYER 9 Jurupa Hills 22:19
87 DANIEL PINALES 9 Cathedral 22:20
88 WILL MCTEGGART 9 Brea Olinda 22:23
89 COLIN SCHWANTNER 9 South Pasadena 22:24
90 BRADLEY NEWLAND 9 Brea Olinda 22:28
91 TYLER COPELAND 9 Lutheran (ora) 22:31
92 ERIC TRAPP 9 Lutheran (ora) 22:32
93 ALEX ANDRADA 9 Damien 22:46
94 JACOB EDBERG 9 Brea Olinda 23:06
95 LUIS ZANO 9 Jurupa Hills 23:16
96 ROBERT GUZMAN 9 St. John Bosco 23:24
97 HUNTER TALBOTT 9 Esperanza 23:25
98 MATIAS POSADA 9 St. John Bosco 23:26
99 KEN KAISER 9 St. John Bosco 23:33
100 JOSEPH DIAZ 9 Cathedral 23:44
101 JOSH MOVICH 9 Oak Park 23:52
102 PABLO GONZALEZ 9 Jurupa Hills 24:00
103 RANDY ZHOU 9 South Pasadena 24:11
104 ANDREW SPECKER 9 Oak Park 24:26
105 ADRIAN BARCENA 9 Cathedral 25:15
106 ISREAL ULLOA 9 Jurupa Hills 26:57
107 GIOVANI AYALA 9 Jurupa Hills 28:10
108 ESSEX MCGEE 9 Jurupa Hills 28:11
109 JOHN WALKER 9 Lutheran (ora) 30:26
Race #38 Boys Sophomore Division 3 3:57 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JOE TOBIN 10 Brea Olinda 16:57
2 CALVIN LIEW 10 Del Norte (sd) 17:02
3 TREVOR JAMISON 10 Oak Park 17:14
4 STEVEN MARKARIAN 10 St. John Bosco 17:28
5 BLAKE HARRIS 10 Esperanza 17:28
6 ROMAN COLAO 10 Oak Park 17:33
7 SEBASTIAN RODRIGUEZ 10 University City (sd) 17:42
8 MICHAEL HANNUM 10 Brea Olinda 17:56
9 ALEJANDRO CADENAS 10 Rubidoux 18:05
10 J.D. STENDAHL 10 Brea Olinda 18:15
11 ANGEL LIRA 10 Jurupa Hills 18:22
12 FREDDIE ADAME 10 Rubidoux 18:23
13 GABRIEL QUERIDO 10 Del Norte (sd) 18:27
14 BRANDON AVERITT 10 Cathedral 18:28
15 ANGEL ESQUEDA 10 Los Altos (hh) 18:29
16 JOE BIANCHI 10 Brea Olinda 18:35
17 DAN FRANZ 10 Brea Olinda 18:36
18 CHRIS LOPEZ 10 Cathedral 18:37
19 JIM TAPIA 10 Cathedral 18:39
20 TIM ROMERO 10 Esperanza 18:40
21 OSCAR RAMIREZ 10 Brea Olinda 18:42
22 JAMES LENTZ 10 St. John Bosco 18:43
23 AMAR PATEL 10 Brea Olinda 18:45
24 STEVE CLARK 10 Brea Olinda 18:45
25 AZIZ MOTIWALLA 10 Brea Olinda 18:49
26 ALEJANDRO JIMENEZ-E 10 Los Altos (hh) 18:52
27 WILLIAM WALKER 10 South Pasadena 19:08
28 DOMINICK BRIZUELA 10 Cathedral 19:09
29 KYLE ODA 10 South Pasadena 19:10
30 ANDREW CHAPIN 10 Esperanza 19:15
31 ADAM ESPINOZA 11 South Pasadena 19:20
32 KEVIN HA 10 Oak Park 19:22
33 CLARKE MILLER 10 Oak Park 19:40
34 MYLES O'CONNELL 10 Cathedral 19:42
35 MARTIN GONZALEZ 10 Cathedral 19:43
36 KEVIN EGHBALI 10 Oak Park 19:46
37 NICK NOLEN 10 Brea Olinda 19:49
38 ANTHONY LUA 10 Jurupa Hills 19:49
39 ANEESH GOWRI 10 Oak Park 19:53
40 MATTHEW SALAS 10 Brea Olinda 19:55
41 LIAM GILLANDERS 10 Brea Olinda 19:56
42 PAUL TERRIQUEZ 10 Los Altos (hh) 19:58
43 ANDY LECHUGA 10 Jurupa Hills 20:00
44 NICK RAMIREZ 10 Oak Park 20:04
45 MICHAEL NORRBOM 10 Esperanza 20:05
46 ALEX GONSALVES 10 University City (sd) 20:05
47 JOHN NOVER 10 University City (sd) 20:09
48 JACOB DEMILLE 10 University City (sd) 20:09
49 KYLE SHIMOKOCHI 10 South Pasadena 20:11
50 STEVEN FICK 10 Esperanza 20:11
51 JONATHON ROMERO 10 Cathedral 20:17
52 TRENT HALL 10 Oak Park 20:18
53 DOMINIC PASTORELLE 10 Damien 20:20
54 MARSHALL SHIRES 10 Oak Park 20:20
55 DAVID HSU 10 Oak Park 20:25
56 RYAN MCGUIRE 10 Lutheran (ora) 20:30
57 SEBASTIAN DAVIES 10 Oak Park 20:45
58 JACOB WEISS 10 Brea Olinda 20:49
59 JOSEPH CALCE 10 Oak Park 20:54
60 EZEKIEL GARAY 10 Damien 20:54
61 TIM SCHAEFFER 10 St. John Bosco 20:57
62 NICK TESORO 10 Oak Park 20:59
63 TEDDY WADA 10 Oak Park 21:08
64 NABEEL SAIFI 10 Oak Park 21:09
65 FABIAN LUNA 9 Indio 21:10
66 MALIK KINEJUI 10 Jurupa Hills 21:13
67 JACK WHITELEY 10 Oak Park 21:19
68 FERNANDO TUCUX 10 Cathedral 21:22
69 SAMUEL HERNANDEZ 10 Cathedral 21:23
70 JACK PARKINSON 10 South Pasadena 21:37
71 MICHAEL CONS 10 Cathedral 21:46
72 TIM CHENG 10 Oak Park 22:05
73 MARTIN GARCIA 10 Jurupa Hills 22:11
74 CHRIS CHENEY 10 Oak Park 22:17
75 DUSTIN BUELL 10 Brea Olinda 22:25
76 ANTHONY KUYKENDALL 10 Lutheran (ora) 22:31
77 JACKY LIN 10 Damien 22:39
78 AMADOR LAGUNAS 10 South Pasadena 22:46
79 GEORGE HOLMES 10 Oak Park 22:50
80 JOSEPH SHAPIRO 12 South Pasadena 22:58
81 JUSTIN HADDOX 10 Oak Park 23:20
82 ALEX ALVARADO 10 Jurupa Hills 26:02
83 SAHIL PATEL 10 Brea Olinda 26:11
Race #39 Boys JV National Championships Division 3 4:10 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ISAC GONZALEZ 11 Jurupa Hills 16:30
2 CHRIS DUARTE 11 Jurupa Hills 16:33
3 LUKE GROVER 11 University City (sd) 16:41
4 GARRETT GRANT 12 Del Norte (sd) 16:47
5 ALLEN SIEGLER 10 University City (sd) 16:49
6 COLIN CRABTREE 12 Brea Olinda 16:49
7 NATHAN CABRERA 12 Jurupa Hills 16:53
8 DANIEL MENDOZA 12 St. John Bosco 16:57
9 JACK ALLBRITTON 12 University City (sd) 17:04
10 GRADY WATKINS 11 University City (sd) 17:10
11 DAKOTA RODRIGUEZ 11 Esperanza 17:12
12 JUAN PACHECO 12 University City (sd) 17:12
13 PATRICK WINTHEISER 12 Lutheran (ora) 17:13
14 JONATHAN RAY 11 Jurupa Hills 17:14
15 CONNOR LUNDE 12 Brea Olinda 17:16
16 JEREMIAH ANDREW 11 Lutheran (ora) 17:17
17 JONATHAN MENDOZA 12 St. John Bosco 17:18
18 MAX DEL RIO 12 St. John Bosco 17:18
19 LIAM MAXWELL 9 University City (sd) 17:20
20 JONATHAN CADENA 12 Jurupa Hills 17:20
21 CARLOS RAZO 12 Jurupa Hills 17:20
22 ARIZONA DALMAN 11 Los Altos (hh) 17:20
23 JARED LEITNER 12 Del Norte (sd) 17:28
24 NICK CAHILL 11 Del Norte (sd) 17:32
25 ISAAC RUELAS 12 Jurupa Hills 17:39
26 JAKE EVANS 11 Brea Olinda 17:42
27 TRISTIN RODRIGUEZ 11 Brea Olinda 17:45
28 DUNCAN SHEPHERD 11 Northwood 17:46
29 BRETT GUILFORD 12 Lutheran (ora) 17:48
30 JASON WANG 12 South Pasadena 17:52
31 EVAN JOHNSON 11 Damien 17:53
32 PASCAL KINGMAN 11 Los Altos (hh) 17:56
33 DUNCAN BENGSTON 12 Lutheran (ora) 17:59
34 ALEX VOLK 9 University City (sd) 18:02
35 DAKOTA BEST 12 St. John Bosco 18:02
36 WATHAN KOBRINE 10 Northwood 18:07
37 MATT GREENBERG 11 Esperanza 18:09
38 PATRICK THOMPSON 12 Del Norte (sd) 18:10
39 JAEHYUNG CHOI 9 South Pasadena 18:13
40 ROSS LELIEUR 10 South Pasadena 18:16
41 DANIEL KHASANOV 12 Del Norte (sd) 18:19
42 SEIJI SASAKI 10 South Pasadena 18:20
43 FRANK ROMERO 12 Indio 18:27
44 KEVIN GROSSMAN 12 Esperanza 18:28
45 NICO MAGANA 12 Esperanza 18:28
46 MATT WORDEN 12 Esperanza 18:28
47 DEANGELO SEGUBAN 12 Del Norte (sd) 18:29
48 ADRIAN NUNEZ 10 Indio 18:31
49 RAUL ROMERO-REYES 11 Los Altos (hh) 18:32
50 DANIEL KAPLAN 12 Lutheran (ora) 18:33
51 JITARO ROYBAL 11 St. John Bosco 18:33
52 DAVID LIAU 11 Northwood 18:35
53 KAMERON RENNICK 11 San Luis Obispo 18:36
54 CHASE CHARBONNEAU 10 Northwood 18:36
55 EDMUND VENEGAS 11 St. John Bosco 18:38
56 CONNOR KRIDLE 12 Lutheran (ora) 18:40
57 MAXWELL ELLINGTON 12 Esperanza 18:44
58 MICHAEL CASKEY 12 Lutheran (ora) 18:45
59 TIM LOPEZ 11 Damien 18:48
60 WILL HUNTER 12 Esperanza 18:51
61 SPENCER WING 10 Northwood 18:58
62 IVAN RODRIGUEZ 11 Indio 19:00
63 MATHEW CRUZ 12 Los Altos (hh) 19:01
64 ALEX MARTINEZ 11 Brea Olinda 19:01
65 DECLAN CHIN 9 South Pasadena 19:02
66 ANDREW CRAWFORD 11 Brea Olinda 19:02
67 EDDIE ROBELO 11 Esperanza 19:07
68 DANIEL HERRERA 11 San Luis Obispo 19:08
69 LUKE DELUCA 11 Damien 19:08
70 KYLE BORER 11 Del Norte (sd) 19:15
71 CHRIS LIGHTHALL 10 Northwood 19:23
72 LUCAS HIDALGO 11 Damien 19:24
73 ELIJAH URBANO 9 Indio 19:32
74 ANTHONY SCHWENKER 12 Brea Olinda 19:33
75 BRENDAN MCNICHOLS 11 San Luis Obispo 19:37
76 COLE KONG 10 Northwood 19:38
77 ANTONIO AYALA 11 Damien 19:41
78 RYAN NAKAKURA 12 South Pasadena 19:43
79 JACOB GRAY 11 San Luis Obispo 19:46
80 JOSE QUEZADA 11 Esperanza 19:55
81 THOMAS CASTRO 12 Esperanza 20:11
82 LUIS BARRERA 9 Indio 20:25
83 MIGUEL HERNANDEZ 12 St. John Bosco 20:40
84 JESUS LOPEZ-MARTINE 10 Indio 20:42
85 ERICK DOMINGUEZ 9 Indio 20:46
86 AUSTIN LOZA 12 Esperanza 22:08
87 SAL COVARRUBIAS 12 St. John Bosco 22:12
88 JASON GONZALEZ 12 Los Altos (hh) 22:18
89 ANTHONY MUNOZ 12 St. John Bosco 22:24
90 CHRIS WANG 11 Los Altos (hh) 23:56
91 NOAH BURT 10 Brea Olinda 23:57
Race #40 Girls JV National Championships Division 3,4 & 5 4:21 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JENNIFER RAMIREZ 12 Mcfarland 20:17
2 GIGI MUNOZ 10 Bishop Amat 20:28
3 PAMELA TENORIO 12 Bishop Amat 20:39
4 RILEY EDSTROM 12 Northwood 20:45
5 MICHAELA ELMER 11 Cathedral Catholic 20:50
6 CAMPBELL DAY 10 Branson 20:51
7 LAUREN JONES 10 Harvard-Westlake 20:53
8 AMANDA WENDT 11 La Reina 20:55
9 CHRISTINA STONE 9 Northwood 20:56
10 JODI SIMEROTH 12 Del Norte (sd) 20:57
11 ALEENA GINGERICH 11 Del Oro 20:58
12 HANNAH DODD 9 West Point Grey Ac 20:59
13 SAMANTHA ORTIZ 11 Mcfarland 21:04
14 BRIANA MCGEE 11 Bishop Amat 21:05
15 MONICA WHITE 12 Laguna Beach 21:05
16 OLIVIA WEISEL 9 Branson 21:06
17 GABRIELLE THOMAS 11 Cathedral Catholic 21:11
18 ELLA STRUM 9 Coronado 21:15
19 CASEY CROSSON 9 Harvard-Westlake 21:15
20 SABRINA FLAGSTEAD 9 Laguna Beach 21:15
21 KERRY DESMON 9 Coronado 21:18
22 SAMANTHA WADE 11 Del Norte (sd) 21:18
23 EMILY SCIOSCIA 10 Del Norte (sd) 21:24
24 PEYTON HOWARD 12 Del Norte (sd) 21:30
25 BRIDGET HARTMAN 11 Harvard-Westlake 21:30
26 AUDREY RODRIGUEZ 12 Laguna Beach 21:32
27 CARLEE RESSLER 11 Laguna Beach 21:33
28 ALINA DUARTE 12 Irvine 21:35
29 ALEXES AMARADIO 9 Laguna Beach 21:36
30 SARAH STONER-NICOLO 9 San Lorenzo Valley 21:40
31 KELSEY IMLER 12 Brea Olinda 21:45
32 HANNAH NIEHOFF 9 La Reina 21:47
33 ANJALI DIXIT 12 Northwood 21:49
34 KATHERINE LACO 11 Flintridge (lc) 21:49
35 SARA VARGAS 12 Flintridge (lc) 21:50
36 MORGAN BOWMAN 9 La Canada 21:52
37 KATE KALLEY 12 Del Norte (sd) 21:54
38 EVIE ALBERICO 9 Bishop Amat 21:54
39 JENNIFER BITTERLY 12 La Reina 21:54
40 ZOE HERBERMANN 9 Branson 21:55
41 EMILY BEEVE 10 Flintridge (lc) 22:04
42 LILLY MCCANN 12 San Luis Obispo 22:05
43 SURAYA BONDY 10 West Point Grey Ac 22:05
44 KELLY ARMSTRONG 10 Irvine 22:07
45 CYNTHIA GONZALEZ 10 Bishop Amat 22:09
46 ANNIE BROWN 11 Laguna Beach 22:10
47 WILLOW SCOTT 9 Flintridge (lcf) 22:10
48 CARINA PEREZCHICA 11 Mcfarland 22:11
49 HANNA ARMENDARIZ 11 Bishop Amat 22:11
50 DANTE SALI 11 West Point Grey Ac 22:12
51 WEDNESDAY OSUNA 9 Los Altos (hh) 22:14
52 EMILY SALL 11 Del Oro 22:14
53 SARAH STEVENS 9 Northwood 22:17
54 KARINA GARNICA 11 Bishop Amat 22:18
55 KELLY HSU 10 La Canada 22:23
56 BRIDGET KROL 12 Cathedral Catholic 22:23
57 CHARLOTTE OSTER 10 Branson 22:24
58 SHANNAH MCCANN 12 Del Norte (sd) 22:26
59 GUADALUPE DAMIEN 12 Brea Olinda 22:28
60 ALI SIVILOTTI 9 Flintridge (lcf) 22:28
61 SONYA WILLIAMS 12 Mayfield 22:29
62 MELISSA ROSBOROUGH 11 Northwood 22:30
63 CLAIRE HOBROCK 10 Cathedral Catholic 22:32
64 AUDREY LEVY 12 Flintridge (lcf) 22:39
65 JESSICA PHAN 11 Northwood 22:39
66 ISABELLA DOHIL 11 Cathedral Catholic 22:41
67 HUNTER ZUNIGA 10 Irvine 22:43
68 SARAH KERSTING 10 Flintridge (lcf) 22:43
69 MILA DANTON 9 Harvard-Westlake 22:43
70 NICOLE RORH 10 San Lorenzo Valley 22:43
71 SIERRA MORIN 9 Mayfield 22:45
72 DANIELLA MEDINA 12 Mcfarland 22:47
73 DEJA ESTRADA 11 Del Oro 22:48
74 BETHANY WAGENKNEC 11 Esperanza 22:52
75 ELENA DALY 9 Branson 22:54
76 MARTHA SMITH 10 Del Norte (sd) 22:54
77 KELLY MCNICOLL 9 La Reina 22:57
78 TIFFANY DEFRANK 12 Woodcrest Christian 22:58
79 KAYLEE FITZGERALD 12 Cathedral Catholic 23:01
80 APRIL VASQUEZ 11 Los Altos (hh) 23:02
81 ANA PHILIPP 9 Northwood 23:03
82 MEREDITH HONIG 10 La Reina 23:03
83 BRADIE ELLIAS 9 La Reina 23:04
84 SIENNA TETI 11 West Point Grey Ac 23:05
85 RUHI PATEL 10 La Reina 23:07
86 JACQUELINE MOLNAR 9 West Point Grey Ac 23:09
87 KATE SHILLER 11 Mayfield 23:10
88 ERIN LUST 10 La Canada 23:13
89 JUSTINE CHANG 9 Irvine 23:14
90 SARAH PETERSON 9 Flintridge (lc) 23:15
91 SARA SUZUKI 9 Irvine 23:17
92 ANNE HOLT 11 La Canada 23:17
93 MADDY LEWIS 10 Flintridge (lc) 23:18
94 KENIDI CAMPA 11 San Luis Obispo 23:18
95 CLAIRE STANLEY 10 Mayfield 23:19
96 KELLY NEGRETE 12 Mcfarland 23:25
97 ANGELIKA ROBERTSON 11 St. Margarets 23:27
98 CLAIRE CHAPUS 9 Harvard-Westlake 23:31
99 GALEY CAVERLY 12 Flintridge (lcf) 23:35
100 ANGELIQUE RANGEL 12 Mcfarland 23:44
101 SARAH VEGA 11 Flintridge (lc) 23:48
102 TAYLOR CAMPBELL 12 Flintridge (lc) 23:50
103 ANNIE MCNULTY 11 San Luis Obispo 23:52
104 EMILY MACQUARRIE 11 Chadwick 23:53
105 MEGHAN KENNEDY 11 Chadwick 23:56
106 RACHEL ALEXANDER 12 Del Oro 23:56
107 CASSIE REDDING 12 Flintridge (lcf) 23:57
108 ALYXANDRIA SALAZAR 11 Esperanza 23:58
109 SARA SIWIECKI 12 Los Altos (hh) 23:58
110 JOCELYN MARTINEZ 12 Esperanza 24:03
111 SAMANTHA HALL 12 Esperanza 24:03
112 SOPHIE BURNS 12 Chadwick 24:15
113 CASSIDY CRISE 11 Del Oro 24:18
114 ELIZABETH CAMERENA 12 Esperanza 24:20
115 CHARIS GEE 10 La Canada 24:22
116 MARY ROSE HAWKINS 9 Mayfield 24:26
117 FIONA CHESLEY 11 La Canada 24:28
118 TEXIN ERIKA 11 Fillmore 24:29
119 ANIKA GROVER 9 St. Margarets 24:33
120 CIERRA PARKINSON 12 Rosary 24:34
121 DAISY RAMOS 12 Mcfarland 24:35
122 JOCELYN LEUNG 9 St. Margarets 24:46
123 SARA BARONSKY 12 Chadwick 24:51
124 SHANELI JAIN 12 Flintridge (lcf) 24:52
125 ESTHER YUEN 12 Irvine 25:01
126 MEGAN WOOLDRIDGE 11 Desert Christian (lan 25:08
127 BRITNY RETES 9 Gahr 25:21
128 TALIA WAZANA 11 Harvard-Westlake 25:21
129 ASHLEY LEE 10 St. Margarets 25:31
130 JENNIFER RODRIGUEZ 11 Gahr 25:46
131 ERIKA GUERRERO 9 Los Altos (hh) 25:51
132 ANNIK IRVING 10 Harvard-Westlake 26:00
133 PRIYANKA JHALANI 10 St. Margarets 26:02
134 TRISTA ORTIZ 10 Rosary 26:05
135 COURTNEY SMITH 11 St. Margarets 26:06
136 KHARA BRIGNOLA 11 Desert Christian (lan 26:08
137 REBECCA RICHEY 11 Brea Olinda 26:17
138 ERIKA ANSIBOY 11 Gahr 26:40
139 OLIVIA BOSMA 11 Desert Christian (lan 26:42
140 JENNIFER REYES-ROME 10 Los Altos (hh) 26:44
141 ALEAH TUNUUFI 12 Brea Olinda 26:49
142 ANDIE TERRELL 9 Desert Christian (lan 26:53
143 ANDREA MAGANA 11 Rosary 26:56
144 JUNG AH LEE 11 Irvine 26:56
145 LAUREN SCOTT 12 Chadwick 27:00
146 MADDIE CHANG 10 West Point Grey Ac 27:02
147 ROSIE MORALES 11 Gahr 27:05
148 ELIZABETH ZAK 11 Chadwick 27:08
149 HANNAH VASQUEZ 11 Fillmore 27:12
150 ASHLEY BAHENA 9 St. Margarets 27:12
151 KYRA EICHINGER 11 Brea Olinda 27:19
152 NANCY NAVARRO 11 Gahr 27:23
153 RANDI BARTON 11 Brea Olinda 27:24
154 MADELINE BOGERT 11 Chadwick 27:38
155 KATHERINE JANNECK 11 Brea Olinda 27:49
156 KEELY BERRY 9 Woodcrest Christian 28:17
157 ANGUIANO DAZZIE 11 Fillmore 28:20
158 NATALIE SAHAGUN 11 Rosary 28:29
159 VANESSA DELATRINIDA 11 Gahr 29:14
160 KATHERINE REINOZA 10 Los Altos (hh) 29:23
161 MELISSA NUNES 12 Fillmore 29:39
162 ISABELLA DELCAMPO 12 Gahr 30:07
163 ELLEN FURGIS 11 Chadwick 30:37
164 SARAH YOUNG 9 Desert Christian (lan 30:43
Race #41 Boys JV National Championships Division 4 & 5 4:36 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BRANDON CAPERS 11 Half Moon Bay 17:03
2 FRANK CHAVEZ 12 Fillmore 17:23
3 RAB MORAN 10 Flintridge (lcf) 17:30
4 GERARDO RODRIGUEZ 11 Fillmore 17:31
5 STEVE JACOBSON 12 Half Moon Bay 17:33
6 JOHN SORFLEET 12 Half Moon Bay 17:40
7 NICOLAS FRIAS 12 Fillmore 17:43
8 JOSE RODRIGUEZ 10 Fillmore 17:45
9 WILLIAM SCHWARTZ 11 St. Margarets 17:46
10 BRANDON BROOKS 10 St. Margarets 17:48
11 PATRICK JONES 10 Half Moon Bay 17:50
12 JULIAN TORRES 10 Half Moon Bay 18:02
13 CONNOR SHERBURNE 11 Jserra 18:05
14 PETER LEWIS 11 Jserra 18:05
15 WES TAYLOR 12 Country Day (lj) 18:09
16 ROLAND MONTGOMERY 10 Harvard-Westlake 18:10
17 JONATHAN VAHALA 9 Flintridge (lcf) 18:11
18 ROSS CHASE 10 Flintridge (lcf) 18:13
19 JOSH FRIEDMAN 10 Harvard-Westlake 18:16
20 CALEB FLECKENSTEIN 9 Desert Christian (lan 18:29
21 JUSTIN BARNETT 10 Rosamond 18:31
22 ISMAEL DOMINGUEZ 10 Fillmore 18:32
23 JOHN FERRANDINI 11 Rosamond 18:35
24 JOE MAHLER 12 Flintridge (lcf) 18:36
25 SPENCER BRONCO 9 Jserra 18:37
26 LARRY ZHANG 12 Harvard-Westlake 18:37
27 CHRISTOPHER TURNER 10 Flintridge (lcf) 18:38
28 JACOB CASSELL 12 Desert Christian (lan 18:40
29 ADAM HOLLIDAY 11 Webb 18:45
30 DUSTIN JONES 9 Harvard-Westlake 18:47
31 KEVIN CHENG 12 Flintridge (lcf) 18:50
32 ELLIOT KANG 10 Harvard-Westlake 18:50
33 CHRIS TAN 9 Flintridge (lcf) 18:51
34 ELLIOTT ROLLINS 10 Harvard-Westlake 18:53
35 JACOB FRANK 9 Harvard-Westlake 18:55
36 ANDREW FICA 10 Woodcrest Christian 18:57
37 DEVIN AU 11 Webb 18:58
38 JOSUE BAEZ 10 Fillmore 19:04
39 CHRIS DARCY 11 Jserra 19:06
40 JAMES SWANSON 9 St. Margarets 19:12
41 GIO MORALES 12 Half Moon Bay 19:12
42 KEITH AYLWIN 12 Country Day (lj) 19:15
43 JACK DEFRANK 11 Woodcrest Christian 19:15
44 MALIK POWER 9 Country Day (lj) 19:22
45 JARRETT KEMBLOWSKI 9 Rosamond 19:27
46 JAYDEN WILKES 11 Woodcrest Christian 19:29
47 ALEX HANSON 12 Country Day (lj) 19:31
48 JAMES KAHN 9 Brentwood 19:41
49 CARLOS RAMOS 11 Rosamond 19:48
50 JAMES ROMERO 11 Webb 19:48
51 CJ JACOBS 9 St. Margarets 19:50
52 BOB STODDARD 11 Webb 19:51
53 ZACH STARKEY 12 Rosamond 19:51
54 MACGREGOR THOMAS 9 Woodcrest Christian 19:52
55 BOONE BOBBY 11 Brentwood 19:59
56 MIKAEL MANSINI 12 Desert Christian (lan 20:01
57 ALEX REYES 11 Hamilton (anz) 20:07
58 ZACK SCHALLIOL 9 Woodcrest Christian 20:10
59 WILLIAM LI 11 Webb 20:21
60 NICK GREGER 11 Jserra 20:24
61 JOSEPH DEVORE 9 Desert Christian (lan 20:25
62 CESAR NAVICHOQUE 11 Brentwood 20:32
63 SERGIO ROMERO 12 Rosamond 20:32
64 PIETER KEUSHKERIAN 11 Brentwood 20:32
65 BRYSON BRADFORD 9 Woodcrest Christian 20:35
66 KYLE SAGARA 12 Country Day (lj) 20:41
67 ANDY OLSON 11 Half Moon Bay 20:53
68 GARAN COMFORT 9 Country Day (lj) 21:02
69 RYAN YANG 11 Webb 21:06
70 BEN CHARLEY 9 Hamilton (anz) 21:07
71 JACK HILL 11 Chadwick 21:13
72 AARON RAPAPORT 10 Chadwick 21:16
73 SAWYER TENNANT 10 Brentwood 21:24
74 GERSON GOMEZ 12 Rosamond 21:32
75 BENJAMIN YOUNG 12 Desert Christian (lan 21:35
76 ALEXANDER DEAN 10 Chadwick 21:39
77 ELABED ANTHONY 9 Brentwood 21:46
78 TORRIN WILLIAMS 11 Hamilton (anz) 21:52
79 ZACHARIAH JOHNSON 9 Desert Christian (lan 21:53
80 ADRIAN CAMPOS 9 Hamilton (anz) 21:57
81 BRENDAN PERALEZ 11 St. Margarets 22:06
82 CHRIS EIEHENBERG 10 Woodcrest Christian 22:12
83 ZIAD DURON 10 Webb 22:15
84 ALEXANDER LI 10 Chadwick 22:21
85 WILL FOURNIER 9 St. Margarets 22:28
86 JUSTIN THILLENS 12 Hamilton (anz) 22:43
87 JOHN CROCKER 12 Desert Christian (lan 23:23
88 DANIEL HARRIS 10 Chadwick 23:39
89 JEREMY HALSTEAD 12 Hamilton (anz) 23:49
90 ALEX AVALOS 12 Hamilton (anz) 24:01
91 JONAH STORR 9 Chadwick 29:39
Race #42 Girls Sweepstakes Division 4 4:47 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ANNA MAXWELL 12 San Lorenzo Valley 16:56
2 CAROLINE PIETRZYK 11 Malibu 17:37
3 SKYLER FLORA 11 Truckee 17:55
4 LIZZY THOMAS 12 Harvard-Westlake 18:26
5 GABRIELLE RINNE 11 Truckee 18:29
6 CLAIRE MACMILLAN 12 San Lorenzo Valley 18:31
7 JENNA HINKLE 12 West Valley (cot) 18:46
8 KIANA HOPE 12 Fillmore 18:49
9 ABBEY MECK 9 San Lorenzo Valley 18:58
10 CHARLOTTE OWEN 11 Jserra 18:59
11 JENNA STORMS 11 West Valley (cot) 19:01
12 JENNIFER SCHICK 12 Big Bear 19:04
13 KYLEE FRACASSI 12 Jserra 19:07
14 VERONICA RUSSELL 11 Templeton (tem) 19:09
15 CARRIE BRADLEY 9 Truckee 19:10
16 JESSICA JENSEN 12 San Lorenzo Valley 19:10
17 EMMA FLEMING 11 Oaks Christian 19:12
18 ASHLEY GEISLER 11 Jserra 19:20
19 RACHEL STEFFEN 12 Coronado 19:24
20 MARIAH THEOLOGIDY 10 Paraclete 19:25
21 ALDEN DUCAZAU 10 The Bishop's 19:26
22 MONICA NIMMAGADDA 12 Harvard-Westlake 19:28
23 HALEY CABRERA 9 Big Bear 19:28
24 TORI YANCO 11 Jserra 19:30
25 KIRSTEN LANDSEIDEL 9 Laguna Beach 19:32
26 CARMEN CONTRERAS 12 Half Moon Bay 19:32
27 HOLLY PETRUSSON 12 La Reina 19:35
28 MCKAYLA GIACOBETTI 9 Jserra 19:35
29 RACHEL PORTER 10 Harvard-Westlake 19:37
30 MADELINE MCDONALD 12 Rosary 19:37
31 HANNA CABRERA 9 Big Bear 19:38
32 ALYSSA FRANK 12 La Reina 19:38
33 AERON YIM 11 Coronado 19:40
34 KRISTIN MONSON 12 Paraclete 19:44
35 CLARA FASSINGER 10 Half Moon Bay 19:46
36 JULIA DALECIO 11 Xavier Prep (pd) 19:48
37 KATHERINE TIGHE 10 Mayfield 19:53
38 ALEXA FLAGG 11 West Valley (cot) 19:55
39 KECYMAR OSUNA 11 Templeton (tem) 19:57
40 DANA ALPERT 11 Templeton (tem) 19:59
41 CARMEN ZAFRA 10 Half Moon Bay 20:00
42 VALERIA RUIZ 12 Xavier Prep (pd) 20:03
43 SOPHIE FORTNER 10 Mayfield 20:03
44 GABBY VELAZQUEZ 9 Paraclete 20:06
45 MARISA SANCHEZ 10 Mayfield 20:11
46 LARA YAZZIE 10 Page 20:12
47 KAYLA GRAHN 11 Flintridge (lc) 20:14
48 SAVANNAH ANDERSON 12 Oaks Christian 20:17
49 TRISHTA DORDI 11 Harvard-Westlake 20:18
50 TESSA MARTIN 12 The Bishop's 20:19
51 CLAIRE LANG-REE 9 Truckee 20:21
52 AMANDA RAE 9 Truckee 20:24
53 ABBY SHERMAN 12 San Lorenzo Valley 20:24
54 KYLEEN FREEBURG 12 Half Moon Bay 20:26
55 NICOLE ARAYA 10 Harvard-Westlake 20:27
56 GREER JACOBS 9 Laguna Beach 20:28
57 KATIE LAMB 9 San Lorenzo Valley 20:30
58 JULIA SULLIVAN 9 Oaks Christian 20:31
59 AUDREY WILSON 11 Harvard-Westlake 20:32
60 BRIANNA VASQUEZ 11 Rosary 20:33
61 MADDIE PETERSON 12 Flintridge (lc) 20:33
62 SCARLETT FLORES 11 Xavier Prep (pd) 20:36
63 TAYLOR ALVAREZ 10 Laguna Beach 20:38
64 MADELEINE STILES 10 Big Bear 20:39
65 PEREZ MARIA 10 Fillmore 20:40
66 ALLISON KONNO 10 Laguna Beach 20:41
67 RANDEE PEREA 11 Xavier Prep (pd) 20:43
68 KAYLA BIERSCHBACH 9 Coronado 20:44
69 HANNAH DOWNEY 11 Coronado 20:46
70 JORDYN VASSAUR 12 Fillmore 20:46
71 MARIE AQUILINO 12 Jserra 20:50
72 JESSICA GERMANY 11 San Lorenzo Valley 20:52
73 TOMEKA CHURCH 12 Page 20:52
74 JULIA NOWAK 9 Mayfield 20:52
75 DELANEY FAGGARD 12 West Valley (cot) 20:53
76 JORDAN ROSKELLEY 11 Page 20:55
77 ALEXIS TAFOYA 11 Fillmore 20:56
78 NATALIE STROHM 12 Half Moon Bay 20:57
79 ARIANA BRAJKOVICH 11 La Reina 20:58
80 JASMINE RIPPEY 9 Coronado 20:59
81 CLARE LUND 10 Flintridge (lc) 21:00
82 BRIANA SEGOVIANO 10 Fillmore 21:01
83 CLEOME KERSEG 10 Half Moon Bay 21:06
84 MAKINNA POSADA 10 Rosary 21:07
85 BOBBI ELLIAS 11 La Reina 21:07
86 KAYLA SELENSKI 12 Jserra 21:10
87 BRIELLE BUDROE 12 Laguna Beach 21:12
88 MONICA COLLINS 9 Flintridge (lc) 21:16
89 LAURYN ALVAREZ 10 Laguna Beach 21:16
90 HANNAH WEAVER 11 Templeton (tem) 21:16
91 OLIVIA YALE 10 Truckee 21:24
92 RACHEL LEE 9 La Reina 21:28
93 ISABELLA MANOS 9 La Reina 21:30
94 SYRA FILLAT 9 Truckee 21:32
95 ALYSSA OGAARD 9 Xavier Prep (pd) 21:34
96 LOCHRYN HOWE 9 Harvard-Westlake 21:36
97 JULIA RALPH 9 The Bishop's 21:40
98 NICKY JOHNSON 10 Xavier Prep (pd) 21:43
99 ISABEL PEREZ 11 Oaks Christian 21:44
100 SOFIA GALLARDO 11 Fillmore 21:46
101 DIANA IBARRA 12 Xavier Prep (pd) 21:48
102 KAITLYN MASTERSON 12 Rosary 21:51
103 RENEE PHILLIPS 9 Coronado 21:52
104 HANNAH ZEMELLA 9 Templeton (tem) 21:52
105 CHLOE BERGQUIST 12 Templeton (tem) 21:59
106 RILEY GILMARTIN 12 Flintridge (lc) 22:02
107 TANIA BRAVO 9 Big Bear 22:04
108 BROOKE BOSTROM 11 West Valley (cot) 22:09
109 CAITLIN MYERS 10 Malibu 22:13
110 JACQUELINE BARSLEY 10 La Reina 22:14
111 ANIYA NEZ 10 Page 22:18
112 SYDNEY LAY 11 Coronado 22:19
113 KRISTINA FREITAS 12 West Valley (cot) 22:19
114 ROWEN MERRILL 12 Mayfield 22:23
115 AMANDA PETERS 10 Oaks Christian 22:24
116 FARAH STACK 9 Malibu 22:27
117 BAILEY SHOEMAKER 9 Laguna Beach 22:28
118 HEATHER ZHANG 10 The Bishop's 22:30
119 MELISSA OLSON 9 Big Bear 22:30
120 RACHEL HONG 9 The Bishop's 22:30
121 AURORA SALINAS 9 Big Bear 22:31
122 HANNA NASON 9 Paraclete 22:33
123 MIA SMITH 10 Page 22:36
124 KATIE GULICK 9 Flintridge (lc) 22:38
125 LUTFI JENNIFER 9 Rosary 22:52
126 OLIVIA MARIUCCI 9 Templeton (tem) 22:57
127 TARA VOGEL 10 The Bishop's 22:58
128 ABIGAIL WHITE 11 Oaks Christian 23:01
129 SUMER BERMANI 12 Paraclete 23:07
130 NAILONI BITSINNIE 9 Page 23:08
131 CAMILLE DEMMAN 11 Rosary 23:16
132 KRISTINE MENDOZA 9 Paraclete 23:17
133 MADELINE WARD 10 Malibu 23:21
134 ANNMARIE DELFINO 12 The Bishop's 23:33
135 MACKENZIE MURPHY 11 Paraclete 23:48
136 JESICA RODRIGUEZ 12 West Valley (cot) 23:56
137 EMMA GALLAGHER 10 Malibu 25:10
138 ROWEN BLANE 9 Malibu 28:10
139 EMMA LONDON 12 Malibu 28:11
140 THERESA LABUDA 9 Rosary 29:55
Race #43 Boys Sweepstakes Division 4 5:02 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 EMERY CASTER 12 Xavier Prep (pd) 15:20
2 KYLE FREDRICKSON 12 Oaks Christian 15:25
3 DANNY GARCIA 12 Mcfarland 15:32
4 RUBEN DOMINGUEZ 12 Don Bosco 15:38
5 LUIS OROZOCO 10 Mcfarland 15:49
6 JEFFERY MILLER 11 Page 15:50
7 DOMINGO GALEANA 12 Riverside Prep 15:51
8 XIAIJA SCHULDIES 12 Page 15:59
9 ANDREW BURKHARDT 10 Jserra 16:00
10 HOGAN LIZZA 11 Xavier Prep (pd) 16:01
11 LOGAN MARSHALL 12 Half Moon Bay 16:02
12 THOMAS VALLES 11 Mcfarland 16:07
13 NICK MURILLO 11 Orcutt Academy 16:09
14 SALVADOR RODRIGUEZ 10 Mater Dei (cv) 16:11
15 ISAIAH LOZANO 10 St. Bonaventure 16:17
16 ABRAM AYON 11 Mcfarland 16:21
17 ALEX KILMAN 12 The Bishop's 16:22
18 CHRIS HALTER 11 The Bishop's 16:24
19 JESUS MENDOZA 12 Fillmore 16:24
20 RAMIRO SEPULDEVA 12 Mcfarland 16:25
21 NIC FRACASSI 12 Jserra 16:29
22 JOE JANSSEN 11 Xavier Prep (pd) 16:31
23 ANTHONY MARICONDA 11 Jserra 16:32
24 DAVID CABELLERO 12 Big Bear 16:33
25 DAVID STABILE 10 Xavier Prep (pd) 16:34
26 GRAHAM FAUST 10 Half Moon Bay 16:35
27 JUSTIN BEACH 12 Fillmore 16:37
28 GABE SILVEIRA 12 Half Moon Bay 16:38
29 JORGE HURTADO 11 Fillmore 16:38
30 CALEY SANDOVAL 10 Page 16:39
31 TRENT ROBINETT 9 Oaks Christian 16:39
32 JACK MOSHER 10 Jserra 16:40
33 JACK STOVITZ 10 Harvard-Westlake 16:40
34 HENRY ROSKIN 10 Harvard-Westlake 16:41
35 MAX DEL RIO 11 Xavier Prep (pd) 16:47
36 TYLER SCHATZ 10 Paraclete 16:49
37 WARREN BONILLA 12 Crespi 16:50
38 TYRON YAZZIE 11 Page 16:52
39 CHRISTIAN GIL 11 St. Bonaventure 16:52
40 DOUG ALLISON 11 Oaks Christian 16:54
41 JUSTIN LITTLEMAN 11 Page 16:55
42 LUIS MERCADO 11 Mcfarland 16:58
43 DOMINICK GONZALEZ 11 Fillmore 16:58
44 CHRISTIAN SOTO 12 Riverside Prep 16:59
45 JACKSON WOOLIEVER 11 Half Moon Bay 17:01
46 BEN GREENE 12 Harvard-Westlake 17:01
47 ANDRES WORSTELL 9 The Bishop's 17:02
48 KHALIL DROUBI 10 Half Moon Bay 17:03
49 MAX PORTILLO 12 Crespi 17:04
50 BEN WEISSENBACH 11 Harvard-Westlake 17:05
51 ANDY KAISER 11 St. Bonaventure 17:05
52 MICHAEL GONZALES 11 Don Bosco 17:07
53 MICHAEL TSOSIE 11 Page 17:08
54 ANGEL MONDRAGON 12 Rosamond 17:08
55 ANTONIO PEREZCHICA 9 Mcfarland 17:09
56 DAVID MANAHAN 12 Harvard-Westlake 17:13
57 DAVID VILLAFUERTE 11 Half Moon Bay 17:15
58 TYLER KRANAWETTER 12 Jserra 17:16
59 TONY LEDESMA 12 Don Bosco 17:18
60 OMAR PONCE 12 Fillmore 17:20
61 JEFFREY EHLERS 10 Harvard-Westlake 17:20
62 CALEB SOLOMON 10 Don Bosco 17:20
63 FRANCISCO ERAZO 11 Fillmore 17:23
64 LIAM DUGARD 11 Jserra 17:23
65 BRANDON MENDEZ 11 Big Bear 17:28
66 MARIO GASPAR 12 Fillmore 17:29
67 SONNY VIGIL 11 St. Bonaventure 17:31
68 KEVIN COLLIN 9 Rosamond 17:31
69 LESTOR VELASQUEZ 11 Rosamond 17:35
70 JOE COOK 11 St. Bonaventure 17:37
71 HAYDEN FLAGG 9 The Bishop's 17:38
72 AARON ERICKSON 10 Paraclete 17:38
73 BRANDON CLAUSE 11 Crespi 17:38
74 JOE COLEMAN 11 Paraclete 17:42
75 MATT VILLAREAL 10 Crespi 17:43
76 TRENTON ROCHELLE 11 Big Bear 17:45
77 MICHAEL DUFRESNE 11 St. Bonaventure 17:51
78 AJ KRAUS 11 Jserra 17:53
79 CHRIS JACOBSON 12 Half Moon Bay 17:54
80 DANIEL ORDONEZ 9 Orcutt Academy 17:57
81 ARTURO ATILANO 11 Big Bear 17:57
82 JOSEPH CHIAPPE 10 Mater Dei (cv) 17:57
83 JOSE SANCHEZ 9 Orcutt Academy 17:57
84 PAUL STILES 12 Big Bear 17:57
85 SANITAGO MAZOY 10 Mater Dei (cv) 17:59
86 JUAN PABLO VILLEGAS 9 Mater Dei (cv) 18:00
87 ANDREW GARCIA 10 St. Bonaventure 18:01
88 MATTHEW ROSE 12 Rosamond 18:02
89 KENLEY NEZ 11 Page 18:08
90 JOANY RAMOS 12 Big Bear 18:08
91 ADAM JANG 12 Don Bosco 18:09
92 JEFF ROSEN 11 Paraclete 18:11
93 JASON JACOBSEN 11 Big Bear 18:13
94 EDUARDO BRAVO 12 Riverside Prep 18:13
95 JOSE MONDRAGON 12 Rosamond 18:14
96 GABRIEL RODRIGUEZ 10 Xavier Prep (pd) 18:14
97 IAN BANTA 11 The Bishop's 18:18
98 TYLER HERRICK 11 Rosamond 18:20
99 DANIEL APUAN 12 Paraclete 18:23
100 ROBERT SPENCER 9 Orcutt Academy 18:26
101 JACOB ESTES 11 Paraclete 18:29
102 GEORGE MUENCH 11 Oaks Christian 18:29
103 STEVEN LIU 12 Oaks Christian 18:30
104 ADAM NAVAS 12 Paraclete 18:33
105 WILL COSENTINO 11 Crespi 18:33
106 HARRISON WENTZEL 11 Crespi 18:34
107 MATEO GOMEZ 12 Oaks Christian 18:39
108 MATTHEW IRELAND 11 Mater Dei (cv) 18:42
109 JORDAN MEDINA 9 Riverside Prep 18:44
110 NOFF HICKS 12 The Bishop's 19:03
111 ALEX RUFINO 11 Riverside Prep 19:07
112 RICARDO REYES 10 The Bishop's 19:12
113 JOEY ROWAN 12 Orcutt Academy 19:34
114 MANNY OROZCO 12 Riverside Prep 19:40
115 AARON MARTINEZ 11 Rosamond 19:47
116 PAUL DILEO 12 Xavier Prep (pd) 20:03
117 MICHAEL BUKOWSKI 10 Oaks Christian 20:29
Race #44 Girls Sweepstakes Division 5 5:13 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 NATALIA LASPADA 11 Country Day (lj) 17:58
2 JODY MEADS 11 Mammoth 18:24
3 AUDREY WARNER 12 West Point Grey Ac 18:37
4 MARISSA THOMPSON 9 Woodcrest Christian 18:47
5 SARAH YOHO 12 Flintridge (lcf) 18:54
6 NATALIE O'BRIEN 9 Flintridge (lcf) 19:03
7 RACHAEL POWER 11 Desert Christian (lan 19:10
8 SOPHIE DODD 12 West Point Grey Ac 19:14
9 LEIAH KIRSH 9 West Point Grey Ac 19:17
10 SONAALI PANDIRI 12 Crossroads 19:18
11 BRIANNA WILSON 10 Linfield 19:26
12 JACKIE CROWTHER 11 Linfield 19:32
13 EVAN GANCEDO 12 Poly (pas) 19:38
14 ALLIE WILLIAMS 12 Branson 19:40
15 KENNEDY RANDALL 9 West Point Grey Ac 19:46
16 LACY COAN 11 Flintridge (lcf) 19:47
17 ASHLEY LARA 11 Flintridge (lcf) 19:54
18 ASHLEY DELGADO 9 Branson 19:55
19 ANAHY COVARRUBIAS 11 St. Matthias 19:58
20 LIZZIE REEVES 10 Branson 20:02
21 SOLANA ARELLANES 12 Pomona Catholic 20:11
22 KASSANDRA MARTINEZ 10 Pomona Catholic 20:12
23 MAIA COHEN 9 Flintridge (lcf) 20:16
24 HANNAH HAGAN 11 Desert Christian (lan 20:23
25 EMILY KASA 11 West Point Grey Ac 20:25
26 MACKENZIE GUNTHER 9 West Point Grey Ac 20:31
27 SARAH DIAMOND 9 West Point Grey Ac 20:42
28 MEG KNOX 11 Chadwick 20:46
29 LEILA ROHDE 12 Linfield 20:48
30 JULIANNA COLEMAN 12 St. Margarets 20:51
31 MASURY LYNCH 11 Brentwood 20:52
32 SAYLES DAY 12 Branson 20:56
33 MARIA ALVAREZ 11 Woodcrest Christian 20:57
34 BRITTANY ANDRESSOO 11 Sage Hill 20:59
35 MACY SCHALLIOL 12 Woodcrest Christian 21:01
36 CHRISTINE AUSHERMAN 11 Village Christian 21:04
37 ARIANNA FINGER 11 Thacher 21:06
38 KELLY OUYE 12 Chadwick 21:10
39 SHELBY KIM 12 Brentwood 21:11
40 FRANCESCA CAMAHOR 9 Branson 21:12
41 LINDSEY WALLER 11 Chadwick 21:13
42 KATE EVANS 12 Flintridge (lcf) 21:14
43 KATHERINE ADELMAN 9 St. Margarets 21:21
44 MAISIE LYNTON 11 Crossroads 21:23
45 PEYTON FRAIZER 9 Woodcrest Christian 21:24
46 GEOGIE BECKER 11 Thacher 21:28
47 JULIA LOWE 9 Sage Hill 21:29
48 READE ROSSMAN 10 Thacher 21:29
49 BEA LAND 12 Thacher 21:29
50 ISOBEL HAYNE 12 Thacher 21:29
51 ANDREA CARDENAS 10 Woodcrest Christian 21:35
52 SOPHIE MCMILLAN 12 Thacher 21:36
53 MEGAN CALFAS 12 Chadwick 21:39
54 KENDALL KLOTZ 11 Brentwood 21:45
55 ORIANA CORTES 11 Pomona Catholic 21:47
56 OLIVIA MILLER 10 St. Margarets 21:52
57 TAMAR JUSIDMAN 11 Crossroads 21:56
58 LIZETH ACEVEDO 12 St. Matthias 21:58
59 ANDREA DE OLIVERIA 10 Crossroads 22:02
60 ALESIA LEGITA 11 Village Christian 22:02
61 LINDSEY SCHWARTZ 11 Woodcrest Christian 22:03
62 MARISA LANGLEY 9 Flintridge (lcf) 22:10
63 LAUREN KLOTZ 11 Brentwood 22:11
64 REBECCA FUDGE 11 Sage Hill 22:13
65 KATIE FRIZZELL 10 Brentwood 22:15
66 DEVIN CODON 9 Chadwick 22:17
67 PATTY JEON 12 Chadwick 22:17
68 WESLEY MILLIGAN 10 Woodcrest Christian 22:21
69 SOPHIA NEWMAN 11 Brentwood 22:24
70 ANDREA DIAZ 10 Pomona Catholic 22:24
71 SOOFIE MOTAMEDI 10 Crossroads 22:25
72 EMILY TCHENG 11 Poly (pas) 22:26
73 SIERRA ZWARG 12 Chadwick 22:26
74 NATALIE HAMMOND 10 Country Day (lj) 22:27
75 HANNAH KELLEY 12 Linfield 22:30
76 JENNIFER BECERRA 12 St. Matthias 22:41
77 JULIA DUPUIS 9 Sage Hill 22:43
78 LILY WU 10 Poly (pas) 22:43
79 MELISSA MCCARTHY 9 Poly (pas) 22:44
80 ARIANA CURTIS 9 Desert Christian (lan 22:44
81 HELEN DAY 9 Country Day (lj) 22:51
82 BRITTANY MURPHY 11 Sage Hill 22:53
83 PORTIA KRICHMAN 12 Country Day (lj) 23:00
84 GABI SMOTRICH 10 Country Day (lj) 23:16
85 LILY MARKLE 10 Crossroads 23:25
86 SAM GELLER 11 St. Margarets 23:26
87 CLAIRE GOUL 11 Sage Hill 23:30
88 JAZMIN AGUILAR-ROME 12 St. Matthias 23:33
89 ANGELA SEEGER 10 Branson 23:34
90 RILEY YANIK 10 Desert Christian (lan 23:42
91 ALYSSA ANDERSON 10 Sage Hill 23:47
92 JANNA WENNBERG 12 Poly (pas) 23:51
93 ZOE PERITZ 9 Country Day (lj) 23:54
94 JULIE DEVORE 10 Desert Christian (lan 24:00
95 KATE PARKS 9 St. Margarets 24:26
96 MACKENZIE CARLSON 12 Brentwood 24:28
97 CYNTHIA ORTIZ 9 St. Matthias 24:31
98 AIDE NAJERA 9 St. Margarets 24:41
99 SARAH MAYES 10 Desert Christian (lan 24:52
100 KATY ROUGH 12 Desert Christian (lan 25:10
101 LISA HEMPHILL 12 Poly (pas) 25:15
102 DELILAH LORENZO 10 St. Matthias 25:18
103 CAITLIN KEANE 10 Country Day (lj) 25:35
104 ERIKA MARAVILLAS 12 Mammoth 25:38
105 KAIGAN LOERA 11 Village Christian 25:42
106 LUCY WEISS 10 Crossroads 25:44
107 BRITTANY PUBOLS 10 Village Christian 26:02
108 SARAH RAWLINGS 10 Village Christian 26:13
109 YESENIA PEREZ 12 Pomona Catholic 27:09
110 SAVANA GREEN 12 Pomona Catholic 27:30
111 SOPHIA SMITH 11 Village Christian 27:52
112 DIANNA RODRIGUEZ 11 St. Matthias 28:23
Race #45 Boys Sweepstakes Division 5 5:28 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALAN YOHO 12 Flintridge (lcf) 14:58
2 GABE ARIAS-SHERIDEN 12 St. Joseph (ala) 15:20
3 JACK VAN SCOTER 10 Flintridge (lcf) 15:31
4 MATTHEW MURPHY 11 St. Joseph (ala) 15:39
5 MICHAEL MURPHY 11 St. Joseph (ala) 15:43
6 JULIUS DIEHR 11 Country Day (lj) 15:46
7 COLLIN PRICE 11 St. Margarets 15:48
8 COOPER TEARE 9 St. Joseph (ala) 15:52
9 JAKE LANDRETH 12 Ontario Christian 15:55
10 AUSTIN DUBYAK 11 Woodcrest Christian 15:58
11 COSMO BROSSY 11 Brentwood 16:02
12 SIMON NOVICH 12 Thacher 16:04
13 TYLER FONG 12 Flintridge (lcf) 16:07
14 TOMAS MIRALLES 10 Country Day (lj) 16:12
15 SPENCER MCCUNE 10 Thacher 16:16
16 DAVID CASTILLEJOS 12 Country Day (lj) 16:17
17 DARIN WONG 12 Country Day (lj) 16:23
18 MICHAEL CONANT 10 Woodcrest Christian 16:25
19 ANDREW RUSSELL 12 Linfield 16:25
20 STEPHEN PACHECO 10 Desert Christian (lan 16:26
21 CHRIS MELENDEZ 12 St. Joseph (ala) 16:27
22 JAKOB EICHOR 10 Ontario Christian 16:29
23 PETER CALLAN 10 Thacher 16:38
24 HENRY COX 11 Chadwick 16:40
25 NIKHIL POOLE 10 Flintridge (lcf) 16:42
26 JOSEPH BIEHL 9 Desert Christian (lan 16:44
27 ETHAN FINKEL 9 Crossroads 16:47
28 JACOB ROBISON 11 St. Margarets 16:48
29 JUSTIN REYNOLDS 9 Woodcrest Christian 16:55
30 DEVYN GOLLERY 11 Hamilton (anz) 17:03
31 JONATHAN MARTINEZ 10 Woodcrest Christian 17:04
32 ALEX ORLOFF 11 Flintridge (lcf) 17:05
33 NICK GRAVES 12 Crossroads 17:06
34 CONNOR PARKS 11 St. Margarets 17:08
35 SCOTT BELINSKY 11 Crossroads 17:08
36 JACKSON DAUGHERTY 10 Country Day (lj) 17:12
37 WILLIAM HUBSCH 11 Poly (pas) 17:13
38 ANDREW TRINH 11 Chadwick 17:13
39 WILLIE MEIN 9 St. Joseph (ala) 17:14
40 GAVIN HILL 9 St. Joseph (ala) 17:15
41 JOHN MARTIN 11 St. Margarets 17:15
42 RILEY COAN 9 Flintridge (lcf) 17:15
43 CHRIS HERNANDEZ 11 Webb 17:16
44 JOSEPH MIRANDA 11 Hamilton (anz) 17:16
45 NIC GITTER 9 St. Margarets 17:19
46 SHAM PATEL 10 Flintridge (lcf) 17:23
47 JOEY HOLLAND 12 Woodcrest Christian 17:23
48 JACK PIERREPONT 10 Thacher 17:24
49 JACK RICHARDSON 11 Thacher 17:24
50 QUENTIN TALLEY 11 St. Margarets 17:24
51 STEPHEN CROCKETT 11 Desert Christian (lan 17:26
52 JAMES GIBSON 11 Desert Christian (lan 17:30
53 JAMES SHIH 12 Webb 17:31
54 RAPHAEL HUANG 9 Webb 17:32
55 ALAN DE VRIES 11 Ontario Christian 17:34
56 RAMON ALVAREZ 10 Woodcrest Christian 17:38
57 DANIEL ALLEN 10 Crossroads 17:39
58 JACK MCCAFFREY 11 St. Margarets 17:41
59 GEORGE LITTLE 10 Country Day (lj) 17:46
60 MIKE VASTANO 11 Brentwood 17:48
61 WILL BEHENNA 12 Chadwick 17:52
62 ALEXIS MICHACA 11 Sage Hill 17:59
63 JACOB DIAZ 10 Sage Hill 18:01
64 MICHAEL MAYES 10 Desert Christian (lan 18:03
65 VINNY UNDERWOOD 12 Ontario Christian 18:05
66 BRIAN SLAUGHTER 11 Sage Hill 18:06
67 ADRIAN SAUCEDO 9 Ontario Christian 18:08
68 MITCHELL PETERS 11 Woodcrest Christian 18:17
69 ALLEN STEWART 12 Webb 18:18
70 MICHAEL YEN 9 Poly (pas) 18:19
71 WILL SHADDEN 10 Chadwick 18:19
72 ALISTAIR NASH 9 Brentwood 18:22
73 RICHARD HATHAWAY 11 Poly (pas) 18:23
74 CALVIN LI 11 Webb 18:23
75 RYAN WATKINS 10 Country Day (lj) 18:27
76 NICOLAS BOFFMAN 9 Desert Christian (lan 18:29
77 BEN FRIED 10 Crossroads 18:30
78 ANDREW MAO 11 Webb 18:33
79 CAMERON KNOLLENBE 10 Sage Hill 18:34
80 NOAH GHOTBI 12 Ontario Christian 18:34
81 SEAN MARTINEZ 12 Linfield 18:38
82 ADAM BLAU 12 Brentwood 18:39
83 MATT WARDEN 9 Sage Hill 18:40
84 JARED CHRISMAN 12 Ontario Christian 18:43
85 MATTHEW GOOD 9 Chadwick 18:45
86 JOE RICKETSON 12 Desert Christian (lan 18:47
87 NIC THOMSON 10 Chadwick 18:49
88 SPENCER GOLLERY 11 Hamilton (anz) 18:49
89 DYLAN GALLARDO 11 Linfield 18:53
90 BEN BINIAZ 11 Brentwood 18:54
91 RYAN BERGMAN 10 Brentwood 18:55
92 STEVEN JUMP 9 Thacher 18:57
93 CHARLES THOMAS MAY 9 Poly (pas) 18:58
94 CALVIN SHIMANO 10 Sage Hill 19:05
95 MATT SONNENBLICK 10 Chadwick 19:10
96 TAYDEN FOSNESS 12 Hamilton (anz) 19:10
97 MANNY MEDRANO 11 Poly (pas) 19:11
98 LEV ASIMOW 12 Poly (pas) 19:30
99 CHASE KASSEL 10 Crossroads 19:36
100 JON YEN 11 Poly (pas) 19:46
101 ISAAC PEREZ 10 Hamilton (anz) 19:49
102 QUINN KIM 12 Brentwood 20:05
103 LUIS DELGUDILLO 9 Hamilton (anz) 20:09
104 YSIDRO HARTZELL 10 Crossroads 20:45
Race #46 Girls Sweepstakes Division 3 5:31 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BETHAN KNIGHTS 12 Northwood 16:59
2 ANNA FREDERICH 12 La Canada 18:13
3 SAMANTHA MURPHY 9 Northwood 18:24
4 ROXANNE VALLE 11 Azusa 18:24
5 KRISTEN CAMARENA 12 Los Altos (hh) 18:37
6 LIZZIE MERIDITH 12 Del Oro 18:41
7 ALYSSA BYER 11 Bishop O'Dowd 18:42
8 GLENNIS MURPHY 9 Redwood (lar) 18:43
9 JULIA COOKE 11 Bishop O'Dowd 18:43
10 CARLY HALM 10 Brea Olinda 18:44
11 RACHEL BOHAN 10 Cathedral Catholic 18:46
12 JOURDAN AMEN 9 Bishop O'Dowd 18:46
13 PAULA STONEHOUSE 12 Cathedral Catholic 18:49
14 COLLEEN MISPAGEL 11 La Canada 18:50
15 DANIELLE ODEN 12 Esperanza 18:50
16 KELSEY HARPER 12 San Luis Obispo 18:51
17 KAILYN SCOTT 11 Bonita 18:52
18 NATSUKI EGUCHI 11 Northwood 18:56
19 KELSEY CREESE 10 Bonita 19:00
20 ASHLEY LARSON 10 Northwood 19:00
21 SAMANTHA CABRERA 10 Bishop Amat 19:03
22 KIRSTEN MOODY 11 Del Norte (sd) 19:07
23 SAMMY TAKETA 10 Acalanes 19:09
24 MELISSA LEDESMA 11 Esperanza 19:19
25 GABBY DE LA ROSA 11 Esperanza 19:20
26 HOLLIE SEDOR 10 Bonita 19:21
27 JAMIE MORRIS 12 Gahr 19:22
28 KATHERINE GALLAHER 11 Esperanza 19:23
29 SAMANTHA DALMAN 12 Los Altos (hh) 19:27
30 JORDIN PRADO 11 Bonita 19:29
31 AMANDA SOLORIO 12 Irvine 19:30
32 KATIE MARSHALL 11 Northwood 19:31
33 MALEA MARTIN 11 San Luis Obispo 19:33
34 RACHEL SHAPIRO 11 Bishop Amat 19:34
35 CHRISTINE CREMER 12 Cathedral Catholic 19:35
36 JENNIFER FRAZIER 10 Brea Olinda 19:36
37 LYSABELA AMAYA 12 Brea Olinda 19:37
38 EMILY FIEBERLING 12 Bishop O'Dowd 19:45
39 ALICIA VILLARREAL 10 Bonita 19:46
40 SAMANTHA OGAN 12 Esperanza 19:47
41 MADDY LYONS 10 Del Oro 19:47
42 MADDY MONTGOMERY 12 Del Oro 19:52
43 MEREDITH NIX 11 Bishop O'Dowd 19:52
44 AMY HEYN 12 Del Oro 19:55
45 JOSIE KEENER 12 Los Altos (hh) 19:56
46 ISHA PUNJA 11 Northwood 20:00
47 EMMA GALLAGHER 12 Redwood (lar) 20:05
48 JADE KU 12 Los Altos (hh) 20:05
49 RACHEL BORDES 10 Redwood (lar) 20:06
50 NICOLLETTE BARRETT 11 Del Norte (sd) 20:08
51 ERICKA MEJIA 12 Esperanza 20:09
52 VALERIE MEJIA 9 Los Altos (hh) 20:10
53 HAILEY VILLAFLOR 9 Northwood 20:10
54 MOEKA YAMAMOTO 10 Irvine 20:11
55 JENNY GRADY 10 San Luis Obispo 20:11
56 ANNIE FOGARTY 9 Redwood (lar) 20:12
57 LUCIK MINASSIAN 12 Hoover (gle) 20:16
58 SIENNA SACRAMENTO 9 Del Norte (sd) 20:17
59 BROOKE LENNOX 10 Acalanes 20:17
60 DELANEY ZINES 10 Cathedral Catholic 20:19
61 JULIA HANSEN 12 Redwood (lar) 20:23
62 DOMINIQUE DELGADO 12 Los Altos (hh) 20:26
63 VY NGO 11 Irvine 20:27
64 ELAINA TRIPP 11 Brea Olinda 20:27
65 ASHLEY DESSERT 12 Del Oro 20:31
66 MEGAN MIRKHANIAN 11 Hoover (gle) 20:34
67 ERIN MACNEIL 10 Cathedral Catholic 20:36
68 SONNACA LUCKEY 12 Gahr 20:39
69 ELOISE DIMASE-NORDLI 12 La Canada 20:41
70 CATANIA CALAVITTA 10 Esperanza 20:41
71 JENNY CALLAN 10 La Canada 20:42
72 MARINA PRAET 9 Irvine 20:46
73 JALINE MIRANDA 11 Azusa 20:47
74 NIKKI HARDIMAN 10 Del Norte (sd) 20:47
75 NOELLE STEWART 11 Brea Olinda 20:51
76 SAVANNAH NEVES 9 Gahr 20:53
77 MICHELLE MORGAN 11 Irvine 20:54
78 LUKA YOSHIDA 11 Irvine 20:57
79 ANNIE MERRITT 12 Bishop O'Dowd 21:05
80 CARISA DEKALB 11 Del Norte (sd) 21:08
81 DIANA GARCIA 12 Bonita 21:08
82 DONNACA LUCKEY 12 Gahr 21:18
83 SOPHIA MAY 11 San Luis Obispo 21:21
84 EMMA SHEEHY 9 La Canada 21:24
85 SHINNE PARK 12 Irvine 21:26
86 PRENY RIGANIAN 10 Hoover (gle) 21:26
87 SABRINA NUNEZ 9 Redwood (lar) 21:29
88 TAYLOR OTTO 12 Brea Olinda 21:30
89 KASEY BAUER 11 San Luis Obispo 21:44
90 VERONICA LOPEZ 12 Azusa 21:45
91 ASHLEY ELLSWORTH 12 San Luis Obispo 21:51
92 JULIA PEREZ 11 Brea Olinda 22:00
93 JOHNISE TAYLOR 10 Gahr 22:01
94 LEZLY MORALES 12 Azusa 22:08
95 ELENOR MARKI 10 La Canada 22:08
96 CYNTHIA SANCHEZ 12 Azusa 22:09
97 JACKIE RODRIGUEZ 11 Gahr 22:11
98 SAMMY BROWNE 9 Acalanes 22:12
99 ALYIAH MONTIEL 11 Azusa 22:14
100 RENEE SALLAKIAN 10 Hoover (gle) 22:18
101 SARAH PIHL 11 San Luis Obispo 22:24
102 MADDIE KRINGEL 10 Del Oro 22:25
103 MACKENZIE LANDA 12 Bonita 22:54
104 PRISCILLA CAMPOS 12 Gahr 23:04
105 JASMINE LORENZANA 9 Hoover (gle) 23:53
106 ESMERALDA SIRIA 12 Azusa 24:47
107 SERIAH YZARNOTEGUI 10 Hoover (gle) 24:52
Race #47 Boys Sweepstakes Division 3 5:47 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 AUSTIN TAMAGNO 10 Brea Olinda 14:34
2 DAVID LUNA 12 Indio 14:45
3 SYDNEY GIDABUDAY 12 El Modena 14:54
4 LUIS RAMOS 11 Rubidoux 15:05
5 MICHAEL TERAN 11 Jurupa Hills 15:14
6 WILLIAM ERNST 11 San Luis Obispo 15:19
7 DILLON BECKUM 9 Bonita 15:19
8 MATTHEW RUIZ 12 Cathedral 15:20
9 CAMERON GASKELL 10 Acalanes 15:21
10 BRENNON KORYTA 12 Brea Olinda 15:21
11 AUSTIN SHELLITO 11 Brea Olinda 15:27
12 BRANDEN ESTRADA 11 St. John Bosco 15:29
13 ANDREW MELENDEZ 12 Bishop O'Dowd 15:30
14 ANGEL ESCOBAR 11 Brea Olinda 15:32
15 COLIN BURKE 11 Bishop O'Dowd 15:36
16 ELIAS MUNOZ 12 Cathedral 15:37
17 VICTOR BENNETT 12 University City (sd) 15:38
18 ERIC SALAS 12 San Marcos (sb) 15:38
19 JOSHUA WILSON 12 South Pasadena 15:39
20 LUIS ORTEGA 11 Jurupa Hills 15:42
21 ROBERT FREEMAN 12 Lutheran (ora) 15:43
22 GUSTAVO GONZALEZ 12 St. John Bosco 15:43
23 JEFF LARSON 12 Yucca Valley 15:43
24 JACOB MILLER 10 Lutheran (ora) 15:44
25 MITCH MANIS 11 Del Norte (sd) 15:45
26 DIMAGGIO OROZCO 12 Brea Olinda 15:45
27 MITCHELL CAMERON 12 Damien 15:46
28 RYAN SORENSEN 12 San Marcos (sb) 15:47
29 DEVON REED 11 Jurupa Hills 15:47
30 PEDRO SANDOVAL 11 Rubidoux 15:53
31 AARON JIMENEZ 11 Indio 15:53
32 ANTHONY ALVAREZ 11 Rubidoux 15:53
33 DANIEL AGUILERA 12 Jurupa Hills 15:56
34 ERIK GONZALEZ 9 Rubidoux 15:56
35 ADAM VILLELA 10 El Modena 15:57
36 TODD SWEETMAN 12 Bonita 15:58
37 BRITTAN REED 11 Jurupa Hills 16:00
38 DAVID WHITE 12 San Luis Obispo 16:00
39 MICHAEL NEVAREZ 11 Cathedral 16:01
40 MARK QUIROZ 12 Del Norte (sd) 16:02
41 CARLOS BARRIOS 11 St. John Bosco 16:03
42 ERIK STEVENS 12 Damien 16:03
43 SKYLER GARCIA 11 Brea Olinda 16:03
44 JOSH LOPEZ 12 St. John Bosco 16:05
45 RICARDO SANCHEZ 10 Rubidoux 16:06
46 ISSAC CANNON 12 Deer Valley 16:07
47 JOSE CASTELLON 9 Rubidoux 16:07
48 CHRISTIAN DE LOS SAN 12 Los Altos (hh) 16:07
49 JEREMY COSTELLO 12 San Luis Obispo 16:09
50 BRENDEN STONE 11 Northwood 16:11
51 TANNER HICKS 12 Lutheran (ora) 16:12
52 NOAH ANDERSON 10 Bonita 16:12
53 ADOLFO CRUZ 11 El Modena 16:15
54 TREVOR LUNDE 12 Brea Olinda 16:15
55 ERIC INUMERABLE 12 Del Norte (sd) 16:16
56 NIKO CHAPMAN 10 University City (sd) 16:16
57 CULLEN IRVINE 11 South Pasadena 16:16
58 EVAN JAMESON 11 Del Norte (sd) 16:16
59 RYAN NAJERA 12 University City (sd) 16:18
60 LUKE KAMPA 10 Lutheran (ora) 16:18
61 JONATHAN MIJARES 11 Los Altos (hh) 16:19
62 SAUL TAMAYO 11 Yucca Valley 16:19
63 MICHAEL WANG 12 Acalanes 16:20
64 TYLER CULP 12 University City (sd) 16:20
65 WALKER ODELL 11 San Marcos (sb) 16:21
66 RAUL HERNANDEZ 12 Indio 16:22
67 JOE LOGAN 12 San Marcos (sb) 16:26
68 NELSON ROCHA 12 Jurupa Hills 16:26
69 JOSH PARK 12 Esperanza 16:27
70 JACOB GRANT 12 Lutheran (ora) 16:27
71 BRANDON POWELL 11 Esperanza 16:28
72 MARIO SALAZAR 10 Indio 16:28
73 KEVIN RODRIGUEZ 12 St. John Bosco 16:29
74 ANDY EHRENBERG 10 Redwood (lar) 16:30
75 EVERETT EARL 10 El Modena 16:31
76 STEVEN SCHEIDT 12 University City (sd) 16:31
77 HAYDEN STONE 11 University City (sd) 16:34
78 MATTHEW TERRES 11 Northwood 16:34
79 JUSTIN SPIVEY 12 Los Altos (hh) 16:36
80 JORGE OCHOA 11 Rubidoux 16:37
81 ALEC WEBER 12 Acalanes 16:38
82 PAUL HOLBEL 11 Del Norte (sd) 16:40
83 ERIC FRANCIS 11 Los Altos (hh) 16:40
84 MICHAEL CABALLERO 10 Cathedral 16:41
85 JOHANNSEN TAN 12 Bishop O'Dowd 16:41
86 LEO RODRIGUEZ 12 Indio 16:41
87 ALLAN GOMEZ 11 Cathedral 16:41
88 DAVID VELASQUEZ 12 Cathedral 16:41
89 JOHN KIDMAN 10 University City (sd) 16:43
90 IAN PHILIPP 11 Northwood 16:44
91 SEAN FRESCAS 10 Bonita 16:45
92 JOHN (JACK) KELLY 12 Northwood 16:47
93 NATHAN HAINES 11 Deer Valley 16:47
94 STEVEN MOSQUEDA 12 Esperanza 16:49
95 JOSEPH RODRIGUEZ 12 Jurupa Hills 16:49
96 ADAM NORRIS 12 Los Altos (hh) 16:49
97 AARON REICHNER 12 Del Norte (sd) 16:51
98 PATRICK BRUCE 10 Damien 16:52
99 NOAH SANCHEZ 12 Cathedral 16:53
100 LOGAN FRY 11 Esperanza 16:55
101 JOSH CHAVEZ 11 St. John Bosco 16:56
102 RILEY COOKE 11 Bishop O'Dowd 16:56
103 SEAN BURKE 11 Bishop O'Dowd 16:57
104 NICK DOWNS 10 Bishop O'Dowd 17:00
105 NIKHIL MISHRA 12 Northwood 17:01
106 TANNER OWEN 12 Los Altos (hh) 17:05
107 AARON HARMAN 10 Acalanes 17:06
108 NOE CANO 12 St. John Bosco 17:06
109 TYLER GERSHMAN 12 South Pasadena 17:06
110 TONY GARCIA 11 El Modena 17:08
111 TIMOTHY CORVESE 10 Damien 17:08
112 THOMAS STEELE 12 South Pasadena 17:09
113 RATCLIFF DUSTIN 12 Deer Valley 17:10
114 JUSTIN TORRES 11 Bonita 17:12
115 VICTOR HIDALGO 12 South Pasadena 17:13
116 VOGT LUKAS 11 Deer Valley 17:13
117 NIMA LECLERC 11 Acalanes 17:14
118 CALEB NELSON 9 Northwood 17:16
119 RAYMON GILMARTIN 10 South Pasadena 17:16
120 BRANDON MONDRAGON 11 Indio 17:17
121 KHALEEL LEFORCE 10 Yucca Valley 17:23
122 ORRAHOOD BEN 10 Deer Valley 17:24
123 CARLTON CHANG 10 Lutheran (ora) 17:24
124 BEN GITTERMAN 12 San Marcos (sb) 17:25
125 JESUS CEBREROS 11 Indio 17:28
126 ETHAN MCSWAIN 11 San Luis Obispo 17:30
127 JAVIN DE LA TORRE 12 Esperanza 17:37
128 ALEX KELLY 10 Acalanes 17:39
129 JEFFERSON NORMAN 11 San Luis Obispo 17:44
130 DAKOTA WRIGLEY 11 Yucca Valley 17:46
131 DAVID PETERSON 11 San Marcos (sb) 17:48
132 GARRETT SOUSA 11 Damien 17:54
133 STRONG ZACK 10 Deer Valley 17:55
134 JOHN ROTH 10 Yucca Valley 17:55
135 GUSTAVO MARTINEZ 12 Yucca Valley 17:59
136 LOGAN WELTY 11 Esperanza 18:03
137 ARAMIS KNOX 11 San Luis Obispo 18:07
138 DAVID ESPINOZA 11 South Pasadena 18:29
139 MATTHEW CHURCH 12 Damien 18:52
140 JARED ERICKSON 11 Acalanes 19:02
141 STEWART CLINT 10 Deer Valley 19:09
142 KYLE GARCIA 12 Damien 19:47
SATURDAY OCTOBER 26, 2013
Race #50 Boys Junior Varsity Division 1 7:15 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BEN VAN HAMERSVELD 12 San Marcos (sm) 16:24
2 TEDDY CARUBIS 12 Yucaipa 16:46
3 LUIS GRACIANO 12 Warren 16:46
4 MOISES SANTOS 11 Foothill (sa) 16:47
5 BRYCE CALLENDER 11 El Toro 16:53
6 THOMAS CARTER 12 San Marcos (sm) 16:56
7 TIMOTHY CRUZ 12 Yucaipa 16:56
8 ADAM MICHNO 12 Claremont 17:01
9 HUGO CONDE 12 Baldwin Park 17:07
10 TAYLOR LEON 12 Warren 17:08
11 OSCAR VARGAS 12 Baldwin Park 17:08
12 HENRY BUTLER 11 Valencia (val) 17:11
13 KYLE DUNN 12 El Toro 17:11
14 RYAN KES 11 La Sierra 17:14
15 PETER MEYERSON 11 Redondo Union 17:17
16 DAVID HODGES 11 Mira Costa 17:18
17 JASON CROSTHWAITE 11 Crescenta Valley 17:19
18 DAVID MAGANA 11 Valencia (val) 17:22
19 ZACH HARRISON 11 Ayala 17:24
20 NICK HUM 12 Ayala 17:26
21 CHRISTIAN BAZINET 12 California (whi) 17:26
22 DAVID ALVARADO 11 Claremont 17:27
23 ARECHIGA ANGEL 12 La Sierra 17:28
24 FERID RUANO 11 Moorpark 17:29
25 JUSTIN VONG 12 Valencia (val) 17:31
26 WESLEY PLATT 11 El Toro 17:33
27 ANDRES MANZO 12 Villa Park 17:33
28 LOGAN ROGERS 12 Crescenta Valley 17:34
29 CHRISTOPHER CEJA 12 Warren 17:34
30 DONALD DAVIS 11 La Sierra 17:35
31 ERIC LEIMKUHLER 12 Villa Park 17:35
32 JON LAU 11 Mira Costa 17:36
33 MICHAEL HERNANDEZ 12 Warren 17:37
34 CASEY MAGID 12 Crescenta Valley 17:37
35 JONNY BALBUENA 11 Santa Ana 17:37
36 JUSTIN HELFER 11 Ayala 17:37
37 BRADFORD KIDD 11 Glendora 17:38
38 PAUL GILLIS-SMITH 11 Moorpark 17:39
39 SHANE UHL 12 Claremont 17:40
40 ANTONIO AVILA 11 Baldwin Park 17:40
41 IAN CONNAIR 12 El Toro 17:40
42 MARSHALL BOLAND 11 Foothill (sa) 17:41
43 TRISTAN NORTIER-TILLY 12 Vacaville 17:42
44 NATHAN JONES 12 Serrano 17:42
45 BABAK EGHBALI 11 Rancho Buena Vista 17:42
46 FERNANDO BRITO 11 La Sierra 17:43
47 RYAN FINAZZO 11 Poly (riv) 17:43
48 ANDERS CROWELL 11 Claremont 17:46
49 SCOTT BIEDERMANN 11 Ayala 17:46
50 JACOB BEVINS 11 El Toro 17:47
51 AJ ESTUPINAN 11 Tesoro 17:47
52 JAMES ABARCA 11 Moorpark 17:49
53 HAYDEN RAMSAY 11 Yucaipa 17:50
54 JORGE GALLEGOS 11 Baldwin Park 17:51
55 EVAN RENCK 12 Poly (riv) 17:54
56 LIAM NEGLIA 11 Villa Park 17:57
57 JONATHAN REZA 12 Claremont 17:57
58 ERIC FELIPE 12 Foothill (sa) 17:57
59 ROBERT CHAN 12 Baldwin Park 17:58
60 JAVIER VENEGAS 12 Villa Park 18:00
61 RICHARD JOHNSON 12 Glendora 18:05
62 ZACHARY ROUNDS 11 Redondo Union 18:05
63 SAMUEL PICKUP 12 Redondo Union 18:06
64 NICK YAMAMOTO 12 Valencia (val) 18:06
65 CHRISTOPHER RAUM 11 Moorpark 18:07
66 RICARDO MA 11 Baldwin Park 18:07
67 PABLO CHACON 12 Warren 18:08
68 WILL KELLEY 12 Vacaville 18:08
69 KENNETH ZALKE 12 Ayala 18:09
70 KRISTOPHER PATTERS 11 Redondo Union 18:09
71 STEPHEN CANNON 11 Foothill (sa) 18:11
72 DANIEL CORDOVA 11 Paramount 18:14
73 RAUL TORRES 12 Baldwin Park 18:15
74 CHRIS VON KAENEL 11 Tesoro 18:16
75 DAVID HUXLEY 11 Poly (riv) 18:16
76 SPENCER HALSEMA 12 Moorpark 18:16
77 JOSE DEL RIO 11 Santa Ana 18:17
78 MARCUS HERZOG 11 Moorpark 18:20
79 PATRICK CAMPBELL 11 Foothill (sa) 18:21
80 ANDREW PASCUAL 11 Aliso Niguel 18:22
81 ALEJANDRO TORRES 11 Paramount 18:22
82 ERIC NETZEBAND 12 Glendora 18:24
83 JACK EWING 11 Villa Park 18:24
84 SEAN TUCKER 12 Valencia (val) 18:24
85 EJ SMITH 11 Serrano 18:26
86 DILLON SVEUM 11 Vacaville 18:27
87 ISAAC PORTILLO 11 Redondo Union 18:27
88 MICHAEL TORRES 12 Claremont 18:31
89 AARON RODRIGUEZ 12 Villa Park 18:31
90 MATTHEW JI 11 Crescenta Valley 18:31
91 MATTHEW BARTON 11 Warren 18:31
92 JOHN BURKE 11 Poly (riv) 18:32
93 JOSHUA JACKSON 12 Glendora 18:32
94 THOMAS GASBECK 11 Moorpark 18:32
95 JOSUE CASTILLO 11 Warren 18:33
96 CONNOR AMBERGER 11 Aliso Niguel 18:33
97 LUKE ENGLEBERT 12 Claremont 18:33
98 RANDY SARMIENTO 11 Rancho Buena Vista 18:35
99 ALEX RAMIREZ 11 Buena 18:35
100 LIANG CHIN SU 11 Vacaville 18:37
101 GREGOR DERSTEPANIA 11 Glendora 18:37
102 SAMUEL LIU 12 Claremont 18:37
103 CODY ROELOFSON 11 Valencia (val) 18:38
104 CAMERON AVERILL 12 Aliso Niguel 18:38
105 JARED SERNA 12 Foothill (sa) 18:39
106 FRANCISCO RANGEL 12 Poly (riv) 18:42
107 KRISTIAN BONILLA 11 Foothill (sa) 18:46
108 DAKOTA TELLEZ 11 Ayala 18:46
109 URIEL CERVANTES 12 Rancho Buena Vista 18:49
110 MICHAEL PARKER 11 Poly (riv) 18:50
111 JACOB LAZANO 12 Yucaipa 18:53
112 CHRISTOPHER LI 11 Ayala 18:53
113 DEREK HANSON 11 Mira Costa 18:56
114 MARCO ALIA 11 Santa Ana 18:57
115 ZACHARY HANCOCK 11 Vacaville 18:57
116 CARLOS GONZALEZ 12 California (whi) 18:58
117 AUSTIN TORGERSON 12 Roseville 18:59
118 DAN NGUYEN 11 Villa Park 18:59
119 LUIS CONTRERAS 11 Baldwin Park 19:00
120 CHRISTIAN MEDINA 12 Norco 19:00
121 MICHAEL ZHOU 11 Tesoro 19:02
122 MARCOS HERNANDEZ 11 Santa Ana 19:03
123 JACOB MACIEL 11 Foothill (sa) 19:03
124 NICK MARTINEZ 12 Buena 19:04
125 JOSH MILLER 12 San Marcos (sm) 19:05
126 ARTIE WHITE 11 Poly (riv) 19:06
127 HERMIN ISIDRO 11 Rancho Buena Vista 19:08
128 MATTHEW DE LOS SANT 12 Ayala 19:09
129 JONATHAN ZYBERT 11 Moorpark 19:10
130 JOHN IRIBE 11 Rancho Buena Vista 19:11
131 MITCHELL WINN 11 Redondo Union 19:11
132 HUNTER GUTIERREZ 11 Claremont 19:12
133 MICHAEL FOUND-LOONE 12 Moorpark 19:13
134 KISHEN RATHOD 11 California (whi) 19:13
135 GIOVANNY MONREAL 11 Baldwin Park 19:15
136 CHRIS AQUINO 11 Serrano 19:16
137 SETH BURGARSKI 10 Norco 19:16
138 ETHAN DAWSON 12 Poly (riv) 19:17
139 TANNER ROGOFF 12 Serrano 19:18
140 JONATHAN CARUANA 12 Ayala 19:19
141 ELIHU SOLTES 11 Valencia (val) 19:19
142 MARTIN CASTANEDA 11 Baldwin Park 19:19
143 BRANDON ENYEART 11 Poly (riv) 19:23
144 DALLAS ROCHA 12 Ayala 19:28
145 KEN SHAFFER 11 La Sierra 19:29
146 LOURDE JAMES 10 Cosumnes Oaks 19:31
147 KEVIN ZEPEDA 11 La Sierra 19:32
148 KIAVASH SHAHRIARI 11 Claremont 19:34
149 ANTHONY TORRES 11 Villa Park 19:36
150 JAMES WILCOX 11 Foothill (sa) 19:37
151 DAN REILLY 12 Roseville 19:42
152 LUIS GOMEZ 12 Baldwin Park 19:44
153 RUSLAN PANKIV 12 Claremont 19:44
154 MATTHEW DICKINSON 10 Foothill (ple) 19:45
155 JOHN CONN 11 La Sierra 19:45
156 CHRISTIAN TORRES 11 California (whi) 19:47
157 AARON CANTER 11 Aliso Niguel 19:48
158 SAM JOHNSON 11 San Marcos (sm) 19:48
159 ENGLAND LAVALLY 9 Monte Vista (sv) 19:48
160 CONNER ANDERSON 11 Claremont 19:49
161 BRADLEY CLARK 11 Redondo Union 19:50
162 DAVID MONTALVO 11 Roseville 19:50
163 RAYMOND RODRIGUEZ 11 Yucaipa 19:52
164 DOMINIC GARCIA 12 Vacaville 19:53
165 CALEB TAYLOR 10 Garfield 19:55
166 AUSTIN CARPENTER 11 Tesoro 19:56
167 JESSE CONCHAS 12 Buena 19:57
168 GABRIEL SANDOVAL 11 Claremont 19:57
169 MATTHEW LONG 11 Cosumnes Oaks 19:58
170 BRYAN EDDINGS 12 Ayala 19:58
171 MICHAEL ADACHI 11 Moorpark 20:00
172 ZACH FRY 12 Glendora 20:01
173 CARLOS LOMELI 11 Warren 20:05
174 KEVIN SAGINIAN 12 Valencia (val) 20:06
175 YASH SRIVASTAV 9 Foothill (ple) 20:07
176 AUSTIN GWIAZDOWSKI 11 Vacaville 20:07
177 JOSE RODRIGUEZ 12 Paramount 20:08
178 ALEXANDER LEIVA 11 Tesoro 20:09
179 BRANDON POFF 9 Norco 20:11
180 JOSE ALVARADO 11 Foothill (ple) 20:12
181 TOMAS SUAREZ 11 Santa Ana 20:12
182 PETER ROBINSON 11 Tesoro 20:14
183 RYAN PERRY 10 Cosumnes Oaks 20:15
184 ANDREW NAM 11 Foothill (ple) 20:15
185 ERIC GALLARDO 11 Warren 20:17
186 MINH NGUYEN 11 Mira Costa 20:17
187 NOAH LOERA 11 Claremont 20:18
188 GABRIEL GUERRERO 10 Monte Vista (sv) 20:18
189 RYAN DEWEESE 12 Villa Park 20:19
190 JOSHUA BOWMAN 11 Glendora 20:20
191 WILLIAM ZOLFAGHARI 11 Moorpark 20:21
192 AUSTIN BIARBE 11 Tesoro 20:22
193 ALEX ORTIZ 11 Canyon Springs 20:22
194 MINSOO KIM 11 Aliso Niguel 20:23
195 JACOB COX 11 Ayala 20:23
196 JOSHUA LUNA 12 Baldwin Park 20:23
197 ALEXIS SANDOVAL 11 La Sierra 20:24
198 ZOHAIR MOHIDIN 11 Moorpark 20:25
199 JORDAN COVERT 12 Cosumnes Oaks 20:26
200 DARYLL WADE 11 Cosumnes Oaks 20:26
201 RANDY UNG 11 Yucaipa 20:27
202 JULIAN LOPEZ 11 Villa Park 20:27
203 PHILLIP MAYNARD 12 Vacaville 20:28
204 BRAD IGLESIAS 9 Monte Vista (sv) 20:29
205 KASRA KAMRAVANI 11 Poly (riv) 20:30
206 BRETT FRIGO 12 Villa Park 20:30
207 CHRIS RONCO 11 Vacaville 20:31
208 GEORGE BARRERA 12 Ayala 20:31
209 ELIJAH GUTIERREZ 11 Foothill (sa) 20:32
210 JOHN GONZALEZ 11 Foothill (sa) 20:32
211 JUSTIN SOUTHERLAND 11 Norco 20:32
212 BRYCE HANNA 12 Claremont 20:33
213 MATTHEW OAKES 11 Villa Park 20:36
214 GABE CARILLO 12 La Sierra 20:37
215 JONATHAN ARCHULETA 11 Claremont 20:38
216 ERNESTO CARDENAS 12 Santa Ana 20:38
217 ANDY CASTILLO 12 Baldwin Park 20:39
218 JOSEPH PEREZ 11 Buena 20:39
219 AARON BOURASSA 11 Serrano 20:41
220 KYLE SELSTAD 11 San Marcos (sm) 20:43
221 AHMAD KHALIFEH 12 Mira Costa 20:47
222 TYLER FLORES 12 Yucaipa 20:48
223 MATT RUDY 11 Tesoro 20:50
224 GABRIEL GONZALEZ 10 Foothill (ple) 20:53
225 PATRICK NGUYEN 11 Cosumnes Oaks 20:55
226 BRANDON RAMOS 11 Garfield 21:00
227 SEAN PIERCE 12 Vacaville 21:03
228 RYAN ROECKER 11 Tesoro 21:07
229 MICHAEL YIU 11 Glendora 21:10
230 JORDAN BLAIR 11 Moorpark 21:10
231 RYAN YOUNG 11 Moorpark 21:16
232 JOHNATHAN SZE 11 Moorpark 21:18
233 ANDREW GARCIA 11 Warren 21:19
234 MALVINJIT AULAKH 10 Foothill (ple) 21:24
235 MUHAMMAD EMINIC 11 Vacaville 21:26
236 FADY LAWRENCE 9 Monte Vista (sv) 21:30
237 MATTHEW BRIONES 10 Foothill (ple) 21:32
238 HARRISON KLINSKI 11 Claremont 21:35
239 MARK KALAIJI 11 Glendora 21:41
240 STEIN ACKER 11 Foothill (ple) 21:42
241 ROBIN REYES 9 Villa Park 21:44
242 BEN BOOTH 11 Claremont 21:51
243 MICHAEL OTHMAN 12 Glendora 21:53
244 NATHAN ADAY 11 Glendora 21:54
245 ANDRES RAMIREZ 11 Norco 21:54
246 NICK TUCKER 11 Moorpark 21:55
247 ELIAJAH KOUYOUMDJIA 11 Glendora 21:55
248 KEVIN GARISTA 12 Garfield 21:56
249 NOAH THOMAS 10 Foothill (ple) 21:59
250 CARLOS MENDOZA 12 Buena 22:14
251 FRANCISCO RAIGOZA 11 Moorpark 22:17
252 PETER LOYA 12 Moorpark 22:23
253 ANDREW WESTLUND 12 Buena 22:24
254 DANIEL LIVINGSTON 12 Yucaipa 22:31
255 RODRIGO RODRIQUEZ 11 La Sierra 23:01
256 JOSHUA MINICK 11 Serrano 23:05
257 MICHAEL WALLACE 10 Monte Vista (sv) 23:07
258 CHANDLER OTIS 11 Tesoro 23:11
259 JAVIER FERNANDEZ 11 Warren 23:11
260 ANDREW KAGEYAMA 12 Cosumnes Oaks 23:14
261 DAVID MARGOLIS 12 Norco 23:16
262 BRENDEN CAREY 11 Roseville 23:22
263 ESTEBAN RODRIGUEZ 11 Moorpark 23:23
264 CHRIS AMAYA 11 Warren 23:28
265 BRANDON TORNERO 11 Claremont 23:29
266 ALEXANDER LIM 11 Foothill (ple) 23:35
267 DANIEL HOLLAND 12 Villa Park 23:39
268 ANDREW MOORE 11 Paramount 23:40
269 CARLOS RUIZ 12 Santa Ana 23:40
270 ZACH RYAN 12 Glendora 23:46
271 MICHAEL PUGNO 11 Claremont 23:47
272 DANIEL BESANAIZ 12 Glendora 23:53
273 KYLE PANAGA 10 Foothill (ple) 24:08
274 KEVIN LAZO 9 Monte Vista (sv) 24:16
275 TIM WOODARD 11 Moorpark 24:28
276 SAMUEL DOMINGUEZ 11 Moorpark 24:31
277 ANTHONY CASTELLANO 11 Warren 24:51
278 MATT PAPROSKI 11 Villa Park 25:02
279 RICHARDO PENA 11 Warren 25:38
280 ABRAHAM ALCAZAR 12 Birmingham 25:54
281 MATTHEW TATSUMI 11 La Sierra 26:09
282 GARRETT CARTWRIGHT 11 Warren 26:17
Race #51 Boys Junior Varsity Division 1 7:22 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ANI RAMAKRISHNAN 12 Davis 16:36
2 THOMAS PAYNE 11 Vista Murrieta 16:38
3 ERIC CONSTANTE 11 Vista Murrieta 16:51
4 SERGIO FLORES 11 Vista Murrieta 16:55
5 ALEX ARNHEITER 12 Davis 16:55
6 KEATON MCGRANN 11 Trabuco Hills 16:55
7 MATT LYNG 12 Loyola 16:57
8 ANDREW RAMIREZ 12 Vista Murrieta 17:01
9 MATTHEW MAYR 12 Davis 17:02
10 BILLY WEGENG 12 West Ranch 17:03
11 PETER YIN 12 Edison (hb) 17:04
12 MATT OKABAYASHI 12 Poly (lb) 17:05
13 JOSH ORTIZ 11 Chino Hills 17:06
14 NICK GARDUNO 12 Burroughs (bur) 17:08
15 WILLIAM ANTONOPLIS 11 Loyola 17:09
16 LENNY SOSA 11 El Rancho 17:10
17 GRIFFIN ARMENDERIZ 11 West Ranch 17:11
18 CAMERON OLSON 11 Trabuco Hills 17:12
19 SAMUEL SOUSA 12 Whittier 17:14
20 MATTHEW RIOS 12 Whittier 17:16
21 TYLER TETEF 11 Simi Valley 17:17
22 HECTOR GUZMAN 12 Whittier 17:18
23 ALEX SCOTT 11 Chino Hills 17:21
24 BRETT RIETVELD 11 Simi Valley 17:22
25 NICO ARMENTA 10 Patrick Henry 17:22
26 LIAM MCBRIDE 12 Santa Monica 17:26
27 ALEX LEWIS 12 Edison (hb) 17:28
28 RIO VAZQUEZ 11 Loyola 17:29
29 IZEL REYES 11 Chino Hills 17:29
30 RYAN TAYLOR 11 Marina 17:30
31 NATHAN PHERIGO 12 Etiwanda 17:32
32 SEAN SILVERSTEIN 12 Santa Monica 17:32
33 JOSHUA TORRES 12 Chino Hills 17:34
34 KYLE MCCABE 11 Vista Murrieta 17:34
35 KAI FILLIPOW 11 Poly (lb) 17:35
36 JAMES PEREZ 11 Trabuco Hills 17:35
37 DION MOKHTARI 11 Burroughs (bur) 17:35
38 JACK HOWE 11 Burroughs (bur) 17:38
39 CHRISTOPHER YIN 12 Edison (hb) 17:38
40 SERGIO TORRES 12 Loyola 17:38
41 JONATHAN MUNOZ 11 Santee 17:38
42 MATTHEW WALSH 12 Trabuco Hills 17:40
43 JACK KEATING 12 Edison (hb) 17:41
44 ALEXIS HERNANDEZ 12 El Rancho 17:41
45 ISAIAH VALDEZ 11 Chino Hills 17:42
46 CHRISTOPHER BICKNEL 11 West Ranch 17:42
47 RICARDO BANUELOS 11 Loyola 17:42
48 TANNER LEHR 11 Steele Canyon 17:43
49 TRISTAN PEREZ 11 Loyola 17:43
50 JASON MADALONI 11 Los Osos 17:43
51 MICHAEL MAMIGONIAN 11 Simi Valley 17:45
52 DAVID CARRILLO 11 Burroughs (bur) 17:45
53 MATT LIGHTNER 10 Steele Canyon 17:45
54 JOSEPH ARNETT 12 Trabuco Hills 17:46
55 JAMES DIAZ 11 Vista Murrieta 17:48
56 ALEC STORY 12 West Ranch 17:49
57 WESLEY DUFELMEIER 11 Loyola 17:52
58 LAWRENCE HERMIZ 12 Steele Canyon 17:52
59 TRENT UNKEFER 11 Etiwanda 17:53
60 JOHN CONANT 12 Davis 17:54
61 GERSON SALGADO 11 Edison (hb) 17:55
62 MASON TELLEZ 11 Whittier 17:55
63 JUSTIN MCGREW 11 Davis 17:56
64 ROBBIE GUERRERO 11 Etiwanda 17:57
65 CHARLIE HERNANDEZ 12 Poly (lb) 17:58
66 ANDREW LEUNG 12 Davis 17:58
67 DEVON BUDOVEC 11 Etiwanda 17:59
68 CARLOS REYES 9 Santee 17:59
69 ARJUN VIRAY 12 Simi Valley 17:59
70 GEO KIM 11 Davis 18:01
71 IAN FANSELOW 12 Santa Monica 18:03
72 JONATHAN HOWE 12 Chino Hills 18:03
73 KARL GARRISON 11 Trabuco Hills 18:04
74 DAVIS HO 11 Poly (lb) 18:04
75 BRICE PERALES 11 Tokay 18:05
76 NOAH VAZQUEZ 10 Steele Canyon 18:05
77 SHIVA VIJAYANANDH 11 Cupertino 18:05
78 DREW GO 12 West Ranch 18:07
79 JAVIER REYES 11 Steele Canyon 18:12
80 FRANCO PORTILLO 12 Paloma Valley 18:14
81 ESTEBAN GONIWICHIA 12 Etiwanda 18:14
82 JAVIER MELENDEZ 11 Paloma Valley 18:14
83 DAVID METZGAR 11 Los Osos 18:15
84 IVAN DIAZ 11 Santee 18:16
85 JOHN BRITTON 12 Davis 18:16
86 JESSE VAZQUEZ 11 Etiwanda 18:18
87 CHRISTIAN LOTGERING 11 Corona 18:18
88 MITCH MCMILLAN 12 Steele Canyon 18:19
89 SEAN CUTLER 11 Loyola 18:19
90 VALETIN DOMINGO 11 West Ranch 18:21
91 EMMANUEL MARTINEZ 11 Whittier 18:23
92 BRANDON ICBAN 12 James Logan 18:24
93 MONTY MONTGOMERY 11 Edison (hb) 18:26
94 GARRETT PICKRON 11 Vista Murrieta 18:26
95 RYAN KOHLS 11 Capo Valley 18:26
96 TAB CHAPMAN 11 Santa Monica 18:27
97 EDWARD CACHU 11 El Rancho 18:27
98 LUIS SILVA 11 Vista Murrieta 18:27
99 BRIAN SMALLSHAW 11 Marina 18:27
100 ZACHARY MOFFATT 11 Davis 18:27
101 JESUS BOBADILLA 12 El Rancho 18:27
102 CAREN NADER 12 Santa Monica 18:28
103 JOSEPH HICKEY 11 Steele Canyon 18:29
104 ANTHONY MARROQUIN 12 El Camino (oce) 18:30
105 MICHAEL GALLARDO 11 Santa Fe 18:30
106 CHRIS ORTIZ 12 Warren 18:30
107 DAVID WANG 11 Monta Vista (cup) 18:30
108 JUSTIN PHILIPS 12 Patrick Henry 18:33
109 JUSTIN IZUHARA 12 West Covina 18:34
110 GILBERT CHONG 11 San Leandro 18:34
111 YERA NANA 11 Rancho Cucamonga 18:35
112 BRADLEY AU 11 Loyola 18:36
113 RAFAEL CASTRO 11 San Leandro 18:36
114 JOSHUA REHFELDT 11 Chino Hills 18:37
115 JORDAN BROOKS 12 Birmingham 18:37
116 GREG KERN 11 Burroughs (bur) 18:37
117 ADAM BARAN 11 Venice 18:37
118 FRANKY KOHN 11 Santa Monica 18:39
119 JEFFERY DOAN 12 University (irv) 18:39
120 RYAN SMITH 11 Edison (hb) 18:39
121 MIGUEL MORENO 12 Santee 18:40
122 AARON JARAMILLO 12 Loyola 18:40
123 STEVEN PHAM 11 Los Osos 18:40
124 OSCAR KESHISHYAN 12 Birmingham 18:41
125 FILIP BUETTNER 11 Los Osos 18:41
126 CALEB HUDSON 12 Corona 18:41
127 BEN MONGKOLVIPAKUL 11 Poly (lb) 18:41
128 RYAN SADEGHI 11 Venice 18:41
129 RYAN WESTON 11 Steele Canyon 18:42
130 JARYD WEINK 11 Chino Hills 18:42
131 ERIC DILBECK 12 Edison (hb) 18:43
132 CHRISTIAN HILLER 12 Trabuco Hills 18:44
133 ADRIAN TORRES 11 Patrick Henry 18:44
134 CHRIS CASTELLANOS 12 West Covina 18:45
135 BOBBY BETHURUM 11 Trabuco Hills 18:46
136 CAMERON MCCARTY 12 Davis 18:47
137 ANDREW DILDY 12 Capo Valley 18:47
138 AXEL KENT 11 Patrick Henry 18:47
139 CHRISTIAN OCHOA 12 West Covina 18:48
140 HANSON KHIM 11 Poly (lb) 18:49
141 COLE OWEN 11 Edison (hb) 18:50
142 RAMSES HERNANDEZ 12 Santee 18:51
143 SPIKE MARTIN 11 Capo Valley 18:52
144 CONNER VENANZI 11 Edison (hb) 18:52
145 AUSTIN RODDICK 12 Chino Hills 18:54
146 JACOB GARCIA 11 Los Osos 18:54
147 DEREK DORR 11 Trabuco Hills 18:54
148 KENIN RAMIREZ 10 Santa Fe 18:56
149 JACOB ABEL 12 Chino Hills 18:56
150 JAMES MORIMOTO 12 Venice 18:57
151 ADAM SALINAS 12 Loyola 18:58
152 BRANDON MONTES 12 El Rancho 18:58
153 JULIAN DE LA TORRE 12 Poly (lb) 19:00
154 NICHOLAS TAYLOR 12 Vista Murrieta 19:01
155 HARSH PATEL 12 Poly (lb) 19:01
156 STEVEN DEL VALLE 12 West Covina 19:02
157 GILBERTO JAUREGUI 11 Etiwanda 19:02
158 CHRIS VO 12 Poly (lb) 19:03
159 STEFAN RODRIGUEZ 11 Simi Valley 19:04
160 TYLER POWELL 11 Davis 19:05
161 JARED PEREZ 11 Burroughs (bur) 19:05
162 THOMAS MOLNAR 12 Loyola 19:05
163 LUC CISNEROS 11 Edison (hb) 19:05
164 SERGIO CASILLAS 12 Etiwanda 19:08
165 NATHAN DIZON 11 San Leandro 19:08
166 ROBERT HOSTETLER 11 Steele Canyon 19:09
167 BRANDT WEARY 12 Santa Monica 19:10
168 GARY GARCIA 11 Corona 19:11
169 JOHN FU 11 Patrick Henry 19:12
170 NICHOLAS KIRYA 11 Alhambra (alh) 19:14
171 SAMUEL WILLIAMS 12 Paloma Valley 19:15
172 THOMAS MAZZA 11 Loyola 19:15
173 JOSH HONG 11 West Ranch 19:17
174 JULIAN BOHNETT 10 Patrick Henry 19:19
175 MIGUEL AMADOR 12 Santee 19:19
176 ADRIAN AYSON 12 James Logan 19:21
177 RASTIAN ARAGON 11 James Logan 19:21
178 JAKE FELDT 11 Temecula Valley 19:21
179 JOSH VIRAY 11 Poly (lb) 19:22
180 RICARDO DORANTES 12 West Ranch 19:23
181 MITCHELL CLARK 11 Capo Valley 19:23
182 NATHANIEL HERRERA 11 University (irv) 19:23
183 JONATHAN NICHOLS 12 Steele Canyon 19:24
184 EHAB ELRASHIDY 11 Marina 19:24
185 IVAN LOPEZ 12 Birmingham 19:24
186 ANDREW ROSAY 12 Loyola 19:25
187 CONNER MOONEY 12 Marina 19:25
188 COLE HOHIMER 10 Steele Canyon 19:26
189 KEVIN LORENSEN 11 Wilson (lb) 19:27
190 CARLOS HERRERA 11 San Leandro 19:27
191 KIAN TANNER 11 Davis 19:29
192 THOMAS BRYANT 12 University (irv) 19:29
193 JAKE GUIDA 11 Davis 19:29
194 MAKHAN DAVARI 11 University (irv) 19:29
195 CARL SCHINKER 11 University (irv) 19:30
196 ERIC CHEN 10 University (irv) 19:30
197 MARK MORENO 11 Bakersfield 19:30
198 GREGORY SUEMATSU 11 Wilson (lb) 19:31
199 BRIAN PENA 11 Warren 19:31
200 WILSON TRAN 11 San Leandro 19:33
201 JONATHEN NUNEZ 12 Warren 19:33
202 KENNETH SUH 12 University (irv) 19:33
203 JACOB GRIFFITH 11 Capo Valley 19:33
204 STEVEN ROCHE 11 Trabuco Hills 19:35
205 BLAKE SCHIMKE 12 Tokay 19:35
206 KENNY CRUZ 11 Poly (lb) 19:35
207 ROBBY PATTERSON 12 Corona 19:37
208 TAIRA SAITO 11 University (irv) 19:38
209 EDWARD CAO 11 Los Osos 19:38
210 JASON WILLIAMS 12 Marina 19:40
211 BRYAN ESQUIVEL 11 La Quinta (lq) 19:40
212 ELVIS LE 11 San Leandro 19:40
213 JOSH DIAZ 11 El Camino (oce) 19:44
214 DAVID HERNANDEZ 11 Alhambra (alh) 19:45
215 ISHMAEL RICO 11 San Leandro 19:45
216 EBAGNISEV LOPEZ-BOR 12 Birmingham 19:49
217 MATTHEW TILTON 10 Santa Fe 19:50
218 NICHOLAS SAVAGE 12 Steele Canyon 19:52
219 MIKIO TANIGUCHI 11 Vista Murrieta 19:53
220 CHRISTOPHER CARR 11 Loyola 19:53
221 KORBIN KELLEY 11 Chino Hills 19:54
222 MICHAEL RIVERA 12 Chino Hills 19:54
223 JUSTIN DIZA 12 San Leandro 19:56
224 ALEX VLAVIANOS 12 Tokay 19:56
225 ABRAM VILLANUEVA 12 Alhambra (alh) 19:56
226 GAVIN MARTIN 11 Capo Valley 19:56
227 DANIEL TSANG 12 Davis 19:58
228 JONATHAN CASTRO 12 Chino Hills 19:59
229 AUSTIN WOOD 11 El Camino (oce) 19:59
230 KURTIS PEAK 12 Capo Valley 20:01
231 JOSE MENENDEZ 11 Warren 20:02
232 MATTHEW NAGATA 12 James Logan 20:03
233 DANIEL ARMIJO 11 Los Osos 20:03
234 ADDISON VAUGHT 11 Edison (hb) 20:03
235 ERIC FASSBENDER 11 Temecula Valley 20:04
236 JOSE ORTEGA 11 Rancho Verde 20:07
237 EDGAR SIQUEIROS 11 Bakersfield 20:07
238 DAYTON NGUYEN 12 Etiwanda 20:08
239 JAKE SUGAWARA 12 Trabuco Hills 20:08
240 JACKIE WONG 11 San Leandro 20:09
241 LEO GUTIERREZ 11 Temecula Valley 20:10
242 ISAAC QUESADA 11 Santa Fe 20:12
243 TYRONE VALDIVIA 11 El Rancho 20:13
244 JACOB VAN PATTEN 11 Capo Valley 20:13
245 RYAN GRACE 11 Trabuco Hills 20:15
246 STEVEN RUVALCABA 11 Santa Fe 20:18
247 AARON BASTANI 12 Corona 20:20
248 JAMESON THIES 12 Edison (hb) 20:22
249 JONATHAN MO 11 Cupertino 20:26
250 GIANLUCA HERRERA 12 Paloma Valley 20:26
251 ALEXIS GARCIA 11 Santee 20:27
252 RAPHAEL JIMENEZ 11 La Quinta (lq) 20:27
253 LANE TAYLOR 11 Capo Valley 20:27
254 ANDREW ACOSTA 12 Los Osos 20:28
255 MICHAEL ADIA 11 Loyola 20:29
256 ROBBIE PASMA 12 Los Osos 20:29
257 JAMES HEALD 11 Steele Canyon 20:33
258 ALEX MONTES 11 Wilson (lb) 20:33
259 MARLON MESIAS 11 Corona 20:34
260 JOHNNY YU 11 San Leandro 20:35
261 HENRY HOANG 11 West Covina 20:36
262 FRANCISCO CASTRO 12 James Logan 20:38
263 EUGENE LONG 11 Davis 20:40
264 TAN TWARDOWSKI 11 Edison (hb) 20:41
265 NICK WEIS 12 Paloma Valley 20:42
266 MEHRON DHILLON 11 Los Osos 20:42
267 GAVIN AUSDEMORE 11 Marina 20:44
268 KENDRICK FRANKEL 12 Poly (lb) 20:47
269 RODRICK JOE 11 Wilson (lb) 20:47
270 JACKY LI 11 San Leandro 20:48
271 ESTABAN SANCHEZ 12 West Covina 20:51
272 NICOLAS MOLZON 11 University (irv) 20:51
273 ESTEBON TAPIA 12 La Quinta (lq) 20:51
274 RIGOBERTO ORTUNO 11 Anaheim 20:53
275 MIHIR SIRDESAI 12 University (irv) 20:54
276 FRANCISCO ELIZONDO 11 Bakersfield 20:55
277 TAYLOR GRATRIX 11 Vista Murrieta 20:56
278 KENNY HUYNH 11 Alhambra (alh) 20:57
279 MICHAEL ORTEGA 12 Los Osos 20:58
280 JEFF SANTOS 11 San Leandro 20:58
281 TRISTAN LERMA 12 Bakersfield 20:59
282 MAX WURST 11 Temecula Valley 21:00
283 JOSHUA FERNANDO 11 James Logan 21:00
284 MARCO RAMIREZ 11 La Quinta (lq) 21:01
285 JOSUE MORALES 11 El Camino (oce) 21:02
286 ANDREW OSEJO 11 Santa Fe 21:05
287 ADRIAN ROBLES 12 West Covina 21:07
288 OSCAR MORALES 11 Wilson (lb) 21:07
289 MICHAEL ORMSBY 12 West Ranch 21:08
290 LUIS BAUTISTA 12 Venice 21:08
291 JUSTIN GOLDEN 11 Santa Monica 21:08
292 ADAM CARLOS 11 Capo Valley 21:10
293 KYLE CLANCY 11 Davis 21:17
294 RAYMOND CHAU 11 Alhambra (alh) 21:22
295 JUDAH DEVADOSS 11 Cupertino 21:22
296 STEVEN RAMIREZ 11 West Ranch 21:23
297 TREVOR AUSTIN 12 Edison (hb) 21:24
298 ERIC PRADO 12 San Leandro 21:25
299 CODY EPSTEIN 11 University (irv) 21:27
300 MICHAEL BANDOMA 12 San Leandro 21:28
301 KRISHNAN BHAKTA 11 San Leandro 21:29
302 HANS GANKIEWICZ 10 Patrick Henry 21:31
303 RAYMUNDO VIRULA 11 Loyola 21:31
304 JESUS RINCON 11 Bakersfield 21:31
305 JOHN ZHOU 12 San Leandro 21:33
306 FRANCISCO GALINDO 11 Birmingham 21:34
307 RICHIE HOLGUIN 11 Rancho Verde 21:35
308 LUIS ACEVEDO 11 Davis 21:40
309 KOREY LUU 12 Capo Valley 21:50
310 KEN CALICDAN 11 Los Osos 21:54
311 BRIAN LUI 12 Los Osos 21:56
312 VICTOR DELGADO 11 Rancho Verde 22:01
313 ALEX MONTIEL 11 Wilson (lb) 22:11
314 ANTHONY CAMPOS 12 Heritage (rom) 22:13
315 MATT STREB 11 Temecula Valley 22:15
316 TOM JIMENEZ 11 La Quinta (lq) 22:19
317 NICK SCHLALINE 11 Temecula Valley 22:19
318 MATT HOSHIKO 12 University (irv) 22:25
319 JORDAN RAMIREZ 11 Vista Murrieta 22:27
320 STEVEN VESHKINI 12 University (irv) 22:36
321 REX LE 11 San Leandro 22:37
322 ARIEL RODRIGUEZ 11 Temecula Valley 22:42
323 SIMON LEE 11 Alhambra (alh) 22:43
324 ZACHARY LORICO HERT 11 Davis 22:44
325 JORGE VELASQUEZ 11 Wilson (lb) 22:49
326 JACKY GNONG 11 Alhambra (alh) 22:53
327 EDGAR RIVERA 11 Anaheim 22:59
328 JOSH WOODS 12 Los Osos 23:00
329 ADAM JENKS 12 Heritage (rom) 23:08
330 WILLIAM WONG 11 Alhambra (alh) 23:09
331 JONATHAN FLYNN 12 El Camino (oce) 23:19
332 MATTHEW JUAREZ 11 Santa Fe 23:20
333 ADAM SANDOVAL 12 Trabuco Hills 23:22
334 GLENN HUA 11 Cupertino 23:28
335 FLETCHER D 11 La Quinta (lq) 23:30
336 SEAN AZIZI 12 West Ranch 23:36
337 JASON LEE 12 San Leandro 24:06
338 CHRISTIAN MUNOZ 11 La Quinta (lq) 25:57
339 KEN LI 12 San Leandro 26:06
340 HUNTER STOFFEL 11 Capo Valley 26:15
341 GILBERTO RANGEL 11 Anaheim 28:58
Race #52 Boys Junior Varsity Division 1 7:29 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALBERTO CARRISOZA 12 Burbank 16:32
2 JONATHAN LUCAS 12 Great Oak 16:38
3 JARY SOLIS 10 Downey (dow) 16:42
4 GEORGE BINNI 11 Great Oak 16:47
5 KODY DICKERSON 12 Great Oak 16:48
6 ROBERT HUBBERT 12 Camarillo 16:50
7 ANTHONY LOPEZ 11 Downey (dow) 16:50
8 MATTHEW CLELAND 11 King (riv) 16:50
9 ERICK AYALA 11 Downey (dow) 16:51
10 BRAD SEXTON 12 Quartz Hill 16:52
11 QUINN BALDER 11 Great Oak 16:54
12 ELLIOT OLSON 11 Dana Hills 16:57
13 JACK STIGLER 11 Great Oak 16:59
14 NICK JALALIZADEH 12 Burbank 17:00
15 DAMIAN ANTONIO 11 Camarillo 17:00
16 SAM O'MELVENY 12 Dana Hills 17:00
17 JASON FONG 11 Arcadia 17:02
18 GRANT ALLINGTON 12 Carlsbad 17:06
19 CHRISTIAN AMAYA 11 Quartz Hill 17:09
20 CHRIS CHEN 11 Arcadia 17:17
21 GARRET KOONTZ 12 King (riv) 17:18
22 ELIAS FUENTES 11 Arcadia 17:18
23 AUSTEN MANSELL 11 Great Oak 17:19
24 CODY ROSLAN 12 Quartz Hill 17:19
25 JACOB PENDLETON 11 King (riv) 17:20
26 NICK SAMS 11 Great Oak 17:21
27 NATE MAGEE 11 Dana Hills 17:22
28 JACOB AYALA 11 Ventura 17:22
29 KIEFER BATTERTON 12 Dana Hills 17:23
30 JUSTIN ALBERT 12 Dana Hills 17:25
31 ALEC CWENER 12 Great Oak 17:28
32 RYKER WALL 12 Newbury Park 17:28
33 KYLE FATONE 11 Los Alamitos 17:35
34 MATT VANCE 11 Catalina Foothills 17:37
35 LUCAS TRIVISONNO 11 Quartz Hill 17:38
36 DALTON BLAIR 11 Roosevelt (cor) 17:38
37 JARED VALADEZ 11 King (riv) 17:38
38 FRANCISCO VALENCIA 11 Downey (dow) 17:39
39 RIGOBERTO CHAVEZ 12 Downey (dow) 17:39
40 OLIVER ARTIGA 11 Arcadia 17:39
41 TOMAS SNYDER 11 Ventura 17:39
42 HARPER MOORE 11 Carlsbad 17:39
43 HENRY LWIN 11 Arcadia 17:41
44 PETER YOUNG 12 Ventura 17:45
45 VICTOR CHEN 12 Walnut 17:46
46 NATHAN MALINOWSKI 11 Camarillo 17:48
47 NIKOLAS VANKEERSBLI 11 Camarillo 17:49
48 EDDIE TANG 12 Arcadia 17:49
49 ANDRE VERTUCIO 12 Dana Hills 17:50
50 LATHAM GUILLORY 11 Great Oak 17:51
51 TYLER SMITH 12 Newbury Park 17:57
52 ANDERS MATTSON 11 Dana Hills 17:58
53 ISAIAH QUIAMBAO 11 King (riv) 17:59
54 DAVID FLORES 11 Downey (dow) 18:00
55 TYLER ZUBAK 11 Santiago (cor) 18:00
56 BEN BOROVINSKI 11 Dana Hills 18:01
57 EMIL EKANAYAKE 11 Quartz Hill 18:01
58 RYAN CUMMINGS 12 Great Oak 18:02
59 MANUEL GOMEZ 11 Los Alamitos 18:03
60 ARMIN MAHINI 12 Amador Valley 18:04
61 RYAN MALCOMSON 11 Great Oak 18:04
62 JOEL FLORES 10 Camarillo 18:05
63 LUKE LAEHY 11 Great Oak 18:05
64 BRIAN SHIMANUKI 12 Amador Valley 18:05
65 KYLE SCHRIVER 12 Palisades 18:06
66 GABRIEL RETZLER 11 Carlsbad 18:06
67 CARLOS CHIU 11 Great Oak 18:08
68 ANDREW MANN 12 Quartz Hill 18:08
69 JAMES SCOTT-SOLACH 11 Great Oak 18:08
70 BRANDON SUGARS 11 Burbank 18:09
71 MICHAEL MAYPER 11 Camarillo 18:09
72 ELLIOT JOHNSTON 11 Camarillo 18:10
73 NICK MERRELL 12 Camarillo 18:10
74 ADAM CONNOLLY 11 Los Alamitos 18:12
75 RENYO PEREZ 12 Downey (dow) 18:13
76 MATTHEW BARRUS 11 Newbury Park 18:13
77 JOSHUA EADY 11 Newbury Park 18:14
78 SCOTT SCHMIDHAUSER 12 Camarillo 18:15
79 ZACK SMITH 12 Ventura 18:17
80 RYAN SMITH 11 Great Oak 18:17
81 SAM RUSSAKOV 11 Huntington Beach 18:17
82 JULIAN VEGA 12 La Serna 18:18
83 MICHAEL FERNANDO 11 Walnut 18:19
84 STEPHEN CARTER JOLL 12 Roosevelt (cor) 18:19
85 WESTON KONNEKER 11 Amador Valley 18:19
86 JESUS ARMENTA 12 Ventura 18:21
87 ADRIAN VALDERRAMA 11 Northgate 18:21
88 JORDAN WONG 12 Amador Valley 18:21
89 EVAN ROSS 11 Quartz Hill 18:22
90 ZACH EMARD 12 Quartz Hill 18:23
91 EVAN VELASCO 12 Newbury Park 18:23
92 KYLE VEIDT 12 Carlsbad 18:24
93 DIEGO RIVERA 11 Fountain Valley 18:25
94 JAMMAL WHITE 9 Warren 18:25
95 JESUS RIVAS 11 Northgate 18:27
96 JERRED VILLASENOR 10 Warren 18:28
97 JAMES CHUNG 12 Burbank 18:28
98 JUAN MARTINEZ 12 Alisal 18:29
99 BRENDEN GREENBERG 12 Great Oak 18:29
100 BRYAN ROGERS 9 Great Oak 18:30
101 JAMES PREFONTAINE 11 Dana Hills 18:31
102 MATTHEW LAKEY 11 Carlsbad 18:31
103 ANDREEW LEE 11 Walnut 18:31
104 ANDREW GAMBON 11 Camarillo 18:38
105 JONATHAN JAVIER 11 Los Alamitos 18:39
106 BRANTLEE GRIFFITH 12 Dana Hills 18:40
107 KAI SAKATA 12 Fountain Valley 18:41
108 RYAN BARROSO 12 Camarillo 18:45
109 ZACK STEWART 11 Great Oak 18:48
110 DAVID LINARES 11 Loara 18:48
111 ANDREW LOCKE 12 Northgate 18:49
112 ALEX MITRA 11 Alisal 18:50
113 CLAY BRADLEY 11 Chaparral 18:50
114 JONATHAN GONZALEZ 12 Burbank 18:50
115 OLIVER ORTIZ 11 Huntington Beach 18:50
116 JEROME MARQUEZ 11 Arcadia 18:51
117 FREDDIE GALLADANDE 12 Arcadia 18:51
118 LORENZO ANTONIO 12 Burbank 18:52
119 RUO YU CHEN 11 Arcadia 18:52
120 DANIEL JIMENEZ 11 La Serna 18:53
121 JOSH GOMEZ 11 Mission Hills 18:53
122 JOHN CURA 10 Mission Hills 18:55
123 EUSKADY LOPEZ 10 Warren 18:55
124 CHRISTOPHER RIVERA 12 Warren 18:56
125 WILLIAM C. HSU 11 Arcadia 18:56
126 DANIEL SANCHEZ 11 Roosevelt (cor) 18:56
127 HENRY MILLS 11 Camarillo 18:57
128 JOHNATHAN ESQUIBEL 11 Chaparral 18:57
129 HORACE TSAI 11 Chaparral 18:57
130 ETHAN STOPFER 11 Burbank 19:00
131 CUONG NGUYEN 11 Fountain Valley 19:01
132 ZYAD SUBEH 11 Walnut 19:02
133 ANDREW TRAN 12 Chaparral 19:06
134 JOSE GANDARA 11 Los Alamitos 19:09
135 JONATHAN MORAN 12 Alisal 19:10
136 TOMMY FIACCO 12 Camarillo 19:12
137 MARCUS MOLINA 12 Loara 19:14
138 MATTHEW RODRIGUEZ 11 Walnut 19:15
139 NUMA KAROLINSKI 11 Catalina Foothills 19:16
140 EDUARDO ROMO 12 Warren 19:19
141 ALEX BETETA 11 Newbury Park 19:19
142 JEFFERY WANG 11 Northgate 19:19
143 EMMANUEL PEREZ 10 Warren 19:20
144 STEVEN SANTIAGO 12 Fountain Valley 19:20
145 MATTHEW HERNANDEZ 11 Alta Loma 19:21
146 ETHAN NGUYEN 11 Fountain Valley 19:21
147 DANIEL RAMIREZ 9 Warren 19:22
148 LORENZO ALAMILLO 11 Newbury Park 19:23
149 JORGE SIBAJA 11 Hamilton (la) 19:23
150 JARED SUTTLE 11 Santiago (cor) 19:24
151 SAMUEL SLEET 11 Palo Verde 19:25
152 ENRIQUE VENEGAS 11 Downey (dow) 19:25
153 HOWARD LIU 11 Arcadia 19:26
154 CHRISTOPHER FLORES 11 Warren 19:27
155 TOMMY EMICK 12 Alta Loma 19:28
156 ALEX WEI 12 Arcadia 19:32
157 BRENSON RENDEROS 12 Alta Loma 19:33
158 KINGSTON WILLIS 11 Ventura 19:34
159 KARSTEN COLEMAN 11 Catalina Foothills 19:34
160 ISAIAH TULANDA 11 Hamilton (la) 19:36
161 MARCO GOMEZ 11 Loara 19:37
162 OCAR HERNANDEZ 11 Loara 19:38
163 ROBERT RIVERA 11 Upland 19:41
164 JUSTIN POSNER 11 Hamilton (la) 19:42
165 NATHAN MEJIA 11 King (riv) 19:43
166 CARLOS IBARRA 11 Arcadia 19:45
167 RAYMOND LEE 12 Walnut 19:45
168 MASON ZHU 11 King (riv) 19:46
169 EXABIIER BARS 12 Arcadia 19:47
170 MATTHEW SAHLI 12 Santiago (cor) 19:48
171 GEOVANI CRUZ 12 Ventura 19:49
172 CONRAD TSENG 12 Walnut 19:50
173 MOHSIN REHMAN 12 Fountain Valley 19:51
174 MARIO GARCIA 12 Downey (dow) 19:52
175 AJ DELLAMICO 12 Chaparral 19:53
176 VICTOR HERNANDEZ 11 Quartz Hill 19:55
177 ERICK ALDACO 11 Downey (dow) 19:56
178 WYATT ABRANCHES 11 Northgate 19:56
179 KENDRICK RIVAS 11 Valley View (mv) 19:58
180 DEION SMITH 10 Mission Hills 19:58
181 ADAM ARDIGO 12 Chaparral 20:00
182 JOSEPH MARTINEZ 11 Fountain Valley 20:01
183 NIKOLAS PERFETTI 11 Huntington Beach 20:01
184 STEVEN STONE 12 Huntington Beach 20:02
185 KAILASH BAAS 11 Northgate 20:08
186 SPENCER YTUARTE 12 La Serna 20:09
187 AUSTIN WOOD 12 Los Alamitos 20:10
188 CONNOR MURRAY 10 Los Alamitos 20:10
189 RICHMOND LUDWICK 11 Fountain Valley 20:13
190 MICHAEL BROOKS 12 Amador Valley 20:14
191 JONNY BRAVO 11 Mission Hills 20:15
192 ROQUE HIDALGO 11 Rialto 20:16
193 JACOB DIAZ 12 La Serna 20:17
194 CLIFF CHANG 11 Walnut 20:18
195 BENJAMIN OROZCO 12 Downey (dow) 20:19
196 CLAY ENGLISH 11 Centennial (cor) 20:20
197 DUSTIN SMITH 10 Mission Hills 20:21
198 ROSS KHORSANDI 12 Northgate 20:28
199 BRANDON SCHEY 12 Alta Loma 20:29
200 AUSTIN TURNER 11 Santiago (cor) 20:30
201 TRUNG DANG 12 Piedmont Hills 20:34
202 VAHE GYULOGLYAN 11 Burbank 20:35
203 BRIAN BEAL 10 Los Alamitos 20:35
204 JOSEPH BANKS 11 Hamilton (la) 20:37
205 BEN NI 12 Arcadia 20:38
206 KEVIN SHIPP 11 Northgate 20:38
207 COLE SELBY 12 Ventura 20:39
208 MATTHEW GARCIA 11 Camarillo 20:39
209 PABLO GONZALEZ 12 Los Alamitos 20:39
210 ALEX TREES 11 Northgate 20:41
211 DANIEL RAMIREZ 11 Ventura 20:41
212 DEREK PHILLIPS 11 Fountain Valley 20:42
213 JIMMY LU 12 Walnut 20:50
214 ALLAN GONZALEZ 12 Quartz Hill 20:52
215 STEVIE AHUMADA 11 Loara 20:52
216 AWAIS IBRAHIM 12 Burbank 20:54
217 CRISTOPHER CARRETO 11 Loara 20:56
218 JUAN DIAZ 12 Upland 21:00
219 RYAN LENNARD 11 Burbank 21:02
220 JULIO ORELLANA 11 Quartz Hill 21:08
221 JAIME RAMIREZ 12 Ventura 21:12
222 MARK VENTURA 11 Upland 21:15
223 DANIEL LECHUGA 12 Downey (dow) 21:33
224 DALLIN TOLLEY 11 Centennial (cor) 21:34
225 ALEX PINTO 11 Northgate 21:49
226 LOGAN ALVARADO 11 Mission Hills 21:49
227 LUIS JUAREZ 11 Loara 21:50
228 KENNY HAMILTON 11 La Serna 21:50
229 MARCO NIETO 11 Rialto 21:51
230 JOHN INTIRERI 11 La Serna 21:52
231 MICHAEL MILLER 11 Mission Hills 21:55
232 JIMMY MOORE 11 Fountain Valley 22:01
233 MATTHEW WAUTERS 11 Los Alamitos 22:09
234 EMILIANO ESPINOSA 11 Arcadia 22:09
235 RYAN OROPEZA 11 Fountain Valley 22:12
236 ANTHONY MARRIS 11 Walnut 22:15
237 PATRICK AYALA 12 Los Alamitos 22:16
238 HOPE LIM 11 Warren 22:22
239 MITCHELL SIORDIA 12 Quartz Hill 22:24
240 ANGEL LONGORIA 12 Alta Loma 22:24
241 RICK WANG 12 Arcadia 22:25
242 JEFFREY CHAU 11 Arcadia 22:28
243 ERIC SOSA 11 Warren 23:00
244 ANTHONY SALCICCIOLI 11 Burbank 23:01
245 CHRIS ADAMS 11 Newbury Park 23:19
246 MARIO REYES 11 Warren 23:27
247 ANTHONY KHOSRAVI 11 Santiago (cor) 23:28
248 JOSE MENDOZA 11 Downey (dow) 23:29
249 ALONZO MARTINEZ 11 Ventura 23:37
250 NICHOLAS MARTINEZ 12 Upland 23:37
251 CHRIS BELME 11 Huntington Beach 24:00
252 ADAM BULLER 12 Quartz Hill 24:18
253 DMITRIY PETROVYKH 12 Northgate 24:53
254 NICHOLAS STENSENG 11 Huntington Beach 25:42
255 MARSHALL NGUYEN 11 Huntington Beach 25:50
256 DUSTIN NEWTON 12 Centennial (cor) 25:52
257 ALEJANDRO CORTES 11 Downey (dow) 26:45
258 SEBASTIAN NESTOR 11 Arcadia 28:24
Race #53 Girls Junior Varsity Division 1 7:36 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SARAH ZYLSTRA 12 Edison (hb) 19:08
2 MAC QUEENENVILLE 11 Edison (hb) 19:15
3 PAIGE SMITH 11 Serrano 19:43
4 BREYA WYNNE 11 Redondo Union 19:51
5 ASHLYNN ALMASY 9 Los Alamitos 20:01
6 ADRIANNA SANCHEZ 12 Vista Murrieta 20:09
7 ALEXA ALLEN 10 Los Alamitos 20:11
8 PAIGE SULLIVAN 11 Redondo Union 20:14
9 AMIE GARCIA 11 Vista Murrieta 20:16
10 REBECCA WAGGONER 11 Foothill (sa) 20:20
11 JENNIFER GONZALEZ 11 Ventura 20:21
12 KATHERINE WILCOX 11 Serrano 20:31
13 SARAH ENYART 9 Los Alamitos 20:33
14 MARY DEVLIN 12 Tesoro 20:39
15 ERIKA OTT 11 Vista Murrieta 20:45
16 SARA AVERY 12 Serrano 20:46
17 JULIA GARVER 9 Los Alamitos 20:50
18 ASPYNN CARR 9 Los Alamitos 20:55
19 MADISON MARKEY 12 Foothill (sa) 20:57
20 MIRANDA ALMEIDA 11 Serrano 20:59
21 CHLOE MUNOZ 12 Ventura 21:01
22 COURTNEY PETERSON 12 El Toro 21:03
23 MACEE MORENO 12 St. Francis (sac) 21:09
24 LILLIA MORA 12 Mira Costa 21:10
25 HALIE WEST 12 El Toro 21:13
26 LARISSA PULLEN 11 Claremont 21:15
27 IRIAN MENCHACA 11 Rancho Buena Vista 21:16
28 GISSELLE WILSON 11 Redondo Union 21:16
29 VICTORIA WILSON 11 Redondo Union 21:20
30 MALIA SANTIAGO 12 Vista Murrieta 21:21
31 HALEY WYATT 11 Edison (hb) 21:21
32 ALEXIS BUSTEMANTE 11 Claremont 21:30
33 DASHA O'NEIL 11 El Toro 21:31
34 MEGAN REED 11 Poly (riv) 21:33
35 KRISTA BECK 11 Quartz Hill 21:33
36 ROXANNE WATSON 11 Fountain Valley 21:37
37 MARIA SALTER 10 Castro Valley 21:42
38 KAITLIN LATTA 11 Moorpark 21:44
39 SAMANTHA KOSIN 12 Ayala 21:46
40 CASSANDRA FRAWLEY 10 Los Alamitos 21:46
41 ALY GOSS 11 El Toro 21:48
42 HAYLEY RICHARDSON 12 San Clemente 21:50
43 LEANNA KRAMER 11 Foothill (sa) 21:50
44 SIMONE CHEN 11 Mira Costa 21:51
45 JESSICA LARSON 11 San Clemente 21:54
46 HAYLEY DASKAS 12 Ayala 21:56
47 BRITTNEY DUQUETTE 11 Claremont 21:56
48 BERNADETTE BLASHILL 11 San Clemente 21:56
49 EMILY KEATING 12 El Toro 21:57
50 ANDREA FLORES 12 Claremont 21:58
51 SELENA HERNANDEZ 12 Vista Murrieta 22:01
52 TAYLOR RISTAU 11 Moorpark 22:02
53 PARIS BEAUREGARD 12 Ventura 22:03
54 JENNIFER ROMERO 11 El Toro 22:04
55 MEGHANN DEBONN 10 Edison (hb) 22:05
56 MELISSA CHADWICK 12 Ventura 22:05
57 ELIZABETH THOMSON 11 Ventura 22:07
58 REBEKAH WILLIAMS 12 Carlsbad 22:09
59 DANIKA NEWLIN 11 Castro Valley 22:11
60 ALLYN TOLOSA 11 Ventura 22:12
61 DANIELLE MARTIN 12 Rancho Buena Vista 22:12
62 TATIANA DELGADILLO 11 San Clemente 22:14
63 NOELLE GARLAND 11 Los Alamitos 22:16
64 KELLY MIDDLETON 11 El Toro 22:17
65 MALINDA MCCORMICK 11 Serrano 22:20
66 KATRINA REYNOLDS 11 Glendora 22:21
67 GABBY ROMO 12 Villa Park 22:21
68 YESENIA SANCHEZ 11 San Clemente 22:24
69 KELSEY ROUSE 11 Moorpark 22:27
70 BREANA GOODMAN 10 Los Alamitos 22:27
71 HEATHER BRADFIELD 12 Moorpark 22:28
72 ALISON CAO-ROMERO 12 Monte Vista (sv) 22:28
73 MAIYA HUTCHINSON 11 Castro Valley 22:31
74 MADISON BURGESS 11 Moorpark 22:31
75 IZZY LARSON 9 Edison (hb) 22:31
76 HEIDI BJORNLIE 12 Claremont 22:35
77 KATLYN KOMPURA 12 Edison (hb) 22:36
78 OCEAN SANDOVAL 11 Los Alamitos 22:36
79 TAYLOR ROSENDALE 12 Vista Murrieta 22:37
80 MELISA MCELROY 12 Edison (hb) 22:39
81 AMANDA TALBOT 11 Serrano 22:45
82 JESSICA JAUREGUI 12 Vacaville 22:45
83 YEN NHI MAI 11 Fountain Valley 22:48
84 CHRISTINA MARTINEZ 11 Ayala 22:51
85 JOHANNA MATT-NAVAR 12 Patrick Henry 22:58
86 HOLLY ZAHN 11 El Toro 22:59
87 TAYLOR LEECH 12 Glendora 23:01
88 BAILEY HARRISON 11 Burroughs (bur) 23:01
89 SARAH RUIZ 12 Claremont 23:02
90 DIANA ARREOLA 11 Ayala 23:02
91 MICHELLE NGUYEN 11 Fountain Valley 23:03
92 LINDSEY ROBERTS 12 Fountain Valley 23:05
93 ANDREA MORA 11 Ventura 23:13
94 COURTNEY COPPOLINO 10 Edison (hb) 23:14
95 MIRANDA AGESON 11 Edison (hb) 23:16
96 MARIA PEREGRINA 12 Villa Park 23:17
97 JESSICA TOLL 11 Moorpark 23:17
98 ELISABETH DOODY 11 Moorpark 23:18
99 ADRIANA PEDROZA 11 Corona 23:18
100 KALID VELASCO 12 Monte Vista (sv) 23:19
101 HANNAH OSBORN 11 Villa Park 23:19
102 CHARISSA CORONA 11 Poly (riv) 23:22
103 PALOMA GOMEZ 12 Serrano 23:22
104 ASHLEY WAYE 11 Ayala 23:23
105 ADRIANA ORTIZ 12 Mira Costa 23:25
106 ZURI HENDERSON 11 Redondo Union 23:28
107 SABRINA ZAVALA 11 Redondo Union 23:29
108 MELISSA LIZARRAGA 12 Villa Park 23:35
109 SHERRY MOU 11 Moorpark 23:37
110 LILI HOOSHIVAR 11 Burroughs (bur) 23:40
111 LIBBY LEE 12 Carlsbad 23:41
112 MARISA NWOKE 11 Mira Costa 23:44
113 JULIE ELBOTH 12 Ventura 23:45
114 MARIANA FONSECA 12 Ventura 23:45
115 TESSA PICCILLO 12 Castro Valley 23:46
116 STEPHANIE RIVAS 11 Poly (riv) 23:47
117 BRIANA CUENCA 11 Paloma Valley 23:48
118 JOCELYN HII 12 Glendora 23:49
119 ARLEY TITZLER 12 Mira Costa 23:50
120 SANDRA MENDEZ 11 Baldwin Park 23:51
121 DAYLYN YOUNG 12 Ayala 23:52
122 KATIE JOHNSON 11 Tesoro 23:53
123 KARLI CHRISTENSON 11 Buena 23:53
124 AMBER ALVARADO 11 Villa Park 23:57
125 LAURA VARGAS 11 Villa Park 23:58
126 ERICA FLORES 11 Ayala 24:03
127 EMILY OLMEDA 11 Poly (riv) 24:03
128 ERICA O'CONNOR 12 Patrick Henry 24:05
129 NAOMI TORRES 10 Carlsbad 24:06
130 MCKAY GILLETTE 11 Mira Costa 24:08
131 VANIA NOLASCO 9 Monte Vista (sv) 24:09
132 CYNTHIA SAWAYA 11 Arcadia 24:11
133 EMILY DUNHAM 12 Ayala 24:16
134 BIANCA GUTIERREZ 12 Foothill (sa) 24:17
135 RILEY EVANS 11 Claremont 24:18
136 KELSEY SHINN 10 Foothill (ple) 24:18
137 BREANNA MCBEAN 11 Tesoro 24:19
138 CATHY ENCISO 11 Burroughs (bur) 24:20
139 VANESSA SILVA 11 St. Francis (sac) 24:22
140 TATI MORALES 11 Buena 24:28
141 HAYLEY MCCLEMENTS 11 Fountain Valley 24:31
142 TAYLOR BOARDMAN 11 Fountain Valley 24:32
143 KARA PATMAN 11 Mira Costa 24:33
144 MONIQUE ALMODOVAR 12 Ventura 24:34
145 DEBORAH BURNS-ZIELP 11 Paloma Valley 24:36
146 ALEJANDRA BLAS 11 Corona 24:43
147 AUBREE VANDERHOEVE 12 Vista Murrieta 24:44
148 TESS DERBY 11 St. Francis (sac) 24:53
149 MAGGIE LIU 11 Arcadia 24:55
150 LEXI RUTH 11 Buena 24:58
151 KATIE POGGI 11 St. Francis (sac) 24:58
152 ELLIE ERICKSON 12 San Leandro 25:06
153 CLAIRE JORGENSEN 11 Patrick Henry 25:13
154 AMANDA HAUPTMANN 12 Claremont 25:15
155 KENNEDY HARDEMION 11 Redondo Union 25:21
156 XENIA ALAS 12 Corona 25:23
157 JACKIE SEVILLA 12 Monte Vista (sv) 25:24
158 BRIANA MEDELLIN 12 Monte Vista (sv) 25:24
159 CAROLINE JONES 12 Glendora 25:25
160 AMANDA PEMBER 12 Villa Park 25:27
161 BRENDA CARDONA 12 Monte Vista (sv) 25:30
162 NICOLE DZIEDZIC 10 Foothill (ple) 25:33
163 SARA OLSON 11 Villa Park 25:39
164 KAREN EUROPA 12 Moorpark 25:40
165 ANNIE ADACHI 11 Moorpark 25:41
166 MIREYA ALBARAN 11 Rancho Buena Vista 25:56
167 BRIDGET BLOESCH 12 Vacaville 25:56
168 ANGEL KHOV 11 Los Osos 25:57
169 ZOIE SANDERS 11 Castro Valley 26:04
170 ALEXIS HAMILTON 12 Rancho Buena Vista 26:08
171 LILY PHUONG 11 San Leandro 26:16
172 ANDREA ROSALES 11 Corona 26:19
173 ELLIE QUEEN 11 Ventura 26:19
174 DORNA MOVASEGGHI 11 Foothill (ple) 26:28
175 KARINA VEGA 11 Corona 26:32
176 JANENE SOTO 12 Claremont 26:32
177 CRYSTAL LECHUGA 11 Baldwin Park 26:38
178 MADISON SIMMONS 12 Carlsbad 26:41
179 AJIA HOGRELIUS 12 Los Alamitos 26:45
180 CLAIRE WATTS 12 Los Alamitos 26:45
181 CLARISSA VILLAFAN 12 Corona 26:48
182 NATHALIE SANCHEZ 11 Vista Murrieta 26:50
183 GABRIELA CASTANEDA 12 Baldwin Park 26:59
184 BROOKE DEWEES 9 Los Alamitos 27:00
185 ALEX-VICTORIA AVILA 11 Poly (riv) 27:01
186 VIEN AN NGUYEN 10 Foothill (ple) 27:11
187 ANGELICA ALVAREZ 9 Los Alamitos 27:37
188 JOSILYN CARTER 11 Poly (riv) 27:42
189 OLIVIA CHAFFEE 11 Patrick Henry 27:42
190 NINA FLECK 10 Los Alamitos 27:48
191 KAREN CHEN 11 San Leandro 27:51
192 DESIREE LENART 12 Los Osos 27:54
193 SHELBY VANDERMEER 12 Los Alamitos 27:57
194 CASSANDRA SAUCEDO 11 Rancho Cucamonga 28:04
195 CAMILLE ABARE 11 Moorpark 28:12
196 ALEXANDRA BRONFENB 9 Los Alamitos 28:13
197 THERESIA SCHOENHOF 11 Moorpark 28:16
198 CANDACE MARTORANO 11 Los Osos 28:30
199 REBECCA MILRUD 11 Castro Valley 28:48
200 EILA ALVAREZ 11 Foothill (sa) 29:04
201 CATHLEEN PINA 11 Glendora 29:50
202 ASHLEY ARIAS 11 San Leandro 30:13
203 ALISE VEGA 12 Villa Park 32:29
Race #54 Girls Junior Varsity Division 1 7:44 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SHELBY EBERWEIN 11 Yucaipa 19:45
2 AUDREY WALLIS 11 Great Oak 20:00
3 KATE CORTES 12 Great Oak 20:01
4 ZARA FLORES 12 Dana Hills 20:07
5 VIVIANA SHIMA 11 Great Oak 20:09
6 SARA SANDERS 11 Great Oak 20:20
7 EMILY SANCHEZ 11 King (riv) 20:21
8 EVELIINA FALLINI 11 Great Oak 20:26
9 SARA MADDEN 12 Dana Hills 20:28
10 AMANDA HARING 12 King (riv) 20:37
11 HANNAH JOHNSON 11 King (riv) 20:43
12 ELLIE DIBENE 11 Dana Hills 20:47
13 HELEN PAYNE 11 Dana Hills 20:57
14 KATE FULTON 11 Dana Hills 21:02
15 KRISSTEL GOMEZ 12 Warren 21:06
16 SAMANTHA PIERCE 11 Dana Hills 21:10
17 TATIANA DIAZ-GALLEGO 12 Great Oak 21:11
18 ALEXIS JIMENEZ 11 Warren 21:15
19 SAM DAYAK 12 Dana Hills 21:18
20 SAVANNAH SAUCEDO 12 King (riv) 21:28
21 EMILY KORBY 12 Great Oak 21:31
22 RACHEL PADULA 12 Dana Hills 21:31
23 SILVIA ROMERO 12 Yucaipa 21:32
24 NANCYLEE PEREZ 12 Warren 21:33
25 BRITNEY SAUCEDO 12 King (riv) 21:35
26 MIRANDA SALAS 12 King (riv) 21:38
27 JACQUELINE PIELLI 11 West Ranch 21:44
28 JANINE BRYANT 9 University (irv) 21:45
29 SHELBY MIKKELSON 12 King (riv) 21:47
30 TAYLOR SLAGLE 12 Dana Hills 21:50
31 MEGHAN O'CONNELL 11 Camarillo 21:59
32 JENNY JOVEL 11 Warren 22:00
33 LORENA RUIZ 12 Chaparral 22:01
34 GRAYSON ZACKY 11 Valencia (val) 22:03
35 CAITLIN MCCONNELL 12 Valencia (val) 22:06
36 RILEIGH COTTER 10 Steele Canyon 22:06
37 SARAH RUIZ 11 Simi Valley 22:09
38 CHARLOTTE RICHARDS 12 Yucaipa 22:12
39 ANGELICA MARIN 11 West Ranch 22:15
40 SHANA TENNE 12 King (riv) 22:19
41 MADELINE WRATHALL 12 King (riv) 22:21
42 ALONDRA BECERRA 11 Yucaipa 22:22
43 LILLY MELENDEZ 11 Warren 22:22
44 IVETH GUTIERREZ 12 King (riv) 22:23
45 RENEE CRIPPEN 11 Marina 22:24
46 ANDREA LOCES 11 La Quinta (lq) 22:25
47 KAILA GRANADOS 11 Warren 22:26
48 ALONDRA HERNANDEZ 11 Palisades 22:29
49 RACHAEL PENCHOEN-LI 12 Simi Valley 22:32
50 HANNAH HUSCHER 11 King (riv) 22:32
51 EMILY DODSON 11 Dana Hills 22:36
52 JEANNIE ZENG 11 University (irv) 22:38
53 MAKENZY BOROUSKI 12 La Quinta (lq) 22:40
54 MACI MEYERS 11 Dana Hills 22:43
55 RANDI KASPERBAUER 11 Santiago (cor) 22:44
56 IRENE PEDROSA 12 Yucaipa 22:45
57 ALLISON NAWROTH 11 Simi Valley 22:45
58 MELISSA GARCIA 12 Simi Valley 22:46
59 ARIANNIE RODRIGUEZ 11 Roosevelt (cor) 22:48
60 ALI CLAYTON 12 King (riv) 22:49
61 SARAH KOBERLING 11 Simi Valley 22:50
62 JASMINE OCAMPO 11 Palisades 22:54
63 BREANNA BALL 12 Steele Canyon 22:56
64 DIANE MONTANO 11 Whittier 22:59
65 MEGAN DREW 11 Centennial (cor) 23:01
66 JESSY HOLEN 11 West Ranch 23:01
67 JASMIN MARQUEZ AGUI 11 Chaffey 23:03
68 KATELYN FRANKEL 9 Palisades 23:07
69 SARAH STABLER 10 Steele Canyon 23:08
70 SARAH MONTES 11 Downey (dow) 23:12
71 ALEXANDRA PAYAN 11 Downey (dow) 23:12
72 MELISSA AGIS 11 Warren 23:12
73 KRISTA ZWART 11 King (riv) 23:17
74 MELISSA PARDO 12 Warren 23:19
75 LAUREN BYRNE 11 West Ranch 23:21
76 LAUREN HALE 11 Santiago (cor) 23:21
77 MARLLEY GONZALEZ 12 La Quinta (lq) 23:23
78 HAYLEY BEEBE 11 Mission Hills 23:24
79 ASHLEY BLANKENSHIP 11 Roosevelt (cor) 23:27
80 TORI ZEMP 11 Valencia (val) 23:29
81 LINDSEY BERNEY 11 King (riv) 23:29
82 LUELLA MARLOW 10 Steele Canyon 23:29
83 IVONE VEGA 12 Yucaipa 23:33
84 SAVANNAH SHELTON 12 Santiago (cor) 23:37
85 AMBER SUCICH 11 Simi Valley 23:39
86 TEAL HELMS 12 Simi Valley 23:40
87 NWAMAKA AMOBI 11 Warren 23:41
88 COURTNEY GONZALES 11 Valencia (val) 23:43
89 JOYCE TANG 11 Troy 23:52
90 ALEXIS MALDONADO 12 West Ranch 23:57
91 MICHELE PUGLIA 12 Steele Canyon 23:59
92 CYNTHIA AYALA 12 La Quinta (lq) 24:00
93 SIENNA STEVENS 12 Simi Valley 24:02
94 KAITLYN MCCARTHY 11 Valencia (val) 24:05
95 NANCY DORADO 12 Warren 24:05
96 MONICA FLORES 11 Whittier 24:07
97 MCKAELA SUDUL 11 Santiago (cor) 24:08
98 JESSA ALCALA 12 University (irv) 24:08
99 SAMANTHA SMITLEY 11 Santiago (cor) 24:13
100 STEPHANIE ESQUIVEL 12 La Quinta (lq) 24:14
101 VANESSA GARCIA 11 Downey (dow) 24:21
102 VICTORIA PORTOR 12 Warren 24:22
103 MIRANDA THOENE 11 La Quinta (lq) 24:31
104 KARINA ZAMANIEGO 12 La Quinta (lq) 24:32
105 YOLANDA ESPERICUET 11 Chaffey 24:36
106 JAZMIN NAVARRO 12 Santa Ana 24:38
107 CLAIRE JORDAN 11 Cosumnes Oaks 24:38
108 AMANDA GAMSU 11 Valencia (val) 24:41
109 CHRISTIANA CONNORS 11 Cosumnes Oaks 24:41
110 MEGHAN POOLE 12 Valencia (val) 24:42
111 ASHLEY TOEDT-WILEY 12 Steele Canyon 24:46
112 JALAENA DI PASQUALE 11 West Ranch 24:47
113 MALISSA SALAZAR 11 Paramount 24:51
114 SARAY VALENZUELA 12 Chaffey 24:55
115 MADELINE BROZ 11 West Ranch 24:56
116 DESTINY ARGUELES 10 Santiago (cor) 24:59
117 VICTORIA ARUMBULA 11 Valencia (val) 25:05
118 KIRSTEN RANDALL 12 Camarillo 25:05
119 YOSELIN NEVAREZ 11 King (riv) 25:07
120 FRIDA ESCATEL 11 La Quinta (lq) 25:15
121 JULIET SIMI 11 Cosumnes Oaks 25:21
122 LINDSEY CARDENAS 12 Chaffey 25:21
123 NANCY CARAVEO 11 Centennial (cor) 25:24
124 ROBYN CORAPI 11 Warren 25:25
125 ELLIE SUN 11 Palisades 25:27
126 MARIA GARIBAY 12 El Rancho 25:31
127 MARIAH CUAHUTLE 11 West Ranch 25:34
128 SELINA NAVARRO 11 Chaffey 25:36
129 DELIA HANSEN 12 Chaffey 25:38
130 STEPHANIE GABRIELSO 10 Steele Canyon 25:43
131 ILLIANA PIMENTEL 12 La Quinta (lq) 25:53
132 NIKI TAVAKOLI 11 University (irv) 25:55
133 MARIANA COLLADO 12 Santa Ana 25:56
134 JACEY PRAHL 11 La Quinta (lq) 25:59
135 LISETTE CISNEROS 11 Paramount 26:02
136 MORGAN SHERMAN 12 King (riv) 26:04
137 ANNYSSA ORTIZ 11 La Quinta (lq) 26:09
138 HAYLEY BOOMHOWER 12 Simi Valley 26:10
139 RIO HERRERA 12 Whittier 26:10
140 SUJEY LAVIN 12 Chaffey 26:12
141 YVETTE VEGA 11 Yucaipa 26:14
142 ALEXIS INZUNZA 11 Paramount 26:19
143 YARITZA LEON 12 Downey (dow) 26:20
144 KYLIE KOERNER 11 Santiago (cor) 26:22
145 HALEY BUTTLES 11 La Quinta (lq) 26:24
146 MARISOL PEREZ 11 El Rancho 26:27
147 CLAUDIA CORTEZ 11 Paramount 26:33
148 JASMINE CARRASCO 12 Chaffey 26:40
149 SAMANTHA DELGADO 11 West Ranch 26:44
150 JOSSELINE PONCE 11 Valley View (mv) 26:45
151 DEBORAH CHAVEZ 11 Alta Loma 26:46
152 ALIA BASTIAN 12 Simi Valley 26:48
153 SHANNON SLANKARD 11 La Quinta (lq) 26:48
154 VIVIAN CONTRERAS 12 La Quinta (lq) 26:49
155 YARETZEE CAZAREZ 12 La Quinta (lq) 26:51
156 RUBYD OLVERA 12 La Quinta (lq) 26:51
157 BRIANNA IBARRA 11 La Quinta (lq) 27:24
158 AMANDA CARDINAL 11 La Quinta (lq) 27:26
159 SAMANTHA SOTO 11 La Serna 27:27
160 RAINE HOWARD 11 Roseville 27:50
161 ROSA ANDRADE 11 Chaffey 27:53
162 LAURA AMAYA 10 Valley View (mv) 27:53
163 CRISTINA OLAGUE 12 La Serna 27:54
164 DINA SIMON 12 Marina 28:10
165 JACQUELINE SWEDE 11 West Ranch 28:20
166 ROSALY AGUILAR 11 El Rancho 28:21
167 CASSANDRA GASTELUM 12 La Serna 28:22
168 JANELLE PIERRADAVIS 12 Cosumnes Oaks 28:39
169 CRISTINA GONZALEZ 11 Centennial (cor) 28:45
170 ANNE CHEN 12 University (irv) 29:11
171 MONIQUE SANCHEZ 12 Roseville 29:27
172 GUADALUPE GONZALEZ 10 Mission Hills 29:31
173 KATIE ROJAS 12 West Ranch 29:53
174 SALENA LANDA 11 Cosumnes Oaks 29:55
175 SHANNON SINIGIANI 12 Chaffey 29:58
176 ALLYSON CATES 12 La Quinta (lq) 30:15
177 TRISTAN BAKER 11 La Quinta (lq) 30:23
178 APOLONIA LEPE 12 Alta Loma 31:38
179 KELSEY FISCHER 12 El Camino (oce) 31:42
180 DENISE FLORES 11 Centennial (cor) 33:49
181 KATHIA PADILLA 11 Chaffey 35:40
182 JAEDAH HILL 11 El Camino (oce) 59:59
183 YULIANA CONTRERAS 11 El Camino (oce) 59:59
Race #55 Girls Junior Varsity Division 1 7:52 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CAITLIN NAASZ 12 Capo Valley 19:31
2 KELSIE KING 11 Capo Valley 19:33
3 CLAIRE DICKER 11 Davis 20:09
4 ELISA MCISAAC 11 Davis 20:13
5 DANIELLE GANTAR 12 Davis 20:14
6 KRISTA PAINTER 12 Capo Valley 20:17
7 REBECCA HAGGARD 11 Trabuco Hills 20:39
8 KENDALL BUSH 12 Capo Valley 20:40
9 SARAH LANSEY 11 Catalina Foothills 20:47
10 JULIET LOGAN 12 Amador Valley 20:51
11 RILEY BYRNE 12 Santa Monica 20:55
12 MICHELL JAQUETTE 11 Catalina Foothills 20:59
13 MICHAELA HOOVER 12 Poly (lb) 21:06
14 CORAL GETZ 12 Aliso Niguel 21:08
15 ANHAYTE GUAJARDO 11 Alhambra (alh) 21:09
16 ISABEL LA PLAIN 11 Monta Vista (cup) 21:10
17 MARINA SANDOVAL 11 Trabuco Hills 21:11
18 FARIS POTTER 12 Aliso Niguel 21:16
19 ALLISON KIRAL 11 Trabuco Hills 21:21
20 JASMINE HAN 11 Walnut 21:23
21 ZOE JUANITAS 11 Davis 21:26
22 HALLIE NITIDO 11 Catalina Foothills 21:30
23 CASSIE SIGUA 12 Amador Valley 21:31
24 NATALIE BALLESTEROS 11 Poly (lb) 21:39
25 ALEXIS BAILLIE 11 Monte Vista (dan) 21:39
26 NICOLE MANZIONE 11 Newbury Park 21:48
27 JULIANNE BARKOVITZ 11 Trabuco Hills 21:51
28 CHLOE LI 11 Monta Vista (cup) 21:51
29 SHAUNA BRATTON 11 Catalina Foothills 21:57
30 ALEXANDRA MORA 12 Northgate 21:57
31 EMILY LUFBURROW 11 Davis 21:58
32 SALVINA RONDONI 11 Monte Vista (dan) 21:58
33 MADELINE JAMES 11 Aliso Niguel 21:59
34 MADDY CLARK 11 Aliso Niguel 22:00
35 ALISHA KOPECKY 12 Aliso Niguel 22:03
36 ESMERALDA CONTORA 11 Valencia (pla) 22:04
37 JAZLYN CHONG 12 Aliso Niguel 22:05
38 MONICA BOEDIGHEIMER 11 Newbury Park 22:08
39 CAMILLE KIMBLE 11 Trabuco Hills 22:08
40 NORMA CABRERA 12 Etiwanda 22:09
41 CAROLINE FRIEDMAN 10 Santa Monica 22:09
42 JASMINE IRALDO 12 Chino Hills 22:18
43 DANNI MOYERS 12 Amador Valley 22:22
44 MARA KOVAL 11 Poly (lb) 22:23
45 MARIAH TAYLOR 11 Wilson (lb) 22:26
46 ABIGAIL NAVA 12 Birmingham 22:28
47 ANNIKA MURRAY 11 Palo Verde 22:28
48 KAMARAY RICHARDSON 11 Walnut 22:31
49 LINDA MILLA 11 Walnut 22:39
50 BRIANNA REGAN 12 Poly (lb) 22:40
51 OLIVIA CHICOINE 11 Capo Valley 22:40
52 SANJNA BHARADWAJ 11 Monta Vista (cup) 22:43
53 EVELYN MARQUEZ 12 Valencia (pla) 22:45
54 DANIELA GONZALEZ 12 Alisal 22:49
55 EMMA REICH 11 Trabuco Hills 22:49
56 TATUM PROSSWIMMER 12 Aliso Niguel 23:03
57 ROCCHINA STAFFORD 12 Trabuco Hills 23:06
58 DULCE DIAZ 11 Valencia (pla) 23:07
59 MCKENZIE COLLINS 11 Aliso Niguel 23:12
60 JOANNE LAI 11 Monta Vista (cup) 23:13
61 SARAH STANGELAND 12 Chino Hills 23:15
62 GABRIELLA BARRIOS 11 Northgate 23:20
63 LAURIN RANDLE 12 Etiwanda 23:21
64 CARLY MUENCH 12 Aliso Niguel 23:24
65 JOY EVANSTON 12 Aliso Niguel 23:24
66 MEGAN PERRY 12 Capo Valley 23:26
67 JENNIFER TORRES 11 Grossmont 23:27
68 ESMERALDA ESPINOZA 11 Alisal 23:30
69 MAKENNA BROWN 11 Newbury Park 23:32
70 AMARA POUV 11 Poly (lb) 23:33
71 EMMA FROEHLICH 11 Catalina Foothills 23:35
72 ISABELLA PENA 10 Norco 23:35
73 EMILY FAZIO 12 Aliso Niguel 23:36
74 RESPICIO CRYSTAL 12 Palo Verde 23:37
75 GUADALUPE SOTO 11 Wilson (lb) 23:39
76 AMANDA MCCLINTON 11 Etiwanda 23:40
77 KATIE DROZD 11 Chino Hills 23:46
78 GABRIELLA HARRINGTO 12 Catalina Foothills 23:49
79 KANDISE LEBLANC 11 Poly (lb) 23:50
80 DIANA MEJIA 12 Wilson (lb) 23:50
81 KENDALL ANDREWS 12 Capo Valley 23:51
82 DAISY VELAZCO 11 Chino Hills 23:52
83 JANETTE STANFORD 12 Valencia (pla) 23:53
84 ALEXANDRIA WILLIAMS 11 Chino Hills 23:54
85 BRIELLE BISCOCHO 11 Poly (lb) 23:55
86 KATHERINE CELUME 12 Etiwanda 23:57
87 MELISSA URRUTIA 11 Valencia (pla) 23:59
88 CELINE LEROUDIER 12 Amador Valley 24:01
89 ROBYN FIELDS 11 Davis 24:06
90 CARA CONNAGHAN 11 Palo Verde 24:08
91 MELISSA MOORS 11 Newbury Park 24:08
92 RACHEL CHANG 11 Valencia (pla) 24:10
93 JENNIFER HILTON 11 Capo Valley 24:12
94 SIERRA RABY 11 Wilson (lb) 24:12
95 ELISE NANNINI 11 Catalina Foothills 24:13
96 SYDNEY FIX 10 Norco 24:14
97 SARAH LYNCH 12 Poly (lb) 24:16
98 EB ACKERMAN 12 Aliso Niguel 24:24
99 ELAN YOU 11 Northgate 24:25
100 JESSICA BONILLA 11 Chino Hills 24:27
101 MCKENNA REEVES 11 Aliso Niguel 24:27
102 SIENA COX 12 Davis 24:27
103 IRIDIAN JIMENEZ 11 Birmingham 24:29
104 SUMMER BRUNETTE 11 Capo Valley 24:29
105 VICKY MONCLUT 11 La Sierra 24:29
106 ANYA SACHS 12 Grossmont 24:32
107 NATALIE LOPEZ 12 Birmingham 24:34
108 KAREN TRAN 11 Alhambra (alh) 24:36
109 ARIANA BALLI 11 Etiwanda 24:46
110 JULIA BROZEK 11 Capo Valley 24:51
111 SAMANTHA GUNZL 11 Grossmont 24:51
112 KAITLYN DE JESUS 12 Capo Valley 24:51
113 ASTRID MENDEZ 11 Birmingham 24:52
114 ULIBARRI ALONDRA 11 La Sierra 24:54
115 ESTHER MORALES 11 La Sierra 24:54
116 EDITH SANTANA 11 Valencia (pla) 24:56
117 KRISTIN YNIQUEZ 12 Newbury Park 25:00
118 AMBER GRABOWSKI 11 Capo Valley 25:03
119 NATALIE ESTRADA 11 Norco 25:07
120 AINA NARVASSA 11 La Sierra 25:08
121 ABBY BELSON 11 Aliso Niguel 25:08
122 JUDY TA 11 Alhambra (alh) 25:10
123 SAMANTHA MOTA 11 Etiwanda 25:11
124 STACIE TORRES 11 La Sierra 25:11
125 CAITLAN SHAW 11 Palo Verde 25:12
126 ASHLEY GALLO 11 Rancho Verde 25:13
127 MONICA GARCIA 12 Rancho Verde 25:13
128 HAILEY DENNIS 11 Capo Valley 25:16
129 JENNY PHAN 11 Wilson (lb) 25:17
130 JOSELINE BARRALON 12 Aliso Niguel 25:18
131 MELISSA PALLARES 12 La Sierra 25:26
132 CHLOE BAUTISTA-CAPO 11 Crescenta Valley 25:31
133 TAYLOR JONES 10 Norco 25:32
134 EMILY REED 11 Huntington Beach 25:32
135 LAURA SORIANO 11 Grossmont 25:35
136 CHRISTINA PHAM 11 Newbury Park 25:36
137 MEGAN HERATH 11 Catalina Foothills 25:44
138 SHANTAAL HERNANDEZ 11 Chino Hills 25:45
139 ISABEL GUERRA 12 Palo Verde 25:46
140 JENNIFER GOODMAN 11 Grossmont 25:47
141 LEAH TIERNEY 11 Capo Valley 25:48
142 SANJUANA ARAUJO 11 Trabuco Hills 25:49
143 KRISTINA PENA 11 Grossmont 25:51
144 KORTNEY CASANOVA 11 Crescenta Valley 25:51
145 JACKIE EDINGER 12 Capo Valley 25:53
146 CRYSTAL CHUN 12 Poly (lb) 25:56
147 JESSICA JONES 12 Aliso Niguel 26:00
148 KARLA SANTIAGO 12 Rancho Verde 26:01
149 SUGEILY LOPEZ 11 Valencia (pla) 26:02
150 MIRANDA CHEN 11 Monta Vista (cup) 26:05
151 BRYNN WITTER 11 Poly (lb) 26:06
152 MIMI WAMSLEY 12 Poly (lb) 26:07
153 PRINCESS DELACRUZ 11 Rancho Verde 26:14
154 VIVIENNE MOORE 11 Northgate 26:15
155 SARAH DELGADO 12 Rialto 26:27
156 MADOKA TSUCHIHARA 11 Alhambra (alh) 26:29
157 CHARLENE SALAMAT 12 Chino Hills 26:39
158 MINDY TRAN 11 La Sierra 26:41
159 CIARA LOUGHNANE 11 Amador Valley 26:47
160 JENNA MIDBOE 11 Huntington Beach 26:50
161 MACKENZIE DAW 11 Aliso Niguel 26:56
162 BEARD AMIE 11 La Sierra 27:03
163 MADDI GJOVIK 11 Aliso Niguel 27:06
164 ALLYSSA MONTGOMER 11 Catalina Foothills 27:08
165 THALIA KORTE 11 Catalina Foothills 27:10
166 NATALIE NOVOA 12 La Sierra 27:28
167 JAIHEE CHOI 11 Chino Hills 27:30
168 YIBEI LIE 11 Alhambra (alh) 27:30
169 SARAH KOVACS 12 Santa Monica 27:33
170 JACKIE PHAM 12 Capo Valley 27:46
171 MIRANDA LOCKMAN 12 Aliso Niguel 27:55
172 CHRISTA SORYAL 12 Capo Valley 27:58
173 OLGA VIDAURRI 9 Rialto 28:03
174 RACHAEL ROWLAND 11 Catalina Foothills 28:15
175 TIANA TORRES 11 Temecula Valley 28:20
176 ELIZABETH KAVIANIAN 10 Norco 28:38
177 SARINA VILLALPANDO 10 Rialto 28:38
178 ALEXIS WILLIAMS 11 Chino Hills 28:40
179 LAUREN MELENDEZ 12 Capo Valley 28:42
180 LOPEZ LIZETT 11 La Sierra 29:03
181 HEATHER PARSONS 11 Huntington Beach 29:06
182 RUBY MA 11 Alhambra (alh) 29:15
183 GUADALUPE AVILES 11 La Sierra 29:27
184 NICOLE PENGELLY 9 Norco 29:34
185 HAZEL VEGA 12 La Sierra 30:05
186 CLARISSA LEIGHOU 11 Catalina Foothills 30:43
Race #56 Boys Varsity Division 1 8:05 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ENRIQUE SERNA 11 Loara 15:30
2 KEVIN CHAVIRA 12 Clovis 15:36
3 GEORGE GLEASON 11 Huntington Beach 15:39
4 JACOB RUSSO 11 Clovis 15:53
5 CONNNOR MORRELLO 11 Clovis 15:57
6 ANDREW JOHNSON 12 Helix 16:00
7 NOAH LANDERS 10 Palo Verde 16:03
8 JUAN CARLOS SALCEDO 11 Loara 16:04
9 MICHAEL GUITERREZ 12 Camarillo 16:16
10 BRYAN PLUMA 10 Downey (dow) 16:17
11 TREVOR STANGLE 12 Camarillo 16:17
12 CRIS BECERRA 12 Downey (dow) 16:18
13 ADRIAN MUNOZ 12 Downey (dow) 16:19
14 RICKY OCSHNER 12 Camarillo 16:20
15 PEDRO RIOS 12 Palo Verde 16:22
16 JUNIOR VARGAS 12 Huntington Beach 16:22
17 LUKE JOHNSTON 11 Huntington Beach 16:23
18 JIMENEZ ADRIAN 11 Helix 16:25
19 ANDREW GOLDSMITH 11 Palo Verde 16:28
20 TREVOR MARTIN 11 Centennial (bak) 16:29
21 ALEC KOCHIS 12 Alta Loma 16:30
22 ALAN NICHOLS 10 Camarillo 16:32
23 ROHAN CHOUDHURY 11 Monta Vista (cup) 16:33
24 LUIS MUNOZ 11 Downey (dow) 16:33
25 TOMAS VILLEGAS 11 Helix 16:34
26 MATT LAMB 10 Clovis 16:36
27 CONNER LEWIS 11 Clovis 16:36
28 GEOVANY SALINAS 12 Downey (dow) 16:37
29 KEN RIVERO 11 Wilson (lb) 16:37
30 ELBON FLANAGAN 12 Bakersfield 16:38
31 ISAAC SCHICK 10 Northgate 16:41
32 ELIJAH ORR 10 Huntington Beach 16:42
33 OSCAR HERNANDEZ 12 Manual Arts 16:44
34 AARON CANEZ 12 Alta Loma 16:46
35 LUIS ACEITUNO 12 Clovis 16:47
36 TIMOTHY CHRISMAN 10 Monte Vista (dan) 16:48
37 CHRIS PAI 10 Huntington Beach 16:49
38 NOAH POTTS 12 Helix 16:51
39 MATT PARKER 12 San Clemente 16:51
40 JORGE PALACIOS 12 Poly(sv) 16:52
41 JACOB AUBY 12 Monte Vista (dan) 16:53
42 EDUARDO MARTINEZ 11 Alta Loma 16:54
43 THOMAS MEDINA 11 Santa Fe 16:54
44 LAURENCE SEABROOK 10 Northgate 16:56
45 MARC RODRIGUEZ 11 Wilson (lb) 16:56
46 MIGUEL GUTIERREZ 11 Downey (dow) 16:57
47 MATT SHELTON 11 San Clemente 17:00
48 MOISES HERNANDEZ 12 Camarillo 17:00
49 TONY EL-SOKKARY 10 San Clemente 17:00
50 RICARDO CORTES 11 Camarillo 17:00
51 SEAN RILEY 10 San Clemente 17:01
52 ZACHARY PATTI 12 Monta Vista (cup) 17:02
53 BUDDY WILSON 12 Loara 17:04
54 CODY DARVALICS 12 Helix 17:06
55 JOSH LUTHER 12 Upland 17:07
56 PATRICK BURCIAGO 11 Huntington Beach 17:09
57 JOSE JARQUIN 11 Santa Fe 17:10
58 EDWIN ROCHA 11 Poly(sv) 17:11
59 NOAH COLLINS 11 Upland 17:12
60 EMILIO TORRES-GONZA 11 Monta Vista (cup) 17:13
61 HUNTER FERNANDEZ 12 Upland 17:13
62 JESSE CROSTHWAITE 12 Wilson (lb) 17:14
63 DANIEL COLES 12 Millikan 17:16
64 NICHOLAS ULPH 10 San Clemente 17:17
65 JAKE EGLEY 11 Northgate 17:19
66 JUWAN STEPHEN 10 Loara 17:20
67 JORGE PUGA 12 Downey (dow) 17:21
68 DANNY VARGAS 12 Huntington Beach 17:23
69 CHASE KENYON 12 Wilson (lb) 17:24
70 DAWIT BEGASHAW 11 Helix 17:26
71 CHRISTIAN CASTELLAN 11 Palo Verde 17:27
72 JAMES SEPE 12 Alta Loma 17:28
73 KAEDEN CARABBA 10 San Clemente 17:28
74 COLE TRIEBOLD 12 Camarillo 17:28
75 JAIME CORTEZ 11 Millikan 17:28
76 BRIAN MAQUIRE 12 Monte Vista (dan) 17:29
77 BRIAN VALENCIA 12 Santa Fe 17:30
78 DYLAN ZUELKE 11 Millikan 17:30
79 NATHANIEL RODRIGUEZ 11 Loara 17:32
80 CONNOR JONES 11 Palo Verde 17:32
81 MITCHELL FOLIA 10 Clovis 17:33
82 ANDRE STARR 12 Monte Vista (dan) 17:34
83 JEREMY BRADY 10 San Clemente 17:36
84 JOHN HSIAO 12 Monta Vista (cup) 17:38
85 DARIN MENSEN 11 Alta Loma 17:41
86 COLE FRASER 12 Northgate 17:43
87 RILEY COLE 12 Monte Vista (dan) 17:45
88 NICK WERNER 12 Palo Verde 17:45
89 MICHAEL GODINEZ 12 Santa Fe 17:46
90 STEVEN LIM 12 Monta Vista (cup) 17:48
91 AKSHAY THONTAKUDI 11 Monta Vista (cup) 17:48
92 EMMANUEL GARCIA 11 La Quinta (lq) 17:48
93 JACOB AMAYA 11 Santa Fe 17:52
94 LUIS JIMENEZ 10 Poly(sv) 17:53
95 RAUL LOPEZ 11 Poly(sv) 17:54
96 ANAND RAO 12 Monta Vista (cup) 18:01
97 BERKET TESFAW 12 Helix 18:02
98 FERNANDO GARCIA 12 Millikan 18:03
99 TRAVIS SCHEY 10 Alta Loma 18:04
100 KYLE HIRSCH 12 Santa Fe 18:06
101 COLE GOLDMAN 10 Millikan 18:09
102 JOSEPH QUINTERO 12 Summit 18:14
103 JARET PRAHL 10 La Quinta (lq) 18:15
104 JAMES YANEZ 12 Wilson (lb) 18:21
105 RYAN KHOURY 11 Upland 18:25
106 JARED BRICKLIN 11 Northgate 18:26
107 ALEJANDRO CONTRERA 11 Poly(sv) 18:27
108 AUSTIN LOHR 12 Monte Vista (dan) 18:30
109 GRANT WALTON 10 Centennial (bak) 18:32
110 AUGUSTINE MENDEZ 10 Poly(sv) 18:34
111 JOSHUA RECTOR 10 Summit 18:34
112 ANDREW SOTO 11 Millikan 18:38
113 LUIS SANCHEZ 11 Summit 18:47
114 ANDRES ALONZO 12 La Quinta (lq) 18:54
115 ANTHONY ROCHA 10 La Quinta (lq) 18:56
116 JESUS PEREZ 11 Centennial (bak) 19:02
117 RICK PINON 12 Summit 19:09
118 ANDREW KEYS 12 Upland 19:11
119 MARCO ANDRADE 11 La Quinta (lq) 19:32
120 RAMON ROSAS 11 Millikan 19:36
121 DANNY GUEVARA 12 Poly(sv) 19:38
122 NICK MILLAN 10 Centennial (bak) 19:51
123 NICK LANDEROS 12 Upland 19:57
124 MARCO MEDINA 10 Summit 19:58
125 JOHN RISENHOOVER 11 Centennial (bak) 20:16
126 CHRIS JACKSON 11 Centennial (bak) 20:41
127 JOSE CHAVEZ 10 Centennial (bak) 20:58
128 JESUS NUNEZ 10 La Quinta (lq) 24:09
Race #57 Boys Varsity Division 1 8:12 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MICHAEL ANDERSON 12 Cosumnes Oaks 15:40
2 RYAN ALEXANDER 11 Birmingham 15:42
3 CORY VAUGHN 10 El Camino (oce) 15:48
4 CRAIG HUFF 12 Marina 15:55
5 THOMAS HEIB 10 Los Alamitos 15:55
6 MIGUEL LEON 12 La Sierra 15:56
7 JOSHUA HOLMES 12 Los Alamitos 16:07
8 ZACH BESTON 11 Amador Valley 16:09
9 JORDY CEJA 11 Birmingham 16:11
10 RICHARD MURILLO 12 El Camino (oce) 16:12
11 ZACKERY CASTOR 12 Paloma Valley 16:13
12 PETER SCHLACHTE 11 Amador Valley 16:13
13 JACOB KING 11 Capo Valley 16:14
14 BRYAN TRAN 12 Marina 16:17
15 NATHANIEL ARAGON 12 Cosumnes Oaks 16:17
16 CHRISTIAN DURAN 11 La Serna 16:20
17 HASSAN ANSARI 12 Hamilton (la) 16:22
18 CHRIS TRAN 12 Marina 16:24
19 ALEX HERNANDEZ 12 Otay Ranch 16:25
20 MICHAEL ARREOLA 11 Paloma Valley 16:30
21 TAYLOR ARRIETA 12 Valley View (mv) 16:31
22 ERICK VILLEGAS 12 Birmingham 16:33
23 DANIEL WONG 12 Capo Valley 16:35
24 NOAH JOHNSON 10 El Camino (oce) 16:36
25 KYLE AUBE 12 Marina 16:36
26 JORDAN NAVA 11 El Camino (oce) 16:37
27 ALEC HASTINGS 10 Tokay 16:38
28 CHANDLER GAMBOA 11 Valley View (mv) 16:39
29 ALEJANDRO CASTELLA 12 Heritage (rom) 16:39
30 ANTHONY MUNOZ 12 La Sierra 16:40
31 PJ JAARSMA 12 Mission Hills 16:41
32 JACOB MAWSON 10 Cosumnes Oaks 16:41
33 HECTOR ESPINOZA 12 La Sierra 16:50
34 DYLAN DANTZIG 10 Amador Valley 16:50
35 ANTONIO DELATORRE 11 Rancho Verde 16:51
36 JOSH PROSSER 12 Mission Hills 16:51
37 BRYAN STAMOS 12 Tokay 16:51
38 MARK YBARRA 11 Mission Hills 16:54
39 KYLER OKAMURA 11 Mission Hills 16:54
40 PEDRO GUTIERREZ 11 Valley View (mv) 16:56
41 SCOTT NOBLE 12 Strathmore 16:56
42 ERIC HYTONEN 11 San Leandro 16:57
43 TRISTIAN ARRIETA 12 Valley View (mv) 17:01
44 BRYAN LANGUASCO 12 Cosumnes Oaks 17:04
45 ZACK KING 12 Capo Valley 17:05
46 GERARDO GUTIERREZ 12 Tokay 17:07
47 MARK LOPEZ 12 Birmingham 17:08
48 NOAH MEURS 12 Capo Valley 17:11
49 MARTIN MARTINEZ 11 Otay Ranch 17:11
50 COLIN HINES 10 Marina 17:12
51 ISAIAH THOMAS 11 Otay Ranch 17:13
52 CHRIS PERDIO 11 Otay Ranch 17:14
53 ADAM HURTADO 12 El Camino (oce) 17:14
54 NARAYAN CHRISTOPHE 10 El Camino (oce) 17:15
55 SETH GIRVAN 10 Amador Valley 17:16
56 ANDY BUCK 11 Amador Valley 17:16
57 ALEXIS HERNANDEZ 12 Otay Ranch 17:16
58 ROY OCAMPO 11 Fontana 17:17
59 ERIC KIZZIAR 12 Los Alamitos 17:17
60 CHRISTIAN NETHINGTO 12 Marina 17:18
61 EMMANUEL MARTINEZ 11 Fontana 17:18
62 DARICK MCCOLL 12 La Sierra 17:19
63 MARK HANSBERRY 12 Los Alamitos 17:24
64 GUNNAR HADLEY 10 Mission Hills 17:24
65 JESUS RODRIGUEZ 12 La Sierra 17:24
66 MARC VINLUAN 12 Paloma Valley 17:25
67 DANTE SMITH 10 Mission Hills 17:25
68 ANDREW TYRELL-SMITH 11 Capo Valley 17:27
69 ANDY BOWERS 10 Cosumnes Oaks 17:29
70 MARSHALL TULEJA 12 Paloma Valley 17:35
71 CHRISTIAN VENEDICTO 12 Birmingham 17:35
72 STEVEN GUZMAN 12 Fontana 17:38
73 ROMELLO RUCKER 12 San Leandro 17:43
74 ALBERT GARCIA 11 La Serna 17:43
75 ANDREW DOWEY 11 El Camino (oce) 17:48
76 COBIE DELFS 10 Cosumnes Oaks 17:48
77 ANDREW CARROLL 12 Capo Valley 17:50
78 MASON MEDEIROS 10 San Leandro 17:50
79 CONNOR JENKINS 11 Paloma Valley 17:51
80 GEOFFREY DELORIE 9 Marina 17:52
81 STEVEN LIU 12 Otay Ranch 17:53
82 CHRISTOPHER BREGMA 11 Tokay 17:53
83 JONATHAN MILLARES 12 Valley View (mv) 17:53
84 ADRIAN FELIX 10 Coachella Valley 17:53
85 CESAR RAMOS 12 Otay Ranch 17:53
86 DYLAN SCHATZ 12 Tokay 17:55
87 PAUL HALL 12 Los Alamitos 17:56
88 JONATHAN CHAVEZ 11 Birmingham 17:56
89 ALBERT RASCON 12 La Sierra 17:59
90 ALEC FLORES 12 Hamilton (la) 17:59
91 AKHIL PATEL 11 Capo Valley 18:03
92 DIEGO PEREZ 11 Tokay 18:05
93 XAVIER MADRIGAL 11 Paloma Valley 18:05
94 JEFFREY LARIN 11 Rancho Verde 18:06
95 DOMINIQUE MELCHOR 12 Paloma Valley 18:06
96 JARED HAROLD HUSTE 11 Cosumnes Oaks 18:07
97 JOSHUA LIMLINGAN 10 San Leandro 18:07
98 TRISTIN BROWN 10 La Serna 18:08
99 ALEX LARA 9 Mission Hills 18:11
100 MARTY VILLAFLOR 12 San Leandro 18:13
101 ADRIAN RODRIGUEZ 11 La Serna 18:14
102 DREW HELMERS 9 Amador Valley 18:15
103 GABE TOSCANO 11 San Leandro 18:18
104 ANTHONY LEMUS 10 Tokay 18:21
105 PAUL MENDEZ 12 Fontana 18:24
106 MAX JOHNSON 11 Hamilton (la) 18:25
107 ROBERTO VILLEGAS 12 Fontana 18:25
108 ANDRES CONTRERAS 11 Fontana 18:36
109 EDGAR FLORES 12 Birmingham 18:36
110 JOSH TULANDA 10 Hamilton (la) 18:38
111 ROBERTO AMAYA 11 La Serna 18:40
112 ANTHONY GUTIERREZ 12 La Serna 18:41
113 JARRETT CARTER 11 Heritage (rom) 18:41
114 HENRY RODRIGUEZ 11 Hamilton (la) 18:43
115 ALEK MARTINEZ 11 La Serna 18:48
116 RYAN RUCKER 12 San Leandro 18:52
117 JULIAN ANDRADE 11 Heritage (rom) 18:54
118 CHAD HOMMES 12 Los Alamitos 19:02
119 LUIS DEVICENTE 12 Valley View (mv) 19:09
120 ALEX RAMOS 11 Heritage (rom) 19:13
121 JOSE ABARCA 11 Heritage (rom) 19:19
122 JOSE MONTANO 12 Rancho Verde 20:00
123 MARK EZQUIVEL 11 Hamilton (la) 20:03
124 JOVANNY MARTINEZ 12 Chaffey 20:23
125 ROBERT HASTINGS 12 Chaffey 20:43
126 MICHAEL HERNANDEZ 12 Chaffey 21:12
127 SAMMY MAREZ 11 Chaffey 21:28
128 JONATHAN MORALES 12 Chaffey 22:22
129 ALEX JOBE 12 Chaffey 23:57
Race #58 Boys Varsity Division 1 8:19 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 HECTOR GARCIA 10 Marshall (la) 15:41
2 JESUS LEON 11 Oxnard 15:42
3 JOSE AREVALO 12 Marshall (la) 15:52
4 CONNOR CAVASSA 11 San Pasqual 15:55
5 PAUL LUEVANO 10 Venice 15:59
6 DANIEL VALDERRAMA 12 Bloomington (blo) 16:02
7 SOLOMON DEMEKU 12 Heritage (bre) 16:03
8 CHRISTIAN MONSALUD 11 James Logan 16:07
9 ESTEBAN LEON 11 Oxnard 16:13
10 JAKE THOMPSON 10 San Pasqual 16:15
11 LIAM ARMOUR 12 San Pasqual 16:16
12 DARRICK HU 11 Piedmont Hills 16:19
13 DAVID LOPEZ 12 Venice 16:22
14 HECTOR RUIZ 12 Carter 16:22
15 ALEC PALACIOS 12 Venice 16:25
16 ABNER ALECIO 12 Marshall (la) 16:27
17 EVAN PHIBBS 12 San Pasqual 16:27
18 GREG BACH 11 Foothill (ple) 16:31
19 VAZQUEZ JESUS 12 Channel Islands 16:33
20 JANSEN QUIROS 12 James Logan 16:34
21 JACOB DREES 11 Heritage (bre) 16:36
22 BRANDON WHITTINGTO 12 Los Osos 16:37
23 JAKE EISLER 11 El Camino Real 16:40
24 NOEL ANAYA 12 James Logan 16:40
25 EUGENE HOLMAN 12 Carter 16:40
26 ADITYA JHANWAR 11 Foothill (ple) 16:42
27 BRYAN CHU 10 Piedmont Hills 16:44
28 CARLOS CALDERON 11 Marshall (la) 16:48
29 ANTHONY HERCHENRO 12 Los Osos 16:48
30 RICHARD BUCKELEW 12 El Camino Real 16:48
31 NICK TORRES 10 El Camino Real 16:49
32 NATHAN GROVHOUG 11 Heritage (bre) 16:49
33 CESAR RODRIGUEZ 11 Channel Islands 16:49
34 CHRISTIAN CHACON 10 Channel Islands 16:50
35 IVAN GOMEZ 11 Venice 16:51
36 CAMERON TATUM 12 Carter 16:53
37 JONATHAN GARCIA 11 El Camino Real 16:54
38 GABRIEL CASTRO 11 Alhambra (alh) 16:54
39 DANNY JUAREZ 10 Bloomington (blo) 16:57
40 DAVID BERRY 12 Venice 16:58
41 KAI LANNING 12 Cupertino 17:01
42 SANTIAGO VACA 12 Monroe 17:02
43 NOAH NEWTON 12 San Pasqual 17:03
44 CHRIS FERNANDO 10 El Camino Real 17:03
45 AYUSH CHAPAGAIN 11 Cupertino 17:04
46 BRIAN GRANDE 11 Anaheim 17:05
47 RICHARD RAMIREZ 11 Los Osos 17:05
48 CHRIS GREAVES 12 Los Osos 17:05
49 DANIEL ALECIO 12 Marshall (la) 17:07
50 GUADALUPE GONZALEZ 10 Monroe 17:09
51 DANIEL RAMIREZ 11 Alhambra (alh) 17:10
52 JOSUE LOPEZ 11 Marshall (la) 17:12
53 ANTHONY MEDINA 10 Monroe 17:12
54 NIKHIL SINGH 10 Foothill (ple) 17:13
55 PARKER MACE 11 Heritage (bre) 17:14
56 MAX LIM 12 Heritage (bre) 17:15
57 BRANDON BERNARDINO 11 Carter 17:16
58 IVAN COURRUBIAS 11 Channel Islands 17:18
59 RICARDO SANCHEZ 12 Bloomington (blo) 17:19
60 TOMMY LOPEZ 11 Los Osos 17:19
61 ANGELO TENORIO 10 Cupertino 17:22
62 WILLIAM WEBER 12 El Camino Real 17:23
63 EDUARDO SANTOYO 12 North Hollywood 17:24
64 RAFAEL MARTINEZ 12 Monroe 17:24
65 ANDRES PEREZ 11 Oxnard 17:26
66 JAKE DEAN 9 Foothill (ple) 17:27
67 TAJ RAI 12 Los Osos 17:29
68 ANGEL PARGA 11 Bloomington (blo) 17:32
69 MALIBU FARFAN 11 Bloomington (blo) 17:34
70 BRAD WILLIAMSON 12 Cleveland 17:38
71 JESUS LOPEZ 10 Channel Islands 17:39
72 JOESEPH HARARAH 12 James Logan 17:40
73 EMMANUEL MENDOZA 12 Venice 17:40
74 OSCAR PARRA 12 Venice 17:43
75 JOHN LIN 11 Piedmont Hills 17:43
76 DANIEL VITAL 11 Anaheim 17:44
77 CHRISTOPHER GALVEZ 11 Monroe 17:44
78 JOHNMICHAEL ROGERS 11 Cleveland 17:55
79 JUAN ORANTES 11 Heritage (bre) 17:56
80 ALBERTO PEREZ 12 Oxnard 18:03
81 ALEX CANDELARIO 11 Anaheim 18:03
82 WILLY TU 10 Cupertino 18:05
83 ROBERT RAMOS 12 Carter 18:06
84 MARIO RAMIREZ 12 Carter 18:08
85 DYLAN EDELSON 10 Foothill (ple) 18:09
86 TRAVIS LEE 11 Piedmont Hills 18:09
87 FERNANDO CARRASCO 11 Kimball 18:10
88 DANIEL AYALA 12 Channel Islands 18:11
89 KEEGAN SPENCER 11 Heritage (bre) 18:11
90 ZACHARY GASPAR 11 Piedmont Hills 18:11
91 BEN ARREDONDO 9 Cleveland 18:12
92 ALFREDO GONZALEZ 12 Piedmont Hills 18:13
93 RUBEN LARES 12 Anaheim 18:14
94 CHRISTOPHER CHAN 12 Cupertino 18:15
95 TOMMY LE 12 Oxnard 18:16
96 NICHOLAS COUMOU 11 Foothill (ple) 18:16
97 CABRAL ISAAC 12 Channel Islands 18:17
98 RAYMUNDO MALDONAD 12 Bloomington (blo) 18:18
99 ERNESTO GARIBAY 12 Carter 18:19
100 ALEX SHIEH 10 Cupertino 18:23
101 GREG DAWSON 12 Kimball 18:24
102 ROBERT MUMMERY 10 Oxnard 18:25
103 ANDREW GREENLEE 12 Cleveland 18:28
104 EUAN TAN 12 Marshall (la) 18:31
105 JIMMY TORRES 11 Cleveland 18:33
106 JEYSON HENRIQUEZ 10 Monroe 18:39
107 JUAN OXCAL 12 Cleveland 18:42
108 SERGIO NUNEZ 11 Rialto 18:45
109 ADOLFO AMTHER 9 Cleveland 18:47
110 CHANDLER GEHA 9 Kimball 18:49
111 RONALDO FLORES 11 Oxnard 18:54
112 FRANKLIN LI 11 Piedmont Hills 18:58
113 TAYLOR BOSCH 12 Kimball 19:04
114 ANDREW JUNG 10 Kimball 19:04
115 JEFFERY LUNG 10 North Hollywood 19:04
116 JULIO PALOS 12 Anaheim 19:14
117 EDUARDO CALDERON 12 Kimball 19:20
118 HUY HO 11 Cleveland 19:32
119 JOSH RAMIREZ 12 Monroe 19:41
120 NATHAN PEREZ 9 Kimball 20:03
121 MATTHEW NAVARRO 11 Cleveland 20:05
122 KEVIN BURGOS 12 Alhambra (alh) 20:05
123 MARC SALAZAR 10 Rialto 20:31
124 RAPHAEL VASQUEZ 12 Alhambra (alh) 20:47
125 DANIEL GITLIN 10 North Hollywood 21:20
126 NICK GRODSKE 12 Cleveland 21:36
127 BRANDEN DALE 11 Oxnard 21:45
128 HUGO VARGAS 12 Anaheim 21:51
129 JEFFREY LEE 12 Alhambra (alh) 24:55
130 ESKAY VALENCIA 12 Rialto 25:05
Race #59 Boys Varsity Division 1 8:26 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BRANDEN RANDALL 11 Roosevelt (cor) 15:20
2 MATT SALAZAR 10 Casa Grande 15:26
3 ELLIOT CHOE 12 Burbank 15:30
4 ARSEN MKRTCHYAN 12 Burbank 15:31
5 JUSTIN ROBISON 10 Lynbrook 15:32
6 ANDREW BALLIN 12 West Covina 15:40
7 CARLOS GUIJARRO 12 Knight 15:40
8 ETHAN MOSKOWITZ 12 Burbank 15:43
9 CONNOR THURMOND 12 Chaparral 15:50
10 REVANTH NAGURLA 11 Lynbrook 15:51
11 ENRIQUE VIZCAINO 11 Burbank 15:52
12 ELIAS POWELL 12 El Rancho 15:53
13 SALVADOR SALAS 12 El Rancho 15:54
14 GABRIEL ELLMAN 12 Burbank 15:55
15 WILLIAM AGNEW 12 Chaparral 15:56
16 MARIO RAMIREZ 11 Garfield 16:00
17 DIEGO DURAN 12 West Covina 16:05
18 JEREMY BECK 11 Roosevelt (cor) 16:05
19 BRENNAN DOYLE 11 Burbank 16:08
20 ANDRES VASQUEZ 12 Burbank 16:10
21 ABEL ALEMAN 12 Merced 16:12
22 SAMUEL PIMENTAL 11 Katella 16:13
23 DONALD BROWN 9 El Rancho 16:14
24 DANNY DOMINGUEZ 11 Santa Ana 16:17
25 RAUCH NICHOLAS 11 Casa Grande 16:18
26 DANIEL AGUILAR 12 El Rancho 16:19
27 STEVEN AVELAR 11 El Rancho 16:20
28 EDUARDO TAPIA 12 Knight 16:20
29 JORDAN REYES 12 Chaparral 16:22
30 GEOFRY SARCO-CLIMA 12 El Rancho 16:25
31 MENELIK DAGNACCHEW 12 Palisades 16:25
32 GRIFFIN WIGERT 12 Casa Grande 16:31
33 LIAM SPIRES 11 Glendale 16:33
34 RUBEN RUIZ 12 El Rancho 16:34
35 ANDREW GRACIANO 11 Roosevelt (cor) 16:35
36 CHAD NATHANSON 9 Casa Grande 16:37
37 DEION MOLINA 10 Poly (riv) 16:37
38 ERNIE TRUJILLO 12 Knight 16:39
39 ZACHARY NUSSDORFER 11 Casa Grande 16:41
40 ARTURO RIVERA 12 Alisal 16:42
41 JULIO MARTINEZ 12 Roosevelt (cor) 16:43
42 DIEGO RODAS 12 Knight 16:43
43 SHANE BROUWER 11 Palisades 16:43
44 SPENCER SHEEN 9 University (irv) 16:44
45 SAM LOPEZ 11 Chaparral 16:45
46 RANDELL MONZON 11 Santa Ana 16:46
47 HECTOR CHAVEZ 11 Roosevelt (cor) 16:50
48 MATTHEW CASTILLO 12 Katella 16:50
49 ADAM HARWOOD 11 Casa Grande 16:52
50 LUIS GONZALEZ 11 Garfield 16:52
51 SHAWN SILVERMAN 10 Lynbrook 16:53
52 ALEXIS MIRELES 11 Santa Ana 16:54
53 ROHAN SAINI 11 Armijo 16:54
54 BRIAN AMBROCIO 11 Santa Ana 16:55
55 CRISTIAN NUNEZ 11 Poly (riv) 16:55
56 JESSE PHIPPS 12 Roosevelt (cor) 16:58
57 STEVEN VALLADARES 12 Knight 17:01
58 JUAN PACHECO 11 Santa Ana 17:01
59 JORGE FIGUEROA 12 Alisal 17:01
60 MATTHEW WEBSTER 11 Armijo 17:03
61 SAM QUINBY 12 University (irv) 17:07
62 WALTER CHANG 10 Diamond Bar 17:08
63 JEFFREY ROBBINS 11 Poly (riv) 17:08
64 JUAN MARTINEZ 10 Armijo 17:09
65 ADRIAN MORALES 10 Garfield 17:10
66 DANIEL BROUWER 11 University (irv) 17:11
67 BRANDON JOSEPH 11 Poly (riv) 17:13
68 ADRAIN SOLORIO 12 Knight 17:13
69 WASQAS AMIN 10 West Covina 17:13
70 HAMILTON LIN 11 Diamond Bar 17:14
71 CHRISTIAN PRADEGIS 12 Katella 17:15
72 SEAN BUDD 12 Highland (pal) 17:16
73 ROMARE ASHFORD 10 Palisades 17:18
74 KENNY PETERSON 10 West Covina 17:19
75 RYAN SADJADI 10 Lynbrook 17:19
76 CHRIS CHEUNG 10 Lynbrook 17:19
77 ERIC RAMOS 11 Knight 17:21
78 NOE HAROAGUILAR 11 Roosevelt (cor) 17:22
79 ESTEBAN GUILLEN 12 Santa Ana 17:26
80 KEVIN KATO 11 Palisades 17:26
81 ANDRES RIVERA 11 Armijo 17:26
82 ESTEBAN PANTOJA 10 Katella 17:27
83 ERIC KAWANA 10 University (irv) 17:28
84 CHRISTOPHER PINELO 12 Fairfax 17:29
85 PAUL ABDO 9 Diamond Bar 17:30
86 STANLEY GOTO 12 Casa Grande 17:31
87 JACK CARPENTER 10 Palisades 17:32
88 DYLAN APPLEBY 11 Palisades 17:33
89 JOSEPH VILLACRESSES 11 Highland (pal) 17:36
90 JAKOB POLLACK 9 Palisades 17:37
91 ZACK SERGEY 12 Highland (pal) 17:38
92 JARED WEBSTER 10 Armijo 17:39
93 CHRISTIAN ZARAGOZA 10 University (irv) 17:40
94 REY GOMEZ 11 Katella 17:43
95 ALEXANDER YI 11 University (irv) 17:43
96 CRISTIAN VARGAS 11 Norco 17:45
97 GIOVANNI RUIZ 10 Alisal 17:47
98 KIRK HAGERMAN 11 Merced 17:47
99 LUIS ROSALES 11 Highland (pal) 17:49
100 ANDY SHEN 11 Lynbrook 17:50
101 NATHAN COLIN 10 West Covina 17:51
102 DANIEL GUTIERREZ 11 Alisal 17:51
103 RYAN COOK 11 Armijo 17:51
104 TANNER SCHIEDOW 11 University (irv) 17:52
105 KYLE CATAPUSAN 11 Armijo 17:56
106 MICHAEL ATWELL 11 Poly (riv) 17:58
107 KEVIN MARTINEZ 11 Highland (pal) 18:00
108 ANDREW BENGTSON 9 Poly (riv) 18:03
109 RONNY ALEMANY 9 Diamond Bar 18:04
110 GABE VEGA 10 Chaparral 18:06
111 NICK PEREZ 12 West Covina 18:07
112 ARMANDO AGUILAR 12 Lick 18:11
113 EMANUEL COOPER 10 Chaparral 18:12
114 DANIEL AMBRIZ 10 Merced 18:13
115 EMILIO SANCHEZ 11 Merced 18:14
116 ABRAHAM ESPINOZA 12 Alisal 18:15
117 RUBEN AVILA 12 Poly (riv) 18:19
118 CHASE DWORSHAK 12 Norco 18:19
119 EVAN POTTS 9 West Covina 18:23
120 ANDREW MARTINEZ 10 Alisal 18:25
121 JOHN ZILLGIT 9 Norco 18:28
122 CARLOS MENDOZA 11 Highland (pal) 18:35
123 JASON CHO 10 Diamond Bar 18:35
124 MARCO VELIZ 11 Katella 18:36
125 MATTHEW KROCK 10 Norco 18:38
126 FLAVIANO PEREZ 11 Santa Ana 18:40
127 MAXWELL MCKEE 11 Norco 18:41
128 RUBEN REYES JR. 11 Diamond Bar 18:43
129 CESAR AZEVEDO 11 Lick 18:47
130 ALEC HALL 10 Norco 18:48
131 BRANDON ESTRADA 11 Chaparral 18:52
132 MISSAEL AVILA 11 Garfield 18:53
133 HARRISON LIN 11 Diamond Bar 18:55
134 BRANDON GALGUERA 11 Norco 18:56
135 CESAR PEREZ 11 Alisal 19:01
136 MARCO ZEPEDA 12 Lick 19:02
137 ULISES RODRIGUEZ 12 Katella 19:19
138 FAUSTINO REYES 11 Merced 20:09
139 HUMBERTO SOLIS 12 Lick 20:42
140 PETER MUNOZ 12 Garfield 21:19
141 ROMAN ARROYO 12 Lick 22:19
142 REGINALD LINSAO 12 Lick 29:20
Race #60 Boys Varsity Division 1 8:33 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CARTER MACKEY 11 Castro Valley 15:23
2 TUCKER WELKER 10 West Ranch 15:31
3 JASON INTRAVAIA 12 San Ramon Valley 15:31
4 LOGAN BETETA 10 Newbury Park 15:33
5 JOSH PARADISE 11 Steele Canyon 15:42
6 BRADLEY WIGGS 12 Quartz Hill 15:44
7 CARLOS RAMIREZ 11 King (riv) 15:44
8 MOSES BOJORQUEZ 10 Buena 15:49
9 THOMAS DURHAM 11 Yucaipa 15:52
10 SHANE THOMPSON 11 Burroughs (bur) 15:53
11 ELIAS HOXSIE 11 Burroughs (bur) 15:53
12 JARRED GREGORY-GRI 11 Quartz Hill 15:55
13 ANDREW WITT 10 Buena 15:56
14 LOGAN STITES 10 Aliso Niguel 15:57
15 JUSTIN WIKLER 12 West Ranch 15:58
16 BRIAN OCHOA 11 Whittier 16:01
17 GARRETT BOULAIS 11 Burroughs (bur) 16:01
18 ASHTON GARCIA 12 West Ranch 16:05
19 DANIEL GARCIA 12 Whittier 16:07
20 LUIS PINA 9 Steele Canyon 16:09
21 MOISES PEREZ 12 Paramount 16:09
22 TRENT ESSEX 11 Trabuco Hills 16:11
23 RICKY MENDEZ 12 Burroughs (bur) 16:12
24 ROLANDO PHALEN 11 King (riv) 16:12
25 ANDREW MITCHELL 9 Quartz Hill 16:13
26 RAFAEL RAMIREZ 12 Whittier 16:14
27 RYAN PAINTER 10 West Ranch 16:16
28 KYLE JOHNSON 11 King (riv) 16:16
29 KALEB KUNES 11 Buena 16:16
30 TYLER GAMBILL 12 San Ramon Valley 16:18
31 ANDREW HUMPHRIES 12 Yucaipa 16:18
32 COOPER KOSSICK 11 Edison (hb) 16:18
33 TANNER DUTCHOVER 9 Yucaipa 16:19
34 MANUEL MADRID 11 Yucaipa 16:20
35 JACOB BRANCH 10 Quartz Hill 16:21
36 CHRIS HAMILTON 12 Newbury Park 16:22
37 DALTON SECKINGER 11 King (riv) 16:22
38 TRAVIS CETTI 10 Quartz Hill 16:23
39 FREDRICK POND 12 Newbury Park 16:23
40 RYAN COLACO 12 San Ramon Valley 16:27
41 DAVIS GARNER 12 Newbury Park 16:27
42 ROGELIO MARTINEZ 11 Paramount 16:28
43 ERIK HAGEN 11 Yucaipa 16:28
44 CHRISTOPHER ARCOS 11 Chino Hills 16:28
45 BRANDON GUTZMANN 12 King (riv) 16:29
46 BRYCE LORENTZEN 12 Newbury Park 16:29
47 MARCELO ARCOS 11 Chino Hills 16:30
48 NATHANIEL COLLETTI 11 Chino Hills 16:32
49 ALEX WADA 11 Quartz Hill 16:32
50 PETER TORRES 10 Chino Hills 16:32
51 IVAN IZQUIERDO 12 Whittier 16:32
52 NATHANIEL COMER 12 Centennial (cor) 16:33
53 CHRIS CERVI 11 Castro Valley 16:33
54 ALEC FRANCO 12 Quartz Hill 16:33
55 RANDY SALAS 12 Whittier 16:35
56 LOGAN OTTEN 10 Buena 16:35
57 PARKER GUTZMANN 12 King (riv) 16:35
58 JUAN AGUILERA 12 West Ranch 16:37
59 ABDON HERNANDEZ 12 Whittier 16:37
60 PEDRO GONZALEZ 12 Whittier 16:38
61 NIK LEE 11 Corona 16:39
62 EVERTH VARGAS 12 Burroughs (bur) 16:39
63 SEAN MULLEN 11 Trabuco Hills 16:39
64 AUSTIN BRADLEY 12 Corona 16:40
65 PETER COSTANZO 10 Edison (hb) 16:41
66 CORY KAY 12 Yucaipa 16:41
67 KYLE YANO 11 Trabuco Hills 16:47
68 JACOB ENRIQUEZ 12 King (riv) 16:48
69 STEFAN BRADLEY 10 San Ramon Valley 16:48
70 KYLE JACOBS 11 Aliso Niguel 16:48
71 MATTHEW MONDRAGON 12 Santiago (cor) 16:49
72 NICK LEITGEB 12 Temecula Valley 16:49
73 DEREK HAYASHIBARA 12 Trabuco Hills 16:49
74 JARED BLATTER 12 Newbury Park 16:50
75 DANIEL VISE 12 Santiago (cor) 16:50
76 BEN NEWMAN 11 Buena 16:50
77 MARK TILLMAN 12 Trabuco Hills 16:51
78 JUSTIN GOLDT 12 San Ramon Valley 16:51
79 JACK SEWARD 12 Edison (hb) 16:51
80 TAYLOR SMITH 12 Aliso Niguel 16:52
81 LOUIS MCCOMACK 11 Steele Canyon 16:54
82 ANGEL ARZATE 11 Paramount 16:54
83 SCOTT JAEGER 12 Centennial (cor) 16:56
84 PATRICK MULHOLLAND 11 San Ramon Valley 16:59
85 DIEGO MUNOZ 11 Paramount 16:59
86 GREYSON ORELLANA 12 Temecula Valley 17:00
87 ALFONSO JIMENEZ 11 Paramount 17:01
88 ANDREW ARVIZU 9 Chino Hills 17:03
89 THOMAS SWITZER 12 Burroughs (bur) 17:06
90 SETH DEITZ 12 Trabuco Hills 17:07
91 CASEY SHEEHAN 12 Newbury Park 17:08
92 KOLTON PECK 11 Temecula Valley 17:08
93 CADE CLARK 11 Santiago (cor) 17:09
94 ANDREW KOSCAL 12 Aliso Niguel 17:09
95 DAVID LERMA 11 Silverado 17:10
96 LOGAN KARLEN 11 Santiago (cor) 17:10
97 NICK DAHMS 11 Chino Hills 17:11
98 REFUGIO MAGALLON 11 Steele Canyon 17:12
99 ANDREW RAMIREZ 12 Corona 17:13
100 JOSHUA TAN 11 West Ranch 17:16
101 CHRIS VAN DAM 12 Burroughs (bur) 17:16
102 MICHAEL MILLER 10 Chino Hills 17:18
103 CODY RHODES 12 Steele Canyon 17:20
104 COLT BOSSON 11 Yucaipa 17:21
105 DAVID THOMSON 12 West Ranch 17:22
106 CHAVEZ LUGARDO 12 Silverado 17:27
107 CHRIS MORALES 11 Corona 17:27
108 GABRIEL CEJA 11 Trabuco Hills 17:28
109 VINCENT FREISEN 9 Castro Valley 17:29
110 KYLE KOIVUNIEMI 12 Aliso Niguel 17:32
111 DAKOTA GAMBLE 12 Edison (hb) 17:36
112 SHANE YOSHIYAMA 10 Edison (hb) 17:36
113 KEN LAUTNER 10 Steele Canyon 17:39
114 CONNOR SALVO 12 San Ramon Valley 17:40
115 SHANTI RUSSELL 11 Aliso Niguel 17:49
116 GABRIEL BARRERA 11 Steele Canyon 17:50
117 JAVIER MALDONADO 11 Aliso Niguel 17:58
118 ADRIAN ROMERO 12 Temecula Valley 18:00
119 WILLIAM ANDREW HIND 10 Santiago (cor) 18:05
120 SEAN HEREDIA 11 Corona 18:16
121 DAMIAN MORENO 12 Buena 18:22
122 CLAYTON CHIALES 10 Santiago (cor) 18:24
123 BYRON DIAZ 10 Santiago (cor) 18:24
124 JONATHAN MONZON 11 Troy 18:40
125 JACOB PADILLA 11 Silverado 18:41
126 JOSEPH PINEDA 10 Centennial (cor) 18:44
127 BLAKE DARLING 11 Temecula Valley 18:45
128 DOMINICK LEDAY 11 Silverado 18:48
129 AVILA JOSE 11 Silverado 18:50
130 ZACHARY ESQUER 10 Centennial (cor) 19:01
131 NOAH GONZALEZ 10 Centennial (cor) 19:04
132 CHRIS MEUGNIOT 11 Buena 19:05
133 JERRY PLEITEZ 12 Paramount 19:05
134 PETER NORMAN 11 Castro Valley 19:13
135 KEANU MORENO 11 Centennial (cor) 19:22
136 SPENCER SHAW 11 Castro Valley 19:22
137 SVAY JOHNATHAN 12 Silverado 19:24
138 MATT BERTHELOTTE 11 Temecula Valley 19:24
139 THOMAS HUM 11 Temecula Valley 19:25
140 LOUIE TRAN 11 Castro Valley 20:13
141 MATTHEW SHEIKH 12 Troy 20:25
142 ROBERT GUZMAN 11 Centennial (cor) 20:44
Race #61 Boys Varsity-Sub Sweeps Division 1 8:40 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 HARVEY NELSON 12 Catalina Foothills 15:10
2 MICHAEL PICCHINI 12 Moorpark 15:23
3 NEILSON POWLESS 11 Roseville 15:25
4 ERIC GEORGE 12 Corona 15:26
5 GARRETT REYNOLDS 10 Ventura 15:29
6 CALEB MCCLAIN 11 Canyon (cc) 15:29
7 EDWIN MORALES 12 Santee 15:32
8 HUNTER CORNELL 12 Serrano 15:32
9 MATLAZOMATLI ROJAS 12 California (whi) 15:33
10 COOPER SLOAN 12 Homestead 15:35
11 SAMUEL BAUTISTA 11 California (whi) 15:36
12 CODY DRISKO 12 Carlsbad 15:37
13 KYLE ADAMS 12 Rancho Buena Vista 15:37
14 NICK VERSACI 12 Rancho Buena Vista 15:38
15 JC OHMSTEDE 12 Mira Costa 15:42
16 ARTURO SOTOMAYOR 11 Roseville 15:43
17 AUSTIN MAGIN 12 Etiwanda 15:43
18 NATHAN WILLIAMS 11 Carlsbad 15:46
19 EVAN ASKAR 11 Ventura 15:46
20 GILBERT ROBLES 11 Corona 15:48
21 SEAN UNGER 12 Carlsbad 15:48
22 KEVIN FREEMAN 12 Carlsbad 15:49
23 JOSH SILVA 11 Corona 15:49
24 LIAM BROOKS 11 Corona 15:50
25 JASPER LACA 12 Davis 15:51
26 JONAH ROSS 11 Claremont 15:53
27 ANTHONY CECCARELLI 12 Claremont 15:54
28 MAURILIO SANCHEZ 12 Vista Murrieta 15:55
29 ERIC NUNEZ 10 Vista Murrieta 15:55
30 MIKE LOWRIE 11 Claremont 15:57
31 TATE GRAHAM 12 Patrick Henry 15:58
32 JACK PLOEG 11 Elk Grove 15:59
33 GARRETT MULLENNIX 12 Vista Murrieta 16:00
34 DANIEL MOUNTCASTLE 11 Ventura 16:01
35 JACOB CASILLAS 11 Etiwanda 16:01
36 TYLER LOPEZ 10 Monte Vista (sv) 16:01
37 JOEY GRONOVIOUS 11 Homestead 16:02
38 CRISTIAN CUCUTA 11 Granada Hills 16:03
39 EMILIO VASQUEZ 11 Catalina Foothills 16:03
40 BRANDON SUTTON 12 Homestead 16:05
41 DONTRELL DAVIS 12 Santee 16:06
42 ASHISH BHUSAL 11 Homestead 16:08
43 ETHAN WILLIAMS 10 Mira Costa 16:08
44 CHRIS MALLOY 11 Vista Murrieta 16:09
45 IAN HURST 11 Valencia (val) 16:10
46 BEN RIGBY 12 Foothill (sa) 16:10
47 COLTON REDDISH 11 Vista Murrieta 16:10
48 GARET KAUL 11 Moorpark 16:11
49 NICK BOROWSKY 10 Davis 16:13
50 NESTOR RODRIQUEZ 10 Ventura 16:13
51 VETLE BERGMANN 12 Catalina Foothills 16:14
52 COLIN SILVER 12 Moorpark 16:14
53 GIORGIO LIANTONO 12 Homestead 16:15
54 TOMMY MANNING 11 Serrano 16:15
55 BEN ASTER 12 Rancho Buena Vista 16:17
56 ADAM JOHNSON 11 Claremont 16:17
57 JUSTIN MORIN 12 Serrano 16:17
58 BLAKE CROFT 11 Davis 16:18
59 GAVIN MONGES 12 Davis 16:19
60 RAUL RECENDEZ 12 Corona 16:20
61 NICK LENTZ 12 Valencia (val) 16:22
62 RUDY GONZALEZ 12 California (whi) 16:22
63 BEN ROBERTS 10 Davis 16:25
64 HAYDEN HALL 12 Foothill (sa) 16:26
65 LUIS JARAS 11 Moorpark 16:28
66 ADAN CRUZ 10 Ventura 16:29
67 REID GILBERTSON 12 Patrick Henry 16:29
68 CHRISTOPHER REED 10 Homestead 16:29
69 DYLAN POWERS 11 Claremont 16:30
70 BRANDON LARSON 12 Vacaville 16:30
71 SEAN BELL 11 Corona 16:30
72 TREVOR KNAUS 11 Vista Murrieta 16:31
73 SAM PERSHING 9 Catalina Foothills 16:31
74 BEN GUTIERREZ 11 Serrano 16:31
75 JESUS CORTES 10 Santee 16:33
76 ADAM DRIEDGER 12 Canyon (cc) 16:34
77 CISCO CUELLAR 10 California (whi) 16:34
78 ZACK STRADER 12 Valencia (val) 16:34
79 JACK CONKLIN 11 Carlsbad 16:35
80 BRAM OSTERHOUT 11 Mira Costa 16:35
81 ESTEBAN ALVARADO 11 Corona 16:36
82 JAMES COLEMAN 10 Moorpark 16:37
83 ALEX ZAPATA 12 Etiwanda 16:38
84 RYAN JONES 10 Patrick Henry 16:39
85 CODY MAYER 12 Liberty (bre) 16:40
86 ZACHARY CUSHING-MU 10 Foothill (sa) 16:40
87 CHARLIE HARRIS 11 Davis 16:40
88 GARY BUCHELE 12 Canyon (cc) 16:41
89 AUSTIN HARTMAN 11 Valencia (val) 16:41
90 ALEX TREJO 11 California (whi) 16:42
91 SHAWN WHONG 12 Mira Costa 16:43
92 TAB BACKMAN 10 Claremont 16:43
93 LUCAS HOLTZ 11 Valencia (val) 16:44
94 MATTHEW HUNT 9 Foothill (sa) 16:46
95 ANTHONY SANCHEZ 12 Roseville 16:47
96 JOSE CASTANEDA 12 Santee 16:49
97 JASON GARCIA 12 Etiwanda 16:50
98 STEVEN EVERS 10 Serrano 16:50
99 PATRICK MILLER 10 Valencia (val) 16:52
100 ALEX GRAVES 11 Mira Costa 16:53
101 JUSTIN MARTINEZ 11 Santee 16:56
102 RYAN KIRRISH 11 Etiwanda 16:57
103 DANIEL ROSS 12 Claremont 16:58
104 BILLY BOWER 12 Vista Murrieta 16:58
105 JORDAN OLSON 9 Ventura 16:58
106 DANIEL ROWEN 12 Davis 16:58
107 TRISTAN JAY BRUNCH 12 Carlsbad 16:59
108 JACK STEINMANN 11 Serrano 17:00
109 ERIC PETERSEN 11 Moorpark 17:01
110 TREVOR RYDER 12 Vacaville 17:01
111 BENNY CASTILLO 11 California (whi) 17:01
112 EDDIE RICHTER 12 Catalina Foothills 17:03
113 BRANDON SHIRAZI 11 Mira Costa 17:04
114 THOMAS RINTOUL 10 Patrick Henry 17:05
115 JACOB VASEK 10 Serrano 17:05
116 ADITHYA SOMASUNDAR 10 Homestead 17:05
117 MATT O'BRIEN 11 Mira Costa 17:06
118 WILLIAM CHACON 11 California (whi) 17:06
119 JOE LOPEZ 12 Rancho Buena Vista 17:08
120 MATT SANGRIA 11 Roseville 17:10
121 JONAH SOLTES 11 Valencia (val) 17:12
122 RYAN LITTLE 11 Carlsbad 17:13
123 ALEXANDER DOYLE 9 Rancho Buena Vista 17:14
124 KENNY SNITZER 11 Etiwanda 17:14
125 MICHAEL RUNNING 11 Patrick Henry 17:15
126 BRYCE HAWTHORNE 12 Granada Hills 17:17
127 BEN TIBER 9 Granada Hills 17:24
128 ZACH DINGBAUM 11 Moorpark 17:24
129 TREVOR STRATTON 10 Vacaville 17:24
130 DANIEL MCNAMARA 11 Foothill (sa) 17:24
131 EVAN STEPPER 12 Roseville 17:29
132 AARON LANE 11 Vacaville 17:29
133 JOE SANFILIPPO 12 Vacaville 17:34
134 SERGIO PEREZ 12 Granada Hills 17:34
135 NICK LONGAKER 12 Catalina Foothills 17:35
136 JAMES WILSON 11 Canyon (cc) 17:39
137 RICARDO GOMEZ 12 Monte Vista (sv) 17:42
138 EVER MORALES 12 Santee 17:42
139 RYAN O'BANNON 12 Foothill (sa) 17:46
140 RAMIRO DIAZ 12 Santee 17:49
141 ALEC SNOW 12 Foothill (sa) 17:53
142 ALFREDO HERNANDEZ 10 Granada Hills 18:02
143 AUSTIN BELL 11 Canyon (cc) 18:07
144 BRIAN LIGH 12 Elk Grove 18:08
145 SPENCER TODD 12 Vacaville 18:09
146 LOGAN DOLIM 12 Vacaville 18:11
147 JERET FAURE 12 Elk Grove 18:15
148 JONATHAN TRUNG 9 Monte Vista (sv) 18:18
149 JACOB VOSS 11 Rancho Buena Vista 18:19
150 BRADY CLEMENTS 12 Patrick Henry 18:28
151 GRAHAM WEGNER 12 Catalina Foothills 18:56
152 JOHN SONZA 12 Canyon (cc) 19:03
153 COLE ANDERSON 12 Patrick Henry 19:10
154 JEREMY ARGUETA 11 Granada Hills 19:11
155 MARCOS ORTIZ 12 Monte Vista (sv) 20:17
156 CLINT ESQUEDA 12 Monte Vista (sv) 20:44
157 JONATHAN REARIC 10 Monte Vista (sv) 20:57
158 MILAS MILLS 11 Elk Grove 21:17
Race #62 Girls Varsity Division 1 8:47 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BRIDGET GOTTLIEB 12 Monta Vista (cup) 17:58
2 CLAIRE RAINEY 12 Los Alamitos 18:28
3 SARA BASS 12 Los Alamitos 18:29
4 JENNY XU 11 Monta Vista (cup) 18:34
5 MARISA MEZA 12 Knight 18:43
6 SOPHIA ALCARAZ 11 Steele Canyon 18:48
7 JOURDAN WILSON 10 El Camino (oce) 18:53
8 TAYLOR MIRANDA 9 Knight 19:10
9 MAUREEN KENNEDY 10 Los Alamitos 19:12
10 SHELBY WRAY 9 Steele Canyon 19:17
11 SYLVIE DEBROSSE 12 El Camino (oce) 19:18
12 GABRIELLA NATHAN FU 12 Armijo 19:18
13 JULIA VALDEZ 9 Poly (riv) 19:19
14 SABRINA SORIANO 12 Knight 19:20
15 FRANCESCA LOAYZA 12 Kimball 19:20
16 KELLY BISHOP 9 Monta Vista (cup) 19:21
17 MAKAELA RIETMAN 11 El Camino (oce) 19:29
18 TIFFINI MESTAS 12 Armijo 19:33
19 KAT-YA AVENDANO 12 Coachella Valley 19:43
20 MELISSA RIOS 11 Los Alamitos 19:45
21 JULIANNE JANICH 10 Centennial (cor) 19:50
22 KIRAH OVERMAN 10 Armijo 19:52
23 KYLIE JUDGE 12 Highland (pal) 19:53
24 BETHANY NEWTON 11 Centennial (cor) 19:55
25 SIENNA BROWN 10 El Camino (oce) 19:58
26 CLARA VARA 12 Knight 19:59
27 DANIELA ROMERO 10 Centennial (cor) 20:04
28 SUNNY SHAN 12 Monta Vista (cup) 20:04
29 KAYTLAN CAMARERO 12 Grossmont 20:05
30 MADELINE BEMIS 9 Centennial (cor) 20:05
31 MADELEINE YIP 10 Monta Vista (cup) 20:11
32 GRACE GRANT 12 El Camino (oce) 20:14
33 ALINE GONZALEZ 12 Knight 20:17
34 COURTNEY CLIFFORD 10 Grossmont 20:20
35 JADE NOUCHI 10 Centennial (cor) 20:22
36 BRONWN STEVENS 11 Highland (pal) 20:24
37 VANESSA BROWN 11 Steele Canyon 20:26
38 JULIET ADAMS 12 Los Alamitos 20:28
39 ABBIE MENESES 12 Poly (riv) 20:30
40 VANESSA CADY 11 El Camino (oce) 20:30
41 AMIHAN AGUSTIN 12 James Logan 20:34
42 ALISSA ROESCH 9 Steele Canyon 20:34
43 BAELLAE HOOPS 11 Canyon Springs 20:34
44 JULIA CHANG 11 Monta Vista (cup) 20:35
45 ANNA HSIAO 10 Monta Vista (cup) 20:35
46 AYISHA MUNSEY 11 Grossmont 20:37
47 TORI WOLF 10 Steele Canyon 20:53
48 JESSI MARTINEZ 11 Knight 20:55
49 CAROLIN FISCHER 12 El Camino (oce) 20:59
50 VALERIE MONROY 11 Burroughs (bur) 21:01
51 NATALIE BALTIERRA 11 Centennial (cor) 21:02
52 MARIA ESPINOZA 11 Coachella Valley 21:06
53 LILI PINGEL 12 Grossmont 21:08
54 LESLIE GUTIERREZ 12 Armijo 21:11
55 DAYANNA YANEZ 12 Burroughs (bur) 21:14
56 CHRISTINA HERNANDEZ 11 Valley View (mv) 21:16
57 ALEXIS LOUIS 11 Poly (riv) 21:18
58 JESSICA KWAN 10 Kimball 21:20
59 EMILY NERAT 12 Steele Canyon 21:20
60 KATIE RAYA 11 Steele Canyon 21:22
61 GENESSIS HERNANDEZ 12 Valley View (mv) 21:23
62 KYLI HUYNH 10 Kimball 21:24
63 AMANPREET KAUR 11 Armijo 21:26
64 CECILIA MAGANA 10 Bloomington (blo) 21:30
65 CHLOE GAMBOA 11 Valley View (mv) 21:33
66 MIRANDA ACOSTA 11 Burroughs (bur) 21:36
67 TATIANA SEVILLA 12 Centennial (cor) 21:37
68 LUZ BADILLO 12 Alhambra (alh) 21:37
69 DANIKA WELSCH 11 Grossmont 21:41
70 JENNIFER GLEASON 12 Roseville 21:45
71 CHRISTINA WINN 11 Poly (riv) 21:52
72 SAMANTHA VALENCIA 9 Poly (riv) 21:55
73 BRENDA LOPEZ 12 Grossmont 21:58
74 ASHLEY GARDEA-MOLIN 11 Los Alamitos 22:00
75 KAYLA POOL 9 Los Alamitos 22:02
76 CAITLIN SCOTT 12 Poly (riv) 22:14
77 JANELLE STEPPER 12 Roseville 22:18
78 WENQIAN DENG 10 San Leandro 22:25
79 MICHELLE YOUNG 11 San Leandro 22:33
80 SABRINA SCHOTT 11 Roseville 22:36
81 ANA MORALES 11 Valley View (mv) 22:38
82 ARIELLA ROSENBERG 10 San Leandro 22:50
83 DEANNA FIERRO 11 Burroughs (bur) 22:54
84 AUBREI STAHL 11 Roseville 23:22
85 DORA FURTADO 10 Kimball 23:24
86 DENISE ROSALES 10 Canyon Springs 23:32
87 SOPHIE PINTAR 9 Canyon Springs 23:33
88 BARSHA GAUTAM 10 Cleveland 23:49
89 JULISSA VASQUEZ 10 Cleveland 23:51
90 BRIANNA MAYA 12 Burroughs (bur) 24:13
91 CINDY LUPERCIO 12 Highland (pal) 24:17
Race #63 Girls Varsity Division 1 8:55 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ANGELA ORTLIEB 11 San Pasqual 18:24
2 GRACE LING 11 Lynbrook 18:37
3 NICOLE BURCH 9 Newbury Park 18:49
4 SWATHI SAMUEL 10 Newbury Park 18:56
5 KELLI STETSON 11 San Pasqual 19:00
6 RACHEL DEAN 12 Newbury Park 19:14
7 TONI LOPEZ 12 Santa Ana 19:17
8 RACHELLE STARK 10 Alta Loma 19:20
9 SASKIA VAN OMMEREN- 10 Casa Grande 19:21
10 ADRIA BARICH 10 Casa Grande 19:22
11 LLERANIA CHAVEZ 11 Katella 19:23
12 ILEANA MOON 10 Casa Grande 19:26
13 ANNETTE JIMENEZ 10 Helix 19:35
14 YARENY RAMOS 11 Katella 19:38
15 STEPHANIE CORTEZ 11 California (whi) 19:43
16 JUSTICE NAVARRO 12 California (whi) 19:45
17 JASMINE LOYOLA 11 Tokay 20:18
18 KENNEDY WALL 10 Newbury Park 20:18
19 ANDREA GONZALEZ 11 Casa Grande 20:19
20 MEGAN PERKO 11 San Pasqual 20:20
21 MARIA OROSCO 12 Katella 20:21
22 KRUZMAN DIANA 11 Cupertino 20:21
23 EMMA MOON 9 Casa Grande 20:28
24 ISABEL OCHOA 12 Poly(sv) 20:31
25 MIKAELA MCGILL 11 San Pasqual 20:35
26 ALEXIS CONTRERAS 11 Poly(sv) 20:37
27 DESTINY GARCIA 12 California (whi) 20:42
28 EMILY SOUSA 12 Tokay 20:45
29 VIVIANNA MADRIGAL 11 West Covina 20:57
30 INNOCENCE CARMONA 12 Chaffey 20:59
31 LAUREN SANCHEZ 11 Monroe 21:00
32 YOLANDA QUEZADA 12 California (whi) 21:04
33 CASEY AU 11 El Camino Real 21:08
34 MARIA RAMIREZ 10 Tokay 21:10
35 MARTHA CHACON 10 Santa Ana 21:12
36 FLORA OLIVEIRA 9 Alta Loma 21:14
37 ERIKA HOANG 10 Newbury Park 21:15
38 SYDNEY MEANS 11 Tokay 21:24
39 NICOLE FERNANDEZ 12 California (whi) 21:26
40 BEATRIZ AGUILAR 12 Katella 21:29
41 ISHANI DUTTA 11 Lynbrook 21:30
42 AUTUMN ADAYAN 11 Casa Grande 21:32
43 ALICE BABIN 10 Lynbrook 21:33
44 ANGELICA JUAREZ 12 Garfield 21:35
45 KENDALL HEROD 10 Cosumnes Oaks 21:37
46 JANETHY GONZALEZ 11 Garfield 21:37
47 JORDAN MONTGOMERY 10 Norco 21:37
48 DIANA HERRERA 11 Katella 21:39
49 VIVIANNA AVILA 10 West Covina 21:41
50 LAUREN PORTER 11 Newbury Park 21:42
51 ASHNI SHETTY 11 Cupertino 21:43
52 CAMILLE CASARIO 10 Norco 21:45
53 JESSICA CAPULIN 11 Poly(sv) 21:50
54 MAGGIE INESEE 11 El Camino Real 21:51
55 SAMANTHA FLORES 11 Chaffey 21:53
56 BRENDA GOMEZ 12 Chaffey 21:57
57 JUSTINE LOPAS 10 Katella 21:57
58 CHASE FALK 10 Casa Grande 22:03
59 MICHELLE MUNIZ 11 Cosumnes Oaks 22:04
60 ALEX OFFIELD 10 Tokay 22:04
61 EVITA BABIN 10 Lynbrook 22:05
62 ALEXA RAZO 9 Santa Ana 22:06
63 JESSICA WARD 12 Norco 22:07
64 ROSALBA CABRERA 10 California (whi) 22:08
65 DANIELLA SILVA 12 Poly(sv) 22:08
66 BREANNA ARROYO 12 California (whi) 22:09
67 MAURA QUINTERO 11 Santa Ana 22:12
68 MARGARET HUITRON 12 Monroe 22:12
69 XOCHITL HERNANDEZ 10 Monroe 22:15
70 SYLIVA RALSTON 12 Helix 22:16
71 SAMANTHA PINEDA 12 Alta Loma 22:19
72 YEHINI BAUTISTA 11 Poly(sv) 22:22
73 ANJALI PEMMARAJU 11 Lynbrook 22:26
74 JASLEEN AGUILAR 12 Chaffey 22:26
75 SYDNIE BARBOZA 11 Cosumnes Oaks 22:30
76 DAISY BERNAL 11 Monroe 22:31
77 ALICIA ALVARADO 12 Santa Ana 22:32
78 SELENA DELGADO 11 Tokay 22:32
79 VALERIE MAGDALENO 10 Santa Ana 22:32
80 XOCHITL BARRIOS 10 Norco 22:35
81 MARIEL HUNT 11 Lynbrook 22:36
82 ROME PACHECO 10 Monroe 22:42
83 IMANI BHRENS 12 Lynbrook 22:43
84 TRAISI SANTACRUZ 11 El Camino Real 22:46
85 MARIA MUNOZ 11 Tokay 22:56
86 HALEY DUCLOS 11 Cosumnes Oaks 22:57
87 ELAINA LUCIO 11 Norco 22:59
88 VICTORIA CANO 9 Helix 22:59
89 NATALIA SANDOVAL 11 Cosumnes Oaks 22:59
90 JESSICA XIA 9 Cupertino 23:03
91 PRISCILLA GARCIA 10 Santa Ana 23:09
92 TAIS MARINHOGOMEZ 12 Cosumnes Oaks 23:29
93 NIKI SEPANJ 11 El Camino Real 23:36
94 STEPHANIE GUERRERO 11 Katella 23:37
95 KAYLA MACH 11 Norco 23:38
96 RACHEL OREY 10 Helix 23:41
97 CHESSIE LAURIA 12 Cosumnes Oaks 23:48
98 HANALEI EDBROOKE 11 Cupertino 23:56
99 LISA DURAND 12 El Camino Real 23:58
100 ALEXA ULLOA 12 Chaffey 24:14
101 TORI REYES 11 Norco 24:47
102 SARAH SANDERS 10 Alta Loma 25:00
103 MELISSA SILVA 9 Cupertino 25:11
104 JANNETTE HERMOSA 10 Helix 25:19
105 JASMINE GONZALEZ 12 West Covina 25:20
Race #64 Girls Varsity Division 1 9:03 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 NICOLE ANTHONY 12 Castro Valley 18:41
2 CAROLINE TAN 12 Marshall (la) 18:58
3 MAGGIE BAKER 10 Bakersfield 19:07
4 JESSICA GALLARDO 10 Walnut 19:09
5 KYLEE YTURRALDE 9 Camarillo 19:10
6 EMMA ARMSTRONG 11 Castro Valley 19:13
7 JULISSA TOBIAS 12 Santa Fe 19:14
8 ALMA COLINDRES 10 El Rancho 19:24
9 CAITLYN MUNDRANE 12 Northgate 19:28
10 DARLA OSUNA 11 Otay Ranch 19:29
11 DANIKA CLINE 12 Camarillo 19:34
12 MEGAN COYLE 11 Northgate 19:46
13 JADZIA NGUYEN-KHOA 11 Troy 19:52
14 ARIANNA ALFARLO 10 Castro Valley 19:58
15 HALEY NAGEL 11 Camarillo 20:00
16 JESSICA BOUCHER 9 Northgate 20:02
17 CAROLE WONG 11 Walnut 20:09
18 SADIE DAVENPORT 11 Elk Grove 20:10
19 MELANIE DECIGA 12 Walnut 20:12
20 SARAH NAGEL 11 Camarillo 20:15
21 ALEXANDRIA EMBODY 11 Castro Valley 20:18
22 MARIN LOCKWOOD 11 Camarillo 20:19
23 AINO TANAKA 11 Northgate 20:21
24 LAUREN POWERS 10 Camarillo 20:21
25 ARIANA INFANTE 11 Diamond Bar 20:26
26 KELSEY BLOUGH 9 Northgate 20:40
27 JEANNIE HUANG 11 Diamond Bar 20:41
28 MELISSA GUTIERREZ 11 El Rancho 20:44
29 VICTORIA ANGULO 11 Rancho Verde 20:45
30 SIERRA NAJOLIA 12 Camarillo 20:53
31 EYRA ALFARO 9 Otay Ranch 20:54
32 VIVIAN YEN 11 Walnut 20:55
33 KALANI KRAUSE 11 Otay Ranch 20:57
34 KRISTEN BRISENO 11 Heritage (rom) 20:58
35 KATHERINE EMBODY 12 Castro Valley 20:59
36 ROSA MARTINEZ 11 Marshall (la) 20:59
37 JASMINE LAHBABI 11 Otay Ranch 21:03
38 ALEJANDRA AVILA 12 Walnut 21:08
39 KRYSTINA MORENO 12 Otay Ranch 21:10
40 VERONICA RAUDALES 12 Santee 21:14
41 ALICIA HUERTA 11 Otay Ranch 21:18
42 MARIA CORONA-SANCH 11 Marshall (la) 21:19
43 SARAH FUNG 10 Castro Valley 21:26
44 GLORIA OLIVAS 11 Rancho Verde 21:36
45 PAULINA OCHOA 11 Walnut 21:39
46 GABRIELA GONZALEZ 12 Santee 21:39
47 JANELLE PEREZ 11 Channel Islands 21:44
48 ANABELLE CHENG 10 Diamond Bar 21:50
49 ANGELIQUE THERRIEN 12 Santa Fe 21:52
50 ALYSSA AYALA 10 La Serna 21:54
51 GABI LOPEZ 12 Channel Islands 22:02
52 ISABELLE MERLIN 11 Otay Ranch 22:02
53 ASHLEY GRAJEDA 10 El Rancho 22:03
54 ANGELINA GONZALEZ 11 Santee 22:05
55 AURORA FLORES 10 Channel Islands 22:09
56 ANNALIZ LOERA 12 Diamond Bar 22:10
57 JACKLYN OKIISHI 12 La Serna 22:11
58 PAMELA HERNANDEZ 12 La Serna 22:36
59 TATIANA ORTIZ 11 Marshall (la) 22:41
60 JESSICA AU 9 Diamond Bar 22:43
61 CASEY BRADSHAW 10 La Serna 23:02
62 GIANNA CECCHINI 10 La Serna 23:10
63 BRIANNA GILL 12 La Serna 23:13
64 MONIQUE MENA 11 Santa Fe 23:19
65 JESSICA VELASQUEZ 12 Santee 23:27
66 KAITLYN MCCRAW 11 Glendale 23:33
67 MARIA ARMENTA 10 Channel Islands 23:34
68 YOLANDA GALANG 11 Santa Fe 23:35
69 JAMIE NG 11 Diamond Bar 23:35
70 MADELYN ZAMORA 11 La Serna 23:45
71 ALYSSA BRISENO 11 Heritage (rom) 23:49
72 JAHAIRA COVARRUBIAS 12 Channel Islands 23:51
73 LANDI GONZALEZ 12 Diamond Bar 23:53
74 ZARABETH SANDOVAL 12 Heritage (rom) 23:57
75 MONICA BERNABE 11 Santee 24:05
76 REBECCA HERNANDEZ 12 Channel Islands 24:19
77 SABRINA FUENTES 11 Santa Fe 24:32
78 GABBY RAMIREZ 11 Channel Islands 24:49
79 VALERIE ROSAS 10 Marshall (la) 24:50
80 SALLY CRUZ 11 Glendale 25:04
81 MELANIE WALTERS 11 Santa Fe 25:33
82 ALLYSON BOYD 11 Elk Grove 25:41
83 STINE LADERUD 12 Elk Grove 26:15
84 ALMA TRINADAD 11 Heritage (rom) 26:38
Race #65 Girls Varsity Division 1 9:11 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MARISSA SUAN 12 Palo Verde 18:28
2 MARISSA PLUMA 11 Downey (dow) 18:29
3 CHANDLER KERR 11 Chaparral 18:30
4 CASSIE DURGY 10 Huntington Beach 18:57
5 JOCYLIN DOMINGUEZ 12 Millikan 19:03
6 BRITTNEY MARTINEZ 11 Downey (dow) 19:10
7 KASIA KRZYZANOWSKI 10 Santa Monica 19:12
8 NATALIE VAUGHN 11 Santiago (cor) 19:12
9 HAIDEN GONZALES 12 Chaparral 19:13
10 MELODIE LEROUDIER 10 Amador Valley 19:13
11 HANNA WHETZEL 11 Catalina Foothills 19:16
12 ANNAKA GREEN 10 Amador Valley 19:17
13 KIM SANNAJUST 12 Amador Valley 19:17
14 WENDY DORANTES 12 Whittier 19:18
15 LAUREN T'KINT 12 Carlsbad 19:22
16 BRENDA DORANTES 10 Whittier 19:25
17 NATALIE NORTH-COLE 11 Carlsbad 19:30
18 ARIANNA PEREZ 11 Whittier 19:32
19 SOPHIA RODRIGUEZ 11 Whittier 19:32
20 KARLY LAFFER 9 Amador Valley 19:38
21 BAILEY WELLIVER 12 Catalina Foothills 19:39
22 ERICA DUKLETH 11 Chaparral 19:43
23 LAUREN HAYGOOD 10 Millikan 19:44
24 AUTUMN BROWN 12 Catalina Foothills 19:52
25 STEPHANIE DURET 12 Amador Valley 19:53
26 ANNE-SOPHIE BEAUDOI 12 Catalina Foothills 19:53
27 CAROLINA CLELAND 11 Palo Verde 19:54
28 SAMANTHA REINTJES 11 Palo Verde 19:54
29 ALESSANDRA VANASCO 11 Catalina Foothills 19:55
30 CYNTHIA CARABES 12 Whittier 20:00
31 KATE VANDERSTELT 10 Palo Verde 20:00
32 STEPHANIE PEREA 12 Downey (dow) 20:00
33 BAILEY DUNLAP 11 Palo Verde 20:03
34 BRIGIT LAUGHIN 9 Huntington Beach 20:08
35 MAYA COLIER 11 Catalina Foothills 20:11
36 MIRANDA LAKEY 9 Carlsbad 20:14
37 DANI SHAPIRO 11 Santa Monica 20:16
38 MOLYKA SEANG 12 Chaparral 20:18
39 OLIVIA NELSON 9 Santiago (cor) 20:20
40 MARIA RODRIGUEZ 12 Alisal 20:24
41 JOANNA BAUTISTA 12 Downey (dow) 20:27
42 JOCELYNE RUIZ 12 Alisal 20:31
43 KYRA SCHMIDT 11 University (irv) 20:35
44 EMMA VEIDT 10 Carlsbad 20:35
45 JENNIFER LAMORI 12 Santa Monica 20:37
46 RACHEL SWICK 12 Carlsbad 20:39
47 ANGELICA SALAS 10 Birmingham 20:42
48 EMMA SAGE 12 Amador Valley 20:44
49 JILLIAN DAWLEY 12 Catalina Foothills 20:49
50 LILIANA GARDUNO 11 Alisal 20:55
51 RACHEL KIEKHOFER 12 Santa Monica 20:55
52 DELANEY SPARLING 10 Heritage (bre) 20:55
53 RACHEL HIGSON 12 University (irv) 20:56
54 MARYAM ABOLFATHI 12 University (irv) 20:56
55 MISHEL HERRERA 12 Birmingham 20:57
56 JENNIFER D'ADDABBO 10 Amador Valley 20:57
57 DIANA HEATH 9 Santiago (cor) 21:02
58 JAMINE MAYR 10 Huntington Beach 21:04
59 JESSICA FABIAN 10 Millikan 21:04
60 VANESSA BARAJAS 11 Birmingham 21:09
61 ALISON BRADY 12 Palo Verde 21:19
62 NANCY HOUTH 12 Birmingham 21:22
63 ANNA DELLAMICO 11 Chaparral 21:24
64 JESSICA BONILLA 11 Santa Monica 21:28
65 TATIANA BEDI 12 Santa Monica 21:29
66 SAREEN TASHJIAN 9 Birmingham 21:29
67 RACHEL FORMAKER 9 Hamilton (la) 21:34
68 ERIKA GARCIA 11 Downey (dow) 21:41
69 MELISSA SANTANA 11 La Sierra 21:43
70 BROOKE MATYAS 9 Carlsbad 21:43
71 KELLEY DIXON 11 Foothill (ple) 21:47
72 DEZIRAE SORIA 10 Santiago (cor) 21:56
73 NINA HARPELL 11 Foothill (ple) 21:58
74 VICTORIA BRIAN 10 Heritage (bre) 22:01
75 ROSA CECENAS 12 Alisal 22:02
76 LILY CASTRO 9 Santa Monica 22:05
77 ALYSSA MARTINEZ 12 Santiago (cor) 22:07
78 KELLY ALBERS 12 Oxnard 22:08
79 AMANDA CHIN 9 Foothill (ple) 22:16
80 SYDNEY GENTILE 11 Huntington Beach 22:17
81 SKYLAR DUIGNAN 9 Heritage (bre) 22:19
82 MEAGAN FORD 11 Birmingham 22:21
83 ALISON OU 11 Foothill (ple) 22:25
84 MARTHA GUILLEN 12 La Sierra 22:39
85 JACQUELYNE SALDANA 10 Downey (dow) 22:40
86 KATY WALL 9 Millikan 22:40
87 VANESSA YANG 9 University (irv) 22:44
88 MELISSA PFEIFFER 11 Santiago (cor) 22:49
89 KHRYSTIN AVILA 11 Oxnard 22:52
90 SYDNEY LIM 10 Heritage (bre) 22:55
91 JESSICA MARQUEZ 12 La Sierra 22:57
92 LAREANA TORALBA 11 Heritage (bre) 22:58
93 CANDACE CHAVOLLA 11 Oxnard 23:00
94 CAROLINE CHO 11 Foothill (ple) 23:02
95 EMILY GARCIA 12 Millikan 23:02
96 ELIZABETH HERNANDEZ 11 Alisal 23:16
97 SAMANTHA CASTILLO 11 La Sierra 23:19
98 MELISSA UGALDE 12 La Sierra 23:38
99 ADRIANA VELASCO 11 Downey (dow) 23:45
100 LAUREN CORNEJO 12 La Sierra 23:46
101 CLEALY TORREZ 12 Alisal 23:51
102 TIANA FLORES 10 Hamilton (la) 24:00
103 DENISE MARTINEZ 12 Millikan 24:14
104 MEGAN CANALES 10 Oxnard 24:22
105 KARLA TEO 10 Millikan 24:24
106 JENNIFER GUBNER 12 Foothill (ple) 24:37
107 PEYTON HAMBLIN 10 Heritage (bre) 24:41
108 JACQUELINE SAMUEL 11 Huntington Beach 24:51
109 DIANA SERNAS 12 Hamilton (la) 25:27
110 JESSICA YURSACK 12 La Sierra 25:49
111 ARISVE ORDAZ 10 Oxnard 25:53
112 JACQUELINE GARCIA 10 Oxnard 27:08
Race #66 Girls Varsity Division 1 9:19 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CHRISTINE BAYLISS 11 San Ramon Valley 17:45
2 LINDSAY ALLEN 9 Homestead 18:18
3 EILEEN STRESSLING 12 Marina 18:24
4 MEGAN MELNYK 11 Crescenta Valley 18:32
5 HANNAH ALLEN 11 Homestead 18:33
6 MADELINE FOX 10 Marina 18:39
7 MOLLY PRUETT 12 Centennial (bak) 18:41
8 REBECCA GUADIANA 12 Ventura 18:48
9 MACY SCHMIDT 10 Ventura 18:56
10 KARINA PEREZ 9 Clovis 18:57
11 CARLY LUTZ 12 San Ramon Valley 19:07
12 ALEXIS CARDENAS 11 Loara 19:14
13 JENNIFER BUETTNER 12 Clovis 19:20
14 PAIGE SHELTON 12 Ventura 19:21
15 AMBER ALLEN 11 Roosevelt (cor) 19:23
16 JACKIE NAVA 11 Wilson (lb) 19:24
17 ANI WALKER 12 Clovis 19:25
18 ALEXA YATAURO 12 Edison (hb) 19:26
19 MEGAN KEARNEY 12 Ventura 19:29
20 CRISITNA LOBO 12 Upland 19:33
21 CHRISTY HAMMILL 11 San Ramon Valley 19:36
22 ERIN NIGHSWONGER 10 Marina 19:37
23 JANA WARRICK 12 Roosevelt (cor) 19:45
24 HALEY WITZEMAN 11 Crescenta Valley 19:45
25 REBECCA MENCIA 10 Crescenta Valley 19:46
26 JENNIFER MORALES 12 Mission Hills 19:50
27 ISABELLA WALKER 10 Marina 19:55
28 JADEN WARRICK 10 Roosevelt (cor) 19:56
29 SAMANTHA BERNARDO 10 Crescenta Valley 19:57
30 CRYSTAL VALIENTE 9 Roosevelt (cor) 19:57
31 ABBY WHITE 10 Centennial (bak) 20:03
32 EMANI KELLEY 11 Ventura 20:08
33 ELIZABETH UNZUETA 12 Roosevelt (cor) 20:15
34 VICTORIA CASTRO 10 Upland 20:19
35 KENDALL ELLIOTT 12 Wilson (lb) 20:20
36 CONNIE OCHOA 10 Ventura 20:25
37 SABRINA GROVOM 9 Mission Hills 20:27
38 HOLLY WILSON 11 Clovis 20:28
39 KAILEY DUNLAP 12 San Ramon Valley 20:29
40 THALIA MANCILLA 12 Loara 20:32
41 OLIVIA ZEGARELLI 10 Clovis 20:33
42 MORGAN TAPIA 12 Roosevelt (cor) 20:34
43 BRIANNA SHOFFNER 12 Marina 20:36
44 KATIE COHEE 9 Edison (hb) 20:39
45 CHRISTINE GUTIERREZ 12 Centennial (bak) 20:41
46 DANIELA CAMACHO 11 Lick 20:41
47 MELISSA YEAMAN 10 Mission Hills 20:42
48 MARTA DEGIULI 11 Homestead 20:43
49 YANG ZHIMIN 12 Piedmont Hills 20:45
50 LAUREN REED 12 San Ramon Valley 20:52
51 MARIA AHUMADA 12 Loara 20:54
52 MICHELLE PINEDA 11 Fontana 20:55
53 ANNIE MYERS 9 Crescenta Valley 20:56
54 GRACE CONDON 10 Edison (hb) 20:56
55 MIRELLA RODRIGUEZ 10 Fontana 21:03
56 KAYLA HILL 10 Clovis 21:04
57 ESTEFANY LAGUNA 12 Wilson (lb) 21:07
58 MEGAN CAREY 12 Ventura 21:09
59 RILEY RODRIGUEZ 9 Upland 21:09
60 SINAI MARTINEZ 10 Fontana 21:10
61 RACHEL BERRY 9 Clovis 21:16
62 EMILY EVANS 12 San Ramon Valley 21:19
63 AMBER BOLSTAD 11 Crescenta Valley 21:22
64 MICHELLE YBARRA 9 Paramount 21:22
65 ANGELA NAVARRO 9 Paramount 21:22
66 LILIANA VARGAS 12 Roosevelt (cor) 21:23
67 KRISTIN VARNER 11 Centennial (bak) 21:25
68 RILEY BENNYWORTH 10 Edison (hb) 21:29
69 MEGAN SIMPSON 10 Upland 21:32
70 SOPHIE BANDARKAR 11 Homestead 21:32
71 GRACE KUESTER 11 San Ramon Valley 21:37
72 RYAN BROWN 9 Edison (hb) 21:37
73 TAYLOR PENNINGTON 10 Edison (hb) 21:43
74 WHITNEY LIEBERMAN 10 Homestead 21:48
75 JACKIE LANGLEY 11 Centennial (bak) 21:55
76 DEBRA IKENADOR 12 Fontana 21:57
77 ELIDETH SALAZAR 10 Paramount 22:03
78 INGRID ESCOBEDO 12 Wilson (lb) 22:04
79 ADRIANA SALCEDO 12 Loara 22:15
80 MELISSA YANG 11 Piedmont Hills 22:17
81 IVETTE REYES 12 Fontana 22:18
82 IRIS WU 10 Piedmont Hills 22:20
83 KATHIA MUNOZ 11 Paramount 22:21
84 ALEXANDRA LAMBROS 10 Upland 22:32
85 CANDICE SILVA 10 Silverado 22:33
86 DEVAN PONCE 11 Upland 22:46
87 JAMIE RHOADES 11 Centennial (bak) 22:46
88 JOYCE KANG 9 North Hollywood 22:47
89 MARIA CASTANEDA 12 Paramount 22:50
90 KARLA RODRIGUEZ 11 Lick 23:00
91 JOCELYN OLIVARES 11 Centennial (bak) 23:05
92 PALOMA CONTRERAS 11 Lick 23:08
93 MICHELLE CRUZ 9 Loara 23:09
94 LIZETTE MARTINEZ 12 Paramount 23:14
95 TIFFANY PHAM 10 Piedmont Hills 23:17
96 STEPHANIE FLORES 11 Paramount 23:20
97 ALEJANDRA FLORES 12 Fontana 23:47
98 ALEXA DUARDO 10 Silverado 23:47
99 ALICIA WENG 12 North Hollywood 24:05
100 BRIANA RODRIGUEZ 9 Loara 24:07
101 KRISTEN CUI 11 Piedmont Hills 24:13
102 JUSTINE ZIRANDA 9 Silverado 24:18
103 KAREN RUIZ 12 Lick 24:26
104 MORGAN BAILEY 12 Piedmont Hills 24:30
105 CAITLIN FREESTONE 9 Upland 24:35
106 KATIE JOCELYN 11 Mission Hills 25:01
107 ALMA PADILLA 11 Lick 25:10
108 BRIANA FLORES 11 Lick 26:06
109 JASMIN MERCADO 12 Fontana 26:23
110 EMILY BROWN 12 Silverado 26:28
111 DESTINY LOPEZ 12 Lick 26:46
112 MARYAM ABBAS 9 North Hollywood 27:32
Race #67 Girls Varsity-Sub Sweeps Division 1 9:27 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MELISSA EISELE 12 San Clemente 18:08
2 CAHALAN ASHLEY 11 Vista Murrieta 18:15
3 RUTH WIGGINS 10 King (riv) 18:25
4 KELSEY CARROLL 11 San Clemente 18:27
5 BREANNA SEWELL 12 Vacaville 18:30
6 PAIGE CARTER 9 San Marcos (sm) 18:33
7 SAMANTHA FLORES 12 Paloma Valley 18:35
8 MICHAELA REYNOLDS 10 Vista Murrieta 18:41
9 JACQUELINE GARNER 11 Torrey Pines 18:42
10 AMBER BRAGDON 12 Fountain Valley 18:43
11 ALEX BURKHART 12 Los Osos 18:43
12 SARAH DOBBS 12 Venice 18:44
13 CANDELA FERNANDEZ 10 Burbank 18:46
14 BRIANNA JACKLIN 12 King (riv) 18:47
15 JASSMINE MACON 12 Granada Hills 18:47
16 GRACE GEORGI 11 San Clemente 18:52
17 SIENNA SERRAO 10 Dana Hills 18:53
18 CAMILA TURATI 12 El Toro 18:56
19 ALYSSA HARING 10 King (riv) 18:58
20 KALIE DEMERJIAN 11 El Toro 19:00
21 EMILY WYLEY 10 Liberty (bre) 19:04
22 ELIZABETH MANG 10 Rancho Buena Vista 19:05
23 CHRISTINA WRIGHT 10 Dana Hills 19:06
24 MELISSA BOVEE 9 Vista Murrieta 19:06
25 AMANDA STARK 12 Fountain Valley 19:07
26 CARLY JOSEPHSON 10 Patrick Henry 19:08
27 CAMILLE FODOR 11 Dana Hills 19:13
28 STACY MACIAS 12 Granada Hills 19:14
29 KAI BOHANNON 9 Liberty (bre) 19:17
30 BRENNA WYSON 12 Aliso Niguel 19:19
31 KATIE CARROLL 11 San Clemente 19:20
32 CAROLINA GONZALEZ 10 Quartz Hill 19:21
33 AMELIA PEAR 11 Valencia (val) 19:23
34 KATIE HOSCH 12 Buena 19:25
35 MEGAN SATTERFIELD 10 Granada Hills 19:28
36 RACHEL MENG 11 Dana Hills 19:31
37 SAM HAMAN 9 Villa Park 19:31
38 ALEXANDRIA WISEMAN 9 Vista Murrieta 19:32
39 ALEXANDRA GUERRER 12 Valencia (pla) 19:33
40 TAYLOR SEAMANS 11 Torrey Pines 19:33
41 LORRAINE FERNANDEZ 12 Valencia (pla) 19:33
42 JESSICA CUMMINS 11 Vacaville 19:33
43 SKYLAR JAUREGUI 12 Vacaville 19:34
44 KENNA PEREZ 11 Buena 19:36
45 AMBERLYN SIERRA 12 Valencia (pla) 19:38
46 KIMBERLY NEWTON 12 Valencia (val) 19:44
47 BRITTANY BLACK 10 Torrey Pines 19:44
48 MORGAN SPURLOCK 12 Valencia (val) 19:46
49 SYDNEY SZABO 12 San Clemente 19:46
50 AIMEE MARTINEZ 12 King (riv) 19:46
51 VALERIA RAMIREZ MAR 11 Vista Murrieta 19:47
52 NATALIE REALEGENO 10 Granada Hills 19:49
53 JULIE DIAZ 9 Vista Murrieta 19:49
54 RACHEL ROSALES 12 King (riv) 19:51
55 LYNDSEY CULLEN 11 Dana Hills 19:52
56 TESSA WEINBERG 11 Granada Hills 19:52
57 JAYLYNN VEGA 11 Aliso Niguel 19:54
58 LAUREN BOYDD 12 King (riv) 19:54
59 KATHY MORALES 10 Rancho Buena Vista 19:54
60 AVERY SMITH 10 Aliso Niguel 19:55
61 MECENZIE MCGUIRE 11 Torrey Pines 19:55
62 JESSE HARDMAN 9 Liberty (bre) 19:56
63 ARLETTE MOVSESYAN 12 Burbank 19:56
64 WHITNEY RICE 10 Rancho Buena Vista 19:59
65 BAILEY STEPHENS 10 Rancho Buena Vista 20:00
66 ERIN CARVALHO 10 Chino Hills 20:00
67 KIRSTEN JENKINS 10 Aliso Niguel 20:02
68 INES RAMIREZ 9 Torrey Pines 20:02
69 MARIANA CHAVEZ 10 Fountain Valley 20:09
70 ALLIE MARQUEZ 10 Buena 20:10
71 DAISY IGNACIO 12 Burbank 20:10
72 MOLLY RINEFORT 11 Dana Hills 20:10
73 ALYSSA POOK 12 El Toro 20:11
74 BREE GUZMAN 12 King (riv) 20:11
75 GABRIELLE ZACKY 11 Valencia (val) 20:13
76 TAYLOR ANSARA 9 Los Osos 20:13
77 KRISTEN LAURENT 11 San Clemente 20:13
78 VALERIE STARK 12 Fountain Valley 20:14
79 ELLEN PRICKETT 11 San Marcos (sm) 20:15
80 JESSICA CODY 11 El Toro 20:17
81 ELIZABETH GREIF 12 Quartz Hill 20:17
82 ADRIE VAN WONTERGH 10 El Toro 20:19
83 JALEN BURNS 9 Buena 20:20
84 NATELIE GROHMANN 11 Fountain Valley 20:22
85 LEXI WHITMAN 12 Valencia (val) 20:24
86 MELISSA TORRES 10 El Toro 20:25
87 TARYN STEVENSON 12 Burbank 20:26
88 RYLEE OWEN 10 Rancho Buena Vista 20:29
89 ALYSSA RODRIGUEZ 12 Valencia (val) 20:31
90 JACKIE EWING 9 Aliso Niguel 20:32
91 CASSIEL NORTIER-TILLY 9 Vacaville 20:32
92 CASSIDY ROGERS 10 Chino Hills 20:33
93 HANNAH TOBIN 9 Rancho Cucomunga 20:34
94 KAITLYN RUST 9 Quartz Hill 20:34
95 JESSICA ERICKSON 12 San Clemente 20:35
96 SOPHIA CADENHEAD 10 Paloma Valley 20:35
97 BRIDGET HELGESON 11 Chino Hills 20:38
98 MARICRUZ VARGAS 11 Valencia (pla) 20:39
99 BRENDA MARTINEZ 12 Aliso Niguel 20:44
100 ERIN KNIGHT 11 Quartz Hill 20:46
101 CASSIDY ABERSON 9 Vacaville 20:47
102 KAYLIE BALVANEDA 12 Etiwanda 20:48
103 OLIVIA ANGELUCCI 12 Rancho Buena Vista 20:49
104 ZOE DILLINGHAM 12 Aliso Niguel 20:52
105 KAYLEE MACKENZIE 10 Chino Hills 20:54
106 KATIE O'NELL 11 Patrick Henry 20:57
107 JULIE RANSOM 11 Fountain Valley 20:58
108 DANIELLE LYLE 12 Torrey Pines 20:59
109 HARLEY LIERA 9 Etiwanda 20:59
110 NADIA JEIROUDI 12 Villa Park 21:03
111 ANDREA FERNANDEZ 12 Fountain Valley 21:05
112 SUSIE KIM 11 Chino Hills 21:05
113 DAPHNE LIM 11 Valencia (pla) 21:07
114 JAZMINE MACIAS 9 Granada Hills 21:08
115 JESSIKA MIRANDA 12 Etiwanda 21:11
116 MARIEL NELSON 12 Patrick Henry 21:14
117 CAMBRIA GUITRON 12 Etiwanda 21:14
118 ALLY ESKENAZI 9 Quartz Hill 21:15
119 MACEY WINTER 9 San Marcos (sm) 21:19
120 VIDA ORDONEZ 12 Patrick Henry 21:19
121 SARA MCCANN 10 Etiwanda 21:24
122 SYMONE CARRENO 11 Paloma Valley 21:26
123 SYDNEY ROGO 11 Rancho Buena Vista 21:27
124 ALLIE KROHN 12 Vacaville 21:28
125 RACHEL RUESCHER 11 Quartz Hill 21:31
126 CELINE ARTEAGA 12 Chino Hills 21:34
127 KADIE LOPEZ 9 Quartz Hill 21:36
128 STEPHANIE WILLIAMS 12 Paloma Valley 21:36
129 JOJO PENG 11 Villa Park 21:38
130 ERIN DURHAM 12 Etiwanda 21:43
131 MACKENNA KULL 12 Patrick Henry 21:46
132 MELISSA MELCHOR 10 Paloma Valley 21:49
133 EMMA HAGER 12 Torrey Pines 21:49
134 MYRIAM GONZALEZ 12 Burbank 21:59
135 NICOLE JOHAL 12 Etiwanda 22:03
136 EMILY YATES 10 Villa Park 22:11
137 RACHEL WITT 10 Buena 22:20
138 LAUREN NGUYEN 10 Valencia (pla) 22:21
139 LEXIE THIROS 10 Patrick Henry 22:26
140 EMILY BALLERINI 11 Vacaville 22:26
141 ALYSSA CELANO 12 Villa Park 22:29
142 HANNAH RUNNING 10 Patrick Henry 22:31
143 NATALY FIGUEROA 11 Granada Hills 22:34
144 MIKAYLA MESKER 11 San Marcos (sm) 22:48
145 RACHEL MORALES 12 Chino Hills 22:49
146 SHELBIE JACOBS 10 Paloma Valley 23:01
147 SARA BOCK 10 Los Osos 23:05
148 VERONICA HERNANDEZ 12 Valencia (pla) 23:12
149 MELISSA LANDEROS 11 Burbank 23:12
150 DOMONIQUE MORALES 12 Buena 23:15
151 CYTLALY VERA 10 Paloma Valley 23:24
152 NINA NOZZI 12 Buena 23:27
153 ELIZABETH LOPEZ 12 Venice 24:07
154 NANCY GONZALEZ 12 Highland (pal) 24:59
155 STEPHANIE FABIAN 12 Venice 25:20
156 TAYRA CATALAN 12 Highland (pal) 27:06
157 CHRISTINA SANDOVAL 12 Highland (pal) 27:09
158 LELEE SHOUP 11 Highland (pal) 28:20
Race #68 Girls JV National Championship Division 1 & 2 9:35 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 TAYLOR WALKER 10 Great Oak 18:52
2 MEGAN MORONEY 11 Xavier Prep (phe) 19:06
3 MICHELLE MCINTOSH 9 Great Oak 19:09
4 MACEY PFLUGHOFT 11 Great Oak 19:11
5 YASMINE SOLIMAN 11 Simi Valley 19:16
6 MIRANDA PADILLA 11 Great Oak 19:21
7 SHANNAN HIGGINS 10 Xavier Prep (phe) 19:24
8 SWEENA MANGAL 11 Trabuco Hills 19:25
9 MICHELLE HELBIG 12 Great Oak 19:28
10 JULIANN VICE 12 Xavier Prep (phe) 19:29
11 PAMELA TRAN 11 Poly (lb) 19:34
12 GILLIAN ANTONA 10 Claremont 19:35
13 DELANIE ENG 12 Trabuco Hills 19:35
14 GABRIELLE DELAYO 12 Trabuco Hills 19:36
15 MOLLY MULAY 10 Simi Valley 19:41
16 KELLY THOMAS 11 Great Oak 19:44
17 SAVANNAH GAFFNEY 12 Xavier Prep (phe) 19:45
18 SOFIA RAMOS 11 Warren 19:57
19 CLAUDIA DE LA MACCO 9 Xavier Prep (phe) 20:01
20 TESSA WEISS 10 Xavier Prep (phe) 20:01
21 AMANDA KINDEL 9 La Costa Cnyn 20:02
22 SHELBY DUNN 12 Canyon (cc) 20:04
23 RACHEL ERESO 10 La Costa Cnyn 20:05
24 VANESSA ASHLEY RAMI 10 Ayala 20:05
25 KAITLYN LOPEZ 12 Ayala 20:07
26 AMANDA BAUER 11 Poway 20:10
27 REBECA DUTRA 11 Mira Costa 20:10
28 MOLLY MINEIRO 11 La Costa Cnyn 20:12
29 SOPHIA RATHOR 10 Trabuco Hills 20:15
30 ALYSSA TRAN 9 Ayala 20:16
31 STEPHANY ESTRADA 10 West Ranch 20:17
32 MONIQUE LOZANO 11 Poly (lb) 20:19
33 PAIGE SIMMONS 10 Ayala 20:21
34 ZOE BARGAS 10 Xavier Prep (phe) 20:23
35 CLARISSA GARAY 11 Ayala 20:23
36 ANNIE GUSHUE 10 Claremont 20:25
37 LESLEY GOMEZ 12 Canyon (cc) 20:26
38 ELMAROSE SILVA 12 Warren 20:27
39 KEELY BOYD 10 La Costa Cnyn 20:27
40 MEGAN ERNST 12 West Ranch 20:27
41 JACQUELYN HECKERS 9 Claremont 20:28
42 SAVANNAH GUAL 11 La Costa Cnyn 20:30
43 TAYLOR HERNANDEZ 10 West Ranch 20:31
44 AMANDA HAN 10 Mira Costa 20:32
45 ALYSSA SCHLEGER 12 Trabuco Hills 20:33
46 JULIA LEE 11 Trabuco Hills 20:35
47 GABRIELLE DYER 10 St. Francis (sac) 20:37
48 KATHRYN BISHOP 12 Trabuco Hills 20:38
49 MONIQUE BARNARD 11 Arcadia 20:39
50 MADELYN VORGITCH 12 Simi Valley 20:42
51 SARAH MONTGOMERY 10 Mira Costa 20:44
52 ALANNA HUNG 11 Arcadia 20:45
53 RAMINA PADASHI FARD 11 Arcadia 20:46
54 MORGAN LAFFERTY 9 La Costa Cnyn 20:46
55 VALERIA OROZCO 11 Warren 20:48
56 AMANDA NESHEIM 12 West Ranch 20:49
57 JANET WARNECKE 12 Mira Costa 20:51
58 ELIZABETH DIAZ 10 Warren 20:52
59 KIMIE BARRAGAN 10 Tesoro 20:53
60 MONICA RODRIGUEZ 11 Poly (lb) 20:54
61 MELISSA GONZALEZ 12 Simi Valley 20:54
62 MELISSA CERRILLOS 11 Claremont 21:04
63 AVERY EL FARRA 9 West Ranch 21:05
64 CLARISSA SMATHERS 11 Tesoro 21:06
65 MADISON KO 12 Glendora 21:06
66 KIRA FAHY 10 La Costa Cnyn 21:07
67 SOFIA SALCEDO 10 Poly (lb) 21:08
68 ANDREA GARCIA 10 Warren 21:08
69 ALEX HANSON 12 Mira Costa 21:09
70 BRIANNA GUZMAN 12 West Ranch 21:09
71 MCKENNA PETERSON 10 St. Francis (sac) 21:10
72 MICAELA LAMB 11 Glendora 21:13
73 EMILY CLAUSE 10 Great Oak 21:13
74 JULIE LIEU 10 Poly (lb) 21:14
75 SPENCER GREEN 10 Poly (lb) 21:14
76 CHANTAL ARSLAN 11 Arcadia 21:17
77 ASHLEY ADAMS 12 Tesoro 21:18
78 BAILEY CHEN 11 Mira Costa 21:22
79 HANNAH MINARDI 12 Arroyo Grande 21:28
80 NEYAH BARBEE 11 Poly (lb) 21:28
81 RACHEL COTTLE 9 Tesoro 21:32
82 GINA ALVAREZ 11 Poway 21:33
83 SYDNEY GOODBODY 11 Mira Costa 21:35
84 TAYLOR ROUNDS 11 Claremont 21:35
85 NICOLE EHLERS 11 Simi Valley 21:36
86 LAURA HIRSH 12 Poway 21:37
87 CITLILI MOSQUEDA 9 Tesoro 21:38
88 SHANNON MACKENZIE 9 Tesoro 21:38
89 EMILY DUPONT 10 Glendora 21:41
90 AMANDA LARIVEE 11 St. Francis (sac) 21:42
91 EMILY JACOBY 9 Tesoro 21:44
92 JENA BERK 12 West Ranch 21:49
93 DAMARA SAGGIO 11 Arcadia 21:50
94 MAILE MINARDI 10 Arroyo Grande 21:52
95 CAILEY BELLOCK 11 Poway 21:54
96 IXY AVILA 10 Warren 21:58
97 MEGAN VOLLMER 12 St. Francis (sac) 21:58
98 KYLIE EAGON 11 Ayala 21:59
99 AREANNA SAENZ 11 Canyon (cc) 22:02
100 LAUREN KUEFUSS 11 Glendora 22:08
101 JENNIFER EHLERS 11 Simi Valley 22:10
102 SARA COLTON 11 Arcadia 22:11
103 EMERALD AUEYONG 11 Arcadia 22:11
104 DANIELLE YORK 12 Glendora 22:14
105 SASHA WELLER 12 Glendora 22:19
106 MONIQUE GARCIA 11 Ayala 22:32
107 MACIE TANAKA 11 St. Francis (sac) 22:49
108 PAMELA CARBONEL 9 Canyon (cc) 22:54
109 MICHAELA MARK 9 St. Francis (sac) 22:59
110 KRISTI GOODSPEED 12 Canyon (cc) 23:21
111 CHENOA HERLIHY 11 Arroyo Grande 23:30
112 SOFIA RODREGUEZ 11 Glendora 23:33
113 ELEANOR LINN 12 St. Francis (sac) 23:34
114 GEORGIA VAN TYNE 12 Poway 23:42
115 PHOEBE WARREN 10 Arroyo Grande 23:55
116 RACHEL MCDOWELL 11 Poway 24:11
117 FLORENCIA PERUSSET 12 Canyon (cc) 24:21
118 CHETANA TALLON 11 Poway 24:47
119 CRISTAL AGUIRRE 9 Arroyo Grande 24:55
120 KAITLYNN TEDRICK 12 Canyon (cc) 25:03
121 MALISSA JANES 11 Canyon (cc) 26:55
Race #69 Boys JV National Championship Division 1 & 2 9:44 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MIGUEL CABADA 12 Warren 15:53
2 WILL BURSCHINGER 12 Loyola 15:54
3 STEVEN BOYER 12 Loyola 15:59
4 WYLER SVOBODA 12 Dana Hills 16:05
5 JASON BOWEN 11 Great Oak 16:08
6 DILLON EMERY 12 Great Oak 16:13
7 PHILIP THOMAS 10 Crescenta Valley 16:13
8 JAMES LIEM 11 Arcadia 16:15
9 CHRISTIAN BARNETT 12 Dana Hills 16:16
10 ANTHONY ARVIZU 11 Great Oak 16:16
11 ABNER SALVADOR 12 Great Oak 16:18
12 COLIN STEIN 10 Dana Hills 16:24
13 AUSTIN CHE 10 Arcadia 16:25
14 CONOR WHITE 10 Great Oak 16:28
15 ANDREW ZAVALA 10 Redondo Union 16:30
16 COLE HOFF 10 Agoura 16:31
17 SERGIO RODRIGUEZ 11 Redondo Union 16:34
18 SOLOMON FOUNTAIN 9 Great Oak 16:34
19 KOBI GREENBERG 11 Dana Hills 16:35
20 JACOB KUPFERT 11 El Toro 16:35
21 TRISTAN TAPIA 11 Great Oak 16:37
22 JACE BRICKER 10 Agoura 16:38
23 GIAN DELFIN 10 Poly (lb) 16:40
24 ZACH PRICE 11 Arcadia 16:43
25 IAN MCCUSKER 11 Tesoro 16:44
26 TAYLOR CHAVEZ 11 El Toro 16:48
27 MAX GROFF 10 El Toro 16:48
28 ARMIN CARDENAS-NUN 10 Crescenta Valley 16:48
29 ALEX EVANGELISTA 12 Arcadia 16:48
30 STEVEN O'SULLIVAN 12 El Toro 16:48
31 MATT OCA 11 Poly (lb) 16:49
32 JONATHAN DOUGLAS 11 Redondo Union 16:50
33 CONNOR WITZEMAN 12 Crescenta Valley 16:50
34 TYON WESTBY 12 Loyola 16:51
35 KEVIN HSU 12 Arcadia 16:52
36 BRIAN FINNEGAN 12 Loyola 16:52
37 FRANK DEMARTINI 11 De La Salle 16:52
38 RICKEY BELTRAN 11 Warren 16:53
39 CORBIN CAHALAN 12 Loyola 16:55
40 CHRISTOPHER ESTRAD 10 Warren 16:56
41 KAINAN SHORT 10 Dana Hills 16:56
42 MICHAEL SLEMMER 12 El Toro 16:56
43 NICO AMORELLI 12 Redondo Union 16:57
44 JOSHUA ALTHER 11 Redondo Union 16:59
45 GABRIEL AMANCIO 11 Ayala 16:59
46 JOHN DAVIES 12 Loyola 16:59
47 REUBEN CASTELINO 12 De La Salle 17:00
48 CARL HATCH 10 Poly (lb) 17:03
49 CARTER CHRISTMAN 10 Tesoro 17:05
50 ERIC SHEN 12 Arcadia 17:06
51 ISAIAS DE LEON 9 De La Salle 17:07
52 FREDDIE MENEDEZ 11 Warren 17:07
53 DANIEL HAIM 12 Agoura 17:08
54 SMITH TYLER 10 El Toro 17:09
55 JONATHAN FIERRO 9 De La Salle 17:09
56 MAX BATTERTON 10 Dana Hills 17:10
57 BOBBY VILLAGOMEZ 12 Loyola 17:13
58 MAX GRAY 10 El Toro 17:16
59 JOSHUA PATTIZ 10 Agoura 17:16
60 SAM SEIBEL 12 Dos Pueblos 17:17
61 NICK ELIAS 10 Redondo Union 17:19
62 PAUL WREN 10 Dos Pueblos 17:20
63 NOAH CARR 10 Fountain Valley 17:22
64 KYLE BROUWER 12 Dana Hills 17:23
65 ADAM SOOD 12 Warren 17:23
66 NATHAN ALVAREZ 10 Dos Pueblos 17:23
67 SHAWN TREJO 11 Tesoro 17:24
68 KYLE DICKINSON 10 Crescenta Valley 17:24
69 CARLOS MORAN 11 Ayala 17:25
70 TIM HULSE 10 Tesoro 17:27
71 WYNDAL SKARSTEN 11 Tesoro 17:29
72 RONEN SKARSTEN 11 Tesoro 17:29
73 JOSE LONG 10 Poly (lb) 17:29
74 SILAS FITZGERALD 11 Crescenta Valley 17:30
75 ANTHONY KHAN 10 Ayala 17:31
76 KYLE KEUNING 10 Ayala 17:34
77 BRENNAN BRUGGEMAN 11 Poly (lb) 17:35
78 ZACHARY SIKES 12 Ayala 17:36
79 CHRIS SWARTZ 10 Poly (lb) 17:38
80 BRYAN ANTILLON 10 Arroyo Grande 17:41
81 ALIJAH MALDONADO 10 Ayala 17:43
82 LENNIE NELSON 12 Dos Pueblos 17:44
83 DUSTIN OAKES 10 Dos Pueblos 17:44
84 MATT WORDEN 10 Crescenta Valley 17:46
85 JACOB DORCH 10 Poly (lb) 17:47
86 JEREMIAH MCELWEE 10 Dos Pueblos 17:47
87 DANIEL ANDAZOLA 11 Warren 17:49
88 KYLER CHIN 12 Crescenta Valley 17:51
89 ROBERT OSEGUERO 11 Fountain Valley 17:53
90 TAVIS COTE 9 Arroyo Grande 17:57
91 COLIN HAYASHI 10 Arroyo Grande 17:58
92 BRIAN GAUL 11 Agoura 17:59
93 DREW JOHNSON 11 De La Salle 17:59
94 QUINN SOMMA 12 Agoura 18:00
95 LUKE STEVENS 11 Redondo Union 18:04
96 JOSUE NAVARRO 9 Arroyo Grande 18:06
97 JOSHUA FRY 11 Dos Pueblos 18:16
98 UY-LONG NGO 11 Fountain Valley 18:19
99 BRYAN BYRD 12 Agoura 18:26
100 IVAN RICARDO 10 Dos Pueblos 18:29
101 DANIEL TRAN 12 Fountain Valley 18:35
102 ANTHONY CAMARGO 11 Fountain Valley 18:45
103 EVERET LUCERO 12 Arroyo Grande 19:44
104 NICK MITCHELL 11 De La Salle 20:46
105 EVAN LONESTAR 9 De La Salle 20:53
Race #70 Girls Individual Sweepstakes Division 1 & 2 9:58 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 FIONA O'KEEFFE 10 Davis 16:54
2 MARISSA WILLIAMS 11 Palisades 17:14
3 ABBY HONG 12 Mira Costa 17:26
4 RONI YAMANE 12 Arcadia 17:26
5 AMANDA GEHRICH 10 Tesoro 17:32
6 ERIN HOLTON 9 Rancho Cucamonga 17:33
7 MEGAN HUEBNER 12 La Quinta (lq) 17:38
8 LAUREN JACOB 10 Los Altos (la) 17:40
9 SOFIA CASTIGLIONI 9 Davis 17:42
10 KAREN JACOBS 9 Redlands 17:49
11 AMBER GORE 11 Redondo Union 17:52
12 SYDNEY TULLAI 10 Ayala 18:00
13 BROOKE STARN 10 Monte Vista (dan) 18:03
14 EMMA LAUTANEN 11 Mira Costa 18:06
15 NICOLE BEAUDOIN 10 Redondo Union 18:10
16 TAYLOR BEAUDOIN 10 Redondo Union 18:30
17 TALLEY HILL 9 Arroyo Grande 18:35
18 IRIE JIMENEZ 12 La Quinta (lq) 18:36
19 MADISON ROSS 11 Arcadia 18:36
20 JOCELYN REYNOLDS 11 Arroyo Grande 18:46
21 MEGHAN KAMAE 12 Arcadia 18:46
22 SANI SHABGAHI 10 Corona 18:47
23 JESSICA CUSHING-MUR 12 Foothill (sa) 18:51
24 SUSIE GARZA 12 Baldwin Park 18:55
25 MAGGIE MCMANIS 11 Davis 18:56
26 NATASHA BRUNSTEIN 11 Mira Costa 18:58
27 ANGELA GEMIGNANI 10 Arroyo Grande 18:59
28 LEORA TOFLER 11 Mira Costa 19:02
29 LEZA CASSIDY 10 Arroyo Grande 19:02
30 HOLLY LUNG 9 Arcadia 19:02
31 POOJA TRIPATHI 12 Davis 19:04
32 GIULIA MCISAAC 11 Davis 19:06
33 ALICIA WILLIAMS 12 Corona 19:07
34 MEGAN MARETTI 10 Rancho Cucamonga 19:08
35 MIKAELA GARDUNO 12 Foothill (sa) 19:10
36 KARA JEONG 11 Mira Costa 19:14
37 ELIZABETH HEYDE 11 Arroyo Grande 19:15
38 CELINA LEPE 12 Monte Vista (sv) 19:16
39 MEREDITH CORDA 9 Monte Vista (dan) 19:17
40 ALEXIS JOHNSON 10 Mira Costa 19:25
41 SANDRA FLORES 10 La Quinta (lq) 19:27
42 AMANDA SEVILLA 11 Ayala 19:27
43 SOPHIE MEADS 12 Davis 19:29
44 BRIAR BRUMLEY 11 Tesoro 19:33
45 CLAIRE CROWLEY 11 Redlands 19:33
46 JEANNE-MARIE MCPHER 11 Davis 19:34
47 SHAUNA RINALDI EL-AB 12 Tesoro 19:38
48 ALYSSA ORTEGA 12 Baldwin Park 19:39
49 ALLISON CROWLEY 11 Redlands 19:39
50 ALISON MATTIAS 12 Foothill (sa) 19:42
51 NICOLE PEDERSON 11 Redondo Union 19:42
52 KATIE KLEIN 9 Los Altos (la) 19:42
53 MORGAN TANNER 11 Ayala 19:48
54 HANNAH DESILVA 11 Palisades 19:50
55 MADISON JEHA 10 Monte Vista (dan) 19:53
56 ASHLYN BARAJAS 10 Ayala 19:54
57 JESSICA WASHINGTON 10 Redondo Union 19:56
58 ARLETTE SANCHEZ 12 Monte Vista (sv) 19:58
59 MICHAELLA SHENG 12 Arcadia 19:59
60 ERIN HERTING 12 Monte Vista (dan) 20:01
61 EMILY GINES 10 Monte Vista (dan) 20:02
62 ZEN HATCHER 10 Ayala 20:04
63 CATHERINE KISER 9 Monte Vista (dan) 20:05
64 CHELSEA LEVI 9 Palisades 20:06
65 SYDNEY SHARP 10 Foothill (sa) 20:07
66 SAMANTHA GOMEZ 10 Ayala 20:07
67 THALIA SILVA 11 Redondo Union 20:09
68 EMILY DABROW 11 Foothill (sa) 20:10
69 DEBORAH SALTZEN 12 Monte Vista (sv) 20:10
70 MADELINE CARLSON 12 La Quinta (lq) 20:15
71 ABIGAIL DANIELS 12 Redlands 20:17
72 KIANA MATHEWS 12 Rancho Cucamonga 20:22
73 KYLEE WEBSTER 12 Tesoro 20:22
74 KATIA ROLDAN 12 Monte Vista (sv) 20:29
75 CARLY LEE 12 Corona 20:31
76 AVERY WARD 11 Mira Costa 20:31
77 ANGELICA GRADY 10 Tesoro 20:31
78 SARAH MARRIOTT 10 Arcadia 20:33
79 ISABELLE PANZA 11 Arcadia 20:33
80 KRISTEN ADAMS 11 Los Altos (la) 20:34
81 TERESA ALDAY 12 Monte Vista (sv) 20:39
82 KATE O'CONNOR 9 Tesoro 20:41
83 HAYLA MCFEELY 11 Monte Vista (sv) 20:43
84 CHRISTINA PAQUETTE 11 Foothill (sa) 20:44
85 KATHERINE AGUILAR 9 Redlands 20:52
86 REGINA BRODELL 12 Foothill (sa) 20:52
87 ELIZABETH GOODMAN 11 Palisades 20:53
88 TATIANA GIBSON 10 Los Altos (la) 20:54
89 MACKENZIE GRAY 12 Palisades 20:56
90 JULIA HARRIS 9 Corona 20:58
91 KATIA GIBSON 9 Los Altos (la) 21:01
92 EYO TOE 11 Ayala 21:05
93 JANET MEZA 12 Baldwin Park 21:11
94 VALERIE ANDERSON 11 Corona 21:12
95 DULCE JUAREZ 11 Rancho Cucamonga 21:14
96 VANESSA RAMIREZ 10 La Quinta (lq) 21:17
97 CAROLINE CAREY 11 Monte Vista (dan) 21:18
98 ALLYSON TRUSSELL 9 Tesoro 21:19
99 MARLENE ORTEGA 11 Rancho Cucamonga 21:26
100 CLAUDIA VALDIVIA 10 Corona 21:48
101 LEIGH LEININGER 12 Redlands 21:56
102 MARLEEN LOPEZ 9 La Quinta (lq) 21:58
103 WENDY WU 12 Los Altos (la) 22:05
104 ANAHI VAZQUEZ 11 La Quinta (lq) 22:16
105 ELIZABETH BISHOP 12 Los Altos (la) 22:21
106 MIA SAIZA 9 Rancho Cucamonga 22:26
107 VICTORIA ABRENICA 11 Monte Vista (sv) 23:31
108 DANIELLE ROJAS 11 Baldwin Park 23:56
Race #71 Girls Team Sweepstakes Division 1 & 2 10:18 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SARAH BAXTER 12 Simi Valley 16:11
2 LAUREN LAROCCO 12 St. Francis (sac) 17:17
3 HALEY DORRIS 12 Great Oak 17:19
4 DESTINY COLLINS 10 Great Oak 17:21
5 MADISON RAWSON 12 St. Francis (sac) 17:43
6 ADDI ZERRENNER 12 Dos Pueblos 17:45
7 EMMA ABRAHAMSON 12 La Costa Cnyn 17:48
8 SABRINA HERRMANN 11 Trabuco Hills 17:56
9 MELISSA FAIRCHILD 12 Serrano 18:01
10 MIRANDA MYERS 11 St. Francis (sac) 18:01
11 TORI DUTCHOVER 12 Yucaipa 18:02
12 DESIREE STINGER 10 Great Oak 18:04
13 MONIKA GYALAY 11 Moorpark 18:12
14 KAITLYN WOOD 9 Simi Valley 18:15
15 NATALIE RODRIGUEZ 12 Canyon (cc) 18:16
16 DESIRAE JONES 11 Simi Valley 18:17
17 RILEY PROHASKA 10 La Costa Cnyn 18:20
18 SOPHIE SMITH 12 Poway 18:22
19 KELLY FAIRCHILD 10 Serrano 18:23
20 SAMANTHA BARAJAS 9 Simi Valley 18:23
21 OLIVIA ROSELLINI 11 Simi Valley 18:28
22 COURTNEY BRENNER 10 Serrano 18:29
23 JANE MILLER 10 Xavier Prep (phe) 18:31
24 KYLA DANFORTH 11 Canyon (cc) 18:31
25 KIYENA BEATTY 9 Great Oak 18:34
26 DOMINIQUE REGALADO 12 Trabuco Hills 18:34
27 MARISA MAGSARILI 11 West Ranch 18:34
28 SHELBY BROWN 12 Xavier Prep (phe) 18:34
29 ASHLEY HELBIG 12 Great Oak 18:35
30 GRACE SCHAFER 11 Capo Valley 18:36
31 MICHAELA FROMME 9 La Costa Cnyn 18:38
32 CORI HARRAL 12 Glendora 18:39
33 EVELYN MANDEL 9 Great Oak 18:40
34 SARAH ABRAHAMSON 10 La Costa Cnyn 18:42
35 BAILEE MARGOLIS 11 Trabuco Hills 18:42
36 BETH WADE 10 Moorpark 18:43
37 TAYLOR WELKER 12 West Ranch 18:45
38 JUSTINE JACKSON 11 Yucaipa 18:45
39 SYDNEY VOLLHARDT 11 Yucaipa 18:46
40 ALEX FROMME 12 La Costa Cnyn 18:50
41 ALEX GARRO 10 Trabuco Hills 18:53
42 MAILY WONG 10 Capo Valley 18:53
43 KATIE SAMMER 12 Rancho Bernardo 18:54
44 KENDAI DAVIS 11 Yucaipa 18:54
45 KIANA CAVANAUGH 10 Claremont 18:55
46 EMILY HOEY 12 Glendora 18:57
47 SHANNA BURNS 11 Serrano 18:59
48 MERIN ARFT 12 Claremont 18:59
49 ANNIE BOOS 9 Claremont 19:01
50 NIA AKINS 10 Rancho Bernardo 19:03
51 ALYSSA PEREZ 12 Glendora 19:03
52 HANNAH SCHWARTZ 12 Poway 19:03
53 EMILY CROSS 10 Trabuco Hills 19:04
54 MEGAN RENKEN 12 Claremont 19:04
55 CAMILLE BOUDREAUX 11 St. Francis (sac) 19:05
56 CONCEPCION FLORES 12 Canyon (cc) 19:06
57 JOLIE NELSON 11 Trabuco Hills 19:07
58 SARAH RIGGS 11 Simi Valley 19:07
59 SHALYN MABRITTO 12 Canyon (cc) 19:08
60 SAVANNAH BOYD 10 La Costa Cnyn 19:08
61 LAUREN KINZLE 11 Xavier Prep (phe) 19:09
62 MATT BECK 12 Rancho Bernardo 19:11
63 KALIN TOMLINSON 12 Yucaipa 19:13
64 ELAINE MCCLURE 11 Dos Pueblos 19:13
65 CHLOE SCHMITZ 10 Trabuco Hills 19:14
66 DANIELLE VOYLES 12 Rancho Bernardo 19:15
67 ALEXIS RAMIREZ 10 Serrano 19:16
68 CHRISTIAN CALAIN 12 Great Oak 19:19
69 GWENDOLYN HURTADO 10 Warren 19:20
70 MIKAELA MULHALL 11 Capo Valley 19:21
71 CHRISTINA RICE 9 Dos Pueblos 19:22
72 ALLISON WERBICKI 12 West Ranch 19:23
73 SILVIA GONZALES 12 Warren 19:27
74 SYDNEY MULLER 11 Capo Valley 19:29
75 ARIANNA GARCIA-SWAN 11 Yucaipa 19:29
76 COURTNEY REIS 12 Moorpark 19:31
77 YAJAIRA ZARATE 12 Warren 19:32
78 JANELLE BAESKENS 9 Claremont 19:32
79 NATALIE HERBERG 12 Capo Valley 19:33
80 JESSICA GONZALES 12 Poly (lb) 19:33
81 EMILY OHARA 10 Temecula Valley 19:33
82 BAILEY SMITH 12 Yucaipa 19:33
83 RACHEL RUSH 12 Canyon (cc) 19:36
84 JANEANE HERNANDEZ 10 Warren 19:37
85 LAUREN FILLIPOW 9 Poly (lb) 19:39
86 MANDY WAINFAN 10 Poly (lb) 19:40
87 ELSA VAZQUEZ 12 Warren 19:41
88 VICTORIA WHITWORTH 12 Glendora 19:41
89 ARIANA MARTINEZ 11 Temecula Valley 19:41
90 TAYLOR BUTLER 12 Glendora 19:41
91 ARIEL MEDINA 11 St. Francis (sac) 19:43
92 SAVANNAH SANTIAGO 10 Poway 19:44
93 NATALIE MCCLURE 9 Dos Pueblos 19:45
94 SAMANTHA MATTICE 12 Xavier Prep (phe) 19:46
95 SHANNON MOLVIN 11 Xavier Prep (phe) 19:46
96 MELISSA TANAKA 9 Poly (lb) 19:48
97 ELLISSYA ANDINO 11 Rancho Bernardo 19:51
98 CLAIRE LEE 10 West Ranch 19:52
99 OLIVIA RIVERA 11 Temecula Valley 19:53
100 MORGAN GILMORE 11 Moorpark 19:55
101 TATIANNA SCHLUEP 11 Dos Pueblos 19:59
102 STEPHANIE MARTINEZ 10 Canyon (cc) 20:00
103 DANIELLE MURRIETTA 11 Claremont 20:04
104 JULIA CANTRELL 11 Claremont 20:04
105 RILEY SHAFFER 11 Moorpark 20:04
106 SAMANTHA LOPEZ 11 Canyon (cc) 20:07
107 ELENA GUANUNA 10 Poway 20:08
108 LAUREN CRAIG 11 Temecula Valley 20:11
109 MORGAN HARDIE 11 Moorpark 20:13
110 FAITH TOLER 12 Poly (lb) 20:14
111 JAMIE VASEK 11 Serrano 20:18
112 JILL GODFREY 11 Poway 20:22
113 KAITLYN UMSTED 10 Poway 20:23
114 ABBIE PHILLIPS 12 West Ranch 20:23
115 SIERRA HILL 11 Rancho Bernardo 20:23
116 MACKENZIE MARTINEZ 12 Temecula Valley 20:24
117 HANNAH DEIGHTON 10 Poly (lb) 20:25
118 CHASE WORTHEN 10 St. Francis (sac) 20:25
119 SAMANTHA TETEF 11 Simi Valley 20:27
120 CHLOE ARRIAGA 12 Glendora 20:29
121 SIERRA BROWN 11 Serrano 20:35
122 RACQUEL FYGENSON 11 Dos Pueblos 20:35
123 CAILLIE BINNIE 10 West Ranch 20:39
124 GEORGIA CAPLEN 12 Poly (lb) 20:39
125 CHRISTIE ACKLEY 11 Poway 20:40
126 MALLORY SHINGLE 11 St. Francis (sac) 20:45
127 MEGAN TRONO 11 Glendora 20:48
128 MEGAN LEONHARDT 12 West Ranch 21:05
129 KORRYN HENDERSON 9 Moorpark 21:09
130 SADIE ENCINAS 11 Warren 21:14
131 BRYANNA FULLER 11 Rancho Bernardo 21:16
132 COURTNEY DERIGER 9 Temecula Valley 21:26
133 SAMANTHA TABARES 10 Warren 21:57
134 MELISSA HILTON 12 Temecula Valley 21:57
135 TABBIE MAGNER 12 Dos Pueblos 22:45
Race #72 Boys Individual Sweepstakes Division 1 & 2 10:38 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 TAL BRAUDE 12 Torrey Pines 14:27
2 GARRETT CORCORAN 12 Villa Park 14:29
3 LEVI THOMET 11 Kodiak 14:46
4 STEVE CORREA 12 San Pedro 14:49
5 CALEB WEBB 11 Big Bear 14:56
6 BLAKE HANEY 12 Stockdale 15:01
7 ROBERT BRANDT 11 Loyola 15:01
8 TYLER HANSEN 12 San Marcos (sm) 15:22
9 CHRISTIAN RICKETTS 9 Arroyo Grande 15:23
10 SANDER KUSHEN 11 Tesoro 15:24
11 ANTHONY ORTEGA 12 Rancho Cucamonga 15:25
12 FRED HUXHAM 12 Redwood (lar) 15:32
13 SCOTT CURRAN 12 Tesoro 15:37
14 SALVADOR CAPETILLO 10 Baldwin Park 15:39
15 JACOB BILVADO 11 El Diamante 15:39
16 AARON ZAMBRANO 12 Loyola 15:44
17 JOHN MCANDREWS 12 Loyola 15:48
18 MILLEN TRUJILLO 11 Walnut 15:54
19 ANTHONY AVILA 12 Ayala 15:56
20 MANUEL VARGAS 12 San Pedro 15:59
21 MICHAEL POWELL 11 Agoura 16:02
22 NICOLAUS JAKOWEC 11 Loyola 16:04
23 MITCHELL HUTTON 12 Villa Park 16:06
24 CRISTIAN TREJO 11 Baldwin Park 16:07
25 DANIEL HARRINGTON-C 12 Walnut 16:08
26 GARRETT MITCHELL 11 Tesoro 16:10
27 LOGAN GROVE 10 Agoura 16:12
28 JAKE SARVER 12 Arroyo Grande 16:12
29 CHARLIE SHERMAN 9 Loyola 16:13
30 MARTIN WILSON 10 Agoura 16:15
31 CHRISTIAN BARAJAS 11 Ayala 16:18
32 JONATHAN DRINKWARD 11 Tesoro 16:20
33 JOEY RODGERS 11 Arroyo Grande 16:23
34 SPENCER DODDS 10 Torrey Pines 16:24
35 RHYS COUSER 12 Tesoro 16:30
36 DANIEL DOLEN 10 Rancho Cucamonga 16:31
37 CESAR NOVOA 10 Rancho Cucamonga 16:31
38 ALLAH AHMAD 12 Torrey Pines 16:32
39 GABRIEL MORIN 12 Loyola 16:35
40 MICHAEL SIMPSON 11 Canyon Springs 16:35
41 ROSS HUSCH 11 Agoura 16:36
42 KEANE KELLY 11 Stockdale 16:36
43 DOMINIC GONZALES 10 Walnut 16:37
44 ADOLFO VELASQUEZ 10 Baldwin Park 16:38
45 ALBERT LORENZANA 10 Villa Park 16:38
46 IRVIN ROJAS 11 San Marcos (sm) 16:40
47 JORDAN GALLEGOS 12 Walnut 16:40
48 AVERY MCCUSKER 11 Tesoro 16:42
49 CHANDLER ROSS 11 Agoura 16:43
50 ALEX WALLACH 12 Walnut 16:44
51 NOAH DIAMANT 11 Torrey Pines 16:44
52 IAN HUTCHINSON 10 Torrey Pines 16:45
53 SEBASTIAN SANCHEZ 11 Ayala 16:47
54 MICHAEL MCBRIDE 12 Walnut 16:49
55 NICK COHENOUR 12 Canyon Springs 16:49
56 EMMANUEL MERCADO 12 Baldwin Park 16:49
57 MATT MONTEBELLO 12 Agoura 16:50
58 JONATHAN PINON 10 Loyola 16:50
59 JOHN NICHOLS 12 Arroyo Grande 16:50
60 GAVIN BRADLEY 10 Ayala 16:51
61 JACOB EMETERIO 10 Arroyo Grande 16:52
62 JOHN MILES 12 Arroyo Grande 16:52
63 TYUS THOMPSON 12 Stockdale 16:53
64 ANDREW SUDA 10 Tesoro 16:55
65 CHARLIE POPE 10 Torrey Pines 16:56
66 DANIEL MACHADO 12 Baldwin Park 16:56
67 SERGIO LEMUS 9 Canyon Springs 16:58
68 FREDY TRUJILLO 12 Baldwin Park 16:59
69 STEVEN KHAN 9 Ayala 17:02
70 VINCENT CARPINO 11 San Marcos (sm) 17:07
71 CHRISTIAN RUIZ 12 Rancho Cucamonga 17:10
72 DANIEL RAMIREZ 11 Ayala 17:16
73 JUSTIN RAPPLEYE 9 Stockdale 17:16
74 ISSAC MORALES 12 Baldwin Park 17:17
75 WILLIAM HOOPER 12 Ayala 17:19
76 DYLAN MAJERUS 9 Agoura 17:20
77 MICHAEL BASURTO 12 Walnut 17:21
78 JACK KUZMINSKY 12 Torrey Pines 17:23
79 ANTHONY PIERCE 11 Rancho Cucamonga 17:24
80 EYOB GIRMA 12 Villa Park 17:25
81 LUKE HANSELMAN 12 San Marcos (sm) 17:30
82 AUSTIN CERNA 11 San Marcos (sm) 17:30
83 STEVEN PIERCE 12 Rancho Cucamonga 17:31
84 JOHN RIVERA 12 Canyon Springs 17:40
85 ANDREW HILL 11 San Marcos (sm) 17:41
86 NATHANIEL SCHENCK 11 Arroyo Grande 17:43
87 JAKE SELSTAD 9 San Marcos (sm) 17:43
88 MIKLO DELGADO 11 El Diamante 17:44
89 DANIEL ROSAS 12 Villa Park 17:44
90 EVAN KIMORA 11 El Diamante 17:46
91 JACOB BLACKMON 10 Stockdale 17:49
92 DAVID LYMAN 12 Villa Park 18:00
93 RUDY PEREZ 10 Canyon Springs 18:19
94 JAVIER ACEVES 12 Canyon Springs 18:37
95 LUIS GONZALEZ 10 El Diamante 18:55
Race #73 Boys Team Sweepstakes Division 1 & 2 10:58 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BLAIR HURLOCK 12 De La Salle 14:48
2 PHILLIP ROCHA 10 Arcadia 14:51
3 STEVEN FAHY 12 La Costa Cnyn 14:57
4 BENJAMIN GONZALEZ 11 Warren 14:57
5 GABE COLLISON 12 Crescenta Valley 15:02
6 MATTHEW SCHUMANN 11 De La Salle 15:12
7 ANDRES BARRAGAN 11 Warren 15:15
8 JAKE OGDEN 10 Dana Hills 15:16
9 JEFF KIRWIN 11 Glendora 15:21
10 JOSUE GONZALEZ 12 Arcadia 15:22
11 CARLOS SUAREZ 11 Redondo Union 15:24
12 NORBERTO OSORIO 11 Fountain Valley 15:24
13 JARRICK WENSLOW 12 Arcadia 15:25
14 COLE SMITH 12 Dos Pueblos 15:25
15 JEREMY PORTER 12 El Toro 15:26
16 WILLIAM TAIT 12 Redondo Union 15:26
17 GAVIN DIEM 12 Dana Hills 15:30
18 FAUSTINO DIAZ 12 Warren 15:32
19 LUKE WILLIAMS 12 De La Salle 15:32
20 ARDEN LASSALLE 12 Santa Monica 15:32
21 THOMAS TRAN 12 Arcadia 15:32
22 ERIC LAWVER 11 La Costa Cnyn 15:34
23 MASON COPPI 10 Dana Hills 15:34
24 JACKSON MARSHALL 12 Woodbridge 15:34
25 TONY ROBINSON 10 Great Oak 15:35
26 VICTOR HERNANDEZ 12 Warren 15:39
27 ULYSSES OROZCO 12 El Toro 15:42
28 PARKER SEALE 11 Glendora 15:44
29 ESTEVAN DE LA ROSA 12 Arcadia 15:46
30 AUSTIN SANCHEZ 11 De La Salle 15:47
31 GARRETT LEPINE 12 Simi Valley 15:49
32 NICK DOAN 11 Great Oak 15:49
33 COLE ANDERSON 12 Simi Valley 15:50
34 GALYN NASH 11 Fountain Valley 15:50
35 MICHAEL BIEDEBACH 10 El Toro 15:51
36 PATRYK GIBA 12 Great Oak 15:51
37 MATT MANALO 12 Crescenta Valley 15:51
38 ANDREW MCGUAN 12 Dos Pueblos 15:51
39 CLYDE FORD 10 El Toro 15:52
40 CHRISTIAN VAZQUEZ 12 Poly (lb) 15:53
41 JOEY BENRUBI 12 Dana Hills 15:53
42 LUCAS JACKSON 10 Santa Monica 15:56
43 JUSTIN SARDO 12 Santa Monica 15:57
44 BRYAN NGO 12 Arcadia 15:58
45 NICK BEATTY 12 Crescenta Valley 15:58
46 ALEX SMITH 11 Dana Hills 15:59
47 JOVANI GAMBOA 12 Poly (lb) 16:00
48 DUSTIN HEROLD 12 Redondo Union 16:05
49 IAN WASJUTIN 11 Dos Pueblos 16:06
50 COLBY PENN 10 Poly (lb) 16:07
51 RAUL PEREZ 11 Warren 16:07
52 JOHN GREENING 12 Dos Pueblos 16:10
53 CHRISTIAN WASJUTIN 11 Dos Pueblos 16:16
54 COLE SPENCER 10 Great Oak 16:16
55 JAKE SUISTE 12 Woodbridge 16:17
56 MILES BRUBACHER 12 El Toro 16:17
57 WYATT BAXTER 10 Simi Valley 16:17
58 YONI ABERRA 12 El Toro 16:17
59 JEREMY STUMPP 12 Great Oak 16:18
60 STEVEN TERRIS 11 La Costa Cnyn 16:20
61 TIMOTHY WILSON 12 Dana Hills 16:21
62 JACOB JEFFERIES 12 Poly (lb) 16:21
63 ISAAC CORTES 10 Great Oak 16:22
64 JOE BARAJAS 12 Arcadia 16:23
65 OSCAR AYALA 12 Great Oak 16:25
66 BRAY TURNER 12 Poly (lb) 16:25
67 CALEB MYERS 9 Woodbridge 16:27
68 CLARK MESSMAN 12 De La Salle 16:27
69 TAKEHIRO YAMAHA 12 Redondo Union 16:29
70 NICHOLAS SERRAO 12 Dana Hills 16:32
71 ROC JOHNSON 11 De La Salle 16:33
72 SEAN WANKET 11 De La Salle 16:33
73 OLIVER KASHYAP 11 Glendora 16:34
74 SAM JOHNNY 11 Glendora 16:36
75 BRIAN AGUIRRE 12 El Toro 16:36
76 JAHANGIR HABIB 12 Santa Monica 16:36
77 CLINT NICHOLSON 12 Santa Monica 16:36
78 RYNYA SOUTHER 9 Woodbridge 16:37
79 ALEX MERDER 11 La Costa Cnyn 16:38
80 ADAM ROWTON 11 Crescenta Valley 16:38
81 ALEC MCBRIDE 12 La Costa Cnyn 16:38
82 TOMOHIRO YAMAHA 12 Redondo Union 16:39
83 ALEX PADILLA-YATES 12 Santa Monica 16:43
84 CHRISTIAN KERR 12 Poly (lb) 16:46
85 NICOLAS WELLS 12 Redondo Union 16:54
86 TYLER BRADFORD 12 Dos Pueblos 16:57
87 DAMON PAYNE 12 Glendora 16:58
88 ANDREW FRANKE 12 Simi Valley 16:59
89 KYLE MILLER 12 Simi Valley 17:00
90 WASEEM RADI 12 Redondo Union 17:02
91 ROBERT MCNELIS 10 Crescenta Valley 17:03
92 MIKE DUKE 12 Glendora 17:05
93 DAVID ABRAHAM 12 Fountain Valley 17:05
94 ZACHARY PONCE 12 Poly (lb) 17:10
95 ALLEN HIRAHARA 9 Fountain Valley 17:11
96 HUNTER GULINO 12 Fountain Valley 17:11
97 KENNY BARRIOS 11 Fountain Valley 17:12
98 ALAN LOI 12 Fountain Valley 17:12
99 MANAV VATS 11 Crescenta Valley 17:16
100 BRANDON SU 12 Santa Monica 17:18
101 WILLIAM HUA 10 Fountain Valley 17:24
102 BRIAN REYNOSO 11 Woodbridge 17:26
103 RAFAEL LARA 11 Woodbridge 17:28
104 BRYAN JOHNSON 10 La Costa Cnyn 17:28
105 DREW ARGNELLES 9 Woodbridge 17:37
106 MARCOS PEREZ 12 Glendora 18:25
Race #74 Girls Freshman Division 1 11:05 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ISABELLA DOBSON 9 Elk Grove 19:23
2 TRINITY LEONARD 9 Redondo Union 19:51
3 ABIGAIL FISK 9 Davis 20:01
4 HALLIE LASSITER 9 Davis 20:20
5 KARA HUNT 9 Yucaipa 20:35
6 VICTORIA WOOLFOLK 9 Foothill (sa) 20:39
7 KENNEDY MEYER 9 Wilson (lb) 20:40
8 PARVATHI MEYYAPPAN 9 Monta Vista (cup) 20:46
9 KAYLENE PATTI 9 Monta Vista (cup) 20:47
10 REBEKAH PENDLETON 9 King (riv) 20:57
11 JULIA KAWAS 9 Patrick Henry 21:07
12 JESSICA EGIZII 9 Warren 21:08
13 MADISON OWENS 9 Capo Valley 21:08
14 TRINITY GOMEZ 9 Warren 21:09
15 BLANCA ROBLES 9 Warren 21:16
16 YAJAIRA ROCHA 9 Wilson (lb) 21:20
17 TAYELEE HOLTROP 9 King (riv) 21:24
18 ESMERALDA MORALES 9 El Rancho 21:29
19 KATHRYN HAMMAR 9 King (riv) 21:37
20 DYSTANIE RUSH 9 King (riv) 21:40
21 TORRES XOCHITL 9 Burbank 21:46
22 KATIE ARNOLD 9 Quartz Hill 22:07
23 VALERIA BIANCO 9 Capo Valley 22:09
24 SALMA SHERIFF 9 Monta Vista (cup) 22:16
25 KNIGHT HALEY 9 Quartz Hill 22:19
26 NICOLETTE RAMIREZ 9 California (whi) 22:21
27 DESIRAE ESSEX 9 Trabuco Hills 22:23
28 MAKENNA FREDRICK 9 Tesoro 22:26
29 SARAH VILLAR 9 Tesoro 22:29
30 HEAVEN VASQUEZ 9 El Rancho 22:30
31 KAYLA VALENZUELA 9 Poly (riv) 22:30
32 DEVIN COX 9 Armijo 22:31
33 EILEEN BOLANOS 9 Warren 22:37
34 JULIE STEKLOF 9 King (riv) 22:51
35 CATALINA RUPLE 9 Redondo Union 22:53
36 MACIE SHERMAN 9 Tesoro 23:01
37 KATIE GATES 9 Crescenta Valley 23:02
38 SAMANTHA GARCIA 9 Tesoro 23:05
39 MEGHAN BOBROWSKY 9 Davis 23:08
40 DANIELLE LEVIN 9 Elk Grove 23:09
41 RACHEL HOLT 9 Yucaipa 23:12
42 ELLENA BLANKENSHIP 9 Trabuco Hills 23:12
43 ELIZABETH KISER 9 Capo Valley 23:12
44 CLAIRE KANE 9 Trabuco Hills 23:13
45 DANIELLE SCHLEGER 9 Trabuco Hills 23:17
46 CHANTAL RABAY 9 Santiago (cor) 23:22
47 CRYSTAL TORRES 9 Santiago (cor) 23:22
48 ABBY SMITH 9 Huntington Beach 23:25
49 SIERRA TODD 9 Armijo 23:26
50 MADISON COOK 9 Tesoro 23:27
51 RAQUELLE HAFEN 9 Trabuco Hills 23:29
52 MYKALA DECHANT 9 Armijo 23:30
53 ROSIE SANTANA 9 Warren 23:39
54 KIANA HADA 9 Trabuco Hills 23:43
55 STEPHANIE BAUTISTA 9 Santa Fe 23:44
56 BRIGGS MIKAYLA 9 Burbank 23:47
57 EMILY GARRETON 9 Capo Valley 23:48
58 LESLIE GARCIA 9 Trabuco Hills 23:56
59 MADELEINE KAVOOSSI 9 Trabuco Hills 23:57
60 NIKITA TYAGI 9 Quartz Hill 23:58
61 EMILY BLANCHARD 9 Tesoro 24:06
62 DONAVIE ORDONEZ 9 Patrick Henry 24:07
63 BRIANNA BELLER 9 Trabuco Hills 24:10
64 MONTSERRAT GUTIERR 9 Quartz Hill 24:16
65 STEPHANIE PINEDA 9 Yucaipa 24:16
66 MEGAN DOMINGO 9 Quartz Hill 24:17
67 ALONDRA AYALA 9 Poly (riv) 24:21
68 KARA ORMISTON 9 Tesoro 24:22
69 MADISON CASAREZ 9 Tesoro 24:22
70 KINSLEY KAESER 9 Capo Valley 24:22
71 LISBETH PELAYO 9 Warren 24:22
72 YASMINE COCTIS 9 Huntington Beach 24:31
73 HAYLEY MANGES 9 Poly (riv) 24:35
74 JULLY ALVARADO 9 Paramount 24:37
75 PAULETTE TAVIRA 9 Capo Valley 24:40
76 CLAIR SCHLUETER 9 Crescenta Valley 24:43
77 LESLIE PEREZ 12 Santee 24:44
78 AMANDA LEAVITT 9 Redondo Union 24:45
79 SOFIA YOUNG 9 Crescenta Valley 24:45
80 AMIRA ALHADEED 9 Glendale 24:45
81 SOFIA D'ANELLE 9 Capo Valley 24:49
82 KHYANA YEARWOOD 9 Highland (pal) 24:50
83 LAUREN EMORY 9 Capo Valley 24:50
84 KAITLYN PURCELL 9 Capo Valley 24:50
85 ARIELLE FLETTER 9 Davis 24:56
86 RUBY RODRIGUEZ 9 El Rancho 25:00
87 STEFANY FERNANDEZ 9 Capo Valley 25:02
88 KAYLA WESTMAN 9 Trabuco Hills 25:05
89 YESENIA PEDRAZA 9 Poly (riv) 25:07
90 ANNABELLE ZHOU 9 Davis 25:08
91 CHRISTINE TAYLOR 9 Santiago (cor) 25:10
92 MILCAH VILLACORTA 9 Highland (pal) 25:11
93 BEVAN LINNEA 9 Trabuco Hills 25:11
94 MAIYA CINCO 9 Patrick Henry 25:13
95 MERCEDES FERNANDEZ 9 Warren 25:23
96 SHANNON SHERMAN 9 Redondo Union 25:25
97 MARLENE RAMOS 9 California (whi) 25:25
98 MALAK LAU 9 Poly (riv) 25:29
99 EMILY TALBERT 9 Davis 25:30
100 ASHLEY PASSOW 9 Trabuco Hills 25:34
101 SINHA ANUSHA 9 Trabuco Hills 25:35
102 SYDNEY RAMIREZ 9 Wilson (lb) 25:43
103 CARLOTA CONANT 9 Warren 25:45
104 MELANIE SCHNEIDER 9 Santiago (cor) 25:46
105 ISABEL REVELES 9 Santa Fe 25:49
106 BAILEY BAKER 9 Huntington Beach 25:50
107 ANNA YOUNG 9 Davis 25:53
108 MARISSA WONG 9 Davis 26:01
109 SYDNEY VINCENT 9 Santiago (cor) 26:08
110 CIERRA GUNDERSON 9 Capo Valley 26:09
111 SOPHIA CABRERA 9 Poly (riv) 26:10
112 JASMINE CHAGOLLA 9 Capo Valley 26:15
113 PAIGE BAKER 9 Armijo 26:23
114 JESSICA ROJAS 9 Santee 26:28
115 MARISSA MACIAS 9 Alta Loma 26:29
116 KATELIN MARTINEZ 9 Tesoro 26:35
117 JULIETTE HURTADO 9 Warren 26:41
118 SHAYLEE GIBBONS 9 Yucaipa 26:47
119 HAYLEY GWILLIAM 9 Tesoro 26:50
120 NORA YOUSUF 9 Capo Valley 26:53
121 CHARLOTTE INMAN-HES 9 Tesoro 26:53
122 TIFFANY JUHASZ 9 Alta Loma 26:53
123 EMMA HARRIS 9 Davis 26:56
124 TATUM MYERS 9 Warren 26:56
125 GABRIELLE BITTING 9 Trabuco Hills 27:01
126 BAILEY MARRS 9 Yucaipa 27:04
127 JACKIE DALL 9 Crescenta Valley 27:10
128 JENNIFER GOMEZ 9 Warren 27:18
129 ALEXIS HERRERA 9 Santa Fe 27:20
130 SAMANTHA RODRIGUEZ 9 Santa Fe 27:25
131 BERENICE CAYETANO 9 Santee 27:33
132 STEPHANIE SALAS 9 Santa Fe 27:41
133 MIKAELA COTTON 9 Patrick Henry 27:48
134 HALEY HOFFMAN 9 Tesoro 28:01
135 ARIEL RYTHER 9 Yucaipa 28:01
136 TAYLOR HUNT 9 Capo Valley 28:08
137 VANESSA ROSAS 9 Capo Valley 28:12
138 VICTORIA BERMEA 9 Quartz Hill 28:13
139 VALERIA VASQUEZ 9 Paramount 28:21
140 NYOMI VASQUEZ 9 Santa Fe 28:26
141 KRISTI MEYER 9 Tesoro 28:29
142 HALEY LAWRENCE 9 Tesoro 28:30
143 ATTIE DAVIS 9 Patrick Henry 28:31
144 BETSEY MAAS 9 Santiago (cor) 28:41
145 MARLENE ANDRADE 9 El Rancho 28:56
146 JENNIFER ESPINOZA 9 Upland 29:03
147 MARIAH DUNCAN 9 Capo Valley 29:22
148 SILVIA ORTIZ 9 Santa Fe 29:28
149 LAUREN VARGAS 9 Capo Valley 29:43
150 GISSELLE NAHOUL 9 Santa Fe 30:22
151 MALLEY MUSSO 9 Crescenta Valley 31:12
152 LAURA REYES 9 El Rancho 31:33
153 SOPHIE WEISS 9 Poly (riv) 32:13
154 XCARET ESTRADA 9 El Rancho 34:05
155 JESI NORIEGA 9 Upland 35:02
Race #75 Girls Freshman Division 1 11:13 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SYDNEY BELUS 9 Great Oak 19:29
2 ALLIE CALAIN 9 Great Oak 19:29
3 ISABELLA ALSTON 9 San Clemente 19:47
4 ALLY TALPASH 9 Great Oak 19:49
5 CASSIDY HYLTON 9 Great Oak 19:50
6 NICOLE RICE 9 Great Oak 19:51
7 MARINA MCDONOUGH 9 San Clemente 20:16
8 ALYSON WILLIAMS 9 Great Oak 20:26
9 HANNAH LYON 9 Great Oak 20:27
10 TABITHA MOLSTRE 9 Great Oak 20:28
11 PAIGE KOSCHE 9 Ventura 20:41
12 BRENDA ROSALES 9 Poly (lb) 21:04
13 MAYA AMBROZIAK 9 Great Oak 21:07
14 ALYSSA SERRANO 9 Vista Murrieta 21:11
15 KRISTEN VAN HISE 9 Great Oak 21:19
16 ELSA DELGADO 9 Downey (dow) 21:23
17 SYDNEY SAUCEDO 9 La Serna 21:23
18 HANNAH PRICE 9 Great Oak 21:23
19 CALI TYLER 9 Poly (lb) 21:24
20 JULIANE DOUDS 9 Poly (lb) 21:24
21 ELIZABETH FEDDE 9 Ventura 21:25
22 TATIANA GARCIA 9 Ventura 21:25
23 LIANA PEREZ 9 Vista Murrieta 21:27
24 JAZZLYN BEAM 9 Great Oak 21:27
25 KAMA GROH 9 Great Oak 21:33
26 AMELIA STRAHAN 9 Vista Murrieta 21:49
27 ALEX CAPELOUTO 9 Great Oak 21:58
28 DANIELLE SCOTT 9 Poly (lb) 22:11
29 JUSTINE DU 9 Valencia (val) 22:13
30 IZZE VICTOR 9 Poly (lb) 22:17
31 RUBY GANS 9 Dos Pueblos 22:19
32 JACLYN ARELLANO 9 Great Oak 22:20
33 YANELI GUAJARDO 9 Alhambra (alh) 22:22
34 KIMIKO BOSWELL 9 Great Oak 22:28
35 ALLY GURROLA 9 Downey (dow) 22:29
36 KILEE REYNOLDS 9 Vista Murrieta 22:30
37 ANNA SILVA 9 Steele Canyon 22:41
38 ALYSSA CAMARENA 9 Great Oak 22:41
39 ALLISON LEANG 9 Poly (lb) 22:42
40 ALI QUEZADA 9 Ventura 22:43
41 MORELIA VENEGAS 9 Downey (dow) 22:43
42 KAREN SANCHEZ 9 San Clemente 22:45
43 REBECCA MUNGUIA 9 Garfield 22:48
44 CLAIRE HOHIMER 9 Steele Canyon 22:52
45 MICHELLE HERNANDEZ 9 Great Oak 22:53
46 NATALIE HAWKINS 9 Dos Pueblos 22:57
47 SHANNON AGNES 9 Valencia (val) 23:00
48 TAYLOR SHELGOSH 9 El Camino (oce) 23:06
49 SHAWN TAYLOR 9 San Clemente 23:09
50 BRIEANNA TAFOYA 9 Ventura 23:11
51 AMI PATEL 9 Steele Canyon 23:14
52 EMILY MUNDAY 9 Steele Canyon 23:15
53 JOLEE NIEBERDING-SW 9 Buena 23:15
54 ALLYSON RHODES 9 Steele Canyon 23:18
55 STAR HERNANDEZ 9 Rancho Verde 23:20
56 ALEXA OLIVAS 9 Rancho Verde 23:26
57 HALEIGH BARTOW 9 San Clemente 23:28
58 SKYLAR REICHERT 9 Steele Canyon 23:29
59 ANGELA LABELLA 9 Steele Canyon 23:32
60 BANGOURA MARIANA 9 Catalina Foothills 23:33
61 PAIGHTON ALBERTS 9 Ventura 23:36
62 BAILY DONLIN 9 San Clemente 23:37
63 BELLA LIU 9 El Toro 23:38
64 ISABEL CAMARILLO 9 El Toro 23:39
65 GABBY SONES 9 Ventura 23:40
66 ZOE MENA 9 Poly (lb) 23:40
67 CAMERON COLLIER 9 West Ranch 23:42
68 ALLISON LARINAN 98 Dos Pueblos 23:42
69 KRISTEN TABIA 9 Valencia (val) 23:42
70 ELISE POON 9 Alhambra (alh) 23:48
71 JASMINE GOMEZ 9 Poly (lb) 23:50
72 DANIELLE HERRERA 9 Chino Hills 23:53
73 DANIELLE ALVARADO 9 La Serna 23:54
74 VERONICA LUNA 9 Santa Ana 23:56
75 EMMA DENA 9 Chino Hills 23:59
76 KAMRIN ENTRIKIN 9 Rancho Cucamonga 24:00
77 BONNIE HUANG 9 El Toro 24:01
78 BAILEY MARTIN 9 St. Francis (sac) 24:02
79 ROSLYN SEXTON 9 Los Osos 24:04
80 AMY FELIX 9 Ventura 24:06
81 MARIANNA DELGADO 9 Rancho Cucamonga 24:07
82 CLAIRE CHURCHWARD 9 Great Oak 24:07
83 EMMA YORK 9 Dos Pueblos 24:15
84 NADINE CORNETT 9 El Camino (oce) 24:17
85 TRINITY HOOD 9 Poly (lb) 24:17
86 BRYAHNA TURRO 9 Steele Canyon 24:19
87 MADISON BURNETT 9 Rancho Cucamonga 24:21
88 LEAH GUZMAN 9 Rancho Cucamonga 24:23
89 BRIANNA O'NEILL 9 Steele Canyon 24:28
90 NATALIE ELIAS 11 West Ranch 24:29
91 LILLY CHRISTENSON 9 Buena 24:33
92 EMILY KINNAMAN 9 Buena 24:34
93 VICTORIA CAROTENTO 9 Catalina Foothills 24:37
94 JUMANA ROUFAIL 9 Rancho Cucamonga 24:37
95 ELENA POEUNG 9 Poly (lb) 24:38
96 NATALEY MORUA 9 Poly (lb) 24:39
97 JACKLYN ROSAS 9 Rancho Cucamonga 24:39
98 NICOLE ALCALA 9 Rancho Cucamonga 24:40
99 ALEXA LIZANO 9 Valencia (val) 24:50
100 CARYME MONTANEZ 9 Chaffey 24:51
101 BRITTANY MONTE 9 La Serna 24:51
102 LISSETH GARCIA 9 Loara 24:51
103 LEXI HARTMAN 9 Valencia (val) 24:57
104 ALEX HERNANDEZ 9 El Camino (oce) 25:04
105 VALERIE ALVAREZ 9 Chino Hills 25:08
106 CYTLALY SALDANA 9 Loara 25:10
107 TYLER LIEBENTRITT 9 Carlsbad 25:12
108 HANNAH SLAGLE 9 St. Francis (sac) 25:12
109 LINA BANDA 9 Poly (lb) 25:14
110 CHARLOTTE COOK 9 Ventura 25:17
111 APRIL MARTINEZ 9 Downey (dow) 25:18
112 EMY ESCOBAR 9 Loara 25:21
113 DANIELLE AVILA 9 Valencia (val) 25:26
114 BRIANNA CURIEL 9 Ventura 25:26
115 NIKKI LAPUZ 9 Rancho Verde 25:30
116 MARISSA HORTON 9 El Camino (oce) 25:39
117 SIENNA ROBLES 9 Ventura 25:43
118 MEGAN WILKIE 9 Great Oak 25:44
119 JOCELYN GARCIA 10 Garfield 25:48
120 AYMI HUDON 9 Steele Canyon 25:51
121 SAMANTHA SALAZAR 9 Chino Hills 25:55
122 APRIL SUSARREY 9 Steele Canyon 25:55
123 BROOKE CARNAHAN 9 Chino Hills 26:04
124 LACEY HUNSAKER 9 Norco 26:17
125 SARAH SCOTT 9 El Toro 26:17
126 BRITTANY FITCH 12 Steele Canyon 26:27
127 NATALIE MEDINA 9 El Camino (oce) 26:27
128 ANDREA VARGAS 9 Ventura 26:28
129 ANGELICA VEYNA 9 Ventura 26:28
130 MARIA ENRIQUEZ 9 Santa Ana 26:34
131 CORAL YOUNG 9 Buena 26:44
132 BREANNA MOFFETT 9 Valencia (val) 26:47
133 ADAUGO OGUEJIOFOR 9 West Ranch 26:51
134 ILONA MALINOVSKA 9 El Camino (oce) 26:51
135 LAUREN GAOR 9 Valencia (val) 26:59
136 JULISSA RIOS 9 Chaffey 27:00
137 MEGAN TRETTER 9 St. Francis (sac) 27:11
138 DOREEN MARTINEZ 9 Chaffey 27:24
139 SIERRA SOUTHERLAND 9 Norco 27:27
140 MONICA SOLES 9 West Ranch 27:27
141 JENNA MENDOZA 9 Chaffey 27:35
142 SAYRA ESPINOZA 9 Santa Ana 27:41
143 ANNA RAJALA 9 Buena 27:42
144 RITA VOGT 9 Chino Hills 27:42
145 EMMA LARSON 9 Poly (lb) 27:47
146 ELIZABETH RAMIREZ 9 Santa Ana 28:12
147 STEPHANIE CUENCA 9 Downey (dow) 28:18
148 SYDNEY NEIKIRK 9 Chino Hills 28:20
149 BRENDA SOLORIO 9 Loara 28:28
150 REBECCA BURK 9 West Ranch 28:29
151 JACQUELINE HOFMANN 9 West Ranch 28:32
152 KELLY HUANG 9 Alhambra (alh) 28:52
153 LAUREN FISCHER 9 Valencia (val) 29:04
154 JESSICA SANCHEZ 9 Garfield 29:14
155 GRACE CAREY 9 Buena 29:16
156 ANGELICA BERNAL 9 Chaffey 29:19
157 KEAIRA MUQADDIM 9 Rancho Verde 29:25
158 VANESSA BAHBNA 9 Loara 29:47
159 HAZAL SAVABIA 9 Rancho Cucamonga 29:55
160 DOMINIQUE MORALES 9 Los Osos 30:02
161 JORDYN SWEENEY 9 West Ranch 30:08
Race #76 Girls Freshman Division 1 11:21 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 KATHRYN KALOROUMA 9 Dana Hills 20:16
2 KAMRYN WALLER 9 Chaparral 20:19
3 MADISON MEADE 9 Roseville 20:43
4 CARLA PICKFORD 9 Chaparral 20:45
5 CHRISTINE ROBINS 9 Camarillo 20:55
6 KELSEY GONZALES 9 Chaparral 21:01
7 ROCHELE VIRAMONTES 9 Whittier 21:03
8 JULIA REYES 9 Arcadia 21:12
9 CINDY HOANG 9 Arcadia 21:17
10 JENNIFER DALY 9 Dana Hills 21:17
11 GABBY HOWARD 9 Dana Hills 21:25
12 ZOE TUCKER 9 Santa Monica 21:34
13 TATIANA VEGA 9 Chaparral 21:38
14 SOPHIE DICESARE 9 Newbury Park 21:42
15 JOY HUANG 9 Arcadia 21:44
16 MADELINE SILVA 9 La Quinta (lq) 21:52
17 RACHEL BROWN 9 Newbury Park 21:53
18 DOMINIQUE PILLOS 9 Troy 21:53
19 EVANAY HOOLEY 9 Chaparral 21:55
20 YOANNA ARENAS 9 Vacaville 22:02
21 HANNAH CASE 9 Vacaville 22:04
22 SOPHIA SOUSA 9 Whittier 22:06
23 VICTORIA MILLER 9 Fountain Valley 22:11
24 JASMINE GARCIA 9 Corona 22:14
25 JORDAN ROVANO 9 Marina 22:19
26 SAMANTHA PAUL 9 Camarillo 22:22
27 JESSICA AGUILAR 9 Corona 22:32
28 ADELAIDE FIFE 9 Newbury Park 22:32
29 OLIVIA DILIBERTI 9 Newbury Park 22:36
30 YVONNE HO 9 Valencia (pla) 22:45
31 JADA GRANGE 9 Fountain Valley 22:46
32 MEGAN THURMAN 9 Dana Hills 22:51
33 IRIS SHIM 9 Camarillo 22:54
34 SONALI MAYER 9 Camarillo 22:56
35 JISEL MIRANDA 9 Whittier 22:56
36 KAITLYN PON 9 Roseville 22:59
37 ANNA PAN 9 University (irv) 23:01
38 ZOE STEPHENS 9 Roseville 23:04
39 LYNN VO 9 Fountain Valley 23:06
40 DELANEY JACKSON 9 Roosevelt (cor) 23:07
41 JENNA RECUPARO 9 Aliso Niguel 23:09
42 CAMRYN GETZE 9 Dana Hills 23:13
43 ANGELA HE 9 Arcadia 23:16
44 ALLISON PASCUAL 9 Aliso Niguel 23:21
45 RUFFINA SILVA-GARCIA 9 Arcadia 23:24
46 SERAFINE PARRISH 9 Dana Hills 23:24
47 DEVIN DEMPSEY 9 Santa Monica 23:25
48 MADISON YN 9 Arcadia 23:27
49 CALEIGH JENSEN 9 Newbury Park 23:35
50 COURTNEY FRICKMAN 9 Dana Hills 23:36
51 SAVANNAH SONIA 9 Chaparral 23:44
52 MISSY MARQUIS 9 Newbury Park 23:46
53 MACKENZIE FRANKLIN 9 Chaparral 23:47
54 AMELIA DIERKING 9 Aliso Niguel 23:47
55 BROOKE WILDER 9 Chaparral 23:47
56 JORDYN AHLBERG 9 Temecula Valley 23:48
57 DULCE MATA 9 Whittier 23:51
58 TATUM COLBY 9 Santa Monica 23:55
59 SHAINA NGUYEN 9 Valencia (pla) 23:56
60 KAYLA RUIZ 9 Aliso Niguel 24:00
61 GUADALUBE TORRES 9 Bakersfield 24:00
62 NANCY CRUZ 9 Corona 24:14
63 MELANIE ESQUIVEL 9 Whittier 24:24
64 SUJEY ESTEVA 9 La Sierra 24:24
65 ADRIANA GONZALEZ 9 La Sierra 24:28
66 CAITLIN KING 9 Corona 24:34
67 BRENDA CORTES 9 Camarillo 24:36
68 LAUREN MACKIN 9 Aliso Niguel 24:38
69 DANIELLE GILLIONS 9 Aliso Niguel 24:40
70 KATIE SCHNEIDER 9 Aliso Niguel 24:49
71 MELANIE BLANCO 9 Valencia (pla) 24:53
72 MIA SNOPEL 9 Valencia (pla) 24:54
73 AUBREY MIDDLETON 9 Bakersfield 25:00
74 MARIA LUCIANI 9 Newbury Park 25:04
75 VANESSA GONZALEZ 9 Corona 25:05
76 ABRIL ORTIZ 9 Corona 25:06
77 LILI CASTRO 9 Paloma Valley 25:08
78 SANDRA ORTIZ 9 Aliso Niguel 25:14
79 NAOMI GRUNER DOMIC 9 Santa Monica 25:16
80 GILLIAN NAEGELE 9 Aliso Niguel 25:18
81 BRENDA MARTINEZ 9 Corona 25:19
82 PAOLA ROMANO 9 Corona 25:19
83 CAMILLE CANDAELE 9 Santa Monica 25:20
84 HANNAH NICHOLSON 9 Santa Monica 25:23
85 WINTER CARRENO 9 Paloma Valley 25:27
86 MARIA MACIAS 9 Valencia (pla) 25:30
87 EMILY FERN 9 Aliso Niguel 25:33
88 ALEXIS LOPEZ 9 Santa Monica 25:42
89 ALEJANDRA TRISTAN 9 Bakersfield 25:46
90 KATRINA SLIVKOFF 9 Aliso Niguel 25:48
91 GRACIE BETTGE 9 Temecula Valley 25:50
92 LINDA KEYS 9 Aliso Niguel 25:51
93 KIARA RAMOS 9 Valencia (pla) 25:58
94 MEGAN SNEDDON 9 Paloma Valley 26:01
95 STEPHANIE DOMINGUEZ 9 La Sierra 26:02
96 JASMINE SMITH 9 Santa Monica 26:05
97 SARAH EUYOQUE 9 Aliso Niguel 26:15
98 MAHEEN HABIB 9 Santa Monica 26:16
99 ZOE JACOBIN 9 Aliso Niguel 26:17
100 KRISTEN HAMILTON 9 Vacaville 26:27
101 KATHERINE COLATO 9 Fairfax 26:28
102 MAYA CONTRERAS MAR 9 Bakersfield 26:33
103 AMY KEOUGH 9 Arcadia 26:37
104 APRIL GRAY 9 Paloma Valley 26:42
105 DANIELLE BEREJIKIAN 9 Camarillo 26:50
106 MARIA FERNANDEZ 9 Fountain Valley 26:53
107 TAYLOR KNIGHT 9 University (irv) 26:58
108 NAYELI RUIZ 9 Aliso Niguel 27:08
109 SIENNA BROOKS 9 Santa Monica 27:20
110 MACKENZIE PAULEY 9 Paloma Valley 27:30
111 SHREYA HAVALDAR 9 Troy 27:37
112 MAYA MCCOMSEY 9 Santa Monica 27:37
113 GABBY ENRIQUEZ 9 Corona 27:41
114 RILEY DUFF 9 Aliso Niguel 27:43
115 MARIAH WILKE 9 Camarillo 27:49
116 BETHANY KISH 9 Aliso Niguel 27:55
117 JOSLYNE KEEHMER 9 Whittier 28:00
118 MELANIE KASCOUTAS 9 San Marcos (sm) 28:01
119 MICHELLE HERNANDEZ 9 Aliso Niguel 28:03
120 TABATHA ABBEY 9 Troy 28:09
121 ESTEFANI JIMENEZ 9 Aliso Niguel 28:09
122 CHLOE SULLIVAN 9 Aliso Niguel 28:18
123 MORELIA OCAMPO 9 Valencia (pla) 28:23
124 CHARLIE BRUTON 9 Camarillo 28:24
125 BRIANNA SUN 9 Arcadia 28:24
126 NICOLETTE BENEDETTI 9 Marina 28:35
127 NATHALIE HONG 9 Valencia (pla) 28:37
128 MELISSA GOMEZ 9 Paloma Valley 28:40
129 KYLIE FOSTER 9 Fountain Valley 28:46
130 DAISY BARAJAS 9 Valencia (pla) 28:47
131 UMA NESIS 9 Santa Monica 28:56
132 NAYLA MOTA 9 Arcadia 29:12
133 CHELSEA MARASIGAN 9 Valencia (pla) 29:23
134 MARCELLA PRADO 9 La Sierra 29:27
135 CYNTHIA ACOSTA 9 Valencia (pla) 29:28
136 VERONICA VELGARA 9 Paloma Valley 29:38
137 MERIDITH BERG 9 Bakersfield 29:39
138 CELINE XU 9 La Sierra 29:43
139 VALERIE ROCHA 9 Valencia (pla) 29:49
140 ANDREA REYNA 9 Valencia (pla) 29:50
141 VIVIANA DOMINQUEZ 9 La Quinta (lq) 30:14
142 ALLISON MOONEY 9 Marina 30:16
143 BRIANNA MORALES 9 Arcadia 30:31
144 ANAIS CASTELLANOS 9 Camarillo 30:31
145 VANESSA VARGAS 9 Valencia (pla) 31:05
146 RAAJ RAJKUMAR 9 Arcadia 31:12
147 TAYLOR NUNNERY 9 Camarillo 32:06
148 HEIDI JORDAN 9 Temecula Valley 32:45
149 EMILIE COBIAN 9 La Sierra 33:16
Race #77 Girls Freshman Division 1 11:29 AM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ARLENE CETIS 9 Valley View (mv) 20:45
2 AMY MARSHALL 9 Simi Valley 21:01
3 CAL OCEANY 9 Palisades 21:01
4 ROSA HERNANDEZ 9 Canyon (cc) 21:10
5 TORI LANDERS 9 Palo Verde 21:15
6 SHANNON LEE 9 Palisades 21:17
7 MADELYN COOK 9 Serrano 21:43
8 HEIDI ELIGIO 9 Burroughs (bur) 21:43
9 KIM HAEFELE 9 Villa Park 21:46
10 EMMA WAHLENMAIER 9 Palo Verde 21:54
11 KIRRA VAN BUSKIRK 9 Etiwanda 21:55
12 JENNIFER MARER 9 Mira Costa 21:55
13 ASHLEY YANG 9 Palisades 22:01
14 TAYLOR WALSH 9 Simi Valley 22:09
15 CASSIDY COLOMEY 9 Claremont 22:11
16 CASSIDY DAVILA 9 Grossmont 22:12
17 YEE-LYNN WONG 9 Canyon (cc) 22:13
18 JULIANNE IBARRA 9 Ayala 22:15
19 MIRANDA VAN BEERS 9 Claremont 22:16
20 NICOLE FIGUEROA 9 Palisades 22:18
21 CATHERINE MASATANI 9 Simi Valley 22:23
22 ALEXIS ROOD 9 Villa Park 22:29
23 AALIYAH ABARCA 9 Moorpark 22:32
24 KARISSA FLORES 9 Claremont 22:36
25 JULIA SPOWART 9 Cosumnes Oaks 22:39
26 MIA MORA 9 Claremont 22:54
27 PARKER ORNELLAS 9 Moorpark 23:00
28 ANNA BOHUNY 9 Palisades 23:01
29 SAMANTHA SOLOMON 9 Foothill (sa) 23:07
30 HANNAH SCHOFIELD 9 Moorpark 23:09
31 ELLI LEE-MORROW 9 Mira Costa 23:13
32 JESSE GREGSON-WILLI 9 Mira Costa 23:21
33 HANNAH YOZZO 9 Amador Valley 23:25
34 CAMRYN BEEBE 9 Mission Hills 23:27
35 CYDNEY GAGE 9 Serrano 23:32
36 ELIZA MURRAY 9 Mira Costa 23:41
37 GABY GUERRERO 9 Mira Costa 23:49
38 NICOLE MEJIA 9 Birmingham 23:54
39 KELLY KUMPIS 9 Mira Costa 23:58
40 SANDRA DIAZ 9 Canyon (cc) 24:04
41 ALICIA HOUTH 9 Birmingham 24:09
42 MEGAN WILLIAMS 9 Grossmont 24:10
43 DANIELLE GONZALES 9 Mira Costa 24:12
44 FIONA DE REGO 9 Venice 24:12
45 RAINY DIFORTE 9 Burroughs (bur) 24:14
46 GIZELLE GODINEZ 9 Burroughs (bur) 24:15
47 ALLYSON MEZA 9 Birmingham 24:20
48 MARIA OVERTON 9 Grossmont 24:21
49 SIERRRA ANDRADE 9 Mira Costa 24:23
50 NOELLE ORSINELLI-RIVE 9 Grossmont 24:24
51 LAUREN RISTROM 9 Foothill (sa) 24:24
52 NATALIE BISHOP 9 Palisades 24:27
53 JAYLENE CANALES 9 Ayala 24:29
54 MICHELLE FICHT 9 Cosumnes Oaks 24:34
55 TATIANA LOERA 9 Canyon (cc) 24:37
56 AMANDA BELL 9 Canyon (cc) 24:39
57 VIEN NGUYEN 9 Villa Park 24:39
58 VICTORIA CROWELL 9 Claremont 24:40
59 SAMANTHA WOODWAR 9 Heritage (rom) 24:45
60 MELISSA COVA 9 Burroughs (bur) 24:45
61 VALERIE TRUONG 9 Walnut 24:46
62 CHLOE WENGER 9 Ayala 24:47
63 DOWON/SHELLEY KIM 9 Ayala 24:53
64 ELIZABETH WARREN 9 Foothill (sa) 24:54
65 OLIVIA MCKINNON 9 Mira Costa 25:02
66 SCARLET BOILING 9 Heritage (rom) 25:07
67 SYDNEY ARCHIE 9 Villa Park 25:07
68 SAMI WATTS 9 Simi Valley 25:08
69 DELANI WOLF 9 Moorpark 25:10
70 DARINA PHANBUH 9 Ayala 25:11
71 NAOMI CONTRERAS 9 Etiwanda 25:14
72 EMY NOMURA 9 Ayala 25:15
73 SAMANTHA GARCIA 9 Ayala 25:17
74 DEANNA LOPEZ 9 Glendora 25:23
75 MARIAH REYNOSO 9 Ayala 25:27
76 ELIZA DAVIS 9 Mira Costa 25:27
77 JULIA BRITO 9 Ayala 25:35
78 SAVANNAH GROVES 9 Cosumnes Oaks 25:35
79 NICOLE KABAT 9 Simi Valley 25:37
80 ANGELINA GRIGORIAN 9 Mira Costa 25:40
81 JAILENE DIAZ 9 Burroughs (bur) 25:44
82 MICAYLA RENDON 9 Birmingham 25:48
83 ASIA WILEY 9 Birmingham 25:50
84 KELLY PANG 9 Ayala 25:52
85 EMILY JONES 9 Moorpark 25:56
86 SHARON SOLARES 9 Birmingham 25:57
87 BRITNEY TANNER 9 Villa Park 25:59
88 JASMINE ESTRADA 9 West Covina 26:03
89 SHRIYA ASHER 9 Mira Costa 26:06
90 EMILY CORRAL 9 Ayala 26:08
91 ELIANNA AGUILAR 9 Birmingham 26:09
92 ARIANNA MC DONALD 9 Ayala 26:10
93 KATIE NAHN 9 Walnut 26:15
94 EMILY CANAS 9 Palisades 26:20
95 HEIDI HERNANDEZ 9 Foothill (sa) 26:23
96 APRIL CONTRERAS 9 West Covina 26:23
97 ASHLEY WERE 9 Mira Costa 26:23
98 FAITH BAKER 9 Heritage (rom) 26:24
99 ROMINA ROSTAMZADEH 9 Amador Valley 26:24
100 CASE CASE 9 Glendora 26:30
101 NATALIE HERRERA 9 Burroughs (bur) 26:32
102 ANNA REAL 9 Mira Costa 26:32
103 SAMANTHA MA 9 Baldwin Park 26:38
104 JAQUIELINE VALDIVIA 9 Baldwin Park 26:38
105 BRIANNA LOPEZ 9 Baldwin Park 26:38
106 LYNDI MORROW 9 Glendora 26:43
107 BRONWYN ROSS 9 Canyon (cc) 26:53
108 EMMA GLOZMAN 9 Mira Costa 27:15
109 ISABEL CHAVEZ 9 Mission Hills 27:17
110 SARA GUSTAFSON 9 Mira Costa 27:21
111 MADISON SCOTT 9 Mira Costa 27:21
112 JANELLE CHAVEZ 9 Villa Park 27:22
113 MAGGIE HEATHERTON 9 Mira Costa 27:27
114 TAYLOR YAMAGUCHI 9 Walnut 27:29
115 NATALIE PARKER 9 Cosumnes Oaks 27:50
116 KRISTEN RAI 9 Glendora 28:11
117 NICOLE LEES 9 Glendora 28:36
118 JENNIFER MARTINEZ 9 Fairfax 28:47
119 MADISON YORK 9 Glendora 28:59
120 CRYSTAL YEN 9 Ayala 29:03
121 NIKKI SANTINI 9 Glendora 29:11
122 ALICIA PAZ 9 Cosumnes Oaks 29:17
123 EMMA HARNESS 9 Villa Park 29:22
124 NATALIA LOPEZ 9 Villa Park 29:44
125 JORDAN NELSON 9 Glendora 29:44
126 BAILEY CARLSON 9 Villa Park 30:00
127 VERONICA PEREZ 9 Foothill (sa) 30:07
128 KENZIE SANCHEZ 9 Glendora 30:15
129 MILA GONZALEZ 9 Foothill (sa) 30:16
130 SITALY AVELINO 9 Foothill (sa) 31:02
131 ALICIA MCKENZIE 9 Foothill (sa) 31:16
132 ALEXIS FONG 10 Birmingham 31:17
133 RYSA MALOLES 9 Glendora 32:55
134 MADISON LAROCHE 9 Glendora 35:51
Race #78 Boys Freshman Division 1 11:45 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 HERSCHEL SMITH 9 Highland (pal) 16:49
2 MAX SAWYER 9 Monta Vista (cup) 17:22
3 JACOB WATHEN 9 Great Oak 17:25
4 ISAIAH MADRIGAL 9 Roosevelt (cor) 17:30
5 CHRIS CORONA 9 Great Oak 17:31
6 ALEX GARBER 9 Warren 17:32
7 CHRISTIAN GONZALEZ 9 Warren 17:33
8 ASHER RICHLAND 9 Tesoro 17:36
9 JOZEF CHAVEZ 9 Roosevelt (cor) 17:37
10 JOEY/KI KIM 9 Ayala 17:45
11 JACK RANDMAA 9 Dos Pueblos 17:46
12 JUSTIN EIPP 9 Great Oak 17:48
13 ANTHONY RUIZ 9 Great Oak 17:54
14 AARON LOTTIG 9 Great Oak 17:55
15 NOAH SEPULVEDA 9 Alta Loma 17:55
16 TRISTAN WIERSMA 9 Roosevelt (cor) 17:58
17 JENNER PENNOCK 9 Great Oak 18:08
18 PETER LOVE 9 Tokay 18:08
19 SPENCER MAKAR 9 Valencia (val) 18:09
20 DECLAN CLAUSE 9 Great Oak 18:11
21 EVAN RICE 9 Ayala 18:13
22 ERIC LOPEZEWILL 9 Roosevelt (cor) 18:16
23 CHAD HARTMAN 9 Valencia (val) 18:22
24 GABRIEL BERNAL 9 Warren 18:25
25 BORIS ZEISSIG 9 Ayala 18:28
26 CARLOS RAMOS 10 Warren 18:29
27 CAMERON KRAINOCK 9 Great Oak 18:36
28 KRIS GOMEZ-VIDAL 9 Highland (pal) 18:36
29 AUSTIN TSOSIE 9 Chaparral 18:37
30 JUAN MALDONADO 11 Alta Loma 18:38
31 JACOB EK 9 Great Oak 18:39
32 HUNTER CLARK 9 Dos Pueblos 18:45
33 BRANDON HARTMAN 9 Valencia (val) 18:46
34 BRENDON THOMPSON 9 Roosevelt (cor) 18:50
35 AARON GALLEMORE 9 Alta Loma 18:50
36 ALEX BUCKLEY 9 Valencia (val) 18:52
37 JUSTIN STERE 9 Valencia (val) 18:53
38 ALDO PEREZ 9 Tokay 18:56
39 ACHRA IKENA 9 Highland (pal) 18:58
40 GUS WEISS 9 Edison (hb) 18:59
41 TREVOR BILBY 9 Ayala 18:59
42 VALENTINO SCHMIDT 9 Norco 19:00
43 JOSH FREY 9 Chaparral 19:04
44 JORGE PINEDA 9 Aliso Niguel 19:04
45 RICHARD SZUTU 9 Ayala 19:05
46 JAKOBY SIMON 9 Chaparral 19:05
47 JACOB SPIVIK 9 Valencia (val) 19:07
48 ZACH ISON 9 Great Oak 19:07
49 DANIEL LOWERY 9 Great Oak 19:08
50 JOSHUA WHEELER 9 Alta Loma 19:12
51 GARRETT JOHNSON 9 Tesoro 19:17
52 RAFAEL NARANJO 9 Warren 19:19
53 ERIK SEYMOUR 9 Alta Loma 19:27
54 MONTES MARVIN 9 Warren 19:28
55 JORDAN ROBART 9 Aliso Niguel 19:33
56 HOLLAND MCCLENDON 9 Great Oak 19:38
57 SKYLAR GEDDIE 9 Great Oak 19:38
58 DAVID KIM 9 Alta Loma 19:39
59 JORDI PERFETTI 9 Huntington Beach 19:42
60 ANDREW MA 9 Monta Vista (cup) 19:44
61 TAYLOR HAUENSTEIN 9 Great Oak 19:45
62 BRIAN PAPAZIAN 9 Ayala 19:48
63 MITCHELL CHRISTENSE 9 Aliso Niguel 19:48
64 BRADLEY IMHOF 9 Moorpark 19:49
65 EVAN REZA 9 Great Oak 19:50
66 AARON WHITE 9 Aliso Niguel 19:52
67 EVAN SENTOSO 9 Walnut 19:53
68 JOSHUA GUAYANTE 9 Great Oak 19:54
69 AAYUSH JAIN 9 Monta Vista (cup) 19:58
70 TY HUNSUCKER 9 Norco 19:58
71 WILL GRODAHL 9 Aliso Niguel 19:59
72 SCOTT GREGORY 9 Monta Vista (cup) 20:01
73 RYAN CRUZ 9 Ayala 20:06
74 ALEC LUZBETAK 9 Great Oak 20:08
75 BRODIE SWENSON 9 Great Oak 20:10
76 CHRISTOPHER SU 9 Walnut 20:12
77 DOUG FRANCOVICH 9 Tokay 20:13
78 BRIGHTON BALFREY 9 Monta Vista (cup) 20:13
79 NATHANIEL HEFLER 9 Chaparral 20:14
80 RYAN BRADY 9 Great Oak 20:15
81 ANDREW PARCO 9 Tesoro 20:17
82 JACK HOWARD 9 Tesoro 20:21
83 ERIC YAN 9 Walnut 20:26
84 DAVIS SMITH 9 Edison (hb) 20:28
85 DAMIAN LAZARO 9 Loara 20:30
86 ALEX ESTRADA 9 Alta Loma 20:33
87 CHAZ LAWSON 9 Aliso Niguel 20:33
88 KEVIN MORELAND 9 Edison (hb) 20:34
89 CHRIS LY 9 Ayala 20:36
90 CHAD SELPH 9 Ayala 20:36
91 CAMERON KING 9 Tokay 20:36
92 ALEX GUERRERO 9 Valencia (val) 20:38
93 JUAN ALVAREZ 9 Rancho Cucamonga 20:39
94 CHRISTOPHER SAHAGU 9 Ayala 20:40
95 WILL MOCNIK 9 Aliso Niguel 20:44
96 BRANDON EDWARDS-R 9 Ayala 20:48
97 MATTHEW SEARSON 9 Aliso Niguel 20:51
98 NICK ESPARZA 9 Great Oak 20:57
99 KYLE BRUNKE 9 Aliso Niguel 21:11
100 MAGNUS KROITER 9 Huntington Beach 21:12
101 CHRISTIAN WATT 9 Aliso Niguel 21:12
102 MIGUEL RAMIREZ 11 Warren 21:15
103 NOEL TREESE 9 Tesoro 21:16
104 NICO FUJII 9 Edison (hb) 21:22
105 QUINTEN CALDWELL 9 Moorpark 21:22
106 ADAM AHMED 9 Cupertino 21:25
107 BRENT KOSIN 9 Ayala 21:28
108 MATTHEW BIBICOFF 9 Valencia (val) 21:28
109 RICARDO GONZALEZ 9 Chaparral 21:29
110 CARL STENGEL 9 Chaparral 21:30
111 SPENCER MOFFAT 9 Valencia (val) 21:31
112 GAVIN WILLIAMS 9 Moorpark 21:32
113 DONNELL ITO 9 Moorpark 21:34
114 JAMES GROVES 9 Great Oak 21:36
115 ANDREW DOODY 9 Moorpark 21:39
116 CARL LUNDGREN 9 Great Oak 21:40
117 CONNOR GAINES 9 Tesoro 21:42
118 LUCAS BLASING 9 Valencia (val) 21:43
119 TU KINH NGUYEN 9 Cupertino 21:48
120 ALEXIS VEGA 9 Loara 21:49
121 QUINN SAUNDERS 9 Roosevelt (cor) 21:50
122 JONATHAN DOYLE 9 Ayala 21:51
123 JASYN AYALA 9 Great Oak 21:55
124 DANIEL YANG 9 Walnut 21:56
125 REILLY HO 9 Aliso Niguel 22:03
126 SERGIO CHAVEZ 9 Loara 22:03
127 DAN TEJADA 12 Warren 22:03
128 CHRISTOPHER MAX 9 Tesoro 22:05
129 RICHARDO CERVANTES 9 Warren 22:07
130 ERICK CERVANTES 9 Huntington Beach 22:08
131 EFRAIN ORNELAS 9 Ayala 22:09
132 JASON JOHNSON 9 Walnut 22:10
133 RYAN KITTLE 9 Great Oak 22:10
134 JACK ROBINSON 9 Cupertino 22:11
135 MATTHEW PITTLER 9 Edison (hb) 22:12
136 ISAAC SMITH 9 Aliso Niguel 22:15
137 ALEC RALPH 9 Huntington Beach 22:18
138 JAMES CEJA 9 Warren 22:18
139 JUSTIN GARDETTO 9 Norco 22:19
140 CONNOR SCHUTZ 9 Cupertino 22:28
141 ALEX BARRERA 9 Chaparral 22:31
142 ISAIAH LITTLE 9 Alta Loma 22:35
143 PATRICK EGAN 9 Valencia (val) 22:39
144 CHRISTIAN PARDO 9 Warren 22:45
145 MARTIN MAIER 9 Alta Loma 22:57
146 MAX CHRISTOPHERSON 9 Tesoro 22:57
147 JOEL BECKWITH 9 Valencia (val) 22:59
148 DOANH TRAN 9 Loara 22:59
149 DAVID LOYA 9 Moorpark 23:00
150 CAMERON CHAPPLE 9 Huntington Beach 23:02
151 JESUS MONTES 9 Loara 23:11
152 BRYAN BARBA 9 Warren 23:12
153 VIVEK THIYAGARAJAN 9 Moorpark 23:18
154 KYLE DAVIS 9 Valencia (val) 23:22
155 JOSEMANUEL PEREZ 9 Norco 23:23
156 ERIC GALDAMEZ 9 Great Oak 23:24
157 FRANK MCMULLIN 9 Cupertino 23:29
158 ANGEL MONARREZ 9 Warren 23:41
159 ROLAND JIMENEZ 9 Warren 23:52
160 TYLER O'NEIL 9 Alta Loma 23:52
161 NOAH CASCIO 9 Norco 23:54
162 MICHAEL COLLINS 9 Tesoro 23:58
163 ANDRES BARRAGAN 9 Warren 24:06
164 JOSE RAMIREZ 9 Moorpark 24:15
165 ALEXANDER ZUZICK 9 Moorpark 24:38
166 BRADY LEVENSON 9 Moorpark 24:41
167 DAVID ARENAS 9 Warren 24:43
168 ELIAS CURRY 9 Moorpark 25:26
169 MICHAEL SPIVEY 9 Moorpark 25:35
170 JOSEPH DAHL 9 Moorpark 25:42
171 NICO LEGG 9 Tesoro 26:10
172 KYLE BRAUER 9 Moorpark 26:57
173 JORDAN TOLL 9 Moorpark 27:18
174 TROY RODRIGUEZ 9 Norco 27:24
175 LEO ARGUELLOS 9 Highland (pal) 27:26
Race #79 Boys Freshman Division 1 11:53 AM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ZEKE ISBELL 9 Burbank 16:43
2 DANIEL GOMEZ 9 Camarillo 16:44
3 SEBASTIAN LEON 9 Cosumnes Oaks 17:49
4 JONAH BROWN 9 Vista Murrieta 17:54
5 ALEJANDRO MARISCAL 9 Bloomington (blo) 17:55
6 GERARDO VAZQUEZ 9 Bloomington (blo) 17:58
7 MOSES CRAWFORD 9 El Camino (oce) 18:00
8 TYE HANDAL 9 Paloma Valley 18:05
9 ALEJANDRO PEREZ 9 Whittier 18:06
10 BLAKE ODOM 9 San Marcos (sm) 18:08
11 CAMERON HYDE 9 Paloma Valley 18:10
12 ANGEL FLORES 9 Burbank 18:10
13 CALEB WONG 9 Cosumnes Oaks 18:11
14 DANIEL GONZALEZ 9 Downey (dow) 18:12
15 TAVIT HALLAJIAN 9 Burbank 18:19
16 BEN HANSEN 9 Palisades 18:22
17 JACK HOCKLEY 9 Palisades 18:25
18 JOSH CHO 9 Burbank 18:25
19 JONATHON FLORES 9 Palisades 18:28
20 SEAN GALUSHA 9 San Marcos (sm) 18:37
21 ALEX DIAZ 9 Bloomington (blo) 18:39
22 DYLAN MARTIN 9 Paloma Valley 18:40
23 CHRISTOPHER MELEND 9 West Covina 18:41
24 HUNTER PARKER 9 Palisades 18:42
25 MAX MARTINEZ 9 Vista Murrieta 18:47
26 OSCAR CHAVEZ 9 West Covina 18:51
27 MIGUEL PARGA 9 Bloomington (blo) 18:52
28 WYATT TODD 9 Vacaville 18:53
29 JACOB PICKELL 9 Vista Murrieta 18:54
30 STEVIE STEINBERG 9 North Hollywood 18:55
31 BEN ALLEN 9 Crescenta Valley 18:57
32 ETHAN NGO 9 San Leandro 18:58
33 MATTHEW CHRONIS 9 San Marcos (sm) 18:58
34 MICHAEL PINEDA 9 West Covina 18:59
35 NATHAN BIRDSALL 9 San Marcos (sm) 19:17
36 LOUIE DAVILA 9 Whittier 19:24
37 MASON GUEVARA 9 Burbank 19:25
38 TREVOR COENEN 9 Paloma Valley 19:26
39 JOSEPH TERRY 9 Cosumnes Oaks 19:26
40 JOHN MCGRATH 9 West Covina 19:28
41 KIELY MIZUMOTO 9 Palisades 19:28
42 BRODIE CALL 9 Paloma Valley 19:28
43 JAKE VERGARA 9 San Leandro 19:32
44 DOMINIC CORTES 9 Vista Murrieta 19:33
45 ETHAN COVERT 9 Cosumnes Oaks 19:35
46 GENE TANAKA 9 Palisades 19:36
47 DILLAN RYDER 9 Vacaville 19:40
48 DAVID CHUNG 9 Centennial (cor) 19:41
49 DANIEL GONZALEZ 9 Anaheim 19:41
50 JAROD MOYERS 9 Amador Valley 19:42
51 BENITO REYES 9 Santee 19:44
52 NICK HALL 9 Cosumnes Oaks 19:44
53 SPENCER ESPARZA 9 Camarillo 19:47
54 RAYMOND OLIVER 9 Whittier 19:49
55 BRANDON ROSS 9 Vista Murrieta 19:49
56 JACOB JAUREGUI 9 Vacaville 19:52
57 DYLAN KLEMP 9 Vista Murrieta 19:52
58 RJ CORONEL 9 Burbank 19:54
59 BRIAN SHAFTER 9 Patrick Henry 19:55
60 DYLAN DEGROOD 9 Poly (riv) 19:56
61 ELIJAH PARROTT 9 Burbank 19:56
62 RYAN PAYAN 9 Vista Murrieta 19:57
63 ANDREW BANAGAS 9 Whittier 19:59
64 PHILLIP NEMAN 9 Palisades 19:59
65 JOHN YOON 9 Crescenta Valley 20:01
66 OCTAVIO MORENO 9 Anaheim 20:11
67 MATT BRUNNER 9 Crescenta Valley 20:12
68 GABE BAKER 9 Burbank 20:12
69 ERIK VICENTE 9 Santee 20:14
70 JOSHUA RAMOS 9 West Covina 20:15
71 JOSH FARRAR 9 San Marcos (sm) 20:16
72 JULIAN CALLY 9 Crescenta Valley 20:18
73 JOSE ESPINOZA 9 Bloomington (blo) 20:22
74 GABRIEL FULIGNI 9 Palisades 20:24
75 ALEX LAURENCE 9 Amador Valley 20:29
76 SAMIR MALHOTRA 9 Burbank 20:30
77 JC BIRKFELD 9 Palisades 20:31
78 ROBERT VALENZUELA 9 West Covina 20:32
79 JONATHAN VIDES 9 Foothill (sa) 20:34
80 CESAR TEJEDA 9 West Covina 20:36
81 CALEB NEWTON 9 Centennial (cor) 20:36
82 AUSTIN LABRY 9 Cosumnes Oaks 20:37
83 DYLAN MULLINAX 9 Poly (riv) 20:40
84 GALAAN ABDISSA 9 Palisades 20:41
85 EVAN KRAMER 9 Camarillo 20:41
86 MATTHEW ALONSO 9 Foothill (sa) 20:41
87 MAHMOUD MORSY 9 North Hollywood 20:42
88 JACK TINGLEY 9 Camarillo 20:42
89 JARED VALADEZ 9 Paloma Valley 20:44
90 THOMAS FARMER 9 Crescenta Valley 20:44
91 TONY DELCROGNALE 9 Foothill (sa) 20:45
92 SAM TICK 9 Poly (riv) 20:46
93 KRIS NEWKIRK 9 Vista Murrieta 20:47
94 BRYCE ACOSTA 9 Paloma Valley 20:47
95 RILEY GILBERTSON 9 Patrick Henry 20:48
96 GRIFFIN MAY 9 Patrick Henry 20:48
97 JASON FLITTIE 9 Camarillo 20:49
98 GINO APARICIO 9 Camarillo 20:50
99 LUKE SMITH 9 San Marcos (sm) 20:51
100 JOHNNY CHEN 9 San Leandro 20:53
101 JOSE GONZALEZ 9 Whittier 20:54
102 JOHN PACETTI 9 Foothill (sa) 20:55
103 TIMOTHY CHONG 9 San Leandro 20:55
104 JAY TITTERUD 9 Foothill (sa) 20:58
105 JORDAN BURKHARDT 9 Palisades 20:58
106 CARLOS GOTHAN 9 El Camino (oce) 20:58
107 KYLE DOJILLO 9 West Covina 21:01
108 STEFANOS KOUTSOS 9 Burbank 21:06
109 CAMERON POLLOCK 9 Centennial (cor) 21:07
110 ANTHONY CASILLAS 9 Downey (dow) 21:07
111 JUAN LUNA 9 Downey (dow) 21:18
112 ADRIAN HERNANDEZ 9 Palisades 21:19
113 WAUSON LIANG 9 San Leandro 21:22
114 ROBERT SILVA 9 Vista Murrieta 21:29
115 VINCENT TAM 9 San Leandro 21:35
116 BON WON KOO 9 Crescenta Valley 21:36
117 RAPHAEL VARELA 9 Centennial (cor) 21:37
118 NOAH SANTIAGO 9 Vista Murrieta 21:37
119 RORY BLATCHFORD 9 Foothill (sa) 21:40
120 BRYCE DEARDEN 9 Camarillo 21:43
121 ERL-DANIEL BOURGEAU 9 Downey (dow) 21:45
122 SHANE ROBBINS 9 Paloma Valley 21:46
123 GABRIEL VICTOR FABIA 9 Paloma Valley 21:47
124 WILLIAM SCHWEND 9 San Marcos (sm) 21:47
125 JACOB FLORES 9 Paloma Valley 21:48
126 ANDY BAHENA 9 Whittier 21:53
127 GAVIN RAETZ 9 Foothill (sa) 21:53
128 DANIEL TYGART 9 Paloma Valley 21:54
129 JOESEPH LEPEDA 9 Palisades 22:05
130 SPENCER BROCKETT 9 Camarillo 22:05
131 JACOB JUNIO 9 Crescenta Valley 22:10
132 JOSHUA BOWCUTT 9 El Camino (oce) 22:12
133 CAYDEN TREADWAY 9 San Marcos (sm) 22:16
134 CONNOR THOMPSON 9 Burbank 22:18
135 ISSAC CRUZ 9 Whittier 22:18
136 ALEX MINERO 9 Anaheim 22:19
137 JORDAN DREW 9 Centennial (cor) 22:23
138 JORDAN ECKENRODE 9 Paloma Valley 22:30
139 STEPHEN FLYNN 9 El Camino (oce) 22:34
140 KEAGAN LUNA 9 San Marcos (sm) 22:37
141 SEAN MONJI 9 Burbank 22:40
142 ENRIQUE LINAN 9 North Hollywood 23:04
143 ROY HUTSON 9 Vista Murrieta 23:05
144 MICHAEL TAN 9 North Hollywood 23:15
145 GIL DOMINGUEZ 9 Camarillo 23:17
146 HANS URIZAR 9 Paloma Valley 23:19
147 DAVID RIVERA 9 Anaheim 23:20
148 JEROD MCFARLANE 9 Patrick Henry 23:33
149 JAMES BLOESCH 9 Vacaville 23:36
150 BRANDON RIOS 9 Paloma Valley 23:39
151 SAM STEELE 9 Amador Valley 23:40
152 PATRICK HUNTSINGER 9 Camarillo 23:49
153 LEO QUEVEDO 9 Cosumnes Oaks 23:52
154 JOSEPH ABREO 9 Poly (riv) 23:53
155 LLEWYN ST JOHN 9 Palisades 23:57
156 MICHAEL PILLADO 9 Camarillo 23:59
157 CHRIS KORECKI 9 San Marcos (sm) 24:11
158 MICHAEL NUSSER 9 Paloma Valley 24:12
159 GUS MINERO 9 Anaheim 24:30
160 MICHAEL LENA 9 San Marcos (sm) 24:46
161 DOMINCK LUOUNG 9 Cosumnes Oaks 25:00
162 TERRY MACH 9 Anaheim 25:01
163 DIEGO JIMENEZ 9 Coachella Valley 25:10
164 ISIAH CASTRO-GOMEZ 9 West Covina 25:10
165 GRANT BOLAND 9 Foothill (sa) 25:12
166 DAVID SANCHEZ 9 Anaheim 25:16
167 ALEX SARKISSIAN 9 Crescenta Valley 25:37
168 NICHOLAS CABALLERO 9 Camarillo 25:37
169 MATTHEW PENA 9 Whittier 25:43
170 RYAN TAYLOR 9 Foothill (sa) 26:00
171 RUBEN MURO 9 Centennial (cor) 26:05
172 NOAH SMITH 9 San Marcos (sm) 26:25
173 ALEX GLENN 9 Amador Valley 26:31
174 IVAN ESCUSA 9 Foothill (sa) 26:36
175 GEORGE HARDY 9 Camarillo 27:08
176 WYATT PHIPPS 9 Camarillo 27:46
177 ULYSESS ALMANZA 9 Coachella Valley 29:12
178 DANIEL LEON 9 Downey (dow) 29:53
Race #80 Boys Freshman Division 1 12:01 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALEX MARTINEZ 9 Clovis 16:59
2 JAKOB BIBLE 9 Rancho Cucamonga 17:06
3 RYAN RENKEN 9 Claremont 17:07
4 JORDAN MORRIS 9 Clovis 17:15
5 JOSE MELCHOR 9 Baldwin Park 17:17
6 SEAN RENKEN 9 Claremont 17:20
7 JACKIE MOUA 9 Clovis 17:23
8 ISAIAH INGRAM 9 Rancho Verde 17:26
9 ENRIQUE VILLA 9 Corona 17:28
10 JORGE SUAREZ 9 Santa Ana 17:29
11 CHRIS WEILAND 9 Rancho Cucamonga 17:31
12 RICKY KUCIEMBA 9 Capo Valley 17:32
13 CODY BRDAR 9 El Camino Real 17:33
14 OWEN BISHOP 9 Claremont 17:33
15 TIMOTHY WELLS 9 Burroughs (bur) 17:38
16 NATHAN NICKESON 9 Clovis 17:43
17 CORY MEGNA 9 Rancho Cucamonga 17:45
18 BRENDAN ERWIN 9 Armijo 17:57
19 MARCUS CUIRIZ 9 Clovis 17:58
20 JOHN TURNER 9 Dana Hills 18:01
21 JOHNNY MUHLENKAMP 9 Burroughs (bur) 18:02
22 JACOB MORALES 9 Burroughs (bur) 18:04
23 HESS KYLE 9 Trabuco Hills 18:06
24 ADRIAN RAMIREZ 9 Santa Ana 18:13
25 RANDY NARANJO 9 Birmingham 18:15
26 MAX MCGUIRE 9 Claremont 18:16
27 RAYMOND SADEGHI 9 Venice 18:24
28 FRANK LAGUNAS 9 La Sierra 18:28
29 GRANT SIPOS 9 Rancho Cucamonga 18:31
30 FELIX LAWSON 9 Claremont 18:32
31 KEVIN LEE 9 Arcadia 18:32
32 RYAN AU 9 El Camino Real 18:33
33 EVAN SPRUCE 9 Claremont 18:34
34 MATT FIERRO 9 Clovis 18:36
35 ANTHONY LAMAR 9 Claremont 18:36
36 JACOB LANDSBERG 9 Claremont 18:38
37 KYLE KREDO 9 Capo Valley 18:38
38 LUIS GRIJALVA 9 Armijo 18:51
39 ETHAN ESTRADA 9 El Camino Real 18:52
40 JULIAN GUTIERREZ 9 Rancho Cucamonga 18:52
41 MATTHEW WEHAN 9 Dana Hills 18:55
42 JUSTIN DORRIS 9 Burroughs (bur) 18:57
43 AKI JOHN 9 James Logan 18:58
44 JEREMY INGRAHAM 9 Dana Hills 19:01
45 DANTE LUIS-BROWN 9 Claremont 19:02
46 FRANCISCO ROMERO 9 Santa Ana 19:03
47 RICARDO SALAS 9 James Logan 19:04
48 SHANE HEALY 9 Dana Hills 19:09
49 CHRIS SALAZAR 9 Villa Park 19:10
50 DANIEL FENDRICH 9 Burroughs (bur) 19:16
51 LORENZO CORONA 9 Los Osos 19:16
52 ALEX MUNOZ 9 La Sierra 19:18
53 ALEXANDER LONIAK 9 Trabuco Hills 19:18
54 MANUEL CONTRERAS 9 Corona 19:21
55 JOSHUA DIX 9 Trabuco Hills 19:21
56 CHRISTOPHER MORANO 9 Santiago (cor) 19:22
57 DINUK AMARASINGHE 9 Villa Park 19:22
58 CHRIS BUI 9 Villa Park 19:22
59 AMA NSEK 9 Chino Hills 19:23
60 SHAUN WEBER 9 Armijo 19:24
61 JASON MIRALLES 9 Armijo 19:24
62 CARLOS BELMONTE 9 El Camino Real 19:24
63 JUSTIN HAYATA 9 Arcadia 19:25
64 EVAN HARPER 9 Dana Hills 19:31
65 IZAQ DAVOLT 9 Arcadia 19:32
66 ANDREW ORAVETS 9 Los Osos 19:37
67 BRANDON LAGUNAS 9 Dana Hills 19:38
68 CAMERON BOOTH 9 Claremont 19:38
69 SETH AMBROSE 9 Villa Park 19:39
70 PATRICK WELLS 9 Burroughs (bur) 19:39
71 ROBERT SPROTTE 9 James Logan 19:41
72 KHOI LE 9 Trabuco Hills 19:42
73 FREDERICK LUNA 9 Chino Hills 19:46
74 BRANDON HOUGH 9 Dana Hills 19:48
75 ERIC CHAN 9 Claremont 19:52
76 KUSH ATTAL 9 Trabuco Hills 19:53
77 NICK DELGADO 9 Rancho Cucamonga 19:57
78 ERIK FLORES 9 Baldwin Park 19:59
79 TREVOR HAYASHIBARA 9 Trabuco Hills 20:00
80 WILLIAM POWELL 9 La Sierra 20:07
81 CHRIS LAMB 9 Venice 20:07
82 VICENTE ALMANZA 9 Birmingham 20:11
83 MATTHEW HOFFMAN 9 Trabuco Hills 20:12
84 CAMERON GARDUNO 9 Burroughs (bur) 20:13
85 ANTONIO GARCIA 9 Santa Ana 20:13
86 NICHOLAS MERCER 9 Chino Hills 20:17
87 ANTONIO ARROYO 9 Arcadia 20:17
88 COLE SCHUHMACHER 9 Trabuco Hills 20:17
89 DANNY SONG 9 Arcadia 20:18
90 NICOLAS MCCLURE 9 Trabuco Hills 20:20
91 NICHOLAS HILLS 9 Los Osos 20:20
92 CONNER MEDEL 9 Los Osos 20:20
93 KEVYN ROCHA 9 La Sierra 20:21
94 JACK CARPENTER 9 Claremont 20:21
95 HORACE ZONG 9 Arcadia 20:28
96 ALEX KREISS 9 Trabuco Hills 20:28
97 LUIS MIRANDA 9 Chino Hills 20:29
98 COLIN CLARK 9 Trabuco Hills 20:29
99 DIEGO HENRIQUEZ 9 Claremont 20:29
100 SEAN CHANG 9 Arcadia 20:33
101 JOSEPH VASQUEZ 9 Arcadia 20:35
102 VARUN PATEL 9 Chino Hills 20:36
103 ALEXANDER GREENE 9 Chino Hills 20:36
104 EMMANUEL JARDINEZ 9 Corona 20:39
105 NICHOLAS DORSETT 9 Trabuco Hills 20:42
106 JUSTIN OLIVIER 9 Capo Valley 20:49
107 ERIC TANG 9 Claremont 20:52
108 NATE MONTOYA 9 Elk Grove 20:53
109 ARTURO MARTINEZ 9 Villa Park 20:56
110 JOSE CAMPOS 9 Baldwin Park 20:56
111 JACK YEREM 9 Canyon (cc) 20:58
112 BANIEL ESPINAL 9 Rancho Cucamonga 20:58
113 BLAKE STARBUCK 9 Corona 21:00
114 MARK GOLDSTEIN 9 El Camino Real 21:02
115 ANDRES MENDEZ 9 Villa Park 21:03
116 KYLE ILETO 9 Chino Hills 21:05
117 COOPER ZOCH 9 Dana Hills 21:06
118 ARMANDO SMITH 9 Arcadia 21:07
119 CODY BLANKENSHIP 9 Trabuco Hills 21:14
120 ANTHONY GIACOLETTO 9 Canyon (cc) 21:14
121 JAMES MARQUEZ 9 Baldwin Park 21:21
122 JULIAN PORTILLO 9 Santa Fe 21:22
123 TREVOR ABE 9 Arcadia 21:22
124 RICARDO VEGA 9 Chino Hills 21:24
125 JOSH KIMMER 9 Canyon (cc) 21:26
126 EDGAR PEREZ 9 Trabuco Hills 21:27
127 SCOTT KIEHL 9 Los Osos 21:28
128 HAIDER AL KHAFAJI 9 Claremont 21:29
129 JATHAN SMITH 9 Rancho Cucamonga 21:40
130 KOLBY RATIGAN 9 Rancho Cucamonga 21:42
131 BRYCE FREEMAN 9 Rancho Cucamonga 21:46
132 KIRK CROCKETT 9 Capo Valley 21:50
133 ERIC HUBEN 9 Canyon (cc) 21:50
134 JOHN FORD 9 Birmingham 21:56
135 ZACHARY DUBOIS 9 Rancho Cucamonga 21:57
136 OWEN JOHNSON 9 James Logan 22:07
137 LUKE LEE 9 Arcadia 22:20
138 BRYAN BUDIMAN 9 Arcadia 22:23
139 DILLAN AHMED 9 Claremont 22:25
140 MANNY ULLOA-FEREGRI 9 Villa Park 22:26
141 JACOB ARREDONDO 9 Trabuco Hills 22:26
142 SCOTT ANDERSON 9 Claremont 22:28
143 DANTE MONTOYA 9 Chino Hills 22:31
144 EZEQUIEL CASTRO 9 James Logan 22:39
145 MATT WELLENDORF 9 Rancho Cucamonga 22:41
146 CARLOS GARCIA 9 La Sierra 22:43
147 NATHAN MCDANIEL 9 Santiago (cor) 22:48
148 ISAAC ZARATE 9 Santa Fe 22:49
149 JESSE GARCIA 9 Baldwin Park 22:51
150 LUCIO ESPINOZA 9 Capo Valley 22:52
151 MICHAEL NGUYEN 12 Villa Park 22:52
152 JORGE DELGADO 9 La Sierra 22:57
153 WILLIAM LI 9 Arcadia 23:00
154 AARON BUDIMAN 9 Arcadia 23:00
155 DEXXER MEDINA 9 Glendale 23:05
156 MOE BIGLARI 9 Villa Park 23:06
157 JAKOB LACA 9 Canyon (cc) 23:06
158 CASEY CORBETT 9 Capo Valley 23:21
159 CHRISTIAN RODRIGUEZ 9 La Sierra 23:22
160 MATEO GUERRERO 9 Rancho Verde 23:23
161 ANTONIO VAGLIENTY 9 Villa Park 23:23
162 JACK STEIN 9 Villa Park 23:24
163 MATT NGUYEN 9 Villa Park 23:31
164 MATT JOHNSON 9 Rancho Cucamonga 23:32
165 HIRAM HUERTA 9 Alhambra (alh) 23:32
166 ISAAC MEDINA 9 Santa Fe 23:37
167 TIM AGUILAR 9 Villa Park 23:40
168 ROBERT MENA 9 Alhambra (alh) 23:41
169 TYLER GAZZANIGA 9 Los Osos 23:43
170 CASEY KUMBAKI 9 Birmingham 23:45
171 JOSUE MALDONADO 9 Santa Fe 23:45
172 AUSTIN DUARTE 9 Santiago (cor) 23:53
173 HUGH CHEON 9 Arcadia 23:58
174 BOBBY KISSEE 9 Villa Park 24:07
175 STEVEN HUANG 9 Alhambra (alh) 24:24
176 JOHN CABALLERO 9 Rancho Cucamonga 24:54
177 DAETON RENAUD 9 Elk Grove 24:54
178 WILLIAM LIN 9 Arcadia 25:07
179 ARSH SHARMA 9 Armijo 25:13
180 PAUL STANGELAND 9 Chino Hills 25:21
181 NICHOLAS ZANI 9 Capo Valley 25:42
182 DANIEL ADEA 9 Los Osos 25:50
183 BRIAN CHAO 9 Capo Valley 26:02
184 MARVIN SERRANO 9 Baldwin Park 26:13
185 ADRIAN ZAVALA 9 Alhambra (alh) 26:53
186 ANDREW HEMBREE 9 Villa Park 27:07
187 WILLIAM PAPROSKI 9 Villa Park 28:57
188 LAZARUS BONILLA 9 Rancho Cucamonga 29:12
189 JOSE RAMIREZ 9 La Sierra 29:22
190 HAYDEN MARTOIS 9 Rancho Cucamonga 29:32
Race #81 Boys Freshman Division 1 12:09 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALEXANDER STRUZYNA 9 Bakersfield 17:08
2 NICK ABBINANTI 9 Simi Valley 17:20
3 JACOB HERNANDEZ 9 Ventura 17:40
4 DAVID MORENO 9 Quartz Hill 17:47
5 JACKSON LAIRD 9 Davis 17:48
6 ALBERT MADUENO 9 El Rancho 18:00
7 EVERETT WILLIAMS 9 Carlsbad 18:01
8 WYATT HESS 9 Wilson (lb) 18:09
9 MASON PARKS 9 Bakersfield 18:10
10 PARKER ROUS 9 Bakersfield 18:14
11 JACK SCHAEFER 9 Steele Canyon 18:16
12 ADRIAN FLORES 9 El Rancho 18:17
13 BRYCE BUTLER 9 Quartz Hill 18:17
14 TAYLOR STEPHENSON 9 Quartz Hill 18:17
15 MARIO MACHUCA 9 King (riv) 18:19
16 BEN EDWARDS 10 Palo Verde 18:19
17 NICK RANDAZZO 9 Ventura 18:33
18 JORGE VENEGAS 9 Temecula Valley 18:48
19 EVAN TINKER 9 King (riv) 18:51
20 FOX CONNER 9 Davis 18:55
21 JOSH HOSEA 9 Palo Verde 18:58
22 JESUS IBARRA 9 Heritage (rom) 19:00
23 JOHN MARCOUX 10 Ventura 19:00
24 MARIO JIMENEZ 9 Simi Valley 19:01
25 DOMINIC GARZA 9 Steele Canyon 19:01
26 JACK SELBY 9 Ventura 19:01
27 TRENTON STEVENS 9 Quartz Hill 19:10
28 JOSH DIAZ 9 Simi Valley 19:13
29 JONATHON GUEVARA 9 Fountain Valley 19:19
30 KRYSTIANO MALDONAD 9 Serrano 19:22
31 AMOGHA DAHAL 9 Fountain Valley 19:22
32 JONATHAN MACIEL 9 El Rancho 19:26
33 BENJAMIN LITTLE 9 Carlsbad 19:29
34 COLIN BERNEY 9 King (riv) 19:29
35 CARLOS HUERTA 9 Serrano 19:32
36 NICHOLAS LEACOX 9 Davis 19:32
37 MARTIN PLASCENCIA 9 Quartz Hill 19:37
38 ERIC LANDEVARDE 9 El Rancho 19:42
39 NATHAN MORGAN 12 El Toro 19:42
40 DAVID RODRIGUEZ 9 Garfield 19:47
41 MAX ABELE 9 Ventura 19:49
42 AUSTIN SIMPSON 9 King (riv) 19:54
43 ARTURO GONZALEZ 9 Wilson (lb) 19:56
44 RAFUEL GONZALEZ 9 El Rancho 19:56
45 HUY NGUYEN 9 Fountain Valley 19:59
46 AUSTIN DAI 9 King (riv) 20:00
47 JUSTIN GRAHAM 9 King (riv) 20:01
48 ABEL MARTINEZ 9 King (riv) 20:01
49 LUKE STOKES 9 Carlsbad 20:01
50 JOHNNY HUYNH 9 Fountain Valley 20:03
51 BEN BRADY 9 Palo Verde 20:04
52 CARTER KNIGHT 9 Carlsbad 20:05
53 LEONARDO GARCIA 9 Quartz Hill 20:10
54 BRYAN ABARCA 9 Heritage (rom) 20:12
55 TYLER SAVAGE 12 El Toro 20:14
56 JUAN MANGUIA 9 Temecula Valley 20:14
57 DILLON GRAY 9 Quartz Hill 20:15
58 ANDREW STUMPF 9 Los Alamitos 20:16
59 JUSTIN MCWEENEY 9 Los Alamitos 20:18
60 MARTIN SU 9 Santa Monica 20:20
61 NICK ANDERSON 9 Steele Canyon 20:23
62 BEN ZIESKE 9 Steele Canyon 20:24
63 SPENCER CEFALU 9 Ventura 20:27
64 ELIJAH HERNDEZ 9 Carlsbad 20:28
65 MADISON KOELZER 9 Fountain Valley 20:32
66 BRENDAN HOLM 9 Serrano 20:32
67 DERICK VILLAFUERTE 9 El Rancho 20:33
68 GABE WILLIAMS 9 Santa Monica 20:39
69 ALASDAIR MACKENZIE 9 Serrano 20:46
70 ETHAN BAGDASARIAN 9 Temecula Valley 20:50
71 ERICK CABRERA 9 Santa Monica 20:50
72 GAUSE NOAH 9 Bakersfield 20:56
73 JOHN CONNOR URIELL 9 Carlsbad 20:59
74 OLIVER PEAKE 9 Santa Monica 20:59
75 LUDWIG HAERINGER 9 Santa Monica 21:02
76 ZACHARY GOLDSTEIN 9 Fountain Valley 21:05
77 DANIEL RAMIREZ 9 Santa Monica 21:06
78 BROCK RUBLE 9 Quartz Hill 21:12
79 JEREMY O'SULLIVAN 9 Los Alamitos 21:15
80 DANNY PUENTES 9 Heritage (rom) 21:18
81 CONER MOORE 9 El Rancho 21:18
82 KEVIN MARTINEZ 9 Wilson (lb) 21:20
83 AUSTIN ADAMS 9 King (riv) 21:21
84 YOUSEF KHALEQ 9 Fountain Valley 21:31
85 ALEJANDRO VEGA 9 Carlsbad 21:33
86 BRYCE GATES 9 Steele Canyon 21:35
87 CARLOS SAN JUAN 9 Glendora 21:38
88 EL TORO KHAI 9 El Toro 21:46
89 CHRIS JUN 9 El Toro 21:46
90 JOSEPH MASTERSON 9 Los Alamitos 21:50
91 GERARDO LOPEZ 9 Chaffey 21:51
92 KENNETH JONES 9 Los Alamitos 21:52
93 ISAAC BANEZ 9 Los Alamitos 21:54
94 ETHAN LAU 11 El Toro 21:54
95 DAVID GORDON 9 Los Alamitos 21:57
96 HARTLINE ETHAN 11 El Toro 21:59
97 JORGE LARA 9 Ventura 22:03
98 PATRICK BAKON 9 Ventura 22:08
99 DANIEL KELLY 9 Ventura 22:08
100 NATHAN ILLERHAUS 9 Ventura 22:09
101 AUSTIN HOLLOMAN 9 Simi Valley 22:10
102 KYLE ZOLKIN 9 Santa Monica 22:10
103 DYLAN BIVENS 9 Fountain Valley 22:12
104 JACOB WILLIAMS-GIROU 9 Los Alamitos 22:15
105 JACK WILLIAMS 9 Davis 22:15
106 JACOB WINKLE 9 Fountain Valley 22:19
107 CHANDLER NELSON 9 Ventura 22:37
108 RANDY VALENZUELA 9 El Rancho 22:38
109 MESSICK MATHEW 9 Fountain Valley 22:43
110 KEVIN AGUIAR 9 El Rancho 22:43
111 PHILLIP UNG 9 Wilson (lb) 22:44
112 DYLAN ALLRED 9 Los Alamitos 22:44
113 JORDAN WILSON 9 Fountain Valley 23:01
114 BRYCE WEBER 9 Temecula Valley 23:03
115 KYLE QUON 9 Glendora 23:06
116 COLE BARRON 9 Glendora 23:07
117 POLO VALDIVIA 9 Heritage (rom) 23:10
118 JORDAN STEIGELLFEST 9 Santa Monica 23:27
119 LENNY ODELL 9 Temecula Valley 23:31
120 DYLAN HUYNH 9 Fountain Valley 23:39
121 IRA SEHATI 9 Ventura 23:39
122 PATRICK BARROS 9 Ventura 23:51
123 JONATHAN RULISON 9 Los Alamitos 24:02
124 GATSBY SMITH 9 Los Alamitos 24:36
125 DYLAN GARCIA 9 Ventura 24:50
126 ANTHONY BADELL 9 Temecula Valley 24:51
127 FREDDIE ROGUE 9 Temecula Valley 24:51
128 CALEB WATSON 9 Ventura 25:02
129 NATHANIEL MORGAN 9 Glendora 25:06
130 MIKHAIL SALUD 9 Glendora 25:09
131 JACOB FRY 9 Glendora 25:15
132 LUIS ZEPEDA 9 Chaffey 25:19
133 RICHARD LAYOS 9 Chaffey 25:26
134 ROSENDO CASTELLANO 9 Heritage (rom) 25:28
135 FINN VILLARREAL 9 Santa Monica 26:15
136 ZACHARY CAPUANO 9 Fountain Valley 26:40
137 BRIAN GERKIN 9 Temecula Valley 27:25
138 DOMINIC ALLAF 9 Glendora 27:31
139 ADONIS RUBIO 9 Wilson (lb) 27:39
140 SLAVA DUBOURDIEU 9 Los Alamitos 30:06
141 PHILIP LIN 9 Glendora 32:30
142 URV BHATT 9 Glendora 34:14
143 ANDREW KALAIJI 9 Glendora 35:48
Race #82 Boys Freshman Division 1 12:17 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ETHAN COMEAUX 9 Redondo Union 17:10
2 SEBASTIAN FRANCESC 9 Monte Vista (dan) 17:20
3 KEVIN MAUGE 9 Mira Costa 17:21
4 DANIEL MANELOVEG 9 Monte Vista (dan) 17:22
5 JUSTIN SHERFEY 9 West Ranch 17:25
6 ETHAN DUFFY 9 Newbury Park 17:42
7 HUNTER COVARRUBIAS 9 West Ranch 17:47
8 ERNESTO CASTRO 9 Valley View (mv) 17:48
9 JAKE CARVER 9 West Ranch 17:49
10 ANDRE GOCKE 9 Newbury Park 17:51
11 CALEB LLORIN 9 Mira Costa 17:56
12 MATHEW GO 9 West Ranch 18:08
13 JACK ARNOLD 9 West Ranch 18:08
14 ANDREW COSTLEY 9 Mira Costa 18:10
15 MICHAEL HAGGENMILLE 9 West Ranch 18:13
16 JACOB HARRINGTON 9 Buena 18:15
17 MILES WONG 9 Troy 18:22
18 JONATHAN AYSON 9 California (whi) 18:24
19 MAX ROHDE 9 Mira Costa 18:25
20 ROSELIS FABIAN 9 Newbury Park 18:25
21 RUDY VALDIVIA 9 Valley View (mv) 18:41
22 AUSTIN LAMB 9 Mira Costa 18:45
23 CARTER BOWDOIN 9 Loyola 18:47
24 GERALD DELORIE 9 Marina 19:04
25 JONAH LEE 9 Troy 19:07
26 KESTER TAN 9 Loyola 19:08
27 SAM COREY 9 Troy 19:10
28 ANTHONY NOBLE 9 Valley View (mv) 19:11
29 JOSEPH TORRES 9 California (whi) 19:12
30 MICHAEL FISSINGER 9 Loyola 19:16
31 ALEJANDRO LOERA 9 Poly (lb) 19:16
32 MARCUS MALEY 9 La Serna 19:23
33 MATTHEW ARRUDA 9 Mira Costa 19:38
34 MICHAEL GARCIA 9 Etiwanda 19:39
35 JOHN WOOD 9 Mira Costa 19:40
36 ERIC ESPINOZA 9 California (whi) 19:44
37 MATTHEW JACOBSON 9 Yucaipa 19:45
38 CLAY NISHI 9 Newbury Park 19:48
39 DEAN MARTINEZ 9 Etiwanda 19:50
40 ALEJANDRO RIOS 9 Paramount 19:51
41 BENJAMIN DOUGLAS 9 Redondo Union 19:52
42 AIDAN BELL 9 Redondo Union 19:55
43 ADRIAN JAUREGUI 9 Loyola 19:57
44 JOSE SALAZAR 9 Paramount 19:59
45 KEVIN GLASSER 9 Mira Costa 19:59
46 ZACH BUNCH 9 Yucaipa 20:00
47 HAROLD SIMMONS 9 Poly (lb) 20:02
48 ALEX QUIJADA 9 California (whi) 20:07
49 EMERSON SMITH 9 Newbury Park 20:07
50 NOAH RODGERS 9 Yucaipa 20:08
51 ISAAC FLORES 9 Cleveland 20:09
52 ZACHARY SEMINER 9 Roseville 20:14
53 CHRIS ANAYA 9 La Serna 20:15
54 JOSHUA SUZUKI 9 Troy 20:20
55 LUKE RUAN 9 University (irv) 20:21
56 ALEJANDRO CONTRERA 9 California (whi) 20:26
57 PATRICK GARNICA 9 Redondo Union 20:29
58 JORGE PONCE 9 Poly (lb) 20:30
59 LEONARDO GARCIA 9 Paramount 20:33
60 RYAN BENNETT 9 California (whi) 20:44
61 XAVIER CUELLAR 9 California (whi) 20:45
62 ISAIAH SANCHEZ 9 Valley View (mv) 20:46
63 HAYDEN MOORE 9 Yucaipa 20:47
64 JASEN PENA 9 Paramount 20:47
65 REES JONES 9 Mira Costa 20:47
66 ISARAEL AYALA 9 Paramount 20:48
67 BRETT MILLER 9 University (irv) 20:48
68 BRAYDEN BRUGGEMAN 9 Poly (lb) 20:51
69 PACIFIC ENG 9 University (irv) 20:51
70 JOSE VASQUEZ 9 Poly (lb) 20:54
71 FORREST WILL CHAFFE 9 Poly (lb) 20:55
72 ALEX LY 9 Poly (lb) 20:55
73 SAMMY PECHTER 9 Newbury Park 21:03
74 MATT MULLINS 9 Mira Costa 21:03
75 CHRIS ROY 9 Loyola 21:08
76 GAVIN PFAFFINGER 9 Loyola 21:09
77 DEREK MATOS 9 Poly (lb) 21:10
78 DIEGO CASTILLO 9 California (whi) 21:11
79 ZACH DIGNAN 9 University (irv) 21:11
80 JONATHAN VAN SCHOO 9 Troy 21:12
81 ERIC FUSON 9 Poly (lb) 21:12
82 SAM KNOTT 9 Troy 21:16
83 AIDAN LINDGREN 9 West Ranch 21:20
84 CAMERON POOLE 9 Yucaipa 21:21
85 BRENDAN BOYLE 9 Redondo Union 21:29
86 MICHAEL SANCHEZ 9 Buena 21:33
87 MATTHEW CRUZ 9 California (whi) 21:33
88 JASON JAARSMA 9 Mission Hills 21:33
89 ADAM BENMOHAMED 9 University (irv) 21:36
90 OSCAR PELCASTRE 9 Paramount 21:38
91 HAYATO KATO 9 University (irv) 21:39
92 GAVIN ARRIETA 9 Valley View (mv) 21:41
93 HUNTER DUNN 9 Marina 21:47
94 SHOTA KOBAYASHI 9 Redondo Union 21:49
95 BEN FALLEY 9 Mira Costa 21:58
96 LUCAS SCHULTZ 9 Buena 22:01
97 DANE STURGES-ANDER 9 Poly (lb) 22:02
98 LOUIS HOUTS 9 Roseville 22:02
99 RICARDO MARISON 9 Valley View (mv) 22:04
100 SEAN O'LEARY 9 Yucaipa 22:06
101 MATTHEW LUDOVICO 9 West Ranch 22:09
102 MATTHEW DISANDRO 9 Mira Costa 22:12
103 SAM CHO 9 Mission Hills 22:14
104 NIKOLAS JOHNSTON-FA 9 Etiwanda 22:21
105 JAVON CAMPBELL 9 Redondo Union 22:26
106 NICOLAS CARUSO 9 Marina 22:28
107 MONY SOM 9 Poly (lb) 22:31
108 DANIEL COLLINS 9 Poly (lb) 22:35
109 NATHAN ALARID 9 California (whi) 22:41
110 MICHAEL SORENSEN 9 West Ranch 22:41
111 MICHAEL GOMEZ 9 Loyola 22:43
112 NICK LOPEZ 9 Yucaipa 22:46
113 ANTHONY LAZZARA 9 West Ranch 22:51
114 SAM NEIMANN 9 Mission Hills 22:59
115 DAVID MUNOZ 9 Redondo Union 23:08
116 HERON EDWARDS 9 University (irv) 23:13
117 HECTOR GALLEGOS 9 Paramount 23:19
118 MARQUIS MORENO 9 Buena 23:21
119 GEORGE ROCHELLE 9 Mira Costa 23:22
120 DOMINIC GAWEL 9 Poly (lb) 23:38
121 KYLE MCDONALD 9 Buena 23:44
122 BRYCE HILDEBRAND 9 West Ranch 23:55
123 JORGE CORTEZ 9 Upland 23:56
124 JARED PEARSON 9 Marina 23:58
125 KYLE HORIUCHI 9 Marina 24:00
126 KYLE LAKE 9 West Ranch 24:09
127 ARNOLD SANCHEZ 9 California (whi) 24:13
128 ADAM SMELTZER 9 Newbury Park 24:18
129 MATTHEW DERN 9 Cleveland 24:51
130 ANDREW STONE 9 Upland 24:53
131 AUSTIN SMITH 9 Yucaipa 24:59
132 CONRAD DENNY 9 Redondo Union 25:32
133 TYLER WALKER 9 Yucaipa 25:50
134 ADAM CURIEL 9 Etiwanda 25:56
135 NICHOLAS VALDIVIEZ 9 Upland 25:57
136 JOSHUA LAMBERT 9 University (irv) 26:02
137 CARLOS PLASCENCIA 9 Paramount 26:12
138 CHRISTOPHER THIES 9 Upland 26:14
139 SAGE HESS 9 University (irv) 26:43
140 MICHAEL HALK 9 Buena 29:48
141 JOSH PUNONGBAYAN 9 Yucaipa 32:43
Race #83 Girls Sophomore Division 1 12:24 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CAILEY IVES 10 Great Oak 19:31
2 TAYLOR LAWSON 10 Great Oak 20:02
3 ALLYSON STUCKEY 10 Great Oak 20:02
4 CAMILLA MONTEROSO 10 Capo Valley 20:13
5 MARISSA BASS 10 Capo Valley 20:14
6 VICTORIA HICKMAN 10 Great Oak 20:32
7 HANNAH KROGER 10 Capo Valley 20:38
8 HEATHER CARR 10 Fountain Valley 20:43
9 STEPHANIE ARNOLDO 10 Capo Valley 20:46
10 ALYSSA UNGRADY 10 Great Oak 20:51
11 NAMRATA SUBRAMANIA 10 Monta Vista (cup) 20:55
12 ALEX SEGEBERG 10 Great Oak 20:59
13 LAURA RESENDIZ 10 Fountain Valley 21:05
14 ANGELINA PEREZ 10 Valley View (mv) 21:08
15 KATIE MIRANDO 10 Great Oak 21:10
16 ARLENE AVALOS 10 Great Oak 21:18
17 CARRIE BUCKLEY 10 Great Oak 21:28
18 TATUM SANDZIMIER 10 Capo Valley 21:37
19 KIRAN DHILLON 10 Elk Grove 21:38
20 KIRSTEN MCMANUS 10 El Toro 21:39
21 ASHLYNN GRAHAM 10 Aliso Niguel 21:41
22 KAITLIN CARROLL 10 Capo Valley 21:59
23 MIRANDA HUIZING 10 Palo Verde 22:00
24 HANNAH SANDERS 10 Great Oak 22:01
25 SAVANNAH SNELL 10 Capo Valley 22:05
26 ALYSON BOLYE 10 Elk Grove 22:08
27 CYNTHIA GOALD 10 Valley View (mv) 22:09
28 VICTORIA MAGANA 10 Rancho Cucamonga 22:10
29 MICHELLE DOAN 10 Fountain Valley 22:14
30 COURTNEY LONSDALE 10 Great Oak 22:15
31 ELIZABETH SUTTER 10 Great Oak 22:17
32 ARNDT ARIANE 10 St. Francis (sac) 22:22
33 ANNIE RAMICH 10 Armijo 22:24
34 CARLY PIERCE 10 Corona 22:24
35 KELSEY LAMPH 10 Palo Verde 22:25
36 LORENA RUBALCAVA 10 Valley View (mv) 22:26
37 KRISSY HILTON 10 Temecula Valley 22:29
38 JAMIE ORMSBY 10 West Ranch 22:33
39 MARIAH KITAYA 10 Fountain Valley 22:34
40 CONNIE NGUYEN 10 Fountain Valley 22:35
41 ISABEL GUTIERREZ 10 Aliso Niguel 22:43
42 CRISTINA CARRILLO 10 Corona 22:45
43 MADELINE BURAKOFF 10 Capo Valley 22:48
44 LINDA FEREGRINO 10 Valencia (pla) 22:49
45 EMILY LA 10 Chaparral 22:53
46 SHARON LEE 10 Troy 22:59
47 RACHEL REEVES 10 El Toro 23:00
48 ISABELA GARCIA 10 St. Francis (sac) 23:00
49 JULIA GIONET 10 El Toro 23:03
50 XIADANI VAZQUEZ 10 Aliso Niguel 23:04
51 KAREENA DESILVA 10 Dos Pueblos 23:05
52 MELISSA CHIMWAZA 9 Rancho Cucamonga 23:07
53 MAKAYLA STEVENS 10 Capo Valley 23:07
54 MARILYN KITAYA 10 Fountain Valley 23:07
55 ZOE HEAVNER 10 Palo Verde 23:08
56 SOSO AMATORU 10 Armijo 23:12
57 BRITNEY EDWARDS 10 Elk Grove 23:13
58 JULIET BATTURARO 10 St. Francis (sac) 23:14
59 MARIBEL CASTANON 10 Capo Valley 23:17
60 SUSAN GONZALEZ 10 Corona 23:18
61 SAMANTHA CARROLL 10 Capo Valley 23:20
62 HOPE NGUYEN 10 Valencia (pla) 23:21
63 KATELYN BERTO 10 Palo Verde 23:24
64 KAREN AVILA 10 Corona 23:26
65 EVELYN CASTRO 10 Corona 23:27
66 KAYLA SUAN 10 Palo Verde 23:29
67 THIANNE LE 10 El Toro 23:30
68 DEANNA NGUYEN 10 Valencia (pla) 23:33
69 JERRALEAN DOQUISA 10 Palo Verde 23:42
70 ALINA WASJUTIN 10 Dos Pueblos 23:42
71 GRACE BAXTER 10 Armijo 23:44
72 JACKLYN THOMPSON 10 El Toro 23:44
73 TEYA SEARLES 10 Chaparral 23:46
74 BRITTANY GILLIONS 10 Aliso Niguel 23:46
75 TORI MORGAN 10 Fountain Valley 23:49
76 KARINA SANTILLAN 10 Armijo 23:51
77 KYLEE WAALK 10 West Ranch 23:52
78 JULIA HEATON 10 Troy 23:54
79 HAILEY CASINO 10 Troy 24:03
80 MEENA HOSHMAND 10 Capo Valley 24:03
81 KELLY MEUSBORN 10 Elk Grove 24:06
82 ANGIE LY 10 Fountain Valley 24:07
83 ASHLEA PLANESI 10 Elk Grove 24:08
84 AILEEN NGUYEN 10 Fountain Valley 24:13
85 KAYLEIGH LUCERO 10 El Toro 24:13
86 WHITNEY SCHURING 10 Corona 24:14
87 ALLIE GRIFFITH 10 Aliso Niguel 24:15
88 IRIDIAN VALDIVIA 10 Valley View (mv) 24:15
89 JACKELINE SALAMONCA 10 Valley View (mv) 24:17
90 JULIE BRENNER 10 Aliso Niguel 24:20
91 ISABELLA SACA 10 St. Francis (sac) 24:20
92 DAISY LUCERO 10 Corona 24:22
93 GALLIA SAMANTHA 10 St. Francis (sac) 24:23
94 JAZMINE LOPEZ 10 Rancho Cucamonga 24:25
95 STEPHANIE PADILLA 10 Corona 24:33
96 ARIANNA MAXWELL 10 Chaparral 24:41
97 ASHLEY KU 10 West Ranch 24:41
98 KATHERINE HUFF 10 Capo Valley 24:42
99 SOPHIE HUANG 10 St. Francis (sac) 24:46
100 ERIKA CRUZ 10 Dos Pueblos 24:48
101 DANAE HALL 10 West Ranch 24:49
102 CAITLYN PEREZ 10 Chaparral 24:49
103 JENNIFER YALE 10 Aliso Niguel 24:50
104 ARIANNA GARCIA 10 La Serna 24:52
105 ANGELA YANG 10 Alhambra (alh) 24:53
106 BRITTON FRIEDMAN 10 Capo Valley 24:56
107 KAREN TUVALAN 10 Corona 25:05
108 ALEXIS EMIG 10 Aliso Niguel 25:06
109 HAYLEY BENSMILLER 10 West Ranch 25:14
110 CHELSEA FAJARDO 10 Corona 25:17
111 ILLEANA RIVAS 10 La Serna 25:20
112 CLARISSA GARDEA 10 Aliso Niguel 25:20
113 NICOLE HIGA 10 Capo Valley 25:21
114 TAYLOR GARVEY 10 Aliso Niguel 25:25
115 COURTNEY OBERHOLTZ 10 Rancho Cucamonga 25:25
116 JENNA FIELDS 10 Aliso Niguel 25:29
117 BRITTANY ENRIQUEZ 10 Valley View (mv) 25:31
118 SAMANTHA FONG 10 Buena 25:38
119 ASHLEY CHAVEZ 10 La Serna 25:40
120 JORDAN WILEY 10 Aliso Niguel 25:42
121 ANNALISE SPANOS 10 Aliso Niguel 25:43
122 MARIA LINARES 10 Corona 25:49
123 KARLA MONTIEL 10 Troy 25:56
124 JAEIN CHO 10 Valencia (pla) 26:03
125 CAMILLE GRIEGO 10 La Serna 26:04
126 ALLISON MILLER 10 West Ranch 26:05
127 EMILY MEDIGOVICH 10 Elk Grove 26:12
128 SABRINA MICHALOW 10 Capo Valley 26:23
129 ALISHA NAGARKAR 10 Capo Valley 26:25
130 MADELAINE NGUYEN 10 Corona 26:26
131 DIANA SOTELO 10 Valencia (pla) 26:27
132 ISABEL LIVINGSTON 10 Elk Grove 26:28
133 DESIREE ESPARZA 10 Corona 26:30
134 LAURISSA LEE 10 Elk Grove 26:35
135 VIVYANA PRADO 10 Alhambra (alh) 26:41
136 KAITLYN HANCOCK 10 Fountain Valley 26:49
137 MACKENZIE NEWELL 10 Aliso Niguel 27:03
138 ALICIA ESCOBAR 10 Paloma Valley 27:05
139 REBECCA FALK 10 Rancho Verde 27:05
140 DAISIE HERNANDEZ 10 Rancho Verde 27:06
141 ANDREA GOMEZ 10 Rancho Cucamonga 27:17
142 ALYSSA GONZALEZ 10 Corona 27:20
143 ABIGAIL DONNELLY 10 West Ranch 27:32
144 BRIANNA VASQUEZ 10 Alhambra (alh) 27:42
145 ALYSSA EMMONS 10 Aliso Niguel 27:43
146 KALEIGH MADLOCK 10 Temecula Valley 27:51
147 KEISHA EDWARDS 10 Elk Grove 28:02
148 LAUREN YOUNG 10 Valencia (pla) 28:08
149 YASUKA TSUCHIHARA 10 Alhambra (alh) 28:22
150 JAQUELINE LEE 10 Troy 28:28
151 CAMILLE SPITTLE 10 Buena 28:37
152 RAEGAN HEALEY 10 St. Francis (sac) 28:46
153 NIRVANA ELLABOUDY 10 Aliso Niguel 28:52
154 DANI TAYLOR 10 St. Francis (sac) 29:03
155 ASHLII PEREZ 10 Troy 29:15
156 CYNTHIA TORRES 10 Corona 29:23
157 TANYA NGUYEN 10 Valencia (pla) 29:56
158 JESSICA GARIBAY 10 La Serna 31:02
159 GABRIELA CARRAZCO 10 Alhambra (alh) 31:11
160 JESSIE WONG 10 Alhambra (alh) 31:14
161 EVA JORDAN 10 Temecula Valley 31:24
162 JOLIE MCCUMBER 10 Elk Grove 31:43
163 MADISON FREEMAN 10 West Ranch 31:50
164 LEARA DOMINGUEZ 10 Valencia (pla) 32:01
165 ZOHA JAMAL 10 Valencia (pla) 32:09
166 CHLOE RANCES 10 West Ranch 32:32
167 DAYANA RAMIREZ 10 West Ranch 33:43
Race #84 Girls Sophomore Division 1 12:32 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ELISE BENNER 10 Vista Murrieta 20:19
2 CASSIE BOYD 10 Vista Murrieta 20:37
3 NATALIE HARDIMAN 10 Redondo Union 20:53
4 CELINE ABELL 10 San Clemente 21:01
5 HANNAH KUROWSKI 10 Camarillo 21:02
6 MARISSA GONZALES 10 Camarillo 21:03
7 VALENCIA ALVAREZ 10 Yucaipa 21:11
8 RACHEL GEE 10 Yucaipa 21:12
9 JAILENE OROZCO 10 Downey (dow) 21:13
10 MCKENNA BROWNELL 10 San Clemente 21:14
11 ASHLEY FONTANILLE 10 Camarillo 21:15
12 SAMANTHA TAYLOR 10 Vista Murrieta 21:34
13 JESSIE GALGANI 10 Redondo Union 21:36
14 MADELINE CAMPAIGNE 10 El Camino (oce) 21:37
15 JULIA RIETMAN 10 El Camino (oce) 21:37
16 ALEX STEWART 10 El Camino (oce) 21:40
17 JASMINE SUAREZ 10 El Camino (oce) 21:40
18 ANDREA WHITE 10 University (irv) 22:14
19 ADRIANA AYALA 10 Whittier 22:16
20 NICOLE MELO 10 Amador Valley 22:17
21 ABBIE O'BRIEN 10 Amador Valley 22:23
22 JORDAN SNYDER 10 Amador Valley 22:36
23 OLIVIA HUDSON 10 Bakersfield 22:40
24 CLAIRE CASSIANI 10 Yucaipa 22:41
25 CHYNNA SAMANIEGO 10 Vista Murrieta 22:44
26 ALLISON SANCHEZ 10 Downey (dow) 22:46
27 BRENDA GARCIA 10 Camarillo 22:48
28 AMBER EISELE 10 San Clemente 22:54
29 ANDREA AYALA 10 Whittier 23:00
30 ARANTZA ZAMBRANO 10 Chaffey 23:01
31 KARA VELDHEER 10 Redondo Union 23:08
32 ALYSA BECK 10 Yucaipa 23:12
33 MADISON HULBERT 10 Redondo Union 23:22
34 SAMANTHA WILL 10 Redondo Union 23:26
35 KEIRA BUCHHEIT-PARK 10 Camarillo 23:29
36 KATIE HALE 10 Santiago (cor) 23:29
37 MELANIE ROJAS 10 Downey (dow) 23:31
38 MCKENNA HADLEY 10 Yucaipa 23:33
39 EMELY JACOBO 10 Downey (dow) 23:34
40 SARA BILOTTA 10 Redondo Union 23:35
41 ROWAN BERNDT 10 Redondo Union 23:52
42 NIKKY MENDOZA 10 Chaffey 23:54
43 SHAYLA FACER 10 Vista Murrieta 24:02
44 JOVANNA GONZALEZ 10 Chaffey 24:03
45 CARA INGRAM 10 Amador Valley 24:06
46 MAURA CARRICK 10 Amador Valley 24:09
47 ERICKA VELOZ 10 Redondo Union 24:10
48 SAN JUANA DEL RIO 10 Chaffey 24:10
49 CARISSA TOWNE 10 Grossmont 24:16
50 YSABEL THORN 10 Amador Valley 24:18
51 DEBORAH YUEN 10 University (irv) 24:19
52 CATALINA PANTOJA 10 Whittier 24:20
53 MARIE ZAVALA 10 El Rancho 24:20
54 REBECCA VEGA 10 Centennial (cor) 24:22
55 JUSTINE MORALES 10 Whittier 24:22
56 VICTORIA VEGA 10 Centennial (cor) 24:23
57 BHAVYA RAMIREDDI 10 Amador Valley 24:29
58 KAYLA GIANNATASIO 10 Santiago (cor) 24:34
59 CINDY MARTINEZ 10 Chaffey 24:36
60 MEGAN REEVE 10 San Leandro 24:37
61 REBECCA HOLLEY 10 Amador Valley 24:48
62 JESSICA MARTIN 12 Amador Valley 24:48
63 ARIANNA FINCH 10 Chaffey 24:49
64 DALIA CABRERA 10 Alisal 24:56
65 VALERIE MEDINA 10 El Camino (oce) 24:59
66 KATE CARTER 10 Carlsbad 25:06
67 EMMA MARSHALL 10 Carlsbad 25:09
68 JESSELA CANONIZADO 10 Redondo Union 25:21
69 HANNAH CARNEY 10 Grossmont 25:21
70 FAITH REKTE 10 Santiago (cor) 25:24
71 DIANNA KWONG 10 Centennial (cor) 25:33
72 MEGAN HILTON 10 Santiago (cor) 25:34
73 NICOLE PEDERSON 11 Redondo Union 25:38
74 JACQUELYN ARVIZU 10 Vista Murrieta 25:38
75 YASMIN ROJAS 10 Centennial (cor) 25:42
76 KRYSTYN KYONG 10 Amador Valley 25:43
77 DIANA GARCIA 10 Alisal 25:48
78 LIZETTE MENDEZ 10 Baldwin Park 25:49
79 ADRIANA VARGAS 10 Vista Murrieta 25:49
80 ALICIA SANCHEZ 10 Camarillo 25:49
81 LILIANA ARRAZOLA 10 Santiago (cor) 25:53
82 KIMBERLY SALINAS 10 Downey (dow) 25:54
83 ANGIE ARROYO 10 Baldwin Park 25:59
84 ANGELICA ALVAREZ 10 Yucaipa 26:01
85 SAMANTHA MANOCCHIO 10 Camarillo 26:06
86 KLAUDIA HERNANDEZ 10 El Rancho 26:16
87 KAREN GONZALEZ 10 Baldwin Park 26:21
88 EMMA LOPEZ 10 Camarillo 26:22
89 JULISSA STARNES 10 Camarillo 26:24
90 JANINE SEMPEL 10 Chaffey 26:25
91 FRANCHESCA ULLOA 10 Bakersfield 26:26
92 JILLIAN ANDERSON 10 Redondo Union 26:29
93 DAMARIS HERNANDEZ 10 Baldwin Park 26:32
94 POOJA YADAV 10 University (irv) 26:35
95 ANDREA MORENO 10 Whittier 26:52
96 RACHELLE STARKE 10 Alta Loma 26:57
97 MADISON TOYAMA 10 Camarillo 26:58
98 KELSEY MCCARTNEY 10 Yucaipa 27:00
99 ISIS ESTRADA 10 Yucaipa 27:01
100 MCKENNA ELLESWORT 10 Yucaipa 27:03
101 SARAH WHITE 10 Camarillo 27:04
102 JULIA MILLER 10 San Leandro 27:16
103 JESSICA GARCIA 10 Chaffey 27:20
104 SIFA GICHAU 10 Centennial (cor) 27:27
105 APRYL MOELLER 10 El Rancho 27:47
106 SITONA DHILLON 10 Centennial (cor) 27:48
107 NATALI MCCASLIN 10 Carlsbad 27:50
108 MILDRED YU 10 University (irv) 27:52
109 JESSICA DE LOERA 10 Baldwin Park 27:55
110 ADRIANA GONZALEZ 10 Camarillo 28:07
111 JAMIE LEONARD 10 Redondo Union 28:22
112 LISSETTE MORALES 10 Chaffey 28:28
113 JULIANNE SNOWDEN 10 El Camino (oce) 28:29
114 ARIANNA ALANIZ 10 Chaffey 28:30
115 YASMINE GHAZIPOUR 10 University (irv) 28:35
116 ERIKA SWEET 10 University (irv) 28:49
117 MAKENA WESTBROOK 10 El Camino (oce) 28:50
118 JAYLENE RENDON 10 Centennial (cor) 28:56
119 NALLELY CONTRERAS 10 Camarillo 29:16
120 ALEXANDRA MENDOZA 10 San Leandro 29:18
121 EUMIN LEE 10 University (irv) 29:43
122 SAMANTHA PEDEFERRI 10 Camarillo 29:45
123 JENNIFER INIGUEZ 10 Chaffey 29:52
124 ERIKA CANO 10 Chaffey 29:58
Race #85 Girls Sophomore Division 1 12:40 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JENNIFER SANDOVAL 10 Summit 19:31
2 ADRIA LAMMERS 10 Davis 20:26
3 ALEXANDRA STETKEVIC 10 Poly (riv) 20:34
4 MEG CARTER 10 Highland (pal) 20:42
5 ELISE CHU 10 Davis 21:12
6 ALEXIA HATUN 10 Burbank 21:13
7 ELYSSA DIMAANO 10 Burbank 21:14
8 LESLIE DIAZ 10 Venice 21:19
9 HANNA STUBBS 10 Highland (pal) 21:37
10 CHARLENE CHUA 10 Burbank 21:41
11 MASHA DENNERLINE 10 Highland (pal) 21:57
12 ANISA RICCI 10 Crescenta Valley 21:57
13 SOPHIA HRINKO 10 Poly (riv) 22:03
14 SAMANTHA DINH 10 Santa Fe 22:11
15 TESS POSSO 10 Crescenta Valley 22:11
16 KATE MONCUR 10 Trabuco Hills 22:20
17 KARA HEWSON 10 Ventura 22:20
18 JODIE STROEVE 10 Davis 22:23
19 SARAH SHERWIN 10 Davis 22:24
20 ESTEFANY FIGUEROA 10 Ventura 22:26
21 JESSE EVANS 10 Trabuco Hills 22:28
22 MICHAELA CRESSETELL 10 Highland (pal) 22:34
23 ALLY MADOLE 10 Los Osos 22:35
24 REINA KIRKENDALL 10 Heritage (rom) 22:37
25 KELLY OWENS 10 Crescenta Valley 22:38
26 KARINA CUELLAR 10 La Sierra 22:42
27 HALEY GARCIA 10 Ventura 22:43
28 ELIZABETH HART 10 Crescenta Valley 22:44
29 CAITLYN FASTENAU 10 Ventura 22:45
30 GREER KING 10 Palisades 22:51
31 JULIANNE ARMENDARIZ 10 Roosevelt (cor) 22:57
32 ESMERALDA OSORIO 10 Santa Ana 23:05
33 HANNAH ERICKSON 10 Burbank 23:10
34 MADDIE FRICK 10 Palisades 23:11
35 OLIVIA JACKSON 10 Trabuco Hills 23:11
36 ASHLEY PEACH 10 Trabuco Hills 23:13
37 MICAELA RICHARDSON 10 Tesoro 23:14
38 MERI KHACHIKYAN 10 Burbank 23:16
39 JULIA ZABALA 10 Davis 23:16
40 TIFFANY LIU 10 Arcadia 23:17
41 AMANDA PRICE 10 Highland (pal) 23:29
42 MELISSA TOBIAS 10 Santa Fe 23:31
43 ISABEL RUIZ 10 La Sierra 23:33
44 SARA HELLER 10 Ventura 23:36
45 ANNIE ZHENG 10 Davis 23:37
46 KAYLA RUIZ 10 Los Osos 23:42
47 ALEENA SEXTON 10 Los Osos 23:46
48 ARIEL HANAMAIKAI 10 Santa Fe 23:46
49 EMMA ULFVENGREN 10 Palisades 23:49
50 OLIVIA ROVELLI 10 Ventura 23:50
51 ALYIAH HARRIS 10 Highland (pal) 23:57
52 KARINA VALDEZ 10 Ventura 23:59
53 FRANCES AUSTRIA 10 Arcadia 24:00
54 ISABELLA RUFFALO-BU 10 Davis 24:13
55 KARINA CHAVEZ 10 Roosevelt (cor) 24:15
56 AMANDA LAM 10 Arcadia 24:20
57 AMANDA VIRAMONTES 10 Santa Fe 24:22
58 SADIE BROWN 10 Davis 24:23
59 KAITLYN FOSTER 10 Santa Fe 24:25
60 JEMMA KWAK 10 Crescenta Valley 24:26
61 GENEVIEVE KIRSCH 10 Davis 24:30
62 DANICA FERRER 11 Trabuco Hills 24:32
63 ALEXANDRA DIAZ 10 Davis 24:34
64 ISABEL HARPER 10 Tesoro 24:37
65 DAISY MANZANERO 10 Arcadia 24:44
66 TERRY CHIEN 10 Chino Hills 24:49
67 ALICIA TORRES 10 Heritage (rom) 24:53
68 ZOE VIKSTROM 10 Davis 24:54
69 ALEXANDRA MORENO 10 La Sierra 25:03
70 KANANI KAAEKUAHIWI 10 Davis 25:04
71 BRYNN PACK 10 Tesoro 25:04
72 RUBY OSORIO 10 Santa Ana 25:06
73 CINA ALVAREZ 10 Los Osos 25:09
74 CLAIRE BOSSIERE 10 Palisades 25:13
75 ANEESHA PAGARIA 10 Trabuco Hills 25:17
76 LAUREN LEE 10 Palisades 25:21
77 DIANA HERNANDEZ 10 La Sierra 25:23
78 ALLENA VALADEZ 10 Summit 25:26
79 KATRINA MARASIGAN 10 Tesoro 25:28
80 CLAIRE LI 10 Trabuco Hills 25:31
81 VICTORIA BRAVO 10 West Covina 25:32
82 CLAUDIA VILLELA 10 La Sierra 25:42
83 SYDNEY TAYLOR 10 Chino Hills 25:43
84 ISABELLA BABICH 10 Davis 25:50
85 MEGAN BURCIAGA 10 La Sierra 25:50
86 TAMI CURL 10 Ventura 25:53
87 TIFFANY NGUYEN 10 La Sierra 25:58
88 SIANY MORENO 10 Roosevelt (cor) 26:02
89 TAYLOR ROWE 10 Roosevelt (cor) 26:02
90 ALANA VESTAL 10 Poly (riv) 26:04
91 AMANDA SOEDOMO 10 Arcadia 26:06
92 AMANDA QUESENBERR 10 West Covina 26:20
93 VI TONNU 10 West Covina 26:25
94 ZAHRA TARIGHI 10 Upland 26:26
95 JOSELYNN GUZMAN 10 La Sierra 26:27
96 SARA RUVALCABA 10 West Covina 26:29
97 SHEILA WALSH 10 Trabuco Hills 26:30
98 DAISY NAHOUL 10 Santa Fe 26:30
99 KATRINA BILLER 10 Palisades 26:33
100 PENNY ZHENG 10 Davis 26:33
101 KRISTIN COUNTS 10 La Sierra 26:43
102 ANA GARCIA 10 Upland 26:48
103 AMARIZ ARAIZA 10 Los Osos 26:49
104 ALEXIS ALVARADO 10 Santa Ana 26:53
105 JESSIE GREEN 10 Davis 27:06
106 ANYA TIMMERMANS 10 La Sierra 27:08
107 AMY TRINH 10 Walnut 27:16
108 RACHEL FILLER 10 Palisades 27:24
109 JACKIE HERNANDEZ 10 La Sierra 27:27
110 NICOLE VIGDAL 10 Los Osos 27:32
111 KATIA RODRIGUEZ 10 La Sierra 27:32
112 ALEXIS T. RODRIGUEZ 10 La Sierra 28:06
113 NATALIE JANETT 10 Tesoro 28:31
114 ISABEL REALYVASQUEZ 10 Davis 28:38
115 JOSEPHINE YIP 10 Arcadia 28:44
116 CHARLENE CERDA 10 West Covina 28:49
117 SUZETTE VEGA 10 La Sierra 28:52
118 SARA ZUNIGA 10 Highland (pal) 29:04
119 ELLEN OLSSON 10 Davis 29:24
120 MIRIAM HAREGOT 10 Arcadia 29:32
121 HUNTER REDDINGTON 10 Upland 30:42
122 SOPHIA DEASELEER 10 Upland 30:51
Race #86 Girls Sophomore Division 1 12:48 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALEXANDRA NEWSOM 10 James Logan 20:06
2 TIFFANY THEIN 10 Dana Hills 20:18
3 CAMILLE PERKINS 10 Dana Hills 20:45
4 DANIELLE SOTO 10 Dana Hills 21:06
5 ANDREA MARROQUIN 10 Valencia (val) 21:23
6 MAYTE PACHECO 10 Moorpark 21:23
7 MCKENNA LEVENTHAL 10 Dana Hills 21:28
8 ALLY BUEHLER 10 Dana Hills 21:30
9 VANESSA KING 10 Canyon (cc) 21:36
10 PAMELA BIETSCH 10 Canyon (cc) 21:37
11 JOVANNA FLORES 10 Serrano 21:39
12 HANNAH BOUTWELL 10 King (riv) 21:41
13 JENNIFER SWIECA 10 Moorpark 21:52
14 BECKY SCHUBERG 10 Moorpark 22:02
15 TIFFANIE OCAMPO 10 Canyon (cc) 22:07
16 MICHAELA BANYI 10 Valencia (val) 22:09
17 REBECCA STANLEY 10 Valencia (val) 22:10
18 SIDNEY HARRISON 10 Quartz Hill 22:16
19 ALYSSA CARDINAL 10 Vacaville 22:19
20 JESJA PHAM 10 Serrano 22:24
21 NATASYA CROFT 10 Mira Costa 22:27
22 ALIX BYRD 10 Moorpark 22:28
23 KARLIANNE RUBCIC 10 Valencia (val) 22:40
24 EMMA SESSANO 10 Roseville 22:43
25 CHARLYN AGBAYANI 10 Vacaville 22:43
26 DEANNA PAIK 10 Ayala 23:08
27 GEENA HONG 10 Ayala 23:10
28 BROOKE WEIGAND 10 Claremont 23:12
29 HEATHER BERRY 10 Claremont 23:13
30 MICHELLE MANOUS 10 Foothill (sa) 23:18
31 EILEEN ECKLES 10 Burroughs (bur) 23:23
32 DANEL CAMACHO 10 Roseville 23:24
33 SARAH APOSTOLOF 10 Simi Valley 23:25
34 BREONNA KEPHART 10 Moorpark 23:25
35 RILEY SHUTE 10 Valencia (val) 23:29
36 ALYSSA GIDDINGS 9 King (riv) 23:30
37 ANGELIQUE PENA 10 La Quinta (lq) 23:30
38 STEPHANI ALIVLAR 10 Dana Hills 23:33
39 ANDREA CANSECO 10 King (riv) 23:45
40 STEPHANIE EGGERS 10 Wilson (lb) 23:46
41 EMILY STEBBINGS 10 Mira Costa 23:47
42 AMY BRUZA 10 Valencia (val) 23:59
43 RACHEL CRAWFORD 10 Foothill (sa) 24:03
44 JACQUELIN YAFFE 10 Birmingham 24:06
45 PAIGE SHOPPE 10 La Quinta (lq) 24:09
46 KARINA PHAN 10 James Logan 24:16
47 ASHLYN CUSTODERO 10 Simi Valley 24:16
48 CAROLYN PADDEN 10 Mira Costa 24:16
49 MEGAN CHELLIAH 10 Mira Costa 24:27
50 AMBER LAGUNAS 10 Paramount 24:28
51 LYDIA EDWARDS 10 Vacaville 24:31
52 EMMA CASTNER 10 Mira Costa 24:38
53 HANNAH CHANG 10 Simi Valley 24:40
54 ALIA CHRISTIAN 10 Vacaville 24:43
55 JESSICA ROSENFELD 10 Mira Costa 24:57
56 KATHLEEN BARRIOS 10 Paramount 24:58
57 NICOLE FUENTES 10 Glendora 25:15
58 SAVANNA GARDUNO 10 Foothill (sa) 25:16
59 SUMMER LUGO 10 Simi Valley 25:16
60 CHLOE SMITH 10 Mira Costa 25:18
61 MADISON HINZ 10 Moorpark 25:20
62 TAYLOR NELSON 10 Valencia (val) 25:21
63 CITLALLI SANDOVAL 10 Simi Valley 25:26
64 DOMINQUE GEROCH 10 Mira Costa 25:27
65 ELIZABETH YERKES 10 San Marcos (sm) 25:28
66 JACKLINE MARTINEZ 10 Birmingham 25:38
67 SYDNEY CARLSON 10 Glendora 25:41
68 AMANDA FRIEDMAN 10 Valencia (val) 25:53
69 ESTRELLA BERRIOS 10 Paramount 25:56
70 SABRINA BAIONI 10 Roseville 26:03
71 SAMANTHA GARCIA 10 Valencia (val) 26:12
72 KEZIAH DOUGLAS 10 Ayala 26:13
73 ANNABELLE TRIBBLE 10 Mira Costa 26:16
74 BRENNA KOENIG 10 Glendora 26:20
75 MEGAN NAVAS 10 Burroughs (bur) 26:23
76 CHLOE TAYLOR 10 Ayala 26:25
77 KATELYNN MCCLELLIN 10 Vacaville 26:41
78 MONA SAII 10 Moorpark 26:44
79 SIERRA DIAZ 10 Foothill (sa) 26:45
80 CAITLYN LAUCHNER 10 Moorpark 26:48
81 SARAH DAVIDSON 10 Foothill (sa) 26:52
82 JULISSA ORELLANA 10 Birmingham 26:53
83 EMILY THIELE 10 Moorpark 26:58
84 MARITZA LOJERO 10 La Quinta (lq) 27:33
85 KENNEDI MCCARROLL 10 Mira Costa 27:38
86 VIVIANA PRECIADO 10 Foothill (sa) 27:48
87 PAIGE JUTILA 10 Foothill (sa) 27:49
88 BRIANNA JIMENEZ 10 Moorpark 28:03
89 ELIZABETH GHATTAS 10 Moorpark 28:05
90 VICTORIA TU 10 Wilson (lb) 28:07
91 SIERRA HAIRSTON 10 Moorpark 28:10
92 KAITLYN LANDESS 10 Canyon (cc) 28:32
93 ANGEL SEGURA 10 Foothill (sa) 28:39
94 BRENDA FLORES 10 La Quinta (lq) 28:57
95 MAYA BOEHMKE 10 Foothill (sa) 29:05
96 JULIE MILLER 10 Glendora 29:23
97 KELSEY COCHRAN 10 La Quinta (lq) 29:32
Race #87 Boys Sophomore Division 1 12:58 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 TYLER JANES 10 King (riv) 15:59
2 MARK WERLEY 10 King (riv) 16:22
3 CAMDEN SMITH 10 Highland (pal) 16:29
4 BLAKE SIMPSON 10 King (riv) 16:37
5 MICHAEL ROBINSON 10 King (riv) 16:48
6 ANDREW BOEBINGER 10 King (riv) 16:51
7 DANIEL G. GONZALEZ 10 King (riv) 16:53
8 BRADLEY EWART 10 Los Osos 17:00
9 JUSTIN VILLAGRAN 10 Burroughs (bur) 17:00
10 LUCAS REA 10 Trabuco Hills 17:02
11 WYATT SMITH 10 King (riv) 17:03
12 KELLEN BROWNING 10 Davis 17:07
13 SPENCER SMITH 10 Trabuco Hills 17:08
14 SALVADRO RODRIGUEZ 10 Santee 17:16
15 DAVID HUFF 10 King (riv) 17:17
16 CHRIS BOYD 10 El Toro 17:20
17 PEDRO ALVAREZ 10 El Toro 17:21
18 JOEY GANLEY 10 Valencia (val) 17:26
19 ADAM VILLALPANDO 10 Burroughs (bur) 17:31
20 JORDAN LOEW 10 Trabuco Hills 17:33
21 ANDREW MACKO 10 Trabuco Hills 17:35
22 CORY PURVER 10 El Toro 17:36
23 MANNE GREEN 10 Burroughs (bur) 17:37
24 JACOB BURCH 10 Rancho Cucamonga 17:44
25 RYAN SMITH 10 El Toro 17:52
26 MATT JONES 10 Highland (pal) 17:53
27 RYAN ORR 10 King (riv) 17:54
28 BRENTON HAVSGAARD 10 King (riv) 17:56
29 SAMUEL BAKER 10 El Toro 17:57
30 JOSEPH SHUIRMAN 10 El Toro 18:02
31 SEAN NEUMAN 11 Trabuco Hills 18:02
32 DANIEL GONZALEZ 10 La Serna 18:07
33 CHRIS WISDOM 10 El Toro 18:08
34 DANIEL CHAVEZ 10 Rancho Cucamonga 18:08
35 DANIEL BEIMFORD 10 Burroughs (bur) 18:09
36 MATTHEW CARDENAS 10 Burroughs (bur) 18:10
37 JACK BOGART 10 Burroughs (bur) 18:13
38 GARRETT NOLTEMEYER 10 Valencia (val) 18:14
39 CAMERON HURD 10 Trabuco Hills 18:14
40 SETH BATTILANA 10 Burroughs (bur) 18:14
41 TRENT HARRISON 10 Burroughs (bur) 18:14
42 BRYCE PURNELL 10 Trabuco Hills 18:15
43 JERAD SCHWARTZ 10 Trabuco Hills 18:20
44 ADOLPH RODRIGUEZ 10 Poly (lb) 18:20
45 EBON TURNER 10 Armijo 18:23
46 DYLAN SAECHAO 10 Armijo 18:27
47 ALEC WOODSON 10 Armijo 18:34
48 LUKE VAN LANT 10 Poly (lb) 18:36
49 FRANKLIN RACOBS 10 Poly (riv) 18:37
50 VINCENT BARZURTO 10 King (riv) 18:38
51 AUSTIN HEWITT 10 Trabuco Hills 18:40
52 CHRISTIAN FUENTES 10 Burroughs (bur) 18:40
53 RENE HERNANDEZ 10 Glendale 18:42
54 ZACHARY WHEELER 10 Trabuco Hills 18:43
55 MARK GO 10 Armijo 18:45
56 DIEGO SANCHEZ 10 Burroughs (bur) 18:45
57 BEN MATHOV 10 Burroughs (bur) 18:46
58 EDWARD LU 10 Poly (lb) 18:53
59 ISAIAS CASTILLEJA 10 Aliso Niguel 18:54
60 ROBINSON NICK 10 El Toro 19:01
61 ANDREW AMEN 10 Davis 19:05
62 MARK HUNTER 10 Highland (pal) 19:06
63 BRENDAN DEAS 10 Davis 19:06
64 RYAN NISHIKAWA 10 Davis 19:07
65 DENIS MONTLOUIS 10 Los Osos 19:08
66 DANIEL MANION 10 Poly (lb) 19:08
67 JOHN HIM 10 Poly (lb) 19:12
68 LISANDRO CABRERA 10 Santee 19:12
69 ASA MARSH 10 Highland (pal) 19:13
70 CHARLES MCDONALD 10 Aliso Niguel 19:14
71 CADEN WILES 10 Trabuco Hills 19:17
72 TYLER WOODS 10 King (riv) 19:18
73 WILLIAM ALBERS 10 Oxnard 19:19
74 GABRIEL ROJAS 10 Highland (pal) 19:25
75 MATTHEW MARTINEZ 10 King (riv) 19:26
76 ETHAN DIEGO 10 Burroughs (bur) 19:27
77 ALEX ATHANASSIS 10 Poly (lb) 19:29
78 RORY ENGELKE 9 Poly (lb) 19:30
79 DEREK SANTIZO 10 Alhambra (alh) 19:31
80 MATTHEW SHOUTEN 10 Poly (riv) 19:32
81 EDUARDO CABRERA 10 Burroughs (bur) 19:34
82 KYLE SILVA 10 Valencia (val) 19:34
83 AIDAN COX 10 Davis 19:35
84 JULIAN ROMERO 10 California (whi) 19:35
85 ISAIAH CURTNER 10 King (riv) 19:35
86 JASPER NAVASCA 10 Armijo 19:36
87 JOSEPH GUTIERREZ 10 Armijo 19:39
88 ANDREW CURRIE 10 Trabuco Hills 19:39
89 DELTON ENGELL-SORR 10 Armijo 19:39
90 RAJ CHAUDAHRI 10 Trabuco Hills 19:40
91 JOSH COLGAN 10 Valencia (val) 19:44
92 DAVID OLYMPIA 10 Burroughs (bur) 19:44
93 DAVID AVILA 10 Valencia (val) 19:44
94 SEAN LOVE 10 Poly (lb) 19:45
95 TANNER CONKLIN 10 Roosevelt (cor) 19:45
96 COLTON ROUGHEN 10 Trabuco Hills 19:45
97 DILLON SUNDAY 10 Valencia (val) 19:47
98 COOPER BAHR 10 Poly (lb) 19:51
99 GRIFFIN D'HAENENS 10 Highland (pal) 19:53
100 CHRIS CAMPOS 10 La Serna 19:55
101 TIMOTHY HA 10 Armijo 19:55
102 USIEL ULLOA 10 Santee 19:56
103 RYAN HSIEH 10 Troy 20:02
104 DAVID VILLALOBOS 10 Highland (pal) 20:04
105 DYLAN DEMASI 10 Los Osos 20:07
106 TRAVIS GREGORY 10 King (riv) 20:07
107 JOSE ROSALES 10 Santee 20:10
108 BOAZ HERNANDEZ 10 Glendale 20:12
109 JEREMY GARCIA 10 Poly (riv) 20:14
110 CHRIS PLASCENCIA 10 Rancho Cucamonga 20:16
111 WESLEY PARK 10 Poly (lb) 20:19
112 TRAVIS BLAKENSHIP 10 Trabuco Hills 20:21
113 BRANDON AMAYA 10 Highland (pal) 20:21
114 CASTILLO AMANDO 10 Oxnard 20:24
115 LUIS VITERI 10 Santa Fe 20:27
116 BRYANT VO 10 Alhambra (alh) 20:31
117 JACOB COMINGORE 10 Davis 20:32
118 CHRISTIAN SANCHEZ 10 Rancho Cucamonga 20:32
119 AUSTIN HOFFMAN 10 King (riv) 20:35
120 WADE KING 10 Glendale 20:35
121 DONOVAN VO 10 King (riv) 20:36
122 RICHARD LEE 10 Santa Fe 20:36
123 JULIAN BUCCAT 10 Armijo 20:37
124 ERIC SMITH 10 Davis 20:41
125 JONATHON BANH 10 Alhambra (alh) 20:42
126 DEREK INIGUEZ 10 Centennial (cor) 20:43
127 MOHAMMED RABIE 10 Highland (pal) 20:43
128 ANDREW AGUAS 10 Centennial (cor) 20:44
129 JONATHAN FALCON 10 California (whi) 20:48
130 ETHAN CARABALLO 10 Valencia (val) 20:50
131 BRIAN NGUYEN 10 Poly (lb) 20:52
132 BRYANT VASQUEZ 10 Highland (pal) 20:53
133 RYAN ROBINSON 10 Aliso Niguel 20:53
134 DANIEL WHELAN 10 Poly (lb) 21:01
135 ALAN BUJANDA 10 Highland (pal) 21:01
136 STEVEN GROVES 10 Centennial (cor) 21:02
137 BRANDON KLEIN 10 Roosevelt (cor) 21:05
138 JEFFREY LAZO 10 Glendale 21:06
139 CLIFF JIANG 9 Rancho Cucamonga 21:07
140 AKE SUBANNARAT 10 Aliso Niguel 21:11
141 ANDREW ADDINK 10 Poly (riv) 21:14
142 RILEY STRADER 10 Valencia (val) 21:16
143 BRYAN GHALY 10 Troy 21:21
144 MATTHEW ROBERTS 10 Alhambra (alh) 21:24
145 MICHAEL MACIEL 10 Roosevelt (cor) 21:29
146 KOBI BOLTARES 10 Centennial (cor) 21:30
147 ANDREW MANDUJANO 10 Valencia (val) 21:33
148 XAVIER MARTIN 10 Rancho Cucamonga 21:49
149 EMILIO TAPIA 10 Alhambra (alh) 21:54
150 AIDAN RUIZ 10 La Serna 21:55
151 ALEX SIMPSON 10 Poly (lb) 21:58
152 ARSHIL SULAYMAN 10 Centennial (cor) 21:59
153 IAN SULLIVAN 10 Highland (pal) 22:05
154 STEVEN LARA 10 Centennial (cor) 22:05
155 MITCHEL FERNANDO 10 Burroughs (bur) 22:09
156 PARKER RIVERA 10 California (whi) 22:09
157 LUIS GONZALEZ 10 Highland (pal) 22:10
158 KALAN TU 10 Centennial (cor) 22:14
159 CHRISTIAN MOLINA 10 Glendale 22:32
160 KENNY CASTANEDA 10 Rancho Cucamonga 22:38
161 RAIN BABAUTA 10 Davis 22:46
162 DANIEL SALIB 10 Rancho Cucamonga 22:51
163 ELLIOT SANCHEZ 10 Rancho Cucamonga 22:55
164 JADEN TINOCO 10 Santa Fe 22:55
165 CONNOR BESS 10 Rancho Cucamonga 23:01
166 JOSHUA LORENZEN 10 Highland (pal) 23:05
167 VECTOR LE 10 Alhambra (alh) 23:18
168 ANDREW BRAUN 10 Armijo 23:26
169 KEVIN TOUCH 10 Santa Fe 23:31
170 RICHARD NG 10 Alhambra (alh) 23:38
171 WILLIAM DAWES 10 Troy 23:43
172 TYLER CLEAVELAND 10 Poly (lb) 23:44
173 ANDREW AVERY 10 Rancho Cucamonga 23:47
174 NICOLAS SANDOVAL 10 Santee 23:53
175 ROBERT VESTAL 10 Poly (riv) 24:06
176 JAMES MARTINEZ 10 Centennial (cor) 24:08
177 ZACH MORAN 10 Poly (lb) 24:17
178 RYAN SERRANO 10 La Serna 24:22
179 TONG RAY HUANG 10 Centennial (cor) 24:23
180 MICHAEL NGUYEN 10 Centennial (cor) 24:23
181 DAVID RODRIGUEZ 10 Armijo 24:30
182 MICHAEL ISKANDER 10 Highland (pal) 24:37
183 JONATHAN ARTALEJO 10 Aliso Niguel 24:58
184 THOMAS HART 10 Davis 25:03
185 CODY PILANT 10 Poly (lb) 25:29
186 ANDREW BALLESTER 10 Troy 25:35
187 FELIPE ST. AGUEDA 10 Highland (pal) 25:41
188 ANDRES RUACHO 10 La Serna 27:29
189 RAYMOND HUYNH 10 Alhambra (alh) 27:48
190 DEREK WU 10 Alhambra (alh) 27:48
191 EMANUEL LOPEZ 10 Highland (pal) 28:11
Race #88 Boys Sophomore Division 1 1:05 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MANUAL MATA 10 La Sierra 16:35
2 JON JON MONSALUD 10 James Logan 16:47
3 TRISTIN MAGGIO 10 Vista Murrieta 17:05
4 ANTHONY BINION 10 Chaffey 17:06
5 KYLE LEGGE 10 Newbury Park 17:09
6 ADAM JOHNSON 10 Valley View (mv) 17:09
7 MELVYN ESTEVA 10 La Sierra 17:20
8 CHRIS LEE 10 Arcadia 17:20
9 DANIEL GRAVES 10 Homestead 17:27
10 JACOB ORTEGA 10 Downey (dow) 17:27
11 CHRISTIAN MONCADA 10 Simi Valley 17:33
12 JOE HERNANDEZ 10 Rancho Verde 17:35
13 OSAMAH HASSON 10 Walnut 17:35
14 MIGUEL VAZQUEZ 10 Rancho Verde 17:38
15 ANDREW ROSS 10 Vista Murrieta 17:39
16 JAKE LEGGE 10 Newbury Park 17:43
17 KYLE KREITZMAN 10 Simi Valley 17:49
18 JONATHAN LINARES 10 Valley View (mv) 17:51
19 NICHOLAS VALLIN 10 Rancho Verde 17:51
20 ZACK NAUGLES 10 Ventura 17:55
21 JUSTIN HAWKINS 10 Newbury Park 17:56
22 MARK REYES 10 Baldwin Park 17:57
23 FRANCISCO CARDOSO 10 Baldwin Park 18:00
24 STEVEN RIVERA 10 Rancho Verde 18:02
25 TANNER PAYNE 10 Burbank 18:02
26 BERNARD PANTOJA 10 Rancho Verde 18:04
27 RYAN VELASCO 10 Ventura 18:04
28 BRYCE RAUSCH 9 Homestead 18:05
29 NICK SCHWARTZ 10 Ventura 18:05
30 WILLIAM J. HSU 10 Arcadia 18:06
31 ZACH ALOMA 10 Simi Valley 18:07
32 EVAN CHUU 10 Arcadia 18:09
33 CJ SLOAN 9 Homestead 18:09
34 ABRAM TORRES 10 Rancho Verde 18:17
35 ZACH SONNENSCHEIN 10 Amador Valley 18:18
36 DANIEL DOBSON 10 Walnut 18:20
37 JULIAN MENESES 10 Vista Murrieta 18:21
38 LEVON ABRAHAMYAN 10 Burbank 18:21
39 JON FOREMAN 10 Simi Valley 18:22
40 JUSTIN SMITH 10 Burbank 18:23
41 NICHOLAS BRANDAO 10 Vista Murrieta 18:23
42 ELIAS FISHER 10 La Sierra 18:24
43 JONATHAN MOORE 10 Simi Valley 18:25
44 DANIEL CAMARILLO 10 Paloma Valley 18:27
45 NICK ROSKOPF 10 Amador Valley 18:28
46 CAMERON HUNT 10 Chino Hills 18:29
47 RYAN FERNALD 10 Newbury Park 18:30
48 KEVIN VELASQUEZ 10 Ventura 18:31
49 JACOB REYES 10 Arcadia 18:32
50 CHRIS LAWRY 10 Ventura 18:38
51 HAMZA KHAWAJA 10 James Logan 18:38
52 ISAIAH VILLASANA 10 Valley View (mv) 18:38
53 PABLO RAMALES 10 Arcadia 18:39
54 ANDREW NEVILLE 10 Ventura 18:39
55 CESAR AREVALO 10 Baldwin Park 18:45
56 JOSEPH CLEMEN 10 Newbury Park 18:46
57 SCOTT LEE 10 Amador Valley 18:47
58 GARRETT ELLIS 10 Vista Murrieta 18:50
59 JONAS MACROMALLIS 10 Burbank 18:52
60 PATRICK HIGGINS 10 Buena 18:52
61 NATHAN ALAMILLO 10 Newbury Park 18:53
62 CARLOS PEREZ 10 Warren 18:54
63 OMAR NARANJO 10 Downey (dow) 18:55
64 KEVIN CONROY 10 Arcadia 18:56
65 JONATHAN ZONG 10 Arcadia 18:56
66 ALEX WHITNEY 10 Newbury Park 18:57
67 DALLAS REUTTER 10 Paloma Valley 18:57
68 DAVID GARCIA 10 Loara 18:57
69 ANDREW FOWLER 10 Los Alamitos 18:59
70 KEVIN NORGAARD 10 Newbury Park 18:59
71 NICHOLAS TRAUTMAN 9 Homestead 19:00
72 DAMIEN CHAVEZ 10 Chaffey 19:01
73 JAKE FOEHNER 10 Amador Valley 19:02
74 JOHNATHAN MACIAS 10 Buena 19:02
75 JAIME VALENCIA 10 Camarillo 19:02
76 DANIEL HARPER 10 La Sierra 19:03
77 JULIAN GONZALEZ 10 Whittier 19:03
78 EMILIO TRIGUERO 10 Walnut 19:04
79 JUAN CORDOBA 10 Buena 19:04
80 RAUL GOMEZ 9 Warren 19:05
81 MATTHEW BURGUENO 10 Chino Hills 19:06
82 ARTURO ARANA 10 La Sierra 19:13
83 HA TRAN 10 Loara 19:18
84 SHANT ARARADIAN 10 Burbank 19:19
85 NOAH BOLAND 10 Ventura 19:21
86 JESSIE CERVANTES 10 Baldwin Park 19:22
87 CHRISTIAN MEYER 10 Paloma Valley 19:25
88 CHRISTIAN MORAN 10 Loara 19:29
89 BENJAMIN COVARRUBIA 10 Chino Hills 19:29
90 ALFONSO GABRIEL 10 Warren 19:31
91 NANEZ ALEX 10 Ventura 19:31
92 JACOB BAER 10 Amador Valley 19:31
93 DANILO RADOVIC 10 Cupertino 19:31
94 COLIN KAWAI 10 Arcadia 19:32
95 LUIS MALDONADO 10 Chaffey 19:33
96 ANTONIO VASQUEZ 10 Paloma Valley 19:38
97 SONNY LAGE 10 Chaffey 19:40
98 GERARDO VALTIERRA 10 La Sierra 19:41
99 GREGORY GARCIA 10 Warren 19:41
100 BRANDON YAMADA 10 Arcadia 19:42
101 ABRAHAM PEDROZA 10 Warren 19:45
102 CHRISTOPHER EYNON 10 Paloma Valley 19:46
103 JEREMY MONTES 10 Fountain Valley 19:47
104 MICHAEL ENG 10 Arcadia 19:49
105 BRENT KELLY 10 Newbury Park 19:50
106 VALENTIN ROMAN 10 Valley View (mv) 19:54
107 COLE NEUHOFF 10 Los Alamitos 19:54
108 JUAN SANTIAGO 10 Baldwin Park 19:59
109 NATHAN GERVAISE 10 Chino Hills 19:59
110 JACOB VONWINCKELMA 10 Chino Hills 20:00
111 HURSH KARKHANIS 10 Cupertino 20:01
112 JUDE VISTA 10 Baldwin Park 20:01
113 MISAEL CHAVIRA 10 Rancho Verde 20:05
114 BEN LIMSUMALLE 10 James Logan 20:06
115 PETER SILVA 10 Downey (dow) 20:08
116 KURTIS REINER 10 James Logan 20:12
117 WILLIAM KYI 10 Arcadia 20:14
118 DIETZMAN RYAN 10 Catalina Foothills 20:14
119 QUETZAL MARTINEZ 10 Los Alamitos 20:15
120 JONATHAN HERNANDEZ 10 Buena 20:15
121 JULIAN SERRANO 10 Walnut 20:16
122 OWEN ELLIOT 10 Camarillo 20:16
123 TIM ANDERSEEN 10 Loara 20:16
124 MARIO LOPEZ 12 Warren 20:17
125 PETER VAN RIPER 10 Vista Murrieta 20:19
126 JARED COOK 10 Chino Hills 20:22
127 JAMES EVANS 10 La Sierra 20:22
128 DANIEL BASURTO 10 Whittier 20:24
129 JAVIER ALFARO 10 Warren 20:29
130 RIO MARTINEZ 10 Camarillo 20:32
131 RAFAY WARSI 10 James Logan 20:32
132 MATTHEW LIM 10 Buena 20:33
133 VINCENT TRANG 10 Fountain Valley 20:33
134 J.P. HINEK 10 Amador Valley 20:41
135 GREG WHITNEY 10 Catalina Foothills 20:44
136 ANDRE VERZOSA 10 Burbank 20:44
137 OSVALDO CORTEZ 10 La Quinta (lq) 20:46
138 ANDREW JESPERSON 10 Buena 20:46
139 BRIAN PAIK 10 Burbank 20:47
140 JOSE IBARRA 10 Rancho Verde 20:48
141 SAMUEL URRUTIA 10 Chaffey 20:49
142 DANIEL MARTINEZ 10 Chaffey 20:49
143 KADHIRASH SIVAKUMAR 10 Cupertino 20:53
144 MADISON SALDANO 9 Cleveland 20:56
145 DYLAN SMITH 10 Ventura 20:57
146 ROSSTIN ENTEZARI 10 Vista Murrieta 20:58
147 LIAM JOHNS 10 Los Alamitos 21:03
148 ALGERNON CARILLO 10 Los Alamitos 21:03
149 CARLOS PEREZ 10 Warren 21:04
150 JORDAN GARCIA 10 Arcadia 21:04
151 BRIAN LO 10 Chino Hills 21:08
152 EMMANUEL GALVEZ 10 Chaffey 21:10
153 MARC BALOG 10 Ventura 21:10
154 SEAN FRANCIS 10 Ventura 21:12
155 BRIAN AGUIRRE 10 La Sierra 21:15
156 JONATHAN FLORES 10 Cleveland 21:16
157 BRANDON GUIZAR 10 Chino Hills 21:17
158 ANDRE POLADIAN 10 Burbank 21:23
159 MIGUEL SANTANA 10 Warren 21:23
160 DAVID ACOSTA 10 Whittier 21:26
161 MILAN HIRPARA 10 La Sierra 21:26
162 JOHN LAGASPI 10 Valley View (mv) 21:27
163 EVAN LANG 10 Camarillo 21:28
164 DAVID PACHECO 10 Downey (dow) 21:29
165 JUAN GARCIA 10 Ventura 21:30
166 MANUEL ARJON 10 Loara 21:31
167 ALEXIS CAMACHO 10 La Sierra 21:32
168 BLAKE GABEL 10 Chino Hills 21:33
169 IVAN KHOLOD 10 Amador Valley 21:33
170 NICK BAJADA 10 Ventura 21:35
171 SAM HOEL 10 Chino Hills 21:37
172 TREVOR VECCIO 10 Ventura 21:37
173 HUNTER HIDALGO 10 Camarillo 21:40
174 ETHAN CARTWRIGHT 11 Amador Valley 21:40
175 SEBASTIAN BANUELOS 10 Warren 21:41
176 CARLOS ABURTO 10 Downey (dow) 21:44
177 SINUHE VILLEGAS 11 Warren 21:51
178 JOSEPH GONZALES 10 Newbury Park 21:55
179 DANIEL PEREZ 10 Buena 21:56
180 EVAN JALATY 10 Buena 22:06
181 ALESSANDRO PANIGHE 10 Ventura 22:20
182 CHRISTOPHER TRA 10 Fountain Valley 22:23
183 DERICK WONG 10 James Logan 22:26
184 DANIEL AHN 10 Fountain Valley 22:26
185 JACOB DREXLER 10 Catalina Foothills 22:30
186 JEFFREY JING 10 Arcadia 22:33
187 TRAVIS LA ROCCO 10 Arcadia 22:38
188 TRENTON MCCOLL 10 Los Alamitos 22:41
189 ALEC DURAN 10 Whittier 22:54
190 GILBERT INIGUEZ 10 Chaffey 23:04
191 SHAWN GARDNER 10 Los Alamitos 23:08
192 WILLIAM PHELPS 10 La Quinta (lq) 23:15
193 DANIEL CASTRO 10 Warren 23:16
194 DANIEL CUEVA 10 Chaffey 23:16
195 STEVEN PHAM 10 Cleveland 23:17
196 ROY ZHANG 10 Arcadia 23:23
197 TYLER ADAMS 10 Chino Hills 23:24
198 MATT FRITSCH 10 Amador Valley 23:26
199 ANTHONY CHANDLER 10 Amador Valley 23:32
200 ETHAN NGUYEN 10 Fountain Valley 23:32
201 EVAN WEATHERFORD 10 Camarillo 23:35
202 BRENDAN CARRETERO 10 La Quinta (lq) 23:39
203 NOAH CHARLTON 10 Los Alamitos 23:41
204 KYLE FRANK 9 Los Alamitos 23:48
205 NASSIM BISHARA 10 Arcadia 23:49
206 RYAN TRAN 10 Fountain Valley 24:19
207 EMMANUEL CRUZ 10 La Sierra 24:22
208 DANIEL YOON 10 Walnut 24:30
209 SETH HULLINGER 10 Chaffey 24:31
210 RYAN ARTUZ 10 Los Alamitos 24:34
211 OWEN ROBLES 10 Los Alamitos 24:45
212 BRANDON CADENA 10 Chaffey 24:46
213 KYLE EIDSON 10 Ventura 25:19
214 EUGENE BLACKMUN 10 Los Alamitos 25:21
215 DENNIS MARIANO 10 Burbank 25:23
216 BRIAN ILAGAN 10 James Logan 25:27
217 ALFREDO BARRAGAN 10 Whittier 25:38
218 GARY NGUYEN 10 Fountain Valley 25:41
219 BEN ESPINOSA 10 Downey (dow) 26:12
220 CARLOS PACHECO 10 Los Alamitos 26:14
221 ZACARY ROBLES 10 Los Alamitos 26:22
222 DENNIS BUI 10 Fountain Valley 26:37
223 RYAN WHITEFORD 10 Buena 27:36
224 CHRIS SCHLEPPHORST 10 Fountain Valley 27:54
Race #89 Boys Sophomore Division 1 1:12 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 PRESTON ORTIZ 10 Loyola 16:48
2 BRENT MOGENSEN 10 Monta Vista (cup) 16:55
3 HARRISON FOX 10 Redondo Union 17:15
4 MOISES ORDUNA 10 Corona 17:19
5 TYLER RULE 10 Huntington Beach 17:19
6 ADAM SELKI 10 Palisades 17:21
7 MICHAEL KNIGHT 10 Quartz Hill 17:23
8 TANNER LAYTON 10 Carlsbad 17:23
9 JAKE KELLER 10 Yucaipa 17:28
10 JASON SPATTER 10 Corona 17:33
11 STEPHEN FARLANDER 10 Yucaipa 17:36
12 JACKSON COMBE 10 Great Oak 17:36
13 JOSH MADRIAGA 10 Corona 17:36
14 MARTIN FLORES 10 Corona 17:37
15 ALEX PEREZ 10 Quartz Hill 17:44
16 GHATTAS MALKI 10 Redondo Union 17:48
17 ANTHONY BUNCAB 10 Great Oak 17:48
18 BRYCE ROGERS 10 Great Oak 17:52
19 CORY LARGE 10 Carlsbad 17:58
20 ULISSES CRUZ 10 Bakersfield 17:59
21 EMILLIONO TRISTAN 10 Bakersfield 18:00
22 ROBERT ALVAREZ 10 Venice 18:01
23 WILL DOERR 10 Corona 18:01
24 MASON BOREN 10 Corona 18:10
25 MACKHAI NGUYEN 10 University (irv) 18:10
26 ISAI PEREZ 10 Santa Ana 18:11
27 MATTHEW TIBBITTS 10 Great Oak 18:11
28 DANIEL STINSON-DIESS 10 Great Oak 18:12
29 NIC NELSON 10 Wilson (lb) 18:15
30 MARTIN AQUINO 10 Venice 18:18
31 RAYMONE RADI 10 Redondo Union 18:22
32 SLATER SOLIS 10 Santiago (cor) 18:23
33 TYLER WHITE 10 Carlsbad 18:24
34 JOHN BURNS 10 Great Oak 18:30
35 ELI TITA 10 University (irv) 18:31
36 CHRISTIAN DELISLE 10 Wilson (lb) 18:33
37 TYREIK PERRERA 10 Great Oak 18:34
38 RISHI PATEL 10 Great Oak 18:36
39 ANTHONY ANTONUCCI 10 Loyola 18:36
40 SAUL GALLARDO 10 Corona 18:38
41 NICO PEDRAZA 10 Santa Ana 18:40
42 ROBERTO MEDRANO 10 Loyola 18:45
43 ALEJANDRO ORTIZ 10 El Rancho 18:47
44 JACOB PREAL 10 Great Oak 18:49
45 VAMSEE VEMULAPALLI 10 Monta Vista (cup) 18:49
46 ADRIAN CHAVEZ 10 Bloomington (blo) 18:50
47 NELSON FLORES 10 Santa Ana 18:51
48 DAVID SANCHEZ 10 Corona 18:51
49 JACK LEMKE 10 Wilson (lb) 18:52
50 MICHAEL ESPINOZA 10 Wilson (lb) 18:55
51 NOLAN ELAURIA 10 Great Oak 18:56
52 CARLOS GARCIA 10 Palo Verde 18:56
53 STUART SMITH 10 Capo Valley 18:57
54 BRYAN REYES 10 Loyola 18:57
55 THOMAS ATLEE 10 Loyola 19:00
56 JUSTIN OETTING 10 Carlsbad 19:02
57 DUNCAN WOODFORD 10 Quartz Hill 19:06
58 LUIS ANDRADE 10 Birmingham 19:07
59 BRADY THYFAULT 10 Great Oak 19:15
60 BRANDON SHIELDS 10 Great Oak 19:15
61 CHAYCE HOWARD 10 Bakersfield 19:15
62 AKITO MARTIN 10 Great Oak 19:16
63 ALEX YEE 9 Palo Verde 19:17
64 JUSTIN YI 10 Capo Valley 19:18
65 ADRIAN LOERA 10 El Rancho 19:19
66 ZAK HERRERA 10 Corona 19:19
67 DANIEL VASQUEZ 10 Palisades 19:22
68 CARLOS PARRA 10 Venice 19:23
69 EVERETT FISHER 10 Palisades 19:23
70 NOLAN RIDGEWAY-LEST 10 Wilson (lb) 19:24
71 MARCELO QUIJANO 10 Anaheim 19:24
72 MOISES RODRIGUEZ 10 El Rancho 19:25
73 CAMERON ATIN 10 Crescenta Valley 19:25
74 ETHAN WALCH 10 Crescenta Valley 19:26
75 JOSH MADRID 10 Wilson (lb) 19:27
76 TRISTAN RUIZ 10 Loyola 19:28
77 NATE WHITE 10 Palo Verde 19:29
78 MARK MATHEU 10 Crescenta Valley 19:30
79 ENRIQUE BRAVO 10 Bloomington (blo) 19:35
80 LOGAN FOOTE 10 Crescenta Valley 19:35
81 RYAN SKEANS 10 Great Oak 19:36
82 ZACH ALVARADO 10 Crescenta Valley 19:36
83 ALLAN TELON 10 Birmingham 19:37
84 WALKER SMITH 10 Crescenta Valley 19:38
85 TIM LANGLEY 10 Crescenta Valley 19:38
86 ERIK MECKSTROFT 10 Corona 19:38
87 ANDY ZHOU 10 University (irv) 19:41
88 SAMUEL DINH 10 Quartz Hill 19:43
89 IVAN SILVAS 10 Santa Ana 19:44
90 BRENDAN MCROBERTS 10 Quartz Hill 19:45
91 ZACH MCGEE 10 Great Oak 19:45
92 DANNY VASQUEZ 10 Birmingham 19:47
93 JACOB WARNAGIERIS 10 Capo Valley 19:49
94 AUSTIN MILES 10 Upland 19:53
95 MATTHEW TAYLOR 10 Upland 19:54
96 CHRISTIAN O'NEIL 10 Loyola 19:55
97 JUAN HERNANDEZ 10 Santa Ana 19:58
98 CONNOR SMITH 10 Palisades 20:03
99 SEAN VAN HISE 10 Great Oak 20:08
100 BRADLEY MORGAN 10 Quartz Hill 20:12
101 MICHAEL MALGERI 10 Redondo Union 20:14
102 JUAN ZUNIGA 10 Santa Ana 20:15
103 AUSTIN JANISH 10 Loyola 20:15
104 TAYLOR ROBERSON 10 Yucaipa 20:17
105 ALEX KIM 10 Palo Verde 20:20
106 CRISTIAN PEREZ 10 Santiago (cor) 20:21
107 EFREN MORALES 10 Coachella Valley 20:22
108 ETHAN ANGLE 10 Yucaipa 20:24
109 DEREK LEE 10 Capo Valley 20:25
110 EDDIE MARISCAL 10 Corona 20:28
111 JIMMY LI 10 Monta Vista (cup) 20:28
112 WYATT MALETA 10 Capo Valley 20:29
113 HIPOLITO ARTEAGA 10 Bloomington (blo) 20:30
114 MARLON TRIFUNOVIC 10 Huntington Beach 20:30
115 NOAH GARCIA 10 Santiago (cor) 20:33
116 JACOB MEADOWS 10 Redondo Union 20:33
117 BRANDON YI 10 Capo Valley 20:34
118 CHARLIE EVANS 10 Loyola 20:34
119 MICHAEL SKAGGS 10 Great Oak 20:35
120 BEN BARBOSA 10 Yucaipa 20:37
121 JONATHAN NGO 10 Huntington Beach 20:39
122 RICARDO NAVARETTE 10 Santa Ana 20:40
123 WILLIAM ARTIME 10 Crescenta Valley 20:40
124 ZACHARY MUNDER 10 Loyola 20:40
125 JOAN BAEZ 9 Anaheim 20:42
126 CONNER BRADLEY 10 Corona 20:44
127 EDWARD RAMOS 10 El Rancho 20:49
128 ANDREW ROPER 10 Capo Valley 20:50
129 CHRIS JANZEN 10 Capo Valley 20:50
130 NOAH POOLE 10 Crescenta Valley 20:52
131 OZAN ERDAL 10 University (irv) 20:53
132 HARI GARG 10 University (irv) 20:53
133 NICO SANCHEZ 10 Santiago (cor) 20:55
134 JOSEPH CURRAN 10 Carlsbad 20:57
135 JAY HOMER 10 Huntington Beach 20:59
136 RICARDO ORTIZ 10 Santa Ana 20:59
137 MOO KIM 10 University (irv) 21:01
138 CARLOS PEREZ 10 Santa Ana 21:06
139 ESTEBAN PINEROS 10 Birmingham 21:15
140 JOE IKEDO 10 Carlsbad 21:17
141 JACK EDMONDSON 10 Carlsbad 21:19
142 JOSEPH MELKO 10 Crescenta Valley 21:21
143 JACOB SARABIA 10 Santiago (cor) 21:24
144 HENRY SHAFRON 10 Capo Valley 21:25
145 ALEX VU 10 Corona 21:27
146 JONAH GREEN 10 Bakersfield 21:31
147 AUSTIN HALL 10 Wilson (lb) 21:33
148 EDWARD MENDOZA 10 Bloomington (blo) 21:40
149 SHON MACKIE 10 Capo Valley 21:42
150 CHANDLER WADE 10 Quartz Hill 21:43
151 JACOB FEUERBORN 10 University (irv) 21:44
152 RYAN YO 9 University (irv) 21:45
153 ABRAHAM PEREZ 10 Bakersfield 21:47
154 PRESTON DANG 10 Capo Valley 21:49
155 CHRISTOPHER MELEND 10 Birmingham 21:51
156 SHEA BAUTISTA-CAPOL 10 Crescenta Valley 22:00
157 MADISON MCKESSON 10 Loyola 22:03
158 OSCAR REYES 10 Anaheim 22:12
159 JOSEPH SCHLESINGER 10 Huntington Beach 22:17
160 ERIC HOANG 11 University (irv) 22:21
161 CALVIN LEE 10 University (irv) 22:22
162 JONATHON NGUYEN 10 University (irv) 22:37
163 LIAM O'BRIEN 10 Carlsbad 22:39
164 FRANKLIN WANG 9 University (irv) 22:40
165 RUBEN MARTINEZ 10 Birmingham 22:42
166 TARIQ YOUSUF 10 Capo Valley 22:43
167 DEAN GELBER 10 Palisades 22:49
168 KIA RAHBAR 10 Capo Valley 22:52
169 EVAN DAVIES 10 University (irv) 22:57
170 CHAZ TORRES 10 Capo Valley 23:03
171 ALEX ARTEAGA 10 Corona 23:03
172 MARCO BALDI 10 University (irv) 23:05
173 NICK PENROSE 10 Capo Valley 23:09
174 CONNER SULLIVAN 10 Monta Vista (cup) 23:18
175 CONNOR LUTGE 10 Quartz Hill 23:24
176 MICHAEL KNOWLES 10 Anaheim 23:27
177 RAPHAEL PETTIGREW 10 Palisades 23:35
178 JOEY LOPEZ 10 Wilson (lb) 23:35
179 JOSE QUINTERO 10 Coachella Valley 23:37
180 JACOB STRUBLE 10 Corona 23:42
181 MILLION MICHAEL 10 Palisades 23:43
182 ANTHONY ARIZMENDI 10 Corona 23:50
183 LUIS OJEDA 10 Corona 23:52
184 JACOB FANSHAW 10 El Rancho 23:55
185 DANIEL VELASQUEZ 10 Wilson (lb) 24:04
186 WYATT ROBERTSON 10 Capo Valley 24:16
187 TRENT HOUSER 10 Yucaipa 24:24
188 ALEJANDRO JUANILLO 10 Birmingham 24:31
189 MARCOS ORELLANA 10 El Rancho 24:53
190 JULIAN DIAZ 10 Anaheim 25:07
191 JOSHUA GARCIA 10 Coachella Valley 25:19
192 ALEX PHU 10 Capo Valley 25:38
193 CONNOR LINDSTROM 10 Capo Valley 26:08
194 RYAN ALEXANDER 10 Huntington Beach 26:24
195 ALEXIS BASILIO 10 Santa Ana 26:37
196 PAUL MAGANA 10 Anaheim 27:58
197 RAMEZ MICHAIL 10 Upland 32:19
Race #90 Boys Sophomore Division 1 1:19 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 TOM ENGLEBERT 10 Claremont 16:55
2 CONNOR HOLCOMB 10 Canyon (cc) 17:05
3 A.J. SOMMERS 10 Elk Grove 17:12
4 SCOTT SENO 10 Elk Grove 17:23
5 NOAH PEREZ 10 Moorpark 17:26
6 LUCAS DOS SANTOS 10 San Marcos (sm) 17:33
7 DREW DANIELS 10 Moorpark 17:37
8 KEVIN ZHAO 10 San Marcos (sm) 17:47
9 SERGIO ESPINOZA 10 Claremont 17:49
10 LUCAS MARTINEZ 10 Claremont 17:50
11 JACOB LAFARGA 10 Claremont 17:52
12 MATT STEIN 10 Villa Park 17:52
13 JOAQUIN SEGURA-MOR 10 Claremont 17:52
14 AVERY HELGESEN 10 El Camino (oce) 17:54
15 CHAD RUABURO 10 El Camino (oce) 17:55
16 KENNY JONES 10 Marina 17:57
17 TY GARRETT 10 Mira Costa 18:07
18 RANDY PIETERSEN 10 Elk Grove 18:10
19 SEAN O'BANNON 10 Foothill (sa) 18:11
20 OLIVER GOCH 10 Moorpark 18:11
21 ALEMU BIRUKE 10 Santa Monica 18:12
22 JACOB AXTON 10 Ayala 18:12
23 RYAN LOCICERO 10 Mira Costa 18:16
24 CONNER HANSEN 10 San Marcos (sm) 18:17
25 MICHAEL ABBOTT 10 Tesoro 18:20
26 KYLE KWONG 10 Elk Grove 18:21
27 MATT SEEFELDT 10 Roseville 18:22
28 LAINE BENNETT 10 Serrano 18:22
29 NATHAN REEM 10 Foothill (sa) 18:22
30 NIKHIL VETTIKATTU 10 Ayala 18:25
31 JALON FLORES 10 Marina 18:25
32 CAMDEN SCOTT 10 Elk Grove 18:25
33 KOBE HERNANDEZ 10 Ayala 18:25
34 ALEX URQUILLA 10 Canyon (cc) 18:27
35 VITO CANUSO 10 Villa Park 18:27
36 DYLAN HERNANDEZ 10 Santa Monica 18:28
37 DEVIN ROSS 10 Serrano 18:28
38 SERGIY CHEMODONAV 10 San Marcos (sm) 18:34
39 SEAN GREY-TUNKEL 10 West Ranch 18:38
40 CHRIS ANIELLO 10 Mira Costa 18:40
41 STEPHEN MAGIERA 10 Canyon (cc) 18:41
42 CHANCE GRIFFIN 10 Serrano 18:41
43 MICHAEL BYRNES 10 Santa Monica 18:43
44 AVERY DELACRUZ 10 Paramount 18:47
45 MATTHEW JOY 10 Glendora 18:47
46 ELI TANGENBERG 10 Claremont 18:48
47 BRANDON ACEVEDO 10 Claremont 18:48
48 MICHAEL HERNANDEZ 10 Glendora 18:48
49 ALEX KATSON 10 San Marcos (sm) 18:49
50 KEITH HILL 10 Santa Monica 18:50
51 TERRY CHERN 10 Ayala 18:51
52 BLAKE AMADO 10 Roseville 18:51
53 GABRIEL CANTU 10 Edison (hb) 18:52
54 CALVIN POLINTAN 10 Serrano 18:56
55 RYAN SILVER 10 Moorpark 19:00
56 XAVIER LOPEZ 10 Ayala 19:02
57 RYAN CENDEJAS 10 Tesoro 19:04
58 ANDREW LEON 10 Foothill (sa) 19:04
59 JONATHAN SAMAYAO 10 Marina 19:05
60 JUSTIN PIERCE 10 Villa Park 19:05
61 BLAKE CATHERINE 10 Villa Park 19:09
62 NOAH LAMB 10 Moorpark 19:14
63 DIEGO VILLEGAS 10 Villa Park 19:18
64 MAX FOGEL 10 Mira Costa 19:22
65 SHANE PETERSON 10 Moorpark 19:24
66 JOSH MINNIE 10 El Camino (oce) 19:24
67 SEAN STRATTON 10 Vacaville 19:26
68 ENRIQUE FLORES 10 Paramount 19:26
69 AVERY ELLIS 10 El Camino (oce) 19:31
70 ROBERT SANTIAGO 10 Moorpark 19:33
71 MILES O'BRIEN 10 Santa Monica 19:33
72 WILLIAM CORONA 11 Canyon (cc) 19:35
73 CAMERON MCBRIDE 10 Foothill (sa) 19:37
74 RILEY GOODSEN 10 Vacaville 19:38
75 JEFFREY HENDRIX 10 Tesoro 19:41
76 IAN YOON 10 San Marcos (sm) 19:44
77 JACOB RAMIREZ 10 West Covina 19:45
78 ADRIAN PEREZ 10 Paramount 19:45
79 CHRIS ALBA 10 Santa Monica 19:47
80 JACKSON LISEC 10 Vacaville 19:54
81 JUAN MARQUEZ 10 West Covina 19:54
82 JOHN WILLIAMS 10 Foothill (sa) 19:55
83 LOGAN MARTEL 11 Canyon (cc) 19:56
84 TYLER RUEDA 10 El Camino (oce) 19:57
85 STEVEN CHOI 10 Villa Park 19:57
86 JEREMY DVORAK 10 Claremont 19:58
87 PEDRO FLACK 10 Santa Monica 19:58
88 CHRISTIAN BRYAN 10 Tesoro 19:58
89 TERRANCE SEKI 10 Ayala 19:59
90 GRAYSON HUTCHINS 10 Foothill (sa) 19:59
91 AMRIT RANDENIYA 10 Mira Costa 20:00
92 IAN MCGREW 10 Foothill (sa) 20:01
93 BRANDON NINFITO 10 El Camino (oce) 20:08
94 DIONISIO BAUTISTA 10 Moorpark 20:11
95 NICOLAS ESCUDERO 10 Moorpark 20:11
96 GARRETT SENO 10 Elk Grove 20:13
97 SAM TURNER 10 Tesoro 20:13
98 JONATHAN CALENTTI 10 Serrano 20:16
99 JEDD ULAN 10 Moorpark 20:17
100 ANDREW FALLS 10 Ayala 20:19
101 JOAQUIN DORANTES 10 Edison (hb) 20:21
102 CALVIN TABATA 10 Ayala 20:23
103 SHANE HALSEMA 10 Moorpark 20:24
104 RICARDO OCHOA 10 Villa Park 20:26
105 GAVIN MORRIS 10 Heritage (rom) 20:31
106 JORGE ARREGUIN 11 Canyon (cc) 20:34
107 TREVOR JULIUS 10 Mira Costa 20:34
108 MICHAEL ARMATO 10 Mira Costa 20:35
109 ZAC KORECKI 10 San Marcos (sm) 20:36
110 RANDY WOODSON 10 Foothill (sa) 20:36
111 AJ EMICK 10 Foothill (sa) 20:41
112 DAVID KELLEY 10 Vacaville 20:48
113 JOSH AUSTIN 10 Canyon (cc) 20:54
114 RYAN COOPER 10 Tesoro 20:55
115 JOSUE CANO 10 Alta Loma 20:55
116 BRANDON LEHMAN 10 Serrano 20:57
117 WESTON AGENTER 10 Moorpark 20:59
118 JACOB CHAIDEZ 10 Marina 21:07
119 CHRIS MURRAY 10 West Covina 21:08
120 SPENCER BOEHM 10 Edison (hb) 21:13
121 TRESTAN ESPIRITU 10 El Camino (oce) 21:13
122 CHRISTOPHER ANDERS 10 Moorpark 21:14
123 MARIO JUAREZ 10 Alta Loma 21:17
124 JARED BRANDT 10 Heritage (rom) 21:20
125 KEVIN YI 10 San Leandro 21:21
126 LUCAS CAMERA 10 Ayala 21:21
127 WATTS WADDINGTON 10 Glendora 21:24
128 PETER SWAN 10 Marina 21:26
129 JOSHUA ANGELO 10 Moorpark 21:26
130 JUAN CHAVEZ 10 Moorpark 21:29
131 THOMAS ANNUZZI 10 Vacaville 21:32
132 GARRETT WEBB 10 Moorpark 21:38
133 KEVIN RANKIN 9 El Camino (oce) 21:40
134 BRANDON CHORAK 10 Villa Park 21:44
135 NATHAN MOREEN 10 Villa Park 21:45
136 SIMON CARRERA 10 Villa Park 21:46
137 EDWARD CHOI 10 Villa Park 21:47
138 ALON GARY 10 Marina 21:53
139 ZAIN KHALIFEH 10 Mira Costa 21:58
140 DAVID GONZALEZ 10 El Camino (oce) 21:58
141 RYAN NISHIMOTO 10 Foothill (sa) 21:58
142 JACKSON REESE 10 Foothill (sa) 21:59
143 STEVEN CAMPBELL 10 Vacaville 22:03
144 KANE PALMER 10 Fairfax 22:12
145 ANDREW ROSNER 10 Villa Park 22:12
146 BYRON LAZATIN 10 San Leandro 22:14
147 BRYAN VASQUEZ 10 Fairfax 22:14
148 SENH LAU 10 San Leandro 22:15
149 WAIHO YUEN 10 Moorpark 22:23
150 BRYAN BRAVO 10 Marina 22:33
151 DEREK CLARKE 10 Tesoro 22:35
152 TYLER JONES 10 Marina 22:35
153 ADAM CAMPOS 10 West Covina 22:35
154 HOWARD WANG 10 Tesoro 22:42
155 EDGAR CAMBEROS 10 Canyon (cc) 22:45
156 DEREK NGUYEN 10 Marina 22:49
157 ZAID ALRAKABI 10 Roseville 22:51
158 JOSEPH SMITH 10 Marina 22:54
159 TANNER LEBEL 10 Moorpark 23:11
160 KEVIN NGUYEN 10 Moorpark 23:23
161 CHRISTIAN GILES 10 Foothill (sa) 23:36
162 WILLIAM HARTONO 10 Moorpark 23:47
163 BRANDON SALINAS 10 West Ranch 23:48
164 MATTHEW ROBLES 10 West Covina 24:27
165 RYAN INTERRANTE 10 Moorpark 24:46
166 PETER WATANABE 10 Moorpark 24:55
167 JACKSON RAND 10 Glendora 25:04
168 NOAH CHOUDHURY 10 West Ranch 25:05
169 CHRISTIAN ROXAS 10 San Leandro 25:06
170 DOLAN CANALES 10 West Covina 25:17
171 JARED REZAK 10 Moorpark 25:48
172 EZEQUIEL ZURITA 10 Heritage (rom) 27:41
Race #100 Boys Sophomore Division 2 2:30 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 RYAN TOBIN 10 Colony 17:02
2 AARON REIDER 10 Peninsula 17:25
3 DARVALE JACKSON 10 J.W. North 17:26
4 AARON WIREKOON 10 Royal 17:33
5 ANDRES ALVARDO 10 Golden Valley (sc) 17:36
6 JARED TAM 10 Rowland 17:42
7 MIGUEL GODOY 10 Citrus Valley 17:54
8 CHRISTOPHER GUERRA 10 Bravo Medical Magn 17:58
9 CHRISTIAN COLLINS 10 Murrieta Valley 17:59
10 ZANE PEREZ 10 Rowland 18:06
11 GRAHAM PEEPLES 10 Westlake 18:12
12 SHREYANG PRAJAPATE 10 Rowland 18:16
13 MORGAN TUOHY 10 Taft (wh) 18:16
14 LUCAS FRIAS 10 Citrus Valley 18:18
15 KEVIN CHIK 10 Rowland 18:26
16 ABA SHERFA 10 Peninsula 18:32
17 HENRY BELL-WILSON 10 Peninsula 18:33
18 JOSUE REYES 10 Colony 18:37
19 DANIEL SANDERS 10 J.W. North 18:38
20 DEREK BARRERA 10 Golden Valley (sc) 18:39
21 GUSTAVO ZAMBRANO 10 Bravo Medical Magn 18:43
22 SPENCER JUDY 10 Citrus Valley 18:46
23 DAG FORSBERG 10 Westlake 18:53
24 MORGAN HAINES 10 Westlake 18:57
25 BRENDAN GALVIN 10 Beckman 18:58
26 ANGEL CORTES 10 Golden Valley (sc) 19:01
27 FRANCO VIDAL 10 J.W. North 19:04
28 JACOB RAABE 10 Taft (wh) 19:06
29 LUIS MEX 10 Westlake 19:07
30 CHRIS TORRES 10 Peninsula 19:08
31 JALEN HAWES 10 Murrieta Valley 19:09
32 RYAN GEBHARDT 10 Westlake 19:13
33 CALEB ESTRADA 10 Rowland 19:17
34 GEORGE FARIS 10 Peninsula 19:17
35 BRYCE HENDERSON 10 Royal 19:19
36 BRANDON DELEON 10 Peninsula 19:20
37 THOMAS MORLEY 10 Westlake 19:24
38 ANDREW MARKS 10 Murrieta Valley 19:27
39 RICKY CARDENAS 10 J.W. North 19:30
40 BRAIN TROUNG 9 Rowland 19:30
41 ANTHONY MASCIOTTI 10 South Torrance 19:32
42 CAMRON WANG 10 Peninsula 19:35
43 ALLEN AU YEUNG 10 San Gabriel 19:38
44 AARON COPE 10 Murrieta Valley 19:41
45 SALVADOR ANAYA 10 Patriot 19:42
46 MICAH SAKADO 10 South Torrance 19:46
47 EDGAR SANTOS 10 Bravo Medical Magn 19:49
48 VIKAS MUNUKUNA 10 Beckman 19:51
49 BRIAN CASTRO 10 Bravo Medical Magn 19:52
50 ISAIAH ESPINA 10 Colony 19:53
51 NOLAN AU 10 Westlake 19:57
52 ZACHARY COVARRUBIA 10 North Torrance 20:03
53 ZACHARY ISHIMOTO 10 Peninsula 20:03
54 PEDRO DELGADO 10 Colony 20:04
55 STEPHEN ZHONG 10 Westlake 20:04
56 ANGEL SANTOS 10 Bravo Medical Magn 20:07
57 GARRETT KAWABATA 10 South Torrance 20:13
58 CONNOR PEEBLES 10 Royal 20:17
59 NATHAN KIM 10 South Torrance 20:21
60 ADAM RODRIGUEZ 10 Golden Valley (sc) 20:23
61 MIGUEL ORTEGA 10 Patriot 20:25
62 JONATHAN MACIEL 10 Colony 20:33
63 TYLER TRAVERS 10 Murrieta Valley 20:43
64 ANGEL SUAREZ 10 Bravo Medical Magn 20:47
65 DANIEL ZARASUA 10 Lancaster 20:47
66 ARTURO ROCHA 10 Murrieta Valley 20:49
67 CONNOR DEDECKER 10 Westlake 20:54
68 ANGEL OLMOS 9 Bravo Medical Magn 20:59
69 TYLER LANGFORD 10 Royal 21:09
70 ANDREW CAMACHO 10 Colony 21:13
71 DAVID STUART 10 Westlake 21:15
72 DOMINIC PERRINO 10 Westlake 21:16
73 HIROAKI YAMADA 10 South Torrance 21:18
74 RYAN GURNICK 10 Taft (wh) 21:22
75 TANNER COHEN 10 J.W. North 21:24
76 MATTHEW PANEC 10 Westlake 21:25
77 JERED CUTLER 10 North Torrance 21:27
78 CHRISTIAN HUTCHINSO 10 Rowland 21:27
79 TYLER HAMAMOTO 10 Peninsula 21:29
80 BEN KERN 10 Westlake 21:31
81 JOSHUA ROGERS 10 Westlake 21:31
82 JACOB PARK 10 Beckman 21:37
83 BRANDON HALL 10 Westlake 21:40
84 TED GOLDSTEIN 10 Taft (wh) 21:46
85 YOUSSEF OUADDI 10 Murrieta Valley 21:46
86 CESAR CONTRERAS 10 Patriot 21:47
87 EVAN SCHWARTZ 10 Westlake 21:49
88 TOMMY FUNG 10 Peninsula 21:57
89 LEVI FLORES 10 Patriot 21:59
90 NICK ALBERT 10 South Torrance 22:01
91 ZACHARY HUTCHINGS 10 Westlake 22:06
92 DEVIN CURIEL 10 Peninsula 22:07
93 SAHIL BHATT 10 South Torrance 22:08
94 SIDNEY TAN 9 Rowland 22:12
95 TONY TRAN 10 San Gabriel 22:22
96 JOSHUA CONNER 10 Westlake 22:29
97 MATTHEW FORBES 10 Westlake 22:29
98 MARCUS CHAIDES 10 Royal 22:31
99 ANTHONY RAMIREZ 10 J.W. North 22:32
100 BRAD SMITH 10 Peninsula 22:33
101 ERIC HUYNH 10 San Gabriel 22:33
102 GARY TAN 10 Bravo Medical Magn 22:40
103 ANTHONY DANG 10 Royal 22:43
104 KENNETH NOGUCHI 10 South Torrance 22:55
105 ALEX LIU 10 Beckman 22:56
106 JAMES SHEARIN 10 North Torrance 22:59
107 EVAN OKAMOTO 10 South Torrance 23:10
108 NATE YOUNG 10 Westlake 23:22
109 MIKALE SUTTNER 10 Royal 23:35
110 MARCO HERNANDEZ 10 Rowland 23:43
111 CAMERON TADAYON 10 Westlake 24:00
112 ANDREW OKIHARA 10 South Torrance 24:13
113 TIMOTHY FONG 10 San Gabriel 24:13
114 TREVOR COTTON 10 South Torrance 24:13
115 ERIC SANCHEZ 10 Murrieta Valley 25:36
116 JOSH HADDEN 10 Patriot 27:16
117 KYLE LANZILLO 10 Murrieta Valley 29:58
Race #101 Boys Sophomore Division 2 2:37 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 RYAN TATE 10 Saugus 16:40
2 COLIN JENSEN 10 Poway 16:46
3 GEORGE MCGUIGAN 10 Thousand Oaks 17:20
4 CARLOS PEREZ 10 Beaumont 17:23
5 JACOB CROSSON 10 Saugus 17:25
6 PAYTON OLSEN 10 Murrieta Mesa 17:31
7 BEN CUNNINGHAM 10 Poway 17:35
8 OMAR ANDRADE 10 Fullerton 17:37
9 ANTHONY PRECIADO 10 Hart 17:38
10 CESAR MARTINEZ 10 Santa Ana Valley 17:48
11 PEDRO MEZA 10 Beaumont 17:51
12 ANTHONY TYLER 10 West Torrance 17:51
13 DALTON MUTH 10 Beaumont 17:53
14 TIMMY STEVENS 10 Thousand Oaks 18:02
15 WESLEY FURUKIDO 10 Cerritos 18:03
16 ISAIAS JACINTO 10 Beaumont 18:17
17 OWEN SCHATZLEIN 10 Poway 18:21
18 XAVIER SALCIDO 10 Beaumont 18:21
19 JESUS MORAN 10 Santa Ana Valley 18:28
20 GASTON BANUELOS 10 Poway 18:28
21 SERGIO PERAZA 10 Perris 18:31
22 DAISUKE SASADA 10 West Torrance 18:40
23 EVAN FAUST 10 Poway 18:42
24 JOHN VIERRA 10 Saugus 18:43
25 MANNY MACIAS 10 Saugus 18:46
26 NICHOLAS TAI 10 Cerritos 19:00
27 TANNER LOMELI 10 Saugus 19:02
28 JAKE BURKHOLDER 10 Hart 19:04
29 MATT MCILRATH 10 Saugus 19:05
30 GUSTAVO VERGARA 10 Santa Ana Valley 19:06
31 QUINN MARSH 10 Hemet 19:07
32 JOSHUA RICCIARDI 10 Hemet 19:10
33 WILL WALTER 10 Santa Barbara 19:12
34 KAN SHIMIZU 10 West Torrance 19:15
35 LEONARDO ROMO 10 West Torrance 19:19
36 HECTOR IBARRA 10 Santa Ana Valley 19:21
37 ISAAC MCKENZIE 10 Mayfair 19:22
38 JUAN RETANA 10 Shafter 19:24
39 GAVIN OVERTURF 10 West Torrance 19:25
40 CHRIS MEJIA 10 Hart 19:26
41 ANDRES MURILLO 10 West Torrance 19:26
42 BRENNEN VILLEGAS 10 Mayfair 19:29
43 KYLE HAYDEN 10 Murrieta Mesa 19:33
44 ALEX FAUST 10 West Torrance 19:34
45 NATHAN MANNION 10 Poway 19:42
46 AUSTIN THOMSON 10 Mayfair 19:47
47 LEVON KEAWPRASERT 10 Hart 19:48
48 FERNANDO AGUILERA 10 Murrieta Mesa 19:48
49 JAMES BRUTCHIN-ROOS 10 Thousand Oaks 19:49
50 EDWIN BAZ 10 Fullerton 19:50
51 ANDREW RAMIREZ 10 Beaumont 19:51
52 BODHI KRUFT 10 Santa Barbara 19:52
53 KEVIN TAI 10 West Torrance 19:59
54 ANTHONY OLIVER 10 West Torrance 20:02
55 ALDY HONG 10 Cerritos 20:02
56 DAN ABOULACHE 10 Hart 20:07
57 RYAN TRAYLOR 10 Perris 20:14
58 NICO POIRIER 10 Santa Barbara 20:23
59 VINCENT GAO 10 Cerritos 20:27
60 DHIRAJ RAMIREDDY 10 West Torrance 20:32
61 SCOTT BUFFHAM 10 Saugus 20:33
62 MIGUEL CARMONA 10 Shafter 20:38
63 JUSTIN KRIGBAUM 10 Beaumont 20:39
64 HUNTER LUKK 10 Hart 20:42
65 CARLOS CORONA 10 Shafter 20:47
66 AARON ALVARADO 10 Cerritos 20:49
67 PEDRO VILLEGAS 10 Shafter 20:51
68 ISAAC CORTES 10 Santa Barbara 20:51
69 VAN LY 10 Santa Ana Valley 20:51
70 ANDREW FRONING 10 West Torrance 20:54
71 CHRISTIAN HUFF 10 Hemet 20:57
72 SAMMY SALDIVAR 10 Fullerton 20:57
73 JUSTIN NG 10 Hart 20:59
74 BRYAN CALDERA 10 Shafter 21:06
75 NICHOLAS GARCIA 10 Cerritos 21:10
76 THOMAS ESTRADA 10 Thousand Oaks 21:11
77 SEBASTIAN ROGERS 10 Mayfair 21:14
78 COLLIN O'BRYAN 10 West Torrance 21:26
79 LUIS RUIZ 10 Hemet 21:31
80 KEVIN PHAN 10 Perris 21:33
81 CHRIS HARTLAGE 10 Apple Valley 21:35
82 GUSTAVO RUELAS 10 Shafter 21:42
83 RILEY FROEHLICH 10 Mayfair 21:42
84 MARTIN YEROVI 10 Hart 21:43
85 QUINN MANNEN 10 Thousand Oaks 21:57
86 JESSE GONZALES 10 Perris 22:10
87 DANIEL JAIME 10 Perris 22:19
88 JONATHAN MACIEL 10 Perris 22:20
89 JOHN CULHANE 10 Thousand Oaks 22:27
90 KYLE COOLEY 10 Murrieta Mesa 22:30
91 ADAM RIVERA 10 Vista Del Lago (mv) 22:33
92 JORDY RAUS 10 Murrieta Mesa 22:54
93 MATTHEW JEWELL 10 Fullerton 23:16
94 JARED STANLEY 10 Fullerton 23:16
95 JESSE PADILLA 10 West Torrance 23:30
96 BRYAN LEE 10 Cerritos 23:42
97 MARIO YOUSEFF 10 West Torrance 23:43
98 BRETT SAUCEDO 10 Hart 23:53
99 EVAN FOGO 10 West Torrance 24:00
100 NATHAN STOKES 10 Santa Barbara 24:16
101 JIWOO KIM 10 Cerritos 24:16
102 JAY SHAH 10 Cerritos 24:20
103 CALVIN HALUZA 10 Fullerton 24:31
104 MIGUEL MORA 10 Shafter 25:11
105 JOSE NAVA 10 Santa Ana Valley 25:12
106 ANTHONY NELSON 10 Fullerton 25:22
107 DAVID FLORES 10 Perris 25:28
108 BRIAN PHAM 10 Cerritos 25:35
109 MARVIN LAGUNES 10 Perris 26:04
110 AARON CHIU 10 Cerritos 26:11
111 BENJAMIN BORDEN 10 Santa Barbara 27:00
112 HECTOR SOLORZANO 10 Shafter 28:05
113 JUSTIN GALLEGOS 10 Hart 28:44
114 JERRY TSU 10 Cerritos 30:46
115 ERIC KOOLHAAS 10 Perris 35:29
Race #102 Boys Sophomore Division 2 2:44 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 RAFAEL WILSON 10 Agoura 17:17
2 CORBEN HARRIS 10 Mission Viejo 17:51
3 ARMANDO SOLIS 10 Arroyo (em) 18:10
4 VINH CAM 10 Arroyo (em) 18:21
5 NICHOLAS LUJAN 10 Torrance 18:25
6 ANDREW OFFHAUS 10 Mission Viejo 18:27
7 MANUEL BAILEY 10 Kaiser 18:30
8 ALEJANDRO ESTRADA 11 Kaiser 18:31
9 MICHAEL KABBOUT 10 Mission Viejo 18:35
10 BRYAN KLUNK 10 Torrance 18:39
11 JOSUE MARIN 10 Kaiser 18:39
12 BUDDY SANTILLAN 10 Canyon (ana) 18:41
13 CAMDYN RASQUE 10 Canyon (ana) 18:41
14 JACOB TANKERSLEY 10 Canyon (ana) 18:42
15 AUSTIN NAFTEL 10 Agoura 18:46
16 NOLAN DUNN 10 Agoura 18:50
17 BRYCE LIVINGSTON 10 Agoura 18:51
18 JON CANDIAS 10 Newport Harbor 19:08
19 FREDDY VIERA 10 Eisenhower 19:09
20 SAM MAURY-HOLMES 10 Redlands 19:10
21 ROBEL YITBAREK 10 Westmont 19:11
22 SEAN TERRY 10 Canyon (ana) 19:12
23 JOSEPH NAVA 10 Santiago (gg) 19:13
24 KURTIS SANDFORD 10 Mission Viejo 19:16
25 ALEX HAMEL 10 Mission Viejo 19:22
26 MARIO MAYO 10 Torrance 19:22
27 ISRAEL HERNANDEZ 10 Miguel Contreras Le 19:23
28 ZAC SERNA 10 Canyon (ana) 19:25
29 RYAN MILLWARD 10 Mission Viejo 19:29
30 MARTIN FABIAN 10 Santiago (gg) 19:38
31 WILLIAM CASTELLON 10 Arroyo (em) 19:40
32 BRENNAN BARTLEY 10 Redlands East Valle 19:41
33 GREG VILLA 10 Redlands 19:41
34 EZRA BOSWORTH-AHME 10 Redlands 19:45
35 ALEJANDRO MEDINA 10 Arroyo (em) 20:00
36 DANIEL ATIENZA 10 Redlands East Valle 20:02
37 ALEX CRONK 10 Agoura 20:09
38 PRIMITIVO MARTINEZ 10 Miguel Contreras Le 20:14
39 REED MORTENSON 10 Redlands 20:18
40 JOSE MENDEZ 10 Kaiser 20:21
41 JONATHON MENDOZA 10 Redlands East Valle 20:25
42 KYLE NAKAHIRA 10 Torrance 20:33
43 OSVALDO MORALES 10 Santiago (gg) 20:40
44 ALEX TROMBLEY 10 Torrance 20:43
45 EDUARDO CEBALLOS 10 Arroyo (em) 20:49
46 JUAN DIEGO 10 Miguel Contreras Le 20:53
47 JACK MCKASSON 10 Newport Harbor 20:54
48 MIHIR NILKANTH 10 Mission Viejo 21:01
49 RYAN MARX 10 Mission Viejo 21:02
50 ALEXANDER GRADEN 10 Agoura 21:08
51 OSWALDO RAMOS 10 Miguel Contreras Le 21:09
52 ROY GARZA 12 Torrance 21:11
53 DAVID COLMAN 10 Leland 21:11
54 JESUS LINO 10 Miguel Contreras Le 21:13
55 KEVIN KAMEL 10 Redlands 21:15
56 CARLOS BERMUDEZ 10 Eisenhower 21:15
57 JESSE CHAVEZ 10 Arroyo (em) 21:22
58 JEFFREY JOHNSTON 10 Redlands 21:25
59 ANDREW KING 10 Newport Harbor 21:27
60 MOISES CLAUDIO 10 Lawndale 21:27
61 JOSE FELIX 10 Arroyo (em) 21:29
62 JACE SHULER 10 Redlands 21:32
63 DANIEL HONG 10 Torrance 21:38
64 JACKSON BOULTER 10 Mission Viejo 21:41
65 REION DOMINGO 10 Torrance 21:43
66 CONNOR STEPHENS 10 Agoura 21:46
67 MIKEY FINLEY 10 Mission Viejo 21:49
68 ETHAN MULLEN 10 Redlands East Valle 21:57
69 JOSE CANELA 10 Santiago (gg) 22:06
70 PAYTON ALAAMA 10 Canyon (ana) 22:08
71 ROBERT CARLOS 10 Torrance 22:31
72 NICHOLAS TANISAKA 10 Torrance 22:34
73 ERIC MALDONADO 10 Lawndale 22:36
74 CRISTIAN ZALDANA 10 Miguel Contreras Le 22:41
75 JACOB POLIDI 10 Agoura 22:54
76 JACOB KHUU 10 Lawndale 23:15
77 JAMES RUIZ 10 Eisenhower 23:22
78 BRIAN PARK 10 Torrance 23:52
79 PETER TRAN 10 Culver City 25:17
80 KIRIN HEFTYE 10 Arroyo (em) 25:29
81 JACOB MOJICA 10 Lawndale 25:36
82 ANDRES SARAVIA 10 Redlands 25:42
83 SCOT BRITTON II 10 Culver City 25:43
84 THOMAS AGUILERA 10 Lawndale 26:14
85 MATHEW PALMER 10 Mission Viejo 26:38
86 STEVEN CHUON 10 Arroyo (em) 27:07
87 GABRIEL VASQUEZ 10 Eisenhower 28:10
88 ANTHONY DOMINGUEZ 10 Miguel Contreras Le 28:41
89 MIGUEL TOMAS 10 Miguel Contreras Le 29:27
90 JOSHUA WOODSIDE 10 Arlington 31:02
Race #103 Girls Sophomore Division 2 2:51 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CLARISSA CHAGOLLA 10 J.W. North 18:47
2 ASHLEY HEYS 10 Saugus 19:21
3 EMMA BAHR 10 Saugus 19:55
4 SYDNEY SUAREZ 10 Saugus 20:33
5 JULIANNE ABESAMIS 10 Saugus 20:57
6 KIMBERLY CHACON 10 Kaiser 21:04
7 LILIANA BUSQUEÑO 10 Mission Viejo 21:09
8 MARGARET LOPEZ 10 Saugus 21:12
9 RACHEL KENNEDY 10 Canyon (ana) 21:37
10 PAIGE GRIGGS 10 Saugus 21:39
11 KRYSTAL PADILLA 10 Kaiser 21:43
12 BROOKE HIGA 10 Agoura 21:45
13 CELINE WHITMAN 10 Saugus 21:46
14 JONES KAMRYN 10 Royal 21:48
15 ERIKA GONZALEZ 10 Bravo Medical Magn 21:57
16 TELINE TRAN 10 Canyon (ana) 21:57
17 SILVIA FLORES 10 Royal 21:58
18 ANOUSHKA PATEL 10 Canyon (ana) 21:58
19 KELSEY KOBAYASHI 10 Canyon (ana) 22:08
20 STEPHANIE IBARRA 10 Golden Valley (sc) 22:10
21 ALYSSA SKVARLA 10 Canyon (ana) 22:16
22 JILLIAN SMILEY 10 Thousand Oaks 22:19
23 ELLA GREGORY 10 Torrance 22:28
24 KIRRA PITTS 10 Canyon (ana) 22:32
25 AMY HOLT 10 Thousand Oaks 22:33
26 SHOSHONI LEON-HERZA 10 Colony 22:38
27 EMILY HOLMES 10 Golden Valley (sc) 22:41
28 DEVONEY AMBERG 10 West Torrance 22:44
29 DAISY LOPEZ 10 Kaiser 22:48
30 FRANCESCA QUEROL 10 Canyon (ana) 22:50
31 LAUREN MORREALE 10 Thousand Oaks 22:52
32 MICHELLE MOORE 10 West Torrance 22:58
33 MYRANDA GUDINO 10 Golden Valley (sc) 22:59
34 BELLA GOÑI 10 Mission Viejo 23:01
35 JESSICA ADACHI 10 West Torrance 23:05
36 BREYANI HOLOMAN 10 Kaiser 23:05
37 MOLLY FLYNN 10 Redlands East Valle 23:06
38 KYLA NELSON 10 Mission Viejo 23:10
39 NAOMI OREGEL 10 Saugus 23:12
40 SHANNON CHEN 10 West Torrance 23:16
41 ELISA ZONOUZI 10 Beckman 23:16
42 TARYN BATIN 10 Redlands East Valle 23:19
43 SARA BANTLE 10 Mission Viejo 23:20
44 TALIA BADDOUR 10 Peninsula 23:22
45 TAMARA ANTHONY 10 Mission Viejo 23:28
46 DIANA GONZALEZ 10 Sunny Hills 23:42
47 JANELLE SAUNDERS 10 Redlands East Valle 23:43
48 NICOLE RODRIGUEZ 10 Royal 23:45
49 MAUREEN TURNBAUGH 10 Mission Viejo 23:45
50 JASMINE ORTIZ 10 Saugus 23:49
51 VICTORIA LOEFFLER 10 Agoura 23:52
52 REBECCA SANCHEZ 10 Mayfair 23:54
53 JESSICA ZHOU 10 West Torrance 24:01
54 CINTHYA LEDEZMA 10 Canyon (ana) 24:01
55 SARAHI RIVERA 10 San Gorgonio 24:02
56 ARIADNA QUINARES 10 Bravo Medical Magn 24:04
57 MEGAN WIGHTMAN 10 Fullerton 24:05
58 ELIZABETH BUGTAI 10 Thousand Oaks 24:05
59 SCARLET ROJAS 10 Royal 24:07
60 ABIL VASQUEZ 10 Golden Valley (sc) 24:07
61 KANA OZEKI 10 Torrance 24:09
62 MORGAN ARCHIBALD 10 Saugus 24:14
63 SALMA GALDAMEZ 10 Santiago (gg) 24:14
64 BIANCA FRAUSTO 10 North Bakersfield 24:16
65 MALIRE LOZADA 10 Mission Viejo 24:16
66 JULIA MELENDEZ 11 San Gorgonio 24:16
67 SARAH AUSTIN 10 Mayfair 24:16
68 MARIA LOPEZ 10 Bravo Medical Magn 24:22
69 MARY DRELLING 10 Canyon (ana) 24:23
70 LYDIA BLUM 10 Redlands East Valle 24:25
71 EMILY WOODWARD 10 Peninsula 24:30
72 MIKAYLA FERNANDEZ 9 Royal 24:34
73 MACKENZIE BROWN 10 Redlands East Valle 24:38
74 JENNIFER LOPEZ 10 Bravo Medical Magn 24:43
75 CRISTINA GALLARDO 10 San Gorgonio 25:07
76 MIKAYLA YORK 10 Mission Viejo 25:07
77 KRISTINE KIM 10 Beckman 25:07
78 JASMINE PEREZ 10 Bravo Medical Magn 25:13
79 HANNAH KREISWIRTH 10 Torrance 25:16
80 JASMINE MATEO 10 Fullerton 25:16
81 SARA HOLDEN 10 Mission Viejo 25:17
82 LAUREN NUCHOLS 10 West Torrance 25:17
83 ALEXA GRAHAM 10 Canyon (ana) 25:23
84 DOMINIQUE ANDRADE 10 Santiago (gg) 25:29
85 KATHLEEN MAEDER 10 Peninsula 25:32
86 LEXI BAKOS 10 Peninsula 25:37
87 MEGAN LEE 10 Sunny Hills 25:39
88 SAMANTHA CASTILLO 10 J.W. North 25:41
89 JOCELYN DONIS 10 Mayfair 25:41
90 ANALIESA DELGADO 10 Redlands East Valle 25:44
91 KAROLINA VALENCIA 10 Mission Viejo 25:44
92 KIMBERLY DAN 10 Sunny Hills 25:48
93 REBECCA STELMAN 10 Agoura 25:49
94 JASMINE TORIS 10 Hemet 25:49
95 MELISSA BEEBE 10 Hemet 25:52
96 LAUREN BORDEN 10 Mission Viejo 26:01
97 MARICRUZ CHAVEZ 10 Colony 26:06
98 MOLLY MOLERA 10 West Torrance 26:08
99 BIJOU DE JONG 10 Agoura 26:09
100 CRYSTAL MURILLO 10 San Gorgonio 26:21
101 KAREN GARCIA 10 Colony 26:23
102 YURI LEE 10 Beckman 26:24
103 ELLEN CHUN 10 Beckman 26:25
104 DANA CARRIGER 10 West Torrance 26:28
105 LORENA ZAMORA 10 Torrance 26:33
106 KATIE MORALEZ 10 Fullerton 26:36
107 NATALIE YEP 10 Colony 26:49
108 REBECCA KAN 10 Peninsula 26:54
109 ATRIN ARDJMAND 10 Beckman 26:56
110 NANCY LE 10 Bravo Medical Magn 26:57
111 CARAH DORTHALINA 10 Thousand Oaks 27:01
112 EMILY JYSTAD 10 Mission Viejo 27:04
113 PAMELA JELIAZKOVA 10 Beckman 27:05
114 DESTYNEE MARTINEZ 10 Royal 27:06
115 ERICA DYE 10 West Torrance 27:12
116 CLAIRE MA 10 Beckman 27:20
117 SAMANTHA IRIBE 10 Santa Ana Valley 27:21
118 ALANA WINSTON 10 J.W. North 27:23
119 YUKA NAKAMURA 10 Torrance 27:42
120 YAJAIRA RODRIGUEZ 10 Bravo Medical Magn 27:43
121 APRIL HAMACHI 10 Torrance 27:44
122 LILIANA FLORES 10 Colony 27:52
123 ARACELY ARREGUIN 10 Santa Ana Valley 27:54
124 SAMANTHA COTRONEO 10 Colony 27:57
125 CAMILLA MA 10 Beckman 27:58
126 KAYLA FERNANDEZ 10 Mayfair 28:00
127 PERLA VARGAS 10 Torrance 29:10
128 ASHLEY JORGE 10 San Gorgonio 29:16
129 NATALIE VALENZUELA 10 Golden Valley (sc) 29:27
130 BRIDGET ZUNIGA 10 San Gorgonio 29:43
131 MARGARITA LOPEZ 10 Torrance 29:45
132 ASHLEY DIAZ 10 Torrance 29:54
133 IZZY MARTIN 10 Torrance 30:03
134 HANNAH MCLAUGHLIN 10 Fullerton 30:53
135 ABIGAIL BROWN 10 West Torrance 30:54
136 CHELSEY SANCHEZ 10 Torrance 31:24
137 KATALINA CASTRO 10 Peninsula 34:05
138 LINDSEY HAGEMAN 10 Peninsula 34:13
Race #104 Girls Sophomore Division 2 2:59 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 GRACIELITA BASTIDAS 10 Roosevelt (fre) 19:59
2 YOHANA NERI 10 Hart 20:03
3 BAILEY GONSALVES 10 Murrieta Valley 21:03
4 REBECCA LOFLIN 10 Citrus Valley 21:03
5 EMMA BUGGELN 10 Newport Harbor 21:19
6 MIRANDA BARTELL 10 Santa Barbara 21:22
7 KYLIE SCHMIDT 10 Santa Barbara 21:33
8 KORI CORTEZ 10 Poway 21:58
9 ASHLEY SMITH 10 Citrus Valley 22:19
10 AMANDA SCHATZ 10 Westlake 22:27
11 SARAH REYNA 10 Shafter 22:34
12 ISABELLA VASQUEZ 10 Cerritos 22:36
13 KENDAL MARKING 10 Newport Harbor 22:48
14 ALICE UPTON 10 Santa Barbara 22:53
15 ARACELI CATIVO 10 Arroyo (em) 22:54
16 ALLISON MENDOZA 10 Westlake 22:54
17 MARIA CERVANTES 10 Hart 23:14
18 ISABELLA GARZA 10 Santa Barbara 23:15
19 ASHLEY HERNANDEZ 10 Arroyo (em) 23:17
20 OLIVIA MUNGUIA 10 Redlands 23:26
21 YEON SOO KIM 10 Westlake 23:30
22 DELANEY TOTH 10 Poway 23:39
23 CLARA LIU 10 Westlake 23:42
24 KATIE JOHNSON 10 Westlake 23:47
25 JOHANNA CAMBEROS 10 Newport Harbor 23:48
26 CAMILA MARTINEZ 10 Redlands 23:52
27 ESTEFANIA NUNEZ 10 Shafter 23:54
28 CHEYENNE HANNAN 10 Beaumont 24:06
29 MARIA SANTANA 10 Shafter 24:08
30 ASHLEY FALLON 10 Poway 24:18
31 MONICA PADILLA 10 Redlands 24:20
32 MORGAN MCLAUGHLIN 10 Westlake 24:30
33 ZOE HARRISON 10 Westlake 24:37
34 JEIMY GONZALEZ 10 Cerritos 24:38
35 SIERRA STRONG 10 Citrus Valley 24:39
36 JASMINE ALVARENGA 10 Hart 24:39
37 JANET SEPULVEDA 10 Shafter 24:41
38 ANALYSE GONZALEZ 10 Beaumont 24:48
39 LESLIE GUZMAN 10 Shafter 24:55
40 PERLA COLIN 10 Arroyo (em) 24:56
41 CRYSTAL CRUZ 10 Miguel Contreras Le 25:17
42 DEISI ARILES 10 Eisenhower 25:18
43 KELLY FAHY 10 Westlake 25:29
44 LORENA PEREZ 10 Eisenhower 25:34
45 ISABELLA TAM 10 San Gabriel 25:36
46 LESLIE CRUZ 10 Murrieta Valley 25:37
47 ALYSSA GARZA 10 Patriot 25:37
48 PAIGE RANKIN 10 Hart 25:37
49 MARIA ARRECHEA 10 Cerritos 25:41
50 EMILY TRUONG 10 Arroyo (em) 25:42
51 CARLY KELLER 10 Murrieta Valley 25:54
52 JADIRA MARCIAS 9 San Gabriel 26:04
53 ERICA BALLESTEROS 10 Citrus Valley 26:07
54 CAYLIE CHOLLAR 10 Murrieta Valley 26:08
55 JENNIFER ESTRADA 10 Miguel Contreras Le 26:16
56 ABIGAIL VARA 10 Beaumont 26:20
57 VICTORIA MARQUEZ 10 Patriot 26:22
58 VANESSA VALDEZ 10 Miguel Contreras Le 26:26
59 REYNA REYES 10 Miguel Contreras Le 26:38
60 ERIKA NAVARRO 9 Cerritos 26:41
61 AILYN GARCIA 10 Cerritos 26:55
62 JULIANNA EIFLER 10 Newport Harbor 26:56
63 DANIELA MEJIA 10 Shafter 26:58
64 MAGGIE MARTINSEN 10 Hart 27:00
65 MELANIE MORAN 10 Eisenhower 27:04
66 MORGAN EVANS 10 Westlake 27:04
67 MADISON GREENE 10 Murrieta Valley 27:10
68 RASHMI DELVADIA 10 Cerritos 27:16
69 SYDNEY CAMPBELL 10 Newport Harbor 27:18
70 GUADALUPE SANTANA 10 Eisenhower 27:23
71 NOAH BRUNSON 10 Culver City 27:25
72 SARAH ORTH 10 Westlake 27:26
73 DAISY BUENROSTRO 10 Shafter 27:33
74 GENSIS BELTRAN 10 Newport Harbor 27:47
75 CAROLINA BARRAGAN 10 Newport Harbor 27:48
76 ESMERALDA LUNA 10 Eisenhower 27:51
77 PRISCILLA AGUILAR 10 Cerritos 27:55
78 OLIVIA LIA-TITERA 10 Redlands 27:58
79 KATHERINE HILL 10 Westlake 28:15
80 ARLENE VALDES 10 Culver City 28:15
81 ANGELA HSIAO 10 South Torrance 28:21
82 LESLEY AYALA 10 Perris 28:24
83 MARELLA NAVARRO 10 Newport Harbor 28:26
84 ADRIANA GUEVARE 10 Eisenhower 28:40
85 MADELINE REZNICK 10 Westlake 28:54
86 ALLISON LENHARD 10 South Torrance 29:00
87 ANA JAIMES 10 Eisenhower 29:11
88 KAYLA MACIAS 10 Eisenhower 29:11
89 AMIRA THAPA 10 Cerritos 29:39
90 YUU TAKEDA 10 Cerritos 29:48
91 SHRUTI PATEL 10 Cerritos 29:50
92 HANNAH RHEE 10 Cerritos 29:55
93 DAMARIS REYES 10 Perris 30:07
94 CARLEY PHILLIPS 10 Murrieta Valley 30:14
95 GABBY PRECIADO 9 Citrus Valley 30:14
96 BETTY WANG 10 Cerritos 31:03
97 RACHEL SHAFFER 10 Citrus Valley 31:11
98 PRISCILLA PEREA 10 Perris 31:16
99 KATHERINE BALLESTER 10 Westlake 31:25
100 DAISY ROCHA 10 Arlington 31:29
101 MARIA ORELLANA 10 Westlake 31:56
102 CELESTE ARROYO 10 Perris 31:57
103 DANIELA DUARTE 10 Cerritos 34:07
104 VINITA PATEL 10 Cerritos 34:45
105 BRIANNA BURRUEL 10 Eisenhower 35:06
Race #105 Boys Freshman Division 2 3:09 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 BJORN SLATTUM 9 Thousand Oaks 17:10
2 BRETT VOGELSANG 9 Beaumont 17:12
3 JARRETT CHINN 9 Poway 17:26
4 JASON FLORES 9 Beaumont 17:29
5 TYLER NEAL 9 Poway 17:31
6 KAHLO CHITRAROFF 9 Murrieta Mesa 17:40
7 TYLER YOUNG 9 West Torrance 17:58
8 THOMAS KAWASE 9 West Torrance 17:58
9 TYLER STRONG 9 West Torrance 17:59
10 AARON NIERAETH 9 West Torrance 18:00
11 JORGE RODRIGUEZ 9 West Torrance 18:06
12 KYLE KESLER 9 Poway 18:13
13 DAVID SANCHEZ 9 Beaumont 18:23
14 IVAN MOLINA 9 Beaumont 18:38
15 SAGE WANNER 9 North Bakersfield 18:42
16 JACOB VALENCIA 9 Beaumont 18:56
17 MATTHEW CALDERON 9 Beaumont 19:00
18 GERMAN VALDEZ 9 San Gorgonio 19:03
19 DAVID ALEJANDRINO 9 Torrance 19:04
20 VIDAL GUTIERREZ 9 Bravo Medical Magn 19:08
21 JAKE SCHOENNEMAN 9 Thousand Oaks 19:10
22 HAYDEN SALVERDA 9 Poway 19:23
23 BRANDON FARRAR 9 Beaumont 19:28
24 BLAIR BOARD 9 Murrieta Mesa 19:32
25 BRANDON MITCHELL 9 Poway 19:40
26 NICHOLAS SUMABAT 9 Cerritos 19:45
27 MICHAEL DELEON 9 Fullerton 19:45
28 TYLER HARPER 9 Beaumont 19:49
29 BLAISE BOARD 9 Murrieta Mesa 19:49
30 RYO KATAOKA 9 West Torrance 19:50
31 CALEB KO 9 Torrance 19:52
32 GEORGE RAMIREZ 9 San Gorgonio 19:53
33 ROBERT WILLIAMS 9 Torrance 19:55
34 SEAN CHEVALIER 9 Murrieta Mesa 19:57
35 COREY BOYCE 9 Poway 19:57
36 KEITH GARVER 9 West Torrance 19:58
37 MATHHEW DYDO 9 West Torrance 20:07
38 CARLOS DE LA CUEVA 9 Murrieta Mesa 20:08
39 KIASA SALGADO 9 Santa Barbara 20:08
40 TREVOR MARTIN 9 West Torrance 20:08
41 CALEB RALEY 9 Redlands 20:11
42 MICAH HIRASHIKI 9 Poway 20:12
43 LUKE BECKWITH 9 Poway 20:12
44 RYAN AUSLAND 9 West Torrance 20:13
45 MATTHEW LARUE 9 West Torrance 20:21
46 PAUL PINTOR 9 Kaiser 20:22
47 TAHJ ROBERTS-BOYD 9 West Torrance 20:22
48 MICHAEL YOUNG 9 San Gorgonio 20:23
49 DERRICK YANG 9 Cerritos 20:24
50 SATOSHI ISHIGAKI 9 West Torrance 20:24
51 FELIX DELGADO 9 San Gorgonio 20:24
52 JEFF BAUER 9 Poway 20:25
53 TYLER WATKINS-ROOT 9 Torrance 20:27
54 BEN WADE 9 Redlands 20:27
55 DENVER SIMMONS 9 Thousand Oaks 20:33
56 MATT SALAS 9 Redlands 20:41
57 DANIEL MENDOZA 9 Thousand Oaks 20:44
58 ANEES PATNAM 9 Redlands 20:45
59 SANTIAGO EDINGER 9 Bravo Medical Magn 20:55
60 BEN PEREZ 9 Beaumont 21:00
61 MENDEL BALJON 9 Poway 21:08
62 RYAN RAMIREZ 9 Torrance 21:14
63 JOHN HARVEY 9 Torrance 21:16
64 VINCENT DELACRUZ 9 Torrance 21:17
65 ALEX LOU 9 Poway 21:23
66 ANDRES GODINEZ 9 Thousand Oaks 21:24
67 WILBERT LARA 9 San Gorgonio 21:25
68 SE YUEL LEE 9 West Torrance 21:29
69 ROGER AYALA 9 Bravo Medical Magn 21:33
70 JAMES BELKNAP 9 Poway 21:36
71 JOSHUA HAN 9 Cerritos 21:37
72 CAMERON KING 9 Thousand Oaks 21:40
73 JOSEPH INGES 9 West Torrance 21:40
74 ALEXIS GARCIA 9 Fullerton 21:40
75 JAMES WAKASA 9 Bravo Medical Magn 22:04
76 AARON GESER 9 Santa Barbara 22:10
77 CASEY MENDEZ 9 Santa Barbara 22:15
78 HAYDEN BLAKELEY 9 Santa Barbara 22:19
79 GHAZI ARYAN 9 West Torrance 22:21
80 BEN ANGOTTI 9 Fullerton 22:26
81 AIDAN ROTH 9 Torrance 22:27
82 DEREK HUANG 9 Cerritos 22:29
83 MAXIMO GUERRERO 9 Bravo Medical Magn 22:31
84 DAVID INTRABARTOLO 9 Poway 22:37
85 JAWOHN MCCLAIN 9 Kaiser 22:40
86 GABRIEL SALOMON 9 Murrieta Mesa 22:42
87 LUKE MAXEY 9 Torrance 22:59
88 ASHER WALDMAN 9 Thousand Oaks 23:05
89 BRYCE HOXIE 9 Torrance 23:13
90 RYAN JAY MANUEL 9 Cerritos 23:18
91 SIDDHARTH SOMASUND 9 Cerritos 23:19
92 HENRY VILLARREAL 9 Cerritos 23:44
93 LUKE GROENVELD 9 Thousand Oaks 23:47
94 AARON SY 9 Cerritos 23:57
95 ADAM ANDERSON 9 Poway 23:58
96 SIMEONE MILLER 9 San Gorgonio 24:03
97 DYLAN FLORA 9 Thousand Oaks 24:15
98 CHRIS OH 9 Torrance 24:17
99 BRYAN BOCK 9 Santa Barbara 24:18
100 BENJAMIN ZEVALLOS 9 Santa Barbara 24:21
101 SAM JOHNSON 9 Santa Barbara 24:29
102 LEO HWANG 9 Cerritos 24:45
103 FRANKLIN GATZ 9 Torrance 25:00
104 LEVI NORTE 9 Beaumont 25:44
105 EDUARDO TORIS 9 Kaiser 25:46
106 BRIAN POON 9 Cerritos 25:59
107 CONLEY TJAHJONO 9 Cerritos 26:01
108 SPENCER VIERRA 9 Poway 26:13
109 ANKUSH VANGARI 9 Cerritos 27:00
110 MICHAEL CARO 9 Redlands 27:01
Race #106 Boys Freshman Division 2 3:17 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALFREDO ARIAS 9 Colony 16:59
2 GARRET ALCANTARA 9 Hart 17:14
3 JONATHAN LEE 9 Agoura 17:36
4 JADEN SVORINICH 9 Peninsula 17:43
5 CAMERON BOTTON 9 Royal 17:45
6 BEN WILSON 9 Newport Harbor 17:45
7 RYAN HOLLAND 9 Colony 17:59
8 JOSHUA ALBAN 9 Citrus Valley 18:15
9 NICK AMENDOLA 9 Hart 18:22
10 SAM DENNIS 9 Agoura 18:22
11 JOHN CAMPBELL 9 Hart 18:31
12 GAVIN MILLER 9 Murrieta Valley 18:32
13 ANGEL LUNA 9 Hart 18:33
14 ISRAEL HERNANDEZ 9 Hart 18:39
15 JORGE GUERRERO 9 Arroyo (em) 18:42
16 ERIC NGUYEN 9 Peninsula 18:47
17 TREVOR SODE 9 Agoura 18:47
18 ALEX BRITO 9 Hart 18:50
19 JOSE ANUARIO 9 Hart 18:52
20 JAVIER MAINES 9 Mission Viejo 18:58
21 BRIAN WILLIAMS 9 Peninsula 19:02
22 ALEX RAMIREZ 9 Canyon (ana) 19:05
23 JAKE SMITH 9 Newport Harbor 19:10
24 SEAN-LIAM MCCARTHY 9 Newport Harbor 19:16
25 BRAD REHRIG 9 Peninsula 19:23
26 ROBBY WILLIAMS 9 Murrieta Valley 19:23
27 ANDERS SEAWRIGHT 9 Peninsula 19:28
28 SCOTT HICKMAN 9 Mission Viejo 19:33
29 ANDREW NICHOLS 9 Hart 19:41
30 MARC TABURIAUX 9 Canyon (ana) 19:44
31 COLETON BRUBAKER 9 Murrieta Valley 19:50
32 JULIAN ADAM 9 Westmont 19:51
33 NELSON CAMPBELL 9 Hart 19:51
34 JON NAH 9 Canyon (ana) 19:52
35 DOUG HERRIN 9 Citrus Valley 19:52
36 RUBEN ABILA 9 Murrieta Valley 19:53
37 ANDREW MACLEAN 9 Mission Viejo 19:56
38 PHANG VONG 9 Arroyo (em) 19:58
39 ROBERTO DUARTE 9 Colony 20:00
40 RAFAEL TRINIDAD 9 Arroyo (em) 20:02
41 YU HENG CHENG 9 Mission Viejo 20:03
42 ETHAN ANDREW 9 Agoura 20:04
43 MAX BUENO 9 Newport Harbor 20:14
44 ANTHONY AGAMA 9 Newport Harbor 20:19
45 JOSE OLEA 9 Hart 20:21
46 CARTER KNAUER 9 Mission Viejo 20:21
47 FRANKLIN REITZAS 9 Agoura 20:23
48 GARRETT REXFORD 9 Mission Viejo 20:23
49 SHER SHAH 9 Peninsula 20:26
50 YODAI TAKEUCHI 9 Peninsula 20:27
51 JAKOB KIEBACH 9 Mission Viejo 20:29
52 EZEKIEL CHAVEZ 9 Murrieta Valley 20:36
53 JACK DIAS 9 Canyon (ana) 20:37
54 WILLIAM OLSEN 9 Peninsula 20:43
55 ERICK PENA 9 Hart 20:44
56 RHEISE BERRO 9 Mission Viejo 20:56
57 COOPER CHEON 9 Mission Viejo 20:59
58 JACOB DONALDSON 9 Newport Harbor 20:59
59 GABRIEL OGAWA 9 Murrieta Valley 21:15
60 ANDREW RAMIREZ 9 Hart 21:16
61 EJ GARCIA 9 Hart 21:17
62 JACOB DOWNING 9 Mission Viejo 21:18
63 ROBERT RAYA 9 Colony 21:18
64 CASEY HAMILTON 9 Hart 21:18
65 ISRAEL RODRIGUEZ 9 Colony 21:20
66 TYLER TRUEBLOOD 9 Murrieta Valley 21:31
67 NATHAN JACOBS 9 Murrieta Valley 21:35
68 JOSHUA OLSZEWSKI 9 Westmont 21:36
69 LUCAS GIBSON 9 Peninsula 21:41
70 ALFONSO CRUZ 9 Murrieta Valley 21:42
71 WYATT O'HARA 9 Apple Valley 21:42
72 NATHANIEL CASAS 9 Colony 21:43
73 JACKSON GRAVES 9 Citrus Valley 22:12
74 BAZIL ALVAREZ 9 Canyon (ana) 22:13
75 SAMUEL SERRANO 9 Arroyo (em) 22:18
76 ANTONIO GARAVITO 9 Colony 22:19
77 VICTOR RODRIQUEZ 9 Apple Valley 22:20
78 IVAN RAMIREZ 9 Arlington 22:44
79 DAVID PEREIDA 9 Arlington 22:47
80 CHARLIE SANDOVAL 9 Colony 22:54
81 THOMAS MEADOWS 9 Hart 22:59
82 JARRET VALLECILLO 9 Murrieta Valley 23:08
83 GABRIEL BAYTION 9 Colony 23:12
84 JOE PASSALAQUA 9 Mission Viejo 23:16
85 JUSTIN BARRERA 9 Colony 23:17
86 THOMAS BATEMAN 9 Apple Valley 23:36
87 NATHAN MARIN 9 Mission Viejo 23:36
88 AUSTIN JACKS 9 Peninsula 23:40
89 RIKU NEGISHI 9 Peninsula 24:15
90 COLE WILLIAMS 9 Mission Viejo 24:15
91 REMO ABBOUD 9 Mission Viejo 24:27
92 AARON FALCON 9 Murrieta Valley 24:28
93 KIEFER GIANG 9 Arroyo (em) 24:47
94 PARKER MACHADO 9 Mission Viejo 25:19
95 TYLER SANDOVAL 9 Citrus Valley 25:47
96 CLEMENTHE BACANI 9 Arlington 25:52
97 CHASE PARKER 9 Mission Viejo 25:54
98 TYLER MENICHETTI 9 Mission Viejo 26:03
99 JORDAN STOUT 9 Peninsula 26:43
100 KEVIN RODRIGUEZ 9 Colony 27:24
Race #107 Boys Freshman Division 2 3:25 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 MICAH HITCHCOCK 9 Hemet 17:13
2 EUGENIO AVALOS 9 Santa Ana Valley 17:21
3 REESE CHONG 9 Rowland 17:22
4 JACOB ACOSTA 9 Golden Valley (sc) 17:33
5 FOSTER MATSUKUBO 9 Beckman 17:35
6 DAVID PAINE 9 South Torrance 17:42
7 CJ WESTENHOFER 9 Saugus 17:58
8 SHUNTA ABE 9 J.W. North 18:00
9 CALEB RAGAN 9 J.W. North 18:01
10 RYAN STEVENS 9 Golden Valley (sc) 18:02
11 WYATT MCLEAN 9 Westlake 18:13
12 SEYOUNG PARK 9 Rowland 18:20
13 SHIV SHANKAV 9 Westlake 18:24
14 ARNOLD MARTINEZ 9 Santiago (gg) 18:24
15 JAIME CALDERON 9 Golden Valley (sc) 18:26
16 DAVID ISLAS 9 Golden Valley (sc) 18:26
17 EDUARDO TORIS 9 Hemet 18:35
18 NAOTARO KATO 9 North Torrance 18:35
19 TYLER O'SULLIVAN 9 Saugus 18:38
20 KOBE KENDALL 9 Patriot 18:44
21 LOREN FJELD 9 J.W. North 18:44
22 JOSE CATALAN 9 Santiago (gg) 18:45
23 BRYCE DE LOS REYES 9 Westlake 18:46
24 TREVOR ODELL 9 Westlake 18:49
25 ALBAN MARTINEZ 9 Taft (wh) 18:53
26 CHASE BERNARDY 9 Redlands East Valle 18:53
27 JORGE VALDEZ 9 Santa Ana Valley 19:01
28 KENTON BOSCH 9 Beckman 19:05
29 JUSTIN HANNA 9 South Torrance 19:10
30 QUINN JONES 9 Westlake 19:12
31 LUKE CALUBAYAN 9 Westlake 19:19
32 JAMES NOMORO 9 Rowland 19:26
33 ALEX KARIMI-ZAND 9 Golden Valley (sc) 19:37
34 ADRIAN CASIANO 9 Rowland 19:38
35 JARED KLISZEWSKI 9 South Torrance 19:41
36 BRENDON ASATO 9 North Torrance 19:47
37 CONNOR DIMECH 9 South Torrance 19:47
38 NATHAN PARADA 9 Patriot 19:48
39 AUSTIN QUINN 9 Westlake 19:53
40 ADRIAN GODINEZ 9 Santa Ana Valley 19:55
41 LEOBARDO RAZO 9 Santa Ana Valley 19:56
42 GIOVANNI MASCIOTTI 9 South Torrance 19:59
43 JOSEPH FLATT 9 Westlake 20:00
44 JUSTIN SHEU 9 North Torrance 20:02
45 JOSH NADIGOO 9 Westlake 20:07
46 ELIAS AUGOUSTATOS 9 Beckman 20:07
47 MIKA RODRIGUEZ 9 South Torrance 20:12
48 JORGE ARMENTA 9 Santiago (gg) 20:14
49 JOSEPH GASTELUM 9 Redlands East Valle 20:16
50 DAVID AU YEUNG 9 San Gabriel 20:20
51 KADE KURITA 9 North Torrance 20:22
52 LEONARD MEGLIOLA 9 North Torrance 20:22
53 NOAH WITMAN 9 North Torrance 20:23
54 JOE ACUESTA 9 South Torrance 20:29
55 BRANDON LAU 9 San Gabriel 20:30
56 JONATHAN HSU 9 Beckman 20:37
57 MAKOTO YAMAMOTO 9 South Torrance 20:41
58 MASON MCELVAIN 9 Westlake 20:43
59 JONAH BRADSHAW 9 Hemet 20:45
60 RIKU NONAKA 9 South Torrance 20:46
61 ROBERT TAYLOR 9 South Torrance 20:47
62 MATEO DOWNEY 9 Redlands East Valle 20:48
63 JASON FANG 9 Rowland 20:52
64 ANGEL LOPEZ 9 Hemet 20:53
65 RAYMOND DIAZ 9 Patriot 20:54
66 LARS HEINSTADT 9 Saugus 20:54
67 COOPER LYDEN 9 Taft (wh) 20:57
68 COLBY FRIEDL 9 Westlake 20:58
69 JEON PARK 9 North Torrance 21:03
70 EDWARD XU 9 South Torrance 21:05
71 CODY CANEPA 9 Hemet 21:08
72 BAILEY ZIPPERMAN 9 Saugus 21:09
73 ERIC CHANG 9 Beckman 21:16
74 ARON DUONG 9 San Gabriel 21:16
75 DAWSON PRESTON 9 Saugus 21:25
76 JACK BISHOP 9 Culver City 21:26
77 MATTHEW TAKARA 9 Culver City 21:28
78 LAYDEN COLE 9 Westlake 21:32
79 RON THALANKI 9 Westlake 21:37
80 BRIAN HYO KIM 9 Beckman 21:42
81 KEVIN FERNANDEZ 9 Beckman 21:45
82 EVAN WOOLDRIDGE 9 South Torrance 21:48
83 NIGEL VALENZUELA 9 Saugus 21:51
84 CRISTIAN GARCIA 9 Redlands East Valle 21:54
85 TIAN YE 9 Westlake 21:56
86 JACKSON MULLEN 9 Hemet 21:57
87 BRIAN SCOVEL 9 Redlands East Valle 21:58
88 ANTHONY DORADO 9 Santiago (gg) 21:58
89 JOSEPH SALCEDO 9 Culver City 22:11
90 MASON THERIEAU 9 North Torrance 22:12
91 ANDREW GARCIA 9 Patriot 22:12
92 MARCOS CUBIAS 9 Santiago (gg) 22:22
93 JOSH RICHARDSON 9 South Torrance 22:28
94 JONATHAN AKIYAMA 9 South Torrance 22:32
95 OSCAR VALERA 9 Shafter 22:33
96 JEFFERY MANN 9 Beckman 22:38
97 MATTHIEU DUMATOL 9 Beckman 22:40
98 JAMES BANNING 9 Beckman 22:40
99 LUKE WILKE 9 Saugus 22:41
100 NELSON MARTINEZ 9 Culver City 22:41
101 KYLE SHIMODA 9 Culver City 22:45
102 KEVIN SUN 9 Beckman 22:46
103 JUSTIN HUYNH 9 San Gabriel 22:50
104 TIM WILBUR 9 J.W. North 22:53
105 RYOYA MATSUMOTO 9 South Torrance 22:56
106 DANNY KIM 9 South Torrance 23:02
107 DANTE HERRERA 9 Culver City 23:07
108 CAMERON HAGEROTT 9 Beckman 23:09
109 JULIO CHAVEZ 9 Shafter 23:25
110 DECLAN HARMAN 9 South Torrance 23:27
111 CHARLES REN 9 Culver City 23:28
112 SPECER ASAHI 9 San Gabriel 23:28
113 SHOMA ABE 9 North Torrance 23:47
114 NOLAN OSHIRO 9 North Torrance 23:48
115 CODY JACKSON 9 Hemet 24:08
116 DAVID RODRIGUEZ 9 North Torrance 24:14
117 TREVOR SATOW 9 South Torrance 24:31
118 JACOB AVILA-DISTEFAN 9 South Torrance 24:33
119 RAMON BARBA 9 Patriot 24:48
120 TROY FURUBOTTEN 9 Saugus 24:56
121 ALEC TAK 9 Beckman 25:15
122 ESTEBAN KOTERO 9 Culver City 25:25
123 JACK SUKAL 9 North Torrance 25:29
124 DONOVAN HAASE 9 Culver City 25:47
125 RYUHO TAGO 9 Culver City 25:49
126 ROGER XU 9 Rowland 27:09
127 NICK MONTOYA 9 South Torrance 27:23
Race #108 Girls Freshman Division 2 3:33 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 KATIE YAU 9 Canyon (ana) 20:43
2 SAVANA WILLIAMS 9 Canyon (ana) 20:55
3 VICTORIA HODGE 9 Saugus 21:00
4 SAVANNAH SEHENUK 9 Saugus 21:07
5 JACKEE VICTORIA 9 Saugus 21:15
6 BELLA ELLWEIN 9 Saugus 21:16
7 ANNIE TAYLOR 9 Canyon (ana) 21:28
8 ANDREA HIGGS 9 Golden Valley (sc) 21:34
9 BECCA CRUZ 9 Saugus 21:39
10 ATHENA KATSOURIDIS 9 South Torrance 21:40
11 KIM CHEW 9 Redlands 21:46
12 KAMRYN SANCHEZ 9 Canyon (ana) 22:05
13 MARIANNA SHROEDER 9 Canyon (ana) 22:13
14 KRISTIN LEE 9 Redlands 22:24
15 HALEY MALDINADO 9 Canyon (ana) 22:30
16 CHLOE MASUDA 9 South Torrance 22:34
17 GRACE BLAKE 9 Saugus 22:34
18 OLIVIA QULJANO 9 Patriot 22:43
19 AMY CISNEROS 9 Patriot 22:49
20 MARIELLE KINNEY 9 South Torrance 22:55
21 KRISTEN MOHRHOFF 9 Saugus 23:04
22 LANI MASUMOTO 9 Verdugo Hills 23:10
23 CARLIE BRYNE 9 Saugus 23:10
24 FAY VALDEZ 9 Saugus 23:14
25 CINDY CHEUNG 9 South Torrance 23:18
26 SERENA CHOUHAN 9 Golden Valley (sc) 23:25
27 ELIA GIL 9 Bravo Medical Magn 23:40
28 JENNA SANCHEZ 9 Murrieta Valley 23:47
29 SAMANTHA SANCHEZ 9 Bravo Medical Magn 23:47
30 JIN YOON 9 South Torrance 24:02
31 GWEN FRANKIAN 9 Saugus 24:05
32 NINA CHEN 9 Rowland 24:09
33 MELODY CHAVEZ 9 Apple Valley 24:16
34 KATE BAKER 9 Redlands 24:16
35 PHYLLIS UNG 9 Rowland 24:17
36 BETHANY TOLSMA 9 Apple Valley 24:22
37 BRIANNA VELIS 9 Golden Valley (sc) 24:28
38 CIATLYN MUNDY 9 Golden Valley (sc) 24:29
39 MARYAM FARAHANI 9 Canyon (ana) 24:43
40 ALYSSA THEILEN 9 Apple Valley 24:49
41 BROOKE WOOFTER 9 Canyon (ana) 24:52
42 JESSICA MCALLISTER 9 Murrieta Valley 24:57
43 VIANEY MARTINEZ 9 Santa Ana Valley 25:06
44 BRITTANY MALTBY 9 Murrieta Valley 25:14
45 KATIE MCCHURCH 9 Canyon (ana) 25:15
46 TANI SHIMIZU 9 Saugus 25:28
47 KATHY HERMOSILLO 9 Culver City 25:47
48 DANIA BARAJAS 9 Murrieta Valley 25:49
49 KIANA HERNANDEZ 9 South Torrance 25:50
50 KARINA BONILLA 9 Bravo Medical Magn 25:55
51 GINA STEELE 9 Canyon (ana) 26:02
52 AUDREY CHIU 9 Saugus 26:28
53 ALEXA VAN CAMP 9 Murrieta Valley 26:34
54 BEVERLIE GOMEZ 9 Patriot 26:45
55 ELYSE SHARP 9 San Gabriel 26:47
56 SALMA SON 9 Bravo Medical Magn 26:51
57 RACHEL MATLOCK 9 Murrieta Valley 27:20
58 MINERVA HO 9 Bravo Medical Magn 27:24
59 ALEJANDRA M. JACOBO 9 Santa Ana Valley 27:40
60 KATIE MEYER 9 Murrieta Valley 27:43
61 JULIA WAULTERS 9 Redlands 28:14
62 RACHEL ORNELAS 9 Arlington 28:14
63 EMILY HUMPAL 9 South Torrance 28:24
64 JANEYDA CRUZ 9 Santa Ana Valley 29:00
65 TIFFANY CHAN 9 Rowland 29:00
66 ALEJANDRA JACOBO 9 Santa Ana Valley 30:02
67 VICKY LEI 9 San Gabriel 30:14
68 MELINA RUBALCAVA 9 Bravo Medical Magn 30:15
69 CHERYL TRUONG 9 Arlington 34:56
70 ASPEN NOCCIOLO 9 Murrieta Valley 35:36
71 JORDAN HAREWOOD 9 Arlington 36:18
Race #109 Girls Freshman Division 2 3:42 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 STEPHANIE JIMENEZ 9 Colony 20:30
2 ANELY AVILA 9 Hart 20:39
3 MADISON SMOAK 9 Hart 21:11
4 LILY JUDGE 9 Peninsula 21:49
5 MADISON DEWING 10 Leland 21:51
6 DELANEY LOCKE 9 Royal 21:54
7 MELISA OSHIRO 9 Cerritos 22:00
8 JILLYAN BROWN 9 Colony 22:08
9 REIKO FUJIMOTO 9 Torrance 22:10
10 LINDSEY AUSTIN 9 Royal 22:18
11 ROSE NETHERCUTT 9 Murrieta Mesa 22:30
12 SPENSER VIGELAND 9 Westlake 22:35
13 YVONNE MENDOZA 9 Hart 22:37
14 MONICA GARCIA 9 Colony 22:52
15 ANA LOPEZ 9 Santiago (gg) 22:52
16 RAYLENE MARTINEZ 9 Arroyo (em) 22:58
17 KAREN RIVERA 9 Hart 23:11
18 BRIANNA SMITH 9 Hilltop 23:14
19 SARAH SIMPSON 9 Torrance 23:21
20 ESTHER WANG 9 Westlake 23:31
21 AYNE AGUILOS 9 Cerritos 23:33
22 MICHELLE THONG 9 Arroyo (em) 23:38
23 YESLY TINOCO 9 Santiago (gg) 23:39
24 RAQUEL JARQUIN 9 Hart 23:41
25 ASHLEY LUI 9 Peninsula 23:42
26 ZULEYMA TREJO 9 Colony 23:54
27 SHIONE NAKAHARA 9 Torrance 24:00
28 CARINA ABREGO 11 Vista Del Lago (mv) 24:07
29 LIZETH BARRETO 9 Colony 24:15
30 NANCY YEO 9 Torrance 24:17
31 BRENDA LOPEZ 9 Santiago (gg) 24:30
32 ALLISON WEISENFELD 9 Westlake 24:52
33 RUTH VIVEROS 9 Santiago (gg) 24:59
34 HANNAH KARPIN 9 Peninsula 25:04
35 KARLA DELGADO 11 Vista Del Lago (mv) 25:04
36 AMBER SYLVESTER 9 Torrance 25:20
37 JANELLE CASTELLON 9 Vista Del Lago (mv) 25:23
38 SARA SASAKI 9 Torrance 25:27
39 RYLEE ADKISON 9 Murrieta Mesa 25:31
40 LILIANA AGUILERA 9 Colony 25:33
41 SHYLENE CAMACHO 9 Perris 25:35
42 ERIN O'HARA 9 Peninsula 25:37
43 LAUREN RUFFING 9 Westlake 25:37
44 KARINA SERMENO 9 Westlake 25:41
45 BROOKE MILLER 9 Royal 25:46
46 SABRINA GARCIA 9 Colony 25:47
47 JORDYN RAMOS 9 Hilltop 25:56
48 EUNICE LEE 9 Cerritos 26:03
49 GENESIS LEMUS 9 Hart 26:06
50 JOANNA CISNEROS 9 Colony 26:08
51 VANESSA ZARATE 9 Santiago (gg) 26:18
52 JASYNI HOANG 9 Arroyo (em) 26:22
53 ANGELINE LE 9 Arroyo (em) 26:25
54 ANGELIQUE BAUM 9 Cerritos 26:27
55 ALEJANDRA LAIS 9 Colony 26:28
56 MONTANA PANEC 9 Westlake 26:35
57 KIRBY SIMPSON 9 Westlake 26:41
58 ROCHELLE DOLORES 9 Colony 26:52
59 CHRISTINE PASION 9 Torrance 27:02
60 JENNIFER ZELEDON 9 Colony 27:07
61 ALYSSA HERNANDEZ 9 Colony 27:07
62 DIEP CONNIE 9 Arroyo (em) 27:12
63 HALEY MOORE 9 Hart 27:16
64 SYNTIA MORENO 9 Murrieta Mesa 27:30
65 JASMINE ROBINSON 9 Westlake 27:32
66 SHEILA RIOS 9 Colony 27:34
67 MOORE CALLISTA 9 Peninsula 27:38
68 NAYELLY CASTILLO 9 Colony 27:48
69 ALISA ORLOWSKY 9 Westlake 27:58
70 CHLOIE REJUSO 9 Torrance 28:04
71 NOVA DULLIVAN 9 Arroyo (em) 28:12
72 AKANKSHA SANCHETI 9 Cerritos 28:14
73 JAZMIN GALVAN 9 Colony 28:16
74 HALIM RO 9 Torrance 28:17
75 SYDNEY STENZEL 9 Royal 28:19
76 MONIQUE JURADO 9 Peninsula 28:55
77 ANAKARINA ANDRADE 9 Royal 29:42
78 MEGAN O'BRIEN 9 Peninsula 29:45
79 LILY ROSENBERG 9 Westlake 29:53
80 GRACE LI 9 Cerritos 29:56
81 AMY DAO 9 Cerritos 31:08
82 SHANNON HONG 9 Cerritos 31:17
83 JAIMIE PARK 9 Cerritos 32:07
Race #110 Girls Freshman Division 2 3:51 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ALEX CALEGARI 9 Poway 18:54
2 RUTH HUNTER 9 Santa Barbara 19:38
3 GINA ROWLEY 9 Westmont 20:23
4 JORDYN PARK 9 West Torrance 21:29
5 KORI MUSTARD 9 West Torrance 21:43
6 ALLISON CHANG 9 West Torrance 21:44
7 JASMINE ALEXANDER 9 Citrus Valley 21:47
8 SOPHIE MIRTH 9 Mission Viejo 21:47
9 ARIELLA LEE 9 Poway 21:48
10 PAIGE RICHARD 9 Poway 21:56
11 MICHELLE CHO 9 West Torrance 22:11
12 TARA DAILY 9 Mission Viejo 22:12
13 MADELINE MARTIN 9 Mission Viejo 22:12
14 CYNTHIA JANGAARD 9 West Torrance 22:13
15 MARLEYNA MARTIN 9 North Torrance 22:17
16 CAITLIN CULHANE 9 Thousand Oaks 22:33
17 KALENA FOY 9 West Torrance 22:34
18 VANESSA BUCK 9 Sunny Hills 22:35
19 ALYSSA TORRES 9 Shafter 22:36
20 ASHLEY RAMOS 9 Hemet 22:36
21 ALLY SPRAGUE 9 Citrus Valley 22:37
22 CARISSA LEE 9 Taft (wh) 22:40
23 DIANA REYES 9 Shafter 22:54
24 LAUREN WOO 9 Beckman 22:56
25 KENDRA COREY 9 Sunny Hills 22:57
26 BROOKE MCLEAN 9 Mission Viejo 22:59
27 NATALIA GARCIA 9 Hemet 23:00
28 ALYSSA CEDRIC 9 Beckman 23:02
29 LAUREN MARINO 9 Beckman 23:17
30 SARAH RISER 9 West Torrance 23:22
31 LANI KERRIGAN 9 Newport Harbor 23:23
32 GENESIS SERNA 9 Shafter 23:24
33 EMILY MOLSTAD 9 Newport Harbor 23:27
34 NICOLE POMMERENING 9 Thousand Oaks 23:37
35 STEPHANIE AGUILAR 9 San Gorgonio 23:39
36 ATHENA FURUTA 9 West Torrance 23:42
37 RACHEL LOU 9 Agoura 23:44
38 KATE CHANON 9 Hemet 23:45
39 ELIZABETH SCOTT 9 Mission Viejo 23:50
40 DREW ROBESON 9 Poway 23:57
41 HANNAH JACKSON 9 Mission Viejo 23:58
42 GRACE CARLEY 9 West Torrance 23:59
43 ANNIE KEENE 9 Thousand Oaks 24:01
44 LAURYN ISHIDA 9 North Torrance 24:02
45 AMANDA HANSON 9 Sunny Hills 24:04
46 SARAH JOHNSTONE 9 Mission Viejo 24:06
47 TORIE OISHI 9 North Torrance 24:14
48 SIENNA BEACH 9 Citrus Valley 24:22
49 VICTORIA COOPER 9 Shafter 24:26
50 AMBER GRUBBS 9 Beckman 24:30
51 ELVIA RAMIREZ 9 San Gorgonio 24:43
52 EVELYN SPENCE 9 Beckman 24:49
53 MELISSA YEE 9 Thousand Oaks 24:50
54 MARIBEL ANDRADE 9 West Torrance 25:04
55 CLAIRE MCNEAL 9 Mission Viejo 25:06
56 CAITLYN KIM 9 Beckman 25:06
57 ALYSE PELAYO 9 North Torrance 25:13
58 ANNIKA LAROCHE 9 Mission Viejo 25:16
59 MARTHA SANCHEZ 9 Shafter 25:24
60 ANNABELLE ESTRADA 9 West Torrance 25:24
61 LESLIE SPRATLEY 9 San Gorgonio 25:29
62 LAUREN HOSHIKO 9 North Torrance 25:30
63 NATALIE MCGHEE 9 Poway 25:35
64 JOANNA YAM 9 Beckman 25:38
65 KAYLI OKAMURA 9 Beckman 25:40
66 BREANNA BEN-JOSEPH 9 Mission Viejo 25:49
67 ORIANA ROUSSEAU 9 Newport Harbor 25:50
68 CELESTE MARTINEZ 9 Shafter 26:28
69 GRACE KIM 9 West Torrance 26:56
70 ALIAH EICHELBERGER 9 Santa Barbara 27:12
71 MALLORY WALLER 9 Poway 27:13
72 SOFIA KATOULI 9 Beckman 27:29
73 PAULINE ROCHA 9 Eisenhower 27:31
74 LETICIA CAMACHO 9 Eisenhower 27:34
75 ANGELICA MARTINEZ 9 San Gorgonio 27:38
76 ANDREA ESPINOZA 9 Shafter 27:41
77 CAILAN ACKERMAN 9 Thousand Oaks 27:44
78 NAHAL KAHALKHALI 9 Beckman 27:47
79 ELAINE KIM 9 North Torrance 27:49
80 SAVANNAH HUA 9 Hemet 27:53
81 SOK ENG HENG 9 San Gorgonio 27:57
82 AMY LUU 9 North Torrance 28:42
83 ANN EISENBARTH 9 Hemet 28:50
84 ELOISA HERNANDEZ 9 Hemet 28:57
85 ADAMARI TORRES 9 San Gorgonio 29:49
86 SOFIA RIVERA 9 North Torrance 30:21
87 HAYLEY CEJA 9 Citrus Valley 30:45
88 ALYSSA MERCADO 9 Santa Barbara 31:01
89 SAMANTHA SANCHEZ 9 North Torrance 31:19
90 SORIYA HAYWOOD 9 North Torrance 31:53
91 DARIAN CARTAGENA 9 North Torrance 31:53
Race #111 Boys Varsity Division 2 4:10 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 TRENT RULE 11 Valhalla 16:06
2 BEN ZAESKE 10 Los Altos (la) 16:18
3 ANDREAS GODDERIS 10 Los Altos (la) 16:22
4 PEDRO ANTUNEZ 12 Santa Ana Valley 16:24
5 ALEX HERNANDEZ 10 Valhalla 16:30
6 BENJAMIN LYZENGA 11 La Habra 16:31
7 DANE TIPPETT 12 Los Altos (la) 16:32
8 KONRAD NIEMIEC 12 Los Altos (la) 16:36
9 JOEY REARIC 12 Valhalla 16:37
10 KEVIN ANAWALT 10 Los Altos (la) 16:40
11 KEVIN GLASS 12 Los Altos (la) 16:41
12 ELIJAH THOMPSON 12 Southwest (ec) 16:48
13 MICHAEL STONE 12 Oak Hills 16:50
14 TRENT MARLOW 12 Valhalla 16:53
15 GARRETT VAUGHN 12 J.W. North 17:02
16 MICHAEL TORRES 11 Chino 17:04
17 ALEX FACHE 10 Los Altos (la) 17:08
18 BRIAN VALENCIA 12 La Habra 17:17
19 JORDAN JOHNSON 12 Valhalla 17:21
20 PARKER GREEN 11 Apple Valley 17:33
21 ALEX RIOS 12 Chino 17:37
22 DANIEL SOLIS 10 Apple Valley 17:38
23 TYLER MARTINEZ 10 Apple Valley 17:39
24 PETER TORRES 11 Chino 17:46
25 JAMES NAJERA 12 La Habra 17:46
26 DAVID KOOGLER 12 Mission Oak 17:47
27 CHRIS PALMERO 11 Mission Oak 17:49
28 JONATHAN YU 12 Apple Valley 17:56
29 ALEX LA RUE 10 Apple Valley 17:57
30 JOSEPH CHAVEZ 11 Valhalla 17:58
31 ADAM BERMUDEZ 12 Garden Grove 18:04
32 KYLE HOFFMAN 11 Apple Valley 18:08
33 DIMITRI WHITMAN 12 J.W. North 18:18
34 JUSTIN TRUJILLO 12 Chino 18:22
35 ALEX HERNANDEZ 10 Valhalla 18:30
36 STEPHEN TAPIA 9 Chino 18:33
37 TONY GAMBOA 10 Oak Hills 18:39
38 LIANG ZHOU 12 J.W. North 18:45
39 EMMET FRIED 10 Southwest (ec) 18:47
40 ADRIAN ONTIVEROS 11 Mission Oak 18:51
41 FERNANDO LEON 12 Southwest (ec) 18:56
42 CODY STANLEY 11 Oak Hills 19:04
43 ALAN REYES 11 J.W. North 19:10
44 MAURICE TERRY 12 Eisenhower 19:12
45 ANGEL GREEN 12 Eisenhower 19:19
46 SALVADOR ZAMORA 11 Southwest (ec) 19:20
47 ISAAC CHAN 11 J.W. North 19:23
48 ROLANDO LIMA 10 Southwest (ec) 19:24
49 BRADY JEFFRIES 12 Mission Oak 19:24
50 LUCAS TALLEY 11 La Habra 19:25
51 ISMAEL HERNANDEZ 12 Eisenhower 19:30
52 SAUL VELASCO 10 Chino 19:42
53 MARLIN FLORES 11 Mission Oak 19:52
54 IZAIAH SINGH 11 Southwest (ec) 19:58
55 ALEX LIRA 9 Chino 20:10
56 JOSE GUTIERREZ 12 Southwest (ec) 20:12
57 KEVIN SALGADO 9 Oak Hills 20:12
58 WILL SETSER 10 Mission Oak 20:16
59 CAMERON STANLEY 9 Oak Hills 20:18
60 GAGE MURPHY 11 Oak Hills 20:19
61 OSCAR BALTAZAR 12 J.W. North 20:33
62 ERIC PEREDA 12 Eisenhower 21:20
63 JESSE TORRES 11 Oak Hills 21:21
64 MOISES FLORES 10 La Habra 22:22
Race #112 Boys Varsity Division 2 4:17 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SAMUEL BLAKE 11 Westmont 15:56
2 KYLE PHAM 12 Beckman 16:12
3 EDWIN WU 11 Rowland 16:18
4 AIDAN MORRIS 10 Citrus Valley 16:21
5 ETHAN PARK 12 Rowland 16:22
6 NATHANIEL COMAR 12 College Park 16:28
7 ISMAIL HERRERA 12 Murrieta Valley 16:30
8 DAVID PHAIR 10 College Park 16:30
9 RYAN LIM 11 Rowland 16:31
10 KEVIN ORELLANA 10 College Park 16:35
11 JOHN MORRIS 12 Westmont 16:40
12 BRANDON LIM 12 Rowland 16:50
13 SYDNEY LEVERETT 11 Olympian 16:57
14 MATTHEW CARPENTER 12 Murrieta Valley 16:57
15 ISAIAH DUENAS 10 Olympian 16:58
16 SHANE MCKENZIE 12 College Park 17:00
17 BRADLEY APODACA 12 Santa Barbara 17:03
18 CLAYTON BURGESS 12 Sultana 17:03
19 PARKER MARSON 12 College Park 17:03
20 ALBERT PEREZ 11 Rowland 17:03
21 TREVOR CAPESTANY 11 Citrus Valley 17:07
22 DREW MCDONALD 12 College Park 17:07
23 CODY WATSON 11 Lancaster 17:08
24 NATHAN SANCHEZ 10 Olympian 17:09
25 MANUEL BRAVO 12 Sultana 17:14
26 WESLEY BIRD 10 Sultana 17:14
27 CARL CARLSON 12 Murrieta Valley 17:15
28 MILTON GARCIA 12 Lancaster 17:16
29 GRANT GARCIA 12 Citrus Valley 17:17
30 SEAN HOERGER 9 Westmont 17:19
31 CADE MILLER 12 Beckman 17:20
32 MANUEL RAMIREZ 9 Sultana 17:21
33 GUNNAR PLUNKETT 10 Murrieta Valley 17:22
34 URIEL MERCADO 9 Sultana 17:22
35 KEVIN LI 11 Rowland 17:25
36 JONATHAN JIMENEZ 10 Citrus Valley 17:26
37 TANNER MUNIZICH 12 Santa Barbara 17:29
38 STORM NGUYEN 10 Rowland 17:31
39 PEREZ SANTIAGO 10 Citrus Valley 17:31
40 KEVIN KREIN 10 Westmont 17:35
41 DAWSON AYON 10 Citrus Valley 17:35
42 FIL PUNZALAN 11 Olympian 17:37
43 AJ ALDRIAN 10 Murrieta Valley 17:38
44 KEEGAN MUELLER 12 Murrieta Valley 17:39
45 RYAN TUNG 10 Beckman 17:40
46 STEPHEN HAITHCOCK 11 Citrus Valley 17:43
47 BRODY HERMESMEYER 12 Murrieta Valley 17:45
48 DANIEL DELOE 11 Serra (sd) 17:46
49 ROY THOMPSON 11 Westmont 17:47
50 OSCAR SOTO 12 El Cajon Valley 17:49
51 OSCAR MONTERO-VEGA 10 Olympian 17:51
52 FREDDY GUERRA 12 Lancaster 17:57
53 ANDREW HUNTER 11 Santa Barbara 17:59
54 SCOTT WOODS 12 Santa Barbara 18:02
55 PAUL RAMSTAD 11 College Park 18:03
56 AARON KWOK 12 Westmont 18:07
57 CHRISTIAN YANG 12 Westmont 18:08
58 TYLER REINHART 10 Beckman 18:11
59 TALHA KILIC 11 Beckman 18:12
60 DIEGO ARRIOLA 9 Olympian 18:13
61 PABLO ROMAN 9 Sultana 18:25
62 ERIC GARCIA 10 Lancaster 18:36
63 JOSE ZOMETA 11 Sultana 18:39
64 HARRISON KOLLIAS 10 Beckman 18:40
65 DAVID WILSON 9 Olympian 18:46
66 HERNANDEZ RIGOBERT 12 El Cajon Valley 18:52
67 LIMA ALEJANDRO 12 El Cajon Valley 18:56
68 BLAKE DEVINE 11 Santa Barbara 19:04
69 SANDERS QUENTIN 10 El Cajon Valley 19:07
70 DENVER DIVINS 10 Lancaster 19:38
71 BRYAN NOLASCO 12 Lancaster 19:45
72 ANTONIO MORALEZ 12 Beckman 19:46
73 CHAVEZ DANIAL 11 El Cajon Valley 20:00
74 JUSTIN STUTZMAN 11 Lancaster 20:39
75 CAZARES DAVID 11 El Cajon Valley 23:09
76 YEAGER BRYAN 11 El Cajon Valley 23:37
Race #113 Boys Varsity Division 2 4:24 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 ARTURO AREVALO 12 Bravo Medical Magn 15:45
2 ELLIS NEWTON 12 Mayfair 15:55
3 RYAN KLACHKO 12 Royal 15:57
4 BRANDON KAN 12 Frontier 16:05
5 NEIL SADDLER 12 Scripps Ranch 16:19
6 NICHOLAS MEDINA 11 Sunny Hills 16:24
7 KEVIN MCKAY 11 Scripps Ranch 16:39
8 DANNY LEE 11 Kennedy (lp) 16:43
9 BRYAN ROBLES 12 Sunny Hills 16:46
10 DAVID GALINDO 12 Bravo Medical Magn 16:50
11 LORENZO VARELA 12 San Gorgonio 16:53
12 KYLE LEMMINN 11 Frontier 16:59
13 PATRICK MARTIN 12 Kennedy (lp) 17:02
14 LUKE VICKERS 11 Arlington 17:03
15 MARTIN MIRAMONTES 12 Kennedy (lp) 17:06
16 JEISON MUNOZ 12 Patriot 17:12
17 JESSE VILLARUEL 12 Castle Park 17:12
18 PATRICK LARKIN 10 Royal 17:13
19 JOSEPH COULTER 11 Scripps Ranch 17:14
20 CHE VASQUEZ 11 Mayfair 17:18
21 JAVIER LOPEZ 11 Patriot 17:26
22 ROBIN JOSEPH 11 Bravo Medical Magn 17:26
23 DIEGO ESPINO 11 Bravo Medical Magn 17:27
24 JACOB BARRAGAN 11 Sunny Hills 17:27
25 JOSHUA REINIS 11 Kennedy (lp) 17:28
26 ANTONIO SANCHEZ 10 Patriot 17:28
27 ALEX MONTALVO 10 Sunny Hills 17:29
28 VAUGHN JACKSON 12 Sunny Hills 17:30
29 EMMANUEL MAYORAL 11 Bravo Medical Magn 17:31
30 EVAN JOHNSON 10 Sunny Hills 17:33
31 ELIAS AMARO 11 San Gorgonio 17:34
32 EDUARDO LOPEZ 10 North Bakersfield 17:37
33 BLAKE MOURADIAN 12 Scripps Ranch 17:37
34 JAMES POIRIER 11 Scripps Ranch 17:38
35 TANNER UTT 10 Frontier 17:41
36 JACOB FRANCO 11 North Bakersfield 17:44
37 AUSTIN MOURADIAN 12 Scripps Ranch 17:45
38 CHRISTOPHER JORGE 11 San Gorgonio 17:47
39 ALLAN MONTALVO 11 Sunny Hills 17:50
40 JUSTIN GYMER 12 Patriot 17:51
41 CHRISTIAN BARRETO 12 Bravo Medical Magn 17:56
42 KADEN PHIPPS 12 Royal 17:57
43 DAVID POACH 12 Royal 17:58
44 OLAF URIBE 12 Castle Park 17:58
45 MAURICIO JIMENEZ 10 Castle Park 17:59
46 JOEL LOPEZ 10 North Bakersfield 18:01
47 HAROLD VASQUEZ 12 Mayfair 18:06
48 CHUY ELENES 11 North Bakersfield 18:07
49 JOSHUA LUDWIG 11 Arlington 18:09
50 KEVIN SARABIA 11 Castle Park 18:09
51 ARIN BAROUNI 11 Verdugo Hills 18:11
52 ALEJANDRO RODRIGUE 12 Castle Park 18:18
53 BRENDON SPENCER 12 Kennedy (lp) 18:20
54 DANIEL EID 12 Mayfair 18:20
55 JOSH SANCHEZ 12 Patriot 18:21
56 GABRIEL ALARCON 11 Kennedy (lp) 18:22
57 TYLOR WALLACE 12 Mayfair 18:25
58 CHRISTIAN LOPEZ 12 North Bakersfield 18:26
59 GIO HERNANDEZ 11 Patriot 18:36
60 JOSE SALAZAR 12 Lawndale 18:44
61 LUIS NAVARRELA 12 Bravo Medical Magn 18:49
62 ADRIAN CARBAJAL 11 San Gorgonio 18:54
63 ERIK PEREZ 10 Kennedy (lp) 18:55
64 ZACHARY RASMUSSEN 12 Castle Park 18:59
65 BROCK WILMERT 9 Frontier 19:13
66 GUSTAVO MARTINEZ 11 San Gorgonio 19:15
67 FRANKIE FLORES 11 Frontier 19:18
68 ROBERT OLIVER 12 Culver City 19:20
69 JESUS SANTOS 10 North Bakersfield 19:31
70 DUSIN TAYLOR 11 North Bakersfield 19:31
71 PATRICK GARDNER 11 Culver City 19:36
72 MAX FLYNN 9 Culver City 19:37
73 TREVOR PARRA 12 Frontier 19:39
74 HECTOR MILLAN 11 San Gorgonio 19:43
75 ISRAEL HERNANDEZ 11 San Gorgonio 19:50
76 ALEXIS CORTEZ 11 Patriot 19:57
77 CARLOS DAY 12 Culver City 20:05
78 ABRAHAM RODRIGUEZ 10 Castle Park 20:05
79 GABE GAETA 12 Frontier 20:26
80 LUIS LOPEZ 11 Mayfair 20:36
81 KEVIN BARRERA SANCH 12 Arlington 20:43
82 DIEGO OLALDE 9 Arlington 21:01
83 MARCO ESTRELLA 12 Lawndale 21:05
84 MARK VALDOVINOS 11 Arlington 21:13
85 DYLAN VAN BUREN 10 Culver City 21:32
86 IGNACIO ARTEAGA 10 Lawndale 21:50
87 FERNANDO FELIX 9 Arlington 22:43
88 CHARLES JONES 9 Arlington 24:32
Race #114 Boys Varsity Division 2 4:31 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 NICK LOFGREN 11 South Torrance 15:38
2 ARNOLD BAUTISTA 12 Golden Valley (sc) 16:01
3 MANNY RUIZ 12 Fullerton 16:12
4 LUKE CONTRERAS 12 Golden Valley (sc) 16:18
5 GABRIEL SANCHEZ 10 Perris 16:18
6 HENRY MARTINEZ 11 Golden Valley (sc) 16:24
7 SERJIO HERNANDEZ 11 Canyon (ana) 16:24
8 JOHNNY NAVA 12 Fullerton 16:34
9 ADAM SCHULZE 11 Leland 16:34
10 TRAVIS GRADIJAN 10 Canyon (ana) 16:35
11 JONATHAN CARRANZA 12 Cerritos 16:40
12 JORDAN MITCHELL 10 North Torrance 16:44
13 DANIEL TREJO 11 North Torrance 16:44
14 JOEY JOHNSON 10 Leland 16:45
15 OMAR LEDEZMA 11 Canyon (ana) 16:45
16 LUIS SANCHEZ 9 Arroyo (em) 16:45
17 SHRINEEL PATEL 12 Cerritos 16:47
18 JESSE RAMIREZ 10 Arroyo (em) 16:47
19 NICHOLAS DEVANTIER 112 Golden Valley (sc) 16:48
20 DALTON TANNER 9 Canyon (ana) 16:53
21 ERIC XU 11 South Torrance 16:54
22 BRYAN APONTE 11 Arroyo (em) 16:55
23 MARCUS JIMENEZ 12 Tulare Union 16:55
24 BILL CHUANG 9 Cerritos 16:57
25 LUIS ARROYO 11 Golden Valley (sc) 16:57
26 KURT HAKE 10 Arroyo (em) 16:59
27 RORY BUCKMAN 11 Leland 17:03
28 ANDERSON FUENTES 12 Miguel Contreras Le 17:05
29 SOLOMON KANEHAILUA 11 North Torrance 17:21
30 ALVARO HERNANDEZ 11 Arroyo (em) 17:22
31 NICK GASPAR 11 Canyon (ana) 17:24
32 DAMIAN BECERRA 10 Perris 17:27
33 IGNACIO DOMINGUEZ 11 North Torrance 17:31
34 JOHNSON THOMAS 12 Fullerton 17:33
35 BAHRAAM FOROUGHI 11 Taft (wh) 17:34
36 DAVID BENITEZ 9 Golden Valley (sc) 17:35
37 EZRA ZUIDEMA 10 Canyon (ana) 17:36
38 EVAN TALAN 12 Taft (wh) 17:38
39 GAUTAM SOWDA 12 Leland 17:38
40 JANG WON LEE 12 Cerritos 17:40
41 KHOKI ITO 12 Arroyo (em) 17:46
42 ISAAC KIM 12 Cerritos 17:54
43 JOSE DAMIAN 11 Golden Valley (sc) 17:58
44 LUIS GRANADENO 12 Miguel Contreras Le 17:59
45 CORBETT CELATA 10 Tulare Union 18:01
46 ARTHUR CALIZ 12 Cerritos 18:08
47 RYAN KAMM 12 Taft (wh) 18:08
48 RAYMOND POMPA 11 Tulare Union 18:09
49 ANGEL TORRES 12 Taft (wh) 18:10
50 DANIEL BYBEE 11 North Torrance 18:11
51 SEAN MC CARTHY 12 Leland 18:12
52 JESSIE MARTINEZ 12 Arroyo (em) 18:17
53 RAMON RAMIREZ 12 Taft (wh) 18:18
54 DOMINGO GONZALEZ 10 Miguel Contreras Le 18:19
55 NICHOLAS GIETZEN 12 South Torrance 18:20
56 FERNANDO FLORES 10 Eastside 18:25
57 CHASE BISHMAN 11 Canyon (ana) 18:27
58 TED AKIYAMA 12 South Torrance 18:29
59 JACK STIGTER 11 Taft (wh) 18:31
60 EDDIE JAIME 12 Perris 18:36
61 ALAN DUONG 12 San Gabriel 18:40
62 MATT HOLMES 12 South Torrance 18:42
63 GEOVANNI LEE 12 Perris 18:45
64 RUBEN MORA 12 Perris 18:54
65 ANDREW NG 12 Fullerton 18:58
66 KENNY QUEENLAND 12 Eastside 19:00
67 JUSTIN DUTKO 10 South Torrance 19:00
68 ETHEN LINCICUM 9 Tulare Union 19:00
69 ZACK KOONS 12 Taft (wh) 19:13
70 SCOTT PERKINS 10 North Torrance 19:14
71 JOSE CASTILLO 12 San Gabriel 19:15
72 ETHAN FLESHMAN 12 Fullerton 19:18
73 JOSH WESTER 11 South Torrance 19:21
74 JESUS SERRANO 11 Perris 19:28
75 GARY SMITH 11 Eastside 19:29
76 HUSSAIN MUMTAZ 12 Tulare Union 19:37
77 HANFREY DENG 11 San Gabriel 20:01
78 FRANCISCO DIEGO 9 Eastside 20:05
79 OZVALDO YANEZ 11 Perris 20:07
80 RICARDO GOMEZ 12 Tulare Union 20:13
81 CHRISTOPHER VAZQUE 12 Leland 20:14
82 JACOB PITTS 11 Tulare Union 20:22
83 NOBLE BEAZEL 9 Eastside 20:27
84 JACK WEEKS 12 Leland 20:37
85 CARLOS MARTINEZ 11 Fullerton 20:42
86 DAVID NGUYUN 12 San Gabriel 20:52
87 MATTHEW PENNOCK 11 Fullerton 21:27
88 ANTHONY VALVERDE 11 San Gabriel 21:32
89 ROBERTO RETIZ 10 Eastside 21:41
90 CESAR SANTIAGO 11 Miguel Contreras Le 21:41
91 EDWARD QUACH 12 San Gabriel 22:04
92 ALEX GALLARDO 11 Miguel Contreras Le 24:02
93 JOSHUA CASTILLO 11 Miguel Contreras Le 28:02
Race #115 Boys Varsity-Sub Sweeps Division 2 4:38 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 CHRIS FOSTER 11 Los Gatos 15:06
2 YOUSEF BADDOUR 10 West Torrance 15:28
3 BEN HADERLE 11 Los Gatos 15:29
4 MIKEY GIGUERE 12 Westlake 15:35
5 ERIC MOLINA 12 Redwood (vis) 15:38
6 ALEX TUCKER 11 Westview 15:40
7 ZACK GROSS 12 Beaumont 15:41
8 ETHAN WALKER 12 Saugus 15:43
9 DAVID HUGHES 11 Redlands East Valle 15:43
10 CHRIS COSTA 12 Westlake 15:44
11 ANDRES VIZCARRA 11 Beaumont 15:50
12 JERIMIAH BIAS 11 Vista Del Lago (mv) 15:55
13 CAMERON ASHBAUGH 12 Mission Viejo 15:56
14 MATTHEW CONTRERAS 10 Colony 15:58
15 TANNER TORREZ 11 Hemet 15:58
16 JOSHUA ZAVALA 10 Colony 15:58
17 TREVOR SINISCALCHI 11 Westview 15:59
18 JAYDEN EMERSON 11 Hemet 16:01
19 COLLIN BARRAUGH 12 Westview 16:04
20 JACK CHINTALA 12 Poway 16:04
21 GRAHAM RIGBY 11 Westlake 16:04
22 ADAM GONZALEZ 11 Redwood (vis) 16:06
23 WILLIE RAUS 12 Murrieta Mesa 16:06
24 COBIE CHAVEZ 11 Temescal Canyon 16:08
25 SPENCER LUBS 12 West Torrance 16:10
26 BEN THOMAS 12 Thousand Oaks 16:13
27 SPENCER FLYNN 11 Thousand Oaks 16:14
28 CHRIS OCHOA 11 Saugus 16:15
29 EVAN MISURACA 11 Westview 16:16
30 JACOB BOATMAN 11 Beaumont 16:18
31 RYAN ORTIZ 12 Hart 16:19
32 ANDREW CROOKS-YAD 11 Murrieta Mesa 16:19
33 BILLY ANTHONY 12 Saugus 16:20
34 SANJAY MOHAN 10 Los Gatos 16:20
35 ANTHONY VENEGAS 12 Colony 16:21
36 MANUEL CARRANZA 10 Shafter 16:22
37 BRENNER RYAN 11 Westview 16:22
38 RAFAEL MAAREK 11 Peninsula 16:23
39 CODY MORALES 12 Poway 16:24
40 MATT SOULES 11 Westlake 16:24
41 BRENDAN CASSIDY 11 Poway 16:25
42 CHRISTOPHER GUTIERR 12 Colony 16:25
43 CHRISTIAN LOPEZ 11 Vista Del Lago (mv) 16:27
44 GRANT BODEN 11 Thousand Oaks 16:27
45 BRIAN JOERGER 11 Thousand Oaks 16:27
46 OSCAR SALAS 12 Santiago (gg) 16:28
47 ANDREW ORONA 12 Hart 16:29
48 MATTHEW MADRIGAL 10 Colony 16:30
49 JAMES SMIRNIOTIS 12 Westview 16:30
50 DEVIN PENICK 12 Saugus 16:34
51 JONATHAN SUMMER 11 Saugus 16:35
52 OAKLEE PAGGEN 12 Murrieta Mesa 16:35
53 TIMOTHY HARVEY 12 Torrance 16:36
54 MATT GILDEA 12 Thousand Oaks 16:38
55 JON CANTLE 11 Westlake 16:38
56 JIMMY DE MELLO 11 Westlake 16:40
57 JUAN PLASCENCIA 10 Shafter 16:40
58 TOWNSEND KANEVERS 12 Saugus 16:41
59 ERIC GELPHMAN 11 Los Gatos 16:42
60 TYLER COUVRETTE 11 Poway 16:43
61 DAVIS QUAN 10 Peninsula 16:45
62 HUNTER HAINES 11 Colony 16:46
63 LEONARDO RAMIREZ 11 Murrieta Mesa 16:47
64 PARKER WOODWARD 10 Murrieta Mesa 16:48
65 BODIE MURRAY 10 Beaumont 16:49
66 CONNER DIPAOLO 11 Newport Harbor 16:50
67 KYLE ROSSMAN 10 Colony 16:51
68 EDDIE FUNG 10 West Torrance 16:53
69 BRENT PARKES 11 Poway 16:53
70 NICK FISHER 12 Murrieta Mesa 16:54
71 RYAN FINCH 11 Westlake 16:56
72 NICK LIEBMAN 11 Hart 16:57
73 JERRY RODRIGUEZ 11 Hemet 16:58
74 CHRISTIAN CORRALES 12 Hemet 16:59
75 TIM GUTIERREZ 11 Hart 16:59
76 HARRISON OWEN 11 Peninsula 16:59
77 GABOR TUSNADI 11 Peninsula 17:00
78 ROSS BUCHER 12 Peninsula 17:00
79 MATT LYONS 12 Peninsula 17:00
80 DAVID RODERICK 10 Redwood (vis) 17:01
81 JASON RODRIGUEZ 11 West Torrance 17:02
82 MARCELL DEBARROS 12 Newport Harbor 17:04
83 TIM BROGGIE 11 Saugus 17:04
84 BRIAN ROBBINS 12 Mission Viejo 17:06
85 NICK LAWFORD 10 Westview 17:06
86 TIMOTHY FUENTES 11 Torrance 17:06
87 ANDREW DOLAN 12 Hart 17:07
88 JOE CARRANZA 10 Shafter 17:09
89 KELLY ATTKINSON 10 Los Gatos 17:09
90 ANDRES DELGADO 10 Beaumont 17:10
91 CARSON BIX 9 West Torrance 17:10
92 RUBEN RAMIREZ 12 Redwood (vis) 17:11
93 RUDY GARCIA 11 Temescal Canyon 17:12
94 BROOK SOLOMAN 11 Corona 17:13
95 DANIEL TANG 10 Redlands 17:14
96 JONATHAN TANISAKA 12 Torrance 17:16
97 CHRIS GARVIN 12 Thousand Oaks 17:17
98 KALEO KISA 11 Beaumont 17:17
99 RYAN MIZUKAMI 11 Torrance 17:20
100 NICK HOGUE 10 Redlands 17:21
101 TAISEI NISHIKI 9 Los Gatos 17:22
102 BEN HUFF 12 Hemet 17:23
103 ETHAN ADAMS 9 Mission Viejo 17:23
104 CARLOS HUERFANO 11 Hart 17:23
105 STEPHEN FACER 12 Mission Viejo 17:25
106 JAMES ARMSTRONG 11 Murrieta Mesa 17:26
107 TROY LUVISI 11 Peninsula 17:29
108 BALDEMAR FELIX 10 Shafter 17:31
109 CRISTIAN VALENCIA 11 Temescal Canyon 17:32
110 DAYLEN KUNG 11 Torrance 17:32
111 ABEL CARDENAS 11 Shafter 17:34
112 CRESCENCIO GONZALE 11 Santiago (gg) 17:34
113 JORGE GARCIA 11 Redwood (vis) 17:35
114 MATT RODERICK 11 Redwood (vis) 17:35
115 GUSTAVO ZARAGOZA 9 Vista Del Lago (mv) 17:40
116 PAULINO MARTINEZ 12 Hart 17:41
117 DAVID DUENAS 11 Temescal Canyon 17:42
118 YUJIN OKUDA 12 Torrance 17:44
119 ALEX TONGPO 9 Redlands 17:45
120 SAMUEL GARCIA 9 Santiago (gg) 17:45
121 CHRIS TRUJILLO 12 Thousand Oaks 17:53
122 MICHA MCCLURE 10 Redlands 17:53
123 CHRISTIAN AMPO 11 West Torrance 17:55
124 BENJAMIN EVANS 10 Hemet 17:56
125 RYAN MOON 12 Poway 17:56
126 MATHEW IMLER 9 Mission Viejo 17:57
127 SAM THOUAS 9 Redlands 18:01
128 LUKE HILBERATH 9 Mission Viejo 18:01
129 CHAD SCHELLY 11 Hemet 18:05
130 DAVID GOZZIP 11 Beaumont 18:05
131 CODY BAILEY 12 Redlands 18:09
132 NATHAN MORALES 11 Redwood (vis) 18:18
133 BRYAN FLORES 12 Santiago (gg) 18:25
134 JOUSHA CHACON 10 Vista Del Lago (mv) 18:26
135 BRYAN HERNANDEZ 9 Santiago (gg) 18:27
136 BRETT DAILY 11 Mission Viejo 18:29
137 FRANSCISCO ARMENTA 11 Santiago (gg) 18:33
138 CHRIS CHACON 9 Vista Del Lago (mv) 18:34
139 AARON HERNANDEZ 12 Santiago (gg) 18:34
140 MICHEAL SANDOVAL 10 Vista Del Lago (mv) 18:43
141 IAN CONNETT 12 Torrance 19:07
142 YOUSSEF ELFAR 12 Redlands 19:10
143 TREY CROSSLEY 11 Newport Harbor 19:20
144 WESLEY TOUPS 9 Temescal Canyon 19:44
145 HECTOR CERVANTES 9 Vista Del Lago (mv) 20:11
146 ZACH FALCON 9 Temescal Canyon 20:24
147 ADAM HERNANDEZ 10 Temescal Canyon 20:57
Race #116 Girls Varsity Division 2 4:45 PM
Boys 3 Mile Run
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JAMIE BUSBY 10 College Park 18:27
2 BECKIE ALCH 11 Taft (wh) 18:41
3 TAYLORE CANTU 11 Hemet 18:55
4 RILEY MASON 10 Leland 19:15
5 MOHINI NARASIMHAN 12 Leland 19:35
6 ALLISON POLITOSKI 11 Leland 19:48
7 ALA VALENZUELA 12 Sunny Hills 19:49
8 TONI BRONARS 11 Scripps Ranch 19:50
9 RILEY ARNSON 9 Hemet 19:55
10 PARADISE PELZER 10 North Bakersfield 19:57
11 SHANA KONG 11 Arroyo (em) 19:57
12 COREY LUNA 12 La Habra 20:02
13 MEGAN MACGREGOR 11 Branham 20:04
14 JENESSA REYES 12 Frontier 20:10
15 LORANIE SANDOVAL 12 Vista Del Lago (mv) 20:13
16 EMLIY DOWEY 11 College Park 20:14
17 SABRINA CHEN 10 Sunny Hills 20:30
18 TIFFANY THOMPSON 12 North Bakersfield 20:40
19 ALYSSA RODRIGUEZ 12 Arroyo (em) 20:44
20 MARCELA LOPEZ 11 Arroyo (em) 20:46
21 MADDIE DENBAUGH 11 Hemet 20:50
22 NICOLE CORONA 10 Arroyo (em) 20:54
23 SELINA SALIBA 11 College Park 20:56
24 JENNIFER ZARAGOZA 10 Vista Del Lago (mv) 21:03
25 ARIANA RIVERA 11 San Gorgonio 21:07
26 JENNILEE REYES 10 Frontier 21:12
27 ARCELIA MERCADO 11 Hemet 21:15
28 MARIANA PEREZ 11 College Park 21:16
29 REBECCA VILLA 9 Arroyo (em) 21:18
30 CHEYENNE DARROW 10 Hemet 21:21
31 LILAH BLALOCK 9 Scripps Ranch 21:23
32 SELENA HUERTA 11 Hemet 21:23
33 JOY NGULA 11 Vista Del Lago (mv) 21:26
34 PORNTIDA TINGSUK 12 Arroyo (em) 21:27
35 KARINA BARNETT 9 Leland 21:30
36 MEGAN MCNAIRN 11 Frontier 21:40
37 DESTINY REYES 11 Arroyo (em) 21:41
38 JESSICA ZARAGOZA 12 Vista Del Lago (mv) 21:42
39 VANESSA CORIA 11 Taft (wh) 21:42
40 MYSHA ROSS 12 Eisenhower 21:46
41 KAYLA KAIHARA 11 Sunny Hills 21:47
42 KARINA VARELA 12 San Gorgonio 21:47
43 MCKENNA GRAY 9 Scripps Ranch 21:49
44 KALLISTA JONES 9 Sunny Hills 21:50
45 HAVEN MARSHAL 9 North Bakersfield 21:51
46 ALLIE MORSE 12 Hemet 21:53
47 BROOKLYN AQUILAR 9 College Park 21:54
48 ALONDRA CATALAN 12 Taft (wh) 21:54
49 NICOLE LUNA 9 La Habra 21:55
50 RACHEL WOMER 10 Leland 21:56
51 MARLIN TABABAN 10 Sunny Hills 21:58
52 THIEN KIM CAO 10 Scripps Ranch 22:00
53 A ROD 12 Sunny Hills 22:05
54 ALLYSSA BLALOCK 12 Scripps Ranch 22:08
55 STEPHANIE STENBERG 11 Leland 22:10
56 TARYN NIEDERBERGER 11 College Park 22:12
57 LORENA HERNANDEZ 12 Miguel Contreras Le 22:14
58 GABRIELLE SAUCEDA 10 Southwest (ec) 22:14
59 KYLIE NG 12 Taft (wh) 22:15
60 VICTORIA PERAZZO 11 Vista Del Lago (mv) 22:16
61 COLLEEN CLARKE 10 Taft (wh) 22:16
62 REBECCA BROWER 10 North Bakersfield 22:23
63 JULIANA CARDONA 12 Taft (wh) 22:33
64 JAIDA BAILEY 12 Vista Del Lago (mv) 22:33
65 TAYLOR SHELTON 9 North Bakersfield 22:37
66 SUMMER TRAYLOR 12 Perris 22:40
67 AMBER MORENO 11 Southwest (ec) 22:41
68 JENNIFER GRANADOS 12 Patriot 22:48
69 MAURYN WILDE 11 Southwest (ec) 22:50
70 TANERA VANDEGGLEN 11 Leland 22:52
71 ASHLEY SUNDE 11 Taft (wh) 22:58
72 JESSE FALAGAN 11 North Bakersfield 23:03
73 ALLISON RAEL 9 La Habra 23:06
74 JAKIE MEDINA 11 College Park 23:17
75 MADDISON COOKE 11 North Bakersfield 23:23
76 DIANA HERNANDEZ 12 San Gorgonio 23:24
77 BRENDA MEJIA 9 Miguel Contreras Le 23:29
78 DAISY ANAYA 11 Vista Del Lago (mv) 23:44
79 MICHELLE PARKER 12 Scripps Ranch 23:46
80 KAITLYN HOLT 10 La Habra 24:06
81 JACQUELINE LOPEZ 11 San Gorgonio 24:16
82 ARRIEL MARTINEZ 11 Frontier 24:16
83 ELIZABETH TANG 12 Miguel Contreras Le 24:18
84 JESSICA RUIZ 11 San Gorgonio 24:30
85 MAKAYLA LITTLE 11 Patriot 24:47
86 XOCHITL ROBLES 11 San Gorgonio 24:54
87 BIANCA REYES 11 Miguel Contreras Le 25:01
88 ASHLEY CALDERON 11 Eisenhower 25:16
89 MONSTERRAT RODRIGU 11 Eisenhower 25:52
90 MARIBEL RAMIREZ 11 San Gorgonio 26:09
91 GUADALUPE LEONARDO 12 Miguel Contreras Le 26:16
92 VANESSA GARCIA 11 Eisenhower 26:39
93 SHARON GARCIA 12 Miguel Contreras Le 27:09
Race #117 Girls Varsity Division 2 4:53 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 KIMBERLY COSCIA 11 South Torrance 18:01
2 KORI GROENVELD 12 Thousand Oaks 19:05
3 JENNIFER FOSTER 9 Los Gatos 19:21
4 CEILI TUTTLE 10 Fullerton 19:28
5 KATRINA JENKINS 11 Westlake 19:34
6 CHRISTINA NESBIT 10 South Torrance 19:35
7 CECILY JOHNSON 11 Los Gatos 19:37
8 ERIN CHESSIN 11 Los Gatos 19:41
9 JENNY GIGUERE 11 Westlake 19:43
10 MIKAYLA YBARRA 11 Thousand Oaks 19:45
11 KARINA RICHMAN 9 Westlake 19:46
12 ALLY SIEDER 11 South Torrance 19:46
13 AUBREY NAKAMOTO 10 South Torrance 19:46
14 MEGAN MILLER 11 Mission Viejo 19:48
15 DEANA TAKAOKA 9 South Torrance 19:50
16 VERONICA LOPEZ 10 Golden Valley (sc) 20:08
17 TAYLOR ARCO 10 Mission Viejo 20:11
18 BROOKE BALDING 11 Mission Viejo 20:12
19 ANDREA SIKRA 12 Westlake 20:13
20 ZOE LAM 10 Los Gatos 20:15
21 MICHELLE CHUANG 11 Beckman 20:15
22 MONIQUE GAVILANES 12 Cerritos 20:16
23 NIKI SURMA 9 Los Gatos 20:17
24 MADDY GALVEZ 12 Mission Viejo 20:19
25 YVETTE TREJO 12 Thousand Oaks 20:21
26 JORDANNA WITT 11 Westlake 20:22
27 ALYSON WHITWORTH 12 Thousand Oaks 20:23
28 CLARICE DOUILLE 11 Westlake 20:27
29 GRACIELA GODINEZ 12 Thousand Oaks 20:29
30 LORENA MENDOZA 11 Hilltop 20:32
31 YOVANNA GONZALEZ 11 Golden Valley (sc) 20:34
32 CHLOE BERRY 10 Mission Viejo 20:39
33 TERESA MARROQUIN 12 Santa Ana Valley 20:43
34 GABBY ALLEN 11 Apple Valley 20:47
35 CRYSTAL ORELLANA 11 Golden Valley (sc) 20:48
36 CATHERINE LIN 10 Cerritos 20:52
37 ASHLEY DANIEL 9 Rowland 20:53
38 SAGE SIMS-BLESER 12 Culver City 20:55
39 GABRIELA VON BORSTE 12 Serra (sd) 20:55
40 RACHEL SHERRICK 11 Apple Valley 20:55
41 JENNIER MCCLEARY 11 Beckman 20:59
42 AMANDA ATILANO 10 Cerritos 21:03
43 CINDY MATUCH 10 Beckman 21:05
44 SARAH AARON 12 South Torrance 21:06
45 GILLIAN YOST 9 Los Gatos 21:08
46 REECE BURT 9 Mission Viejo 21:08
47 ASHLEY RICHARDS 12 Apple Valley 21:09
48 AMIDAI VARGAS 12 Apple Valley 21:09
49 MACKENSIE PEACE 12 Mission Viejo 21:10
50 NAOMI FIELD 10 Los Gatos 21:11
51 DANIELLE LOWDER 10 Beckman 21:18
52 ESTHER LOOSE 11 Thousand Oaks 21:23
53 JANET JIN 9 Rowland 21:24
54 STEPHANIE HO 10 El Cajon Valley 21:32
55 SHELBY GARRITSON 12 Fullerton 21:36
56 CRISTINA GUIJON 10 Beckman 21:36
57 ALYSSA MOVCHAN 11 Cerritos 21:37
58 MADISON MCLAUGHLIN 9 Westlake 21:42
59 BAILEY DELUCA 9 Thousand Oaks 21:43
60 STACY PARK 11 Cerritos 21:45
61 ELAINE PUSEY 12 Golden Valley (sc) 21:45
62 MARICELA JUAREZ 12 Fullerton 21:48
63 AKELA MORINAKA 12 Culver City 21:52
64 CARINA SALDIVAR 11 Santa Ana Valley 22:02
65 ELIZABETH SARTUCHE 10 Tulare Union 22:05
66 LILIANA HAKIM 9 Castle Park 22:09
67 AUDREY LIM 10 Beckman 22:10
68 ARIES TORRES 10 Oak Hills 22:15
69 BRIGID CHAMPOUX 10 Oak Hills 22:16
70 JENNY LE 11 Rowland 22:22
71 ATALIA PALOMERA 12 Mission Oak 22:23
72 LILLY ARMENDARIZ 9 Oak Hills 22:26
73 BETHANY HINSON 10 Golden Valley (sc) 22:30
74 HANNAH GALLEHER 11 Hilltop 22:31
75 DANICA VALENCIA 10 Mission Oak 22:34
76 ESMERALDA SANDOVAL 11 Culver City 22:36
77 EMILY REILLY 10 Hilltop 22:36
78 KARINA FIGUEROA 10 Fullerton 22:37
79 VIVIAN LI 9 Rowland 22:45
80 KATHRINE OREGEL 12 Tulare Union 22:47
81 MEGAN CHU 11 Cerritos 22:54
82 RHONDA SHERRICK 11 Apple Valley 22:57
83 KATIE JOHNSON 11 Oak Hills 22:58
84 SUSAN MILLS 12 Apple Valley 23:04
85 ISABEL ENGSTROM 10 Beckman 23:18
86 CONNIE MANCERA 11 Rowland 23:18
87 ANOUK BROSE 9 Culver City 23:29
88 JACKSELY RIOS 11 Tulare Union 23:31
89 KIM VARELA 11 Fullerton 23:35
90 TORI PULICE 11 Apple Valley 23:58
91 YASMIN CRUZ 11 Santa Ana Valley 23:58
92 LAUREN KELLY 12 Culver City 24:26
93 KATHRYN THULLEN 11 Mission Oak 24:28
94 JOY CHEN 10 Rowland 24:35
95 LEXI TECERRO 11 Tulare Union 24:45
96 CHRISTY LUONG 10 Rowland 25:02
97 YADIRA MOSQUEDA 11 Hilltop 25:20
98 JENNIFER VEGA 11 Santa Ana Valley 25:43
99 IVANY RAMIREZ 12 Mission Oak 25:44
100 ALLYSSA THOMAS 10 Mission Oak 26:02
101 DANIELA ROMERO 11 Santa Ana Valley 26:11
102 DIANA HO 12 El Cajon Valley 26:16
103 SELENA HERNANDEZ 9 Mission Oak 26:17
104 KIM GALLEGOS 12 Mission Oak 26:18
105 TORI JONES 11 Tulare Union 26:32
106 NINWEY ESHO 11 El Cajon Valley 26:57
107 NINA HAINDL 11 Tulare Union 27:02
108 SARAH ADKINS 11 Oak Hills 27:46
109 ANGEL GONYA 11 El Cajon Valley 28:01
110 ALONDRA BECERRA 10 El Cajon Valley 28:54
Race #118 Girls Varsity Division 2 5:01 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 EMILY PARK 10 Kennedy (lp) 18:26
2 RINGNYUH SHEY 12 Murrieta Valley 18:54
3 RACHAEL DELACRUZ 11 Torrance 18:55
4 JEANINE NOORDAM 12 Pioneer (sj) 19:03
5 BREANN HOWELL 12 Murrieta Valley 19:15
6 VALERIA HUIZAR 12 Chino 19:16
7 JESSICA NAKAHIRA 10 Torrance 19:19
8 KATHERINE TECH 10 Kennedy (lp) 19:23
9 VANESSA CORTES 10 Stockdale 19:44
10 AMBER PEREZ 12 Kennedy (lp) 19:44
11 JESSIE O'BRIEN 12 Leigh 19:54
12 DJOANA NICOLO 10 Olympian 20:02
13 KIMBERLY SOLORIO 11 Chino 20:15
14 SIERRA SANTOYO 9 Chino 20:15
15 ISIS GONZALEZ 11 J.W. North 20:24
16 JACQUELINE LOPEZ 12 Bravo Medical Magn 20:32
17 BAILY KLEPACKI 11 Stockdale 20:39
18 LIANA AMARO 11 J.W. North 20:42
19 KATIE WILKINSON 12 Pioneer (sj) 20:42
20 KELSEY ANTHONY 11 Stockdale 20:44
21 MARISSA GARCIA 12 Redwood (vis) 20:44
22 CLAIRE TAKESHITA 12 J.W. North 20:47
23 CHRISTIANA KARAM 12 Santa Barbara 20:48
24 KARLA ABAD 10 Arlington 20:49
25 MORGANE VUILLEMEY 11 Murrieta Valley 20:51
26 ARIANA JASSO 11 Redwood (vis) 20:52
27 LETTICIA QUINTANA 11 Redwood (vis) 20:56
28 TIANA HALL 12 Arlington 20:58
29 BERENICE HERNANDEZ 9 Chino 21:00
30 RHIANNON MEREDITH 11 Torrance 21:01
31 BRIANNA GUERRERO 10 Redwood (vis) 21:07
32 CASSIDY THORNBURG 10 Murrieta Valley 21:10
33 TAMY HO 12 Torrance 21:13
34 JUDITH TORRES 12 Torrance 21:14
35 JENNIFER VILLARREAL 11 North Torrance 21:15
36 SAMANTHA GODINHO 9 Chino 21:17
37 DANIELLE COSTA 12 Murrieta Valley 21:22
38 JAILENE ARCILA 11 Redwood (vis) 21:32
39 NICOLE KREBSBACH 12 El Diamante 21:37
40 ALYSSA RENTERIA 12 Pioneer (sj) 21:42
41 JEWEL JASSO 10 Redwood (vis) 21:50
42 KAITLYN DAVENPORT 9 Stockdale 21:52
43 PRINCESS BUTLER 11 North Torrance 21:54
44 BROOKE GODINHO 11 Chino 21:56
45 CLARA RODERICK 9 Redwood (vis) 22:01
46 ALEXA ESPARZA 9 Stockdale 22:05
47 ANGELICA ILOG 11 Olympian 22:08
48 KAYLIN HOFFSTATTER 10 Murrieta Valley 22:11
49 ADRIANA QUINTANAR 9 Olympian 22:13
50 VANESSA RUIZ 10 Chino 22:19
51 REBECCA HERRERA 10 Murrieta Valley 22:27
52 JASMIN DAULTON 11 El Diamante 22:29
53 JENYFER TAPIA 11 Olympian 22:31
54 WENDY ARTIGA 11 Eastside 22:32
55 KACEY TALBOT 11 Stockdale 22:34
56 GABRIELLE SUKAL 11 North Torrance 22:37
57 MARLENE CRUZ 11 El Diamante 22:39
58 ALEXANDRA MUISE 12 Torrance 22:45
59 EMILY MAYORAL 12 Bravo Medical Magnet 22:45
60 TRIER LUCAS 10 Olympian 22:50
61 MALAIKA HARRIS 9 Olympian 22:59
62 MAIA ZIAEE 11 Santa Barbara 23:02
63 TIFFANY HUTCHENS 11 North Torrance 23:06
64 KELSAY MCCLENDON 11 El Diamante 23:21
65 GABRIELA GARCIA 12 Bravo Medical Magn 23:22
66 PO TSUI 11 Stockdale 23:33
67 SYDNEY SCOTT 10 El Diamante 23:34
68 ZURI SMITH 9 Olympian 23:38
69 SAVANNAH CHEUNG 12 San Gabriel 23:41
70 GLORIE TASABIA 10 Arlington 23:43
71 VICTORIA FORTIN 11 El Diamante 23:45
72 CAREN MCCARTHY 12 Pioneer (sj) 23:55
73 JULIETA RANGEL 11 Arlington 24:00
74 ELLEN UPTON 12 Santa Barbara 24:20
75 JENETTE NGYEN 11 San Gabriel 24:21
76 NORMA HERNANDEZ 11 Bravo Medical Magn 24:34
77 BERNICE RUIZ 11 Santa Barbara 24:36
78 DULCE MORALES 12 Bravo Medical Magn 24:39
79 YESENIA BARRERA SAN 11 Arlington 24:43
80 JOCELYN SANCHEZ 11 Bravo Medical Magn 24:45
81 ASHLEY MARTINEZ 11 Lancaster 24:45
82 ELIZABETH TANG 12 Arlington 25:10
83 ADRIENNE REID 11 Lancaster 25:25
84 PEGGY HOGENSEN 12 Santa Barbara 25:26
85 JESSICA NGUYEN 10 Eastside 25:29
86 JACKIE AMEZQUITA 12 J.W. North 25:58
87 BHAVISHA TAILOR 11 Kennedy (lp) 26:07
88 HOLLY MONTE 12 Eastside 26:28
89 SANDY BUSTAMANTE 11 Bravo Medical Magn 26:30
90 CIERA SMITH 11 Lancaster 26:45
91 AALIYAH ROBERTS 9 Arlington 27:00
92 AMANDA HENSLEY 12 Santa Barbara 27:01
93 JENNIFER MUNOZ 12 Eastside 27:13
94 BLANCA LOPEZ 12 San Gabriel 27:41
95 ALONDRA ORTEGA 11 Lancaster 30:08
96 GELSEY LOPEZ 12 Lancaster 30:25
Race #119 Girls Varsity-Sub Sweeps Division 2 5:09 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SAMANTHA ORTEGA 11 Saugus 16:47
2 CLAIRE GRAVES 9 Citrus Valley 17:49
3 TAYLOR TAITE 11 Murrieta Mesa 18:04
4 KAILIE GRIMES 10 Beaumont 18:07
5 BRIANNE HOLLAND 11 Royal 18:11
6 SAMANTHA AGUILAR 9 Redlands East Valle 18:34
7 DARBY LAPLANT 11 Saugus 18:39
8 SABRINA JAMES 11 Saugus 18:42
9 ERIN BARTH 11 Newport Harbor 18:43
10 CHRISTA KLOHA 11 Westview 18:44
11 JESSICA RUIZ 11 Saugus 18:46
12 KEIRA CRABTREE 10 Westview 18:46
13 ALYSSA WINTER 9 Westview 18:48
14 SAMANTHA LAYMAN 10 West Torrance 18:58
15 ERICA BARRETT 9 Westview 19:02
16 KATRINA FIX 12 Colony 19:03
17 AMANDA DEJESUS 12 Saugus 19:05
18 MACKINZIE MONCIBAIS 11 Saugus 19:09
19 EMILY BACON 10 Newport Harbor 19:18
20 ALISON SOTO 9 Beaumont 19:20
21 SYDNEY LACHAUSSE 11 Citrus Valley 19:22
22 ANNA RIEDL 12 Peninsula 19:24
23 EMILY ATKINSON 10 West Torrance 19:25
24 GRETA JURSCH 9 Agoura 19:27
25 MICAELA STLAURENT 11 Murrieta Mesa 19:28
26 LAUREN LOUCKS 10 Newport Harbor 19:29
27 LAUREN HADDOCK 12 Citrus Valley 19:29
28 LAURA OELSNER 11 West Torrance 19:29
29 CATIE RENDON 11 Colony 19:36
30 KATELYN MEAD 12 Newport Harbor 19:39
31 ALISON CILING 10 Murrieta Mesa 19:40
32 FATIMA KHAN 12 Peninsula 19:41
33 CARISSA GOMEZ 10 Citrus Valley 19:49
34 NATALIE ACOSTA 10 Royal 19:52
35 EMELY AMAYA 12 Royal 19:53
36 EMILY ENNS 11 Shafter 19:55
37 KAYLEE UPHAM 11 Sultana 19:56
38 HANNAH GRIFFIE 12 West Torrance 20:00
39 BERONICA AGUIRRE 11 Shafter 20:01
40 DESTINY CORIA 12 Colony 20:03
41 ASHLEY IMA 12 Newport Harbor 20:06
42 MADI PENNA 11 Saugus 20:08
43 PORTER VERFURTH 10 Westview 20:11
44 BRIDGET CASSIDY 10 Temescal Canyon 20:14
45 GRACE CLEMENCE 10 Newport Harbor 20:15
46 KAREN PIERCE 10 West Torrance 20:19
47 DYESS VERFURTH 12 Westview 20:19
48 ERIN SHIPSTEAD 10 Agoura 20:21
49 ALYSON JIMENEZ 10 Peninsula 20:22
50 MONICA AYALA 12 Santiago (gg) 20:24
51 COURTNEY KLASHMAN 11 Peninsula 20:26
52 ANA FLORES 10 Royal 20:27
53 REMY DENNIS 11 Agoura 20:28
54 MARISA URIBE 11 Colony 20:30
55 ALICE DUAN 11 West Torrance 20:31
56 RACHEL OELSNER 9 West Torrance 20:32
57 KAITLIN NETHERCUTT 9 Murrieta Mesa 20:34
58 ALLISON HERRIN 12 Citrus Valley 20:35
59 HOLLY CLEMENCE 10 Newport Harbor 20:36
60 CHEYANNE LEON-HERZ 11 Colony 20:36
61 TAYLOR GARRISON 11 Agoura 20:37
62 YADIRA VALADEZ 12 Colony 20:38
63 KRIYA WONG 11 Peninsula 20:38
64 MIRANDA CHAVEZ 11 Colony 20:40
65 ANGELA MOORE 11 Sultana 20:41
66 JESSILYN MOELLER 11 Citrus Valley 20:43
67 ALYSSA PACHECO 11 Royal 20:44
68 SARAH LOWE 10 Royal 20:48
69 DENISE MONAHAN 12 Citrus Valley 20:50
70 KENDALL KISSEL 10 Peninsula 20:58
71 ABIGAIL NICHOLS 10 Beaumont 20:59
72 ANASTASIA OSHIRO 11 Murrieta Mesa 21:02
73 CHELSEA WELDON 11 Murrieta Mesa 21:07
74 NESSIAH SASSER 9 Beaumont 21:09
75 GABRIELLE GARRISON 10 Agoura 21:11
76 FANNY DELACRUZ 11 Santiago (gg) 21:12
77 XAMILEX MENDOZA 11 Santiago (gg) 21:16
78 ANDREA GARCIA 9 Beaumont 21:22
79 AMERICA SANTOS 12 Santiago (gg) 21:24
80 ALMA VELASCO 11 Shafter 21:32
81 AZEL ALVAREZ 12 Shafter 21:37
82 MARY KATIE BROWN 12 Murrieta Mesa 21:43
83 JESSICA WU 12 Westview 21:47
84 JOHANNAH RAGLAND 10 Beaumont 21:49
85 KELSIE GARRISON 12 Agoura 22:02
86 REBECCA BALDREE 12 Agoura 22:07
87 HIYARI GERARDO 11 Shafter 22:08
88 CATHERINE WILLIAMS 9 Sultana 22:13
89 ROCIO ENRIQUEZ 12 Santiago (gg) 22:14
90 NATALIE LUI 9 Peninsula 22:21
91 KIANI FERNANDEZ 9 Beaumont 22:25
92 VANESSA MAJANO 9 Shafter 22:46
93 KAYLA BOATRIGHT 11 Temescal Canyon 22:51
94 RILEY CHRISTNER 12 Sultana 23:22
95 ALEXANDRA MISCHKE 10 Sultana 24:45
96 ALEXIS ARNADO 11 Temescal Canyon 24:59
97 XIOMARA SANCHEZ 11 Sultana 25:22
98 DESTINEE CHAPMAN 11 Sultana 26:03
Race #120 Boys Junior Varsity Division 2 5:21 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SIRAJ PATEL 12 Canyon (ana) 16:59
2 SHAY MC CONNELL 11 Mission Viejo 17:11
3 KEITH KEER 12 Mission Viejo 17:15
4 MICHAEL PFEIL 11 Murrieta Mesa 17:19
5 JC PLANTIER 11 Canyon (ana) 17:22
6 CHRISTIAN CORTEZ 11 Cerritos 17:27
7 ALEC BUTEL 12 Sunny Hills 17:29
8 JUSTIN HAMILTON 12 Mission Viejo 17:35
9 AUSTIN MCCOY 12 Murrieta Mesa 17:39
10 WILL HOLT-HILLIS 9 Mission Viejo 17:47
11 CASEY TAKEDA 11 Cerritos 17:47
12 JOSE VILLEGAS 12 Murrieta Valley 17:48
13 AZAEL SOLANO 11 Santa Ana Valley 17:59
14 CHRISTOPHER HANSEN- 12 Torrance 18:05
15 AMMON FORSTON 12 Agoura 18:13
16 MARIO ANGUIANO 12 Cerritos 18:14
17 SAMM IWAMASA 11 Torrance 18:16
18 CHRIS MORRIS 11 Westmont 18:17
19 WILLIAM BELFIORE 11 Santa Barbara 18:18
20 NICK UNGERMANN 12 Agoura 18:19
21 KYLE SHISHIDO 11 North Torrance 18:20
22 JACOB OGAWA 11 Murrieta Valley 18:27
23 VINCENT KAO 12 Sunny Hills 18:27
24 JAVIER AVILA 11 Santa Ana Valley 18:28
25 KEVIN FIELDS 12 Murrieta Mesa 18:33
26 CAMERON PUCCINI-RO 11 Murrieta Mesa 18:34
27 BOOMER RAWLINGS 11 Murrieta Mesa 18:35
28 MATT MCMAHAN 11 Canyon (ana) 18:35
29 JOHNATHAN RAMIREZ 10 San Gorgonio 18:37
30 BENJAMIN COPE 12 Murrieta Valley 18:39
31 LEONARDO AMADOR 11 Torrance 18:40
32 CHASE JOHNSON 11 Cerritos 18:43
33 ALAN CARLOS 12 Torrance 18:46
34 KYLE POTTER 11 Canyon (ana) 18:46
35 HUNTER FRENCH 11 Murrieta Mesa 18:47
36 MIGUEL SANCHEZ 11 Santa Ana Valley 18:49
37 RICHARD MENDEZ 12 Cerritos 18:54
38 LIAM FAHERTY 11 Agoura 18:56
39 TRISTAN TODD 12 Agoura 18:57
40 CASEY FITZPATRICK 12 Murrieta Mesa 18:57
41 AARON HAUG 11 Westmont 19:05
42 GRAYSON LAM 11 Westmont 19:06
43 ANGEL SALAZAR 11 Eisenhower 19:09
44 CARLOS GARZA 10 Torrance 19:11
45 ANTHONY GALLEGOS 11 San Gorgonio 19:13
46 WILL GRAVES 12 Santa Barbara 19:14
47 CAMERON ITO 12 Torrance 19:18
48 NERI PEREZ 11 Eisenhower 19:23
49 DAVID LOPEZ 11 North Torrance 19:25
50 BENJAMIN GURARIE 11 Agoura 19:26
51 PATRICK DE LA ROSA 11 Cerritos 19:29
52 MATTHEW SAYLORS 11 Murrieta Valley 19:30
53 JOSHUA MORA 11 Murrieta Mesa 19:31
54 MIGUEL PEREZ 12 Shafter 19:31
55 KAITO LOPEZ 11 Torrance 19:32
56 AUSTIN JELINSKI 11 Agoura 19:32
57 JAMES JIANG 12 Cerritos 19:32
58 ALEC FORSTON 11 Agoura 19:34
59 TOMMY COOPER 11 Mission Viejo 19:36
60 ANTHONY LOPEZ 12 San Gorgonio 19:37
61 RICKY KIM 11 Sunny Hills 19:38
62 ALLEN LIN 12 Cerritos 19:38
63 GAVIN GOERKE 12 Santa Barbara 19:39
64 JOSEPH GARCIA 11 Citrus Valley 19:43
65 TIMOTHY CHAE 11 Cerritos 19:43
66 OWEN MENDRO 11 Santa Barbara 19:45
67 BRANDON GESTON 11 Murrieta Mesa 19:46
68 EDGAR FIERROS 11 San Gorgonio 19:50
69 MURAT KOC 11 Santa Barbara 19:51
70 MIGUEL DUARTE 11 Santa Ana Valley 19:51
71 JAVIER ROMERO 11 Santa Ana Valley 19:59
72 BRYANT OVERTON 11 Torrance 20:00
73 WILL PRITCHARD 11 Santa Barbara 20:05
74 BRIAN WISHART 12 Murrieta Valley 20:05
75 DANIEL MADARIAGA 11 San Gorgonio 20:07
76 JESUS VEGA 12 Eisenhower 20:09
77 POWIN CHANTADULY 11 Cerritos 20:12
78 SHOGO KONO 12 Torrance 20:15
79 ALAN DIAZ 12 Sunny Hills 20:16
80 CREIGHTON THURMAN 12 Agoura 20:17
81 IVAN PEREZ 11 Eisenhower 20:19
82 CRISTIAN LAZARO 11 Shafter 20:26
83 TYLER GONZALEZ 12 Murrieta Mesa 20:28
84 ALEJANDRO CHAVEZ 12 Shafter 20:30
85 PATRICK DE LA FUENTE 12 Cerritos 20:30
86 ANTHONY HERNANDEZ 11 San Gorgonio 20:34
87 CARLOS LIMON 11 Eisenhower 20:36
88 GEORGE BENNETT 10 Mission Viejo 20:37
89 FRANZ HAMPP 11 Santa Barbara 20:41
90 MATTHEW MC CLAIN 12 Mission Viejo 20:42
91 JUSTIN CRUZ 11 Shafter 20:44
92 NESTOR CONTRERAS 12 Eisenhower 20:46
93 ERIK RAMIREZ 11 San Gorgonio 20:47
94 EFRAIN SUAREZ 11 Santa Ana Valley 20:51
95 KAI ZHANG 11 Santa Barbara 20:53
96 CARLOS DIAS 11 Eisenhower 20:54
97 MICHAEL HUGH 11 Cerritos 20:54
98 RAMON PEREZ 11 Eisenhower 20:55
99 DERECK ESTRADA 11 Eisenhower 20:56
100 BRANDON DONAHUE 11 Citrus Valley 20:56
101 HAYDEN PLUNKETT 12 Murrieta Valley 20:57
102 WELLS CAMERON 12 Eisenhower 20:57
103 HECTOR SALVADOR 11 Santa Ana Valley 20:58
104 DARYL DE LEON 11 North Torrance 21:08
105 ENRIQUE VILLEGAS 11 Santa Ana Valley 21:12
106 THANAWAT MYNAF 11 Torrance 21:17
107 ERIC BARAJAS 12 Eisenhower 21:23
108 ANDRES CERVANTES 11 Westmont 21:26
109 JAVIER ROJO 11 Torrance 21:26
110 KEVIN FAJARDO 12 Eisenhower 21:32
111 STEVEN CHANG 11 Cerritos 21:34
112 KYLE VELIS 12 Eisenhower 21:37
113 JOSE RODRIGUEZ 12 Eisenhower 21:38
114 DANIEL GARCIA 11 Santa Barbara 21:57
115 WILLIAMS LYLE 12 Eisenhower 21:59
116 AHMED JALLOH 11 Torrance 22:01
117 NAVIN ESPERANTO 11 Torrance 22:12
118 JAVIER MARTINEZ 11 Santa Ana Valley 22:21
119 JOSE LOPEZ 12 Eisenhower 22:22
120 TRENT RIDER 11 Mission Viejo 22:35
121 NOE GALLEGOS 12 Shafter 22:43
122 BENJAMIN LIU 11 Cerritos 22:48
123 LANCELOT HUANG 12 Cerritos 22:50
124 LUIS JULIAN 11 Santa Ana Valley 23:18
125 CODY HUANG 11 Cerritos 23:34
126 CHASE REYES 12 Eisenhower 23:39
127 ANTHON IBARRA 11 Eisenhower 23:40
128 JEFFREY ZUNIGA 12 Torrance 23:47
129 BRANDON SEARLE 10 Citrus Valley 24:04
130 BRENAN JAVIER 12 Cerritos 24:25
131 FRANCISCO MORALES 12 Eisenhower 24:32
132 HUMBERTO JIMENEZ 11 Santa Ana Valley 24:38
133 RAYMUNDO FLORES 10 San Gorgonio 24:45
134 JORDON TORRES 11 Citrus Valley 24:50
135 IVAN LOPEZ 12 Citrus Valley 25:06
136 SATHWICK KESAPPRAG 11 Cerritos 25:32
137 ROBERT (BOBBY) YAGA 12 Cerritos 26:29
138 SIMON LEE 12 Cerritos 26:41
139 CHRISTOPHER MORENO 12 Eisenhower 27:22
Race #121 Boys Junior Varsity Division 2 5:28 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 DANIEL GONZALEZ 12 Saugus 16:50
2 JASON HAMBURGER 11 Saugus 17:05
3 JONATHAN HAMBURGE 11 Saugus 17:17
4 INAQUI LOZA 11 Saugus 17:18
5 RILEY DAWSON 12 West Torrance 17:22
6 JOHN ARNDT 12 Thousand Oaks 17:23
7 ADAM BEATTIE 12 Saugus 17:27
8 SKYLER KELL 12 Taft (wh) 17:28
9 RYAN STARR 11 West Torrance 17:38
10 LUKE FERNANDEZ 11 Taft (wh) 17:39
11 AJAY WAHID 11 Beckman 17:41
12 HUNTER HILL 11 Apple Valley 17:45
13 JONATHAN FLORES 12 West Torrance 17:48
14 ERIC WHITNEY 11 Poway 17:52
15 JACOB ELLENBERGER 11 West Torrance 18:01
16 CHRIS CAUTIVAR 11 Saugus 18:01
17 SANTIAGO MUNOZ 12 Arroyo (em) 18:01
18 BEN WALSH 11 Golden Valley (sc) 18:03
19 KREGG MARUYAMA 11 West Torrance 18:03
20 KENDRICK GIANG 11 Arroyo (em) 18:04
21 CODY ALLEN 11 Saugus 18:08
22 MICHAEL ENRIQUEZ 12 Thousand Oaks 18:13
23 ANTHONY FATTA 11 Saugus 18:17
24 SHAWN THALADEEN 11 Beckman 18:18
25 ALEX CASTRO 12 Apple Valley 18:23
26 EDWARD SI 11 Thousand Oaks 18:24
27 MATT SAUBER 12 Thousand Oaks 18:25
28 HARRISON PARKS 11 Royal 18:27
29 COLIN CHILTON 11 Apple Valley 18:31
30 NEIL REED 11 Thousand Oaks 18:39
31 JACK SPENCER 11 South Torrance 18:40
32 JOSIAS NUNEZ 12 Arroyo (em) 18:42
33 JOSH RAMOS 11 Golden Valley (sc) 18:43
34 AUSTIN RODE 11 Taft (wh) 18:43
35 CHRIS KEPHART 11 Royal 18:45
36 KEVIN HOANG 11 Arroyo (em) 18:46
37 MAX LINHARDT 11 Taft (wh) 18:51
38 NICK MCENROE 12 South Torrance 18:53
39 CARLOS TAFOYA 12 Kennedy (lp) 18:57
40 LEO ESTRADA 12 Taft (wh) 18:58
41 STEVEN PARRA 12 Golden Valley (sc) 18:59
42 JOHNNY CRAIG 12 Beckman 18:59
43 ANGELO PEREZ 12 Taft (wh) 18:59
44 SEAN RICHARDSON 11 Saugus 19:04
45 ESTABAN BALBOA 12 Golden Valley (sc) 19:05
46 GABRIEL BELEN 12 Apple Valley 19:06
47 JAMES WHALEY 11 Taft (wh) 19:08
48 KYLE HAUKKA 11 Saugus 19:08
49 JOSE CARREON 12 Arroyo (em) 19:13
50 NICK HARTKE 11 Thousand Oaks 19:14
51 IVAN SOTO 11 Arroyo (em) 19:15
52 WILLIAM ROPER 12 Apple Valley 19:29
53 AUSTIN ALMENDAREZ 11 Apple Valley 19:34
54 NICK SABBIA 12 Golden Valley (sc) 19:36
55 IBSEN MEZA 12 Kennedy (lp) 19:40
56 ANDREW CLEAR 11 Thousand Oaks 19:42
57 AMIR NAMROUD 12 Poway 19:46
58 HENRY MULL 11 Poway 19:50
59 JUAN ZUNIGA 11 Arroyo (em) 19:55
60 ISAIAH MANNING 11 Apple Valley 19:55
61 BRANDON KING 11 Beckman 19:56
62 NICK CALLAS 11 Kennedy (lp) 19:59
63 YAIR MARTINEZ 11 Beckman 20:11
64 BRYAN LOMELI 11 West Torrance 20:16
65 KEVIN TAFOLLA 12 Arroyo (em) 20:21
66 JULIAN RAMIREZ 11 Arroyo (em) 20:33
67 JONATHAN HANSON 11 South Torrance 20:34
68 ELIAS GUANUNA 11 Poway 20:40
69 SCOTT GATTENIO 12 Poway 20:44
70 ADAM AGUIRRE 11 South Torrance 20:58
71 PHILLIP BUI 11 Beckman 21:02
72 BRIAN NGUYEN 11 West Torrance 21:17
73 MANUEL MORA 12 Beckman 21:21
74 NICK MCMINN 11 J.W. North 21:21
75 KYLE BLOOM 11 Poway 21:30
76 DYLAN LAROCK 11 West Torrance 21:32
77 ANDREW KOHATSU 12 Fullerton 21:32
78 EDGAR CASTILLO 12 Beckman 21:35
79 REILEY MARSH 11 Arroyo (em) 21:35
80 JACK PARKER 11 West Torrance 21:35
81 GERID GOODWIN 12 Culver City 21:38
82 SANTIAGO BANUELOS 12 Arroyo (em) 21:42
83 JIMMY DE LA TORRE 11 Fullerton 22:00
84 SEHYUN SUNG 11 West Torrance 22:10
85 JACOB ROTHSCHILD 11 Thousand Oaks 22:42
86 EDUARDO RENTERIA 11 Fullerton 22:44
87 NIKHIL KHARE 11 Beckman 22:46
88 TYLER NEWTON 12 Beckman 22:49
89 BEN LANG 11 Royal 22:57
90 ALEXIS RIOS 11 Arroyo (em) 24:49
91 LANCE SHIRLEY 11 Culver City 24:51
92 KENDRICH DIMALANTA 11 Thousand Oaks 25:25
93 JUSTIN JORDAN 12 Fullerton 26:19
Race #122 Boys Junior Varsity Division 2 5:35 PM
Boys 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 JOHN REDROW 11 Hart 16:39
2 EMERSON LINDENLAUB 11 Westlake 16:54
3 ALEX MENDOZA 12 Peninsula 17:05
4 MATTHEW MAEDER 11 Peninsula 17:06
5 MATTHEW KUO 11 Rowland 17:13
6 COLIN BOND 11 Peninsula 17:17
7 ALEX MOODY 12 Peninsula 17:22
8 ALEX BOND 11 Peninsula 17:27
9 IVAN LAW 12 Rowland 17:34
10 ALEX FEALY 11 Westlake 17:36
11 DANIEL CAMACHO 11 Hemet 17:37
12 JOZSEF LORE 12 Peninsula 17:40
13 JAMES FLORES 11 Peninsula 17:46
14 AARON KAN 12 Peninsula 17:51
15 KALEB BRANDA 11 Hart 17:57
16 NICK BROWEN 11 Hemet 18:01
17 ADAM DUNTON 11 Peninsula 18:03
18 CEASAR URQUIDEZ 11 Beaumont 18:03
19 BRIAN PHAM 11 Santiago (gg) 18:05
20 JACOB MAAREK 11 Peninsula 18:09
21 ADOLFO TRUJILLO 11 Rowland 18:10
22 AUSTIN JACKSON 12 Hemet 18:11
23 TIMUR VURAL 11 Westlake 18:12
24 DOMINIC HERNANDEZ 11 Beaumont 18:13
25 IAN SUN 11 Peninsula 18:19
26 CHRISTOPHER LEONG 11 Rowland 18:20
27 TOMMY HART 11 Hart 18:22
28 HIRO CROCKETT 11 Peninsula 18:22
29 JASON REGGIE 10 Rowland 18:24
30 CHRISTIAN GONZALEZ 12 Beaumont 18:24
31 MANUEL RAMIREZ 12 Santiago (gg) 18:26
32 MAX NAVARRETE 11 Colony 18:28
33 AUSTIN AWENDER 12 Beaumont 18:30
34 SANTE AGUIRRE 11 Westlake 18:31
35 LUIS SALAZAR 12 Santiago (gg) 18:31
36 RICKY LOPEZ 11 Rowland 18:33
37 NATHAN TORRES 12 Beaumont 18:34
38 ANDREW KIM 11 Peninsula 18:37
39 DANIEL HERNANDEZ 12 Colony 18:39
40 KEITH NISHIHARA 11 Peninsula 18:39
41 GABRIEL ESPINOZA 12 Colony 18:40
42 JOHN MORALES 12 Hart 18:40
43 MICHAEL HASHIMOTO 12 Peninsula 18:41
44 GILBERT DIAZ 11 Beaumont 18:43
45 CHRIS STEFAN 11 Peninsula 18:45
46 JOHNY GONZALEZ 12 Santiago (gg) 18:46
47 JOSE GONZALEZ 11 Redlands 18:47
48 ALEX HERNANDEZ 11 Rowland 18:49
49 KRITIN KARKARE 11 Westlake 18:49
50 RAYMOND LIU 12 Rowland 18:50
51 ALEXIS LOPEZ 11 Colony 18:57
52 NOEL COVARRUBIAS 11 Hart 18:59
53 ANDREAS GUDINO 11 Hart 19:01
54 LOGAN GARRITY 11 Rowland 19:02
55 ALEX SCHRIER 11 Redlands 19:07
56 STEPHEN SHU 11 Redlands 19:09
57 NEIL O'BRYAN 12 Westlake 19:10
58 BILLY DIVINS 11 Lancaster 19:16
59 JUAN VELAZQUEZ 11 Colony 19:17
60 CHRISTIAN MARTINEZ 12 Hart 19:20
61 LUIS HERNANDEZ 12 Santiago (gg) 19:29
62 MICHAEL BOYDSTUN 12 Hemet 19:32
63 NIHAL PUNJABI 11 Redlands 19:32
64 JOHN DUSTON 12 Peninsula 19:36
65 TRISTAN WALLACE 12 Westlake 19:37
66 ALLEN MENDOZA 11 Rowland 19:40
67 BRYAN MACIAS-AGUILA 11 Redlands 19:49
68 JAVIER DE JESUS 12 Santiago (gg) 19:49
69 EDWARD MORA 11 Beaumont 19:56
70 JAVIER LOPEZ 12 North Bakersfield 20:02
71 GERSON LEMUS 11 Hart 20:09
72 DANIEL GARCIA 11 Rowland 20:11
73 TAYLOR LOADER 11 Beaumont 20:13
74 HUNTER LEWIS 12 Beaumont 20:13
75 CAMERON KWIATKOUSK 11 Peninsula 20:18
76 CURTIS PARK 11 Peninsula 20:21
77 SHAWN MOSS 12 Hart 20:22
78 MATT ELKIN 11 Lancaster 20:33
79 ALEJANDRO VASQUEZ 12 Colony 20:39
80 JORDAN RICCIARDI 11 Hemet 20:39
81 SHUICHIRO HORIGUCHI 11 Peninsula 20:44
82 FRANCIS LE 10 Rowland 20:46
83 JOSUE VIVIEROS 11 Santiago (gg) 20:48
84 CHARLIE MIZER 11 Beaumont 20:48
85 NICK MAC LEA 11 Westlake 20:56
86 JUSTIN ZASUETA 12 Hart 21:02
87 HARRISON HEN 11 Arlington 21:38
88 RYAN WEXLER 11 Westlake 21:42
89 ADRIAN ANDERSON 11 Santiago (gg) 21:44
90 JONATHON BARKLEY 12 Lancaster 21:47
91 HUNTER LAI 11 Westlake 21:55
92 RYAN COONEY 11 Hemet 21:59
93 CESAR TELLO 12 Hart 22:29
94 BRYAN BARRERA 11 Arlington 22:37
95 DYLAN ORRAJ 11 Westlake 22:55
Race #123 Girls Junior Varsity Division 2 5:42 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 SIDNEY BIRMELE 11 Saugus 19:46
2 EMMA CARLEY 12 West Torrance 20:11
3 KYLIE HOFFERBER 11 Saugus 20:58
4 THEA BERGEN 11 West Torrance 21:03
5 KELLY COLWELL 12 Westlake 21:06
6 BRENDA FOWLER 11 Saugus 21:06
7 CAROLINE DAGARIN 12 Mission Viejo 21:13
8 BRIEANNA TUCKER 11 West Torrance 21:15
9 GILLIAN NELSON 11 Saugus 21:19
10 MAKAILA LOPEZ 11 Saugus 21:22
11 RACHEL FONTES 11 Mission Viejo 21:28
12 SUSAN KIM 11 Peninsula 21:32
13 TERRA ATWOOD 12 Mission Viejo 21:33
14 EMILY MADDOX 12 Hemet 21:38
15 FLORENCE LAU 11 Cerritos 21:59
16 CLARA SCHUSSMAN 11 Royal 22:10
17 EMILY SCHMITT 12 Royal 22:14
18 MICHAL SEQUEIRA 10 Murrieta Mesa 22:14
19 KATIE MOHRHOFF 12 Saugus 22:16
20 SABRINA DA SILVA 12 Saugus 22:18
21 GABY HERNANDEZ 11 Mission Viejo 22:34
22 TRISHA GOMEZ 11 Saugus 22:35
23 SONIA DESAIDAMLE 11 Peninsula 22:37
24 MICHEYLA BUECHLER 12 Murrieta Mesa 22:50
25 ROCKI BONNILA 12 Royal 22:52
26 STEVEY BEALL 11 Murrieta Valley 22:52
27 ALISA MOLINA 11 Mission Viejo 22:54
28 WENDY CAMPOS 11 Apple Valley 23:06
29 ALLYSON CARRANZA 12 Saugus 23:08
30 NICOLE GREENBAUM 11 Beckman 23:12
31 ELIZABETH DICKSON 11 Peninsula 23:16
32 LEXIE HAYDON 11 Mission Viejo 23:21
33 DEBORAH PARK 11 Cerritos 23:23
34 JAMIE HAECKER 11 Murrieta Valley 23:23
35 MARISSA CHAVEZ 11 Murrieta Valley 23:24
36 RACHEL ANDRADE 12 West Torrance 23:28
37 LUBA KAPLANSKAYA 11 Taft (wh) 23:30
38 AUDREY MORALES 11 Apple Valley 23:38
39 ANGEL VALLIER 11 Mission Viejo 23:41
40 SIDNEY SMIGGS 11 Mission Viejo 23:47
41 JACQUELINE VARGAS 12 Torrance 23:51
42 SAVANNAH CHIU 12 Saugus 24:03
43 REBEKAH VEGA 11 Murrieta Valley 24:07
44 HAYLEY SANDERS 11 Agoura 24:09
45 MORGAN HOLUBETS 11 West Torrance 24:14
46 MACKIE GOLUB 12 Agoura 24:24
47 ARACELY BAQUERO 12 Murrieta Valley 24:24
48 ANNIE NGUYEN 11 Beckman 24:34
49 VERONIKA HANKS 12 Peninsula 24:40
50 MIZZY RUVALCABA 11 Apple Valley 24:41
51 LE TRAN 11 Torrance 24:45
52 RACHEL HALL 12 Saugus 24:46
53 ALIYA KHAN 11 Hemet 24:58
54 LAUREN HADLEY 11 Peninsula 25:07
55 BREANA LOPEZ 11 Cerritos 25:08
56 MARILYN POMPA 11 Beckman 25:15
57 DYLAN MARTIN 12 Mission Viejo 25:23
58 JULIA ADAME 12 Torrance 25:28
59 ABIGAIL SEQUEIRA 11 Murrieta Mesa 25:51
60 JESSICA OSHIRO 11 Cerritos 26:01
61 KIRSTEN PETICOLAS 11 Apple Valley 26:16
62 CORYN RICHARDSON 11 Murrieta Valley 26:20
63 GENNIFER LUU 11 Arlington 26:31
64 SHELBY GROSDIDIER 11 Murrieta Valley 26:33
65 HIRARI WATANABE 12 Culver City 27:08
66 JEANIE WON 11 Cerritos 27:08
67 PRISCILLA RIOS 11 Westlake 27:20
68 JULIA VASQUEZ 12 Cerritos 28:02
69 JENNIFER HWANG 12 Cerritos 28:16
70 DEANDRA SCHIBINGER 11 Arlington 28:20
71 LAUREN MIRANDA 11 Cerritos 28:24
72 ALEXA HERNANDEZ 11 Beckman 28:27
73 ALEXANDRA PANO 11 Peninsula 28:55
74 LUCIA ESTRADA 11 Eisenhower 29:02
75 GRACE MCBRIDE 11 Westlake 29:45
76 RUTH LABRADA 11 Murrieta Valley 29:48
77 LISA ANDERSON 12 Beckman 30:18
78 JESSICA PEREABRAS 10 Eisenhower 30:26
79 LESLEY GALICIA 11 Eisenhower 30:49
80 JANET HARO 11 Eisenhower 30:49
81 NANCY PALMERIN 11 Eisenhower 32:30
82 ALYSSA RODRIGUEZ 11 Eisenhower 33:49
83 MARTHA ALCANTAR 12 Eisenhower 33:52
Race #124 Girls Junior Varsity Division 2 5:50 PM
Girls 3 Mile Run
=======================================================================
Name Year School Finals
=======================================================================
1 HANNAH RICHIE 12 Canyon (ana) 20:26
2 ERIN MCCHURCH 11 Canyon (ana) 20:52
3 LEINA VERRIER 12 Hart 20:53
4 DANIELLE REGNIER 11 Citrus Valley 21:12
5 MAYRA VASQUEZ 11 Santiago (gg) 21:15
6 SARINA CRUZ 12 Santiago (gg) 21:20
7 MAYRA GONZALEZ 12 Colony 21:21
8 AMBERLY RAMIREZ 12 Newport Harbor 21:48
9 CHELSEA HEFTI 12 Canyon (ana) 21:50
10 KATE LINN 12 Hart 21:59
11 NUVIA GARCIA 12 Santiago (gg) 22:03
12 RAELYN DYBICZ 11 Beaumont 22:16
13 JASMINE NAVA 11 Santiago (gg) 22:24
14 JACKIE QUINTANA 11 Beaumont 22:27
15 NATHALIE ROSALES 12 Arroyo (em) 22:30
16 JEANNETTE HANN 11 Thousand Oaks 22:31
17 CASSANDRA AVILA 12 Beaumont 22:56
18 KATLIN HUGHES 11 Thousand Oaks 23:01
19 ERICA HAMBLY 11 Beaumont 23:02
20 ANDREA SEANEZ 11 Arroyo (em) 23:07
21 LILY PORTILLO 12 Shafter 23:13
22 GABRIELA ZAVALA 12 Citrus Valley 23:15
23 SALLY DENG 11 Thousand Oaks 23:18
24 IZABELLA QUINONEZ 12 Arroyo (em) 23:24
25 DAISY SEPULVEDA 11 Shafter 23:28
26 JENNIFER ZIEGLER 12 Redlands 23:29
27 MADISON DELUCA 11 Thousand Oaks 23:42
28 KALYX CHRISTENSEN 11 Poway 24:06
29 MADY ROTH 10 Stockdale 24:11
30 ASHLEY TAMURA 11 North Torrance 24:12
31 JARENI MENERA 12 Santiago (gg) 24:19
32 KJELSEA ROYCE 11 North Torrance 24:19
33 MADISON ORTEGA 11 Poway 24:22
34 MICAIAH SANDOVAL 11 Citrus Valley 24:22
35 PAOLINA RAMOS 12 Shafter 24:34
36 ALEXIS GUARDADO 11 Arroyo (em) 24:38
37 HANNAH GALLUP 12 Beaumont 24:39
38 SARAI VIVEROS 12 Santiago (gg) 24:39
39 JAIME RYAN 11 Shafter 24:49
40 MONEE GUDINO 12 Santiago (gg) 24:55
41 STEPHANIE CASTILLO 12 Santiago (gg) 24:55
42 JESSYCA RIBERA 12 North Bakersfield 25:07
43 MARISOL EARNEST 12 Stockdale 25:09
44 ASHLEY MUNOZ 11 Beaumont 25:17
45 PAULINA GUTIERREZ 11 Arroyo (em) 25:23
46 MONICA RODRIGUEZ 11 Colony 25:25
47 ELISE ROGERS 11 Newport Harbor 25:28
48 JACKIE RAMIREZ 11 Bravo Medical Magn 25:30
49 KELLY CHAVEZ 11 Santiago (gg) 25:31
50 ANDREA DAVIS 12 Beaumont 25:33
51 MORGANNG GOODSON 11 Newport Harbor 25:42
52 GINA BELLO 11 Santa Ana Valley 25:43
53 NOEL HAUCK 12 Redlands 25:55
54 MEGHAN SCHWINGEL 12 Citrus Valley 26:04
55 ZAIRA SERNA 11 Arroyo (em) 26:29
56 ELSY MEDINA 11 Bravo Medical Magn 26:48
57 CHERISH FRYE 12 Beaumont 27:20
58 BELLA CORONA 11 Shafter 27:26
59 ANTARA BIRD 11 Santa Barbara 27:30
60 CARISSA SALCIDO 12 Beaumont 27:34
61 VERONICA MONTES 11 Santa Ana Valley 28:03
62 KARLA SOLIS 11 Arroyo (em) 28:05
63 JOANINA GAZCON 12 Colony 28:09
64 YOSSI CASTILLO 12 Arroyo (em) 28:19
65 TRACIE MANDUJANO 11 Colony 28:39
66 SYDNEY OCHOA 11 Colony 28:46
67 VICTORIA ORELLANA 12 Golden Valley (sc) 29:01
68 DENISE GUARDADO 11 Bravo Medical Magn 30:04
69 PAOLA GARCIA 11 Shafter 30:11
70 VALERIE SALAZAR 11 Arroyo (em) 30:54
71 RACHEL GILLESPIE 12 Citrus Valley 31:06
72 VICTORIA GARCIA 11 Arroyo (em) 31:30
73 GLORIA PENALOZA 12 Citrus Valley 35:09
|
MatthewXCoutry, on , said:
We have to assume that this is Pedro Munoz of Garfield LACS that was entered in race 60, but was somehow picked up in error in race 60. Looking at history, he ran 20:12 at Clovis and 12:28 at Fastback, which makes it clear this isn't some new star on the scene.
We are going to adjust the RS and TFX results to show him 7 minutes slower in race 59, (7 minutes being the difference in scheduled start times), so 22:19.
Mt. Sac does the PDFs and we have no control of those, but hopefully they will be updated as well.
Lots of pics tagged with #mtsac #mtsacxc #myxc #runnerspace #xc
cerutty fan, on , said:
Is Fahy OK? He looked to be in a really bad spot at the finish.
The results are all off by a few seconds it seems, but some more than others. Is the device recording the chip the square object that is attached to the top of that 3 foot high black pole about 10 feet beyond the finish line? Or is it a mat that is beyond the line and not in sight? http://www.dyestatca...video_id=100385 Guys who continue jogging through the finish have "official" times that are roughly 2 seconds slower than the clock time when they go through the finish. Guys like Jacob Ogden, who then walk immediately after the finish line, are credited with a time about 4 seconds slower than the clock time. In fact, in Ogden's example, he comes in at 15:12, gets credited with a 15:16, and then Warren's Barragan comes in at 15:13 and jogs past Ogden and is credited with a 15:15 ahead of Ogden. I would be interested to see if they had to adjust Fahy's chip time since he fell at the finish line.
Yes I was thinking the same thing. I'm not certain what the point of the matt is, since the chips were attached to the bibs, not the shoes. I think this was throwing times off for many runners, and that's unfortunate.
Bsarno1, on , said:
Not sure how to rate Haney's performance. Somewhere it was said he had tired leg, which most runners will confirm does happen...climbing those hills probably did not help.
Bottom line is that there is a lot of depth in the California among the boys. Arcadia has super team and proved its depth.
Among the girls, Baxter distanced the Calif. girls. So who is really no. 2? Poor Maxwell, she has had four years of this!
Haney's performance is a throw away, or at the very most points to him not doing well on very steep hills that are rarely tackled in XC anyway. He's been traveling a lot, to colleges and invitationals, so you just can't read into this effort today. De La Rosa must have been sick; you can't lose that much fitness in such a short span.
As for telling De La Rosa and Rocha apart on the fly, I'm pretty sure Rocha's legs are twice the size of De La Rosa's.
I rescored the D3 Sweeps race for boys and girls and there were significant changes in both fields based on the video on this site.
Girls D3 Sweepstakes
Apologies if I messed any of this up. La Canada jumps up to 8th, Del Norte falls to 11th.
01. 072 - Northwood - 1, 3, 18, 20, 30, 43, 50
02. 103 - Bishop O'Dowd - 7, 9, 12, 35, 40, 77
03. 123 - Esperanza - 15, 22, 23, 26, 37, 48, 67
04. 127 - Bonita - 17, 19, 24, 28, 36, 79, 100
05. 169 - Los Altos - 5, 27, 42, 46, 49, 59
06. 177 - Cathedral Catholic - 11, 13, 32, 57, 64
07. 186 - Del Oro - 6, 38, 39, 41, 62, 99
08. 206 - La Canada - 2, 14, 56, 66, 68. 82, 93
09. 208 - Redwood - 8, 44, 45, 53, 58, 85
10. 211 - Brea Olinda - 10, 33, 34, 61, 73, 86, 90
11. 266 - Del Norte - 21, 47, 55, 71, 72, 78
12. 267 - SLO - 16, 31, 52, 81, 87, 89, 98
13. 284 - Irvine - 29, 51, 60, 69, 75, 76, 83
14. 335 - Gahr - 25, 65, 74, 80, 91, 95, 101
15. 348 - Azusa - 4, 70, 88, 92, 94, 96, 103
16. 400 - Hoover - 54, 63, 84, 97, 102, 104
Boys D3 Sweeps
Based on the video, this is the scoring I get.
This would move El Modena from 11th to 5th. Bonita goes from 12th to 6th.
01. 062 - Brea - 1, 10, 11, 14, 26, 44, 56
02. 125 - Jurupa Hills - 5, 20, 29, 33, 38, 71, 101
03. 147 - Rubidoux - 4, 31, 32, 34, 46, 49, 84
04. 198 - SJB - 12, 22, 42, 45, 77, 106, 115
05. 222 - El Modena - 3, 36, 48, 57, 78, 116
06. 229 - Bonita - 7, 35, 37, 55, 95, 99, 120
07. 235 - San Marcos - 18, 28, 51, 68, 70, 131, 138
08. 238 - Lutheran - 23, 24, 54, 63, 74, 111, 129
09. 244 - Cathedral - 8, 16, 40, 89, 91, 92, 104
10. 267 - Indio - 2, 30, 69, 76, 90, 127, 132
11. 268 - Del Norte - 27, 41, 58, 61, 81, 88, 102
12. 284 - University City - 17, 59, 62, 67, 79, 80, 93
13. 330 - Bishop O'Dowd - 13, 15, 87, 107, 108, 109
14. 356 - Los Altos - 50, 64, 73, 83, 86, 98, 112
15. 366 - SLO - 6, 39, 52, 133, 136, 144
16. 396 - Acalanes - 9, 66, 85, 113, 123, 135, 147
17. 427 - Damien - 25, 43, 103, 117, 139, 146, 149
18. 432 - South Pas - 19, 60, 114, 118, 121, 126, 145
19. 435 - Northwood - 53, 82, 94, 96, 110, 124
20. 477 - Esperanza - 72, 75, 100, 105, 125, 143
21. 485 - Yucca Valley - 21, 65, 128, 134, 137, 141, 142
22. 515 - Deer Valley - 47, 97, 119, 122, 130, 140, 148
Redwood had one guy in 78th, which I didn't add to the score.
Bsarno1, on , said:
It looks as if #2 is Samantha Ortega of Saugus who ran 16:47, winning by just over a minute, near the end of Saturday's racing.
Too bad the crack Mountievision crew did not show a single moment of the Girls D2 Subsweeps race, concentrating instead on an earlier girls varsity race and then on a boys JV race.
Scott Joerger, on , said:
My apologies for identifying Arcadia's Philip Rocha as Estevan De La Rosa. In my defense, De La Rosa cut his hair like Rocha's which makes it much harder to tell them apart in the heat of a race!
Not sure how to rate Haney's performance. Somewhere it was said he had tired leg, which most runners will confirm does happen...climbing those hills probably did not help.
Bottom line is that there is a lot of depth in the California among the boys. Arcadia has super team and proved its depth.
Among the girls, Baxter distanced the Calif. girls. So who is really no. 2? Poor Maxwell, she has had four years of this!
Is Fahy OK? He looked to be in a really bad spot at the finish.
The results are all off by a few seconds it seems, but some more than others. Is the device recording the chip the square object that is attached to the top of that 3 foot high black pole about 10 feet beyond the finish line? Or is it a mat that is beyond the line and not in sight? http://www.dyestatca...video_id=100385 Guys who continue jogging through the finish have "official" times that are roughly 2 seconds slower than the clock time when they go through the finish. Guys like Jacob Ogden, who then walk immediately after the finish line, are credited with a time about 4 seconds slower than the clock time. In fact, in Ogden's example, he comes in at 15:12, gets credited with a 15:16, and then Warren's Barragan comes in at 15:13 and jogs past Ogden and is credited with a 15:15 ahead of Ogden. I would be interested to see if they had to adjust Fahy's chip time since he fell at the finish line.
And this webcast is fantastic, too.